Begroting van Duitse club heeft de elf miljoen mark overschreden Bommelding bij vertrek van Bayern Merkel: Richardson ar München wordt assistent-coach nooit een Ajax honkbalnegental of Madrid SPDfflWH Vijfenveertig leden vijf jaar geschorst WK wielrennen ZWARTE BLADZIJDE IN loopt gevaar BESTAAN VAN DGSC IAAF denkt aan een WK Atletiekindeling voor Europa-cup techno-beurs Hensgens stopt J VAT 74 nog 4 dagen - r 0 i N S D A G SPORT MEI 1974 16 Topclub Nederlaag Noodzaak Hinderlijk JULIANAHAL - UTRECHT IRENE- en MARIJKEHAL- UTRECHT Overladen Ir 1 *r Bayern klaar voor Europa-cup aan De afdeling Dordrecht van de KNVB il ADVERTENTIE u tch met Sommen 197,Wa 31,00 1.05 dat is in die Duitsland ook Gerd Müller, op wie Bayern München ook morgen weer rekent, en oefenmeester Udo Lattek. Muller blesseerde zich aan de knie tijdens een trainingspartijtje met reserve-doelman Robl. Het moet echter gek lopen wil hij tegen Atletico niet kunnen aantreden. in alle in Zen- by de an een fkweke- :ommen. ten van op zon ngscom- len zijn ïelderse 1 na te stel van mr. W. left zich ik bezig conclu- bedrijf, lebouwd terrein, en mee- kweke- dustrie- moetko- schade- .wen op W. van rstel in- indt dat ?gen. In ■schil in ie Win- gulden. m al in an ƒ4,5 35,75 50.00 22.00b 28,50a 36.50 21.75 24.75 38,00e 7.50e 19 25 72.00 10.90 15.75 17.00 23,00 13,75 15.60 68.00 9,15 32,00a 13,50 18,10 9.25 2.50 53,00 48,75 59.25 89.25 15 85 23,10 39,50 74,00 45,30 27.00 15.75 40,40 25,00 19,80 8,00 31,00 10,20 50.40* 160,00 99,25 70.00 33.25 47.00 8,00 13,25 45,00 21,85 44,00 22,00 31,70 21,40 15.50 13,70 20,60 75 00 219,00 67,50 20,00 34.00 19,10 8.95 8,25 4,60 9,90 vakbeurs algemene toelevering Dagelijks van 9.00 - 17.00 uur. metaalbewerking/lastechniek/aandrijvingstechniek/ pneumatiek en hydrauliek/verbindingstechniek Dagelijks van 9.00 - 17.00 uur. 12,00 43 50 3,70 41,00 24,40 2.40 17,50 29,75 14,00 ische I »uten I rseo I r dit suvei I aan I sen uit- aan de - zijn in om het Woners inden in wie een dsen 96.50 ,00b 1.29 ,14 is niets chat op Zaterdagmiddag behaalde het elftal van trainer Udo Lattek door een 1-0 over winning (en wie maakte het beslissende doelpunt?, jawel boor, Gerd Muller) tegen Offenbach voor de derde achtereenvolgende keer de landstitel. Een nieuw record voor de Bundesliga. ROME (AFP).Tijdens een bijeen komst van de Europese Atletiek Associ atie (EAA) zijn zondag in Rome de indelingen voor de strijd om de Europa cup dames en heren van 1975 bekend gemaakt. De Nederlandse herenploeg komt op 14 en 15 juni in Lissabon in de voorronde uit tegen België, Ierland, Ijs land, Portugal, Zwitserland en Spanje. De eerste drie van elke voorronde plaat sen zich voor een van de drie halve eindstrijden, die op 12 en 13 juli in Londen, Leipzig en Turijn worden ge houden. Secretaris A. van Güs is via de rechts kundig adviseur van DGSC, mr. Jansen van Raay, tegen de straf die door de afdeling Dordrecht van de KNVB is opgelegd, in hoger beroep gegaan. „Een veel te zware straf”, meent Van Gils, die de nu voor tien jaar geschorste secreta ris is opgevolgd. Aanvankelijk had de afdeling Dordrecht het KNVB-hoofdbe- stuur om royement van de vereniging gevraagd, maar de KNVB wees het ver zoek af en verwees de zaak-DGSC terug naar de afdeling, die de strafmaat zelf kan bepalen op beslissingen omtrent het royeren van een club na. Op 10 novem ber moest DGSC, dat op dat moment een tweede plaats op de ranglijst innam, thuis tegen koploper Peursum aantreden. Een overwinning opende reële perspec tieven voor promotie. Het bestuur zag de belangrijkheid van de wedstrijd ook in en liet toe dat drie selectiespelers van Zwijndrecht werden ingehuurd. Na af loop van het duel, overigens door Peur sum met 3-1 gewonnen, kwam het on reglementair meespelen van het trio eer- ste-klassers aan het licht via protesten van een naburige club, die niet bepaald op goede voet leefde met DGSC. Het vertrek van de spelers en offi cials van Bayern München naar Brussel, waar woensdagavond de fi nale wordt gespeeld van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen, is maandagmiddag ver traagd door een bommelding op het vliegveld Riem van Cünchen. De vlucht was voor 16.00 uur gepland. De bagage van het gezelschap moest weer uit het vliegtuig worden ge haald voor een nader onderzoek. Na een oponthoud van ongeveer twee uur konden de Westduitsers weer aan boord gaan voor de reis naar de Belgische hoofdstad. Veiligheidsagen ten hebben na de bommelding niets De EAA maakte ook de indelingen van de strijd om de Europese beker voor de vijf en tienkamp bekend. De Neder landse vijfkampsters en de tienkampers reizen op 19 en 20 juli naar Bratislava (Tjecho-Slowakije) en ontmoeten daar: West-Duitsland (alleen vijfkamp) Finland (tienkamp) Noorwegen (tienkamp), Po len, Zweden, Denemarken en Tsjecho- Slowakije (vijf en tienkamp). De finale van de strijd om de Europese beker meerkamp vindt op 6 en 7 september in Warschau plaats. is de mogelijkheid natuurlijk aanwezig dat spelers, die dan geen club hebben, om opheffing van hun schorsing komen vragen”. Van Gils: „Onschuldige jongens, die in hun vrije tijd lekker willen voet ballen, ziijn nu de dupe van de zware straf. Die tien jaar voor de bestuursle den kan ik nog begrijpen”. De secretaris verder: „Indien de spelers nu al om overschrijving gaan vragen, zit ik zonder spelers indien wij in hoger beroep vrij gesproken worden en onmiddellijk weer kunnen spelen”. De heer Van Gils heeft toch nog vertrouwen in de toekomst. „Ik vind dat wij al zwaar genoeg zijn ge straft met die negen wedstrijden die we niet hebben kunnen voetballen. Ik hoop dat we snel weer in training kunnen gaan en dat we onze nieuwe kantine verder af kunnen bouwen. De jongens zitten momenteel diep in de put”. ROME (SID).Als laatste grote in ternationale sportbond wil ook de inter nationale amateur atletiek federatie (I- AAF) overgaan tot de instelling van wereldkampioenschappen. Het bestuur van IAAF heeft zich tijdens een bijeen komst in Rome uitvoerig met deze zaak bezig gehouden. Het bestuur van de IAAF besloot een rondvraag onder de aangesloten landen te houden. Bij een positieve reactie kunnen de eerste we reldkampioenschappen in 1978 of 1979 worden gehouden. De voornaamste uitslagen van de Davis-cupwedstrijden zijn: Frankrijk Oostenrijk 3-1, DuitslandSpanje 3-2, ZwedenDenemarken 2-1, Engeland Ierland 3-0, NoorwegenChili 2-1, Oos tenrijkPhilippijnen 2-0, IsraelIndo nesië 2-0, PolenLuxemburg 2-0. Bayern kwam in de finale door over- wkinningen tegen Atvidaberg (via straf schoppen), Dynamo Dresden, CSKA So fia en Upjest Dosza. Door het overladen programma botsten wel eens de belan gen met bondstrainer Helmuth Schön, die steevast bij zijn vroegere leerling Lattek terecht kwam om een groot aan tal internationals op te eisen. Iets wat Lattek moeilijk kon weigeren aangezien het nationale elftal in Duitsland heilig is. Toch ontkwam met name een man als Gerd Müller niet aan genadeloze kritiek hierdoor. De voetballer die eens topscorer tijdens de wereldkampioen schappen in Mexico was en dit seizoen voor de vierde achtereenvolgende keer weer topscorer in de Bundesliga werd draaide in het nationale team wat stroe ver dan normaal. Had hij andere zorgen of was hij wat op zijn retour? De Duitse sportpers, die in het algemeen Bayern niet zo geweldig goed gezind is, hield het gemakshalve op het laatste. Het felle dravertje op het middenveld Höness, die wellicht niet de klasse van een Netzer of Overath heeft maar in het Duitse nationale team wel vijf keer zo hard loopt, echter: „Müller op zijn re tour? Laat me niet lachen. Hij heeft er dit seizoen dertig ingeschopt in de com petitie. En er is er straks tijdens de wereldkampioenschappen ook maar één die ons aan de meeste doelpunten gaat helpen. Dat is wel Gerd Muller.” (Van onze sportredactie) ZWIJNDRECHT. „Een pikzwarte bladzijde in het bijna 20-jarige bestaan van DGSC. Alle spelers zijn er kapot van. We waren net met de bouw van een nieuwe kantine bezig, maar daar kunnen we nu wel mee ophouden”. Het trieste relaas van de secretaris van de Zwijndrechtse voetbalvereniging DGSC, uitkomend in de tweede klasse van de afdeling Dordrecht. Alle 45 leden van DGSC zijn door het afdelingsbestuur voor vijf jaar geschorst. Het bestuur mag zelfs tien jaar lang niet meer op bestuurlijk niveau, bij welke club ook, opereren. Zeer zware straffen, omdat DGSC voor de zo belangrijke wedstrijd tegen Peursum drie spelers van de eer ste klasser Zwijndrecht zo’n zes klas sen hoger spelend dan DGSC liet meedoen. De opstelling van Bayern München: Maier—Breitner, Beckenbauer, Schwar- zenbeck, HansenRoth, Zobel, Höness, Kapelmann, Müller, Torstensen. (Dürnberger). MONTREAL (Reuter). Het wereld kampioenschap wielrennen, dat van 21 tot en met 25 augustus in het Canadese Montreal plaats vindt, loopt gevaar, om dat er een arbeidersconflict is ontstaan. Het conflict heeft er momenteel toe geleid, dat er geen aanvoer van beton meer is. Hierdoor worden naast de bouw van het wielerstadion ook projekten van de Olympische spelen van 1976 bedreigd met stagnatie. Het wielerstadion moet op 15 juli gereed zijn, omdat de internatio nale wielerfederatie (UCI) de baan dan wil testen om zo mogelijk nog techni sche veranderingen aan te brengen. „Ik zie de situatie op dit moment nog niet al te ernstig in”, aldus Raymond Lemay, de voorzitter van het wieleroganisatie comi té. Hij vertelde verder, dat hij nog niet van plan is de UCI over deze zaak uitvoerig in te lichten. „Al is de toestand rond de levering van cement niet best, ik blijf optimistisch”, aldus Lemay. Bayern vertrouwt ook morgen op zijn licht geblesseerde „Bomber”. Net als op de gouden Zweedse aankoop Conny Tor stensen die door het feit dat hij regel matig in Europa-cup wedstrijden scoort, de bijnaam heeft meegekregen van „mister Europa-cup”. Door de komst van Torstensen is Bayerns grote zwakte, het ""ff-is aan goede buitenspelers, een beet je gecamoufleerd. Al jaren zoekt Bayern naar versterking op dit punt. Voorzitter Neudecker echter: „Er staan momenteel geen namen op onze lijst, die wij willen aankopen hiervoor. Natuurlijk zijn wij op zoek naar versterking voor onze voorhoede, maar dat moeten dan wel echt hele grote voetballers zijn. Anders «eken wij het liever in onze jeugd. Er ARNHEM. Nadat onlangs de tien kampers Hans Smeman (werkzaamhe den) en Ed de Noorlander (slijtage in de heup) definitief besloten met de topatle- tiek te stoppen, heeft een andere atletiek- international, de Limburger Sjef Hens gens, dezelfde beslissing moeten nemen. De 26-jarige Sjef Hensgens, die met 1.46,8 op de 800 meter nog steeds natio- naal-recordhouder is, kampt al geruime tijd met een ernstige achillespeesblessu re, die de Limburger vorig jaar helemaal van de sinteibanen weghield. Deze winter hervatte hij de training, om echter al bij zijn eerste optreden in wedstrijdverband te moeten ervaren dat de blessure zich hardnekkig handhaaft. Alleen een operatie zou kunnen baten. Sjef Hensgens voelt weinig voor deze ingreep. Hij geeft er dan ook de voor keur aan om zich voor zijn vereniging Achilles Top als bestuurder of trainer verdienstelijk te maken. AMSTERDAM. De KNBSB heeft als assistent coach van het Nederlands honkbalnegental, naast de Amerikaan Emie Mijers aangetrokken de bekende Sparta speler en meervoudig internatio nal Hamilton Richardson. Tezamen met Ernie Mijers en Cees de Bruin zal Ri chardson de training en coaching van het Nederlandse team dat van 13 t.e.m. 21 juli zal deelnemen aan de Haarlemse honkbalweek-verzorgen. Aan deze honk- balweek nemen verder nog deel de Sul livans, Cuba, een ploeg geformeerd uit in Duitsland gelegerde militairen en ver moedelijk de Goldpanners, een Ameri kaans team uit CaUfomië. >5-jarige wee stu it en H. Joofdbe- behulp rdieping tweede raam kwam zelfs op vijf spelers die niet in het eerste van DGSC thuishoorden. De drie Zwijndrecht-mannen en bovendien twee man die DGSC had verzuimd in te schrijven. Na dertien competitiewedstrij den werd door de afdeling een spelver bod opgelegd in afwachting van een uitspraak. De gehele tweede klasse van de afdeling leek niet brandschoon te zijn want, zegt DGSC-secretaris, „na die winst van Peursum op ons en toen bekend werd dat wij niet meer mochten spelen, heeft Peursum in de resterende wedstrijden niets meer gewonnen. Ik zeg niets, maar het is wel vreemd”. Inmid dels hebben ongeveer twaalf DGSC’ers bij de afdeling Dordrecht van de KNVB aangeklopt met de vraag of overschrij ving mogelijk is. Een functionaris van de afdeling: „Indien de ledenraad van de club besluit de vereniging op te heffen, Toch houdt niemand serieus rekening met een Duitse nederlaag. Atletico moet drie geschorste spelers missen en zal daarom waarschijnlijk met defensieve bedoelingen het veld opkomen. De harde centrum-verdediger Eusebio zal Gerd Müller moeten uitschakelen en Melo zal zich belasten met Torstensen. Of dat mogelijk is betwijfelen de Duitsers. Paul Breitner: „Müller is nog nooit uitge schakeld. Wat dat betreft, staat hij op gelijke hoogte met Cruyff. Hij is tech nisch misschien wat minder maar hij krijgt door zijn gevoel waar het gevaar voor de tegenstander dreigt altijd één of meerdere kansen. In wedstrijden waar het er werkelijk op aankomt maakt hij meestal één of meerdere doelpunten ook. Wat dat betreft, is het een fenomeen.” Dat de Duitsers zo doordrammen over hun aanval is begrijpelijk. Vooral verde digend spelen de Duitse internationals als doelman Maier, Beckenbauer en Schwarzenbeck de laatste maanden te degelijk. Ook in het Duitse nationale elftal dat in interlandwedstrijden tegen Joegoslavië, Spanje en Italië nauwelijks doelpunten tegenkreeg. Toch kan de 1-0 nederlaag, die het Duitse nationale elftal recentelijk tegen Spanje leed een waar schuwing inhouden. Maar ook dit vindt weinig genade bij de Duitse voetbalexperts. Zij vinden dat een waarlijk grote topclub als Bayern in hun ogen toch is nu met duidelijke namen, bijvoorbeeld een Kremers of Grabowski, op zijn vleugels moet versterken. Max Merkel, de vorig jaar ontslagen oefen meester van Atletico, bijvoorbeeld: „Bayem wordt op deze manier toch nooit een superelftal. Het zal nooit dat schitterende voetbal kunnen spelen wat Ajax en Real Madrid hebben laten zien. Een Madrid had een Gento. Een Ajax heeft een Keizer. Dat zijn waarlijk grote voetballers. Bayern is nu alleen maar drie keer achter elkaar Duits kampioen zonder sterke vleugelspitsen kunnen worden omdat het elftal op grond van zijn klasse van enkele spelers en ook op zijn routine net iets sterker is dan de meeste andere Duitse topclubs.” Het bestuur van de IAAF denkt daar bij niet aan een mini-olympiade. Men wil scherpe limiettijden stellen waaraan slechts de echte toppers kunnen voldoen. De Westduitse atletiek bond heeft al laten weten zeer grote belangstelling voor de organisatie van het eerste we reldkampioenschap atletiek te hebben. Als plaats van handeling denken de Duitsers aan Dusseldorf, dat zijn kandi datuur voor de Europese kampioen schappen van 1978 al ten gunste van Praag had teruggetrokken. De Nederlandse dames zijn recht streeks geplaats voor de halve eindstrij den. Nederland moet op 12 en 13 juli naar Sofia, waar de dames uitkomen Bovendien is Bayern door het lands kampioenschap, in tegenstelling tot Atle tico Madrid, dat Barcelona moest laten voorgaan, voor het volgend seizoen weer verzekerd van Europa-cup I voetbal. Een bittere noodzaak. Met internationals als Maier, Breitner, Schwarzenbeck, Beckenbauer, Höness en Müller op de balans heeft de begroting van Bayern München dit seizoen voor het eerst de elf miljoen mark overschreden. Alleen al aan overwinningsprernies, voor de Duitse titel kregen de Bayern-spelers een extra-premie van 10.000 mark, is dit seizoen 113.000 mark per voetballer uit betaald. Daar kan morgen, als Bayern van Atletico wint, nog eens 30.000 mark per speler bijkomen. Daarom is het duidelijk dat er bij Bayern, waar het afsluiten van contrac ten met sterren als Beckenbauer en Müller (die alleen al honderdduizenden guldens per jaar verdienen aan reclame activiteiten) een klein fortuin kost, veel geld moet binnenkomen. Met de compe- titierecette komt men er, evenals bij Ajax, allang niet meer. Daarom is spon soring en Europa-cup I voetbal erg be langrijk. Trainer Udo Lattek: „Dat we ten de spelers ook. Zonder het verstan dige zakelijke beleid van onze voorzitter Herman Neudecker zou het niet moge lijk zijn geweest om voor al onze ster ren meerjarige contracten af te sluiten. En dat is juist de basis waar ons succes op rust. We konden het ons rustig per mitteren om een keer door een superelf tal als dat van Ajax uit de Europa-cup gegooid te worden. We hebben rustig verder kunnen bouwen en al onze spe lers behouden. Nu zijn we zo ver, zeker door ons grote aantal internationals, dat wij in staat moeten zijn om ook die Europa-cup I te pakken.” lopen drie hele grote talenten bij ons rond, die alleen nog routine te kort komen. Michelberger, Schrobenhauser en Mamajewski, die alle drie in het Duitse nationale jeugdelftal spelen, worden vol gend jaar in de A-selectie opgenomen, zodat zij rustig kunnen acclimatiseren.” Een kampioenschap met verstrekkende gevolgen ook. Zelden zal een elftal na melijk onbezorgder naar een Europa cup I finale kunnen toeleven dan juist Bayern. Het mag namelijk een klein wonder heten, dat een elftal dat in een niets ontziende concurrentieslag in de Bundesliga gewikkeld is geweest, en waarvan zes spelers constant tot het Duitse nationale elftal hebben behoord dat met het oog op de wereldkampioen schappen een even imposant als zwaar oefenprogramma heeft afgewerkt, vrij wel blessure- en zorgenvrij aan de mor genavond in het Heizel-stadion te spelen finale kan beginnen. Müller heeft wel iswaar een lidhte knie- en enkelblessu re, maar het is vrijwel zeker dat hij speelt. Lattek: „Spanjaarden, laatste interland tegen gebleken, kunnen een goed draaiend elf tal soms hinderlijk uit het ritme halen. Op alle manieren. Zij kunnen ook hard en provocerend spelen. Maar in de Bun desliga wordt ook hard gevoetbald. Dat hebben we ook overleefd. Toch geloof ik wel dat Atletico zwaarder zal worden dan Upjest Dosza. Maar wat hardheid betreft hebben wij dit jaar onze portie ook wel in de Europa-cup gehad. Als ik bijvoorbeeld bedenk hoe die spelers van CSKA in Sofia schopten naar alles wat bewoog, dan is het voor mij niet eens zo’n wonder meer dat Ajax het daar niet gered heeft. Als je tegen dat soort elftallen geen goede scheidsrechter hebt dan ben je vogelvrij.” MARC SERNÊ tegen Bulgarijë Oost Duitsland, Honga rije, alsmede de nummer één van de voorronde in Osijek (Jey) en nummer drie van Madrid. De finales van de dames en heren worden op 16 en 17 augustus in Nice gehouden. (Van onze sportredactie) BRUSSEL. In hotel „Le Grand Veneur”, 35 kilometer buiten Brussel, bereidt Bayern München zich voor op het veroveren van ’s werelds be langrijkste beker voor clubteams, de Europa-cup voor landskampioenen. In tegenstelling tot de andere Europa-cup I finalist, Atletico Madrid, dat midden in het rumoerige Brusselse stadscentrum logeert, heeft Bayern het rustieke landschap verkozen om wat te bekomen van de sprookjes achtige sportieve en financiële successen, die de vereniging dit seizoen ten deel zijn gevallen. De Westduitser Winkler en de Itali- Mancinelli hebben tijdens het inter nationale concours hippique in Barcelo na de eerste plaats gedeeld in de puis sance. Het paard waarmee de Engelse prinses Anne in 1971 Europees kampioe ne military werd moest maandag wor den afgemaakt vanwege een gebroken achterbeen. 'ff ff ff-' 1 ,a

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 17