Agenda Overleg en samenspraak onmiskenbaar voor mens en bedrijf Bello: van project naar stroming Derde lustrum tamboerkorps Voetballen op strand IJmuiden Jubilarissen bij Plaatwellerij „GEMEENTE HAD OFFICIËLE WEG MOETEN WIJZEN” Vereragbigsnieiiws ïïffi dfe stem VVD Lijst 3 metnico scheepmaker PLAATSELIJK NIEUWS DINSDAG 14 MEI 1974 Directie Lokale commissie (Van een onzer verslaggeefsters) Velsen-IJniuiden „Carte Blanche” Koopavond Om strandtrofee 1974 Negatief 3 OP 29 MEI OPGEPAST... Belangenbehartiging Heemskerk Beverwijk a Heemskerk (Van een onzer verslaggevers) IJMOND „Bello” bij Hoogovens is eigenlijk nauwelijks meer een project te noemen, het is veel meer een nieuwe beweging, een stroming. Door het voortdurend overleg bij het staalbedrijf tussen allerlei groeperingen, mensen, blokken, afdelingen, vakbonden en individuen over het werk met de mens daarin centraal is langzamer hand bij Hoogovens het idee gegroeid dat dit overleg, deze samen spraak niet meer weg te denken is. In het bedrijf breekt de gedachte door dat vanwege deze onmisbaarheid het Bello-project nauwelijks mislukken kan. Overigens heeft men hierbij niet het idee van een duidelijke overwinning of een groot succes, maar van veel groter belang vindt men de achtergrond van: er is hier een belangrijke ar beidsvoorwaarde geschapen die niemand meer missen kan. Werken zonder voortdurend overleg over de vraag: „Zijn we met zijn allen op de goede weg” en werken zonder de voortdurende aanpassing aan nieuwe factoren, taken, denkbeelden en invloeden zal bij Hoogovens in de toekomst nauwelijks mogelijk zijn; evenals nu bijvoorbeeld arbeid zonder recht op vakantie ondenkbaar is. Er is echter één ver schil: deze vorm van overleg of samenspraak zal niet of nauwelijks in een collectieve arbeidsovereenkomst vast te leggen zijn. Er is in dit geval veel meer sprake van een basis, een ondergrond, een si tuatie van vertrouwen waarin wordt gewerkt. Beverwijk V elsen-I Jmuiden Velsen-Noord 'JE V „Waarom”, vragen velen „heeft een van 20 u. Huygens- Huijgens- (Van een onzer verslaggevers) Bibliotheek Wijkerstraat Wijkerstraat- ADVERTENTIE Van G. A. Schoonklnd 5 van van het niet helemaal overgekomen”, al- 'dus mevrouw Meijer. Overigens hebben zowel de BOC als de vakbonden negatief op het Stadscen- VELSEN-NOORD. Bij Stork/Plaat- wellerij worden vrijdag 17 mei negen personeelsleden gehuldigd, die dit jaar hun 25-jarig dienstverband bij de Plaat wellerij vieren. Het zijn A. M. Op ’t Roodt; H. Visser, A. Hoogland, W. G. Duin, G. E. Sikkens, D. Beets, J. W. Pijen, G. A. Dekker en J. J. van Rijn. In de avonduren is er in „De Schouw” een' feestavond voor de jubilarissen, hun familieleden en een groot aantal perso neelsleden. Er is een wetsontwerp ingediend dat het de gemeenten mogelijk maakt wederom fluor aan het drinkwater toe te voegen. De VVD blijft daar principieel fel tegen. Van TuyHweg 4, Velsen-Zuid, 02550-15424 8 Het wel en wee van 15 jaar tamboer en trompetterkorps werd bij de aanvang van de feestavond nog eens kort uit de doeken gedaan door voorzitter G. Verha gen, die in zijn woorden ook de dank vervlocht welke de vereniging verschul digd is aan de oud-instructeurs P. Ho ning, S. Paap en L. van Dijk. Nu gebleken is, aldus ..Stadscentrum”, dat voor beide evenementen „de ge vraagde toestemming en/of medewerking van gemeentewege niet wordt verkre gen", heeft het bestuur van de winke liersvereniging besloten „alle activiteiten Zoals in ons vorige artikel werd vermeld, speelt bij het overleg de lokale commissie een belangrijke rol. Hierin hebben zowel werknemers, lei ding en toegevoegde deskundigen zit ting. Met elkaar, maar ook met hun achterban kunnen zij op verschillen de manieren da.t overleg voeren. Bij de uitgave van het speciale Bello- boekje zijn ook over het functioneren van deze lokale commissies talloze vragen losgekomen. Vooral over de rol en de verantwoordelijkheid van de chef die in de lokale commissie de eindverantwoording heeft en ook de beslissingen neemt. Ten aanzien van de stelling dat „Bello” niet kan mislukken wil me vrouw Mr. Meijer, een van de grote kopstukken achter deze beweging, stellen dat één belangrijke invloed een volkomen vernietiging van „Bel lo” en daarmee van het bedrijf Hoog ovens kan veroorzaken. Deze invloed is de weigering om nog verder te overleggen. VELSEN-NOORD. Tijdens de vie ring van het derde lustrum van het tamboer- en trompetterkorps „Velsen Noord S.M.” zijn oorkonden uitgereikt aan leden, die kunnen bogen op tien jaar lidmaatschap. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 u.: „Meisjes die ’t in de vingers hebben.” BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Huwelijksnachtrapport”, 20 u.: „Blue mo vie.” Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Jesus Christ Superstar.” TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 0 510- 25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie kleuretsen van Anneke van der Mandele; geopend tot 1 juni van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. trum”-voorstel gereageerd. Volgens de winkeliersvereniging ging de BOC eerst wel akkoord, maar „heeft zij zich in een later stadium op aandrang van de Plan tage- en Plan West-winkeliers tégen het houden van een extra koopavond ge kant”. Een officiële vergunning zat er toen echter al niet meer in, omdat „Stadscentrum” had verzuimd de raad, die 9 mei vergaderde, om toestemming voor het houden van een koopavond te verzoeken. Technisch gesproken/ aldus „Stadscen trum”, mag de gemeente Beverwijk het gelijk grotendeels aan haar kant hebben: men voelt zich toch duidelijk gepasseerd. De wethouder, zo stelt het bestuur van de winkeliersvereniging, had de midden standers op de officiële wegen moeten wijzen. Overigens is men ervan over tuigd, dat politieke overwegingen in deze kwestie een rol hebben gespeeld: hadden de gemeenteraadsverkiezingen niet voor de deur gestaan, dan. aldus „Stadscen trum”, was alles probleemloos verlopen. DINSDAG 14 MEI Schuilhoek, Bronckhorststraat. Gemeenschapsraad Heemskerk. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. D’66, PPR en PvdA presenteren zich. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Dit werd gedaan door de ere-voorzit- ter M. J. Marcus, die in zijn toespraak de trouw aan de vereniging benadrukte. De oorkonden werden vervolgens ter hand gesteld aan mejuffrouw Ans Ver hagen en de actieve leden Johan Loos, Wim Verhagen, Rob de Bot, Gerard Verhagen, Thijs Boonstra en Harm Kleinman. Instructeur P. Koning werd wegens zijn verdiensten bedacht met een zilveren zuil, terwijl zijn echtgenote bloemen ontving. Voorts werd de aanvraag in een nogal laat stadium ingediend. Voorzitter Heij- ligers: „In onze administratie hebben zich stagnaties voorgedaan. De porte feuillehouder van middenstandszaken, wethouder P. J. Sigon, heeft ons er eind maart telefonisch op gewezen, dat we haast moesten maken wilden we de vergunningen tijdig in huis hebben. We hebben hem de zaak uiteen gezet en de gemeente heeft de aanvraag voor een extra koopavond toen doorgespeeld naar de Beverwijkse Ondernemers Combina tie en de vakbonden, die advies uit moeten brengen. Niemand heeft ons er echter op gewezen, dat de aanvraag rechtstreeks tot de gemeenteraad moest worden gericht, wilde de kwestie in behandeling worden genomen”. IJMUIDEN. Aan het strand van IJmuiden gaat woensdagavond om half zeven weer de jaarlijks terugkerende competitie strandvoetbal van start. Dit toernooi om de strandtrofee 1972 belooft ook ditmaal weer even sensationeel als spannend te worden. De eerste wedstrijd wordt gespeeld tussen de IJmuider Reddings Brigade en het Rode Kruis. Wethouder C. Ockeloen zal daarvoor de aftrap komen verrich ten. Voor komende vrijdag (17 mei) luidt het programma: Sociëteit Asterix tegen PTT Smikkel-In en Dianaboys/Casing tegen Hilleboys/Motorclub. Een prettig hulpmiddel voor de ko mende wedstrijden werd bij wijze van experiment geboden door de Velser Sport Stichting. Deze heeft gemakkelijk verplaatsbare doelpalen in bruikleen ge geven. BEVERWIJK Het bestuur van de winkeliersvereniging „Stadscen trum Beverwijk” heeft besloten, dit jaar geen enkele financiële mede werking meer te verlenen aan de Luilak-bloemenmarkt. Tevens zal het bestuur de aangesloten middenstanders tijdens een binnenkort uit te schrijven buitengewone algemene ledenvergadering adviseren, de traditio nele Luilak-koopavond (vrijdag 31 mei) te boycotten door de winkeldeur gesloten te houden en de etalageverlichting te doven. Het gemeentebestuur is vrijdagmorgen per telegram van het bestuursbesluit op de hoogte ge bracht. De winkeliersvereniging, die zich als officiële gesprekspartner door de gemeente Beverwijk miskend acht, wil met deze maatregelen protest aantekenen tegen het feit, dat de door „Stadscentrum” op stapel gezette Luilakactiviteiten geen doorgang kunnen vinden. De eerste aflevering van „Helen, eer vrouw van deze tijd”, had ik niet gezien maar ik was na de gunstige recensiei van mijn collega’s erg benieuwd naar d; tweede aflevering, ook vanwege het on derwerp. In een huwelijk met twee kinderen ontdekt de 30-jarige Helen „prototype van een moderne vrouw” (zo als een der programmabladen meldde) dat haar man al weer een tijdje eer verhouding heeft met een vroegere vriendin. Zij is diep geschokt etc. Afgaand op de tweede aflevering, ge loof ik te mogen zeggen dat de AVRC met deze 12-delige serie een goede gr eer heeft gedaan. Een soort „Family Ash ton”, maar dan niet in het (nabije verleden spelend, maar in het heden. Er toch ook weer geen Coronation Street want dat is met alle waardering toet een serie over „types”, meer dan ovei „mensen”. In dit verband ageert mevrouw Meijer tegen de KWIJ, waarvan een woordvoerster onlangs de werkne mers van Hoogovens opriep zich niet door dit Bello-project zand in de ogen te laten strooien en eenvoudig niet meer te luisteren naar hetgeen over het project aan informatie ver strekt wordt. Mevrouw Meijer: „Tsja, als de mensen inderdaad niet meer met elkaar willen overleggen, niet meer met elkaar over zichzelf in hun werksituatie willen praten, houdt al les op. Niet alleen dit Bello-project maar eigenlijk ook het voortbestaan van Hoogovens. Al zijn er nog zulke grote verschillen van inzicht en al WOENSDAG 15 MEI Sportfondsenbad, Kuikenweg. Geopend 7-10, 12.30-13.45, en 14.15-15.15 u. Hulpdienst Help een handje, tüandac tot en met zaterdag van 8 tot iC uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de DINSDAG 14 MEI Openluchtbad Heerenduinen, geopend van 10.00-19.30 uur Velserbad, Briniostraat, van 20.00-21.30 uur gemengd zwemmen. Centrale Bibliotheek Velsen, filiaal Velsen-Noord van 19.00-20.30 uur voor jeugd, volwassenen van 19.00-21.30 uur. Zeewijk: van 19.00-21.30 uur Velsens Gemengd koor, 20.00 uur re petitie in Baptistengemeente, J. P. Coen- straat. Smalfilmclub Velsen, Gebouw Velser- duin, Velserduinplein, 20.00 uur „Martin Vlaming met...” Bel Canto, 20.00 uur repetitie in ge bouw Cultureel Centrum,, Moerberg- plantsoen. Ned. Christen vrouwenbond, 20.00 uur vergadering in „De Meerpaal”, Wijker- straatweg. Daarnaast ontstonden moeilijkheden over de voor donderdag 30 mei geplande extra koopavond. „Stadscentrum” geeft koopavond niet volgens de wettelijke voorschriften (vastgelegd in de winkel- sluitingsverordening) te hebben laten verlopen. De gemeenteraad moet name lijk over een dergelijke aanvraag be- volmondig toe. de aanvrage voor deze slissen en „Stadscentrum” heeft zijn ver zoek slechts tot het college van burge meester en wethouders gericht. bekende wijkhoofden en medewerkers. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 10-12.30, 14-17.30 n 19-21 u„ jeugd 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19- 21 u.; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 14.30-17.30 u. stop te zetten en de reeks verstrekte opdrachten te annuleren”. Voorts zal het bestuur geen medewerking aan de bloe menmarkt verlenen en zal het zijn leden adviseren, de officiële koopavond op vrijdag 31 mei te boycotten. „Stadscentrum” is voornemens, dit jaar in ieder geval geen activiteiten meer te organiseren waarvoor van ge meentewege toestemming is vereist. Dit voorstel zal met het advies, geen mede werking te verlenen aan de „normale” Luilakmarkt (een bloemenmarkt, be perkt tot de westelijke parallelweg van de Breestraat) en de boycot van de traditionele koopavond in de buitenge wone ledenvergadering worden gespro ken. zijn er zeer diepgaande problemen, je zal altijd met elkaar moeten praten om een oplossing te zoeken. Ook kankeren is een vorm van praten. Maar als je met dat praten definitief stopt, sluit je alles af”. Met het uitvallen van de verspreide bloemenmarkt en de extra koopavond is volgens „Stadscentrum”, de bodem uit de door de winkeliersvereniging beoogde Luilakactiviteiten weggevallen. „Stads centrum” acht zichzelf een zakelijke vereniging: de belangenbehartiging van de aangesloten middenstanders staat voorop. Wanneer door de vereniging me dewerking wordt verleend aan de Lui- lakviering, dan dienen de aangesloten leden daarvan de revenuën te ondervin den. Vandaar dat men rond de traditio nele bloemenmarkt een aantal extra ac tiviteiten wilde organiseren, waardoor ook de centrummiddenstand van het Luilakpubliek zou kunnen profiteren. Vorige week bleek de gemeente, zo stelt het „Stadscentrum”-bestuur, plotse ling geen mogelijkheid meer te zien van gemeentewege de bloemenmarkt over het gehele centrum te verspreiden: de winkeliersvereniging moest zelf maar met de standhouders over „een verande ring in de historisch gegroeide situatie” gaan onderhandelen. Het bestuur achtte dit een vrijwel onmogelijke opgave: de gemeente zou dit in overleg met de marktmeester veel beter zélf kunnen regelen. Toch werd ik mij er eens te meer var bewust, dat ik alleen maar „vergelijken derwijs” van een goede serie kan spre ken. „Helen, een vrouw van deze tijd” i: eel heel goede serie vergeleken met „Het ziekenhuis”, „Coronation Street” en „Ba ron von der Trenck”, die ieder op hur beurt natuurlijk ook hun goede en aar dige verstrooiende kanten hebben. Maai vergelijk je „Helen, een vrouw van dez< tijd” met de zesdelige Zweedse serii „Scènes uit een huwelijk” van Ingmai Bergman, die ik op de MIP-tv in Cannei zag, dan is er toch hooguit sprake var een verdienstelijke poging. „Scènes uit een huwelijk” gaat ooi over een huwelijk dat stukloopt. Ooi hier is sprake van een jongere vriendir van de man en van twee kinderen. Maai daarmee houdt de vergelijking op Dwars door de Engelse serie heen zie j< (vaag op de achtergrond) de tekstschrij ver nog zitten, van allerlei dingen ver zinnend waarmee je zo’n tv-serie opsiert Dfe mensen erin zeggen geen dingen di< mensen in soortgelijke situaties zegger (zoals in hoge mate bij Ingmar Bergmar het geval is), maar zij zeggen dingen dit tv-tekstschrijvers in zulke gevallen ver zinnen. Natuurlijk is wat dat betreft „Helen een vrouw van deze tijd” nog heilij vergeleken met bijvoorbeeld „Cannon1 (’tls een bijzonder kind, en dat is-iel) Diens loodzware, rechtstreeks uit d( computer gerolde, zgn. „veelbetekenen de” zinnen en grappen hebben zelfs ir de verste verte niets meer met de wer kelijkheid te maken, die zij toch sugge reren uit te beelden. Maar toch is ooi „Helen”, vergeleken met Bergmans „Scènes uit een huwelijk”, typisch maat werk. Denk bijvoorbeeld aan de machte loze scène van Frank die zich bedrink' in het café, en daarna de nog vee’ machtelozer scène als hij Helen opbelt. Of aan die typische tv-seriescène al: Helen haar scheidingsplannen aan haai vader vertelt en deze geschokt weg loopt. Het is allemaal best aardig er „goed gedaan” en zo, behalve als je dit Bergman-serie hebt gezien en daardooi beter weet. Televizier Magazine was gisteren goec op dreef, waarbij het me weer een: opviel dat Van Meekeren c.s. er dikwijl: in slagen „andere” onderwerpen aan ft boren dan de meest voor de hand lig gende. Ik denk dan niet alleen aan d< vrije huwelijksmarkt in het Frans: plaatsje Véselise, waar 700 mannen er vrouwen zichzelf ten huwelijk aanboden ook niet aan de reportage over „divorti- urn”, maar vooral aan de reportage ui( Wenen van Will Simon over een artike lenserie in het dagblad Neue Kroner Zeitung over „de joden in Oostenrijk”. Ik vind dat overigens een bijzondei voor de hand liggende reportage vooi een Nederlandse actualiteitenrubriek. II begrijp dan ook niet dat de ander: omroepen zo’n onderwerp, waarbij hei Oostenrijkse anti-semitisme vrijelijk d( kans krijgt de kop weer op te steken, m. al ruim een maand lang hebben later liggen. Daardoor was het van Televiziei Magazine toch weer een soort „vondst” Will Simon interviewde de schrijver, dr Viktor Reimann, en als tegenhangers dr Wiesenthal en de hoofdredacteur Martir Scheuch van de enige Oostenrijkse krant, de socialistische „AZ”, die ziet tegen de serie en tegen de aanpak var. de Kronen Zeitung heeft willen uitspre ken. Scheuch sprak overigens van „een an tisemitisme zonder joden”, omdat er nos maar 700 joden in Oostenrijk over zijr. van de 200.000 die er voor 1938 woonden. De schrijver, Reimann, meende dat hi; door zijn informatieve artikelen juisl het antisemitisme onder de jeugd zot kunnen tegengaan. Ik vond het jammei dat Jules Huf, die toch de Oostenrijk- reportages voor Televizier Magazine pleegt te maken (denk aan zijn inter view met Konrad Lorehz!), niet tegeno ver deze Reimann zat. Hij zou vermoe delijk met minder vragen, en met meei tegenargumenten zijn gekomen. WOENSDAG 15 MEI Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 14.30-17 u. Teleurgesteld „Stadscentrum” wil Luilakviering boycotten Of dergelijke afwijzende beslissin gen veel zullen voorkomen is een kwestie van de praktijk. Tot nu toe vormt alleen het opstellen van nieu we promotieschema’s punt van be spreking en wordt het overleg in feite alleen nog maar gevoerd op niveau van de lokale commissies. De directie heeft nu Bello in beweging is gekomen nog geen beslissingen hoe ven nemen. Men verwacht echter dat afwijzingen door de directie weinig zullen plaats hebben doordat bij het vooroverleg en de samenspraak alle lagen van het bedrijf, inclusief de leiding betrokken zijn. De praktijk zal deze verwachting moeten waar maken, evenals de werksituatie van elke dag moet uitmaken hoe de nieu we promotieschema’s zullen functio neren. Deze worden vanaf volgend jaar juni ingevoerd. Op het overleg rond het opstellen van deze schema’s zal in een volgend artikel worden ingegaan. DINSDAG 14 MEI Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Scheybeeck, Velserweg. 19.45 u. leden vergadering Historisch Genootschap Midden-Kennemerland. Sociëteit Alpha. Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Sinds begin februari, aldus de cen- trummiddenstand vertegenwoordigende winkeliersvereniging, heeft het „Stads- centrum”-bestuur met burgemeester en wethouders van Beverwijk contacten onderhouden over de in het kader van de Luilakviering in de Breestraat en omgeving te organiseren activiteiten. De verenigingsplannen omvatten een braderie (120 kramen) met attracties en een koopavond op donderdag 30 mei: een Luilakmarktbraderie met attracties en een in de winkelsluitingsverorde- ning opgenomen koopavond op vrij dag 31 mei: een kunst- en antiekmarkt met medewerking van veertig kunste naars en zeventig antiquairs op zaterdag 1 juni. In de besprekingen, aldus de winke liersvereniging. werd er van uitgegaan dat de bloemenkransen in tegenstelling tot voorgaande jaren over het gehele stadscentrum zouden worden verspreid. De middenstandsorganisatie, die altijd al de aanleg van de electriciteitskabels en de stroomkosten voor haar rekening nam, verklaarde zich bereid ditmaal ook de plaatsing van de honderdtwintig marktkramen en de electriciteitsreke- ning te financieren, begroot op zo’n 2500. Voorts werd, zo stelt Stadscen trum, door het college mondeling „carte blanche” verleend voor het houden van een extra koopavond op donderdag 30 mei. Evenals op het niveau van een lokale commissie het afdelingshoofd verantwoordelijk is, blijft voor heel het concern de bedrijfsdirectie van Hoogovens verantwoordelijk voor wat de te nemen besluiten betreft of in te voeren maatregelen, nieuwe belonin gen, mogelijkheden voor promoties, opleidingen enzovoorts. Het grote voordeel met vroegere situaties is echter dat de directie bij het nemen van beslissingen exact op de hoogte is hoe de verschillende groeperingen en geleidingen in het bedrijf over een aantal zaken denken. Het is voor de directie ook niet meer mogelijk een eenvoudig „nee” te zeggen en daarmee aanbevelingen in de la te schuiven. Hoewel de be drijfsdirectie voorstellen in „het be lang van het bedrijf” kan afwijzen, heeft zij de plicht dit afwijzen te motiveren en aan de werknemers duidelijk te maken waarom „het be lang van het bedrijf” beiangrijker geacht wordt. BIOSCOPEN City Theater. Dinsdag en woensdag 20.00 uur: „Jesus Christ Superstar” DIVERSEN Stadsschouwburg, IJmuiden-Oost. Dinsdag 20.15 uur; „Slippers”, Mary Dresselhuys, Guus Hermus, Willeke Alberti en Jeroen Krabbé. Stadhuis. Plein 1945, IJmuiden. Burger- schapsbijeenkomst om 20 uur dinsdag. Museum Beeckestljn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Oude stijlkamers en gebruiksvoorwerpen, da gelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Felison, Noordelijk Koetshuis, Beeckestijn. Expositie van fotocollages door Henk Meyer, dagelijks van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum. Moerbergplant- soen 22, IJmuiden. Dagelijks te bezichtigen van 9.30 tot 1 uur en van 14 tot 16 uur. Niet) op zaterdag en zondag. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Dage lijks te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Niet op zaterdag en zondag. PEN-Jeugdcentrum, IJmuiden. Vanavond expositie oud-IJmulden. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, IJmuiden. Dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 13.30 uur en na telefonische afspraak 02550-94159. afdelingshoofd toch de eindverant woording als bijvoorbeeld de meer derheid van een commissie voor een bepaald idee voelt, of een aantal voorstellen wil doen waarmee de chef het niet eens is?” Mevrouw Meij er zegt hierover: „In heel het Bello- project is het idee gehandhaafd: één moet de eindbeslissing nemen, of dat nu voor het gehele bedrijf de directie is of voor een afdeling de chef. De verantwoordelijke man in een lokale commissie blijft het hoofd van de afdeling. Die bepaalt echter niet welke be slissing de leden moeten nemen of welke ideeën doorgestuurd zullen worden, maar hij is verantwoordelijk voor de juiste wijze waarop de rap porten en de nota’s met de resultaten van het overleg zullen worden door gespeeld. Hij is er ook verantwoorde lijk voor dat minderheidsideeën en -voorstellen kenbaar worden gemaakt. Zo’n chef draagt verder de verant woording voor de wijze van overleg in een lokale commissie. Als leider kan hij ontzettend veel positieve in vloed uitoefenen. Als het overleg in een commissie niet goed verloopt, kan hij eigenlijk alleen maar op z’n don der krijgen en niet de commissiele den. Vandaar dat we in het boekje hebben uitgelegd dat de chef de eind beslissingen neemt, maar misschien is DINSDAG 14 MEI Meerpaal, Banjaertstraat. 20 u. NCVB. Openbare bibliotheek, weg: 19-21.30 u. WOENSDAG 15 MEI Openbare bibliotheek, weg: 14.30-17.30 u. WOENSDAG 15 MEI Openlucht Heerenduinen, geopend van 10-19 uur. Velserbad, Briniostraat, van 6.30-8.00, 14.00-15.15 en 21.30-22.30 uur gemengd zwemen. Centrale Bibliotheek Velsen, Plein 1945, van 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibl. 15.30- 17.30 uur. Overige filialen 14.30- 17.30 uur.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7