AGENDA 5 Veelzijdig muzikaal weekend FINS 0 5 5 0 Genesius speelt Albee in de Toneelschuur Zigeunerklanken folkclub De Waag I Hg Hl CENTRUM IN STADSSCHOUWBURG HAARLEM PIANO-DUO, NPO EN ORGELSPEL STUDIO WITTE BIOSCOOP in A j LUXOR ZERO’S ZIENEMA Wi|J 15 KUNST DONDERDAG 16 1974 MET Hugo Claus Tentoonstellingen Ballet Rosenhart £1 Overige films Muziek en Toneel (Van Baerlestr.): Donderdag zaal 19.30 uur: Rotterdams Exposities Bioscopen 1 Beng o.a. Willeke MUZIEK brent ALLE en MIEP VAN LVIN houden en bedraagt 2,50. CHARLES BOOST. woensdagavond, „La Salamandre”. uit: Ouverture Leonore no. 3, het Tweede en het Vierde Pia noconcert. Solist is de pianist Daniël Wayenberg. De is 21.30 uur een theaterproduktie. Het thans in ons land rondrei zende gezelschap The Fine Ar tistes uit Engeland brengen in het gebouw aan de Bakenesser- gracht in Haarlem The Cheeky Theatre Show. Colin Varron en Jim Parker spelen geïmprovi seerde stukken over humoristi sche gebeurtenissen uit het da gelijks leven. De voorstelling(„De verjaar dag van een prinses” getiteld) begint zaterdag om 19.45 uur. Zondag 26 mei begint om 13.45 uur in de Haarlemse schouw burg een tweede uitvoering. De verjaardag van de prinses is gebaseerd op een vertelling van Oscar Wilde. Opvallendste musicus in de Hot Dogs: Johan Bijkerk (piano en zang) die in Breda goed was voor de solistenprijs. Een hartig jazzmenuutje cp deze avond, warm aanbevolen. toeg. 14 j. 19 en 21.30 1 toon- aoren slot tuit met ek. Wat vindt Gelijn Molier van „Alles voor de tuin?” Ik zie het als eigentijds to neel met een flink stuk dis criminatie van iedereen die buiten het normale stramien valt. Het zijn situaties die nog steeds opgaan”. Wat doet een amateurge- zelschap met zo’n modern stuk. Gelijn wilde graag af- Thans leidt zij de balletstudio waar meer dan 300 cursisten staan ingeschreven in de leef tijd van 4 jaar tot volwassenen. Er zijn afdelingen in Zandvoort en Santpoort. TENORSAXOFONIST Harry Verbeke, wie kent hem niet? Tijdloze bop, op de juiste ma nier gespeeld, met een geraffi neerde techniek en een wlarme klank. Met Jan Laurens Hartog aan de piano, Peter Ypma op drums en bassist Hans van Rossum treedt Harry vrijdag om 21.30 uur op in gebouw Zero aan de Bakenessergracht in Haarlem. pectievelijk Jules Hamel Hoytink. Gelijn heeft „Alles voor de tuin” recht toe, recht aan willen regisseren. „Ik ben zoveel mogelijk van het ge geven uitgegaan”. ^55’ i» C Co, vertegenwoordigd met delen uit de Serenade voor viool, altviool de Serenade voor viool, altviool en cello. Het Amati-kwartet, befaamd om zijn Haydn-inter- pretaties (getuige het vorige seizoen in het Concertgebouw in Haarlem), besluit het concert met een kwartet van deze com ponist. De entreeprijs bedraag 2,50, kinderen 0,50. Een extra bij drage wordt op prijs gesteld. Rijksmuseum (Stadhouderskade): Tot 2 juni, Franse litho’s. Geopend dagelijks 10-17 uur. zon- en feestdagen 13-17 uur. Rijksmuseum Vincent van Gogh (Paulus Pot terstr.): Tot 17 juni overzichtstentoonstelling van werken van Anthon van Rappard. Geo pend dagelijks 10-17 uur. zon- en feestdagen 13-17 uur. Emperor of the North” is de oor spronkelijke titel van een film van Ro bert Aldrich die Luxor deze week als „Duel op de Spoorlijn” uitbrengt en beide titels zeggen iets over de inhoud. In een eindeloos durend duel tussen de zwerver Lee Marvin en de treinbewaker Ernest Borgnine tracht de eerste zijn eretitel „Emperor of the North” waar te maken door een hele reis clandestien mee te rijden op de goederentrein, waar Borgnine de ijzeren ketting zwaait. De film speelt namelijk in de crisisja ren ’30 toen in de VS het gratis meerei zen een soort gedwongen folklore werd en het ontlopen van de aangestelde treinbewakers tot een sensationele sport van de hobo’s, de zwervers op zoek naar werk, uitgroeide. Van die situatie uit gaande heeft regisseur Aldrich in aller lei variaties ontmoetingen tussen de bei de tegenstanders die elkaar uitzinnig zijn gaan haten, geënscèneerd. Er wordt veelvuldig en met de origineelste wapens gevochten, maar dat Aldrich in staat is enig gevoel op te brengen voor de trieste periode, waarin zich dit alles afspeelt, kan men met reden betwijfelen. Het gaat hem alleen om de sensatie van het geval. OP 17 MEI GEEFT de Witte Bioscoop een Witte Finale, zijnde een afscheids feest dat door uiteenlopende films opge luisterd wordt. Allereerst „The lost World” uit 1925, een film vol voorwe reldlijke dieren en trucfilmerij, verder Jean Genéts gruwelijke gevangenisfilm „Un Chant d’Amour”, waarin de erotiek een grote rol speelt en tenslotte dezelfde firn die Zero Zienema vanavond om 20.00 uur vertoont, maar ook op zater dag (om 20.00 en 23.00) en dinsdag- en voor kleine zaalprodukties die door amateurtoneelvere- nigingen kunnen worden ge speeld. Hij is met Genesius één van de eersten die de Schuur heeft ontdekt, nadat al een seizoen geleden Luda- mus hem is voorgegaan met eenakters van De Obaldia. IN STUDIO NOG eens „Blow Up”, de eerste film die de Italiaanse regisseur Michelangelo Antonioni buiten eigen land maakte. Hij koos het swinging Londen van de jaren zestig als achter grond voor een mysterieus verhaal, waarin net als in zijn voorafgaande Italiaanse werk de armoede aan mense lijke contacten centraal staat. De mode fotograaf Thomas (David Hemmings) die op een van zijn foto’s in een park een moord meent ontdekt te hebben, is te vergelijken met diverse hoofdfiguren die Antonioni eerder gecreëerd heeft, zij het in andere omgeving en in andere situa ties. Een raadselachtige film, beklem mend en verontrustend, zonder dat er veel ui terlijke sensatie aan te pas komt. Venema, acteurs en Oosthoek sturen in deze voorstelling met hun allen er op aan in Mussert een paljas te zien, de figuur die het slachtoffer wordt van wat hijzelf heeft opgeroepen. De af schuwelijke gevolgen die Mus- sert’s handelwijze met zich meebracht, worden door Cen trum en Venema niet getoond of zelfs maar gesuggereerd. Veel meer is het een soort kolderiek cabaret met de na druk op het zielig belachelijke van de NSB-leider, waarin zo- velen hebben geloofd. Peter Oosthoek heeft dit alles op een bijzonder inventieve wijze in eengevlochten. stappen van het geijkte re pertoire dat hem allang te genstond. Hij zag in de spe lers voldoende mogelijkhe den die hen in staat zouden stellen om het stuk te kun nen dragen. „Maar ik heb ook veel moeten afpraten om iedereen bij de inhoud betrokken te krijgen. Het ging er om dat ze zich vrijer tegenover elkaar gingen op stellen, want ze projecteer den onmiddellijk hun eigen opvattingen op elkaar”. BALLETstudio Kennemer- land aan de Wagenweg in Haarlem bestaat deze maand een jaar. Dit feit vormde de aanleiding om zaterdag in de Haarlemse schouwburg te laten zien wat de kleine dansers en danseresjes in het afgelopen jaar hebben geleerd. HET HAARLEMSE Concert gebouw biedt de komende da gen drie interessante concerten, Vrijdagavond grijpt het laatste concert in de klavierserie 1973- ’74 plaats, waarvoor het piano- duo Miep van Luin en Ans Bouten is uitgenodigd. Zaterdag concerteert Linos, een koor en orkest van het Stedelijk Gym nasium en dinsdag is het Noordhollands Philharmonisch Orkest te beluisteren in drie werken van Beethoven in het kader van de cyclus rond deze romantische componist. „IK HEB AANVANKE LIJK nogal wat scepticisme bij amateurtoneelverenigin- gen gevonden die tegen de Toneelschuur is gericht. Bij Genesius heb ik heel wat moeten afspraken om ze zo ver te krijgen hier op te treden, maar iedereen is nu erg enthousiast”. Dat vertelt Gelijn Molier, regisseur bij de r.-k. toneelgroep Genesi us. Vrijdag en zaterdag brengt de groep een voor stelling van Edward Albee’s blijspel Alles voor de tuin, in de Schuur, Smedestraat 23 in Haarlem. Wanneer je Centrum's opvoe ring van Mussert ziet, dan mag je je onwillekeurig het zelfde af, wat ook bij je op kwam wanneer je andere pu blicaties over de NSB-leider had gelezen: heeft deze marionet achtige man eigenlijk werkelijk de doodstraf verdient? Die vraag komt naar voren in een van de sterkste delen van Mus sert, namelijk het slot, waarbij zowel voor- als tegenstanders zich met het meest kneedbare gemak tegen de leider keren, nu hij geheel ontdaan van alle schijnbare glorie gearresteerd is door de geallieerden. „La Salamandre” is een Zwitserse film en de tweede film (uit ’71) van Alain Tanner, die nu nog twee andere speel films op zijn naam heeft staan, zijn debuut „Charles, mort ou vif” uit ’69 en „Retour d’Afrique” uit ’73. „La Salaman dre” gaat uit van twee vrienden, de een journalist de ander schrijver, die beiden aan eenzelfde opdracht werken, het uit zoeken van een moordzaak van enkele jaren geleden, waarin een jonge vrouw, Rosemonde, als schuldige was aangewe zen, maar later uit gebrek aan bewijs weer werd vrij gelaten. Is zij schuldig of niet? De journalist gaat op jacht naar de feiten, de schrijver wil Rosemonde niet eens leren kennen, zijn fantasie moet hem op het spoor van de werkelijkheid zetten. Hoe langer beiden zich met het meisje bemoeien, hoe beter zij haar denken te kennen, hoe mysterieuzer Ro semonde gaat worden en hoe meer zij zich onttrekt aan ieder schema. Een prachtig, uitgewogen film, met veel dialogen, sober van camerabeweging maar in zijn eenvoud gemaakt met een scherpzinnigheid en een beheerste maat schappijkritiek die men graag onze be ginnende filmers zou willen toewensen. BEHALVE bovengenoemde premières is er deze week nog genoeg reden voor een plezierig avondje uit in een der Haarlemse bioscopen. Als we het rijtje afgaan zien we een prolongatie van De Langste dag in Palace, waar bovendien De ratten van duister Harlem in de nacht wordt getoond, het sexspektakeltje „Vrolijke ontucht in Tirol” in Frans Hals (met een Dracula-prent in de nacht), een nieuwe karatefilm in Lido (Op de Chinese vuist) en Papillon in Roxy. Als bijzondere nachtvoorstelling in dit intieme theatertje Ingmar Berg man’s The Touch. Filmliefhebbers van alle leeftijden kunnen voorts lachen in Palace met De drie Stooges. Honderd en één Dalmatiërs blaffen in het weekeinde in Luxor. Stu dio tenslotte zegt maar ja tegen het leger en Pietje Bell beleeft er weer zijn avonturen. Amah ALS AFSLUITING van het seizoen 1973-74 van de familie- concerten in de Arnoldushoeve in Hoofddorp treedt zondag middag om 12 uur het Amati- kwartet op. Dit kwartet, opge richt in 1966, bestaat uit de violisten Jacques Holtman en Richard Kilmer, de altviolist Ton Wilmes en de cellist Ben de Ligt. Met het oog op het jeugdige publiek dat de familieconcerten in de hoeve bezoekt, is het volgende programma samenge steld. Begonnen wordt met de Prelude tweede partita van Joh. Seb. Bach. Van Prokofjef klinkt vervolgens de Sonate voor twee violen. Beethoven is VROLIJKE zigeunerklanken vullen zaterdagavond aanvang 20 uur, folktaveeme De Waag. Tropenmuseum (Linnaeusstr.)tot 4 november „Thailand” Ontmoeting van stad en platteland”. Tot eind 1974 „Een versleten beeldverhaal onderzoek en conservering van een Pabujis-schilderlng uit India”. Ge opend dagelijks 10-17 u, zon- en feestdagen 12-17 uur. TONEELVERENIGING Kennemer Kunstkring woensdag in de schouwburg in Haarlem met een voorstelling van „Een bruid in de morgen”, geschreven door Hugo Claus. Hetzelfde stuk zal vrijdag 24 mei eveneens in de Haarlemse Stadsschouwburg worden opge voerd, nu door het beroepsge zelschap Zuidelijk Toneel Glo be en onder regie van Ton Lutz. De rollen worden ge speeld door Sacha Bulthuis, Lo van Hensbergen, Annet Nieu- wenhuyzen, Johan Ooms en Elsje Scherjon. de balletstudio werd de traditie voortgezet die daarvoor door de Kennemer Dans- en Balletstu dio in ere was gehouden. Maar de Kennemer studio hield vorig jaar op te bestaan waarna Sonja Koster c.s. besloten dit gat te vullen. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 26 mei „Konstruktivistische Tendenties”, grafiek en tekeningen uit de eigen collectie in het prentenkabinet.Geopend maandag t.e.m. vrijdag 9.30-17 uur, en 19-22.30 uur. zaterdag 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Gelijn ziet in de Schuur uitstekende mogelijkheden HET TWEEDE concert in de serie orgelconcerten in de St. Bavo, Herenweg 88 in Heemste de, zal zaterdag worden ver zorgd door Kees Rosenhart. Aanvang 20.15 uur. Rosenhart, die vaste organist van de Waal se Kerk in Haarlem is, krijgt medewerking van een strijkers- ensemble, bestaande uit de vi olisten Emile Brommer en Christina van Lier en de cellis te Marie Taffin. Het program ma laat werken zien van Fres- cobaldi, Merula. Rosenmüller, Kuhnau, Muf fat. Walther en Corelli. met een nieuwe Nederlandse tekst, waarbij beide teksten te- gelijkertijd worden gezongen. DE UITVOERINGEN van Die Haerlemsche Musyckcamer staan vaak op een hoog niveau. Onder de amateurensembles mag de Musyckcamer dan ook s tot de beste worden gerekend. ANS BOUTER Wie eens wil kennismaken met dit kamerorkest, kan zaterdaga vond terecht in de Nieuwe Kerk in Haarlem, waar om 20.15 uur een gevarieerd con cert begint. Het orkest staat onder leiding van Frans van Lookeren met als soliste Berthe Davelaar. Voor de pauze wor den twee composities gespeeld van respectievelijk Purcell en Joh. Seb. Bach. Na de pauze volgen Handel, Mozart en Hen drik Andriessen (Variaties en fuga op een thema van Kuh nau). van Alan Ayckbourne, wordt vrijdag in de Stadsschouwburg in Velsen opgevoerd door Mary Dresselhuys, Willeke Alberti, Guus Hermus en Jeroen Krab bé. Onder leiding van zijn vaste dirigent André Vandemoot voert het NPO dinsdagavond drie werken van Beethoven De Wijs ZATERDAGMIDDAG om 15 uur begint het wekelijkse con cert op het befaamde Willi- brordus-orgel in de r.-k. kathe draal St. Bavo aan de Leidse- vaart in Haarlem.Het is naar gewoonte een niet al te lang concert (drie kwartier), waarop veel aspecten van dit Frans- romantische orgel goed naar voren komen. Na afloop geeft de organist een korte uitleg van het orgel en de speeltafel. Ditmaal is de organist Kees de Wijs uitgenodigd. Hij speelt werken van Dandrieu, Balba- stre, Franck. Saint Saëns en Widor. De Wijs, in 1934 gebo ren, studeerde in Utrecht aan de Kerkmuziekschool waar hij lessen ontving van onder ande re Albert de Klerk. Na het behalen van het diploma van dirigent-organist met onder scheiding voor orgelspel stu deerde hij aan het conservato rium in Amsterdam verder bij Anton van der Horst en Jan Odé. Twaalf jaar geleden ont ving De Wijs de Prijs van Uit nemendheid voor orgel. Thans is Kees de Wijs als leraar verbonden aan het Am sterdams Conservatorium en aan het Nederlands Instituut voor Katholieke Kerkmuziek in Utrecht. Kees de Wijs is ook bekend als componist. Zondagmorgen zal om 11 uur op de televisie een mis worden uitgezonden voor twee koren met begelei ding van hout- en koperblazers, die door hem is gecomponeerd. De mis is gemaakt op de oude Latijnse tekst, gecombineerd EVENEENS op vrijdagavond is het oude stijl geblazen op de Haarlemse Jazz Club. Aan het Groot Heiligland 47 in Haarlem begint rond 22 uur een optreden van de Almelose formatie Hot Dogs: Vorig jaar was deze groep de winnaar van het oude stijl-festival in Breda, als op volger van de Limehouse Se ven, één van de twee huisor kesten van de HJC. De stijl heeft het een en ander weg van de Seven, maar er wordt meer gebruik gemaakt van eigen vondsten en arrangementen. Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart m.m.v. Felicity Palmer, sopraan. Werken van Mahler e.a., kl. zaal 20.15 uur: Aaf.Ie Heynls, alt en Irwin Gage, piano. Werken ^EN VERMAKELIJKE ca bareteske show met een ver borgen moraal”. Aldus typeerde mze toneelrecensent Jac.Heijer Centrum’s voorstelling van Mussert. Adriaan Venema’s theaterwerk wordt dit weekein- je drie keer in de schouwburg Mn het Wilsonsplein opge- loerd: vanavond, vrijdag en za terdag. Peter Oosthoek heeft de regie, het imposante toneelbeeld b van Wim Vesseur. EEN EXPOSITIE van aquarellen en tekeningen van Cor Hak wordt van 18 mei tot 8 juni in de ten toonstellingszaal van het ge meentehuis Bloemendaal aan de Bloemendaalseweg in Overveen gehouden. De Haarlemse kunstschilder Kees Verweij zal de ten toonstelling zaterdagmiddag om 14.30 uur openen. De werken van Cor Hak zijn dagelijks te bezichtigen van 14-17 uur. Ook op zondag, maar niet maandags. Op eerste pinksterdag gesloten. De violist Jan Kallman, bege leid op de piano, komt dan weer eens naar de club voor een avondje swingende en „heimwee-makende” poesta- muziek. Entreeprijs ƒ2 Miep van Luin en Ans Bou- ter, in onze omgeving woonach tig, beginnen hun recital om 20.15 uur met het „Thema met variaties in e voor quatre mains” van Schubert. Het duo zal voorts werken spelen van Chopin, Lutoslawski, Bartók en Jurriaan Andriessen. van wie het Concerto senza orchestra wordt uitgevoerd. Linos staat zaterdag onder directie van Ed Wertwijn die het orkest zal leiden in werken van Dvorak, Handel, Ditters von Dittersdorf, Bartók, Mozart en Osieck, terwijl het meisjes koor composites zal zingen van bowland. Pergolesi, Mozart en Gerswhin. Solisten zijn op deze avond Oene Padt, hobo; Reinier Baarssen en Hannes Luyken, Piano en Roelof Rozendal op authentieke instrumenten. De toegang is zo laag mogelijk ge- Alhambra 1 (Weteringschans, 233192): Walter Matthau in „Pete n Tillie”, toeg. 14 j. Dag. 14 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2: Nlnetto Davoll in „Ontuchtige vertellingen”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnlxstr., 234876): Maxi- mllllan Schell in „Krakatau, east of Java”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Calypso (Marnixstr., 66227): Julie Christie in ..Do'nt look now”, toeg. 18 j. Dag. 13.45. 16. 19.30 en 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan, 723620): „Justine”, toeg. 18 j. Dag. 14 (beh. zat.. zon.middag) 19.15 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk. 248933): „Der letzte Tango in Hamburg”, toeg. 18 j. Doorl. voorst, dag. 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Cineac (Damrak. 245648): Richard Harris in „Dodelijke drijfjacht”, toeg. 18 j. Dag. 9.15. 11.30, 13.45 16. 19.15 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Cineac (Reg. Breestr., 243639): elke ochtend en middag 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, zo. 11.30 uur enz. Walt Disney’s „101 Dalmatiërs”, toeg. a.l. Elke avond 19 en 21.30 uur „De Moord op Shiela”, toeg. 18 j. City (Leidseplein, 234579): Jim Kelly in „Black Belt Jones”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: Louis de Funes in „De avonturen van „Rabbi” Jacob”, tofeg. a.l. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. City 3: Katherine Hepburn in „De vrouwen van Troje", toeg. 14 j. Dag. 14, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. Corso (Kalverstr.)Peter Steiner in „Vrolijke ontucht in Tirol", toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): Burt Lancaster in „Airport”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr., 230469): Ti Lung in „De tien gele vuisten der wrake”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 21.45 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.45 uur. Krlterion (Roetersstr., 231708): .Fellini: Ama- cord”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur, vr„ za.nacht 00.15 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein): Fellini Amacord”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.15 en 22 uur, zo. 13.15, 16, 19.15 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk, 245549): Gene Hackman in „The Poseidon Adventure”, Dag. 13.30 (beh. zon.mldd.) 3.45 uur. Nöggerath (Reg. Breestr.. 230655): Mark Lester in „Wat de gluurder zag”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parlsien (Nieuwendijk, 248933): „Horizontale pret op het erotische ronde bed”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (223542-223541)„Non sex please we’re British”, toeg. 14 j. Dag. 14.15. 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30. 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan. 723488)) Charlton Heston in „De drie Musketiers”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur, do., vr., ma., di.midd. 14uur. Rivoli (boven Rialto): Louis de Funes in „Bertrand in on(t)roerend goed”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur. zo. 13.30 16, 19 en 22 uur. Roxy (Kalverstr., 232809): Roger Moore in „Live and let die”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk, 244144): Charles Bronson in „Chato’s land”, toeg. 18 j. Dag. 13.30. 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (boven Kriterion): Jane Fonda in „Klute” toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.30 en 21.45 uur, zo. 14, 16.15, 19.30 en 21.45 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, 245790): dag. 20 uur, „Les Enfants du paradis”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 19.30 en 22 uur „De bittere tranen van Petra van Kant", toeg. 18 j. Tuschinski 1 (Reg. Breestraat, 62633): Steve McQueen in „Papillon”, toeg. 14 j. Dag. 14 I en 20 uur. Tuschinski 2 „Jesus Christ Superstar”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, 237460): Richard Dreyfuss in „Americam Graffiti”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. HAARLEMS TONEELgezel- schap VZOD-ROKATO presen teert maandagavond in de schouwburg in Haarlem De grote race (Grand National Night). Het is een spel in drie bedrijven van Dorothy en Campbell Christie in vertaling van Caro van Eyck. Paul Haanstra heeft de artistieke leiding. vertolkt door en Elizabeth Concertgebouw 16 mei, gr. Felicity Palmer, Mahler e.a., 1.1. van Brahms e.a. Vrijdag 17 mei, kl. zaal 20.15 uur: Frans Beeldsnijder, piano. Wer ken van Liszt en Chopin. Zaterdag 18 mei, gr. zaal 20.15 uur: Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Franz Allers, m.m.v. Geörgy Pauk, viool. Werken van Berlioz e.a. Zondag 19 mei, 21 uur: Lou Reed. Dinsdag 21 mei, kl. zaal 20.15 uur: Prix d’Excellence voor Else Krieg, viool, m.m.v. Eindhovens Baroken- semble, o.l.v. Willem Frederik Bon en Phe- mlos-trio. Werken van Strawinsky, e.a. Woensdag 22 mei, gr. zaal 19.30 uur: Het Concertgebouworkest o.l.v. Willem Frederik Bon, m.m.v. Lim Kek Beng violoncel. Werken van Mozart e.a. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 16 mei, 20.15 uur: Het Nationale Ballet: „Con certo Barocco”, „Pas de Deux, Notenkra ker", „Ramifications", „Orpheus”, Neder lands Balletorkest o.l.v. Maarten Smit. Vrij dag 17 mei, 20 uur, zondag 19 mei 12 uur, maandag 20 mei, 20 uur: Ned. Operastich ting, Charles Lecocq „La fllle de- Madame Angot”. Ned. bewerking van Ernst van Alte na: Het Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Franz Allers. Zaterdag 18 en zondag 19 mei, 20.15 uur: Publiekstheater: „De Hollandse ronselaar” van George Farquhar-Chiem van Houweninge. Dinsdag 21 en woensdag 22 mei: gesloten. Theater Carré (Amstel): donderdag 16, vrijdag 17. zaterdag 18 mei en 23, 24 en 25 mei 20.15 uur: Belgische experimentele toneelgroep Nieuwe Scène met „Mfstero Buffo". Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.): T.e.m. 30 juni, dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: Toneelgroep Posium: .Ik lach er om", blijspel van Noel Coward, met Annie de Lange en Hetty Verhoogt. Theater de Brakke Grond (Nes): T.e.m. 15 juni, dagelijks (beh. zondag) 20.30 uur: Toneelgroep The Family: doorlopende voor stelling van „As You Lyk It”, van Dimitri Frenkel Frank. Mickery (Rozengracht): Dagelijks (beh. maan dags) 20.30 uur Interaction Ambiance. Lon don: ..Painting a Wall”, door David Lan. Klein Bellevue (Leidsekade)T.e.m. 2 juni dagelijks (beh. maandag en dinsdag) 20.30 uur: Jan Blaaser’s Kabaret m.m.v. Joke Bruys, Richard Ross: kwartet Piet Daalhui- Theater Tingel Tangel (N..Z Voorburgwal): T.e.m. 1 juni, dagelijks (beh. zondag 17 en maandag 18 mei), 20.30 uur: Cabaret Don Quishocking: „Zand in je badpak” met Georg en Ank Groot, Fred Florusse e.a. Amsterdam Marionetten Theater (Brouwers gracht): t.e.m. 31 mei dagelijks 20.30 uur: Marionettenspel: „Orfeo et Eurodice", ope ra van Chr. W. van Gluck (na telefonische afspraak). van NA

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 15