WILLY VAN DER KUYLEN Zwakke partij Lorenzo: dit had niet mogen gebeuren LATTEK: NU ZIJN WIJ IN HET VOORDEEL VAN POLEN Psychologische aftroeving Rentree van Van Beveren Toto-premies Okker won Koersen Duindigt Proces gangmakers naar Europese hof Johan Neeskens PSV HOUDT STERK SPEL van Uruguay I Hooguit 2 of 3 spelers erbij” Deze maand uitspraak in „de zaak Neeskens” 22 23 DONDERDAG 16 SPORT MEI 197 4 Taken door Mare Serné Bijkomen Volmachten 1 BAYERN VOLLEDIG VERRAST (Van onze sportredactie) WVV7 (Van onze sportredactie) BERT BREVOORD (Van onze sportredactie) I Voor de eerste keer tijdens oefen wedstrijden liet het Poolse team goed en vooral snel voetbal zien. Jo Verstappen, de manager van de Nederlandse topscorer, heeft de afge lopen maanden intensieve onderhan- delingen gevoerd met Ben van Gelder van PSV. De Eindhovense vereniging is belangrijk op de verlangens van Van der Kuylen en Verstappen inge gaan. Beide partijen zijn tevreden over de ontwikkeling, speciaal Van der Kuylen, die tien jaar lang in vergelijking met vele andere spelers financieel ondergewaardeerd werd. Deze wedstrijd was de laatste Pool se oefenpartij tegen een buitenlands team. De Polen trekken zich nu terug in een trainingscentrum in de Tatra bergen PSV komt in zijn sterkste opstel ling uit. Hoewel de entreeprijzen ge peperd zijn, ziet het ernaar uit dat het stadion vrijwel volledig uitver kocht zal zijn. Eind deze week wordt keeper Leen Barth nog eens onderzocht op een ver slapping van de bovenbeenspieren van zijn rechterbeen. Van die uitslag hangt het af of Ajax de reserve-doelman van Anderlecht zal aantrekken. De muur die de Bayern-ploeg vormde om de vrije trap van Atletico te onderscheppen leek degelijk, maar Luis vond een opening: 10 voor Atletico dat die voorsprong uiteindelijk volkomen onverwacht nog moest prijsgeven. nu Een WWW kever i voor Ford 47,50. ige en itallen Mléén id.ter- Tel. DEN HAAG Op toto no. 41 is de premie ten bedrage van bruto 99.089,86 >nker- 1100 extra, lingen laden I. 023- BRUSSEL Dat uitgerekend Schwarzenbeck, de voetballer met de beperkte technische mogelijkheden, die wel het meest gefrustreerd raakte van de virtuoze balbehandeling op de vierkante meter van spelers als Ga- rate, Ufarte, Luis en Irureta, met zijn gelijkmaker voor een van de meest sensationele wendingen in de achttiende editie van de Europa-cup-I-finale zorgde, was misschien nog wel een van de merkwaardigste uitschieters waar de Europa-cupfinale Bayern MünchenAtletico de Madrid het van moest hebben. Vrijdagavond, als de tweede wedstrijd wordt gespeeld, zal wellicht blijken voor welke afgang juist Schwarzenbeck het hautaine Bayern heeft behoed. Trainer Udo Lattek was wat dat betreft veel te nuchter om na een ontgoochelende tweede helft, waarin zijn elftal steeds verder werd teruggedrukt, niet de positieve kanten van de ontsnapping te zien. •eciaal snuis- usjes) lie u 2 ma- Abelia erlaan EINDHOVEN. De 27 jarige Wil ly van der Kuylen gaat niet naar Real Madrid, maar blijft bij PSV. Na reeds tien jaar voor de Eindhovense eredivisievereniging te zijn uitgeko men, tekende Van der Kuylen voor drie jaar bij. Met de contracten-materie krijgt Hans Kraay in zijn nieuwe functie („Ik zie mijn verbintenis met Ajax echt niet als een uitdaging of zoiets, het is doodge woon mijn werk, waar ik van zal moe ten leven”) nadrukkelijk te maken. Het aan- en verkoopbeleid berust bij hem. al is er, zo zegt Kraay nadrukkelijk, natuurlijk overleg met het bestuur. Kraay: „Wat dat aan- en verkoopbe leid betreft, dat is één van mijn be voegdheid zou worden. Dat wil ik graag even rechtzetten. De bevoegdheden waarom ik verzocht heb, zijn integraal contractueel vastgelegd. Mocht er iets WARSCHAU (AP). Het Poolse voetbalelftal, dat zich voor de w.k.- eindronden plaatste heeft met 2-0 gewonnen van Griekenland. De doel punten werden gescoord door Lato (32e) en Jaknobczak (77e). De veldtrainingen zijn voor rekening van Haarms en Jan van Daal, waarvan de laatste de man van het c-elftal is. Verder zal er ook sprake zijn van een duidelijke samenwerking met de ama- teurafdeling. Hoewel het hoofddoel is op zo kort mogelijke termijn de positie aan de Nederlandse en dus de Europese top terug te winnen, is het voor mij en voor iedereen bij Ajax een vanzelfsprekende zaak, dat het zo efficiënt mogelijk wer ken in de breedte van bijzonder groot belang is”. MONTEVIDEO (SID). Het voet balelftal van Uruguay, tijdens de eind ronde van het toernooi om het we reldkampioenschap bij Nederland in gedeeld, heeft voor eigen publiek weer geen winst kunnen behalen uit een oefenduel. Tegen het in de Ar gentijnse competitie op de eerste plaats staande Boca Juniors werd het slechts een gelijkspel van 0-0. Uru guay faalde over bijna alle linies. Al leen de verdediging, meestal zeven man sterk, liet een solide indruk achter. In een wedstrijd voor het Britse kampioenschap zegevierde Engeland met 1-0 over Noord-Ierland. Het doelpunt werd gemaakt door middenvelder Keith Weller, die in de 68e minuut met een kopbal de Ierse keeper kansloos liet. O.» LAS VEGAS (ANP) Tom Okker heeft in de eerste ronde van een inter nationaal tennistoernooi in Las Vegas de Amerikaan Jim McManus uitgeschakeld. Hij won met 6-4, 6-4. handicap van Bayern. Het bezat geen sterke vleugelspitsen die de sterk ge groepeerde Spaanse defensie, waar Euse bio Muller aan banden legde en Adelar- do alleen maar in snelheid te kort schoot tegen Höness, uiteen kon rijten. Atletico’s coach Lorenzo: „Ik geloof ook wel dat Bayem er nu van overtuigd is dat wij kunnen voetballen. Dat is een extra handicap voor ons als we vrijdag weer beginnen. Dan zijn we niet langer de underdog, maar misschien wel de favoriet”. ontbreken, dan is dat niet de schuld van het Ajax-bestuur, maar enkel en alleen het gevolg van een door mij gemaakte fout. Maar wees niet bang, die fout heb ik niet gemaakt”. Als technisch directeur staat voor Hans Kraay het komende seizoen uiter aard het optimaal laten functioneren van het a- en het c-elftal primair. Kraay: „De verantwoording voor de te leveren prestatie ligt bij mij. Als aan het einde van het komende seizoen zou blijken dat de resultaten beneden niveau zijn gebleken, dan zijn de consequenties daarvan voor mijn persoontje. Een vol komen reële situatie. Bij Go Ahead Eag les was het niet anders. De opstelling van het eerste elftal en de tactische besprekingen voor de wedstrijden wor den door mij gedaan”. Iets wat Atletico-trainer Lorenzo nog niet erg kon verontrusten: .Bayern had het toch kunnen weten. In Madrid heb ben wij met 2-0 van Barcelona gewon nen. Daar loopt een zekere Cruijff rond. Die hebben wij toen ook uitgeschakeld, net als Müller nu. Hoewel ik blijf beweren, dat Müller geen Cruyff is”. Toch maakte Müller nog een doel punt. Toen Reina in botsing kwam met zijn eigen verdediger Eusebio en Müller de bal in het doel kon tikken. Een naar het leek geldig doelpunt, dat door de uitstekend leidende Belgische scheids rechter Loraux werd af gekeurd. Het zou ook de onjuiste beloning geweest zijn voor een Bayern dat tegen dé steeds gretiger wordende Spanjaarden verder en verder terugzakte. En toen de 36- jarige Luis (Lorenzo: „Grote voetballers als Charlton en Fritz Walter konden op die leeftijd ook nog mee”) een schitte rend genomen vrije trap over de muur en langs de volkomen verraste Maier draaide, was dat gezien het vertoonde spel een doelpunt dat bij het goede „In mijn voetbalperiode (DOS, Feye- noord en weer DOS - red.) redeneerde ik niet altijd zo, maar toen was ik niet zo uitgekookt ais ik nu ben.Mijn handelwijze impliceert overigens niet dat ik een tegenstander ben van langja rige contracten, begrjjp me goed. Ik vind dat een club, als ze daar de moge nu zo snel mogelijk proberen de spelers voor een langere termijn aan zich dient te binden. Gesteld natuurlijk dat het afsluiten van een contract in de toe komst een zinnige zaak blijft”. Ford nus 12 tt '71. n nog ie ’71. ig van lil en lamse- erdags elftal terecht was gekomen. De strijd leek ook gestreden. Het zo om zijn ruwe spel gelaakte en onderschatte Atletico leek te profiteren. Tot Beckenbauer een van zijn tientallen loepzuivere passes afleverde, waardoor Schwarzenbeck en kele meters kon oprukken voordat hij een weliswaar schitterend luk raak afstandsschot loste, dat buiten be reik van Reina in de uiterste linkerhoek van het doel uiteenspatte. Hans Kraay presenteerde zich woensdag in gezelschap van Jaap van Praag offi cieel als de nieuwe technisch directeur van Ajax. komt later wel. Ik ga er gewoon vanuit dat alle spelers die nog bij Ajax onder contract staan, inderdaad zullen blijven. Per slot van rekening loopt alleen de verbintenis met Johnny Rep af”. Hoewel het optimisme vooralsnog pre valeert bij Hans Kraay, verbloemt hij niet dat hij de uitspraak van de arbitra gecommissie in de zaak-Neeskens met spanning tegemoet ziet. „Maar”, zegt Kraay, „ik heb de overtuiging dat die arbitrage voor Ajax positief zal uitpak ken. Is dat niet zo, dan heeft het afslui ten van een contract vanaf dat moment geen enkele zin meer. Trouwens, stel dat de zaak voor Ajax negatief verloopt, dan is het nog maar de vraag of Neeskens inderdaad weg kan. Blijft Neeskens, dan zal er natuurlijk wel met hem gepraat moeten worden. Aan een totaal gedemo raliseerde voetballer in je selectie heb je niets. Maai- voorlopig zie ik het zo, dat Neeskens een contract heeft dat nog twee jaar loopt en dat hij gewoon bij Ajax blijft”. Zelf is Hans Kraay, 37 jaar nu, een verbintenis voor één jaar aangegaan met Ajax: „Dat lijkt me de verstandigste weg. Blijkt het huwelijk tussen mij en Ajax goed te zijn, dan kan ik er zakelijk gezien alleen maar wel bij varen als er sprake zou zijn van een verlenging. Zou het om wat voor reden dan ook niet boteren, dan kan ik niet weg. Dus lijkt me een contract voor één jaar veruit het verstandigst”. PSV verlengde verder de contrac ten met Deijkers, doelman Van Ger- ven, Lubse, Nordqvist en Strik. Het is niet te verwachten dat er zich bij PSV in de transferperiode grote ver anderingen zullen voordoen. Vaststaat dat het jonge Zweedse talent Dahl- qvist naar PSV komt en waarschijn lijk nog een Nederlandse speler, met wie onderhandelingen worden ge voerd Een reputatie die vooral gestalte kreeg in de tweede helft en die zich eigenlijk ook in de verlenging voortzette. De Duitsers verloren volkomen de greep op hun uitgekookte tegenstanders, die een balbehandeling demonstreerden, die bij enkele Duitse spelers nachtmerries ver oorzaakt moet hebben. Zodra Bayern probeerde te versnellen (Lattek: „Na rust hebben wij geprobeerd om het tem po te verhogen”.), haalden routiniers als Luis, Irureta. Ufarte en de zich steeds aanbiedende vrije verdediger Eusebio met een beangstigend knap geschuif zó slim het tempo uit de Duitse acties dat de wil om nog maar enig initiatief te ontplooien bij Bayern volkomen wegeb de. AMSTERDAM. Uitgerekend zonder i spelers van wie het op dit moment s uiterst twijfelachtig moet worden schouwd dat zij ook volgend seizoen )g de Ajax-kleuren zullen dragen, rol, Neeskens en Suurbier) speelt de nsterdamse club zaterdagavond in ■eda tegen NAC een benefietwedstrijd or Peter van de Merwe, de ex-doel- an van de Brabantse formatie. De eind rige week benoemde, en woensdag of- :ieel gepresenteerde technisch direc- ur van Ajax, Hans Kraay, zal volgende sek woensdag dan ook niet met dit io worden geconfronteerd als hij voor !t eerst kennis maakt met de selectie- groep. Kraay: „Ik heb begrepen dat Krol, Neeskens en Suurbier een korte vakan tie houden. Daaraan verbind ik geen enkele consequentie. Die kennismaking DEN HAAG (ANP) De uitslagen van de woensdag op Duindigt gehouden draverijen: Menorcaprijs, 2040 m: 1. Monza Buitenzorg, W. Duivenvoorden, 2.45,7 1.21,2, 2. Karoloff B 3. Loro Enterprise: winn. 4,50 pl. 1.60 2.00 2.6Ö. kopp. 8.00 trio 1007.10. Corsicaprljs, 2040 m: 1. Marjon Hess, A. Knijnenburg, 2 51.0 1.23.8. 2. Marlnus Carlos, 3. Monte S; winn. 6.20, pl. 2.00 1.20 1.30, kopp. 8.00. Palmaprije. 2040 m: 1. Leny Special. A. Harmsen, 2.49.7 1.23,2, 2. Kairolo D, 3. Kairos Six: winn. 5 90. pl. 2.10 2.00 3.90. kopp. 1.80. trio 498.20. Moniqueprljs. 1900 m. ren: 1. Gallabocco H. v.d. Kraats 2.06,2, 2. Red Countess, 3. Victorl- a- winn. 2.10. kopp. 2.00. De Gouden Armband (amatriees), 2120 m: 1. Judge HI Olivier, mevr. R Pools, 2.54,7 1.21,6. 2. Leonard, 3. Jose Buitenzorg, winn. 6.00, pl. 2.10 1.40 3.30, kopp. 8.00, trio 208.20. Sicillëprijs, 2040 m, auto.: 1. Kees Verkerk, G. v. Eykelenborg, 2.44,6 1.20,7, 2. Lido Buiten zorg, 3. Iris Volo; winn. 1.90, pl. 1.20 1.40 1.60, kopp. 3.00. Ibizaprijs, 2120 m: I. Kapitein Scotch, J Schoonhoven, 2.48,6 1.19,5, 2 Fletcher D, i. Hardy Regina: winn. 2.90, pl. 1.80 2.40 4.80, kopp. 4.60. trio 223.40. Mount Kischaprijs, 2800 m, ren-: 1. Ebeltoft, A. Treanor, 3.09,8. 2. Patrick, 3. Elder States man: winn. 4.10. pl. 1.30 1.20, kopp. 3.30. Mallorcaprljs, 2040 m: 1. Iris du Coq d’Or, P. de Haan, 2 44 6 1.20,7, 2. Lou Hageweyde, 3. Jolly Bird; winn. 4.20. pl. 2.90 3.00 2.70, kopp. 5.60, trio 1.249,00. Maltaprljs, 2140 m: 1. Jan de V„ M. Tole- naars, 2.57,4 1.22,9, 2. Koningsarend B, 3. Kythera J; winn. 5.10, pl. 1.80 2.30, kopp. 11.00. Totalisatoromzet 294.347,00. Lorenzo: „Een stom moment van mijn elftal. Als je zo knap loopt te voetballen mag zo’n tegendoelpunt toch niet meer vallen”. Maar Paul Breitner: „Schwar zenbeck heeft het moeilijk gehad tegen die kort tikkende Spanjaarden. Maar dan heeft hij toch nog het lef om het te proberen. Dat vind ik gewoon knap”. Lattek: „Vrijdag zijn wij in het voor deel. Want wij zijn niet langer meer de favoriet. De kansen liggen nu fifty-fifty. Ook de spelers zijn daar nu wel van overtuigd. Dat Atletico zulk sterk voet bal kon laten zien, had ook ik zonder meer niet verwacht. We hebben het elftal verscheidene keren bespioneerd, video-opnamen gemaakt, maar nog nooit zo sterk zien voetballen als vanavond. Daarom ben ik blij met die gelijkmaker. Toen 'dat doelpunt viel van Atletico, geloofde ik er namelijk niet meer in”. Te meer daar de uitgekookte Span jaarden er 119 minuten in geslaagd wa ren om de Duitsers vooral psychologisch steeds verder af te troeven. Alleen in de eerste helft heeft Bayern München, dat tenslotte zes spelers telt die de kern vormen van het favoriete Westduitse elftal voor de wereldkampioenschappen, uitzicht gehad op een snelle overwin ning. Via Torstensen en de soevereine Beckenbauer (wat heeft die man een overzicht) ontstonden er vooral moge lijkheden voor Zobel, die eerst het zijnet trof en later een kopbal naast zag gaan. Toch bleek al in deze periode de grote Je zult me echter nooit op de spelers- bank zien. Daar heeft Bobby Haarms van wie het inmiddels zeker is dat hij bij Ajax blijft en niet op aanbiedin gen van Racing Strassbourg en Olympi- que Marseille ingaat het voor het zeggen Het heroveren van de dit seizoen door Ajax zo radicaal verloren nationale en internationale machtspositie. Hans Kraay is door dat streven geobsedeerd en kan met geen mogelijkheid van het idee worden afgebracht dat de coup die Ajax voor ogen heeft, in één seizoen tot stand kan worden gebracht. „We moeten nu zo snel mogelijk proberen de speles te vinden die het elftal nieuwe impulsen kunnen geven. Dat zullen er overigens niet veel worden. Ik denk zelf aan een aantal van twee (hoewel er nog geen namen worden genoemd, is het een pu bliek geheim dat Rob Rensenbrink en Jan Peters boven aan de lijst staan - red.) of drie. De mogelijkheden op het financiële vlak worden afgewogen en dan gaan we het prioriteitenlijstje af werken”. Hoewel trainer Lattek, die maar moei lijk kon verkroppen dat zijn elftal zo was afgetroefd, ook dat weer anders omschreef. Lattek: „We konden het con ditioneel niet volhoudén. We hebben de afgelopen weken de ene wedstrijd na de andere gespeeld, terwijl Atletico zich betrekkelijk rustig op deze wedstrijd heeft kunnen voorbereiden. Daarom wa ren wij ook niet in staat om de zaak terug te draaien toen het eenmaal tegen zat. Het liep niet als normaal bij ons, terwijl Atletico de wedstrijd van zijn leven speelde. Daar ben ik nog steeds van overtuigd”. En Frans Beckenbauer: „Er waren bij ons spelers die elkaar die tweede helft niet begrijpend aan liepen te kijken van: hoe is dit nu mogelijk? Er was de angst om te gaan. Dat zal vrijdag ongetwijfeld anders zijn”. ten deel gevallen aan de houder van het formuliernummer U 3142334. Hij ont vangt nu aan prijs en premie totaal bruto 136.248,56. Op toto no. 42 is de premie ten bedrage van bruto f 98.639,27 ten deel gevallen aan de houder van het formu liernummer A 3191490. Hij ontvangt nu aan prijs en premie totaal bruto 147.958,87. De Polen vormden veel meer een eenheid dan de Grieken die moeite hadden de bal in de eigen ploeg te houden. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Een afwikkeling van de „zaak-Johan Neeskens” is nog deze maand te verwachten. Ajax-voor- zitter Jaap van Praag: „Het streven van de KNVB is, om de zaak voor 30 mei afgerond te hebben. Ik kan natuurlijk niet garanderen dat dat inderdaad ge beurt, maar vóór 12 juni moet dat zeker het geval zijn. Op die dag gaat namelijk iemand van de arbitragecommissie met vakantie.” Van het begin af aan zetten de Polen Griekenland onder voortduren de druk. Een vraag is natuurlijk in hoeverre Bayern vrijdagavond niet opnieuw ver rast wordt door Atletico. Lattek: „Ik geloof dat wij in het voordeel zijn. We gaan nu alleen maar slapen, slapen, en af en toe wat eten. We kunnen tenminste een beetje bijkomen”, programma waar ook Lorenzo wel wat in ziet. Hij stelt: „Ik hou het op een lichte training, en dan zal ik met veel rust de ploeg weer moeten zien op te lappen. Ik kan ook vrijdag niet over mijn drie geschorste spelers beschikken die ook vanavond niet mee konden doen, want zij hebben drie wedstrijden van de UEFA gekregen. Daarvan zijn er nu twee gespeeld, zodat wij ook vrijdag met hetzelfde elftal zullen voetballen”. Bij Bayern heeft alleen vleugelverde- diger Hansen een enkelblessure opgelo pen. Lattek: „Ik weet ook nog niet of hij vrijdag kan spelen. Maar de bel luidt voor de tweede ronde. Ik ben als een kind zo blij, dat wij nog een kans krijgen om ons te herstellen, zodat niet een schitterend seizoen verpest wordt door het verliezen van deze ene rotwed- strijd”. De wedstrijd wordt vrijdagavond op nieuw gespeeld. Als het weer onbeslist blijft, dan zullen strafschoppen uitkomst moeten bieden. EINDHOVEN. De maandenlang uitgeschakelde doelman Jan van Be veren viert zondag zijn come-back bij PSV, dat dan in het stadion van Willem II in Tilburg een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Spaanse kampioen Barcelona (met Cruyff) speelt. I 1 UTRECHT (ANP) Het Europese hof van justitie in Luxemburg gaat zich buigen over de vraag of de bepaling van de internationale wielrenunie (UCI) dat bij wereldkampioenschappen en recordpogingen stayers geen gebruik mo gen maken van buitenlandse gangmakers, in strijd is met de bepalingen van het EEG-verdrag, die discriminatie verbieden en vrij verkeer van arbeids krachten mogelijk maken. De meervoudige civiele kamer van de rechtbank in Utrecht besloot woensdag deze vraag aan het Europese hof voor te leggen alvorens een beslissing te nemen in het proces dat de gangmakers Bruno Walrave uit Loenen aan de Vecht en Norbert Koch uit Utrecht hebben aangespannen tegen de UCI (Union Cycliste International) en de KNWU (Koninklijke Nederlandse Wielren Unie). De beslissing van de Utrechtse rechtbank om bij het hof te rade te gaan paste precies in het straatje van de gangmakers die de civiele procedure had den aangespannen als een soort gangmaker om het hof in hun zaak enkele uit spraken te kunnen ontlokken.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 23