EX-CLUBARTS OVER RELATIES BINNEN HAARLEM: PRINS VERRASSEND AAN DE LEIDING Haarlem zoekt extra gemeente-subsidie rr STREEKSPORT hensen’i „Ledenraad moet een „Huidige situatie SPORTIEF 4 brug slaan” JÓj HAARLEM: TEKORT VAN f 140.000 Knappe partij van Tielrooij KNVB-selectie oefende is onhoudbaar” Ul RW GROTE VEILING TE HAARLEM Dit isNeerlands zachtste borrel I j Om Kennemer-damtitel BANKSTELLEN PARIAN HOEKBANKSTEL 25 1 6 M E I 1974 SPORT DONDERDAG Spelers geïrriteerd Opvang onjuist 1 Stofjassen Sanfor jeans 1 no-iron of nylon met makkelijke band- sluiting en in bijdetijdse kleuren 1-2-3-zits 695,- h VAKKLEDING ADVERTENTIE imd Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. n te 'juli ADVERTENTIE Dokter Michel Karsten: „Vosmaer staat beslist niet alleen laan (VSV) de balans weer ADVERTENTIE ADVERTENTIE kt PIETER MUL. 3: (Van onze sportredactie) 150 Is I I w? antieke hanglampen - 6- en 12-delige cassettes - platenspelers oude lampen - draagbare T.V.’s - stereo radio meubelen - commodes stereo apparatuur - cassetterecorders - Bretonse klokken draagbare radio’s - Zaanse klokken - wandornamenten - dekenkisten laden- en hoekkasten - vitrinekastjes - btfzet- en telefoontafeltjes gouden sieraden, w.o. gouden dames- en herenhorloges en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 12.00 uur. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbren gen van goederen tot 11.30 uur. loort aan tuin, 'agej van Van onze sportredactie) HAARLEM Vijf dagen na het afsluiten van een boeiende competitie ’73’74 komt de ledenraad van eredi visieclub Haarlem bijeen. Het bestuur confronteert het ruim twintig leden tellende college onder meer met een plan voor verbouwing van het stadi on en met het „transfer”budget voor het nieuwe seizoen. Aan dat laatste punt wordt onge- HAARLEM In de begroting voor het afgelopen seizoen ging de voetbal club Haarlem uit van een bezoekersaan tal van zevenduizend per thuiswedstrijd. Niet te hoog gegrepen voor een eredivi- sievereniging, maar zelfs dat lage cijfer is gemiddeld niet gehaald. op zaterdagmiddag 18 mei a.s., aanvang 13.00 uur, zal in H.K.B. gebouw, Tempeliersstraat 35, erkend veilinghoudersbedrijf Amstelveen, fa. M. Pijpers te Amstelveen t.o.v. gerechtsdeurwaarder A. E. de Best te Hoofd dorp, een partij goederen publiek a contant bij opbod verkopen, waar onder nieuwe: 3 laarlaarsteeg 1 - haarlem - tel (uz3) 32 67 50> Geopend dinsdag t.m. zaterdag van 10-17 uur. Vrijdags koopavond Nieuwe Meerdijk 17 Badhoevedorp. Telefoon 02968 - 58 17 :hi- met sge, van inden len. en keu- 3 ka rnat araer, len. A hter- irage, ter- zien de ian mer, it; 3 Mi met ;rote r flat in FT i de arlein anden den. .amer, toilet, auche, ter- x>r- aan ihter- voor- s aan ER i eren, CC, :4 nden len. ►nka- toi- idka- 2 ka- ing. mer Ret ard, t, 3 Ika- 2e lers. inde xm- par- m2, st, 3 ika- it; 2 jsL hter- rage, van t Karsten deelt de mening van Vosmaer dat de sfeer in de groep is verdwenen en dat de huidige situatie onhoudbaar is. „Ik weet zeker dat acht van de twaalf spelers die geregeld in het eerste staan het met Vormaer eens zijn, maar uit sluitend hij heeft het naar voren durven brengen. Hughes stelt zich wel positief op tegenover de jongens maar het wordt nooit een open gesprek. Onder vier ogen is er toch de vrees geïsoleerd te raken. Het Zuidslavische elftal van spelers onder de 23 versloeg in een vriendschap pelijke wedstrijd Jong Engeland met 1- 0. Er waren 3000 toeschouwers. De bokswedstrijd om de wereldtitel zwaargewicht tussen George Foreman en Cassius Clay is op 24 september in Kinshasa, hoofdstad van Zaïre. Beide boksers krijgen een garantiesom van 5 miljoen dollar. twijfeld een uitvoerige discussie vast geknoopt over Haarlems financiële positie, die, om het zacht uit te druk ken, nogal ongunstig is. Op een be groting yan ongeveer 1 miljoen in het afgelopen voetbaljaar is er een te kort van 140.000 gulden. Een situatie die niet onmiddellijk noodt tot het aantrekken van „grote” voetballers en die wellicht dwingt tot het verkopen van eigen spelers. (Van onze sportredactie) HAARLEM „Het laatste jaar dat mijn voorganger dokter Hilbrink bij Haarlem was werkte ik al met hem samen. Ik weet dat hij de tien jaar dat hij als clubarts fungeerde bijzonder veel voor de vereniging heeft ge daan. Gratis en voor niets. Het heeft hem alleen maar geld gekost, want uit zijn eigen praktijk nam hij vaak medicijnen en verband mee. De Haar- lem-spelers beseften dat ook en hadden aan het eind van vorig seizoen geld voor een afscheidsgeschenk ingezameld. geven. M.a.w. had' de spelers na Sparta op een of andere manier van je waarde ring blijk gegeven.” rust Headly trok in de tweede helft de score* weer recht, maar opnieuw Van Leeuwen en Keur uit een penalty tilden het B-elftal weer naar een 4-2 voorsprong. Boon (EDO) wist de nederlaag voor de A-ploeg tot 4-3 te beperken. /I De spelers zijn ook geïrriteerd door de relatie tussen Hughes en Van Duivenbo de die vanaf het begin heeft bestaan. Men heeft sterk de indruk dat het spel mede door Van Duivenbode wordt gedi rigeerd. Hughes en hij laden die schijn ook op zich als ze vrijdagavond vlak voor de teambespreking, zoals verschil lende spelers mij hebben verteld, samen de kamer van de trainer in gaan. Van de rijke ervaring van Theo moet gepro fiteerd worden maar niet op deze wijze.” Karsten hamert nogmaals op de psy chologische kant van de zaak en wijst op het door Hughes zondermeer aan de kant schuiven van de spelersraad en op het zonder overleg ontnemen van de aanvoerdersband van Piet Hoeben. „Dat heeft Hoeben en andere spelers behoor lijk gehinderd. Toen Hoeben later met Hughes in conflict raakte heeft het be stuur te lang gewacht voor het bij de trainer aandrong op een regeling van het meningsverschil. Uiteindelijk is hij noodgedwongen weer opgesteld maar Hoeben is geen meubelstuk dat je zo maar aan de kant schuift. Hij speelde hier al zolang dat hij een deel van Haarlem is geworden. B-ploeg nog voor voorsprong hielp. Om enigzins uit de financiële perike len te geraken heeft Haarlem gepro beerd een voorschot te krijgen op haar deel van de 2,8 miljoen gulden die het Ministerie van CRM extra ter beschik king heeft gesteld aan het betaalde voet bal. De poging die via de FBO (de boin^aenoreanisatie van de betaalde clubs) en de KNVB werd ondernomen mislukte echter, omdat CRM het geld nog niet ter beschikking had. Jonge Bols Stand: Senioren: 1-2 Th. Tielrooij en ir. H. van der Vossen, beiden 8 punten uit 5 partijen, 3 B. van Dotnselaar 7 pnt., 4 W. de Jong 6 pnt., 5 Th. van Wort 5 pnt.; jeugd: 1-2 Pieter Hildering en Jeroen Sterel, beiden 7 punten, 3 Benno Jacobsen 6 pnt., 4-5 Niek Kloots en Theo Kuyl, beiden 4 pnt. Nu met Vosmaer heb je ook gemerkt dat het bestuur een handelwijze heeft die uit de tijd is. Men redeneert: wij zijn de baas en de werknemer moet maar naar ons toekomen. Met die instel ling is het te begrijpen dat spelers met contractbesprekingen nog geen drie mi nuten binnen zijn. Het bestuur ziet dat een aantal mensen kritiek hebben en/of verdwijnen. Ligt dat nu alleen aan die mensen of moet het bestuur niet eens bij zichzelf te rade gaan en kijken of de juiste man wel op de juiste plaats zit? De ledenraad zal een aanzet moeten geven en het contact openbreken. Mis schien kunnen zij de brug tussen spelers, trainer en bestuur slaan want die is er op dit moment duidelijk niet. Pas dan kan je uit een optimaal getrainde selectie met al haar capaciteiten een eensgezind elftal formeren.” De regeling in elke gemeente is weer anders. We zijn ook van mening dat het hele betaalde voetbal door CRM uit de algemene middelen zou moeten worden gesubsidieerd. Voetbal is toch geen lage re cultuuruiting dan dat wat er in de schouwburg of de concertzaal wordt ge presenteerd? De mensen behoren het recht te hebben hun eigen amusement te kiezen. Zoals het nu gaat hebben we geen kans een planning op lange termijn uit te stippelen.” Drie KNVB-oefenmeesters voor het trainersdiploma C, dat recht geeft op het trainen tot de tweede klasse KNVB. Het zijn B. Buter (SV Cronjé), H. Gerrits (Waterloo) en P. Valent (VVH) Zondag 19 mei oefent WH met zijn eerste en tweede elftal tegen IW in Landsmeer. Het eerste elftal speelt om half drie tegen het in de vierde klasse KNVB uitkomende eerste elftal van IW. ^,ee£^ 1 De heer Arnoldy: „Net als de meeste andere clubs in het betaalde voetbal bevinden we ons in een bijzonder lastig parket. We zitten ongeveer in een halve paniek. We hebben er lol in vrije tijd aan de club te besteden, maar we ver tikken het ons in te zetten voor een verloren zaak. We hebben geen garantie dat het exploitatietekort wordt gedekt. Huisarts Karsten heeft het als opvol ger van collega Hilbrink maar één voet baljaar uitgehouden. Verschillende fac toren (ondermeer de doping-zaak) heb ben ertoe geleid dat de wegen van Haarlem en zijn clubarts al weer uit elkaar lopen. De beschuldiging dat Kar stens uitlatingen over Haarlem uit rancu ne voortkomen ligt voor de hand. Niets is volgens hem minder waar. „Ik heb het beste met Haarlem voor en daarom zou ik het liefst door de ledenraad zijn gehoord. Dat lijkt mij namelijk nog de enige instantie die er voor kan zorgen dat de sfeer tussen bestuur, trainer en selectie verbetert. Want dat dat noodzakelijk is staat voor mij vast. Als er niets gebeurt en men gaat zonder meer het volgende seizoen in dan zullen de prestaties op hetzelfde niveau blijven.” Dat zijn harde woorden van een man die in het betaalde voetbal een functie had van waaruit niet zo vaak kritiek opklinkt over het reilen en zeilen van de vereniging. „Bestuur en trainer willen van mij horen wat een geblesseerde speler mankeert en wan neer die blessure waarvan het gene zingsproces van speler tot speler ver schilt, over is zodat die voetballer het veld weer ik kan.” Een opvatting waar uit volgens de 31-jarige Karsten een te beperkt begrip van „gezond zijn” naar voren komt. f (Van onze dammedewerker) HAARLEM. In de vierde ronde van het toernooi om de damtitel van het district Kennemerland heeft de Heem stedenaar Cor Prins verrassend de lei ding genomen. Behalve aan zijn combi- natieve zege op Joop Oorthuis, dankte hij dat aan de ongelukkige nederlaag van lijstaanvoerder Hanco Elenbaas. In betere stelling beging de laatste in de tijdnoodfase een fatale blunder. In de tweede klasse behield Sala niet zonder enig geluk de leiding. Weyers had positioneel voordeel, maar in het eindspel moest hij het toch afleggen tegen de grotere routine van Sala. Ton Hesselman bleef goede tweede door een positionele winst op Tom Huysmans. Uitslagen: eerste klasse: C. PrinsJ. Oorthuis 2-0, Th. Winkelaar—H. van Nieuwenhuizen uitgesteld, T. de Boer H. Elenbaas 2-0, G. Elsing—K. de Jong niet gespeeld. De Jong heeft zich op doktersadvies moeten terugtrekken; tweede klasse: H. van BeringenC. van den Does 2-0, F. Sala—C. Weyers 2-0, A. HesselmanT. Huysmans 2-0; adspiran- ten: P. Koper—J. van Buuren 2-0, B. Fleuren—M. Spanjaard uitgesteld, H. Stolvoort—R. Baas 2-0, M. Heerings—H. Alders 0-2. Standen: eerste klasse: 1. C. Prins 4-6, 2. Th. Winkelaar 3-5, 3-4. T. de Bóer en H. Elenbaas, beiden 4-5; tweede klasse: I. F. Sala 3-6, 2. A. Hesselman 3-5, 3. H. van Beringen 3-4; adspiranten: 1. H. Stolvoort 4-8, 2-3. H. Alders en R. Baas, beiden 4-6. spelersgroep is nog meer informatie naar personen in die ledenraad ge gaan, zodat men daar in elk geval op de hoogte kan zijn. In onderstaand verhaal komt dok ter Michel Karsten aan het woord. De man die als clubarts de Hughes- selectie nauwgezet heeft gevolgd en daarom vrij precies kan aangeven waar het de voorbije competitie aan heeft geschort. - \sr-3 w .'V.- Dat werd bestemd voor een wekker radio en die zou de heer Hilbrink bij de laatste thuiswedstrijd op he.t veld wor den aangeboden. Dat idee kon niet uit gevoerd worden want het bestuur was er op tegen. De reden was dat dat bestuur op dat moment zelf niets had. He.t stond er wat lacherig bij toen de dokter zijn cadeau in het spelershome in ontvangst nam. Dat is nou typerend voor Haarlem.” Daarmee is dan tevens een ander gloeiendheet hangijzer genoemd, want Haarlem-vedette Bob Vosmaer heeft overduidelijk laten weten naar een andere vereniging te willen. Hij is een van de weinigen die door eredivisieclubs op de korrel zijn ge nomen, maar bovenal is hij degene geweest die onvrede binnen de selec tie naar buiten heeft gebracht toen de zaak intern vastliep. Vanuit die HAARLEM. Theo Tielrooij uit Driehuis heeft zich volledig hersteld van zijn nederlaag in de eerste ronde van het „Kennemerland top tien toernooi”. In een partij, die negen zetten lang identiek was aan de 17de matchpartij tussen Sij brands en Andreiko om de wereldtitel, verraste Tielrooij zijn gere nommeerde tegenstander Wim de Jong met een nieuwtje. Het had er alle schijn van dat het gambiet van Tielrooij niet goed was. Zeer diepe berekeningen brachten De Jong evenwel tot de con clusie dat alles sloot als een bus. Hij plaatste een tegenoffer, waarna een in teressante stelling ontstond met vele leuke slagwendingen. Door een uitste kend voorbereide finesse verschafte Tielrooij zich een superieure positie. Uitslagen: Senioren: C. PippelH. Beliën uitgesteld, B van DomselaarTh. van Wort 1—1, T. de Haas—W. Winter 02, Ir. H. van der VossenH. Lizé 20, Th. TielrooijW. de Jong 2—0. Jeugd. B. JacobsenJ. Vermeulen 2o, J. Sterel—N. Kloots 2—0, F. RommelseTh. Kuyl 0—2. Doordat zeven van de uitgenodigde spelers hadden afgeschreven vanwege blessures, ziekte of andere omstandighe- De mentale kant van de zaak is zo ontzettend belangrijk. Ik vergelijk het mat de ruiter die op zijn paard over een afrastering wil. Als het dier weigert krijgt het een bemoedigend klopje van 4c ruiter die het nóg een keer probeert. .Jan ga je he.t beest niet op z’n duvel zeer fraai uitgevoerd in diverse kleuren, 5 jaar garantie op konstruktie en binnen werk. Normale prijs 1300,r cnr voor J HAARLEM. Om tot een zo sterk mogelijk Haarlems elftal van KNVB spelers te komen werd op het veïd van Haarlem voor een paar honderd kijkers een oefenwedstrijd gespeeld en die werd met een score van 4-3 door de B-ploeg gewonnen. Het Haarlems KNVB-elftal speelt zaterdag 17 augustus in het kader van het 75-jarig bestaan van de afdeling Haarlem KNVB een jubileumwedstrijd tegen Haarlem. inden len. onka- 1, toi- i bad- he; 1 rging. ride den, moest op het laatste ogenblik een beroep worden gedaan op andere spelers. Van hen opende Headly van Haarlem de score in het voordeel van de A-ploeg, waarna de k'nap spelende Van Leeuwen in evenwicht bracht en invaller Keur (Ripperda) de aan een 2-1 Haarlem-secretaris Arnoldy voert on der andere de periode van de autoloze zondag aan als oorzaak voor het tegen vallende bezoek. In die tijd viel name lijk ook de ontmoeting tegen Twente, kandidaat xoor de landstitel. De belang stelling bleef sterk achter bij de ver wachtingen. Al met al werd het geplan de tekort van 40.000 gulden met een ton overschreden. Het Haarlem-bestuur heeft hierover al vergaderd met de ge- meenteiijke begeleidingsgroep, terwijl bij de wethouder voor sportzaken een aan vraag voor een extra-subsidie ligt. Daar bij moet worden aangetekend dat de club dit seizoen voor de derde en laatste keer een subsididie van 60.000 gulden on+vin” van de gemeente. Anderzijds vond de tweede aflossing plaats van de rerrie’rr'.e lening van 250.000 gulden (looptijd vijf jaar). Naast het dagelijks bestuur van de gemeente (B W) informeert het Haarlem-bestuur deze weken ook de diverse fracties in de raad. „Gezondheid moet ruimer gezien wor den. Het gaat niet alleen om de licha melijke gesteldheid maar ook om de psyche en het maatschappelijk functio neren. Die drie bepalen samen of een speler optimaal in het veld komt. Bij Haarlem wordt dat geestelijk welzijn en de maatschappelijke achtergrond hele maal vergeten. Die psychische begelei ding en opvang van de jongens ont breekt. Da.t is een zaak waar trainer, bestuur en medische staf behoren te werken.” Karsten zit pas twee jaar in de voet balwereld en geniet Op en top van het gebeuren. Van de technische kant heeft hij geen kaas gegeten en dat pretendeert hij ook niet. Ook bij Haarlem vond hij voor zichzelf een leuke wedstrijd belang- rijker dan het resultaat. Wat niet weg neemt dat hij dondersgoed in de gaten had dat de spelers daar anders over denken en dat de opvang bij tegenspoed (die Haarlem rijkelijk ondervond) niet deugde. „Ik herinner me een pracht wedstrijd tegen Sparta die door een rot goal in de laatste minuten verloren ging. En in die tijd waren de resultaten al niet zo goed. Nou komt het bestuur na afloop altijd even in de kleedkamer, dus ook die be wuste zondag. Die jongens hebben dan al een domper en zien dan een bestuur dat nauwelijks iets zegt en met gezich ten loopt in de trant van „al wéér verloren.” Dat bestuur loopt wat nerveus heen en weer en de spelers gaan met een zware domper naar huis. Ik weet overigens nog goed dat er één speler bij was die na Sparta de situatie goed aanvoelde en dat was Van Duivenbode Hij maakte een opmerking in de trant van kunnen-we-niet-de-helft-van-de- premie-krijgen. Dat was op dat ogenblik bijzonder goed gezien. Als je een paar keer de boot in gaat en de reacties van trainer en bestuur zijn verkeerd dan krijg je heel wat jongens die de volgende keer aeer zwak in de schoenen het veld op gaan De angst om weer te verliezen is groot en de neiging het hoofd te laten hangen ook. i f.-<

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 25