Praatpalen voor rechtstreekse gaat zondag Raad van Velsen in discussie verbinding met taxicentrale van start over benoemingsprocedure Vreemd optreden Politie zoekt gestolen sieraden Vijf jaar voor overvallen Aktuele mode-tip QROTE MARKT 12: de andere zaak in modieuze lederen kleding stand A X „Lyra” zingt op zaterdag Verkiezings avond bij Asterix” SS J w „Syp Sterk” V.V. IJmuiden cuphouder dank zij 3-0 overwinning op Waterloo sport week Kh lammerts herenmode A y F hl PERSOON WAS NIET IN HET GEDING In Beverwijk en Heemskerk VELSER SPORTWEEK NADERT HET EINDE Daders aangehouden PROGRAMMA fii g9|| nUfflBEROfiE B IMifc ■Bljfc SPORTWEEK fei Btwpt PLAATSELIJK NIEUWS MET VRIJDAG 17 1974 titel I /f] 1 Sb 4 Badminton Lee, Lois, Levi’s dealer I V I I I I I I I I I I «SB I X VELSEN V ■w Wandelen Spencers in zomerse “IA kleuren IJmuiden, Kennemerlaan 36 TeL 02550 -144 53 1 Si (Van een medewerker) a (Van een medewerker) de ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) IJMUIDEN. De beslissing om i 5 «fep (Van een onzer verslaggevers) ■- ADVERTENTIE ADVERTENTIE s U Lange Nieuwstraat 185 (Noord Arcade) Umuiden De rechtbank had de Tunesiër tot vier jaar veroordeeld. De procureur-generaal bij het Amsterdamse Hof had zes jaar geëist. in de voorgesteld deze adjunct-directeur van de gemeentelijke dienst voor sociale za ken te benoemen tot directeur in ver band met het vertrek van de heer J. B. Neuteboom naar Groningen. uur: Sporthal Zeewijk. Basketball. Organisatie: Paviljoen Avondwandeltocht er te Nieuw in dit ten dele al uitgevoerde programma is het plaatsen van praatpa- IJMOND. Taxidrieduizend BV heeft een programma ontwikkeld om het taxi vervoer als openbaar vervoer in de IJ- mond meer populair en beter herken baar te maken. Een moment uit de wedstrijd IJmuiden Waterloo op het SVIJ-terrein. Het duel werd een 30 overwinning voor IJmui den. I Bi- VELSEN. In IJmuiden hebben bur gers, die zich ergerden aan de aanwezig heid van een tankauto regelmatig voor hun deur, gemeend op vreemde wijze een eind daaraan te moeten maken door suiker in de benzinetank te doen. Eerder al waren faecaliën aan de deurknoppen gesmeerd. De politie stelt nu een onder zoek in. Efe, WMU Een bewijs, dat de raad volkomen ak koord ging met de voorgestelde persoon. Anders was dat ten aanzien van de gevoerde procedure, waarvoor burge meester en wethouders werden aange vallen. CDA-raadslid H. de Boer merkte op, dat de onder het CDA-vaan strijden de partijen steeds het primaat van kapi taal en arbeid hebben verworpen en altijd hebben gezocht naar een synthese van kapitaal en arbeid daarmee bedoe lend te zeggfen, dat hij vrebaasd was niet uit de stukken over deze benoeming te hebben kunnen opmerken, dat het per soneel gehoord was. C. Hoek van Progressief Velsen achtte de gevolgde procedure ook onjuist. De meerderheid van zijn fractie was de mening toegedaan dat beter een adver tentie had kunnen woorden geplaatst om sollicitanten op te roepen, waaruit dan altijd nog de heer Den Hartog gekozen had kunnen worden, want tegen hem bestaat geen enkele bedenking. Echter voor een vacature in een top-functie achtte hij de door hem geschetste gang van zaken juister. 20 duizend gulden) en van de Rabobank in Bergen (buit duizend gulden) in juli vorig jaar. De PvdA-fractievoorzitter J. W. Mei jer had geen moeite met de gevolgde procedure. Allereerst gezien de ervaring en de capaciteiten van de heer Den Hartog en daarnaast omdat een en ander volkomen past in een te voeren promo tiebeleid De Tunesiër had zijn aandeel in overvallen steeds ontkend. De politie had echter geld, dat Bergen gestolen was, de wapens en auto die in Bergen waren gebruikt, ge vonden. Burgemeester drs. J. Reehorst zette uiteen, dat zowel in B. en W. als in de commissie van sociale zakenspont commissie van sociale zaken spontaan de heer Den Hartog was voorgedragen, re den waarom men de commissie van personeelszaken niet voor dit ene punt bijeen had willen laten komen. Boven dien zou de betrokkene zich wel eens hebben kunnen afvragen of men aan zijn kwaliteiten en capaciteiten twijfel de, als er een advertentie voor sollici tanten geplaatst zou zijn. Nadat Wethouder Th. C. Witte had uiteengezet, dat personeel zowel als af delingschefs en hoofden van tehuizen niets tegen de heer Den Hartog hadden, doch dat er onder het personeel een zekere verwarring was ontstaan als ge volg van een minder gelukkige opstel ling van een brief welke hierover was igtHCB AMSTERDAM. Voor het plegen van vier gewapende overvallen heeft het Amsterdamse gerechtshof vrijdag een 29-jarige Tunesische student veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het hof achtte bewezen, dat de student betrokken was geweest bij overvallen op onder andere het bij kantoor van de Nutsspaarbank in Bever wijk in april vorig jaar (de buit bedroeg het bijkantoor 40 GEBOREN: F. E. M. van Dijck-Spruijt, d., Velsen (zuid). OVERLEDEN( G. F. Enninga, 42 jr., echtgenote van: C. Wubbels, IJmuiden; A. G. Smiers, 65 jr., echtgenote van: P. van Rixel, Velsen (Noord), G. J. de Graaf, 74 jr., weduwe van: J. J. Scheenaard, Santpoort; C. Uitendaal, 86 jr., weduwnaar van: C. A. Stekelenburg, Haarlem. IF n len, die in Nederland tot nu toe alleen in Schiedam en Utrecht zijn toegepast. Via deze praatpalen kan het publiek door het indrukken van een rode knop dag en nacht rechtstreeks spreken met de centrale. Voorlopig worden deze praatpalen ge plaatst in Beverwijk op het Stations plein, de Plantage, op het Kuenenplein en bij Büllerlaan-Wijkerbaan. In Heemskerk bij het NS-station, op het Burg. Nielenplein en op het Europaplein. Bij uitbreiding van het net denkt men eerst aan Velsen-Noord. Wat IJmuiden betreft vormt het kanaal op het ogen blik nog een technische barrière voor het leggen van de noodzakelijke verbin dingen. De PTT heeft al medewerking toege zegd. Met het PEN moeten de technische besprekingen nog worden afgerond. De gemeenten Beverwijk en Heemskerk hebben in principe al hun goedkeuring gehecht aan het plaatsen van de praat palen. Men verwacht over ongeveer drie a vier maanden het nieuwe systeem in gebruik te kunnen nemen. •W" A De gele praatpaal geeft het publiek rechtstreeks contact met de taxicentrale. De Velser Sport Stichting vraagt voor vanavond de speciale belangstelling voor een wandeltocht van de Kennemer Ja gers. Om tien uur start men vanaf paviljoen Schoonenberg aan de Tolsdui- nerlaan. Het wordt een avondwandel tocht waarvoor men een zaklantaarn dient mede te nemen. Het belooft iets heel speciaals te worden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De 31 aanwezige leden van de Velsense gemeenteraad hebben donderdagavond unaniem hun stem uit gebracht op de heer K. den Hartog, toen door burgemeester en wethouder, werd seerde een aantal verdedigers en depo neerde de bal in het doel. Toen bij Waterloo Jack Kunst binnen de lijnen kwam, werd het iets levendiger, maar niet echt gevaarlijk. „IJmuiden” haalde Verschoor en Popta uit de ploeg, Spaans en Van Schoor vielen in. De resterende minuten werden uitgespeeld door twee ploegen die het verder wel voor gezien hielden. Na afloop reikte de heer Kroger van de Velser Sport Stichting de beker uit aan aanvoerder Van Ravensbergen van IJmuiden. SVIJ werd tweede en Water loo derde. VELSEN. De jeugdsociëteit Asterix aan de Lariksstraat houdt vrijdag-(van)- avond een politieke avond. Vanaf half negen zal men daar kunnen discussiëren met vertegenwoordigers van de vijf poli tieke partijen in de gemeente. Opzet hiervan is de jongeren een bepaalde vorm van voorlichting te geven over de gemeenteraadsverkiezingen. De toegang is gratis. IJMUIDEN. In een Amsterdams café zijn twee Surinamers gearresteerd toen zij sieraden wilden verkopen, waar van de herkomst aanvankelijk niet dui delijk was. Later bleek dat deze sieraden afkomstig waren van een inbraak bij een juwelier aan de Bloemendaalse- straatweg in Santpoort-Zuid. Ongeveer 70 sieraden, waaronder gouden ringen, broches en horloges zijn nog spoorloos. De daders, die in Velsen zijn ingesloten beweren, dat zij deze verloren zijn, toen zij vanaf de Bloemendaalsestraatweg, via de Kennemerweg naar het station in Bloemendaal liepen. De politie in het hoofdbureau van Velsen verzoekt nu degenen, die deze sieraden gevonden hebben, dan wel gezien hebben dat an deren ze vonden, zich met haar in ver binding te stellen. het kampioenschap van Velsen bij de ama- teurvoetballers is gevallen, gisteravond speelde „IJmuiden” haar tegenstander Waterloo naar een kansloze 3-0 neder laag en daarmee mogen de IJmuidena- ren zich een jaar houder van de cup noemen. Wethouder M, Roessingli achtte het wel goed, dat ouders wat meer betrok ken worden bij benoemingen. Doch voor hem is het initiatief van de ouders primair. Bij de aanvang van de openbare raadsvergadering heeft de burgemeester stilgestaan bij het overlijden van het oudraadslid de heer A. Markerink, die van 1946 tot 1949 en van 1953 tot 1958 deel van de gemeenteraad heeft uitge maakt. A IJMUIDEN. Het concert door het Duitse mannenkoor „Lyra” uit Bergisch Gladbach wordt niet op vrijdag gegeven, maar zaterdag. Dit in tegenstelling met eerder gepubliceerde aankondigingen. „Lyra” zingt in de Petrazaal aan de IJmuidense Spaarnestraat. Aan vang van het concert acht uur ’s avonds. Ruim zestig jeugdleden van BC Velsen en BC IJmond namen deel aan een jeugdkampioenschap in de sporthal. Er werd gespeeld in vier poules en daar voor waren in de zaal acht banen uitge zet. Er bleven tenslotte vier ploegen over, die tegen tien uur aan de finale wedstrijden begonnen. Door de punten telling eindigden tenslotte twee ploegen op de eerste en twee op de tweede plaats. gtaQgW Ti"' In de sporthal werd een jeugdkampioen schap badminton gehouden waaraan jeugdleden van Velsen en IJmond deel namen. IJMUIDEN. Aanstaande zondag 19 mei gaat het goed bezette Syp-Sterk strandvoetbaltoernooi van start. Twaalf ploegen met de sterkste amateurs uit de omgeving in de gelederen gaan in de komende weken beginnen aan een mon- stertoernooi van ruim zeventig wedstrij den. Zoals ieder jaar doen weer de bekende ploegen mee. die in een halve competitie gaan voetballen om de pun ten. Er is slechts één verschil, het team dat geruime tijd onder de naam van paviljoen Schoonenberg heeft gespeeld, gaafr nu in het verdere verloop Royal heten. Zondag komen bijna alle deelnemers binnen de lijnen, alleen de wedstrijd Rolvink-Centrum is verschoven naar de week hierna omdat verschillende spelers nog competitie verplichtingen hebben. Verder zijn de wedstrijden van dinsdag avond verschoven naar woensdag. Programma zondag: 10.30 uur Royal- Johnny; 12.30 Zeedistel-Tapijtenhal; Tromp, Poort van Velsen-Zeezicht, 14.30 uur Griffioen-Tromp Boys, Snacks Zuid- eroade-van Kaam trappers. Alle wed strijden worden verspeeld op het grote stran. Het veld kan men herkennen aan de rood-wit gestreepte doelpalen. uitgegaan ging de raad accoord met het gevoerde beleid in deze. Goedkeuring werd ook gehecht aan het voorbereidingsbesluit ten aanzien van een gedeelte van het bestemmings plan Staatsvissershavenbedrijf in verband met de gemeentelijke plannen om flats en enkele eengezinswoningen te bouwen op het terrein ten westen van de Orionweg en ten zuiden van de Raafstraat. De heer B.J. van Os (VVD) informeerde naar de mogelijkheid uitsluitend eengezinswoningen neer zetten, maar moest van wethouder C. Ockeloen vernemen dat dit in het on derhevige geval onmogelijk is. Wel mis schien straks in de Velserbroekpolder als de rijksoverheid het plan goedkeurt. Enige discussie ontstond er donderdag avond over het antwoord van B. en W. op vragen van enkele raadsleden ten aanzien van de procedure bij de benoe ming van personeel aan openbare en kleuterscholen. Ten grondslag lag hier aan het mede betrekken van ouders bij benoemingen iets waar het onderwij zend personeel niet geheel en al in kan meegaan. Vooral als het er om gaat dat deze ouders een „actieve rol” zouden moeten spelen. Dan rijst de vraag, „in hoeverre actief?” Uitslag: eerste prijs: Andy Nijssen, Simon Minks, Karin Venus, Marjon van Roon, Jan G. Bouwman, Ruud Smit, Annemarie Morlang, Monique IJzen- doorn. Tweede prijs: Eric Nijssen, Theo Bosse, Willie Schoon, Carolien van Heu- ven, Leo van Veelen, Diederik Groot- jans-Lucia Oosterholt. Marjo de Krijger. VRIJDAG 17 MEI 19.30- 22.00 uur: Sporthal Zeewijk. De- monstratiewedstrijden gymnastiek-top. 18.45-20.30 uur: Sportpark Schoonen berg - hoofdveld Voetbalwedstrijd Oud IJmond profs - Oud Internationals. 19.30 uur: Sportpark Schoonenberg - hoofdveld. In de rust van de voetbal wedstrijd start van de 10 Engelse mijl- loop. 22.00 uur: Paviljoen Schoonenberg Tolsduinerlaan. Avondwandeltocht 71/» km. Org: Kennemer Jagers, (zaklantaarn meenemen!) 14.00-17.00 uur: Tennispark De Vin- kenbaan. Jeugd-tenniswedstrijden. ZATERDAG 18 MEI 10.00-18.00 uur: Sporthal Jeugdtournooi Akrides. 18.30- 23.00 uur: Sporthal Zeewijk. Mi- kro-korfbalwedstrijden. Org. Neptunus- D.K.V. 10.30 uur: Beeckesteyn. Cooper-test. Atletiekvereniging Suomi. 09.00-12.00 uur: Tennispark De Vinken- baan. Finale jeugdtenniswedstrijden. 11.00-18.00 uur: Sportpark Schoonen berg - hoofdveld. Kaatsen. 13.00 uur: St. Fidclusgebouw Zeeweg. Schooldam toumooi voor vijftallen. Org. D.C.IJ. 18.45-20.30 uur: Sportpark Zeewijk S.V.IJ. Finale Kampioenschap van Vel sen junioren voetballen. In de sporthal streden jeugdleden van badmintonclub Velsen en IJmond voor het jeugdkampioenschap, terwijl men in het tennistoernooi op de Vinkenbaan al aardig vordert in de richting van de finalewedstrijden. Vandaag wordt daar bij de meisjes een finalewedstrijd gespeeld en bij de jongens twee halve finales, de rest volgt dan zaterdag. Vanaf het eerste fluitsignaal ging het er al naar uitzien dat „IJmuiden” een gemakkelijke overwinning zou gaan be halen. Met snelle uitvallen werd het Waterloo-doel onder druk gezet. Water loo is er de eerste helft dan ook nauwe lijks aan te pas gekomen, IJmuiden liet de legio kansen op doelpunten echter te vaak liggen, men sprong er wat slordig mee om. Zo had men na vijf minuten al een droomkans, maar de bal werd tegen de doelist geknald. Pas na een half uur van ononderbro ken aanvallen slaagde Ton Verschoor erin een te zachte terugspeelbal te on derscheppen en de Waterloo-goalie het nakijken te geven. Kort daarna werd de voorsprong vergroot, een vrije trap op de rand van het strafschopgebied werd door Stangeberg ingeschoten en via de handen van de Waterloo-doelman sloeg de bal tegen het net. Ook na de rust kreeg IJmuiden heel wat kansen om te scoren, maar goed keeperswerk, paal en lat stonden dat voorlopig in de weg. Af en toe kwam Waterloo tot een uitval, maar telkens liep men in de buitenspelval van de IJmuiden-dèfensie en doelman Kwak van IJmuiden kreeg dan ook zelden de kans om in aktie te komen. Na ruim een kwartier was het op nieuw Stangeberg. die scoorde, hij pas-

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9