Sportieve en spannende hoogtepunten kenmerkten de Velser Sportweek 4- Brandweerauto negeerde rode stoolicht irc i 3 vakantie- aanbiedingen Bij aankoop van sport week 6,95 1.29 opvallend, modieus,'n beetje nostalgie C&JLütocfi üwtodetioeX.! f| IN DERGELIJKE OPZET ZEKER VOOR HERHALING VATBAAR met invaller siénalement: ingenomen Rijbewijs van twee automobilisten will MEi 1974 M? Coopertest Dammen Zaalvoetbal Roeien Kaatsen Telefoon 11107 Mikro-korfbal Vc 0 MOANA HALF-POND DROP Basketbal Tennis 36 - 44 Geheel gevoerd. Prachtige blazerkombinatie, het slanke j asj e met lange re verskraag, van luchtig A linnen de vier-baans klokrok van schuin ge- nomen acetaat crêpe. In marine of zwart met wit. 38 - 44 Alles gevoerd. 2-Delig. Slank doorknoopmodel met moderne lange korte mouw en sluike reverskraag. Acetaat crêpe in 3 verschillende kleuren. Geheel gevoerd. 38-46 90- 'S Voetbal 2 Blend-a-med TANDENBORSTELS (Jordan-fabr.) a 2,65 per stuk één vakantietube Blend-a-med tandpasta GEAT!S Bij 3 TANDENBORSTELS twee tuben tandpasta gratis' O VA KANT IET AS MOANA-ZEEP Van links naar rechts: Oervrouwelijk jurkje waarvan de geraffineerde streepverwerking 'alle aandacht krijgt. Soepel acetaat crêpe in bruin, zwart of marine/wit. (Van een medewerker) (Door Herman Moscoviter) Planetenweg 70 - IJmuiden Bi pe B< vc st p< je DROGISTERIJ bi; I 19 Ten slotte Koos Postema, die afscheid nam met een laatste „Klein uur U”. Ook al een samenvatting van vorige uitzendi- gen (40 stuks), maar een heel andere. Van zes behandelde onderwerpen had hij de mensen opnieuw naar de studio gehaald. Nogmaals hun problemen- Hoe zeer hadden de kleine uren U hen ge holpen? Of met een variant op wat één van de sprekers zei: „Hoezeer was de vijandigheid van de buitenwereld tegen hun problemen afgenomen?” In de per soonlijke gevallen (ze werden een soort televisiebekendheden) veel, in het alge meen iets. Een groter compliment aan Postema kon niet worden gegeven. Beter dan drie Televisierringen. vei 1 bij en jei van Berge, Rob Roelofs en Eric Somons in 2.04.3. De van der Linden-Tol prijs bij jongens jeugd skiff was voor D. Stek in 0.48.5. Onze beroemdste filmers Pim en Wim werden in Bellevue einterviewd door Hanneke Meerum Terwogt. De bekende reclamekreetjes („Wij zijn gek. We ma ken films in een land waar niemand films wil”), het populair doen (Voeten op tafel), het nergens ook maar serieus antwoord op geven, het opgelegde to neelspel van deze twee profeten van-de- rolprent waren te veel voor Hanneke. Ze werd voortdurend in de maling genomen en stelde zich er slecht tegen te weer. Een kleine ironische opmerking ter af sluiting zou al veel goed gemaakt heb ben. 0 ope V ZW£ C 194! Wü jeu; B nin. de Zee S in I C var V 12.1 C 194 Jet is.; 79, wij 8 vo< der F Ur tru IJr uui Ge po< va; 1 pel Co I 20. 1 m; 10 be va i vo u. Zes ploegen waren na de vorige week overgebleven en zij gingen strijden voor de prijzen. De ploegen kwamen twee- keer tegen elkaar uit: Lichthal-IJmond ’73 0-1 en 1-4, Lootsma-Schaaper 1-1 en 1-2, Club 12-PCH 1-0 en 2-0. IJmond’73, Club 12 en Schaaper speelden daarna in de finale-ronde een halve competitie om tenslotte uit te maken wie zich de absolute winnaar in dit toernooi mocht noemen. Uitslagen: IJmond-Schaaper 2- 1, Club 12-IJmond 1-2 en Schaaper-Club 12 1-3. Dat betekende een eerste plaats voor IJmond’73, gevolgd door Club 12 die tevens de sportiviteltsprijs binnen- sleapte en derde werd dan Schaaper. Terugschakelen naar de NCRV blijkt Farce Majeure (achtste jaargang nr. 122) ook al niet te zijn wat het normaliter is. Een montage van liedjes die hoogtepun ten vormden in het afgelopen seizoen (overigens zonder Zwart Geld en Kiele Kiele Koeweit). Tot het najaar wachten. En of dat nog niet voldoende is: voor een en hetzelfde weekend beëindigd de VARA eenzijdig en ongevraagd ons con tract met eerst McCloud en dan een Klein Uur U van Postema. Vandaar dat ik de koffers maar ben gaan pakken. Op het Noordzeekanaal had roeivere niging de Stern in het kader van de Velser Sportweek roei wedstrijden geor ganiseerd. Evenals vorig jaar is dit weer een succes geworden, ook al dankzij de gunstige weersomstandigheden van afge lopen zondag. De Sternbeker bij Mixed C2 senioren ging naar Lydia Wijker, Chris de Rijk en Jeannet Meyer in 2.06,87. De Sternbeker bij heren C4 skul ling ging naar: Mark Poldner, Andre Heeres, Theo van Urk, Jan de Boer en Frank Snieger in 1.47.4. De Van der Kruk beker bij de jongens C2 was voor Jacob en J. Zuidema, tweede werden; J. Vliet- stra, L. van der Meulen en P. de Vries, de derde prijs ging naar W. Duizendstra- F. van der Veer en D. Holwerda. Win naars verliezersronde: K. Drayer M. de Haar en R. Venema. HEEMSKERK. Er is tijdens het afgelopen weekeinde rijkelijk aan Bac chus geofferd. Onder meer moest aan twee Heemskerkers een rijverbod wor den opgelegd. Een 32-jarige Heemskerker reed in de Carel van Manderstraat enkele verkeers paaltjes omver. Zijn rijbewijs is door de politie ingevorderd. Een 38-jarige in Heemskerk wonende Spanjaard ramde op de Maerten van Heemskerckstraat achtereenvolgens een tuinhek en een lichtmast. De man werd ter ontnuchtering ingesloten, terwijl ook zijn rijbewijs werd ingenomen. crème schuimbad en bodymilk, luxe serie, met gratis deodorant-stick (waarde 3,95) vanaf (Kokindjes) voor slechts Drogisterij-Parfumerie DUINWIJCK HEEMSKERK. Op de kruising G. van AssendelftstraatTolwegHoogdor- perweg-Hoflaan reed zaterdagavond omstreeks kwart over zeven een brand weerwagen uit Opperdoes door het rode stoplicht en reed daarbij de auto van een 35-jarige inwoner van Koog aan de Zaan aan. Een inzittende van deze auto, de schoonmoeder van de bestuurder, werd voor borstklachten in het St. Jo- zefziekenhuis behandeld. De brandweer auto liep ernstige schade op. De aange reden personenwagen moest worden weggesleept. Vijftig scholieren van tien basisscho len streden tijdens het schooldamtoer- nooi voor de fraaie bekers. Men speelde een soort halve competitie en dat bete kende dus voor iedere ploeg negen wed- strijden.De eindstand: 1. Jan Campert- school met 18 punten (ongeslagen) 2. St. Franciscusschool 15 punten 3. Kennedy- school 11 punten. De heer Van Dijk reikte na afloop de prijzen uit, een wisselbeker voor de winnaars Jan van der Gaag. Piet Koning, Kootje Engel, Ageniels Holsteyn, Bernard Korting. Op het veld van SVIJ speelden de junioren van KIC en VSV voor de finale van het Velser Kampioenschap. VSV had al snel de kans om een voorsprong te nemen, toen Blomvliet een penalty kreeg. Hij schoot echter naast. De KIC- ploeg onder leiding van Janos Beke herstelde zich daarna erg goed en na vijftien minuten werd een aarzeling in de VSV-defensie afgestraft. Ook na de rust had VSV weinig meer te vertellen, alleen wat irriterende akties van ver schillende spelers maakten het een bij zonder slechte wedstrijd. Na een half uur vergrootte KIC de voorsprong; een vrije trap werd uitstekend ingeschoten. Na afloop ontvingen zij uit handen van de heer de Jong van de Velser Sport Stichting de kampioensbeker. door de basketballers. Uitslagen; dames 1. Wilskracht 2. Excercitia 3. Juventus. Heren 2: I. Wilskracht 2. U.S- 3. Zaan dam. Heren:l U.S. 2. DSS. 3. Zaandam. Na afloop reikte voorzitter van de toer- nooicommissie Dirk van Leeuwen de prijzen uit aan de betreffende poulewin- naars. Zaterdag werden op het tennispark de Vinkenbaan de finales gespeeld van het jeugdtennistoernooi. Veel partijen ston den tijdens dit monster-toernooi op een zeer hoog niveau en zeker afgelopen zaterdag, toen de finalisten elkaar kwa men bestrijden. Het gehele evenement stond onder leiding van de heer Simon en mevrouw de Krijger, zij zorgden voor een uitstekende organisatie. Na afloop reikte voorzitter van tennisclub de Hee- renduinen de fraaie bekers uit aan de winnaars. Uitslagen: jongens A: 1. Hans Duin 2. Maarten Mes. Jongens B: 1. Dirk Wiersma 2. Frank Duin. Meisjes A: An- net Rozemeijer 2. Sandra Beek. Meisjes B: Margret de Krijger 2. Ingrid de Jager. Dirk Wiersma en Margret de Krijger kwamen tevens voor een jaar in bezit van de wisselbeker beschikbaar gesteld door de Velser Sport Stichting. Wederom op het hoofdveld van Schoonenberg de typische Friese kaats- sport. Zeventien parturen streden om de hoogste eer in deze voor buitenstaanders onbegrijpelijke tak van sport. Er werd gespeeld volgens een afvalsysteem, met nog een verliezersronde. Winnaars wer den tenslotte, D. Kootstra, J. Hielkema Atletiekvereniging SUOMI testte via de Coopertest de conditie van de deelne mers aan dit atletieknummer. De bedoe ling was om in 12 minuten een zo groot mogelijke afstand af te leggen. Naar aanleiding van de afgelegde meters kan men dan de conditie aflezen. Slechts twintig mensen bezochten dit evene ment. De prestaties waren van deze lopers redelijk tot zeer goed te noemen. De grootste afstand werd afgelegd door de heer Snabilie met 3300 meter. Onder de deelnemers waren ook enkele 60- jarigen. Zaterdag was er een ieugdbasketbal- toernooi georganiseerd door Akrides, ter wijl Excercitia zondag de leiding had bij het senioren toernooi. Bij de jongens werd Akrides zaterdag winnaar na een 20-15 overwinning op Jumpers, derde werd Akrides B en vierde Midland. De finale bij de meisjes ging tussen Juven- tus en Excercitia en dat werd een 11-9 overwinning voor de IJmuidenaren. Midland en Jumpers werden respectie velijk dérde en vierde. Excercitia had zondag een sterk bezet toernooi voor dames en herenploegen. De gehele dag was de sporthal bezet De koffers staan gepakt- Vlug met vakantie. Ik bedoel maar. Zo’n weekend televisie moet wel moedeloos maken. Zit ik naar Swiebertje te kijken, wordt me even verteld dat ik tot het najaar ge duld moet hebben. Derhalve schakel ik vlug van de NCRV naar de AVRO en merk dat het helemaal geen gewone Mounties-show is. Met het Grote Komi sche Lasapparaat heeft men grappen en scènes uit acht shows van de afgelopen winter aan elkaar gemonteerd. Met het beleefd verzoek of ik tot het najaar geduld wil hebben. In de sporthal werd zaterdagavond een tweekamp gehouden tussen de ploe gen van korfbalverenigingen DKV en Neptunus. Oud-voorzitter van Neptunus Van der Berg reikte na afloop de prijs uit aan DKV, dat erin was geslaagd de tweekamp op zijn naam te brengen. Uitslagen: pupillen DKV-Neptunus 5-0, aspiranten Neptunus-DKV 1-4, junioren DKV-Neptunus 2-5, veteranen Neptu nus-DKV 2-1, senioren DKV-Neptunus 12-12- DKV senioren wint na het nemen van strafworpen en brengt daarmede de tweekamp binnen het bereik. IJMUIDEN- De achttiende Velser Sportweek zit er weer op, onder bijzon der goede weersomstandigheden heeft het publiek de afgelopen dagen kunnen genieten van een gevarieerd programma, waarin de diverse takken van sport aan de orde zijn geweest. Het is dan ook allemaal gesmeerd verlopen, dankzij de voortreffelijke organisatie van de Velser Sport Stichting en de verschillende vere nigingen. Gewaardeerde hoogtepunten in deze week waren onder meer de flonke rende gymnastiekdemonstraties, de avonddriedaagse, het mix-toernooi en het zaalvoetbaltoernooi. Gezien de pu blieke belangstelling op de vele accomo- daties binnen de gemeente is weer ge bleken dat een sportweek van een der gelijke opzet zeker voor herhaling vat baar is. (moderne jeans) in drie kleuren met voorvakken n v- van 12,95 voor0,/3 in plastic doos, drie fijne geuren van 3,50 voor 2 95 Omdat ik toch bezig was de knoppen van één en twee van mijn apparaat op deugdelijkheid te testen deze zaterdaga vond, kwam ik terecht bij AVRO’s Sportpanorama, waar voetballer van Ne derland, nou ja, van Rotterdam, eh, van Feyenoord, ik bedoel eigenlijk Willem van Hanegem, verklaarde dat hij dins dag een gesprek heeft met trainer Wiel Coerver over zijn al dan niet opgesteld worden bij Feyenoord het volgend sei zoen. Vraag aan Willem: „Waarom heb je dan met die onzekerheid voor twee jaar bij Feyenoord bijgetekend?” Ant woord: „Tja, dat weet ik zelf ook niet”- Nou vraag ik je. Die uitzendingen van Koning Klant over het niet zonder meer tekenen van contracten hebben dan toch maar weinig effect. Of kijkt Willem geen VARA? Zondagavond won de NOS de wedstrijd. De eerste berichten over de Franse verkiezingen kwamen omstreeks half negen door. Na dat iedereen even geduld had opge bracht, vertelde Joop van Zijl iets over de „fotofinish van deze verkiezings strijd”. Tien minuten later probeerde de VARA het op het andere net ook eens. Terwijl we tijdens McCloud al hadden horen roepen „hallo Paris, hallo Paris, we horen jullie niet, over”, bleek dit inderdaad juist te zijn. Nee, nog juister zelfs. Want we hoorden niet alleen niets, we zagen evenmin wat. De verbinding met Parijs kwam niet door. Alleen die met Simon Carmiggelt. Het maakt moedeloos, omdat wat je te zien krijgt in bijna alle gevallen een extra zorgvuldig gemaakt programma is. Wat de smaak naar méér alleen maar doet toenemen. Neem nou Farce Majeu re. Een herhaling maakt nog eens duide lijk wat een team-werk er achter zit, wat een gave mini-showtjes er vaak elke 14 dagen werden afgeleverd. En je merkt ook duidelijk dat een aantal on derwerpen dat ze hebben behandeld minder sterk aan actualiteit van de dag gebonden zijn dan je aannam. Het is meer de actualiteit van het kwartaal, of van het halfjaar. Met andere woorden: waarom brengen ze niet elke zes maan den zo’n reprise? - t X»’.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4