Dusbaba Onrust bij Groningen over naar kandidatuur van Laseroms Ajax Keepersprobleem speelt niet zo Michels Positie van VAN BEVEREN HAALT Dode na rel Willem van Hanegem is W.-DUITSLAND WEL discutabel Gebrek aan PSV kocht Quaars BRIGITHA ZWOM WEER RECORD veiligheid bestraft in Ethiopië Barry Hulshoff„Geen last meer gehad van blessure” ster 4 VOORZICHTIGE RENTREE IN BENEFIET TEGEN NAC SPORT M E I 19 7 4 2 0 j| ft A N D A Ct Geen voorbeeld Uitblinkers Wonderlijk Respect spakket 10-29021 FrWIJK HM foor ling jellen en dit n een irijf 73 d "TB MR SP0OTE (Van onze sportredactie) )van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) ruim Manager Brox: geen vrije transfer (Van onze sportredactie) Barrg Hulshoff: geen problemen Johan Cruyff weer eens in actie op Nederlandse bodem. Op de foto een moment uit PSVBarcelona, een duel tussen Cruyff en Willy van de Kerkhof. Het bestuur van FC Groningen wil zich aan deze afspraak niet onttrek ken en hoopt met Groenewoud tot een vergelijk te komen over de posi tie van Laseroms. Daarbij wordt ge dacht aan de werkwijze zoals die het afgelopen seizoen ook bij Go Ahead Eagles is toegepast. Groenewoud zou in zo’n opzet als directeur-sportief Willem van Hanegem: veel invloed (Van onze sportredactie) BREDA. Bertus Quaars (26), wiens contract afloopt bij NAC, heeft een driejarig contract» getekend met de Eind- hovense eredivisieclub PSV. 20.000 voor Verder ontsnapte PSV tegen Barcelo na twee keer, de tweede bal werd door Van Beveren echter aangetikt, toen een kopbal en schot op de lat belandden. Maar ook Kees Rijvers: „Voor mij is Van Beveren kfaar voor de wereldkam pioenschappen. Het is bovendien nog niet eens de vraag of hij weer in staat zal zijn helemaal optimaal te keepen. Maar hij kan gewoon niet gemist wor den. Met alle respect voor de kwaliteiten van Piet Schrijvers, die ik ook een goede doelman vind. Voor de rest moet Rinus het maar uitzoeken.” vinden”, aldus Hulshoff, wiens verrich tingen vanaf de tribune met grote be langstelling werden gadegeslagen door bondscoach Frantisek Fadrhonc. Veel zal hij er echter niet wijzer van zijn gewor den, want Hulshoff heeft alles bij elkaar slechts een klein kwartiertje als laatste man gespeeld tegen een NAC, dat het hem in die periode niet al te moeilijk maakte. De wedstrijd tussen het met Van lers- sel (FC Twente), Graaumans (FC Den Bosch) en Bish (Roda JC) versterkte NAC-elftal en Ajax eindigde in een 4-4 gelijkspel via het volgende score ver loop: 35e minuut Quaars 1-0; 50e minuut Rep 1-1; 63e minuut Arnold Mühren 1-2; 64e minuut Bish 2-2; 81e minuut Steffenha- gen 2-3; 85e minuut Van Rooy 3-3; 89e minuut Bish 4-3; 90e minuut Haan 4-4. Bij Ajax speelden Krol, Neeskens en Suurbier niet mee. Hun plaatsen werden onder meer ingenomen door Swart en Felix Muller (NAC). AMSTERDAM (ANP) Enith Brigitha heeft m het Sloterparkbad (50 meter) te Amsterdam tijdens de wedstrijden om de John P. Hauserbeker een nieuw Nederlands record gezwommen op de 200 meter wisselslag. Zij legde de afstand af in 2.28,0, een verbetering van 0,8 seconde van het oude record dat sinds 21 april van dit jaar op naam stond van de Bossche zwemster José Damen. Deze werd nu tweede in 2.30,7, waarbij aangetekend moet worden dat de Brabantse zwemster nog steeds hinder ondervindt van een schouderblessure. Wijda Mazereeuw eindigde in 2.31,5 als derde. Enith Brigitha demonstreerde haar uitstekende vorm nog eens door de 100 meter rugslag te winnen in 1.06,-, slechts een fractie van een seconde boven haar eigen nationale record dat op 1.05,94 staat. De IJ-zwemster kwam ditmaal tot 1.05,97, wat dus naar boven werd afgerond. Bij de heren schitterde de jeugdige Utrechtse zwemmer Fred Eefting van De Vechtstreek. Tweemaal greep hij een eerste plaats (100 meter rugslag in 1.03,4 en 200 meter wisselslag in 2.23,-), eenmaal werd de pupil van trainer Job van Hees derde. Op de 100 meter vrije slag in 58 seconden. Deze afstand werd gewonnen door de IJ-zwemmer Frans Kriger in 57,5, een tijd die ook werd afgedrukt voor Eddie de Wit van Zian/Vitesse. De John P. Hauserbeker, die weer voor het eerst sinds 1962 werd ver- zwommen, ging naar Het IJ: 33 punten. Laseroms is alleen in het bezit van het B-diploma, maar wil desondanks geen genoegen nemen met de eenvou dige functie van hulptrainer. Hij ver langt bemoeienis met de a-selectie die fungeren, terwijl Laseroms in overleg met Groenewoud taktiek en opstel ling van het eerste elftal zou mogen bepalen. Overigens zijn Groenewoud en de spelersraad bijzonder verbolgen over het feit, dat zij niet gekend zijn in de onderhandelingen met Lase roms. ROTTERDAM/LONDEN. Vlak voor de eerste wedstrijd van de UE- FA-cupfinale tussen Feyenoord en Tottenham Hotspur, dinsdagavond in Londen, is bij Feyenoord een conflict ontstaan rond Willem van Hanegem. Hoewel het contract tussen Van Ha negem en Feyenoord vorige week maandag eindelijk werd getekend, is de positie van de middenvelder bij de Rotterdamse club discutabel gewor den. Vooral in de tweede helft bleek hoe wonderlijk snel Van Beveren zich aan paste aan het wedstrijdritme dat vooral Barcelona ontwikkelde. Van Beveren: „In het begin was ik een beetje voor zichtig. Maar in de tweede helft kwam Overigens is het volgens Brox nog lang niet zover dat het inderdaad tot een scheiding moet komen: „Na de vriendschappelijke wedstrijd tegen Olympiakos Piraeus vorige week in Zelf liet Van Hanegem weten, dat „een deel van de leiding” geen prijs mer stelt op de aanwezigheid van hem bij de club uit Rotterdam-Zuid. Willem van Hanegem liet zelfs weten de kans niet uitgesloten te achten dat hij net als Rinus Israel een vrije transfer zal krijgen, zodat Feyenoord in ieder geval van hem af is. de afgelopen vier jaar door Ron Groenewoud werd getraind. De moei lijkheid is evenwel dat het contract van Groenewoud in de slotfase van het afgelopen seizoen mondeling werd verlengd. Griekenland, heeft trainer Wiel Coer- ver aan Van Hanegem laten weten dat hij in het geheel niet te spreken is over zijn prestaties. En dat geldt dat niet in het bijzonder voor de prestaties van Van Hanegem in deze of andere vriendschappelijke wed strijden, maar voor zijn inzet gedu rende het gehele seizoen.” Wiel Coerver neemt het Van Hane gem vooral kwalijk dat, terwijl hij een enorme invloed heeft op andere spelers, zijn inzet en voorbeeld in het veld onvoldoende zijn. Coerver daar over: „Als Van Hanegem niet mee speelt, voelt de ploeg zich soms 50 percent minder waard. Dat geeft Van Hanegem bepaalde verantwoordelijk heden die hij ook moet nakomen”. Manager Brox daarover: „Als Coer ver meent, dat er op het middenveld bij Feyenoord beter een man met meer inzet dan Van Hanegem kan lopen, dan moet er maar een ander komen.” Twijfels resteerden alleen bij Barcelo na. Bij Johan Cruyff bijvoorbeeld: „Of Van Beveren terug is kan ik na vanmid dag niet zeggen. Daarvoor heeft hij te weinig onder druk gestaan.” Het was maar betrekkelijk, hoewel Cruyff wel gelijk had toen hij hiermee in feite al aangaf dat de wedstrijd niet veel voor stelde. Terwijl er toch gepeperde toe gangsprijzen, de opbrengst kwam ten van PSV, dat in Van der Kuylen en Strik zijn uitblinkers had, won tenslotte door doelpunten van Willy van de Kerkhof, die de bal in het doel liep nadat Van der Kuylen uit een vrije trap de onder kant van de lat had geraakt en Deijkers. Verder stelde de wedstrijd nauwelijks iets voor. Opmerkelijk was wel dat Bar celona toch een ander soort voetbal speelde dan Europa-cup I finalist Atleti co Madrid. Afstandschoten en het op buitenspel spelen zijn de verrassende ingrediënten die’Michels en Cruyff heb ben ingevoerd en die ook in de Spaanse competitie wel het nodige succes zullen hebben. MARC SERNÉ terdag voor de beker tegen Oviedo niet met zijn buitenlanders mag voetballen. Cruyff en ik blijven nu hier voor het Nederlands elftal. Cruyff moet 1 augus tus pas weer terug in Barcelona zijn om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen.” AMSTERDAM (ANP). Ajax heeft dit weekeinde een contract voor drie jaar gesloten met John Dusbaba, die het afgelopen seizoen als centrale verdediger voor FC Den Haag speel de. Manager Hans Kraay van Ajax vertelde dat Dusbaba niet is aange trokken wegens de dreiging van een mogelijk vertrek van Johan Nees kens. „Wij wilden”, zei Kraay, „een jonge speler achter de hand hebben en wij menen die te hebben gevonden in John Dusbaba, een groeiend talent. Het blijft natuurlijk mogelijk dat wij Dusbaba, die regelmatig voor het Ne derlandse UEFA-jeugdelftal speelde en die nog geen achttien jaar is eerder nodig zullen hebben dan wij hopen en verwachten.” Kennelijk neemt Wiel Coerver deze zaak zeer hoog op. Vooral nu Feyen oord kampioen is geworden, wenst Coerver ten aanzien van zijn plannen geen enkele concessie te doen aan bestuur of spelers. Als Willem van Hanegem tijdens de UEFA-cupwed- strijd tegen Tottenham Hotspur dins dagavond geen optimale inzet toont, zou er wel eens een sensationele ontwikkeling rond Van Hanegem uit de bus kunnen komen. Voor Wiel Coerver zou het aanlesiding kunnen zijn om NEC-speler Jantje Peters, ontdekt en ontplooid door Coerver zelf, binnen de Feyenoordgroep te brengen. Na de wedstrijd van dinsdag vindt er opnieuw een bespreking plaats tussen Van Hanegem en Coer ver. Het zou te ver gaan om nu al te concluderen dat Van Beveren volledig is teruggekeerd. Dat kan ook niet verlangd Manager Guus Brox stelt echter nadrukkelijk, dat er van een vrije transfer geen sprake kan zijn: „Als de wegen van Feyenoord en Van Hanegem inderdaad uiteen zouden gaan, zouden we hem natuurlijk op de transferlijst zetten. Een speler als Willem van Hanegem kun je vanzelf sprekend niet voor niets van de hand doen.” Een verrassing is de transfer van Quaars allerminst. Reeds vorig jaar zou hij de Bredase club gaan verlaten, maar moest op het allerlaatste moment toch nog een eenjarige verbintenis met NAC aangaan, omdat FC Brugge, waarheen Quaars zou vertrekken, niet over de nodige financiën (ƒ350.000) beschikte om de Bredanaar aan te trekken. Bertus Quaars is de tweede speler die PSV voor het nieuwe seizoen heeft ge kocht. Reeds eerder werd de Zweed Peter Dahlqvist van het Gotenburgse Oergryte een contract aangeboden. Eef Mulder (AZ) en Wim van den Dungen (FC Diest, België) gaan PSV verlaten. Jeugdinternational Martin Vreijsen, voor wie Sparta belangstelling had, ging een driejarige verbintenis aan met NAC. worden van een doelman die vandaag zeven maanden niet gevoetbald zou heb ben en daarom aan grote twijfels onder hevig is geweest. Als geen ander had Van Beveren zich op de wereldkampi oenschappen geconcentreerd. De uitzon derlijke klassekeeper, die in de compe titiewedstrijd in november tegen Ajax geblesseerd raakte en enkele maanden later aan zijn lies werd geopereerd, zag juist in het wereldtoernooi de gelegen heid om zich ook internationaal te ma nifesteren. Iets waar hij het bij „ano nieme” PSV tot nu toe niet aan toe is gekomen. Ook daarom was het vreemd dat Van Beveren zich enkele weken geleden nogal negatief uitliet over die kansen van dat Nederlands elftal. Een bijeengeraapt stelletje, dat in het verle den volgens hem nooit geïmponeerd had en een elftal dat het eveneens volgens hem ook in Duitsland niet zou maken. Van Beveren: „Die uitspraken moet je zien tegen de achtergrond dat ik de afgelopen maanden op enkele momenten mentaal kapot zat. Je krijgt natuurlijk twijfels als je zo lang geblesseerd bent geweest. Ook daarom ben ik blij dat het zo goed afgelopen is vanmiddag” ik enkele keren zo'onder druk dat ik bij onverwachte situaties meer moest geven dan ik eigenlijk wilde. Toen was het extra verheugend dat het ook lukte. Dat ik ook geen enkele last van mijn blessu re heb gehad. Ik ben nu drie weken intensief bezig, maar ik dacht dat ik overal van af was. Alleen: Je moet weer aan bepaalde wedstrijdsituaties wennen. Maar ook met het timen ging het al snel weer beter”. Van Beveren moest tegen Barcelona slechts één tegendoelpunt in casseren. Sotil legde terug op Marcial die tussen enkele PSV-verdedigers ver nietigend uithaalde. Een schot waarbij het uitzicht van Van Beveren werd be lemmerd. Van Beveren: „Dat lijkt op een wat zwak excuus, maar het is het niet. Ik zag die bal werkelijk pas te laat komen.” BREDA. „Ik heb me niet willen forceren en daarom ben ik er na een talf uurtje uitgestapt”, zei Barry Huls- «f, die zaterdagavond in Breda tijdens <en benefietwedstrijd voor Peter van der 'lerwe (door reuma geveld) tegen een 'Werkt NAC voor <000 toeschouwers «jn rentree maakte in het Ajax-team. »Ik ben op het middenveld gestart en fearna heb ik me weer teruggetrokken •P mijn vertrouwde stekkie in de ach terste vier van Ajax”, aldus Oranjekan- Jidaat Barry Hulshoff. die zei geen en- last meer te ondervinden van de I fesure aan zijn rechterknie. „Het was voor mij de eerste wedstrijd *n derhalve vond ik het raadzaam om niet al te veel te forceren. Een half «ur spelen leek me in deze wedstrijd I wldoende. Ik zal waarschijnlijk in de tomende weken nog wel gelegenheid ttbben om het wedstrijdritme terug te Groenewoud: „Ik heb het uit de krant moeten lezen en ben er dan ook bijzonder verbaasd over. Ik kan er nu wel trammelant over gaan maken, maar het lijkt me beter om het. standpunt van het bestuur af te wachten. Pas dan zal ik reageren.” ADDIS ABEBA (AFP). Tenmin ste een toeschouwer werd gedood en verscheidene gewond toen de politie in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba gisteren het vuur opende tij dens een wedstrijd om het Afrikaan se voetbalkampioenschap voor clubs. Vanaf het begin had de ontmoeting tussen Asmara uit Ethiopië en Aba- lóeha uit Kenia een explosief karak ter. Zowel binnen als buiten het veld vonden onregelmatigheden plaats, waarbij veelvuldig met lege flessen werd gesmeten. Nadat de arbiter zich genoodzaakt had gezien de ontmoe ting te staken, laaiden de hartstoch ten nog hoger op, waarna de politie naar de vuurwapens greep. TILBURG Na de wedstrijden op 22 en 29 mei om de UEFA-cup tussen Tottenham Hotspur en Feyenoord. bondscoach Cor van der Hart moet dins dag aan supervisor Rinus Michels rap port uitbrengen, zal Rinus Michels de definitieve tweeëntwintig namen van de voetballers bekend maken die de reis naar Wset-Duitsland mee zullen maken. PSV-doelman Jan van Beveren zit daar zeker bij. Een even opmerkelijke als verheugende gang van zaken, die verre weg de belangrijkste uitkomst was van de vriendschappelijke wddstrijd die PSV gistermiddag voor 14000 toeschouwers in het Tilburgse Sportpark tegen Club de Futbol Barcelona speelde. Over de 2-1 overwinning van de Eindhovenaren werd uiteindelijk nauwelijks gesproken. Ook niet door Michels, die vanwege zijn door de klimaatwisseling aangetaste stembanden niet verder kwam dan een schor gefluister, die op de hem bekende nuchtere wijze alleen over het spel van Van Beveren kwijt wilde: „Hij kan ten minste weer op zijn benen staan. Het keepersprobleem speelt niet zo voor Duitsland. Er zijn in defensief opzicht veel ernstiger zaken die de aandacht eisen.” GRONINGEN. Oud-internatio- nal Theo Laseroms is één van de vier kandidaten voor een trainersfunctie bij het pas gedegradeerde FC Gronin- I gen. Laseroms is momenteel bezig aan zijn laatste seizoen als actief voetballer bij de Belgische tweede - goede aan het exploitatietekort 60.000 gulden van Willem II en het Koningin Wilhelmina Fonds, van tien, vijfentwintig en vijfendertig gulden waren neergeteld wensten de spe lers zich in de overmatige hitte niet al te veel in te spannen. En toen coryfee Johan Cruyff, die zich had beperkt tot het afgeven van enkele knappe passes en gebaren en praten tegen zijn mede spelers, al na een uurtje het veld verliet verloor de show helemaal zijn glans. Michels: „Ik heb Cruyff en iater ook Sotil eruit gehaald omdat Barcelona za- IMOLA (Reuter). De internatio nale Motorsport Federatie (FIM) heeft tijdens een vergadering in Imo la de Westduitse motorsport bond een boete van ruim 20.000 gulden opge legd naar aanleiding van onvoldoende veiligheidsmaatregelen tijdens de gro te prijs van Wes.t-Duitsiand, die en kele weken geleden op de Nürnburg- ring werd gehouden. Daags voor de wedstrijd trokken de fabrieksteams zich voor deze races, die telden voor de strijd om het wereldkampioenschap terug omdat er niet voldoende strobalen op gevaarlij ke gedeelten van het circuit waren geplaatst. De FIM verbood de organisator van de grote prijs van West-Duitsland tot 31 december van dit jdar een officiële functie in de motorsport uit te oefe nen. De FIM zal de boete van gulden storten in een fonds rijders, dat door de FIM is gesticht. zijn laatste seizoen als actief voetballer bij de Belgische tweede klasser AA Gent. 4-ufc-r’ Ac te i -.2 i T.- :r uuf

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9