Ruim 400 kandidaten voor 128 patio-bungalows Mix-toernooi van VCIJ Geld voor Rode Kruis CDA sprak in Velsen-Noord over woningbouw en politiek 105 1 Kastje kijfen n „Ga stemmen ill! T- op 29 mei” F 27 - mei is r M rt mint maand L F/ w' iri «I O metnico scheepmaker VELSEN-IJMUIDEN Ai BEVERWIJK Keus heeft u pas bij ons BEVERWIJK- HEEMSKERK 'A: f f r Izu ib*. PLAATSELIJK NIEUWS WOENSDAG 22 MEI 1974 f I f Kennemer Theater II Luxor Theater Stadsschouwburg Kennemer Theater I 1 --JH Wybert mint k lx SPORTHUIS HAARLEM soft-look, 4 kleurstellingen maten 36-44 4Q__ SOMS KUNNEN VUURWAPENS het wel eens afleggen tegen harde knuisten en eeltige voeten. Ten minste als dat een film met onge bruikelijke spannende elementen moet opleveren. Dat is het geval in „Vuisten, bonen en karate”. Een aardige western, waarvan zoals bij de meeste soortgenoten alleen amu sement voor de liefhebber van een voudige vrolijkheid amusement te verwachten is. Twee uitgehongerde kerels, al dagenlang op zoek naar iets eetbaars, zijn getuige van een bankoverval en raken al snel in moeilijke zaken verwikkeld. V i 1 Linnen jurkje met fijne ajour verwerking, moderne rok 38 44 f 159.- /MODERN hasten HOUEN van Ostadestraat 2-6 Kleverpark Haarlem jU'j? OM L. i H I -O' i Hi <5 DRINGEN OM EEN HUISJE Films b (Van een onzer verslaggevers) At A - (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE ADVERTENTIE 0 1 V. f 7.000 inwoners. Bouwgrond is er nauwe lijks aanwezig- Uit de vergadering werd gevraagd om serieus de mogelijkheid te onderzoeken of er aan de rand van het Wijkeroogpark woningen gebouwd kun nen worden. weten in een dergelijk huis te willen wonen.Op de foto een tekening van de patio-bungalow. Wederom geprolongeerd „Jesus Christ Superstar”. Een komisch moment uit de film „Vuisten, bonen en karate”, die deze week in City draait. daarom tijdelijk van 115 WAREN Grote Houtstraat 123, tel.312950 (tussen de twee bioscopen) i -« AMSTERDAM. Vrije Universiteit. Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid: de heer J. Mak, Be verwijk, K. de Waard, IJmuiden. Voor het examen sociale wetenschappen: mej. A. B. Berends, Haarlem. Daar draait in de matinee op hemel vaartsdag de alleraardigste familiefilm „Op vrijersvoeten”, waarin een gendar me verliefd wordt en in een groot aantal uiterst komische scènes de schaterla- chers op z’n hand krijgt. De gendarme is niemand minder dan Louis de Funès, een garantie voor vrolijke zaken. Volgens de Stichting betreft het hier een nieuw type patio-bungalow, die hoofdzakelijk in blokjes van twee in een vrije verkaveling wordt geprojecteerd. De woning bezit een woonkamer, die zo groot is dat deze voor 1 verblijfseen- heid gerekend wordt met een goed afge werkte keuken, die in open verbinding met de kamer s.taat. Voorts zijn er twee slaapkamers, die evenals de woonkamer en de keuken uitzien op de patio en een „Ik ben boos op je”, zei Willem Duys tegen Hans van Willigenburg in „Voor achten”. Als de ene televisiemens dat tegen de andere televisiemens zegt, is er meestal sprake van een grapje, want staat men blootgesteld aan de blikken van enkele miljoenen mensen, dan is de neiging elkaar onaangenaam te zijh doorgaans gering. Maar Willem meende het, en hij had gelijk. Want hij zat in het programma om propaganda te maken voor het Oranje-paspoort, dat het Ne derlandse voetbal een dusdanige finan-_ ciële injectie moet bezorgen dat alle zieke voetbaltobbers weer beter worden. Maar wat gebeurde er? Donderdag- en zondagmiddag is dit theater het domein voor de kinderen en volwassenen die graag hun kinderlijke gevoelens somtijds laten prevaleren. Dandraait Walt Disney’s „Pinocchio”, een fraaie tekenfilm van welhaast het klas sieke genre. U weet wel van de poppen maker die één van zijn creaties plotse ling ziet gaat leven. En alle avonturen van dien. Door slechte timing van Hans, of door een onhandige indeling van het program ma, kwam Willem pas in beeld nadat de aftrap van Tottenham Hotspur-Feye- noord op de andere zender al had plaats gevonden. Een blunder natuurlijk. Hij zat er nu als een roepende in de woes tijn, zijn voetbalpaspoorten slijtend aan enkele tienduizend oudere dames die on der de strijdkreet „liever Hansje dan voetbal”, trouwhartig naar, „Voor ach ten” waren blijven kijken. Ik had de film al te bestemder plaatse gezien (n de bioscoop dus) daarom mocht ik zonder wroeging naar Totten ham Hotspur-Feyenoord kijken. Het was weer zo’n typisch Engelse close-uprepor- tage, wat wel plezierig is als je van dichtbij wil zien hoe een grote mond Wim Jansen aan de scheidsrechter durft te geven, maar voor het volgen van de wedstrijd is het desastreus. Het merk waardigste is, dat de Engelse cameralie- den, die de bal graag de bal laten om ons nog wat te laten nagenieten van de speler die het schot op doel loste, opeens zeer balvast worden als het niet nodig is, het spel dood is en er elders op het veld iets gebeurt dat aller aandacht trekt, behalve dan de onze. Je hebt dan de neiging om in de hoek van je toestel te gaan kijken, maar daar valt zelden iets te zien. Frank Wills is inmiddels ontslagen, offi cieel omdat hij te bekend zou zijn geworden voor nachtwaker (merkwaar dig argument, want hij deed zijn ronde altijd in uniform) voor zijn eigen gevoel omdat hij een neger is, en het negers niet past de complotten van het Witte Huis aan het daglicht te brengen. Hij sprak er zijn verbazing over uit, dat hij nog steeds niet door Nixon ontvangen en beloond was, terwijl de president toch een man van orde en gezag was, en hij, Frank Wills, daar ook mee bezig was toen hij de politie waarschuwde. Er komt ook nog een Japanner aan te pas, die met de mannen meetrekt. Zijn onweerstaanbaar talent voor karate helpt de vrienden uit menige benarde positie. In zijn eentje weet de karatejon- gen zelfs een hele compagnie schurken al jonglerend onschadelijk te maken. Van woensdag tot en met woensdag in City. Ook in ons land is het werk van het Rode Kruis van grote betekenis. Velsen kent een zeer actieve afdeling. Om aan de enorme opgave, die ons Rode Kruis zich heeft gesteld, te kunnen voldoen, moet een omvangrijk apparaat in voort durende staat van geoefendheid worden gehouden. Het lijkt mij zonder meer een plicht voor de gemeenschap om er toe bij te dragen, dat de materiële mogelijkheden voor dit werk voorhanden zijn. Ik moge derhalve een ieder opwekken het beroep, dat het Rode Kruis tussen 27 mei en 8 juni op de bevolking zal doen, niet onbeantwoord te laten”. Voor de 128 woningen bestaat van de zijde van de deelnemers van de Stich ting grote belangstelling, want 450 men sen hebben Stichting reeds laten (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Met een rijksbij- drage van maar liefst f 31-000,- gaat de Stichting Eigen Woningbezit in de Wijk Zuidbroek een serie van 128 woningen in drie typen bouwen. De patio-bunga lows komen op een prijs van 66.500 tot 70.000 TOONKAMERS Willemsparkweg 70 111 AMSTERDAM I] tel. 72 65 25 /J na 19 uur: 71 3046 M IJMUIDEN. Volleybalvereniging VCIJ organiseert vrijdag 24 mei een mix-toernooi v oor leden, donateurs en anderen die kennis willen maken met VCIJ en volleybal. Het toernooi begint om 18.30 uur in de Zeewijk-sporthal. Dezelfde avond speelt het eerste team van VCIJ een bekerwedstrijd tegen Ar gus. Dit duel begint omstreeks 20.30 uur. VELSEN-NOORD. Tijdens een ver kiezingsbijeenkomst in „De Schouw” die ondanks de voetbalwedstrijd voor de televisie redelijk goed werd bezocht is de CDA-ljjstaanvoerder Hans de Boer ingegaan op de kwestie van het niet betalen van de rioolheffing. Hij stelde vast dat het mode wordt om de overheid af te schilderen als „een voor ons vreemde vijandige macht van de overkant". CDA-lijstaanvoerder vast. Uitgebreid werd tenslotte ingegaan op de kwestie van de collegevorming. „Geen verharding, geen partijbelang, maar het samen verantwoordelijk zijn voor Velsen drijft ons, wanneer wij de Partij van de Arbeid op zijn verantwoordelijkheid binden. Het CDA zal niet accepteren dat de PvdA van twee walletjes eet” zo werd verklaard. In een forum met Hans de Boer en de wethouders Th. C. Witte en H. van de Werff werd met name de woningbouwsituatie uitgebreid doorge sproken. „Niet de wil van de kiezer is de maatstaf voor handelen van de overheid, niet de macht van de belangengroepen of de publieke opinie. De maatstaf is een daar bovenuit gaande norm: de dienst aan het algemeen belang, over alle spe cifieke belangen heen; de dienst met name aan hen die zich niet als maéhtige belangengroep kunnen doen vertegen woordigen. De overheid is geen manda taris van partij-elites of belangengroe pen. Er is in onze samenleving het streven de overheid te annexeren voor eigen specifieke belangen” aldus de heer De Boer. Hij merkte op dat dit, gekoppeld aan de volkswil als beslissen de factor in een democratisch bestel, in beginsel de rechtvaardiging geeft om, als de overheid in strijd handelt met deze belangen, dat als ondemocratisch en dus als ongeldig te brandmerken. Hans de Boer bespeurde hier anarchis tische trekken, die met name de zwak- sten zullen treffen. Het CDA stelt daar tegenover: „niet heersen, maar dienen”. De lijstaanvoerder is deze avond ook uitvoerig ingegaan op de toekomstmoge lijkheden voor Velsen-Noord. In 1965 waren daar 9520 inwoners; in 1974 telde men er 7844, met voor 1983 een prognose die een verdere daling inhoudt tot circa F kleinere slaapkamer aan de voortuin. De huizen worden voorzien van een mecha nische afzuiglng en een gasgestookte centrale verwarming. Hans de Boer meende dat de klem voor Velsen-Noord op de kwaliteit van het bestaan komt te liggen. Verder pleit te hij voor een spartelbad in het Wijker oogpark, dat daardoor aan recreatieve waarde zal winnen. Tevens toonde hij zich een voorstander van het verzoek van KIC om een sporthal te bouwen. Kritiek werd geleverd op de houding van liberalen en socialisten tegenover het bijzonder onderwijs. Hans de Boer meende dat een sterk CDA nodig is om een loyale uitvoering van de gelijkstel ling naar letter en geest te waar borgen. Als voorbeelden noemde hij de trage houding van Velsen bij de over schrijding van de normvergoedingen en het niet uitkeren van bedragen per leer ling om bij het bijzonder onderwijs tot beroepsbegeleiding te komen. Ook de PPR staat niet achter het christelijk onderwijs, dat blijkt uit het programma van Progressief Velsen zo stelde de Herhalingsoefening voor de film „Mash” volgt er op deze dagen in de avondvoorstellingen. Deze humoristische film van Robert Altman, die al duizen den naar de bios trok, is ongetwijfeld een reprise waard. Wie hem nog niet zag kan er nu nog plezier aan beleven. Het verhaal speelt zich af in een militair veldhospitaal in de Koreaanse oorlog. In het Amerikaanse veldleger komen op zekere dag drie artsen aan en dan be ginnen de verwikkelingen die het leven onder die omstandigheden meer dan dragelijk maken. In beeld gebrachte hoogepunten van dienstverhalen en vol komen genietbaar. A .-?'U - Woensdag tot en met woensdag op donderdag en zondag ook in de matinees uiterst vrolijk amusement in de Franse film „Samen uit, samen thuis”, waarin de onvolprezen De Funès en Bourville de hoofdrollen vertolken. Deze twee grote Franse komieken samen in één film, betekent een kostelijke belevenis. Een film die al dikwijls ge weest is, maar graag wordt teruggezien. In de vroege matinee op hemelvaarts dag draait „De twee vechtjassen van Trinity”, een filmisch verhaal van een duo dat zich met vechtlustige handigheid door de moeilijkste situaties heenknokt. Hoofdrollen Richard Harrison en Donald O’Brien. Handigheid met pistolen, vuis ten en vrouwen en een poging om „opzij gelegde collectegelden” aan te wenden ten bate van de redding van een verlo pen bordeel. In het Kennemer Theater in Bever wijk draait tot en met zaterdag (19 en 21.15 uur). De acht dolken van de zwaardvechter. Donderdag om 14.15 en 16.15 uur, zaterdag om 14.15, zondag om 14.15 en woensdag om 14.15 uur matinee met Walt Disney’s Pinocchio. Vrijdaga vond en zaterdagavond een nachtvoor- stelling (23.30 uur) met Het Pornohuis. In het Kennemer Theater II is Jesus Christ Superstar de film, die tot en met woensdag steeds om 20 uur begint. Don derdag en zondag is er matinee om 14.30 uur. In Luxor aan de Breestraat Samen Uit, Samen Thuis. Op Hemelvaartsdag om 14.15 uur De Twee vechtjassen van Tri nity. Zondagmiddag om 14.15 uur De Krachtpatser. Ik neem overigens wel aan, dat daar na een hoger percentage nara de film „Storm over Washington” heeft gekeken dan de laatste vijf jaar het geval is geweest bij Europa-cupfinales op de an dere zender. Voor een deel zal dat dan te wijten zijn aan het feit dat het een finale om de UEFA-cup betrof, voor een deel ook omdat films met Charles Laughton (hij stierf een jaar na het spelen van deze rol) van beter gehalte plegen te zijn dan die met bijvoorbeeld Frank Sinatra of Fernandel. De Laugh- ton-serie zal daarom meer belangstelling trekken, mede dank zij de aantrekkings kracht van Charles Laughton zelf, de enige acterende plumpudding die het Britse koninkrijk ooit heeft voortge bracht. Liefhebbers van enige vecht jasserij kunnen ook in dit theater terecht. Bloe dig en spannend gaat het er toe in „Acht dolken voor de zwaardvechter” en het celluloid dat beweging creëert, biedt vele flitsende momenten. Van woensdag tot en met zaterdag. In de matinees draait de tekenfilm „Pinocchio”. Zie ook stadsschouwburg Velsen. Sexbelevenissen volgen in de nachtvoorstellingen op vrij dag en zaterdag. Dan flitst „Het porno huis” in dit theater door de projector. Weinig pure liefde maar extravagant bloot temeer. Iets meer liefde en wat minder bloot in „Poesjes in een man nenhuis”, welke rolprent zondag tot en met woensdag hier draait. xZwwfta», vei.. i WW» Als wedstrijd was het overigens best om aan te zien, echter minder als voet- balschouwspel. Helaas registreerde de camera niet de reactie van trainer Wiel Coerver bij de gelijkmaker van Wim van Hanegem. Sprong hij verheugd overeind, of bleef hij vertwijfeld hoofdschuddend^' aan zijn bank vastgenageld zitten, omdat Willem nu weer een argument extra hacU om bij Feyenoord te blijven? Ik gok>- ongezien op de eerste reactie, maar toch. Het aardigste onderdeel van Achter'* het Nieuws vond ik het interview dat Pier Tania met Frank Wills had, de, nachtwaker die de politie alarmeerde^ toen hij inbrekers ontdekte in het Wa-S! tergate-gebouw. Of eigenlijk entdekto^ hij geen inbrekers, maar plakband op de? deur van het democratische hoofdkwar-2 tier. Dat er ingebroken was, en door wfe-,-- las hij pas drie weken later in de krant. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Wij ontvingen van ge meentewege de volgende opwekking: „Ga stemmen op 29 mei, jonge kiezers van Velsen, want juist de plaatselijke politiek is te belangrijk om aan de „oudjes” te worden over gelaten. Ga stemmen op 29 mei, Velsenaren in de kracht van uw leven en laat zo van die kracht iets doorklinken in de raadzaal, waar het bestuursbeleid vorm moet krijgen. Ga stemmen op 29 mei, bejaarde medeburgers en zorg dat levenserva ring en traditionele burgerzin mede hun invloed uitoefenen in het bestuur van uw stad. Ga stemmen op 29 mei gij allen, vrouwen en mannen van Velsen: het bestuur van de gemeente staat het dichtst bij de burger, sta als burger dan ook dicht bij dat bestuur. Dat bestuur gaat' dus over u. Laat het niet zonder u gaan! Ga stemmen op 29 mei!” De burgemeester van Velsen, J. Reehorst. t A X. VELSEN. Volgende week start de jaarlijkse inzameling van het Nederland se Rode Kruis. Burgemeester drs. J. Ree horst schrijft hierover: „Het werk van deze organisatie is bij ieder bekend. Bij oorlogshandelingen waarvan helaas onze wereld ook thans niet vrij is en bij rampen in vredestijd, eigenlijk overal daar waar de mens in zijn directe be staan wordt bedreigd, staat het Rode Kruis klaar met een omvangrijke en doeltreffende hulpverleningsorganisatie. Ook in ons land is het werk van het Rode Kruis klaar met een omvangrijke en doeltreffende hulpverleningsorganisa tie. WhLL L til - - -

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 11