VOORZITTER BUUR BIJ HULDIGINGSRECEPTIE: Geslaagd Adrichem toernooi Rijke aanwinst voor speelzaal Beverwijk e.o. LAATSTE AKTIES IN VERKIEZINGSSTRIJD Kastje kóten z Twee auto’s total-loss Successen voor bejaardenkoren uit Velsen PM metnico scheepmaker C Uitslagen-avonden in Donkey Shot en de Zandkraai CDA - BEVERWIJK LIJST 1 IIWS i4 A MAANDAG 2 7 1974 MEI PLAATSELIJK NIEUWS 4 (Van een medewerker) CP Oud-spelers Geachte burgers van Beverwijk, ma rin mi: nie het tijc de hei da; ter gei me wa wo voetballers van ADO weten nu, dat ze het komende seizoen niet alleen staan, maar kunnen rekenen op de steun van een grote supportersschare. ADO verlaat met vreugde de derde klasse, waarin men sinds 1953 ver bleef. HEEMSKERK Op ondubbelzinnige wijze heeft Heemskerk zaterdag middag het naar de tweede klasse gepromoveerde ADO ’20 gehuldigd. De STfc BEU w j/J» - J F 1 i ADVERTENTIE (Van onze medewerker) van de ADO-spelers bloemen. ADVERTENTIE De voorzitter van de gemeenteraad van Beverwijk J. G. S. Bruinsma ODIN bracht haar gelukwensen naar voren bij monde van voorzitter D. Brug- genkamp waarbij hij er op wees dat geheel ODIN meeleefde met deze pro motie. Het aantal bloemstukken en bal len groeide aan maar ook kwamen tal rijke schriftelijke felicitatie’s binnen. Af en toe las de heer Boerée een lijst van BEVERWIJK. Negentig voetbalelf tallen hebben zaterdag en zondag hun beste beentje voorgezet in het door de jeugdafdelingen van de verenigingen Be verwijk, DEM en De Kennemers georga niseerde Adrichem Jeugd Toernooi. Aan het toernooi, dat voor de zevende maal werd gehouden, namen naast de organi serende verenigingen ook de jeugdelftal- len van VSV en Stormvogels deel. zoi te bij bel gei oni eer he: en aai me aai ke' he eei de ke: lij! he ge: ne zu als uit 1 ma vai ov< bei dal aai hij tac me len na vo< hij boi g< K v< 01 m W' nil gr m< do de mi vo M: ni he be na te ve ge zu m; sc hc zi In „waar gebeurd” kregen we zaterdag een primeur: een Engelsman weliswaar woonachtig in Nederland) vertelde zijn merkwaardige verhaal in het Engels: in de Tweede Werldoorlog ontmoette hij een soldaat in het uniform van de Eerste Wereldoorlog, en later bleek hem dat de man al in 1917 moest zijn ge sneuveld. Overigens betekende deze En gelsman niet dat de serie zich nu inter nationaal gaat oriënteren, al zal er vol gende keer wel een verhaal uit Israël in zitten. Nederlanders hadden een bandop name van „waar gebeurd” naar familie in Israël gestuurd, en daar heeft iemand toen een „waar-gebeurd”-verhaal op de band gezet en weer naar de KRO gezon den Neuman haalde ook nog even Solzje- nitsyn aan, die zich afgevraagd had «airom de VN niet als eis stelde, dat al ijn leden zich metterdaad aan de ver klaring van de rechten van de mens houden. Waldheim wees er (nog maar eens) op, dat de leden deze verklaring wel aanvaard hebben (met zoveel stem men voor en zoveel onthoudingen), maar de verklaring niet hebben getekend. Voor de toepassing van die rechten zal een verdrag nodig zijn, en daar willen vele regeringen (waaronder de Russi- »che) niet aan. voorzitter Vessies. „Wij zouden als drie Beverwijkse clubs bij elkaar blijven, maar daar klopt niets van; de Kenne mers promoveren, Beverwijk degradeert, gelukkig komt ADO ons in de tweede klasse gezelschap houden”. In Montreux heb ik overigens aard en opzet van dit programma aan het hoofd amusement van de Zweedse televisie uitgelegd, die er grote belangstelling voor toonde. Er zat zaterdag trouwens ook nog een „stille-kracht”-verhaal uit Indonesië in, over een pisang, die in de schil in partjes gesneden was, maar later weer heel bleek te zijn, en ik heb me ook uitstekend geamuseerd met het ver haal over de scheidsrechter die tegen de wind in ging hollen om te kijken of het mogelijk was dat daardoor een fluittoon aan zijn fluit ontlokt kon worden, zoals de spelers hem hadden wijsgemaakt. Ten slotte wil ik er nog op wijzen dat Willem Duys, in „Jonge musici op her haling”, erin slaagde van radio televisie te maken, toen hij na het pianistische optreden van Heidi Hendrickx vertelde (wat niet in beeld geweest was) dat zij nog bezig was haar stoel op te krikken toen het orkest al startte, zodat zij bliksemsnel op haar stoel moest sprin gen om het orkest weer per piano te kunnen achterhalen. Geen kijker had het gemerkt. Maar hij liet het haar toch uitleggen, de stoel werd alsnog omhoog geschroefd, en het begin van het piano concerto van Prokufjev werd nog eens overgespeeld. Zo bouw je, met enkele simpele handgrepen, de radio om tot televisie Het Orff-instrumentarium is nu in het bezit van de Stichting die via een roula tiesysteem de drie aangesloten speelzalen de diverse muziekinstrumenten zal kun nen laten gebruiken. Voor de muzikale en rythmische vorming van de peuters is het bezit van dit assortiment, speciaal op de kleinsten afgestemde muziekinstru menten van grote waarde. Mevrouw Tjitske Krul van de peuter speelzaal „Het Moriaantje” te Wijk aan Zee heeft de kursus gevolgd in het gebruik en bespelen van de instrumen ten en geeft op maandagavond 27 mei van 20.00 tot 21.00 uur een demonstratie in de peuterspeelzaal van „Het Moriaan tje”. Deze demonstratie is bedoeld voor de leidsters en speelmoeders van de drie speelzalen, zodat deze straks de peuters op hun beurt vertrouwd kunnen maken met het gebruik van de muziekinstru menten. Dinsdagmorgen zal in de speelzaal te Wijk aan Zee voor de eerste maal door de peuters met deze rijke aanwinst wor den kennis gemaakt. Op de „Vlotter” was het een komen en gaan van mensen die hun gelukwen sen met bloemen of cadeau’s kwamen aanbieden. De heer H. Boerée leidde alles in goede banen en vertelde dat het hier geen feest voor ADO alleen was, maar voor de gehele Heemskerkse ge meenschap. ADO brengt hier een stuk passieve recreatie dat zijn weerga niet kent. Het ging er allemaal gemoedelijk aan toe. De eerste die het spreekgestoel te beklom was verzorger P. Schuyt, die dank bracht voor dit geweldige promo- tie-succes. De voorzitter van SVW uit Heerhugowaard, waar ADO de zege vandaan haalde die de promotie bewerk stelligde, de heer van Langen, vond het jammer dat ADO promoveerde want het was een der clubs waar SVW sportief mee streed. Maar de Heerhugowaarders gunden het de jongens best. Ook de heer van Langen wees op de grote plaats die een club als ADO inneemt in Heems kerk- Geen cadeau’s of bloemen voor spelers of bestuur, maar de heer van Langen had een vijftiental bloemstuk ken voor de dames van de spelers mee gebracht. Voor de afdelipg Haarlem van de KNVB sprak de heer J. Smit, uit IJmuiden. Hij somde ook de goede pres- tatie’s van ADO nog eens op. „De afde ling Haarlem vindt het toch altijd nog maar fijn dat de Heemskerkers in hun rayon zitten en niet in de afdeling Noord Holland, want deze vereniging kan je gebruiken in je afdeling”. Ook voorziter Buur beklom het spreekge stoelte en huldigde de eerste elftal spe lers, leider, trainer en reserve’s en gaf hen een foto album van alle hoogtepun ten van de afgelopen competitie waarbij natuurlijk ook het „gouden” doelpunt was opgenomen die de promotie een feit maakte. Bij monde van elftalleider C. Baltus dankten de spelers voor deze ges te. De heer W. Vessies sprak niet alleen namens DEM maar ook namens de Ken nemers en Beverwijk. „De verstandhouding met de clubs in Braakpogingen. Op het parkeerter rein van de camping Bakkum in Castri- cum zijn door onbekenden verscheidene pogingen ondernomen geparkeerde auto’s open te breken. Het is bij pogingen gebleven. In „Bellevue”, dat overigens niet uit Amsterdam, maar uit New York kwam, werd Kurt Waldheim, secretaris-gene- raal van de Verenigde Naties, geïnter viewd door Henk Neuman. Ik kijk diens interviews altijd tot het eind toe uit, niet omdat ze zo meeslepend zijn, maar om te horen welk citaat hij nu weer als sluitstuk heeft weten op te diepen. Dit keer had hij wel heel diep moeten bukken: hij was namelijk te biecht ge gaan bij de detective-schrijver Rex Stout! Het citaat was er ook naar. Geslaagder vond ik een ander citaat, uit een boek over de Verenigde Naties, waarin de schrijver memoreert dat een toevallig meegenomen speech-op-papier van een Zuidamerikaanse afgevaardigde uitwees, dat diens hele rede in scène was gezet, met aantekeningen in de kantlijn als „crescendo”, „diminuendo” en zelfs „zwak punt - schreeuwen!”. Neuman vroeg of er niet iets tegen zulke retoriek gedaan kon worden. Het bleek dat Waldheim (die zich, vergeleken met de sombere foto’s die we altijd van hem zien, als een tamelijk opgewekte man voordeed) dit geval niet kende. Blijkbaar wist hij ook niet dat er in de politieke geschiedenis wel eerder mensen zijn geweest die hun speeches van zulke scenario-aanwijzingen voorza gen, want anders had hij de belangrijk ste naam wel even genoemd: Winston Churchill! Die gaf ook in zijn speeches aan, waar hij even een pauze moest inlassen, of zijn stem diende te verhef fen. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Het bejaarden koor „De Geelvinck” uit Velsen-Noord. dat onder leiding van mejuffrouw Jeanne van Asselt donderdag in het door het bejaardenkoor „De Herfstklanken” geor ganiseerde zangconcours in Apeldoorn onder de vele deelnemende verenigingen uit hef gehele land in de afdeling B met 351 punten een eerste prijs behaalde en daarmede tevens het hoogste aantal punten in de B-afdeling verwierf, heeft ook zaterdag in Hilversum een uitste kend figuur geslagen. Uitgenodigd door de VARA-televisie was „De Geelvinck” een van de negen toegelaten koren om deel te nemen aan het concours, uitge schreven voor de beste Nederlandse be jaardenkoren. Ook hier werd in de afde ling B, waar „De Geelvinck” in uit kwam met de koorwerken „De Fuse liers” van Canneg en „De Jachtpartij” van De Wolf succes geboekt. Een tweede prijs met 296 punten werd de loffelijke onderscheiding. Overigens was mejuffrouw Van Asselt zeer gelukkig met het optreden zaterdag van het Velser Bejaardenkoor in Apel doorn, waar zij zowel het optreden in Hilversum als in Apeldoorn juist wisse lend kon leiden. Het Velser Bejaarden koor behaalde in Apeldoorn met 375 punten een eerste prijs, zodat het succes voor de dirigente volledig was. De uitzending van het VARA-con- cours van zaterdag zal met het deelne men van „De Geelvinck” tussen 7 en 8 uur worden uitgezonden op 28 juni. Het complete elftal van ADO, het bestuur en de leiders werden door wet houder H. Roozen op het stadhuis ont vangen. Echter niet nadat St. Caecilia ADO een muzikale hulde had gebracht. De spelers ontvingen van het gemeente bestuur een herinneringsmedaille. Voor zitter Buur werd door de gemeente met een gouden herinneringsmedaille verrast. Nu had ADO dat ook wel verdiend ,want voorzitter Buur leidt een vereni ging. die maar liefst over 76 elftallen beschikt en uit 1324 leden bestaat, waar van er 1050 actief voetballen. ADO kon dit jaar 21 kampioenselftallen huldigen! Ik mag immers aannemen dat de doorsnee burger zich meer „Beverwijker” dan „Noord-Hollander” voelt. Toch ontmoet je nog veel mensen die zeggen, „Waarom zou ik”, „het is toch een pot nat”, ,ze doen maar wat ze willen”, enz. enz. Voor hen is de reden om te gaan stemmen eigenlijk het meest duidelijk. Door wel te gaan stemmen kunnen ze beslist invloed uitoefenen op de samenstelling van de gemeenteraad. De gemeenteraad is het hoofd van de gemeente en moet vele, vele problemen oplossen: woningbouw, ruimtelijke ordening, milieu, sport, spel, wegen, scholen, cultuur enz. De politieke partijen in onze gemeente nodigen u uit uw ge meenteraad te kiezen, en iedere groepering doet dat op een naar eigen visie opgesteld gemeenteprogram. Ook ik doe een beroep op u, uw eigen vertegenwoordigers in de gemeenteraad te kiezen opdat de stad naar de inzichten van de burgerij kan worden bestuurd, Maakt dus op 29 mei a.s. gebruik van uw democratisch recht, stemt en oefent daardoor invloed uit. ARP CHU KVP CDA 14-1 1=4 Even natellen!! CDA tegen versnippering dat is pure kiezerswinst dus altyd een puntje voor gelukwensen voor. De heer G- de Ruiter sprak namens de supporters club’73. Hij deed zijn gelukwensen vergezeld gaan van een wandbord voor de spelers met het kampioens elftal er op. Met een vloed van woorden sprak de voorzitter van Victoria uit Obdam die de hele competitie aan de kop had gestaan en nu moet proberen via een lange na- competitie ook in de tweede klasse te komen. Blijkens een onderzoek bij de bevolking van ons dierbare vader land blijkt een hoog percentage van de Nederlanders niet te weten dat zij oo 29 mei aanstaande hun stem kunnen uitbren gen om de leden van de gemeenteraad te kiezen. In Beverwijk moet dat percentage beslist lager liggen, want een hoog percentage van de bevolking heeft de gang naar het stembureau gemaakt om de leden van de Provinciale Staten te kiezen. De laatste zaterdag voor de gemeente raadsverkiezingen is door de politieke partijen in Beverwijk en Heemskerk be nut voor nog een intensieve propaganda- aktie. In Beverwijk lag het centrum van de aktiviteiten in de Breestraat en in Heemskerk waren het buurthuis „De Lichtboei” en het Burgemeester Nielen- plein hoofdpunten van aktie. In de Breestraat stond het CDA met een marktkraam naast, de oversteek. Wet houders en kandidaat-raadsleden weer den zich daar via de luidsprekerinstalla- tie en met grote hoeveelheden stickers en ballonnen, die vooral door de jeugd gretig werden geaccepteerd, slaagden zij er in een geweldige naamreclame te maken. Aan de andere kant van de oversteek plaats stond de PPR op een grote wagen met een soort straattoneel, dat deed denken aan het optreden van het team van Farce Majeure. Een piano en een leuke groep jongelui die op een ludieke wijze een soort strijdliederen liet horen trokken grote aandacht. Omdat beide partijen zo dicht bij elkaar stonden haakten zij soms snedig in op eikaars strijdkreten, maar niet op die keiharde manier. Men bleef het leuk houden en op een gegeven moment stonden de leden van de PPR driftig CDM-ballon- netjes op te blazen, hetgeen wel niet symbolisch bedoeld zal zijn geweest. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In Heemskerk kan men de uitslagen van de gemeenteraads verkiezingen op een tweetal plaatsen volgen: in buurthuis De Zandkraai aan de Handelstraat en in het jongerencen trum Donkey Shot aan de A. Verherent- straat. Zowel in de Zandkraai als in Donkey Shot staan kleuren televisietoe stellen klaar ®m ook de voetballiefheb bers te gerieven die willen kijken naar de wedstrijd FeyenoordTottenham Hotspurs. BEVERWIJK. Begin 1974 ontving de Stichting Peuterspeelzalen Beverwijk e.o. van het Anjerfonds Noordholland het verheugende bericht dat aan haar een subsidie va 600, was toegekend bestemd voor aanschaffing van een Orff-muziekinstrument. Zaterdagavond kwam Brandpunt met een reportage uit Libanon, waar Charl Schwietert ons de ruïnes liet zien van een Palestijns kamp dat door Israëlische bommenwerpers was gebombardeerd. Ook werden de speelgoederen getoond, die door Israëlische vliegtuigen zouden 1 zijn uitgeworpen om kinderen ertoe te verleiden ze op te rapen, waarna ze dan ontploffen of een giftig poeder in de ogen spuiten. Boobby-traps dus. Israël heeft het inmiddels ontkend, en in een perscommuniqué gewezen op de zogehe ten „button-mines” of „Chinese mijnen” (overigens gemaakt in Egypte) die sinds 1968 door de Palestijnen worden ver spreid, alsook op de vele bombrieven die in 1971 en 1972 werden verstuurd. Zaterdag kwamen de pupillen op de velden van Beverwijk, DEM en De Ken nemers tegen elkaar uit. Het totaal re sultaat luidde: 1. S’tormovgels 53 punten, 2. DEM 48 punten, 3. VSV 30 punten, 4. De Kennemers 28 punten, 5. Beverwijk 21 punten. Zondag kwamen de A, B en C junio ren tegen elkaar uit. De uitslag: 1. VSV 45 punten, 2. DEM 43 punten, 3. Bever wijk 36 punten, 4. Stormvogels 29 pun ten, 5. De Kennemers 27 punten. Het toernooi werd door DEM met 91 punten gewohnen, tweede werd Stormvogels met 82 punten, derde VSV met 75 pun ten, vierde Beverwijk met 57 punten en vijfde De Kennemers met 55 punten. Na afloop van het toernooi sprak de heer S. Kuis een dankwoord tot in het het bijzonder de scheidsrechters en EH- BO’ers. Wethouder A. Klomp reikte de prijzen uit. Hij vond, dat de president van de jeugdcommissie „al het gras voor zijn voeten had weggemaaid”: er bleef hem „even weinig gras over als momen teel op de Beverwijkse sportvelden staat. Een taak straks voor het nieuwe college van B. en W.”, aldus de heer Klomp, „om ervoor te zorgen dat de Beverwijk se sportvelden er in de toekomst beter komen uit te zien”. UITGEEST. In de nacht van zater dag op zondag omstreeks half een zijn bij een frontale botsing op de provincia le weg tussen Uitgeest en Krommenie twee auto’s totaal vernield. Wonder bo ven wonder werd niemand van de 5 inzittenden gewond. Een 25-jarige automobilist uit Alk maar raakte door oververmoeidheid de macht over het stuur kwijt en botste frontaal op de auto van een 18-jarige inwoner van Zaandam. „U hoort wel meer over ADO ’20” Er is bij ADO ook een club van oud spelers, voorzitters en oud bestuurs le den. Er is er nog een van af de oprich ting in 1920 bij, de heer Nees van Zon. Deze club had gelden bij elkaar ge bracht om spelers en hun dames een blijvend aandenken te geven. Naast vele waarderende woorden werden de spelers en hun dames overladen met cadeau’s in welke hulde natuurlijk ook trainer Van Vianen deelde. De heer Lubbers sprak namens de middenstand en beloofde weer hulp toe als dat nodig was. Het was een ruim twee uur durende feeste lijke bijeenkomst die in een ongedwon gen sfeer werd gehouden. Voorzitter Buur sprak aan het slot een dankwoord. Over ADO kon hij kort zijn: „U hoort wel meer van ons”. ■KM’ 5 a - de IJmond is opperbest, maar aan af- Voorzitter Van Langen van SVW uit Se'.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4