Telstar houdt Grote deelname wielerkampioenschappen: 106 renners Helling en BLOM DE SNELSTE IN Driesen KOPGROEP VAN VIJF Sterke teams in zaalvoetbal- toernooi Teun de Groot: ik draai nog wel even mee Watergraafsmeer voor dilemma doorspelen of remise geven Jeugdtitel bridge voor Koole-Aalsmeer telt weer mee Kmet pitcher bij Aktie ’68 Hier gebeurde het SPORWÜM Kennemerland won van Hoofddorp „Kennemerland Amerikaan Mike als u eerst naar de Amro Bank gaat. U gaat heel wat geruster op vakantie Honkballer gehuldigd MERKWAARDIG SLOT VAN SCHAAKCOMPETITIE tlli «SP?: 23 SPORT 1974 2 9 MEI WOENSDAG Meevaller Zege Duyker Met kontant geld op zak loopt u altijd een zeker risiko. Stap daarom voordat u op vakantie gaat even binnen bij de Amro Bank. Daar vertelt men u graag hoe u uw vakantiegeld hetverstandigst kuntverdelen tussen kontante buitenlandse valuta en cheques. Amro Reischeques bijvoorbeeld. Verliest u ze of worden ze gestolen, dan hebben anderen er niets aan en u krijgt ze gewoon vergoed. U belt even met Amro Teleservice en binnen de kortste keren wordt geld telegrafisch overgemaakt naar de bank ter plaatse, waar ook in Europa. Daarom: ga bijtijds naar de Amro Bank in uw buurt. Voor buitenlands geld, cheques en uw reisverzekering. En pak dan meteen het gratis landengidsje mee. ’t Geeft u allerlei nuttige PI informatie over wisselkoersen, I buitenlandse munteenheden enz. \M/ u (Van onze sportredactie) (Van onze wielermedewerker) (Van onze bridgemedewerker) ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) 2423 ADVERTENTIE ■H De twee meter lange Kmet (22 jaar) zal zaterdag 8 juni om kwart over tien ’s morgens op Schiphol arriveren. De kansen, dat Bill Mac Clain de assis tent van Ron Frazer volgend seizoen als coach naar Haarlem zal komen, wor den in het Kinheimkamp als zeer reeël beschouwd. Vrij zeker zal Aktie *68 ook in 1975 weer een trainingskamp opslaan in Miami. nimmer eerder de Haarlemse wielertltel wist te veroveren. Bij de iunioren ging de titel door zijn achtervolging met Ron Smit naar Ge rard Looyestein. Er was niemand die hem kon bedreigen. De uitslag: 1. G. Looyestein (Bollen streek), de 67 km in 1.49.12; 2. H. Kuiper (Kampioen), 3. G. Kuis (Bataaf), 4. P. v.d. Knoop (Kampioen). oud- aan- renner m ■Y 1)1 De uitslag: 1. J. Timmer (Kennemer land, de 54 km in 1.35.12; 2. G. de Drijver (Kampioen), 3. D. Helmerhorst (Bataaf), 4. A. v. d. Burg (Bollenstreek), 5. A. van Leuffen, 6. J. de Drijver (beiden Kampioen), 7. F. Klardi (Kenne merland), 8. T. de Klerk (Kampioen). (Van onze medewerker) HOOFDDORP. De zaterdagelftallen van Hoofddorp en Kennemerland speel den een vriendschappelijke partij voetbal en die werd met een score van 1-2 door de gasten gewonnen. Reeds na vijf mi nuten spelen hadden zij door nieuwko mer Clyde Headley - in 1972 Surinaams sportman van het jaar - een 0-1 voor sprong genomen. Headley trof daarna ook nog een keer de lat. Tien minuten voor rust trok Leo Overbeek de score weer recht: 1-1. Een kwartier voor het eindsignaal kwam Kennemerland door de na een seizoen weergekeerde Jan Leunk na een pass van Headley tot de winnende treffer: 1-2. Het tweede van Kennemerland won door goals van Ka rei v.d. Reyden en Ton Vessies (penalty) in de tweede helft met 2-0 van Hoofd dorp 2. De uitslag: 1. Th. Blom (Kampioen), de 84 km. in 2.14.47; 2. S. Fleetwood (Excelsior), 3. N. Vermeulen (Bataaf), 4. Hans van Leeuwen (Kampioen), 5. D. Beusekamp (Bataaf), 6. R. Smit (Excelsi or), 7. J. Brink, 8. P. Neeskens (beiden Kampioen), 9. T. Zuiker (Bataaf), de kampioen van ’73; 10. B. Brouwer (Ken nemerland). VELSEN. Na Jos Jonker, hebben nu ook de Telstar-spelers Hans Driesen en Dick Helling bijgetekend. Beiden ver lengden hun contract met één jaar. B(j Tefstar hebben nu alle spelers op Cou perus na, getekend. HAARLEM. Aktie ’68-Kinheim, de koploper in de eerste klasse A, heeft nu de competitie in een beslissend stadium gaat komen de pitchersstaf nog versterkt met de Amerikaan Mike Kmet. Mike Kmet een double A pitcher van de Cincinatti Reds zal bij de Haarlemmers met zijn ex-ploeggenoot Taminosian een ijzersterk duo kunnen vormen. Bij het begin van de eindstrijd stond het nog lang niet vast dat de aanstaande kampioenen de zege zouden behalen. Zij stonden namelijk toen nog vijfde en hadden een achterstand van 13 punten op het leidende team Trudy Wessel- Henk Metz. Door een formidabele score van 86 bij een gemiddelde van 60 werd evenwel het kampioenschap een feit. Het goede spel van het winnende paar kwam vooral tot uiting in diverse uitstekende geplaatste dubbels die talrijke punten opleverden. Trudy Wessel met haar partner had een offday en kwam in de laatste zitting niet verder dan tot 45 punten, hetgeen een duikeling naar de vijfde plaats in de eindrangschikking betekende. ZANDVOi ,IT. Op het circuit van Zand voort hebben renners van De Kam pioen en Excelsior (Haarlem), De Bataaf (Halfweg), Kennemerland (Beverwijk) en De Bollenstreek (Lisse) met elkaar strijd geleverd in het stadskampioen schap wielrennen van Haarlem en dat kwam bij de amateurs op naam van de 28-jarige en dit seizoen voor Hoogland- Sport rijdende Ted Blom, die tweemaal eerder in zijn elfjarige wielerloopbaan als amateur beslag legde op het kampi oenschap van Noord-Holland. maar nog aansluiting te krijgen bij het ontsnapte trio Chris Duyker, Nico Slingerland en Rinus de Bruin. Bij de laatste beklim ming van de Hunzerug probeerde Buis zich van zijn drie makkers te ontdoen, maar hij slaagde niet in die opzet en moest in de sprint voor Chris Duyker het hoofd buigen. De uitslag: 1. Chr. Duyker (Kenne merland) de 46 km in 1.23.12; 2. H. Buis (Kampioen), 3. N. Slingerland (Bollen streek) 4. M. de Bruin (VW Amsterdam), 5. P. Rinkel (Bataaf), 6. P. Steenvoorden, 7. A. v.d. Hulst (beiden Excelsior), 8. H. Kramer (Kampioen). In de strijd van de liefhebbers ging Jan Timmer met vijftig meter voor sprong over de eindstreep. Hij was in de slotronde ontnapt. Inmiddels is in de 2e klasse D ook het lot van Charlois 2 bezegeld, ondanks een ö’/j-S’/j zege op Overschie. Een iets beter bordgemiddelde van Lichttoren redt de Rindhovense club. 2e klasse, afd. C: M. Euwe/Morphy IIDordrecht 7-2 voorl., Meerwijk II— DSC II öVa-SVï, DD III—SV Den Haag SVa-ö'/a; afd.D: GoesBrunssum 4-6, LichttorenEindhoven II 4%-5’/a, Maas trichtSpangen 5-4 voorl., Charlois II Overschie B’/t-SVi. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Ter gelegenheid van het spelen van zijn 400ste wedstrijd voor Lottgering Schoten werd Teun de Groot na afloop van het duel tegen Raak Nicols door bestuur en spelers uitgebreid in het zonnetje gezet. De nu 36-jarige De Groot kwam als voetballer op zijn negende jaar bjj Schoten en was al gauw voor het honkbal gewonnen. broken wedstrijd met het Haagse DD niet tot winst kunnen brengen en moest met een gelijk spel 5-5 genoegen nemen. Door dit resultaat heeft Watergraafs meer aan een gelijkspel tegen BSG- Bussum voldoende om de kampioensvlag uit te steken en zich te verzekeren van Europa Cup-schaak. De wedstrijd is uit gekomen op 41/z-41/2 en de achteraf ge speelde partij (waarop terecht veel kri tiek is uitgeoefend) tussen Hartoch (W) en Wieringa (BSG) is afgebroken in een toreneindspel dat wellicht gewonnen is voor Hartoch. Dat wil zeggen dat het kampioenschap veilig is. Als Water graafsmeer zonder verder spelen remise geeft redt BSG zich voor degradatie en is het Rotterdamse Charilois het slacht offer. Wordt de partij uitgespeeld en door Watergraafsmeer gewonnen, dan is BSG verplicht tot degradatie en redt Charlois zich. „In mijn hart zeg ik: uitspelen”, stelt Watergraafsmeer voor zitter Wittebol, „maar ik wil dat de meerderheid van het bestuur beslist. Ik vermoed dat men geen risico zal nemen en tot remise zal besluiten”. De beslis sing zal deze week vallen. De Haarlemmer bleef in de eindsprint van een ijf man sterk kopgroepje, dat halverwege de race ontstond met een kwart wieltje verschil baas over de tien jaar jongere Engelsman Steve Fleetwood, sinds kort weer in ons land, Nico Ver meulen, Hans van Leeuwen en Dick Beusekamp. Bij de veteranen ging de titel naar de Beverwijker Chris Duyker, Jan Timmer uit Velsen-Noord was de snelste van de liefhebbers en Gerard Looyestein uit Noordwijkerhout greep het kampioenschap van de junioren. Voor de strijd om de stadstitel van Haarlem verschenen in de vier catego rieën profs en amateurs (40), junioren (11), liefhebbers (25) en veteranen (30) alles bijeen 106 renners aan het ver trek. Een aantal dat alleszins meeviel. Door een tamelijk straffe wind kregen de renners het geenszins cadeau en na dat Ron Smit, Nico Vermeulen, Piet Neeskens, Ton Zuiker en Juul Bruessing bij de profs en amateurs al eens ver geefs hadden geprobeerd om te ontsnap pen, viel halverwege de twintig ronden lange koers door een vlucht van Ted, Blom Hans van Leeuwen. Nico Vermeu len, Steve Fleetwood en Dick Beuse kamp de beslissende slag. Een Ron Smit, Piet Neeskens, Jo Brink, Ton Zuiker, Bas Brouwer en de junioren Gerard Looyestein en „Ubbeltje” Kuiper begon nen nog wel aan de achtervolging, maar zij kwamen daarmee te laat in actie om de vijf koplopers - van wie Blom Van Leeuwen en Vermeulen het meeste werk deden - nog te kunnen verontrusten. In de beslissende eindsprint van het leiden de vijftal bleef routiné Ted Blom de fel aandringende Steve Fleetwood netaan de baas. Het verschil bedroeg amper een kwart wiel (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. De schaakclub Water graafsmeer kan zonder nog maar één zet op het schaakbord te doen kampioen van Nederland worden! Toch is het twijfelachtig of dit zal gebeuren, want de Amsterdamse schaakclub staat voor een dilemma. Men zou ook kunnen zeg gen dat Watergraafsmeer de Zwarte Piet in handen gespeeld heeft gekregen. Wat is namelijk gebeurd? Concurrent Philidor-Leeuwarden heeft de onder- Na de eerste dag zag het er nog niet naar uit dat Spel en Vriendschap boven aan zou eindigen. Het team, onder lei ding van Jan Tieman met als verdere spelers Jan Schaap, Cok Hellingman en Ton Valk, bleef op de eerste zitting wat aarzelend optreden waardoor onnodige fouten aangetekend moesten worden. Het sloot daarom de eerste vijftig spel len die zoveel aan uithoudingsvermogen gevergd hadden af met een totaaf dat maar net boven het gemiddelde lag. Op de tweede dag kwam een herboren Spel en Vriendschapteam aan de start en speelde zo voortreffelijk dat promotie niet kon uitblijven. De volgende scores werden geboekt: tegen BOC 3 11-9, LBC 2 10-10, ZBC 2 9-11, LBC 1 18-2 en KZBC 15-5. BOC 3 had na de eerste zitting in matchpunten uitgedrukt een royale voorsprong op het Katwijkse KZBC (25- 8) en op het Leidse LBC 2 (45-24), maar stond tegen Spel en Vriendschap (13-27) en LBC 1 (25-41) op achterstand. De BOC-spelers, zijnde captain Wibo van der Werff, André Koch, Ton Tervoort en Gerard Zandbergen en als wisselspelers Pum Swier en Gé Tabbers, lieten zich in de tweede ronde van hun beste kant zien. Spel en Vriendschap kon maar nipt winnen (11-9), KZBC kreeg geen enkele kans (19-1), terwijl de ontmoeting met LBC 2 eveneens een overwinning ople verde (11-9). Met ZBC 2 werden de punten gedeeld (10-10). Hoewel tegen LBC 1 met vier punten verschil verloren werd had dat geen betekenis meer, om dat toen de promotie reeds vaststond. (Van onze bridgemedewerker) BLOEMENDAAL. In „Rusthoek te Bloemendaal vonden de vervolgwedstrij- den plaats om door te stoten naar de landelijke promotieklasse van de Neder landse Bridge Bond. Er werd gespeeld in twee poules van ieder zes viertallen. De teams hadden, verdeeld over twee dagen, maar liefst honderd spellen te behande len. In groep B waren de Haarlemse verenigingen Spel en Vriendschap en BOC onder gebracht. Zij kwamen uit met respectievelijk hun eerste en derde viertal. Het BOC-team was kampioen van het district Kennemerland met het Spel en Vriendschap-viertal daar pal achter. Zij hadden, naar verwacht mocht worden, uitstekende papieren om in de vervolg- wedstrijden hoog te eindigen. Na een uiterst spannende strijd gelukte het Spel en Vriendschap met een puntentotaal van 63 beslag te leggen op de eerste plaats. Nummer twee werd het Leidse LBC 2 (59) en als nummer drie finishte BOC 3 (57). Door deze resultaten zijn de genoemde viertallen gepromoveerd. Voor de Haarlemse viertallen betekent het dat het district Kennemerland in de lande lijke bridgecompetitie weer een woordje gaat meespreken. In groep A zag de Amsterdamse stu dentenvereniging USS met haar zesde viertal kans met een score van 70 als eerste te eindigen met daarachter de hoof dstedelij ke gemeenteambtenaren VVGA (63). Deze viertallen zijn even eens gepromoveerd. ABC 6 en het Ber gense BBC werden gedeeld drie en vier en misten daardoor promotie. De tweede etappe van de ronde van Engeland werd gewonnen door de Zweed Gronlund. Jan Raas was 3e. In het algemeen klassement staat Van den Hoek als beste Nederlander: 3e op 10 seconden. S3 De wereldtitel bridge is voor de 15e keer in 18 jaar tijd terecht gekomen bij Italië. Het versloeg nu in de finale Amerika: 195-166. 85 Bij de open Italiaanse tenniskampi oenschappen deden zich op de eerste dag geen verrassingen voor. Het enige op merkelijke: Bjorn Brog maakte een ver moeide indruk en won zonder overtui ging van Dominguez: 6-2. 7-5. H De Nederlandse dames volleybal- ploeg behaalde een vlotte overwinning op Denemarken: 15-3, 15-1, 15-5. Het duel werd gespeeld in het toernooi om „de lente-beker” dat plaatsvindt in La- naken. Middenvelder Carlos Babington zal de plaats van spitsspeler Roque Avalley innemen in het Argentijnse team dat naar West-Duitsland gaat. Avanllay is niet hersteld van een knieblessure die hij enige tijd geleden opliep. Van de vier deelnemende teams is P.L.Zwart-boys, waarin onder meer Ger- rie Splinter (Spartaan), Hassie van Wijk (ex-Ajax en Telstar), Piet Buys (ex AZ’67) en Gerrie van Doesburg (contract- speler van Vitesse-Arnhem) spelen, in de hoofdklasse van het Noordhollandse zaalvoetbal op de tweede plaats geëin digd achter Scagha. Het thans onder de naam De Ster spelende voormalige IDO werd in het Noordhollandse zaalvoetbal vierde en beschikt over bekende spelers als Nico Wagemaker (ex-AZ’67) en Leo Schats (ex-Volewijckers). Caroussel werd in de hoofdklas van het Haarlemse zaalvoetbal door Verhorst Boys van ti- telprolongatie weerhouden. De ploeg speelt attractief zaalvoetbal en bestaat vrijwel volledig uit spelers van tweede klasser De Kennemers. In het team van het organiserende Kennemerland spelen de ex-EDO-ers Roel Hopman en Henk Leonhardt. Het toernooi in Beverwijk begint vrijdagavond om zeven uur. (Van een medewerker) HAARLEM. In de sporthal te Be verwijk houdt het Haarlemse Kenne merland vrijdagavond voor de tweede keer een zaalvoetbaltoernooi. Aan het toernooi wordt deelgenomen door P. L. Zwart-boys en De S.ter (voorheen IDO) uit Alkmaar, het Beverwijkse Caroussel en Kennemerland. De vier teams spelen een halve competitie en komen elk een maal tegen elkaar in actie. Haarlems wielerkampioen Ted Blom wordt gefeliciteerd door zijn voorzitter (van De Kampioen) André Vetman. Bij de veteranen vestigde stayerkampioen Henk Buis de dacht op zich door als enige Eindstand: 1. Edzard Koole-Quinten Aalsmeer 191 2. Kees-Mary Warmenho ven 188 3. Karel-Geert Jan Oosterloo 175 4. Hajo Valk-Erik Zwart 173 5. Trudy Wessel-Henk Metz 163 6. Simone Valk-Marlies Bouman 151 7. Bert Bou- man-Patricia Egelie 148. 8. Ben-Max Rogmans 143 9. Niek Lansdorp-Paul Jansen 143 10. Daan Went-Peter Bou man 137. Hij beleefde als hoogtepunt in 1960 en 1961 het landskampioenschap en als dieptepunt de degradatie naar de eerste klasse. Verleden jaar was het mede aan zijn inzet te danken dat Schoten het verloren gegane terrein herwon. Dertien maal vertegenwoordigde Teun de Groot ons land in het nationale team. Twee maal nam hij deel aan een Europese titelstrijd en beide malen wist hij met de nationale formatie te zegevieren. Teammanager Wim Pennarts sprak Teun de Groot namens het bestuur en de spelers toe en stelde vooral zijn instelling ten op zichte van de vereni ging aan de jongere spelers ten voor beeld. Een bandrecorder en bloemen dienden ter ondersteuning van zijn woorden. Aan stoppen met honkbal denkt Teun de Groot, in het dagelijks leven loodgieter, nog lang niet. Hij zegt: „Ik steek op dit moment nog in een uitstekende vorm en als dat zo blijft dan voel ik me nog best in staat een paar seizoenen mee te draaien”. De jeugdcommissie van de RKSV HBC houdt zondag 9 juni op het sportcomplex aan de Cruquiusweg in Heemstede zijn zo langzamerhand tot een traditie uitgegroeide jeugdsportdag voor alle jongeren van zes tot zestien jaar van de verschillende afdelingen die de vereniging rijk is. De af te werken onderdelen: hardlopen, verspringen, hoogspringen, balwerpen, skippybal, hin- demisbaan, doeltrappen of -gooien en zaklopen. BLOEMENDAAL. In „Rusthoek” te Bloemendaal vond de finale plaats om het jeugdkampioenschap bridge van het district Kennemerland. Edzard Koole- Quinten Alsmeer legde met een totaal van 191 punten beslag op de bovenste plaats. Kees-Mary Warmenhoven be haalde 188 punten en werd voortreffe lijk tweede, terwijl Karel-Geert Jan Oosterloo als derde eindigde (175). Hoofdklasse: WatergraafsmeerBSG 41/2-41/2 voorl. (De LangeSibbing rem., HartochWieringa afg.); Philidor (Leeuw.)DD 5-5 (GrebenRosentahl rem., AndriessenVan der Spek 0-1, De Groot—Van Egmond rem.). BIJ UW VAKMAN-SLIJTER Echte graan- GE NEVER •N ZUIVER NATUUR PRODUCT

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 23