ADVOCAAT: GEEN POLITIEK PROCES Kastje ki/Ken Woningen in Zuidbroek toegewezen Ondanks regen en kou Gte (te duiven w veel wielerplezier VERHUIZINGEN BOUDESTEIJN met nico scheepmaker i lil ^LAATSELÏJK NIEUWS wvnNjuAu i i 2* Mfil door Inge Crul Politiek Brand VEERTIENDE TOER DE HEEMS y I MEUBELOPSLAG en TRANSPORTEN HAARLEM Op Schiphol-Oost staat nog altijd, al bijna drie maan den nu, de uitgebrande VC-10 van de British Airways, dreigend mo nument van wat zich hier op zondag 3 maart afspeelde, toen twee Pa- TELEFOON 02550 -1 26 49 IJMUIDEN PARALLELWEG 7 BEVERWIJK TELEFOON 02510 - 2 36 35 - 2 47 16 Vice-presidenten Vergelijkingsmateriaal (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Voor 124 gezin nen breken er gelukkiger tijden aan. Het gemeentebestuur heeft dinsdag middag de lijst samengesteld van kandidaten, die in aanmerking ko men voor de koop van een van de 124 huizen, die de Stichting Eigen Woningbezit momenteel in de wijk Zuidbroek bouwt. Twintig jaar lestijnen het toestel kaapten en dwongen op Schiphol te landen. Nederland had zijn kapingsaffaire, had twee kapers die berecht moes ten worden. Die rechtzitting staat nu voor de deur: morgen donder dag 30 mei zullen de twee kapers voor de Haarlemse rechtbank moe ten verschijnen. I I De officier van Justitie, mr. Bredius. (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE de „De om uur. De beide verdedigers van de Palestijnen: links mr. Reeringh, rechts mr. Heidinga. In verband met de rechtstreekse uit zending van de voetbalwedstrijd tussen Feyenoord en Tottenham Hotspurs be ginnen zowel de reclamerit als de wed strijden vanavond een kwartier eerder. „De le IJ- 94 Ik zal de Duitse gewoonte om alles klakkeloos na te synchroniseren tot mijn, x laatste ademsnik te vuur en te zwaard blijven bestrijden, maar een essentiële voorwaarde voor ondertiteling is natuur lijk wel dat de consumenten kunnen lezen. Dat is bij kleine kinderen niet het geval, en zeker niet als het om snel verdwijnende ondertitels gaat. NCRV en VARA hadden er daarom beter aan gedaan om De Verschoppeling, net als s indertijd Pippi Langkous, in het Neder lands na te synchroniseren. En het aller- minste wat verwacht had mogen worden-' was, dat de stem op de achtergrond, die ,v in het begin vertelt wat er in de vooraf-, gaande afleveringen is gebeurd, zijn ver haal in het Nederlands had afgestoken en niet in ondertiteld Frans. Dat is toeh wel een heel kleine moeite. Maar nee,,.^ Hoewel een prognose nog niet met vol komen zekerheid is te geven, kunnen wij ons niet aan de indruk onttrekken, dat de grote finalerit in beide categorieën een krachtmeting tussen zes jongens gaat worden, in welke ritten het uiterste door de finalisten zal worden gegeven. de Engelsen verkenningsvluchten uit voerden tijdens de oktober-oorlog. Enge land was het doelwit van de actie, niet Nederland. Hun was verteld dat de Ne derlanders niet vijandig tegenover hen zouden staan en hen goed zouden be handelen. Ze gaven zich ook rustig over aan de politie. Verder staan de Palestijnen terecht wegens verboden wapenbezit, namelijk pistolen en handgranaten, waar op grond van de vuurwapenwet maximaal vier jaar op staat. Tenslotte is ten laste gelegd brandstichting in het vliegtuig (maxi mum straf 12 jaar), subsidiair vernieling (maximum straf vier jaar). De rechtbank bestaat uit drie vice- presidenten. Voorzitter is mr. J. D. Vink, in Haarlem vooral optredend als politie- Immers: onze wetgeving biedt die mo gelijkheid. In ’71 pasten we onze wetge ving al in dat opzicht aan, na een beroep van de Verenigde Naties op haar leden. In 1972 zou die kapingswetgeving voor het eerst gehanteerd worden tegen een Engelse matroos die in dronken toestand de piloot van een KLM-toestel bedreigde. In hoger beroep kreeg hij negen maanden. Het jaar daarop werd onze wetgeving verrijkt met de defini tieve regeling, nadat twee internationale verdragen ondertekend waren. Op grond van dit kapingsartikel, 385A in het wet boek van strafrecht zullen de beide kapers morgen terecht moeten staan. De rechtszaak zal de herinnering weer wakker maken aan die eerste zondag in maart. De Palestijnen stapten in Beiroet aan boord van het vliegtuig komend uit Bombay en op weg naar Londen. Ze waren ongewapend, hun wapens en ex- plosieven zouden onder de stoelen lig gen. Anderhalf uur na vertrek uit Bei roet kaapten ze het toestel namens de organisatie van de Arabische Nationalis tische Jeugd voor de bevrijding van Palestina. Het vliegtuig zette koers naar Schiphol en landde daar. „Dévresoir” was de naam die de actie droeg. Een naam van een plaatsje aan de Bittermeren waar volgens de kapers De voorzitter van de rechtbank donder dag, mr. Vink. In die aflevering van Achter het Nieuws zagen we premier Den Uyl in Maastricht bezig, daarna per vliegtuig naar Amsterdam reizen, om nog bijtijds door Amsterdamse alternatieve activis ten de zaal uitgehoond te kunnen wor den. „Wat een getob”, dacht ik. Door het systeem van de piketdienst van de advocatuur, een soort advocaten eerste hulp onmiddellijk op het politie bureau voor verdachten, zijn twee Haar lemse advocaten mr. P. Heidinga en mr. H. J. F. Reeringh vanaf het begin bij de zaak betrokken geweest. Mr. Reeringh, raadsman van de jongste van de twee verdachten, merkte tegenover mij op nogal geërgerd te zijn over het woord „politiek” dat steeds maar weer opduikt. „Er wordt nogal geschermd met de woorden „politiek proces”. Ik wil daar bepaald geen pleitbezorger van zijn. Ik zal geen privéstandpunt gaan staan ver kondigen. Als verdedigers willen wij, mr. Heidinga en ik, de context van de kaping belichten en begrip trachten te wekken voor de motieven”. Sterker nog: in het goed gemaakte's programma over de landelijke ruiteW sport, waarin een ruiter naar voren- werd gehaald die om principiële redenep weigert op zondag aan wedstrijden deel te nemen, kwam ook de Nederlandse Katholieke Bond van Landelijke Rijver- eniglngen ter sprake, en wat nog opzien barender was: we kregen de volledige h séance in beeld van een merrie die door B een hengst gedekt werd, met alles erop,* en eraan. Misschien kunnen we behalve/'» van de „vertrossing” van de omroepeii, nu ook spreken van de „ont-eo-tisering” van de NCRV... Veel wil hij vooruitlopend op zijn pleidooi niet kwijt. „Natuurlijk ga ik wel iets over de strafmaat zeggen mor gen. Ik wil in ieder geval vergelijkings materiaal aandragen, om dit te kunnen plaatsen in het kader van „normale” geweldsdelicten. Ik geloof niet dat je van die lijn af moeten wijken”. Zijn cliënt is op het ogenblik vrij kalm. Hij mist net als de ander natuur lijk de mogelijkheden tot recreatie die de „normale” gedetineerde wel heeft, „maar”, aldus mr. Reeringh, „ik geloof wel dat ze de enige twee gevangenen in ons land zijn met privételevisie”. Ze krijgen kranten onder ogen, ook oosterse bladen, zoals onlangs nog een en ander uit Libanon. De rechtbank zal afwijken van de gewoonte na twee weken uitspraak te doen en reeds na één week, op donder dag 6 juni vonnissen. In Tweekamp werd het bisschoppelijk college van Roermond winnaar van het t> seizoen 1973-1974. Op de vraag welke sportjournalist het legendarische boek „Mysterieuze krachten in de sport” schrééf." bleven de vier sportjournalisten het ant-.-i woord niet schuldig. De een dacht ir. Ad van Emmenes, de ander zelfs Dick van Rijn. Het wordt blijkbaar tijd dat dltf boek van Joris van den Bergh weer een$_- herdrukt wordt, zoals ook met zijn dere klassieke boek, „Te midden der. .‘a kampioenen”, is gebeurd. ;/»teï Kapingsaffaire donderdag voor Haarlemse rechtbank HEEMSKERK. De weergoden heb ben de Toer de Heems dinsdagavond letterlijk en figuurlijk in de kou laten staan. Op het parcours aan de Mozart- straat viel een druilerige regen neer en de temperatuur was verre van aange naam. Desondanks werden de verrichtin gen van de wielrenners in spé door een groot publiek gevolgd. Ook de jeugdige Heemskerkers lieten zich door regen en kou niet weerhouden om elkaar fel, maar sportief de eer te betwisten. Eigenlijk is de Franse kinderserie De Verschoppeling van het hout waarvan dikke planken wordt gezaagd, maar het verschoppelingetje zelf is zo’n aanbidde lijk jongetje, dat dat wel te vergeven is. Onvergeeflijk is het echter dat de VA-^ RA en de NCRV, die de serie met t vereende krachten uitzenden, niet de moeite hebben genomen de verhalen ook voor kleine kinderen (bijvoorbeeld kin deren van de leeftijd van het verschop pelingetje) toegankelijk te maken. rechter. Hij wordt geflankeerd door mr. F. de Groot, en rrtr. T. W. Attema. Tolk bij de zitting is de heer Jansen. De tolk die aanvankelijk aanwezig was bij ver horen en gesprekken, de heer Van Dam kon deze zaak niet voortzetten omdat hij voor zijn proefschrift naar Libanon is. Officier van justitie is mr. J. J. Bredi us. Hjj heeft als getuigen twee verbali santen opgeroepen en de tweede vlieger, Geoffrey Crawford. Namens de verdedi ging is als getuige opgeroepen prof. dr. J. Brugman, hoogleraar in de Arabische taal- en cultuurgeschiedenis (in het bij zonder van de nieuwere tijd) aan de Rijksuniversiteit in Leiden. De kapers kunnen in totaal tot maxi maal twintig jaar worden veroordeeld. Er moet krachtens de wet één straf worden uitgesproken die piet hoger mag zijn dan een derde boven het zwaarste maxi mum. In de eerste plaats is ten laste gelegd het zogenaamde „kapingsartikel”: „dat zij gezamenlijk het Engelse BOAC- vliegtuig tijdens de vlucht in hun macht hebben gebracht en gehouden, van zijn route hebben doen afwijken en op Schiphol hebben doen landen, zulks door geweld, bedreiging met geweld en/of vreesaanjaging. Beider aandeel wordt in de dagvaarding omschreven, de één heeft in de cockpit met zijn wapen de bestuurder bedreigd en gedwongen vol gens zijn aanwijzingen te vliegen en te landen, de ander heeft in de cabine de passagiers bedreigd en in bedwang ge houden. Hier staat maximaal 15 jaar op. In zijn gevreesde bestseller „Radio1 Hilversum 1940-1945” schrijft Dick Ver- kijk dat de verhouding tussen de omroe- f pen voor de oorlog volkomen verziekt,1 was. „Men trad volledig gescheiden op’^Jt en „het was het KRO-personeel straffe van ontslag verboden om collega’s van andere omroepen te praten. De AVRO-mensen hadden een verbod r„ om met VARA-mensen om te gaan”. Die situatie is gelukkig uit de wereld gehol-^. pen, dank zij de Tweede Wereldoorlog- weliswaar en ten koste van 30 miljoen mensenlevens, maar toch. De VARA en J de NCRV zenden nu samen een kinder serie uit, en zonder blikken of blozen stelde de NCRV gisteren een bisschoppe lijk college uit Roermond (of all places) in staat een protestants-christelijke prijs n te winnen! fl3V“ De enige daad die ze stelden na hun aankomst was de vernietiging van het vliegtuig. De 92 passagiers en tien be manningsleden mochten uitstappen en daarna ging de vlam in het toestel dat vol zat met explosieven. Het ging echter tot hun teleurstelling niet de lucht in. British Airways heeft overigens nog niet beslist over de reparatie. De kosten zijn hoog en de maatschappij overweegt of niet beter de verzekeringspenningen kunnen worden opgestreken om een nieuw toestel te kopen. Donderdagochtend om tien uur zullen Sami Houssin Tamimah 22 jaar oud en kruier in Oost-Jeruzalem en Adnam Ah mad Nuri, 23 jaar, groentehandelaar in Hebron, weer uit hun zo angstvallig door de politie verborgen gehouden ver blijfplaats in het daglicht mogen komen in het Haarlemse gerechtsgebouw. Er is een dag voor de zitting uitgetrokken en er zal op deze dag ook geen andere zitting hier plaatshebben. De bewaking is uiterst streng, zowel binnen als buiten het gebouw. Ook bewoners van claim-woningen van Hoogovens komen naar Zuidbroek. Zoals bekend is een groot deel van het aantal claimwoningen van Hoogovens aan de gemeente toegewezen. „In Heemskerk staan nog talrijke claimwo ningen. maar we boeken enige winst”, »ei wethouder van Beek. Niet dat dit zo’n doodwond is. Voor ons, kijkers, is het tenslotte veertiën dagen geleden, en vrijwel alles wat je <-. op het scherm uiteindelijk te zien krijgt, is op de een of andere manier „be- werkt”. Of door een bepaalde dosering, of door inkorting, of door tevoren ge maakte afspraken, zoals ik ook, vooruit-7 denkend, over Achter het Nieuws van „gisteravond” op mijn schrijfmachine tik, terwijl ik het in werkelijkheid over het programma van „vanavond” heb, als u me nog kunt volgen. Gingen dus in het overgrote deel van de ritten de winnaars met royale voor sprong over de finish, tussen de num mers 2 en 3 en 3 en 4 werd soms hard en verbeten gevochten. Dit was onder meer het geval bij de negende rit van de jongste groep en bij enkele ritten van de groteren. Een opmerkelijke prestatie leverde de enige Spaanse deelnemer Juan Vinas. Deze ontwikkelde zulk een hoge snel heid, dat hij de begeleidende ordonnaces op hun bromfietsen inhaalde en enkele meters eerder over de eindstreep stoof. Hij is van mening dat men, nu onze wet de mogelijkheid daartoe biedt, de zaak zoveel mogelijk als elke andere in ons rechtsbestel moet afhandelen. Er zijn bepalingen voor dit delict in ons strafstelsel, ze staan in de dagvaarding, Voor de huizen hadden zich 450 ge gadigden aangemeld. Maar voor de 326 resterende gezinnen zit er perspectief in, want de gemeente wil in het plan Neksloot zo spoedig mogelyk met de bouw van ongeveer 125 huizen beginnen, die dan onder die 326 gezinnen verdeeld moeten worden. 342 duiven deel aan een wedvlucht van Com- plègne (Frankrijk) af over een afstand van 364 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van C. Castrlcum bereikte als eerste het hok om 11.31.19 uur; de laatste prljsduif om 11.49.52 uur. De uitslag was als volgt: C. Castrlcum 1 3 5 9 10 11 ClflMEk' Dat de mensheid bedrogen wil wor- Q den, merkte ik weer eens bij „Wie, waf,, waar”. Aan de winnaar van de vorige' keer, Henk Wehberg, werd gevraagd! „Hoeveel geld had je veertien dagen geleden?”. Hij wist het nog precies: 720 f gulden. Geen kwestie van een feilloos geheugen, want „veertien dagen geledep”; was in de werkelijke tijdrekening vijf minuten geleden: de eerste twee spelen worden namelijk achter elkaar va® werkt, reden waarom de deelnemers verzocht wordt in een koffertje een tweede kledingstuk mee te nemen, zodat ze er „over veertien dagen” weer even n anders uitzien dan de eerste keer. Een opmerkelijk verschil met vorig jaar was, dat zowel in de a als in de b- categorie de meeste ritten een onbe dreigde zege voor de nummers 1 ople verden. Bij de grotere jongens maakte alleen de achtste rit tussen Rudie Koper, Nico Nijman, Rik Spengers en Wietze van Tuinen hierop een uitzondering; de ze rit werd op de laatste centimeters beslist en de vier knapen gingen met banddikten verschil over de finish. Ook de achtste rit in de b-categorie gaf een spannend duel te zien. Wie van de gemeente bericht krijgt, dat hem een woning in Zuidbroek is toegewezen, hoeft de woning niet te accepteren. Men kan aan de gemeente kenbaar maken het aanbod niet te ac cepteren en het liefst een woning in het plan Neksloot te willen bewonen. De gemeente plaatst het gezin op de lijst, X pas nadat uitvoerige informatie is ont- vangen wat voor soort woning men dan in Neksloot wil hebben. Ook de 326 overblijvende gezinnen zullen door de gemeente worden aange- schreven, wat voor type huis men zoekt. - „Op deze wijze kunnen wij onze gege vens aanpassen en de toewijzing sneller laten passeren”, aldus mr. drs. H. G. van Beek, wethouder van volkshuisvesting. „Wie nee zegt tegen de woning van de Stichting in Zuidbroek ligt voor Neks loot natuurlijk goed in de markt”. Middels de toewijzing aan 124 kandi daten heeft Heemskerk binnenkort de be schikking over 110 doorstromingswonin- gen. Het merendeel van deze woningen bestaat uit etagewoningen. Er zijn zes eengezinshuizen bij. De 24 woningen van de Stichting Ei gen Woningbezit bestaan uit 54 eenge zinshuizen, 34 kleine en 36 grote patio- bungalows. „Wij zijn er ons van bewust, dat de verdeling in de ogen van velen onrechtvaardig is, maar bij dit soort zaken komen deze uitlatingen altijd voor- Voor degene, die geen huis heeft gekre gen, blijft de afwijzing altijd onrecht vaardig”, meent wthouder van Beek, die bij de toewijzing onder meer rekening heeft gehouden met de gezinsgrootte. In de 124 woningen in Zuidbroek ko men 32 gezinnen met 1 of meer kinderen te wonen, politie-agenten van het korps gemeentepolitie Heemskerk, onderwijzers, 7 werknemers van het PEN, waarvan er 4 uit Heemskerk komen, zes families, die in eengezinswoningen wonen en naar Zuidbroek willen verhuizen en zeer veel bewoners van etage-woningen. „Die PEN-huizen is een provinciale zaak. Heemskerk moet een aantal van die mensen op last van de provincie huis vesten”, aldus wethouder Van Beek. 13 20 22 62, J. Peereboom 2 14 19 33 53 59 63, B. van Vuuren 4 15 25 28 60 63, J. Scheffers 6, T. Gravemaker 7 23 32 43 51, P. van den Outenaar 8, H. Schipper 12 29 34 49 42 50 67, J. van Hoon 16, J. Welp 17 24 26 36 H. Pruimboom 18 58,K.van der Reep 21 41 44, N. Dekker 27, A. Six 30 38 52, G. Visser 31 37 56 66, J. Durge 35 55 64, W. Tuin 39, G. Grapendaal 45, Jac. van der Melj 46 47 54, Th. de Winter 48 65, T. Longen 49. D. de Munck 57, C. van der Aar 61. Van de Postduivenhoudersvereniging „Het Atoom” in Velsen-Noord namen dit weekein de 140 duiven deel aan een wedvlucht van Comptègne (Frankrijk) af over een afstand van 362 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van C. Kleverlaan bereikte als eerste het hok om 11.33.40 uur; de laatste prijsdulf om 11.52.00 uur. HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 28 mei in staat van faillissement verklaard: B. J. van Suntenmaartensdijk, wonen de in Heemskerk, Elbestraat 167, rech- ter-commissaris: mevr. mr. C. A. Ter- wee-van Hilten, curator: mr. Th. J. M. Nijhof, advocaat en procureur in Bever wijk, B reestraat 95a; Th. C. Sporre, wonende in Zaandam, gemeente Zaanstad, Ooievaarstraat 78. rechter-commissaris: mevr. mr. C. A. Terwee-van Hilten, curator: mr. J. J. van der Valk, advocaat en procureur in Zaandam, gemeente Zaanstad, Westzijde 144. H. H. Bommerson, wonende in Zaan dam, gemeente Zaanstad, Kalf 176, rech ter-commissaris: mevr. mr. C. A. Ter wee-van Hilten, curator: mr. M. H. van Rhijn, advocaat en procureur in Wor- merveer, gemeente Zaanstad, Zaanweg 110. A. Verbrug, wonende in Badhoeve- dorp. gemeente Haarlemmermeer, Ibis straat 53, rechter-commissaris: mevr, mr. C. A. Terwee-van Hilten, curatrice: mej. mr. A. Sijpkens, advocate en procu reur in Haarlem, Baan 41. Wegens gebrek aan baten is bij vonnis van de rechtbank op 28 mei opgeheven het faillissement van: de B.V. Bogaart’s Bouwbedrijf, gevestigd in Haarlem, Mo- lenaerstraat 17 b, uitgesproken op 18 september 1973, curator mr. P. Heidinga te Haarlem. zo zegt hij. „Maar ik zie onze cliënten zeker niet als criminelen”. Van de Postduivenhoudersvereniging „Snelle Wiekenin Santpoort namen dit weekeinde 240 duiven deel aan een wedvlucht van Com- plègne af over een afstand van 358 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van E. Gorter bereikte als eerste het hok om 11.26.39 uur; de laatste prijsduif om 11.44 uur. De uitslag was als volgt: E. Gorter 1 7 8 14 33 35, Jac. Kuitwaard 2 15 16 32 39, C. Koks 3 11 12 13 47,W.Dekkers4 38, A. Tabernal 5 9 10 17 23 37 40 42, J. de Jonge 6 21 34, C. v. Duijn 14 25 29,J.de Graaf sr 18 22, P. Heeremans 19, C. Korthouwer 20 31 36 45, D. ter Haar 24 28, H. Kimman 26 P. Rozemeijer 27 46, J. de Graaf jr 30 48, J. v. Bakel 41, Comb. Tabo 43 44. Van de Postduivenhoudersvereniging ,,D, IJmonden” in IJmuiden namen dit weekeind, 150 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghlslain af over een afstand van 230 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.20 uur. Een duif van Hoeks bereikte als eerste het hok om 11.04 uur; de laatste prijsduif om 11.17 uur. De uitslag was als volgt: Hoeks 1 2 8 19 20 29, Hels 3 4 14 15 18 25, v. d. Scheer 5 6 11 16 23 24, Schoone 7 9 12 26, Heemskerk 13 17 28, De Jong 21 22, Verduin 27, Eyman 30. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Bonte Duif” in IJmuiden namen dit weekein de 165 duiven deel aan een wedvlucht van Compiègne af over een afstand van 360 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van P. de Bot bereikte als eerste het hok om 11.37.35 uur; de laatste prijsduif om 11.52.19 uur. De uitslag was als volgt: P. de Bos 1 3 8, J. Vis 2 12 13 19 20 27, J. Broek 4 7 11 18 24, A. Ulehake 5 10 33, J. Dekker 6 26, J. Kaldenbach 9 28, P. de Vries 14 22, H. Bruynes 15 25 31, B. Thiele 16 17, Joh. Swart 21 32, J. C. v.d. Bos 23, P. Griekspoor 29 30. Van de Postduivenhoudersvereniging .Oran je Nassau” in IJmuiden namen dit weekeinde 91 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislaln af over een afstand van pl.m. 230 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.20 uur. Een du’f van A. de Waard bereikte als eerste het hok om 11.4.47 uur; de laatste prijsduif om 11 28.19 uur. De uitslag was als volgt: A. de Waard 1 8, J. Janssen 2, J. Boekweg 3 7 9 10 12 14, J. Mantje 4 6, B. de Goede 5, P. Groen 11, H. de Weers 13 15 16, A. Vosse 17 18 19. Van de Postduivenhoudersvereniging mulden” in IJmuiden namen dit weekeinde duiven deel aan een wedvlucht van Compièg ne af over een afstand van 361 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van T. Piers bereikte als eerste het hok 11.35 uur; de laatste prijsduif om 11.57 De uitslag was als volgt: T. Piers 1 4 9 11 12 13, Mevr. Bik 2 3 6 19, Mevr. Koster 5. J. Kraaijenoord 7 15 17, A. Voetman 8, Mlddelkoop-Huygens 10 16, P. V. Dongen 14 18. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Reisduif’’ in Beverwijk namen dit weekeinde De uitslag was als volgt: C. Kleverlaan 1 2 4 6 10 16, A. F. de Roos 3 5 15 19, H. Podt 7 8 9, Ph. F. Martlnlus 11 12 23 28, C. Weststrate 13 18 20 A. Koens 14, A. van Leeuwen 17, J. Bierman 21 25, J. Stljnman 22 24, A. Kat 26. P. van der Wlele 27. Van de Postduivenhoudersvereniging „Ons Genoegen” in Beverwijk namen dit weekein de 269 duiven deel aan een wedvlucht van Compiègne (Frankrijk) af over een afstand van 364 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van Gebr. Berlee bereikte als eerste het hok om 11.33.39 uur. de laatste prijsduif om 11.53.37 uur. De uitslag was als volgt: Gebr. Berlee 1 15 26 31, R. Zoontjes en Zoon 2 11 20 49, W. van Wijk 3 16, L. Veldt 4 17 22 28 33 34 35 43. G. Weel 5 27, W. van de Raadt 6, A. van Leeuwen 7 9 10, A. C. Kuilman 8, J. Minneboo 12 23 30 36 44 50, M. Nooy 13, Gebr. Stet 14 21 25 40 45 53 S. Weel 18 37, H. de Weers 19, A. Kuilman 24, P. Kuil 29 52, J. Weel 39, A. Langendijk 41 51, J. Bleeker 42, W. Uilenburg 46. K. Weel 47, Gebr. Hoogman 48. Van de Postduivenhoudersvereniging „PV De Snelvlleger” in IJmuiden namen dit week einde 306 duiven deel aan een wedvlucht van Compiègne af over een afstand van 360 km De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van C. Zwanenburg Zn. bereikte als eerste het hok om 11.32 uur; de laatste prijsduif om 11.50 uur. De uitslag was als volgt: C. Zwanenburg Zn 1 2 7 21 24 28 33 35 43 55 56 59, J. Koorn 3 8 16 36 52 62. A. J. Ham 4 11 25 49 61, Chr. Prins 5 44, S. Voet Zn 6 10 14 15 27 34 42 46 48 57 58, Joh. Broek 9 51 53, P Schotvanger 12 13 22 47 50, J Minnebo 17 39 J Wljker 18 32 37. F. Daalhulzen-Plug 19 23 31 45. H. J. Broek 20, A. Warnaar 26 40, H. Boddeke 29 60, W. Remmers 30 38, KI. Klepper 41, F. F Booy 54. ra s O

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9