1- lil I B ÏÏfcs pk 21 1974 MEI DONDERDAG 3 0 ai CDA CPN VVD Prog. Velsen PvdA DS’70 VVD CDA CPN PvdA 1 ■Bfl PPR 5 J Kt 7' "w b. De gekozenen in de Velser raad J. Jansen J. Schouwerwou I. Drukker J. H. Porck A. Schiltmeijer H. J. Scheeper M. Roessingh C. Ockeloen J. Visser W. N. Koopman H. van der Werff Th. C. Witte Mr. A. B. J. Koch Ir. F. G. van Hoek M. Kotte 8 SE G. Hoorn Th. C. Kruisman A. Roosendaal M. van Veelen J. A. Andriesma n Nico Kloosterhuis Cor Hoek Dirk Kuijper De gekozenen in de Beverwijkse raad Drs. J. C. de WilAt K. G. Reimes Ir. J. Camfferman A. C. Hoogeboom Jac. Aardenburg P. J. Sigon B. de Hen-Brand M. Menist K. Vermeulen H. Janssen jr F. Kaebisch jr N. Dudink C. Berghuis C. J. Speets A. Klomp A. W. Lindeman Drs. A. J. Eiff J. H. van Dijk C. Bodewes J. Mol i. der P.v.d.A., voorzitter afdeling Velsen van het N.V.V. en lid van de bondsraad. C. Ockeloen, IJmuiden, 49 jaar, wet houder van openbare werken, sportza ken en volkshuisvesting. W. Albrecht- De Korte P. H. W. Rootjes- Nebben de Willem Hovy- algemeen bestuur Mr. A. Th. L. Hoekstra van de „Vrouwen in de V.V.D.”, voorts als vrijwilligster werkzaam in het Zee- wegziekenhuis. C. M. Ruurda- Dekker heel is opgegaan in de PPR. Sinds 1972 in de raad. Mevrouw J. Bos-De Boer P. C. Dijkman Dulkes A. H. van Kilsdonk M. Hage»- Wet erin fff Ir. G. A. Schoonkind A. J. P. van Heel- Montijn F. F. J. Reichen- feld J. W. Meijer, Velsen-Noord, 48 jaar, technisch administrateur bij „De Plaat- wellerij”, gemeenteraadslid en fractielei- C. Berghuis 47 jaar. Gehuwd. Se dert 1964 lid van de raad. Sinds 1968 in vaste dienst bij het vrijetijdscentrum De Slof als beheerder. In mei 1970 was hij 25 jaar lid van de CPN, waarbij terecht gekomen door het illegale werk, onder meer met het jeugdblad „Vaart”, later de basis van de AJV. Hij komt uit een SDAP-„nest”. Zijn vader behoort tot de mede-oprichters van de VARA en het NW. Is zeer actief in het verenigingsle ven o.m. van drumband De Zwervers. N. Dudink 36 jaar. Gehuwd. Gaat ezing de tweede raadsperi-ode in. Hij met zijn verkiezing de tweede raadsperi ode in. Hij nam twee jaar geleden de plaats in van de heer Van Tilburg, die de raad om gezondheidsredenen moest verlaten. Hij is chef van de worstmake- rij van Vleeswarenfabriek Jan de Boer in Beverwijk. Woont sinds 1966 in Be verwijk en is lid van het bestuur van de CPN, afdeling Beverwijk. Geboren in Hoorn. P. J. Schipperus Nico Kloosterhuis, IJmuiden, 46 jaar, hoofd ambulancedienst Velsen. Th. Kruisman, Santpoort, 67 jaar, ge meenteraadslid en afgevaardigde voor de ledenraad van het ziekenfonds „Kenne- merland”. G. Hoorn, IJmuiden, 59 jaar, gemeen teraadslid, uitvoerder. G. J. van Ruyven 38 jaar. Adjunct- directeur van de LEAO-school (Lager Economisch en Administratief Onder wijs) aan de Brink. Van 1957 tot en met 1959 onderwijzer aan de St. Bavo-school aan de Hobbesteeg, daarna overgestapt naar de v.g.l.o.-school aan de Brink, die later werd omgezet in LEAO-school. Eind vorig jaar lid van de PPR gewor den. Binnen het Katholiek Onderwijzers Verbond bekleedt hij diverse functies op landelijk en provinciaal niveau. Drs. A. J. Eiff 43 jaar. Gehuwd. Econoom bij het economisch stafbureau van Hoogovens. Raadslid en fractie voorzitter sinds 1970. Was in april kan didaat voor Provinciale Staten Noord- Holland. A. W. Lindeman 56 jaar. Assura deur in Wijk aan Zee. Hij maakt sinds 1966 deel uit van de WD-fractie. Be kleedt in Wijk aan Zee geen vereni- gingsfuncties. Gehuwd. A. Klomp 59 jaar. Raadslid sinds 1962, waarvan de laatste vier jaar als wethouder. Was voor zijn functie als wethouder timmerman-aannemer van beroep. Trad van 1962 tot 1970 als frac- tie-voorzitter op. Geboren in Alkmaar. Gehuwd. C. J. Speets 27 jaar. Chef bedrijfs bureau van een drukkerij en cartonna- gefabriek in Beverwijk. Bezit geen poli tieke ervaring. Belangstelling voor eco nomische zaken en onderwijs. Geboren in Amsterdam en 18 jaar geleden naar Beverwijk gekomen. Gehuwd. F. Kaebisch jr. 28 jaar. Werkzaam als adjunct-secretaris bij de huuradvies commissie van het Ministerie van Volkshuisvesting in Amsterdam. Neemt in de raad de zetel in van zijn vader, Fedor Kaebisch sr. Verrichtte in Bever wijk goed werk als huurombudsman van de PvdA. Is bestuurslid van de PvdA federatie Beverwijk/Wijk aan Zee. Henk Janssen jr. 36 jaar. Beroep: technisch vertegenwoordiger. Na studie en militiare dienst was hij van 1960 tot en met 1964 semi-profvoetballer bij Sparta in Rotterdam. Speelde in het Nederlands militair elftal, in Jong Oran je en het Nederlands B-elftal. Doet mo menteel veel aan sport (zaalvoetbal) en is in de fractie dan ook de sportspecia- list bij uitstek. Heeft sinds 1970 zitting in de raad. K. Vermeulen 43 jaar. Beroep: hoofdambtenaar bij ’s-Rijks Belastingen in Amsterdam. Sinds 1970 in de raad, waarin hij in de nieuwe zittingsperiode als fractie-voorzitter gaat optreden. In het maatschappelijk leven bekleedt hij diverse functies o.a.: voorzitter van de M. van Veelen, IJmuiden, 31 jaar (A.R.), fabrikant, voorzitter van de afde ling Velsen van het Nederlands Christe lijk Ondernemers Verbond en fractieme dewerker van de A.R. N. E. A. M. Kraetzer, Santpoort, 52 jaar (K.V.P.), gemeenteraadslid, chef af deling huisvesting _n statistieken xan de gemeente Bloemendaal, voorzitter van de Peregrinusstichting IJmond en voor zitter van de Parochie Jeugdraad in Santpoort. van de werkgroep gehandicapten van de N.V.S.H. I. Drukker, Santpoort, 69 jaar, gepen sioneerd, gemeenteraadslid en fractiese cretaris P.v.d.A. J. Schouwenwou, IJmuiden, 28 jaar, administratief medewerker Hoogovens en lid van het afdelingsbestuur van de P.v.d.A. Mevrouw J. Bos-de Boer, IJmuiden, 40 jaar, huisvrouw, lid van diverse actieco mités en bestuurslid van de vereniging „Volksonderwijs”. J. Jansen, Santpoort, 41 jaar, gemeen teraadslid, ambtenaar bij het PEN in Bloemendaal. Hans A. de Boer Mevrouw N. Groot-Water Hans A. de Boer, Driehuis, 36 jaar (A.R.), lid van de Tweede Kamer en de Velsense gemeenteraad. Th. C. Witte, Velsen, 44 jaar (K.V.P.), wethouder van sociale zaken, volksge zondheid en woonruimteverdeling. H. van der Werff, Driehuis, 60 jaar (C.H.U.), wethouder van financiën, gas en watérbedrijven en culturele zaken. W. N. Koopman, Driehuis, 51 jaar (K.V.P.), gemeenteraadslid, opzichter Bij zondere Dienst Landinrichting en be stuurslid van het Katholiek Maatschap pelijk Centrum. A. H. van Kilsdonk, Santpoort, 38 jaar (K.V.P.), gemeenteraadslid, conrector Ichtuscollege en leraar Duits. J. Visser, IJmuiden, 62 jaar (A.R.), gemeenteraadslid, ijkmeester en voorzit ter van de Christelijke Besturenbond IJmuiden. A. Roosendaal, Driehuis, 42 jaar (C.H.U.), gemeenteraadslid en leraar ge schiedenis en staatsinrichting. J. A. Andriesma, Santpoor', 63 jaar (K.V.P.), textieldetaillist en bestuurslid van het N.K.O.V. P. C. Dijkman Dulkes 39 jaar. Ge huwd. Geboren in Beverwijk, waar hij als godsdienstleraar aan het Pius X- college is verbonden. Studeerde in Breda filosofie en theologie. Was van 1960 tot 1967 administratief medewerker van de N.V. Nederlandse Steenwol fabriek op het Hoogoventerrein. In 1967 behoorde hij bij de groep sympathisanten van de groep Christen-Radicalen, die later ge- M. Roessingh, Velsen-Zuid, 52 jaar, wethouder van onderwijs, jeugdzaken, reiniging en plantsoenen. H. J. Scheeper, IJmuiden, 26 jaar, ex- onderwijzer, student politieke en sociale wetenschappen, secretaris van de afde ling Velsen-IJmuiden van de P.v.d.A. Mevrouw N. Groot-Water, IJmuiden, 54 jaar, huisvrouw, voorzitster Vrouwen van de P.v.d.A. en lid van de SAMVRO voor woonruimteverdeling. F. F. J. Reichenfeld, Velsen-Zuid, 48 jaar, gemeenteraadslid. A. Schiltmeijer, IJmuiden, 37 jaar, werktuigkundige bij Hoogovens, be stuurslid plaatselijke afdeling P.v.d.A. J. H. Porck, Santpoort, 48 jaar, hoofd boekhouder PEN-Bloemendaal, gemeen teraadslid, bestuurslid „STISA” en lid N. E. A. M. Kraet- Dirk Kuijper, Driehuis, 25 jaar weg en waterbouwkundige. Cor Hoek, IJmuiden, 48 jaar, chemi cus, gemeenteraadslid en lid van het Zaanse comité voor het milieu. Ir. G. A. Schoonkind, Velsen-Zuid, 57 jaar, gemeenteraadslid en ingenieur bij Van Gelder Papier in Amsterdam. Mevrouw A. J. P. van Heei-Montijn, Santpoort, 49 jaar, gemeenteraadslid, huisvrouw. M. Kotte, Santpoort, 54 jaar, gemeen teraadslid en ambtenaar bij het T.N.O. Ir. F. G. van Hoek, IJmuiden, 31 jaar, leraar analistenschool in Haarlem. Mr. A. B. J. Koch, Santpoort, 62 jaar, bedrijfsjurist hoofdkantoor Amro-bank, Amsterdam. Mevrouw P. H. W. Rootjes-Nebben, Velsen-zuid, 50 jaar, huisvrouw, lid af delingsbestuur V.V.D. en secretaresse Ir. J. Camfferman 37 jaar, sinds 1971, toen wethouder A. Hermes zijn collegestoel beschikbaar stelde, wethou der van onderwijs en ruimtelijke orde ning. Geboren te Hilversum. Ir. Camf ferman woont sedert 1964 in Beverwijk, waar hij nog steeds leraar is aan het Pius X-college (scheikundeHij is voor zitter van de Stichting Katholiek Schoolbestuur. P. J. Schipperus 47 jaar. In 1970 gekozen tot wethouder van maatschap pelijke zorg. Geboren te Rotterdam. Aanvankelijk werkzaam in het bedrijfs leven, daarna in de kinderbescherming. Hij werkte zes jaar als medewerker bij het Criminologisch Instituut van de Rijksuniversiteit te Leiden. Was onder meer secretaris van de Stichting Sluy- terman van Loo. K. G. Reimes Deze 31-jarige in Beverwijk geboren Anti-Revolutionair heeft nog geen politieke ervaring. „Ik ben een nog onbeschreven blad”. Hij werkt als boekhouder bij Motorenco aan de Alkmaarseweg en is tevens directeur van een schoonmaakbedrijf in IJmuiden. Zijn fiscale belangstelling is bijzonder groot, zodat Reimes en P. J. Sigon, de financiële mannen in de CDA-fractie zijn. Drs. J. de Wildt 32 jaar. Nog niet eerder zitting gehad in de raad. Hij is werkzaam bij het Centraal Opbouwor- gaan Noord-Holland in Haarlem. Reeds vele jaren actief in het politieke vereni gingsleven van de KVP, thans bestuurs lid van de KVP-Beverwijk/Wijk aan Zee. Hij is sedert 1969 voorzitter van hockeyclub Scheybeeck, lid van de Sport raad en secretaris van de Noordhol- landse zaalhockeycommissie. Interesseert zich in het bijzonder voor welzijnszaken. P. J. Sigon 57 jaar. Sinds 1970 in de raad en tevens wethouder van finan ciën. Geboren in Delft. Werkzaam ge weest in binnen- en buitenlandse jour nalistiek. Werd in 1970 door de Bever wijkse middenstand als vertegenwoordi ger van die groep als raadskandidaat naar voren geschoven. Bestuurslid van de Beverwijkse Ondernemers Centrale, lid van de Kamer van Koophandel Haarlem. C. M. Ruurda-Dekker 57 jaar. Haar verkiezing in de raad is de eerste ken nismaking met de plaatselijke politiek. Moeder van twee kinderen. Het vereni gingsleven is haar niet onbekend. Ze is vice-voorzitster van het Katholiek Vrou wengilde, afdeling Beverwijk en verzet oudercommissie van school, lid van het van het Regionaal Instituut voor open baar voortgezet onderwijs in Midden- Kennemerland en secretaris van de ver eniging voor referendarissen en hoofd controleurs van ’s Rijks Belastingen. M. Menist 44 jaar. Werkzaam als administratief medewerker van Mekog. Reeds 12 jaar lid van de gemeenteraad. Was in zijn jonge jaren fractie-voorzit ter van de PvdA in het jeugdparlement te Velsen, waar de heer Menist is gebo ren. Gej’ntereseerd in financiële zaken. B. de Hen-Brand 37 jaar geleden in Scheveningen geboren. Woont sedert 1966 in Bverwijk, waar ze in 1971 in de raad kwam, toen ze .mevrouw Schmohl opvolgde. Is sinds vorig jaar ambtenaar van de burgelijke stand. Bestuurslid van het bejaardentehuis en verzorgingstehuis Huis ter Wij kek. Is een fanatiek aan hangster van de honkbalsport (Haarlem Nicols). Moeder van twee kinderen. C. Bodewes 34 jaar. Onderwijzer aan de r.k. lagere school in Wijk aan Zee, waar hij woont. In de badplaats is hij voorzitter van zaalvoetbalvereniging Klein Zwitserland en heeft zitting in de raad van overleg van het dorpshuis De Moriaan. In de zaalvoetbalcommissie van de KNVB, afdeling Haarlem bekleedt hij de voorzittersfunctie. Is in de PvdA- fractie een nieuwkomer. J. Mol 46 jaar. Technisch beambte bij de Nederlandse Spoorwegen in Be verwijk. Is evenals Bodewes nieuw in de fractie. Hij is voorzitter van het NW, afdeling IJmond-noord en lid van het districtsbestuur van het NW, afdeling Noord-Holland. Beheert het wijkgebouw Wijkerbaan. Gehuwd. Geboren in Am sterdam. Acht jaar geleden in Beverwijk komen wonen. J. C. van Dijk 51 jaar. Geboren in Kampen (0.) Sinds 1925 woonachtig in Beverwijk, waar hij als begrotings-cal- culator werkzaam is. Behandelt sinds 1970, toen hij in de raad werd gekozen, de milieu-technische zaken voor de PvdA-fractie. W. Albrecht-de Korte 42 jaar. Ge boren in Haarlem. Volgt in de raad haar man op, die vele jaren deel uitmaakte van de PvdA-fractie en in 1970 uit de raad stapte. Is bestuurslid van de PvdA- afdeling Beverwijk en van de Stichting Geestelijk Gehandicapten in de IJmond, die de Luchtballon en Juttersoord be heert. Geïnteresseerd in geschiedenis. Moeder van twee zoons. bergen werk voor de Zonnebloem-afde- ling. Jac. Aardenburg 52 jaar. Volgt de heer S. Bol op als vertegenwoordiger van Wijk aan Zee in de CDA-fractie. Eigenaar en beheerder van een camping in de badplaats, waar hij als geboren en getogen Wijk aan Zeeër actief is in het muziekleven. Naast het bestuurslidmaat schap van de KVP-Wijk aan Zee ver deelt hij zijn vrije tijd over zijn cam ping en muziekvereniging Arion, waar van hij voorzitter is geweest en de belangen nu als bestuurslid behartigt. A. C. Hoogeboom 29 jaar. Eind vorig jaar lid geworden van de KVP. Werkzaam in de produktie-planning bij Hoogovens. Hij is secretaris van voetbal vereniging DEM, lid van het dagelijks bestuur van de Beverwijkse Sportraad en bestuurslid van de KNVB, afdeling Haarlem. De heer Hoogeboom, onge huwd, is geboren te Beverwijk. Mr. A. Th. L. Hoekstra 36 jaar. Gaat zijn tweede 4-jarige raadsperiode in. Werkzaam als kandidaat-notaris in Beverwijk. Geboren te Velsen. Gehuwd. Na het gymnasium volgde hij aan de Universiteit van Amsterdam de studie richting notariaat. In de fractie behan delde hij financiële zaken en ruimtelijke ordening. J. W. Meijer n d n ►r zet SK T®

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 21