Nicholson: Dit Scheur in schedeldak is afschuwelijk ZOETEMELK NIET IN TOUR Feyenoord-spelers in rust geschokt door aantal gewonden UEFA-beker voor het eerst in Nederland Sporttoto 47 van het veld Monsterzege Van Springel van Italië toch winnaar Bordeaux-Parijs Nu Schrijvers weigert zijn contract te tekenen Nederland in volleybalfinale Cruyff met knieblessure t Gedisponeerd Sportief Feest Compleet i jn. SPORT 3CNDERDAG 30 MEI 29 1974 28 Vertrek a- 1.1 Onthutsende rellen in de Kuip (Van onze sportredatie) Deelnemers: 231.938. Bruto inleg: 487.521. van BERT BREVOORD TWENTE ZOEKT ANDERE KEEPER (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) 5t- Dinsdagavond heeft Schrijvers aan over de beide wedstrijden toch wel dui delijk geworden dat wij van de twee finalisten de betere ploeg waren”. ■uken, reen Bij Nederland-West Duitsland ging het hard tegen hard. De balans sloeg ten slotte door ten voordele van de ploeg met de beste netverdediging en de meest gevarieerde aanval. Dat was Nederland Zeshonderd toeschouwers hebben geno ten van een prachtige wedstrijd. Voor de eindstrijd tegen Italië heeft het Oranje team ook de beste winstkansen. s, >st rt. :id an tze 50. is- >t- al. k- n- Te en de LOMMEL. Het Nederlands dames- volleybalteam heeft de finale bereikt van het toernooi voor het Westeuropees kampioenschap. In een voortreffelijke wedstrijd van 1 uur en 41 minuten werd West-Duitsland verslagen met 3-1 en de scores 9-15, 15-12, 15-11 en 15-1. Neder land komt nu zaterdag voor de wed strijd om de eerste plaats in Genk tegen Italië, dat met 3-0 zegevierde over Bel gië met de cijfers 16-14, 15-8 en 15-5. Prijzenbedrag: 206.221,38. Ie, 2e en 3e prijs en premie elk 51.555,34. Ie prijs: 24 winnaars, die elk bruto 2.418,10 ontvangen. 2e prijs: 275 win naars, die elk per kolom 187,40 ont vangen. 3e prijs: 2.134 winnaars, die elk per kolom 24,10 ontvangen. DEN HAAG (ANP). De uitslag van toto no. 47 is: al was meegevallen, maar positief werkt het uiteraard niet”. „Voor ons staat het vast: Piet Schrijvers gaat bij FC Twente weg. Daar gaan we nu van uit en daar zullen we ook naar handelen”. Dit is het commentaar van FC Twente’s voorzitter tnr. J. W. Masman op de mededeling van Schrijvers dat hij de aanbieding die de Enschede voetbal- stichting hem heeft gedaan, onvol- Peter Ressel'maakt hier het tweede doelpunt en brengt daarmee de UEFA-cup definitief binnen Feyenoords bereik. Doel man Jennings valt tevergeefs uit. In het midden Evans. door een enkelblessure die hem overi gens pas een kwartier voor tijd tot uitvallen noopte kopte de bal tussen een reeks van benen en lichamen door in het doel. Van een daverend feest op de tribunes ter gelegenheid van het winnen van de UEFA Cup door Feyenoord kwam na afloop maar bijzonder weinig terecht. Nieuwsgierigheid naar de afloop van de ongeregeldheden en begrijpelijke angst voor het welzijn van buiten geparkeerde auto’s deed het stadionpubliek snel naar de diverse uitgangen lopen. Daar bleek dat de Engelse vandalen zij werden in de rust door zowel dë voorzitter van Tottenham Hotspur als door manager Bill Nicholson tevergeefs tot kalmte ge maand hun vernielzucht niet tot bin nen de stadionmuren hadden beperkt. Voor stadiondirecteur Frits de Kimpe waren de verwoestingen binnen de Kuip uiteraard van grotere zorg. De Kimpe: „Ach, die schade kan me op dit moment niet eens zoveel schelen. Wat me vooral verbijstert, is dë manier waarop dit allemaal heeft kunnen gebeuren. Waar gaan we op deze manier naar toe?” Schrale troost voor De Kimpe: de stadi ondirectie zal door de UEFA in geen geval verantwoordelijk worden gesteld voor de ongeregeldheden in het stadion. Desondanks bleef ook bij De Kimpe de verbijstering over de tribunerellen gro ter dan dë vreugde over het winnen van de UEFA Cup, welk succes dat voor het Nederlandse voetbal dan ook mag zijn. doende vindt. Mr. Masman: „We gaan nu naar een andere doelman uitkij ken, want al is Hennie Ardesch een uitstekende vervanger, hij behoort niet meer tot de jongsten en daar moet je gewoon rekening mee hou den. De trainer zal zich er op korte termijn over beraden op welke ma nier hij het elftal kan versterken”. de penningmeester van de Enschedese club, de heer P. Nijland, laten weten dat hij niet akkoord kan gaan met de voorstellen en bovendien, dat er enkele Spaanse clubs zouden zijn die belangstelling voor hem zouden heb ben. Mr. Masman: „Ja er zijn namen genoemd van Atletico Madrid en Va lencia. Ik ben er allemaal nog niet zo van overtuigd. In elk geval is het zo dat zolang er geen sprake is van een mogelijk vertrek van Schrijvers, zich nog niet één club, ook geen Spaanse, over een dergelijke transfer contact met ons heeft gezocht. We wachten maar af welke club er komt opda gen”. Waar FC Twente in elk geval niet op blijft wachten - zo kon uit de woorden van mr. Masman worden opgetnaakt - is een mogelijke omme zwaai bij het duo Coster-Schrijvers (die sinds woensdagmorgen weer met het Nederlands elftal in het sportcen trum in Zeist verblijft). Ten aanzien van eventuele finan- Het verwerpelijke decor van de wed strijd had, zo bleek uit reacties na afloop, op de Feyenoord-spelers geen directe invloed gehad, al verklaarde een aantal van hen wel geschokt te zijn bij het zien van de reeks gewonden toen zij zich in de rust naar de kleedkamers begaven. Trainer Wiel Coerver, ook dui delijk beïnvloed door de randgebeurte- nissen: „Het is natuurlijk moeilijk te zeggen hoe deze toestanden op de spelers hebben ingewerkt. Ik dacht dat het nog- Wat Feyenoord pas kort voor tijd onderstreepte met een gaaf doelpunt van Peter Ressel, die na een-twee combinatie PARIJS(ANP). Joop Zoetemelk, die in de Midi Libre bij een val gewond is geraakt, heeft een scheur tje in het schedeldak opgelopen. In eerste instantie meenden de doktoren dat Zoetemelk slechts weinig letsel had opgelopen waardoor de hoofdpij nen ontstonden, waarover de Neder landse kampioen steeds klaagde. Het letsel dat Zoetemelk heeft opgelopen is er echter oorzaak van dat hij dit jaar niet zal kunnen deelnemen aan de Tour de France. Het herstel zal nog enkele weken duren. ciële problemen in verband met het aantrekken van een nieuwe eerste doelverdediger, toonde mr. Masman zich niet al te pessimistisch. Daar zullen we echt wel iets op vinden. Trainer „Spitz” Kohn verklaarde woensdagmorgen in eerste reactie: „Ik wacht nog een paar dagen af, maar ik heb wel een aantal namen in mijn boekje staan en bovendien heb ben we Hennie Ardesch ook nog”. Het bestuur van FC Twente heeft maandag ook een gesprek gehad met Kick van der Vall, wiens contract eveneens afloopt. Van der Vall: „Men heeft mij een nieuwe aanbieding ge daan voor een verbintenis van 2,5 jaar, waarbij aan het einde van die periode bekeken zal worden of er een jaar bijkomt. Met die termijn ben ik wel content, met de financiële conse quenties minder. Er is afgesproken dat ik voor 1 juni mijn besluit zal meedelen. Ik ben nog bezig erover na te denken”. COMO (SID). Het Italiaanse voet balelftal heeft ter voorbereiding op de eindronde van het toernooi om het we reldkampioenschap, woensdag in Como met 12-0 gewonnen van het jeugdteam van Internazionale Milan. Bij de rust was de stand reeds 6-0. Italië trad op vrijwel volle oorlogssterkte aan. Alleen Capello en Riva ontbraken, omdat zij geblesseerd zijn. 1 e 15.000 toeschouwers in het uitpuilende stadionnetje zagen Boninsegna en Chinaglia ieder vier keer scoren. De andere doelpunten werden gemaakt door Anastasi (2), Mazzola en Pulici. De Italianen zullen voor het toer nooi om de wereldtitel begint nog een interlandwedstrijd spelen, op 8 juni in Wenen tegen Oostenrijk. En Wiel Coerver: „Natuurlijk was dit bepaald niet een van Feyenoords beste ENSCHEDE. De doelman van FC Twente, Piet Schrijvers, heeft het be stuur van zjjn club laten weten, dat hij niet akkoord gaat met het hem voor het komende seizoen aangeboden contract. De Enschedese eredivisieclub had Schrijvers’ adviseur Cor Coster gevraagd vóór 1 juni uitsluitsel te geven om trent de bedoelingen van de doelman van het Nederlandse elftal. Schrijvers heeft nu zelf telefonisch meegedeeld, dat hij de condities, zoals FC Twente die stelt, niet aanvaarbaar acht. „De kans is groot, dat ik uit Enschede ver trek. Waarheen weet ik echter niet. Atletico Madrid en Valencia waren in mij geïnteresseerd en mogelijk zijn er nu nog enkele clubs, die belangstelling voor mij hebben. Verder loopt alles via Coster”, aldus Schrijvers, die zich gister morgen in Zeist moest melden voor het verdere trainingsprogramma van het Nederlands elftal, dat zich voorbereidt op het toernooi om het wereldkam pioenschap. ROTTERDAM. De onthutsende taferelen die zich voor, tijdens en na de wed strijd Feyenoord—Tottenham Hotspur in en om het Rotterdamse stadion afspeelden, drukten zelfs de stemming in de Feyenoord-kleedkamer. Waar het enthousiasme om de 2—0 winst en dus het winnen van de UEFA Cup hoogtij had moeten vieren, was er vooral belangstelling voor de afloop van de veldslag die de wedstrijd, geheel bui ten de schuld van de acteurs in het veld ontsierde. Hoewel de officiële cjjfers rond middernacht nog niet bekend waren, staat wel vast dat het aantal gewonden (voor namelijk hersenschuddingen en snjjwonden) tot boven de honderd was opgelopen. Onthutste suppoosten spraken van „weerzinwekkende taferelen”. In de catacomben waren gedurende de gehele wedstrijd slachtoffers van de beschamende tribune- gebeurtenissen voor vervoer per ambulance gestationeerd. Na de rust was Feyenoord duidelijk beter gedisponeerd ten opzichte van zijn met goede bedoelingen bezielde, maar tamelijk onmachtige tegenstander. Eddy Treytel, die vooral in de slotfase een paar uitstekende reddingen verrichtte: „Eigenlijk vond ik Tottenham gewoon zwak spelen. Het ging bij ons een beetje te gejaagd, te zenuwachtig. Maar nor maal gesproken hoef je voor deze ploeg toch helemaal niet bang te zijn. Het is PARIJS (AFP). De naam van Her man van Springel zal achter het jaar 1974 toch worden bijgeschreven op de lijst van winnaars van de klassieker Bordeaux-Parijs. De Belg, die afgelopen zondag de langste klassieker ter wereld won, maar werd gediskwalificeerd, om dat hij 32 kilometer verkeerd had gere den, moest de zege echter delen met Regis Delepine. De Fransman kwam on geveer een kwartier na van Springel binnen en werd aanvankelijk tot win naar uitgeroepen. De sportcommissie van de Franse wielerbond besloot woensdag na een langdurige vergadering met 7 tegen 5 stemmen Van Springel in ere te herstellen. De voornaamste reden is dat er door officials langs het parcours fou ten zijn gemaakt. ROTTERDAM. „Dit is niet meer goed te praten. Wat hier is gebeurd is afschuwelijk”, reageerde een diep ont goochelde en zeer gedeprimeerde Totten ham Hotspur trainer Bill Nicholson naar aanleiding van de veldslag van „zijn” jeugdige aanhangers. „Ik ben diep te leurgesteld. Ik weet niet hoe ik mij moet verontschuldigen. Ik vind dit nog erger dan de nederlaag van 0-2”. Nichol son had kennelijk wel een voorgevoel gehad. „Toen ik hoorde, dat de aanhang van de Spurs woensdagmiddag in de binnenstad van Rotterdam al zijn van dalisme ten toon had gespreid door het plunderen van enkele winkels op de Lijnbaan, wist ik dat het ook tijdens de wedstrijd niet goed zou gaan. De laatste tijd zijn onze supporters erg opstandig. Waarom weet ik niet. Misschien, omdat wij dit seizoen nauwelijks succes hebben gehad. Wij hebben moeilijkheden gehad bij Manchester United, New Castle Uni ted en Stoke City, maar dat zij zich in het buitenland ook zo zouden misdragen, is niet goed te praten”, aldus de man, die in de rust met overslaande en emoti onele stem de Tottenham-aanhang, die buiten zinnen was van woede, wanhopig probeerde te kalmeren, hetgeen overi gens niet lukte. „Als wij in Engeland terug zijn, zullen wij ons over deze houding van ons legioen moeten gaan beraden. De be roemde Engelse sportiviteit is vanavond echter volledig kapot gemaakt”, zei Ni cholson, die zich nogmaals duizendmaal excuseerde voor de ravage, die de lege kuip na afloop liet zien. Nicholson wilde ook nog wel iets kwijt over de zaak, waar het eigenlijk om ging, namelijk de wedstrijd. „Wij hebben het aan ons zelf te danken, dat wij de Cup niet veroverd hebben. Als wij in de eerste 45 minuten onze kansen, en wij hebber er legio gehad, beter hadden benut, zouden wij bij de rust reeds goed gezeten hebben. Toen dat eerste doelpunt viel zag ik het niet meer zo Zitten. Na de rust heeft mijn team zich echter helemaal leeg gespeeld, maar de verdediging van Feyen oord was te goed en sloot uitstekend. Het volgende seizoen zullen wij geen internationaal voetbal spelen en zullen wij weer moeten gaan bouwen aan een nieuw Tottenham Hotspur”. De trainer van de Spurs, voor wie het „Glory, Glory Hallelujah”, deze avond niet opging vond Feyenoord nog beter dan een week geleden in Londen. „Het is een uitstekende ploeg. De teamgeest is voortreffelijk. Ik had gedacht, dat Van Hanegem het spel voor het grootste deel zou bepalen, maar zonder hem kan Fey enoord het ook. Dat is vanavond wel bewezen. Feyenoord is terecht winnaar van de UEFA Cup geworden. Alleen is het jammer, dat er over deze wedstrijd zo’n smet is gevallen”, zei Nicholson en hij ging heen met een gebogen hoofd. De premie wordt na het verstrijken van de reclametermijn woensdag 19 juni bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. ZEIST (ANP). Het Nederlands elf tal, dat afgelopen zondag tegen de Ar gentijnen zo’n hoopvolle prestatie af le verde, werd woensdagmiddag op het KNVB-sportcomplex in Zeist tijdens een oefenwedstrijd verrast door de Oranje- amateurs. Door een doelpunt van Theo Hansen, na tien minuten gescoord, wer den de discipelen van Rinus Michels verslagen. De kandidaten voor het we- reldkampioenstoernooi waren in de mor gen teruggekeerd op het sportcen trum na een tweedaags verlof en werden direct door de supervisor onder worpen aan een zeer zware conditietrai ning. Dit speelde de ploeg kennelijk nog parten, waarbij kwam dat de'spelers ook niet tot het uiterste wensten te gaan. De amateurs speelden bijzonder fel, soms wel eens te fel, waarvan aanvoerder Cruyff het slachtoffer werd. Met een knieblessure verdween hij reeds na een half uur van het veld. De bondsploeg kwam in de volgende opstelling in het veld: Schrijvers; Suurbier, Van lerssel, Strik en Krol; W. van de Kerkhof, Haan en Van Hanegem; R. van de Kerkhof, Cruyff en Keizer. Van Hanegem, Cruyff en Keizer werden later vervangen door resp. Rep, Geels en Rensenbrink. En Eddy Treytel, achter wiens rug (op de staantribune GG) het geweld in de loop van de eerste helft in alle hevig heid losbarstte: „Pas na het eerste doel punt van ons (40e minuut - red.) merkte ik eigenlijk dat er iets gaande was. Ik had al wel een paar keer allerlei harde voorwerpen horen neerkomen, maar daar schonk ik verder geen aandacht aan. Pas later hoorde ik dat dat losge rukte stoelen waren waar mee gegooid werd. Achteraf heb ik me gerealiseerd dat het net op tijd rust werd. Anders had het wel eens lelijk uit de hand kunnen lopen. Ik wil er wel de nadruk op leggen dat de spelers van Tottenham geen enkele blaam treft. Die worden misschien gauw met die supporters op een hoop geveegd, maar die jongens hebben gewoon sportief lopen voetbal len”. Want gevoetbald werd er zowaar ook nog in het Feyenoord-stadion, dat de woeligste avond in zijn bestaan beleefde en waarin de komende weken de nodige restauratiewerkzaamheden dienen te worden verricht. Het gebodene stond echter niet op een hoog peil en de tweede finale-wedstrijd werd dan ook lang niet die voetbalhappening die de ontmoeting van vorige week in Londen was. Rinus Israel de scheidende Feye- noorder werd na afloop op de schouders van Schoenmaker en Ressel van het veld gedragen: „Voor de insiders viel er bitter weinig te beleven, dacht ik. Daar voor was het allemaal te rommelig. Maar de spanning vergoedde toch wel veel. En daar komen dë mensen toch ook voor”. een voorbeeldig met Johan Bos kamp (hij had de plaats van Rijsbergen ingenomen, maar moest die vlak voor tijd weer afstaan aan Wery, omdat hij door de schoen van Peters vol op de kaak werd getroffen) heel fraai diago naal inschoot: 2-0. In de minuten die aan het tweede Feyenoord-doelpunt voorafgingen, had Tottenham, dat Hol der nog als invaller voor Pratt in het veld bracht, onder andere bij een cu rieuze indirecte vrije schop vlak voor de Feyenoord-doellijn de Rotterdamse sup porters nog een paar keer in spanning gehouden. Bij die gelegenheden manifes teerde Eddy Treytel zich als een doel man, die door supervisor Rinus Michels terecht in de definitieve selectie voor de wereldkampioenschappen werd gekozen. Schrijvers wilde, of beter gezegd zijn zaakwaarnemer Cor Coster ver langde, bij de verlenging van zijn contract een bedrag van ongeveer ƒ200.000. Op basis daarvan kon het bestuur van FC Twente ook een transfersom van ƒ2 miljoen bedingen ingeval Schrijvers de wens te kennen zou geven dat hij wilde vertrekken. Oorspronkelijk was overeengekomen dat Schrijvers uiterlijk zaterdag 18 mei zou meedelen wat hij zich voor stelde te gaan doen nu zijn contract is afgelopen. „Nadat we niets van Schrijvers hadden gehoord en we wilden het van hem zelf horen en niet van Coster, met wie we in feite natuurlijk niets te maken hebben - hebben we hem maandag gevraagd om vóór 1 juni uitsluitsel te geven”. Toto no. 44: De premie ten bedrage van bruto 98.507,40 is ten deel gevallen aan de houder van het formuliemummer k. 3255438. Hij ontvangt nu aan prijs en premie totaal bruto 123.134,20. Toto no. 43: De premie ten bedrage van bruto 99.995,- is ten deel gevallen aan de houder van het formuliemummer r. 1080400. Hij ontvangt nu aan prijs en premie totaal bruto 103.179.30. wedstrijden. Maar het belangrijkste is dat we als eerste Nederlandse club die UEFA Cup hebben gewonnen. Dat maakt het succes van dit seizoen hele maal compleet. En dan nog, Feyenoord heeft dit seizoen wel 65 tot 70 wedstrij den gespeeld voor competitie, beker, UE FA Cup en Intertoto. Die kunnen alle maal niet even goed zijn. Bovendien geloof ik dat Feyenoord vanavond meer onder druk speelde dan Tottenham. Die Engelsen speelden gewoon alles of niets. Begrijpelijk als ie in aanmerking neemt hoeveel er voor die gasten van deze wedstrijd afhing”. Vooral in de eerste helft had Feye noord de handen meer dan vol aan het onbevangen aanvallende Tottenham, dat in die periode dan ook de betere kansen op een doelpunt kreeg. De beste moge lijkheden: een kopbal van Peters uit een vrije schop van Evans (net naast) en een inzet van Perryman ook al uit een vrije schop toen de hele verdediging van de Rotterdammers terecht op het buitenspelsignaal van de Italiaanse scheidsrechter Lobello (zijn afscheids- wedstrijd was zeker niet zijn beste) wachtte. Dat Feyenoord de eerste helft toch met 1-0 afsloot, was dan ook een beetje geflatteerd. Het doelpunt ontstond op een wat fortuinlijke manier. Uit een vrije schop van Ressel miste doelman Jennings, die overigens ook een paar keer uitstekend ingreep, half en Wim Rijsbergen al vrij snel gehandicapt

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 29