AGENDA KETELSHOW: maf soort kleinkunst FILMS DZATSJ DOET BUIKORGEL OM Orgelspel in bedreigde Spaarnekerk ES' Benmnk en Mengelberg een paar apart TWEE VOORSTELLINGEN IN HAARLOHEIM wijzen ROXY 1^- 7 DONDERDAG 30 1974 MEI KUNST Bioscopen k Viruly Cabadramex Bartelink PETER BOGDANOVICH is snel beroemd geworden door zijn nostal gische films die niet altijd door hun onderwerp maar ook door hun ver wijzingen naar regisseurs uit de gouden jaren van Hollywood in het verleden speelden. „Targets”, hoe wel spelend in deze tijd, was ge bouwd rond de figuur van Boris Karloff die het ver afgelegen tijd perk van de griezelfilm symboli seerde, „The last Picture Show” zat boordevol heimwee naar de jaren vijftig en „What’s up Doc” riep her inneringen op aan de periode van de „slapstick” en tegelijk aan Ho ward Hawks („Bringing up Baby”), een van de door Bogdanovich ver eerde Hollywood-meesters uit de jaren dertig. Muziek en toneel Kunstexpositie Waar de meeste cabaretgroepjes jaren moeizaam naar toe moeten werken, kregen Fred van Deth en Jasper Post ma in een luttel aantal maanden voor elkaar: een reeks voorstellingen, voor dat als hard en verwend bekend staan de Amsterdamse publiek (in het Shaffy-Theater om pre cies te zijn), die door de landelijke pers uitgesproken be moedigend werden ontvangen. En na dat succes in de hoofdstad wordt dan nu de voor jonge kleinkunst omge keerde weg bewandeld en trekt de „Ketelshow” met hun „avond gevuld met zangdansstereovoordrachttoneel” de provincie in, onder het bizarre motto: „De zot verwijt de ketel dat ie maf ziet”. Zaterdag 1 en 8 juni zijn ze in de buurt: dan volgen twee voorstellingen in Haarloheim, Smedestraat 23, Haarlem. „Ketelshow” zouden we van Fred en Jasper moeten gaan beschouwen als behalve de naam van een gezelschap, ook de betiteling van een nieuw genre kleinkunst; een oneigenlijke vorm van cabaret, waar bij op de eerste plaats veel te zien moet zijn en het laten lachen van mensen een primaire doelstelling is. Verwant schap zien ze zelf met de Engelse road-shows en met kroeg- theater. Rob van Reijn T entoonstellingen in MM FRED VAN LIEROP Swee- Ryan O’Neal en zijn dochtertje Tatum in Paper Moon. CHARLES BOOST met een SAMENWERKING Toneelschuur brengt Het Haarlems comité „Vrien den van het Orgel”, begaan met IN de Rob van Reijn komt met zijn nieuwe programma Exegese woens dag in de Stadsschouwburg in Haarlem. duo dat iedere jazzfanaat tel kens weer versteld doet staan van hun grote muaikale inven tiviteit. Bij Han Bennink komt overal klank uit, of dat nu uit een grote Alpenhoorn is of van de ter plaatse aanwezige vloer bedekking. Wie dus wil weten hoe het plankier van de HJC klinkt, gaat vrijdagavond rond 22 uur naar het Groot Heilig land 47 in Haarlem. C 'co. „Toneel tussen gein en wer kelijkheid" schreef Volkskrant- recensent Jan Paul Bresser over hun voorstelling. De bok- Mr werd geschreven door Peter Woensdagavond een bijzonde re voorstelling van Rob van Reyn in Exegese, „Alzo werd de mens tot een levend wezen”. In een zaterdag af te drukken vraaggesprek met de mimespe ler hopen wij meer informatie te geven over dit programma waarin Van Reijn op geestige manier verhalen uit het Oude Testament verbeeldt. Fred van Deth (links) en Jasper Postma presenteren op 1 en 8 juni hun Ketelshow in Haarlem. Worwil uit Limburg. „Het is een schrijnend stukje theater over manipulatietechnieken, in dit geval over een lefgozer die door een boksronselaar in de romige fuik van de illusie wordt gelokt.” Buikgordel voor twee heren laat een „struggle for life” zien tussen twee he ren, onder wie een Hollywoodse carrièremaker. Richard toeg. 14 j. 13.15 DE HAARLEMSE Jazz Club luidt de meimaand morgen feestelijk uit met een avondje speciaal bestemd voor de lief hebbers van de modernste jazz- vormen: Han Bennink, slag werker en vocalist (als je zo zijn schreeuwen, kreunen en hijgen kan omschrijven) en Misha Mengelberg, piano. Ben nink en Mengelberg, het is een inspiciënt (en zakelijk leider) Gidius Noordman het vuur ui. zijn sloffen rent. Als gag staat er op het podium wel een bordkartonnen combo, waarvan de leden keurig worden voorge steld en wier prestaties het pu bliek uitgelokt wordt met ap plaus te belonen. Een staaltje voor de Ketels how kenmerkende humor, die ze zelf het liefst omschrijven als „maf”. Vandaar de titel en ondertitel. Jasper: „Dat woordje „maf” is erg belangrijk voor ons. Het vertegenwoordigt een bepaalde vorm van gek gedrag die dermate subtiel is dat het er leuk door moet blijven.” die vorm( krukjes dicht bij de microfoon, de piano in de hoek, de gedichten rollen de zaal in..-.Ik zit altijd te wachten op wat formele vindingrijkheid. Men is overdreven bang met de vorm af te leiden van de in houd, terwijl met een formele vondst, het effect van de in- houd juist versterkt kan wor den. En dan erbij, men vergeet al te gemakkelijk dat het pu bliek niet alleen zit te luiste ren, maar ook te kijken.” Voor de Ketelshow is in een bepaald opzicht het uiterlijk vertoon pure noodzaak. Jasper: „We doen dit werk zo graag dat we eigenlijk wel beroeps willen worden. Als de nieuwe show die we volgend seizoen brengen een succes wordt, dan denk ik wel dat we doorzetten en ophouden met lesgeven. Maar om dat ook financieel rendabel te maken, is het zaak Concertgebouw (Van Baerlestr.): Vrijdag 31 mei, gr. zaal 20.15 uur: America. In voor programma: Lindisfarne. Dinsdag 4 juni, gr. zaal 20.15 u.: Steely Dan. In voorprogramma Love; kleine zaal 20.15 uur: Fons Jansen, bariton, Frans van Dalen, piano. Cabaretes- que Liederenavond „Een ongewoon recital”. Stadsschouwburg (Leidseplein): vrijdag 31 mei, 20 uur: Ned. Operastichting „La Fllle de madame Angot”. Zaterdag en zondag 20.15 uur: Nat. Ballet: „Het Zwanenmeer”. Maandag 3 juni, 20 uur: Ned. Operastich ting: .„La fille de madame Angot”. vorm. Ik zeg „min of meer”, omdat we er altijd aan blijven improviseren.” „Fred en ik zijn zo op elkaar afgestemd, dat het zelden uit de klauwen loopt. We weten elkaar meestal wel voldoende op te vangen. Dat is onze werk wijze. Onnodig te zeggen dat een voorstelling nooit kan doorgaan als een van ons twee- en ziek is; iemand anders kan de rollen niet overnemen. Dat is een belangrijk verschil met cabaret. Ik verwacht dat caba ret zulke dingen niet zo vaak doet, daar de teksten helemaal klaar zijn als men op het to neel nog beginnen moet. Het ontstaat in eerste instantie ach ter de schrijfmachine; bij ons spelenderwijs in improviseren.” „Overigens zitten we niet te schelden op cabaret hoor. Wat Ivo de Wijs en Don Quishoc- king doen bijvoorbeeld, heeft zeker onze bewondering. Maar IN DE KUNSTZALEN vaji Heerkens Thijssen, Houtplein 13 in Haarlem, is van 1 tot en met 29 juni werk te zien van kunste naars uit de Haagse en La- rense school: Jozef Israëls, Anton Mauve, Willem en Matthijs Maris, E. Pieters, Theo de Bock, A. Briët, W. G. F. Jansen, Ph. Zilcken, H. A. van Ingen, A. Knikker en F. W. H. Endlich. De exposi tie in de Prentenkamer en in de Achterzaal op de eer ste etage van Heerkens Thijssen is dagelijks geo pend van 10-17 uur. Op zon dag gesloten. ONDER AUSPICIËN van de directie van het landgoed Groe- nendaal in Heemstede wordt in samenwerking met de Konink lijke Nederlandse Toonkunste naars Vereniging afdeling Haarlem een zomerconcert ge geven op zondagmorgen in het restaurant van het landgoed. De pianist Olaf Viruly begint zijn optreden om 11 uur en brengt bij goed weer in de tuin een programma van ro mantische werken. wel meer gebeurt, het tweetal raakt onderweg aan elkaar gewend en er be gint langzaam een genegenheid te groei en, vooral ook omdat Aadie uit hetzelfde hout als haar mogelijke vader blijkt gesneden te zijn en hem met vituoze invallen terzijde weet te staan in zijn dubieuze handel. Hoe dat allemaal afloopt is best een gang naar Roxy waard. Tatum O’Neal speelt ondanks haar negen jaar met het gemak van een geroutineerde comédien ne en de film is verder bevolkt met enkele schilderachtige en voortreffelijk geregisseerde bijfiguren. Een en ander speelt zich omstreeks 1935 af en de begeleidende muziek zit dan ook vol van fragmenten Paul Whiteman, Bing Crosby, Tommy Dorsey, Hoagy Caimi- chael, Nat Gonella, Jack Hylton en Vic tor Young, zodat aan tijdsfeer niets te wensen overblijft. In één woord, amusement met een aandoénlijk tintje, maar overwegend van een nonchalante humor die men tegen woordig te weinig tegenkomt in de bio scoop. Hoewel zijn programma’s de orgelliteratuur van alle tijden bestrijken, is hij in ons land vooral bekend door zijn Bach- vertolkingen. Bartelink was de eerste Nederlandse organist die integrale uitvoeringen op orgel gaf van het Wohltemperirte Clavier, beide delen en van de Kunst der Ëuge. Bartelink zal van 10 tot 15 juni een improvi- satiecursus geven tijdens een Internationale Kerkmuziekweek in het Noorse Kristiansand. Merkwaardig is dat op deze zeer per soonlijke instelling films gemaakt zijn dit een groot publiek succes waren, wat bewijst dat de jeugdige filmer ook nog wat anders dan alleen maar heimwee in zijn mars had. Dat laat „Paper Moon” weer eens zien die teruggrijpt naar het vroeger zo ge liefde genre van het verwaarloosde, ver weesde of in de steek gelaten kind (Jackie Coogan in Chaplin’s „The Kid”, Shirley Temple in „Poor little rich girl”, enz.). Waarbij Bogdanovich er wel voor zorgt niet sentimenteel te worden en als ’t ware wat hij ook in zijn andere films deed zo’n succesformule uit het verleden moderniseert. Ryan O’Neal, voor eeuwig vastgepdnt op zijn rol in „Peyton Place”) is in „Paper Moon" een wat louche handelsreiziger in bijbels die in een oud autootje de streek af reist op zoek naar eenzame vrouwen die troost willen zoeken in het Boek der Boeken. Als hij op een afstand de begrafenis meemaakt van een vroegere vriendin, wordt hij gecontroleerd met het (ver moedelijke) kind uit die verhouding, een negenjarig meisje dat gespeeld wordt door O’Neal’s eigen dochtertje. Er wordt hem gevraagd het weesje naar een tante te brengen, maar, zoals in die gevallen NA EEN REEKS van gastor- ganistenrin de serie orgelbespe lingen op het Willibrordus-or- gel in RK Bavo aan de Leidse- vaart in Haarlem, is thans de beurt aan Bernard Bartelink, de vaste bespeler van dit Frans-romantische instrument. Het concert, dat zaterdagmid dag om 15 uur begint en onge veer drie kwartier zal dufren, vermeldt werken van Cléram- bault, Handel, W. A. Mozart, Franck en Louis Vierne. Het concert wordt besloten met een bezichtiging en uitleg van de speeltafel, die uiteraard bij Bartelink in goede handen is. Bernard Bartelink, in 1929 te Enschede geboren, studeerde bij Albert de Klerk en Anthon van der Horst aan het conservato rium in Den Haag, waar hij in 1954 de Prix d’Excellence be haalde. In 1961 bracht hij het Internationaal Improvisatiecon cours in onze stad op zijn naam. Een zeer groot aantal concerten in binnen- en buiten land alsmede voor de radio volgde. Bernard Bartelink is thans als leraar voor orgel verbonden aan het Instituut voor Katho lieke kerkmuziek in Utrecht, terwijl hij continuo-les geeft in Amsterdam. TONEELGROEP Centrum is het gehele weekeinde in de Stadsschouwburg in Haarlem. Vanavond en vrijdag is Sou venirs weer eens te zien, een toneelstuk van lijstenmaker- schrijver Gerard Lemmens, dat onder regie van Han Bentz van den Berg zeer goed uit de verf is gekomen. Zaterdag volgt een opvoering van Alpha-Beta, Whitehead’s visie op een vast gelopen huwelijk. Buxtehude, Pachelbel, linck en Widor. Nog meer orgelmuziek: in de Waalse Kerk aan het Begijnhof in Haarlem begint zaterdag om 20.15 uur een klavecimbelcon- cert dat gegeven wordt door Christopher Farr. HET LIJKT EROP alsof de Haarlemse bioscopen al vroeg de zomer in het hoofd hebben, getuige het zeer magere programma dat deze week wordt gebo den. Alleen Zero’s Zienema heeft na tuurlijk weer een bijzonder programma: een tweetal korte films van Adriaan Ditvoorst en een klassiek-erotisch werk van Jean Genet, Chant d’amour. Het werk van Ditvoorst betreft „Ik kom wat later naar Madras”, de eerste Ne derlandse nouvelle vague film en De blinde fotograaf naar een kort verhaal van W. F. Hermans. Dit programma draait vanavond, zaterdag, dinsdag en woensdag, steeds vanaf 20 uur. Zaterdag om 23 uur begint een voorstelling van Naar het middelpunt der aarde. Nog steeds zijn er veel reprises en prolongaties te noteren. Cinema Palace heeft de laatste maanden nauwelijks meer wat nieuws te bieden. Dat is ook het geval met Ben Hur (Charlton Hes ton) waarnaar inmiddels verschillende generaties moeten hebben gekeken. In de nacht een spaghetti-western: Adios Sabata, met Yul Brynner. Frans Hals, hoe kan het ook anders, beleeft weer plezier aan Vrolijke on tucht in Tirol. Hier als nachtvoorstelling Cotton comes to Harlem. Luxor prolon geert De avonturen van Rabbi Jacob, Studio doet het zelfde met La Nuit Américaine. Veel geweld weer in Lido waar Fluitende kogels heersen. Muziekliefhebbers zijn in de nacht- voorstellingen van Roxy welkom waar Elvis Presley The way it is zingt. Kinderfilms tenslotte in Cinema Pala ce (Nieuwe avonturen van Dik Trom) en Studio (The Aristocats) waar op zondag morgen Gescheurd gordijn wordt ver toond. EEN VAN DE leukste toneel voorstellingen van dit seizoen wordt zaterdagavond (aanvang 21 uur) in ZERO gegeven. In het gebouw aan de Bakenesser- gracht in Haarlem twee pro- dukties van Dzatsj: De bokser en Buikgordel voor twee perso nen. Dzatsj is een gezelschapje bestaande uit de acteurs Peer Mascini en Ralph Wingers die met een bijzondere vorm van slapstick-theater de aandacht trekken. DE SPAARNEKERK, die vanaf 1885 dienst heeft gedaan als bedehuis voor rooms-katho- lieken, wordt met sloop be dreigd. De motiveringen aange voerd voor het behoud van de kerk zijn voor de overheid te weinig overtuigend geweest om financiële steun voor een even tueel herstel en voortgezet on derhoud van het gebouw in overweging te nemen. Een nieuwe bestemming van de kerk zou mogelijk een afbraak niet noodzakelijk kunnen ma ken. Jasper: „Wij zijn er niet op uit hete hangijzers de zaal in te gooien. Dat heb ik wel een beetje op cabaret tegen, de ei genwijsheid. Er wordt meer ge zegd dan bij ons. Er is ook bij ons wel eens sprake van enga gement, maar dat is er een van een heel persoonlijke signatuur. We hebben het een keer over onzinnige situaties binnen het Nederlandse knndertoneel, maar dat is alleen omdat wij daar toevallig zelf ervaringen mee hebben. Maar eigenlijk laten we de keuze voor stellingne ming liever aan het publiek zelf over.” Fred: „We hebben een num mer over „het theater en de dood”, maar daarbij werken we niet naar een zaligmakende conclusie toe. Het houdt op, op het moment dat wij het ook niet meer wetenEn er is een gek nummer over een „a- muze-mienshal”, waarin we heel mallotig en bezeten staan te flipperen. Daarbij gaat het er ons niet om, te oordelen dat flippenen nou zo fout is. Het is gewoon een gek verschijnsel waar we even heel dwars en mallotig mee willen bezig zijn. En dat doen we zelf met hei dens veel genoegen, dat is ook belangrijk.” Jasper: „Dat is dunkt me een voornaam verschil met cabaret. Bij ons ontstaat een program ma op het toneel, bij de gratie van de gein die we er zelf mee hebben. Improviserend ontstaat die min of meer definitieve Alhambra I (Weteringschans 233192) Dlane Keaton in „Sleeper”, toeg. 14 j. dag. 14, 19 en 21.30 uur pinksteren 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra II: „Ontuchtige vertellingen”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur Pinksteren 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 234876) Robert Ryan in „De langste dag”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Calypso (Marnixstr. 66227) Barbra Streisand in „The way we were”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Centraal (Nieuwendijk 248933) „Sexgang”, toeg. mann in „The Poseidon adventure" toeg. 14 j Dag 19 en 21.30 uur, do. vr. 14 uur. CentraaKNleuwendijk 248933) Sex-gang”, toeg. 18 j. doorl. voorst. Dag. 13, 14.45, 16.30 18.15. 20 en 21.45 uur. dat de club zo klein mogelijk blijft. Maar vooral voor een tweemansgezelschap is het do delijk om bezig te blijven in het stramien liedje praatje liedje. Juist met maar twee man is he<t zaak een program ma te brengen dat onderhou dend is om naar te kijken. Dat heeft bij ons geleid tot die clowneske, oircusachtage opzet met veel rollenspel en attribu ten, waardoor je vanwege de vorm alleen al veel plezier zou kunnen hebben.” Het krappe budget was er aanvankelijk ook oorzaak van dat de Ketelshow niet met le vende muziek kon werken, maar met recordermuziek. Dat is dan echter een handicap die men positief heeft omgebogen, met Strauss-vertolkingen en Pink Floyd-materiaal die zich lenen tot die speciale effecten waarvoor achter d e schermen bedreigde instrument, heeft een poging ondernomen om de toe komst van het orgel een gun stig aspect te geven. Op de tweede pinksterdag, om 15 uur zal het in de Spaarnekerk, zo ons werd medegedeeld, een groot Promenadeconcert doen geven, waarvoor door het comi té gerekend wordt op de mede werking van organisten van naam en van andere solisten. Het ligt in de bedoeling om met dit concert, waarvoor de toegangsprijs op ƒ2 en 1 (jeugd en 65-plus) gesteld is, een bedrag bijeen te brengen, waarmede enkele zeer noodza kelijke reparaties aan het orgel kunnen worden verricht. Hu bert Schreurs, de opvolger van de bouwers Adema, heeft zich hiertoe gaarne bereid ver klaard. Wanneer deze opzet zou ge lukken en het Adema-orgel weer „speelklaar” gemaakt zal kunnen worden, hoopt het co mité uitvoering te kunnen ge ven aan zijn grootse plannen, welke een serie orgelconcerten behelzen, waarvoor onder ande ren Feike Asma, Piet van Eg- mond, Simon C. Jansen, Willem Hendrik Zwart en Klaas J. Mulder als solisten gevraagd zouden worden. groep leerlingen van de IVO- school uit Bloemendaal onder de naam Cabadramex vrijdag en zaterdag in de Schuur een voorstelling van Wegens sterf geval gesloten, het enige to neelstuk van Jan Wolkers. De tijd is de Dag des Oordeels, de plaats van handeling het kerk hof. Paul Rooyackers heeft de regie. De IVO-leerlingen zorgen zelf voor de decors, het licht en geluid. Cabadramex geeft een herhaling van de voorstelling op 4 en 5 juni, eveneens in de Toneelschuur, Bavogebouw Smedestraat 23 in Haarlem. Aanvang steeds 20.30 uur. ONDER REGIE van Gelijn Molier brengen de spelers van Rederijkerskamer Alberdingk Thijm uit Haarlem „De ernst van Ernst” op donderdag 6 juni in de schouwburg in Haarlem. De opvoering van dit blijspel, dat geschreven werd door Oscar Wilde, vangt aan om 20.15 uur. VAKLEERLINGEN van de stichting Muziekschool Toon kunst die hun studie ontvangen van Klaas Bolt geven zaterdag om 20 uur een concert op het orgel van de Grote Kerk. Het zijn Kees Huges, Jan Ouds- hoorn en Dirk Out. Ze spelen werken van Joh. Seb. Bach, Het is niet alleen het kerkge bouw, dat in het ergste geval zou moeten verdwijnen. Ook het orgel, dat de orgelbouwers- firma Adema daar in 1890 bouwde, zou gedemonteerd moeten worden, hetgeen op zich al een kostbare aangele genheid is. Zou het dan ooit weer ergens anders dienst kun nen doen? Cineac (Damrak 245648 Jefferson Bolt in „Karate expert”, Toeg. 18 j. dag. 9.15, 11.30 13.45 16, 19.15 en 21.30 uur zo. 11.30 uur enz. Cineac (Reg. Breestr. 243639) Ochtend en mid dag (ook 2e Pinksterd) 9.30, 11.30 13.30, 15.30 uur zo. 11.30 uur enz. „Dik Trom knapt het op", toeg. a.l. Elke avond 19.15 en 21.30 uur Anthony Quinn in ,The don is dead'1, toeg. 18 j. City (Leidseplein 234579) Anne Heywood in „De nonnen van Sant Arcangelo”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur Beide. Pinksterd 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: Louis de Funes in „De avonturen van Rabbi Jacob”, toeg. A.l. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur Pinksterd. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City 3: Yves Montand in „De Corsicaan’’, toeg 14 j. Dag. 14, 18.45 en 21.15 uur. Pinksterd. 13.15, 15.45. 18.45 en 21.15 uur. Corso (Klaverstr 234561) Peter Steiner in „Vro lijke ontucht in Tirol”, toeg. 18 j. Dag. 13.30. 15.45. 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan 723653) Paul Newman in „Exodus” toeg. 14 j. Dag. 14 en 21.30 uur. Flora (Amstelstr) Luis de Funes als Taxi chauffeur”, Toeg. al. Dag. 14.30 19.30 en 21.45 uur, Pinksterd. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.45 uur. Kriterion (Roetersstr. 231708) Fellini „Amar- cord” toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19.30 en 22 uur Pinksterd. 13.30, 16. 19.30 en 22 uur. Leidseplein Theater (235909) Monique van de Ven in Way-out”, toeg. 18 j, Dag. 14.15, 19.30 en 22 uur. Pinksterd. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk 245549) „De Shanghai Kil lers”, toeg. 18 j. Dag. 13.30 (beh. zo., ma., di. WO. midd) 15., 19.15 e 21.30 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 230855) Robert Blake in „Harley Davidson”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk) Erotisch Speelgoed” Toeg. 18 j Dag. 1.30, 13.30, 15.30. 17.30, 19.30 en 21.3Ó uur zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (223542-223541) Jack Nicholson in „The Last Detail", toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, Pinksterd. 13.30. 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan, 723483) Elke avond 19 en 21.30 uur do. vr. di. midd. 14 uur Charlton Heston in „De drie musketiers”, toeg. 14 j. za. wo. mid. 14 uur Pinksterd. 13 en 15.15 uur „Sjors en Sjimmle en de rebellen", toeg. a.l. Rivoli (Boven Rialto) Julie Christie in „Don't look now”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, Pinksterd. 13.30 16.19.30 en 22 uur. Roxy (Kalverstr 232509) Steve McQueen „Papillon”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Royal (Nieuwendijk 244144) Robert Blake in „Harley Davison”, Toeg. 18 j. Dag. 13.30 15.45 19 en 21.30 uur. Studio K (boven Kriterion 231708) Humphrey Bogart in „The African Queen", toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19.45 en 21.45 uur Pinksterd. 14. 16.15 19.45 en 21.45 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 245790) Dag. 20 uur „Les Enfants du Pardls”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 19.30 en 22 uur: „Jeanne de Frangaise”, toeg. 18 j. Tuschinski I (Reg. Breestr. 62633) Jean Paul Belmondo in ,,Le magnlflque” toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur Pinksterd. 13.30. 15.45, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2: „Jesus Christ Superstar", toeg.. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, za. en Pinksterd. 13.45, 16, 19.15 en 21.45 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, 237460) Dreyffus in „American Graffiti”, tOeS Dag. 14, 19 en 21.30 uur Pinksterd. 15.45, 19 en 21.30 uur. Rijksmuseum (Stadhouderskade): Tot 2 juni Franse litho’s. Geopend dagelijks 10-17 uur.' zon- en feestdagen 13-17 uur. Rijksmuseum vincent van Gogh (Paulus Pot terstr.): Tot 17 juni overzichtstentoonstelling van werken van Anthon van Rappard. Geo pend dagelijks 10-17 u„ zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): Tot 31 augustus zomerexpositie van de permanente collectie. Geopend maandag t.e.m. vrijdag 9.30-17 uur, en 19-22.30 uur, zaterdag 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Tropenmuseum (Llnnaeusstr.): Tot 4 novem ber „Thailand - Ontmoeting van stad en platteland”. Tot eind 1974 „Een versleten beeldverhaal - onderzoek en conservering van een Pabujischildering uit India”. Geo pend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 12-17 uur.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7