STATUTEN IN HET GEDING BIJ KATH. SCHOOLRAAD 5 BON I I DE LICHTHAL EEN KLEURENFOTO VOOR EEN GULDEN gegarandeerd door Shell Alléén a.s. zaterdag verrassen wij u met EEN SPECIALE KLEURENFOTO STUNT FOTOLOEK ANDERSON iedereen is welkom u hoeft géén andere aankopen te doen I Beverwijkse Courant Tevens een ideale gelegenheid om nu vast aan vaderdag te denken Kennemerlaan 85-87 IJmuiden (naast City) Telef. 02550-15962 J Wij bieden u in onze toonzalen de grootste en mooiste sortering moderne en klassieke verlichting. U heeft vrij toegang in onze toonzalen. j t inclusief BTW en montage. Balanceren slechts f 12,50 per 2 wielen ind. BTW. V 5 IJ D A €x 1 3 1 19 74 MEI PLAATSELIJK NIEUWS 0-3-* Katechese Toelating Katholiciteit Strengholtstraat 4, IJmuiden (Achter het stadhuis) Shell Service Station Post Telefoon 02550-10494 Herenduinweg 56, IJmuiden, Telefoon 02550-14424 As. zaterdag in de weekend bijlage Een radiaal band van een Zweeds topmerk. Nu op ons Shell-station. In twee uitvoeringen. Als textielgordel- en staal- gordelband. Vanaf 80.- inclusief montage en BTW. En mocht u nog niet direkt aan nieuwe banden toe zijn, dan kunt u ze gerust nu al kopen. Want wij monteren ze ook later voor u. Eveneens gratis! In een open envelop, zonder postzegel! opsturen naar: h U kunt bij ons uw licht opsteken en kiezen uit honderden modellen kronen, zijde lampen, Oudhollandse verlichting in smeed en brons! Losse kappen uit voorraad in diverse kleuren en alle maten... Met een bezoekje aan ons bedrijf lost u alle problemen op! Antwoordnummer 416, Haarlem R Jl Bezorg mij 14 dagen gratis I Jmuider OU rant I Naam ---- Straat Plaats Daarna kunt u mij noteren als: □maandabonnee voor f 10.90 □kwartaalabonnee voor f 31.35 ("doorhalen wat niet gewenst is) Zeestraat 70-72 - Beverwijk (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-IJMUIDEN me- I 3D radiaalband bejaardenhulp Spreekuren sche scholen, bijzonder neutrale scholen mening uitgesproken, „dat deze vorm De Ierse vrouwen zijn de terreur en de narigheid zo langzamerhand beu ge worden. Twee actieve leidsters van vrouwenbewegingen in Noord-Ierland waren in Nederland ter begeleiding van kinderen, ouders en grootouders, die in ge spreksbijeenkomsten tussen katholieke en protestantse Ieren begrip voor elkaar trachten te vinden. Het was niet gering, wat deze twee militante vrouwen onder meer aan het adres van de heren Ierse politici hadden op te merken. „Laten ze verdwijnen en laten ze het ons, vrouwen, maar opknappen. Dan komt er meer van terecht”. En: „Het is niet zozeer een kwestie van geloof dan wel van armoe, die deze toestand heeft veroorzaakt”. In Erbij komen deze twee Ierse dames royaal aan het woord. Het bestuur van de KSIJ heeft zich en openbare scholen.” vrouw I. A. M. Skotarczak- van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976; eigen praktijk: mevrouw J. M. H. Kruidenberg - van Saaze, Hannie Schaftstraat 5, Heemskerk, tel. 32327; vrij: mejuffrouw A. M. Bot. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 20545; spreekuren bejaardenhulp: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur en vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 23180 en 20545. Het bestuur van de KSIJ heeft wat de katholiciteit van het onderwijs betreft in het jaarverslag ook de volgende uitspra ken gedaan, met de beperking „voor 1974 in de IJmond”: Wat het voortgezet onderwijs betreft: „Algemeen christelijk of oecumenische scholen zijn in principe evenwaardig aan exclusief katholieke scholen.” Ten aan zien van het kleuter- en basisonderwijs neemt men een ander standpunt in, na melijk „Exclusief katholieke scholen ver dienen de voorkeur boven achtereenvol gens algemeen christelijke of oecumeni- groei problemen geeft wat de interne intermenselijke verhoudingen betreft. De rijksbijdrage is nu nog zeer gering en een bijkomend probleem is ook, dat verschillende deelnemende gemeenten met een teruglopend inwonertal zitten, hetgeen financieel onvoordelig is, waar door het weer moeilijker wordt geldden vrij te maken voor de Regionale Dienst. Het bestuur van de KSIJ HEEFT namelijk, zoals wij eerder uitvoerig pu bliceerden, uitgesproken voor het aanstel len van een aantal vakkatecheten, in dienst van de KSIJ, om de begeleiding van alle basis- en kleuterscholen in het gebied van de KSIJ te verzorgen. ..Maar”, IJMOND. De Stichting Onderwijs- begeleidingsdiens.t Midden-Kennemer- land zou aanvankelijk eerder dan op 11 juni aanstaande een vergadering in „De Schouw” in Velsen-Noord beleggen om de resultaten van de onderwijsenquête en het werkplan van deze dienst voor 1975 te bespreken. De Vereniging Katholieke Schoolraad IJmond had daarom de algemene leden vergadering belegd op donderdag 30 mei cn de adviseur van de Regionale Bege leidingsdienst, de heer Prins, uitgenodigd om een toelichting ie geven op die enquête en werkplan beschikt, werd de heer Prins als adviseur wel zeer belem merd in wat hij tijdens de vergadering van de Katholieke Schoolraad bekend kon maken. Er waren overigens vele leden afwezig en enkelen, die na de pauze speciaal kwamen voor de inleiding van de heer Prins moesten worden teleurgesteld, want die hield hij in afwijking van de agenda op zijn verzoek vóór de pauze. Na de pauze kwam de eigenlijke jaar vergadering aan de orde, met als belang rijke onderwerpen de katechese en de katholiciteit. De heer Prins ging even nader in op de complicaties die zich bij de totstand- Uit de zaal werd opgemerkt, dat de toelatingsnormen voor het voortgezet onderwijs in de IJmond een belangrijke kwestie zijn geworden, die nog niet zo zeer speelde toen de enquête-formulie- ren de deur uit gingen. De heer Prins gaf als zijn mening, dat er voor de Regionale Dienst wat het onderzoek naar de schoolvorderingen in de vijfde en zesde klas betreft, ook zeker een taak ligt voor de Regionale Dienst, maar hij stelde daarbij duidelijk, dat er veel meer taken liggen te wachten dan de betrok ken gemeenten zullen kunnen en willen financieren, zodat er prioriteiten moeten worden gesteld. Een langzame groei van de dienst vond hij overigens wel voorde len hebben omdat elders in Nederland zou zijn gebleken, dat een te onstuimige SANTPOORT Artsen, tot zondag 24 uur: H. J. Ph. Hattink, Vinkenbaan 23, telefoon 378320; van maandag 0.00 uur af: A. E. Hirschfeld, Wynoldy Daniëlslaan 14, telefoon 378410. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- telefoon 378284; tot gesloten. Deze 17.30 uur en BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Takken, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J. D. Reddingius, Prinsesselaan 5, Beverwijk, tel. 25551; van zondagmor gen 9 uur tot zondagavond 24 uur door M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, Beverwijk, tel. 23553. Voor dezelf de groep artsen wordt dienst gedaan van maandagmorgen 0 uur tot maan dagavond 24 uur door G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg 194, Velsen-Noord, tel. 24987. Voor spoedgevallen houden deze artsen spreekuur op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond - Sovaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagavond 24 uur. door G J. Vos, Arendsweg 124, Bever wijk, tel. 23586 en van maandagmor gen 0 uur tot maandagavond 24 uur door J. G. Zeijlmans, Hoogdorperweg 48a, Heemskerk, tel. 30666. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 31 mei 17.30 uur tot vrijdag 7 juni 17.30 uur: de Heemskerkse apotheek, Kerkweg 11, Heemskerk, tel. 33550. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Beverwijk. De FBI, de Amerikaanse geheime dienst, is van gezicht aan het veranderen. Onder leiding van de keiharde, reactionaire Hoover was de FBI een voor de Amerikaanse burgers gevreesd instituut geworden. De nieuwe leider van de FBI, Clarence Kelley, doet het grondig anders. Hij zoekt contact met de burgers om over zijn dienst te praten. Ko van Leeuwen trok naar Spanje om te zien, hoe de werving van een hon derdtal gastarbeiders voor Hoogovens in zijn werk gaat. De weerslag van zijn ervaringen vindt men morgen in Erbij. Een sportarts is bij topevenementen een belangrijk man. Zeker bij de wereld kampioenschappen voetbal. Derhalve hadden wij een gesprek met dokter Kessel, die het Nederlands elftal begeleidt Verder veel boeiende verhalen en de vaste rubrieken. koming van de Regionale Dienst hebben voorgedaan en de belangrijkste wensen die uit het onderwijsveld uit de enquête naar voren zijn gekomen, voor zover deze al zijn gepubliceerd (in onze editie van donderdag 30 mei, dus op de dag van de vergadering). Daar voegde hij, wat de basisscholen betreft nog de uit de enquête naar voren springende wens tot een doorbreking van het jaarklassen- sys.teem aan toe. Medsche verzorging to zo schrijft men in het jaarverslag, „de financiering van een dergeljjke aanpak kan nog moeilijkheden opleveren.” Tijdens de jaarvergadering verklaarde voorzitter E. L. Bart, dat het financiële aspekt niet de enige reden is waarom men wat de begeleiding van het kate- chetisch onderwijs betreft, samenwer king wenst met de Regionale Onderwijs Begeleidingsdienst. Uit de woorden van de heer Prins bleek, dat uit de uitslag van de enquête zeker geen prioriteit voor begeleiding van het katechetisch onderwijs valt af tc lelden. bergenlaan 42, 20 uur en ’s zondags dienst begint vrijdag duurt een week. Gezinsverzorging en Groene Kruis IJmond. leidsters dinsdag 11.30-12 uur, wijkge- bouw Wulverderlaan 51, telefoon 023- 376785. Op een vraag uit de vergadering ver klaarde de heer Prins, dat er uit de enquête nauwelijks de wens naar voren is gekomen voor begeleiding van he.t katechetisch onderwijs. In het jaarver slag van de Vereniging Katholieke Schoolraad IJmond was nu juist de mening uitgesproken, „dat eze vorm van begeleiding onderdeel zou moeten zijn van de totale schoolbegeleiding en dus moet worden opgenomen in de plan nen van de Regionale Onderwijsbegelei dingsdienst.” Stichting Samenwerkende Groene Kruisverenigingen. Weekenddienst zuster C. J. Schout, Laan van Blois 74, Beverwijk, tel. 24569 en zuster A. Stranckmeijer, Zonnebloemlaan 31, Beverwijk, tel. 27428. Wit Gele-kruis. Weekenddienst: zuster J. Aris, Noorderwijkweg 14, Bever wijk, tel. 27807 (van vrijdagavond 18 uur tot dinsdagmorgen 7 uur). Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: dinsdag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Verloskundige. Waarnemend: Artsen, van zaterdag 10 tot zondag 24 uur: F. M. van Stekelenburg, Leeuwe- riklaan 52, telefoon 14290 en J. de Vries, Koningin Wilhelminakade 78, telefoon 14954; van maandag 0.00 tot dinsdag 8 uur: P. Brouwer, Koningin Wilhelminakade 79, telefoon 14507 en J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, telefoon 14058. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80, telefoon 14229. Wijkverpleging „Groene Kruis”: zuster C. Nap, Hofdijklaan 10, Driehuis, tele foon 16195; zuster T. Schoort, Hagelin- gerweg 146, Santpoort, telefoon 376004 en zuster M. van der Meulen, Bra menvlak 32, IJmuiden, telefoon 14378. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis: zus ter J. de Vries, Hagelingerweg 48, Santpoort, telefoon 373566. Tandarts, alleen van 17 tot 17.30 uur: H. Hartong van Ark, Verloren van Themaatlaan 2, Velsen-Zuid, telefoon 14455. Direnarts: J. P. Westerman, Harten- lustlaan 7, Bloemendaal, telefoon 251555. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennermerland. Spreekuur da gelijks van 9 tot 10 uur in de Noord- straat 4, IJmuiden, telefoon 02550- 10661. Interkerkelijke Stichting Gezinsver zorging en Bejaardenhulp. Velserduin- weg 52, dagelijks van 9 tot 10 uur, telefoon 02550-11830. Federatie Bejaardenzorg Velsen. Abee- lenstraat 1, IJmuiden. Elke dag spreekuur van 9 tot 10 uur, telefoon 02550-12464. Spreekuren van het soci aal adviesbureau voor IJmuiden, elke dinsdagmorgen van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen 22: voor Velsen-Noord, elke dins dagmorgen van 11 tot 12 uur in het buurtcentrum „De Mei”, Geelvinck- straat 28; voor Santpoort, elke dins dagmiddag van 14 tot 15 uur in het gebouw „De Haven”, Schipbroekenweg 6 Santpoort-Noord; voor IJmuiden- Oost, elke dinsdagmiddag van 16 tot 17 uur in het gebouw „In de Abeel”, Abeelenstraat 1. Verder volgens af spraak met het bureau. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp Groene Kruis IJmond. Spreekuren leidsters; maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, wijkgebouw Andromeda- straat 3, telefoon 02550-13936. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag van 9 tot 11 uur, telefoon 02550-18888. O

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7