ILJA KEIZER-LAMAN VECHT ZICH WEER TERUG NAAR TOP 3 Vier Nederlanders in formule 5000-race Hockeytoernooi in Bloemendaal Profs strijden om baantitel 50 kilometer STREEKSPORT Cricketer Vriens besluit carrière Woensdag strijd om clubtitel lange afstand Herman Beidschat niet als pitcher Papendrecht is boos op Vitesse ZANDVOORT Kampioenselftal Ripperda uiteen slopen? w, 3 kiene vragen over winstdeling CONCORDIA I „In atletiekwereld moet je alles helemaal zelf doen” INTERNATIONALE F-5000 RACE MET 3 NEDERLANDERS Ml SS aanvang 12 uur DERTIEN SPEELSTERS WEG OP CIRCUIT VAN ZAND VOORT Schoonheim niet in nationaal team BIJ DUBBEL NICOLS-OVVO w I ZATERDAG JUNI 1 SPORT 12 Alleen Medewerking Slappe spieren 2e Pinksterdag •m EERSTE IJMUIDER MARKIEZEN FABRIEK KvanVEELEN MABKJEZEN/ZONNESCWERM^N.. roilUIKENAUW»L«JAUIUZIEEN ij stel ze vóór u zich, verzekert. 100% winstgevende levensverzekeringen Anders 7?. E*® T-'ft ADVERTENTIE (Van een medewerker) ADVERTENTIE (Van onze wielermedewerkerker) (Van onze cricketmedewerker) ADVERTENTIE ADVERTENTIE HWIi» Voor het verrassende element zouden een Jos van Beers, Tino Tabak, Harm Ottenbros en debutant Gerrie Fens kun nen zorgen. Vooral Fens is goed met de piste aan de rand van de kaasstad ver trouwd, want als amateur heeft hij er veel en met succes op gereden. De titelstrijd van de profs wordt om lijst met kampioenschappen sprint en klassementswedstrijd 15 km voor junio ren. Aan beide onderdelen nemen twin tig rijders deel. Met de voorritten van het sprintkampioenschap wordt ’s mid dags om half drie begonnen. Het avond programma begint om half acht. van de Hans Keizer hielp zijn vrouw eind vorig jaar ook over het dode punt heen. „Terecht vond hij dat ik moest door gaan, het zou inderdaad ook een heel erg onbevredigend slot van mijn carrière zijn geweest”, aldus IIja Keizer, die dan ook mee ging doen met de trainingen van de nationale selectiegroep van haar voor arts studerende echtgenoot. Nu zit ze dus verlost van de huiselijke beslom meringen op Papendal, waar ze vandaag Beidschat uitsluitend als coach van de Nicols fungeert. De speciaal als coach van Raak Nicols aangetrokken Ameri kaan Wade Jensen gaat in de dubbel tegen O VVO wellicht de plaats innemen van catcher Sam Radovich, die inmid dels als gevolg van een ernstige been- blessure naar d e Verenigde Staten is teruggekeerd. HAARLEM. Ernst Vriens, de be kende cricketer van HCC heeft plotse ling bekend gemaakt met onmiddellijke ingang te stoppen met cricket. De reden hiervoor is een onwillige knie, die hem al jaren lang last bezorgde, maar hem dit jaar extra hinderde, waardoor hij abrupt een einde heeft gemaakt aan zijn schitterende carrière. PAPENDRECHT (ANP). Het be stuur van de amateurhoofdklasser Pa pendrecht is verbolgen over de „ronsel praktijken” van het Arnhemse Vitesse. Zonder de amateurclub in te lichten heeft Vitesse de rechtsbuiten van Papen drecht, de 18-jarige Frans Lutjeboer eni ge profwedstrijden laten spelen. Woens dag kreeg voorzitter Jan Terlouw het telefoontje van een bestuurder van Vi tesse met de mededeling, dat Lutjeboer zaterdag een contract met Vitesse zal afsluiten. Papendrecht gaat schriftelijk over deze gang van zaken bij Vitesse protesteren en verlangt in ieder geval de maximale financiële vergoeding volgens het officiële KNVB-reglement. '•V pi* 100-jarig kerkje te behoeden voor de sloop? Mensen restaureren zelf en ik preek er elders 300 x voor. Mag Ik u 2.— vragen? Giro 884212 RK Kerkbestuur 't Loo bij Duiven Gld. (200 gezinnen) Doet u het meteen? Veel dankl J. Dellemijn, pastoor. r Ir/*’ J ■tól Tijdens het gesprek spuit Ilja Keizer veel kritiek in de richting van de bege leiding van de Nederlandse Topsport: de medische begeleiding, het ontbreken van gelden voor wetenschappelijk onderzoek, het uitblijven van de kunststofwedstrijd- accommodatie „We hebben wel een stuk of twaalf veel duurdere kunstijsba nen” de opvang van talent, enz. „Maar maak er maar geen erg triest verhaal van, ik ben blij dat ik weer heerlijk kan lopen, bovendien ben ik met m’n dertig jaren nog niet oud. Vooral op de langere afstanden komen eigenlijk dan pas je goede jaren”, klinkt het veelbelovend. HAARLEM Vier Nederlandse coureurs zullen tweede pinksterdag deelnemen aan de formule 5000-wedstrjjd, het hoofdnummer van de internationale races van de Nederlandse Autorensport Vereniging op Zandvoort. tijdens de nationale selectiewedstrijden de 800 meter zal lopen. „Ik geniet nu weer, want ik loop weer lekker, ik train hier twee keer per dag en ik kan wel zeggen dat ik er duidelijk beter voorsta dan in de maand mei van het München-jaar. Van vorig jaar is er veel conditite blijven hangen, daarom verwacht ik een goed jaar. Ja, de Euro pese kampioenschappen van Rome zijn natuurlijk het doel, maar ik heb wel gesteld dat ik, wil ik gaan, dan ook medewerking moet krijgen Natuurlijk moet ik zelf eerst goede tijden neerzet ten, maar dan moeten er voor mij ook sterke wedstrijden komen. Het heeft geen zin om naar Rome te gaan met alleen de bedoeling de finale te halen, die moet ik sowieso kunnen bereiken. Maar om daarin hoog te eindigen zul je voor die tijd wedstrijden moeten krij gen. Niet zoals in het München-jaar, waar ik ondanks die goede tijd toch het gevoel had dat het nog beter had ge kund wanneer ik meer medewerking had gehad in de voorbereidingsperiode", vertelt Ilja Keizer. Financieel heeft ze inmiddels enige medewerking „Ik werd gesteund door de Stichting Maatschappelijke Begeleiding Topsport, terwijl de Utrechtse Sportraad me een bedrag gaf, waardoor het voor ons mogelijk werd om hier op Papendal een dag of tien te trainen. We zijn trouwens bezig om hier in de buurt een benedenhuis te krijgen het wordt dan hopelijk Rhenen, dus ook een fijne om geving voor je trainingen”. Leen Verhoeven rijdt met een Lola T 330, Roelof Wunderink en Arie Luyendijk met een Chevron B 24 en Boy Haije met een McLaren 18 C. Haije heeft de beschik king gekregen over de wagen waarmee Luyendijk vorig jaar debuteerde in de for mule 5000. In deze race, die gaat over 30 ronden (126,78 km), komen onder meer de Britten Peter Gethin (Chevron B 28) en Bob Ivans (STP Lola T 332) uit. Zij voeren met respectievelijk 81 en 71 punten de ranglijst van het Europese kampioenschap formule 5000 aan. Het pinksterprogramma van de NAV omvat zeven races. Zaterdag 1 juni rijden laat in de middag de formule Vee-renwagens. Maandag komen de toerwagens groep 1 een wedstrijd waarin een furieus gevecht tussen de Chevrolets Camaro van Wim Boshuis en Rob Slotemaker te verwachten is de formule Fords, de toer wagens groep 2, de spectaculaire Fords Escort Mexico, alsmede uiteraard de snelle formule 5000-boliden. Het in de derde klas van het zater- dagvoetbal KNVB spelende Kennemer- land uit Haarlem heeft voor het nieuwe zeizoen versterking gekregen van zes nieuwe spelers. Het zijn: Jan Leunk (Wilhelmus), Peter Lechermann (Storm vogels), Ron van Kessel (Ripperda), Lex Kollerie (Haarlem 3), Clyde headley, die in 1972 tot sportman van Suriname werd gekozen, en Wim Meyer (Telefonia). Van hen speelde de schotvaardige Leunk al eens eerder voor Kennemerland en is na een seizoen Wilhelmus weer terugge keerd. Met deze nieuw aanwinsten en de oude kern, waarvan niemand ver trekt, moet Kennemerland hoge ogen kunnen gaan gooien. „Omdat ik een baby had gehad kwam ik niet in aanmerking voor de Olympi sche selectie; zelfs niet voor de B- selectie dit terwijl mijn man Hans die nu als bondstrainer de lange-af- standsgroep begeleidt, met wetenschap pelijke gegevens kon aantonen dat ik ze ker in de selectie thuis hoorde. Om de objectiviteit te dienen had hij naast zijn eigen metingen ook gegevens uit Oslo. Het mocht niet baten, selectiewedstrij den waren er voor mij niet bij”, vertel* doorzetster Ilja Keizer, die zich „vooral door de steun van mijn man” alleen redde. HAARLEM. Het succesvolle dames- elftal van Ripperda, dat in de hoofd klasse van de Haarlemse damesvoetbal- competitie beslag legde op het kampi oenschap, is helemaal uiteen gevallen. De speelsters en hun coach Bert Huis hebben zich achter oud-secretaris M. Kilsonk gesteld hij is na een contro verse als bestuurslid afgetreden en menen door het bestuur van Ripperda in de steek te worden gelaten. Dertien van de achttien speelsters hebben dan ook overschrijving aangevraagd naar andere verenigingen, waarvan de meesten met Bert Huis naar THB gaan. „We hebben het gevoel met het da mesvoetbal bij Ripperda niet gewenst te zijn”, laat coach Huis weten. „Het be stuur staat er niet achter. Alleen de nu afgetreden heer Kilsdonk heeft veel voor het damesvoetbal gedaan en door zijn bemoeienissen konden we in het Het zou bij deze wapenfeiten blijven. „Ik kreeg steeds meer het gevoel da* ik vanaf de eerste pas tegen mezelf moest knokken, er was iets met me aan de hand, ik had verschrikkelijk slappe beenspieren; zelfs het inlopen ging moei lijk. Na heel lang zwoegen kwam het er dan uit: de voor mij desastreuze bijver schijnselen van de anticonceptiepil wa ren de oorzaak. Normaal heb je daar geen last van, maar als sporter die dagelijks traint kan da* heel naar zijn”. Vriens: „Ik moest voordat ik ging bowlen pijnstillende middelen nemen en In het gemeentelijk sportpark te Lisse wordt tweede pinksterdag om 20.00 uur een lichtwedstrijd voor het eerst gespeeld tussen Lisser Boys en Sport club Lisse. Vooraf zal een edstrijd gespeeld worden door een elftal van jeugdleiders tegen een elftal van de Postduivenvereniging de „Oude Blauw- band”. (Van onze sportredactie) ARNHEM Op enkele tientallen kilometers afstand van haar flat in Utrecht legt de tweevoudig nationaal recordhoudster Ilja Keizer-Laman de laatste hand aan haar voorbereidingen op het atletiekseizoen 1974. Vorige week nam ze voor een periode van zo’n dag of tien samen met haar man en haar bijna driejarig dochtertje haar intrek op het nationaal sportcentrum Papendal bjj Arnhem. Het rustieke sport centrum waar de dertigjarige Utrechtse alle faciliteiten heeft om zich te prepareren op haar rentree in de nationale en ook internationale atletiekwereld. „In de komende weken zal ik mijn marktwaarde weer moeten verhogen”, lacht Ilja Keizer. „Eerst zal ik een aantal goede tijden moeten neerzetten want eerder kom je niet in aanmerking voor selectieploegen of landenteams. Bo vendien komen er dan weer de invitaties uit het buitenland en juist van die buitenlandse wedstrijden moet je het hebben". Invitaties zoals die vorig jaar in gro ten getale de brievenbus binnen rolden. Samen met Bernie Boxem had Ilja Kei zer bij de Olympische Spelen van München wereldnaam gemaakt. Het Ne derlandse dueo zorgde in die 1500 meter- finale voor een geweldig spektakel. Het leverde weliswaar geen medailles op, maar door haar aanvallende strijdwijze werd de als zesde finishende Ilja Keizer een veel gevraagde atlete. München ’72 kreeg voor haar echter geen aantrekkelijk vervolg. „Het had een geweldig jaar moeten worden, ik had ook erg hard getraind. Tijdens een trip door Zuid-Afrika leek het er ook uit te zullen komen. Op grote hoogte liep ik zonder aan snelheidstraining te hebben gedaan 2.075,5 op de 800 meter”, aldus Ilja, die daarna in Postdam op de 1500 meter nog een keer naar 4.19,1 reikte. I--- 1 4 Is de levensverzekeringspolis ook winstgevend voor mij? J 0 Deel ik vanaf de eerste dog mee in de winst? Q Wordt ook op het „risico’’-deel van mijn levensverzekering een winstuitkering bij geschreven? Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550 - 1 41 08 Na 18.00 uur telefoon 02550 - 1 12 02 (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Herman Beidschat heeft gisteravond besloten het komende week einde niet als pitcher van Raak Nicols op te treden. Lottgering Schoten, welke vereniging door Beidschat wordt ge traind, heeft daar overwegende bezwa ren tegen. Schoten-voorzdtter Ted Hess- ling heeft er geen bezwaar tegen dat atletiekkringen gewaardeerd wordt. Het heeft me ook geprikt, dat ik na München bij de verkiezing van de sportvrouw van het jaar nou eens hele maal niet op de lijst voorkwam. Hetzelf de geldt overigens voor Mieke Jaapies, die notabene zilver veroverde. Natuur lijk leverde turnster Ans van Gerven een geweldige prestatie, ik gun het haar ook van harte, maar je merkt dan weer eens hoe weinig begrip er is voor ie mand die aan atletiek doet. Ans van Gerven bracht bijna het gehele jaar op Papendal door, dit met de trainster op haar lip. Op atletiekgebied is er nauwe lijks sprake van begeleiding van de top, je moet alles zelf doen”. Ilja Keizer-Laman: „Je bent zo ver geten”. Vraag inlichtingen! Coöperatieve Levensverzekeringmfj. Concordia u.a. Oudenoord 10, Utrecht. Tel.:030» 333433 Helpt u ook mee een Ik maakte vervelende maanden door. Een week voor de nationale kampioen schappen van vorig jaar ben ik toen gestopt. Dan merk je pas hoe gauw je vergeten bent, van KNAU zijde infor meerde niemand naar je, soms hoorde je zeggen: Zie je nu wel, dat moest gebeuren na die tijd van 4.05,1 in München, en dat voor een vrouw die toen eigenlijk pas een baby had”. Dat prikt je. Ik weet wel dat je het allemaal voor jezelf doet maar je wil toch weleens merken dat het in eigen die werkten op het laatst ook niet meer. Ik heb geen zin om over een paar jaar met krukken te moeten lopen. Boven dien zou dit mijn 26ste seizoen in de hoofdklasse zijn geweest en dat is, vind ik, lang genoeg. Door het niet meer spelen van Vriens heeft HCC een gevoelig verlies geleden want hij was wekelijks toch verant woordelijk voor het nemen van 4 5 wickets voor zijn club en die moeten nu door anderen veroverd worden. En ook HCC zit niet dik in zijn goede bowlers. Een tweede bedankje in de cricketwe- reld kwam deze week van Schoonheim van VOC, die de keuzecommissie van het Nederlands elftal liet weten, niet meer voor het nationale team in aan merking te willen komen. Ook dit is een verlies juist met het oog op de wedstrijd tegen Ierland, waarbij Schoonheim als batsman van grote betekenis had kun nen zijn. Schoonheim: Ik heb het zo druk in mijn praktijk als tandarts, dat er geen tijd meer voor cricket overblijft Ik blijf wel spelen voor VOC, rant daar heb ik mijn werkzaamheden naar inge- deeld. Wellicht kan ik volgend jaar wél weer voor Nederland uitkomen”. Al met al is de voorbereiding van het Neder lands XI voor de wedstrijd tegen Ier land op losse schroeven komen te staan omdat veel geselecteerden op geplande trainingen niet kunnen bezoeken. De keuzecommissie heeft thans besloten, aangezien er nog maar vijf spelers over waren, om de centrale trainingen in Den Haag te laten vervallen. ALKMAAR Op de knusse Alk- maarse wielerbaan wordt dinsdagavond het nationaal baankampioenschap over 50 kilometer zonder gangmaking voor professionals verreden en daarvoor heb ben 24 „broodrtfders” ingeschrven. Fa voriete pistiers als Leo Duyndam, René Pijnen, Cees Stam, Leyn Loevesijn en Klaas Balk mogen zeker tot de grootste kanshebbers worden gerekend. (Van onze sportredactie) BLOEMENDAAL. Van vandaag tot en met maandag organiseert de hockey- vereniging Bloemendaal een groot pink- stertoernooi voor dames- en herenteams. De deelnemende clubs zijn bij de heren HHYC (komend seizoen spelend onder de naam Klein Zwitserland) uit Den Haag, Racing de France (Frankrijk), Black Boys en Servette (Zwitserland), Hamburg en Wuppertal (West-Duits- land), Ashford (Engeland) en een elftal van Bloemendaal. Bij de dames treden HHYC, Racing de France, Wuppertal en Bloemendaal in het strijdperk. De fina les zijn maandag om 11.30 uur (dames) en 13.00 uur (heren). voorbije seizoen op eigen veld aan de Noord-Schalkwijkerweg spelen. Anders waren we naar het Noordersportpark verbannen geweest. De meisjes zeiden toen al dat ze dan maar beter naar EDO konden gaan”. Van de Ripperda-dames vroegen Bep Makkelie, Tiny van Zijl, topscoorster in de voorbije competitie, en Marga Dweel- aard, de laatste tijd al niet meer opge steld, overschrijving aan naar de nieuwe vereniging The Yellow Girls, Etelka Bouckaert en Annke Norg stappen over naar DCO, terwijl Nel Loerakker, Jos Bosman, Edith Jansen, Marianna Tim merman, Annie Caspers, Tine Beerthui- zen, Wilma van Veen en Nel Langeveld met coach Bert Huis naar THB gaan. Joke Katteler gaat als enige over naar RCH. Een hele aderlating dus. Hoe men bij Ripperda over deze uit tocht denkt? „We zijn door dit geval wel anders over het damesvoetbal gaan den ken”, stelt voorzitter Th. van Weel, „en we gaan de zaak helemaal reorganiseren en op een andere leest schoeien. Als de ledenvergadering er tenminste mee ac- coord gaat dat we de afdeling dames voetbal aanhouden. Het ligt dan in onze bedoeling om ook de coaching en bege leiding helemaal in handen van dames te leggen met uitraard supervisie van het hoofdbestuur. Bij verenigingen in het zuiden van het land met meer ervaring op het gebied van damesvoetbal gaan we ons licht opsteken. Een en ander vergt uiteraard tijd en we richten ons daarbij op het betrekken van het nieuwe veldencomplex in 1975. Voor de komende competitie zullen we door de aderlating verstek moeten laten gaan. Overigens wilden we de dames hele maal niet weg hebben en ze zijn ook nimmer door ons bestuur in de steek gelaten. Ze kregen zelfs het voorrecht om steeds thuis .te mogen spelen, terwijl onze andere elftallen wel eens elders aan de slag moesten. Ik hoop niettemin dat de meisjes het bij de andere clubs naar hun zin zullen hebben en sportief plezier zullen beleven. Ons bestuur is helemaal niet rancuneus”. (Van een medewerker) HAARLEM Op het circuit Zandvoort gaan de renners van Haarlemse wielerclub De Kampioen woensdagavond met elkaar strijd leve ren in het clubkampioenschap lange af stand. Daarbij moet Ted Blom de titel verdedigen en dat moet hij gezien zijn vorm kunnen klaren. Of de Zandvoortse favoriet Roy Schuiten zou van de partij moeten zijn, dan wordt het voor Ted erg moeilijk. Andere kanshebbers zijn Hans van Leeuwen en Piet Neeskens met als outsiders Ed Sminia, Dick Schenk, Hans v.d Putte en Hans Rutte. Bij de junio ren zal het wel gaan tussen „Ubbeltje” Kuiper, Peter v.d. Knoop, Ron Hout en Peter de Bie, terwijl Ron van Waard sterk favoriet is voor de titel van de nieuwelingen. In de strijd van de aspi ranten zijn John de Bie en Hans Smit de grootste kanshebbers. Bij de vetera nen en liefhebbers zullen Henk Buis, Freek Cornelisse, Henny van Leeuwen, Arthur van Leuffen, de broers Jan en Gé de Drijver, Han Kramer en Ron Bakker elkaar wel niet veel ontlopen. Er wordt woensdagavond om zes uur ge start. - I

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 12