Zes doelpunten tegen Noordwijk i VMM 74 Fuente na domme fout ver teruggeworpen sport DRAMATISCHE RIT BRACHT MERCKX LEIDERSTRICOT Komst Rensenbrink niet waarschijnlijk Cruyff nog aan de kant Waar meer kan dan waar ook! Meubel Drive-ln Nederland „Gigi” Riva vrijwel zeker naar Milan „Wij geloven in bereiken Szurkowski aan kop in Milkrace bs.. tweede ronde” Imponerende start van Kampong 99 Zo vindt u ons 1 I NK II I zli! Oranje oefende: Tegen Offenbach ZWEDEN’S PIJLSNELLE SPITS ROLAND SANDBERG: IN EUROPA CUP-TOERNOOI HOCKEYTEAMS: 13 SPORT JUNI ZATERDAG 5 beverwijk Boeiender ik Demarreren tegenwoordige trainer F IJ ÜrfHMKEMTAMTEHMN asuvEC utrAüouM vrrnsM9KB<K-sevwr!x Ruud Geels: twee treffers. 1 r 1 trtfwwwwvwwwwwwwwwwwwwwwwi CdCTLCLTid WOrdt QCC'ïl ko/ïïl'pioe'ïl Sandbergs N Eddy Merckx: geslaagde aanval. I 3 1 duktie in de tweede 35 minuten beperkt tot twee doelpunten. a S c 1 a a r s i i t t I s i i f i ZEIST (ANP) De komst van Rob Rensenbrink naar Ajax is uiterst onwaar- schijnlijk geworden. De linksbuiten van Anderlecht, die nog voor zeven jaar aan de Belgische kampioensploeg is gebonden, heeft een salarisverhoging aangeboden gekregen, waar hij geen „neen” tegen heeft gezegd. Erich Ribbeek roemt hem namelijk als een van de ideaalste counterspit- sen in Europa. Iets wat ook tot uiting komt in het feifr dat Sandberg verre weg de meeste doelpunten voor Kai serslautern in uitwedstrijden maakt. Ribbeek: „Hij heeft veel ruimte no dig. Hij is nu eenmaal niet zo bal- vaardig. Maar als hij demarreert, dan is h|j ook bijna niet meer te houden. Mischien kan die Suurbier van Ajax, die het ook van zijn snelheid moet hebben, hem afstoppen”. Waar al uw meubelwensen worden vervuld. Waar meubelen, bedden en vloerbedekking zijn waar uw hart naar uitgaat. Waar u attente service krijgt. Kom eens langs. Neem de hele familie maar mee. ender dan het Nederlandse voetbal ook”. blijf erbij dat iedereen in onze groep winnaar kan worden. Ook wij. Wij hebben zelfs landen als Brazilië en Oostenrijk, landen waar Nederland toch niet gauw van wint, verslagen. Wij hebben een selectie waar boven dien spelers inzitten die ook het we reldkampioenschap in Mexico hebben meegemaakt. Dat is ook een voordeel. Want tijdens zo’n toernooi kunnen de gekste dingen gebeuren. Parallelweg 43, Beverwijk, teL 02510-39018 Geopena: elke werkdag van 9.00 tot 18.00 uur. Ook op zaterdag. ’s Maandags echter van 13.00-16 00 uur.En op zondag zijnwijdicht. I (Van onze sportredactie) ZEIST. Johan Cruyff speelt van daag niet mee in de oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Kickers Of fenbach. Supervisor Rinus Michels ver telde gisteren in Zeist dat hij zijn spits speler uit de opstelling had gehouden. „Het risico is mij te groot. Hij heeft nog last van zijn blessure (verrekking van een spieraanhechting onder de rechter knie red.) en alleen als hij zelf zegt weer alles te kunnen, stel ik hem op”. s i 1 r 1 i i t 3 We hebben gelukkig geen kleintjes als Haiti of Zaire in de groep. Ook dat is een voordeel. In Mexico speel den wij bijvoorbeeld gelijk tegen Is raël. Zuiver en alleen omdat we de tegenstander toen hebben onderschat. Dat zal nu niet gebeuren. Nederland. Uruguay en Bulgarije zijn toch de favorieten? Nou, ik hoop dat ze flink tegen ons zullen aanvallen. Dan kun nen we nog lol beleven”. MARC SERNÊ. 500 meter ten noorden van de Velsertunnel. Volg vanaf de tunnel de ANWB-borden in de richting „Zaandam”. Let op de oranje borden „Meubel Drive-ln Nederland” (Van onze sportredactie) HAMBURG De Zweedse international Roland Sandberg (27 jaar) heeft zich na één seizoen bij Kaiserslautern met negentien doelpunten ontpopt als een van de topscorers in de Bundesliga. Geen geringe verdienste voor een totale nieuwkomer in een bikkelharde profcompetitie waar een voetballer als Gerd Müller er jaarlijks met de topscorerstrofee vandoor gaat. Maar ook om reden dat Sandberg zich moeiteloos weet te handhaven in de Bundesliga, ver toont zijn carrière tot nu toe eigenlijk een uiterst merkwaardige ontwikkeling. Het heeft namelijk jaren geduurd voordat „laatbloeier” Sandberg van de onbe duidende tweede-divisieclub Kalmar werd getransfereerd naar Atvidaberg. Een overgang die uiteindelijk beslissend was voor zijn baan als full-prof bij Kai serslautern. AC Milan, de verliezer van FC Mag deburg in de finale van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars in Rotterdam, moet er echter wel het nodi ge tegenover zetten Cagliari krijgt de beschikking over Chiarugi en Sabadini en ontvangt bovendien nog een bedrag van 600 miljoen lire (3,6 miljoen gul den). Riva moet zelf nog een definitieve beslissing nemen, maar in Italië wordt algemeen aangenomen, dat hij voor de Milanese formatie zal kiezen. AC Milan heeft zich toch al aanzienlijk versterkt voor het volgende seizoen. Eveneens van Cagliari werd de reserve-doelman van het nationale elftal, Albertosi, aange trokken, van Verona kocht het verdediger Bet en de Torino-aanvaller Zecchini te kende eveneens een contract bij het afgelopen jaar sterk teruggevallen AC Milan. t Het Braziliaanse voetbalelftal is in een oefenwedstrijd tegen de Franse eer ste divisieclub Racing Straatsburg niet verder gekomen dan een 11 gelijkspel. De Fransen namen voor de rust de leiding. Brazilië, dat na de hervatting een enorm overwicht had, kwam niet verder dan de door Augusto Cesar ge scoorde gelijkmaker. Sandberg, getrouwd en een zoontje, voetbalt nu ruim een jaar bij Kai serslautern. „Ik heb het erg naar mijn zin”, stelt hij onomwonden. „Ik vind dat ik goed kan meekomen in het Duitse voetbal. Het is veel boei- „Daarom ben ik, in tegenstelling tot bijvoorbeeld een Edström, waar zo wel Ajax, Feyenoord en PSV belang stelling voor hadden, nooit in aanra king gekomen met echte Europese topclubs. Ik werd nooit aangeprijsd als een echte Zweedse topper. Ik heb alles bij elkaar contact gehad met Nantes, Beerschot, Den Haag, NEC, Standard Luik en Kaiserslautern”. Het werd tenslotte de Duitse vere niging, die met de Zweed uiteindelijk een gouden greep heeft gedaan. In de belangrijkste kwalificatiewedstrijden van Zweden voor deze wereldkampi oenschappen ging zijn naam fluiste rend door heel Europa. Het duo Edström-Sandberg werd aangemerkt als een van de gevaarlijkste onderde len van het per definitie toch al moeilijk te bespelen Zweden. Het is een reputatie die bij Kaiserslautern alleen nog maar meer gestalte krijgt. l/VVWWVVVVVVVVVVVVVt/VWVVVVVVVVVVWVWVVVVVl NOTTINGHAM (Reuter). De Pool Ryszard Szurkowski heeft de vijfde etappe van de Ronde van Engeland voor amateurs gewonnen. Hij legde de 148 kilometer, van Chester naar Nottingham, af in 3 uur, 40 minuten en 22 seconden. Zijn landgenoot Nowicki werd tweede en de Engelsman Hallam eindigde op de derde plaats. In het algemeen klassemet bezet Szurkowski nu de eerste positie. Hij heeft achttien seconden voorsprong op de Nederlander Van den Hoek. Snoeyink is zesde. Schuiten twaalfde. SAN REMO (AFP) In een dramatische regen- en mistrace heeft de Spanjaard José-Manuel Fuente in de Ronde van Italië het rose tricot van de leider, dat hij tien dagen lang heeft gedragen, verloren aan zijn „schaduw” Eddy Merckx. De winnaar van de Vuelta verloor op de Belg in deze etappe liefst acht minuten en verloor daarmee tevens de slag voor de eindzege van deze Giro. En Kindvall: „Hoe verwoeder een tegenstander drukt, des te beter komt het hem uit. Hij kan van grote waar de voor ons zijn tijdens de wereld kampioenschappen. Te meer omdat wij als underdog zowel tegen Bulga rije als Uruguay en vooral tegen Nederland vanuit een versterkte ver dediging moeten voetballen. En dan is Sandberg op zijn best. Dat zag je ook in die beslissingswedstrijd tegen Oos tenrijk in Gelsenkirchen. Ik gaf een dieptepass die eigenlijk niet correct was. Door zijn snelheid weet Sand berg toch nog uit een onmogelijke hoek in te schieten. Ik vergelijk hem zeker niet met Cruyff, maar hij is op de eerste meters zeker zo snel”. Dat wordt door Sandberg zelf min of meer bevestigd, als hij zegt: „Ik beschouw mezelf als een pure goalget- ter Ook als de situatie het nauwe lijks toelaat, dan waag ik toch maar een schot. Het liefst sta ik centrum spits, omdat ik dan de snelste weg naar het doel kan nemen. Ik let scherp op het opkomen van mijn tegenstander. Maar meer om dan te kunnen profiteren voor een counter dan om mee te verdedigen”. Bij de rust had Kampong al een voorsprong van 4-0 en de oppermacht was dermate groot en groeide naar mate de wedstrijd vorderde dat de Fransen soms dreigden finaal te worden weggespeeld. Dankzij doelman Roux, die zich in de tweede helft goed herstelde van zijn onzekere optreden voor de rust, en het feit dat Kampong minder gedis poneerd ging spelen en kennelijk de score hoog genoeg vond, bleef de pro- Overwinnaar van deze opwindende veertiende etappe, die door de voortdu rende regen niet over de beruchte wegen van de Monte Ceppo liep, maar omgeleid werd en daardoor tot 189 kilometer uitliep, werd de Italiaan Giuseppe Per- letto, die met 20 seconden voorsprong op zijn landgenoot Panizza de finish in San Al spoedig na het begin werd duide lijk dat Kampong veruit de beste ploeg binnen de lijnen had. Lyon moest terug en de verdediging kwam onder dermate zware druk dat fouten niet konden uit blijven. In de zevende minuut viel de eerste treffer toen Paul Litjens een door Bolhuis genomen en door Van Staveren gestopte straf corner feilloos inschoot: 1- 0. Vier minuten later volgde de eerste en vrijwel enige dreigende actie van de Fransen, toen Chavent uit een straf- corner inschoot. Jebbink keerde de bal op zijn stick. In de achttiende minuut kwam de Utrechtse doelpuntenmachine eerst goed op toeren. Westdijk (2) en Litjens brachten de ruststand op 4-0. In de tweede helft voegde Paul Litjens hier nog twee doelpunten aan toe en daar mee werd de eindstand 6-0, een geens zins geflatteerde uitslag gezien de krachtsverhouding. z.t. 11 Hennie Kuiper (Ned.) z.t., 12. Eddy Merckx (Belg) z.t. Het algemeen klassement: 1. Merckx 70.47,34, 2. Baronchelli op 35 seconden, 3. Gimondi op 2.23, 4. Moser(It) op 2.31, 5. De Vlaeminck (Bel.) op 2.33, 6. Battaglon (It.) 70.50.19. 7. Conti (It.) 70.50.48, 8. Pet terson Zwe 70.51.37, 9. Bitossi(It) 70.51.37, 10. Uribezubia(Sp) 70.52.26, 11. Kuiper 70.52.49. Johan Neeskens zal er in Den Bosch wél bij zijn. De Ajacied heeft vrijdag weer getraind en bleek geen last meer te hebben van de zondag tijdens de wedstrijd tegen Argentinië opgelopen huidwond en bloeduitstorting onder de rechterknie. Michels heeft inmiddels zijn laatste selectie van 22 spelers officieel bekend gemaakt, al wacht hij wel tot de laatste dag (5 juni) met het doorgeven van de namen aan de FIFA. De geselecteerden, uitgezonderd de drie doelverdedigers, hebben een vast rugnummer gekregen. De WK-selectie is als volgt: doel: Piet Schrijvers (FC Twente), Jan Jongbloed (FC Amsterdam), Eddy Treytel (Feyenoord); achter: 21 Wim Suurbier (Ajax), 7 Cees van lerssel (FC Twente), 19 Wim Rijsbergen (Feyenoord), 15 Ruud Krol (Ajax), 22 Harry Vos (Feyenoord), 8 Rinus Israël (Feyenoord), 20 Pleun Strik (PSV); midden: 9 Wim Jansen (Feyenoord), 10 Theo de Jong (Feyenoord), 6 Wim van Hanegem (Feyenoord), 16 Johan Neeskens (Ajax), 5 Arie Haan (Ajax), 13 Willy van de Kerkhof (PSV); voor: René van de Kerkhof (PSV). 14 Johan Cruyff (CF Barcelona), 17 Rob Rensenbrink (Anderlecht), 10 Ruud Geels (Club Brugge), 11 Piet Keizer (Ajax) en 18 Johnny Rep (Ajax). Het Nederlandse damesvoetbalelftal heeft in Groningen met 03 (rust 02) verloren van Engeland. De ontmoeting werd geleid door Frans Derks en bij ge woond door 2000 toeschouwers. Parkeren? Geen probleem! Pal voor de deur op ons eigen, ruime parkeerterrein. Kinderen mee. Maak er een uitje van. Uw kinderen vermaken zich wel in onze crèche. Koffie is klaar. Tussen het winkelen door gratis koffie voor iedereen in onze koffie-corner. Unieke garantie. U koopt bij ons keiharde zekerheid. Want onze garantie staat zwart op wit. Rensenbrink: „Ik heb laten weten dat ik het daarvoor doe en dus zit ik eigenlijk aan Anderlecht vast. Het is voor negentig percent zeker dat ik blijf”. Rob Rensenbrink hoopt intussen wel dat de laatste pogingen van Ajax om hem alsnog in te lijven dezer dagen succes zullen hebben. De linksbuiten: „Vandaag of morgen praat een Ajax-delegatie met Vandenstock. Ik wil graag naar Amsterdam, vooral voor mijn vrouw en kinderen. Maar als het niet anders kan dien ik mijn voetballeven ik ben 33 jaar als mijn contract afloopt bij Anderlecht uit. Per «lot van rekening heb ik het daar goed”. De Italiaan Mauro Pelaschier heeft de tweede race om het Europees kampi oenschap zeilen in de Finnjolklasse op zijn naam gebracht. In het algemeen klassement leidt de Fransman Busquet. „Ik beschouw mezelf als een goalgetter WK MILAAN. (AFP) De sterspeler van het Italiaanse voetbalelftal en US Caglia ri, Luigi „Gigi” Riva, zal het volgende seizoen vrijwel zeker voor AC Milan uitkomen. De besturen van de Milanese en Sardijnse club zijn tot volledige overeenstemming gekomen over een transfer van de man, die bij Cagliari een vorstelijk jaarsalaris verdiende. Waarom niet? Sandberg: „Ik heb Nederland-België op de televisie ge zien. Nederland verspeelde in die wedstrijd toch veel te veel kansen. Ik ZEIST (ANP). Het Nederlands elf tal heeft in Zeist zijn uitgebreide oefen campagne tegen amateurs voortgezet met een overwinning van 6-0 op de zaterdag eersteklasser Noordwijk. Bij de rust leidde de ploeg van supervisor Ri nus Michels met 4-0 door doelpunten van Geels (2), Rep en Keizer. Na de pauze vergrootten Rensenbrink en Van Hanegem de score tot de uiteindelijke 0. Noordwijk toonde zich een aantrekke lijke sparringpartner. Het weigerde er hard tegenaan te gaan, waardoor zich geen blessures voordeden. UTRECHT (ANP). Kampong, de nationale hockeykampioen en Neder landse vertegenwoordiger in het gisteren te Utrecht begonnen toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, heeft reeds op de eerste dag zijn favo- rietenrol bevestigd. De Utrechters be haalden in hun openingswedstrijd een grote overwinning (6-0) op de Franse kampioen Lyon. Remo passeerde. Panizza had op zijn beurt weer een voorsprong van 20 se conden op drie man. Daarna volgde een groep bij wie de Belg Merckx, die een achterstand bezat van ruim twee minu ten. Desondanks veroverde de Belg de leiderstrui op Fuente en heeft in het algemeen klassement nu een voorsprong van 35 seconden op de Italiaanse co- ming-man Giambattista Baronchelli. De bijna „traditionele” inzinking van Fuente had weer een simpele verklaring. De veelal alleen maar met zijn benen, maar niet met zijn hoofd koersende triomfator van de Ronde van Spanje vergat te eten en kreeg daardoor maag kramp, een bij wielrenners zeer gevrees de kwaal, die uitsluitend ontstaat door honger en alle kracht uit de benen haalt. Merckx was in San Remo zeer tevreden met het behaalde succes, maar gaf wel te verstaan dat hij het dit seizoen zwaarder had dan ooit om de concurrentie te controleren, omdat zijn ploeg zwakker was dan vorig seizoen. Merckx toonde veel respect voor Baron chelli, die vorig jaar winnaar werd van de Ronde van de Toekomst en de Giro voor amateurs. De uitslag van de 14e etappe is: 1. Giuseppe Perletto (It) 5.21,58, 2. Wladi- miro Panizza (It) op 21 seconden, 3. Giovanni Baronchelli (It) op 40 secon den, 4. José Luis Uribezubia (Sp.) z.t., 5. Lopez Carrill (Sp.) z.t. 6. Franco Bitossi It) op 2.18, 7. Roger de Vlaeminck(Bel) Het is misschien de introverte aard van de Zweden, maar zelfs na West- Duitsland-Zweden, toen het nog niet ingespeelde elftal (zonder Edström en Nordqvist) met een 2-0 nederlaag toch een goede prestatie afleverde, verborgen de Zweden opnieuw hun ware gevoelens over de kansen tij dens het wereldkampioenschap. De woorden moeten er bij Sandberg ook uitgetrokken worden, maar uiteinde lijk realiseert hij zich: „Wij geloven in het bereiken van de tweede ronde. Italië of West-Duitsland wordt de nieuwe wereldkampioen. Nederland niet, dacht ik”. Sandberg: „Toen ik bij Kalmar speelde, ben ik slechts één keer gese lecteerd voor het Zweedse nationale elftal. Dat was voor een wedstrijd tegen Rusland. Het ging niet slecht, maar ik lag toch weer vrij snel uit de selectie omdat voetballers die ho ger speelden in de Zweedse competi tie, meer in de publiciteit kwamen. Pas toen ik bij Atvidaberg speelde, werd ik een vaste keus voor het Zweedse nationale elftal”. Door dat meer frequente optreden in Zwedens nationale elf dienden zich ook de scouts aan bij Atvidaberg. Het viel in de voorronden namelijk te vaak op hoe gemakkelijk de grillige, weliswaar technisch niet grootse, maar toch razendsnelle spits wel scoorde. Het feit dat Sandberg echter zo lang in de tweede divisie was blijven hangen, bleef hem echter achtervolgen. Sandberg daarover: meubel drive O Nederland beverwijk I»

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 13