Haarlem winnaar van eigen jeugdtoernooi SPORTfOSS Niet Van Doorneveld maar Hughes zat op spelersbank 6000 toeschouwers in drie dagen Uitslagen van Deelnemers vol lof Aling nu jeugdtoernooi over de organisatie leider in Milk-race Drut evenaarde Europees record 110 m. horden Grote bewaking Wilma van Gooi en Mieke voor Chilenen van Doorn haalden limiet Fuente geeft het nog niet op in Giro Neem gewoon Durex- beter voor beiden. 11^ i ife* I r TE BROKE OP 5000 METER ONDER VEERTIEN MINUTEN 17 1 T N S D A G 4 19 7 4 SPORT □a l HONKBAL SOFTBAL ^DUREX -«q will1* «ïesf PwJ ik j v n 1 (Van onze sportredactie) in eer ste plaats in de poule eindigde. de (Van onze sportredactie) (4-2) ”1 uitslagen hebben ADVERTENTIE kan een en Haico Scharn won in Ostrawa (Tsje- cho-Slowakije) een 1500 meter in 3.48.1. Jos Hermens werd in 3.48.9 derde. Antoine van de Goolberg heeft maan dag in het Westduitse Rehlingen voor de beste Nederlandse seizoenprestatie op de 400 meter gezorgd: 47,3 seconde. Onder leiding van Henry van der Aar was Haarlem na de krachtige Schotse opening zonder meer de betere ploeg. Op beweging en snelheid werden de Schot ten geklopt maar uit een aantal kansen was alleen Ben Sleeman in staat halver wege de eerste helft met een knappe schuiver te scoren. Vooral Sleeman en De Kip maakten het de Celtic defensie onder leiding van Mac Donalds uiterst lastig terwijl de groenwitten hoofdzake lijk via Byrns aan tegenstoten toekwa men. Keeper Dick Dortmundt kende ie dere speelhelft maar een gevaarlijk mo ment. Kort voor tijd toen Haarlem de zege al rook kwam het opdringende Cel- ISEO (AFP). José Manuel Fuente heeft de aanval op de leiderspositie van Eddy Merckx geopend. De Spanjaard, die in de veertiende etappe liefst acht minuten op de Belg had verloren en tevens zijn eerste plaats in het algemeen klassement had moeten prijsgeven, heeft in het Pinksterweekeinde een deel van zijn achterstand goedgemaakt. Bijna drie minuten is de Spaanse bergkoning inge lopen op de Belgische vedette. Ilja van Albert Hulzebosch uit Nijeveen heeft zaterdag de wielerronde van Woerden voor professionals gewonnen. Hulzebosch sprintte sneller dan Wim de Waal, Cees Stam, Mathieu Pustjens en Jos Schipper. De profronde van Hansweert leverde een overwinning op voor Jos van Beers, die in het Belgische Vosselaer woont. Cees Priem en de Belg Roger Rosiers werden respectievelijk tweede en derde. Kinesis Birds-SC H’lem 2-4 DSS-H’dorp 4-6 VUC-Lijnden 4-3 o.p.h. Derde klasse B: Kenn.land-Quick 14-8 Viklngen-Herons 0-25 Foresters-Alcm. Victr. 15-5 Meteoor-Onze Gez. 1-8 Quick-Kenn.land 5-11 Herons-Vikingen 10-0 Alcm. Victr.-Foresters 9-17 Onze Gez.-Meteoor 7-2 C: The Arrows-Botlek 3-7 ABF-HFC H’lem 10-0 Nado V-Birds 8-4 Jeka-AMVJ 6-2 o Het Nederlandse damesvolleybalteam heeft het Westeuropees kampioenschap gewonnen door in de finale met 3-2 van Italië te 'innen. Algemeen klassement: 1. Aling (Ned 22.13.40, 2. Nadolny (Polen) 22.13.54, 3. Szurkowski (Polen) 22.13.54, 4. Tord Fi- lipsson (Zweden) 22.13.59, 5. Kondr (Tsj. SI.) 22.14.14, 6. Van den Hoek (Ned.) 22.14.35, 10. Snoeyink (Ned.) 22.15.33. Drie sterke teams bevochten elkaar in de andere groep en daar maakten vooral de monsterscores van de Ajax-jongeren (12-0 op het HVB-elftal en 7-0 op Ant werp) indruk. In een slopend duel ging de Amsterdamse ploeg echter ten onder tegen Celtic (1-2) dat alleen een punt verspeelde aan Fulham middels een 0-0 gelijkspel. In Gelsenkirchen won Jan van Dooy- eweerd met Jojo Buitenzorg een paar- denkoers over 2000 meter. is soort concentratiekamp, prikkeldraad ver- Roef-De Geuzen 4-2 District Haarlem. Eerste klas: TYBB_Hoofddorp 11-1 Sp’woude—HBC 8-5 The Flags-Haarlem 8-11 THB-TYBB 3-11 Res. Ie klas: O. Gezell. 2-EDO 2 8-7 De Ping. 3-T. Team 11-10 Schut C 2-Bl’daal 2 12-2 Terrasv. 2-De Ping. 22-3 Res. 2e klas: T. Team 3-Terrasv. 3 1-19 HCK 2-K'land 2-1 H’lem 2-THB 2 10-5 TYBB 2-0. Gezell. 6-18 Res 3e klas A: Bl’daal 3_O. Gezell. 11-16 HBC 2-De Pino’s 2-25 Rooswijk-EHS 2 15-0 Sp’woude 2-Terrasv 6-6 Res. 3e klas B: Sch. Copex-Pinguins 19-4 TYBB 3-H’dorp 2 16-19 HCK 3-Sp’woude 18_14 Heren le klas: De Pino’s-HCK 4-24 H’lem-HHC 19-18 Heren 2e klas A: Bl’daal-The Flags 15-24 Terrasv. 2-H’lem 2 12-14 Heren 2e klas B: Pinguins 2-HBC 2 17-4 HHC 2-HCK 2 11-7 Eerste klasse ABC-RCH Cementb. 8-6 Dustbane P.-Dorias Q. 2-12 Volew.-Ola-UVV 0-10 Thamen-Starko B. 7_5 RCH Cementb.-ABC 13-3 Ola-UVV-Volew. 5-3 Starko B.-Thamen 3-9 B: Hotam St.-Gem. Wass. 6-4 SCR-Celerit. 4-5 Nept.-HHC 12-14 Aktie 68 Kinh.-Euro St. 5-2 Gem. Wass.-Hotam St. 1—11 Euro St.-Aktie 68 K. 8-3 Tweede klasse A: Sp’taan-Tex Town T. 8-1 Roosw.-Tybb 11-0 HMS-Caribe 3-2 Robur’58-Donar Jaski 8-5 Tex Town T.-Sp’taan 0-1 Tybb-Roosw. 5-0 Caribe-HMS 1-7 Donar J.-Robur’58 4-3 B: DVH-Odiz 11-10 SC H’lem-Kinesis B. 2-1 H’dorp-DSS 11-2 Lijnden-VUC 7-9 Odiz-DVH 4-1 Kinesis Birds-SC H’lem 2 Hoofdklasse: Cel.-K’mer Intersp. 7-16 Shell-Bl’daal 1-7 Terrasv.-Tempo T 3-5 Vodo SC-Schut Copex 1-5 Eerste klas A: Westerkw.-ODI ZFr 7-6 De Pinguins-ORWO 13-4 De Pino’s-Aktie ’68 4-3 Pirates-UVV 8_7 Eerste klas B: Zuidvogels-Fl. P. 10-3 ^FAK-EHS 7-5 “Hotam St.-EDO 0-8 PARIJS. (AFP/ANP)— Guy Drut, die bij de Olympische Spelen tweede werd op de 110 meter horden, is er eindelijk in geslaagd het vijftien jaar oude Euro pese record van Martin Lauer te evena ren. Tijdens de Franse universiteitskam- pioenschappen liep Drut reeds in de serie 13,3 sec. In de middaguren waren de omstandigheden ideaal voor een re cordloop. Het was warm weer en de wind bleef binnen de maximum toege- stane limiet van 2 m/sec. Na een perfec te race bleven de klokken staan op 13.2 sec. een evenaring van het Europese record, maar nog altijd ééntiende boven het wereldrecord van Rod Milburn (VS). Van Doornevelds hoop op een eind strijd Haarlem-Celtic werd zodoende vervuld. In die finale vormden echter niet de Schotten de meest gevaarlijke equipe maar het elftal van de thuisclub, dat uitsluitend het eerste kwartier aan Celtic moest laten. John Fallon, assis tent manager, had daar wel een verkla ring voor. „Vijf van mijn jongens zijn pas zestien jaar, die kunnen zo’n drie daags toernooi echt niet hebben. De tegenstanders waren gemiddeld ouder en dat scheelde wel veel.” Door Interlance Zaan met 15-7 en 15- 4 te verslaan won de Poolse volleybal- ploeg AZS Olsztyn het Pinkstertoernooi van Activia in St. Anthonis voor tweede keer in successie. spemff In het Olympisch Stadion, waar de Chilenen, de DDR, Duitsland en Au stralië wedstrijden zullen spelen, staan 140 man van de bewaking ter beschikking voor het merendeel le den van de vrijwillige politie en zul len zich ook nog 100 man van de recherche onder het publiek mengen. Voor noodgevallen staan ook nog een drietal wagens van de brandweer ge reed om ingezet te worden. Vooral bij de slecht bereikbare staanplaatsen. Of schoon de Berlijnse politie hoopt dat de maatregelen niet in werking be hoeven te treden, is gedurende de periode dat in Berlijn om het wereld kampioenschap wordt gespeeld, het sein „groot alarm” uitgegeven. De Nederlander Gerrit Wolsink is derde geworden in de Grote Prijs van Denemarken in de 500cc motorcross. De bondscoach van het Nederlands dames-basketbalteam, Dick de Liefde, moet op doktersadvies stoppen. op de spelersbank te vinden. Hoofdtrai ner Hughes had hem naar de tribune gecommandeerd en voerde aan de zjjljjn zijn gebruikelijke show op. Verleden week nog begeleidde Van Doorneveld zijn pupillen tijdens het jeugdtoernooi- van Den Haag waar Haarlem mede door het ontbreken van een aantal spelers en door het uitvallen van Feteris (die al in de eerste wedstrijd geblesseerd werd) mindere resultaten boekte. Hughes, de eerzuchtige, gaf zijn jeugdtrainer ervan langs en liet hem weten dat hij het alleen wel afkon. De wereldkampioenschappen wielren nen op weg en baan zullen toch van 14 tot 25 augustus in Montreal (Canada) worden gehouden. De UCI heeft zater dag zijn toestemming gegeven af te wijken van het oorspronkelijke plan en de baanwedstij den te houden op een baan, die zal worden aangelegd binnen het voetbalstadion van de universiteit van Montreal. Toch was juist dat slot een van de weinige hoogtepunten van de middag. Kort voor zes uur had Nederland er weer een loper op de 500 meter bij die de veertien minutengrens heeft doorbro ken. Het is de 24-jarige Aaltenaar Ge rard te Broke, die na een machtige solo uitkwam op 13.51.4. Voor Te Broke, die vier jaar geleden tot een beste prestatie van 14.08.0 kwam en daarna wegens hardnekkige blessures drie jaar uit de roulatie was, was het jammer dat hij zich niet kon meten met Jos Hermens (uitgenodigd voor internationale wed strijden in Tsjecho-Slowakije) en Egbert Nijstadt (examens). Gerard te Broke, een bescheiden jongen met grote mogelijk heden op de lange afstand, maakte zich al direct los van het veld. In een weinig fraaie stijl, maar zonder een moment te verslappen, liep hij zeer regelmatig zijn ronden. Bij het doorkomen op de 3000 m. was het duidelijk dat het een voor treffelijke tijd zou worden. Hij verbeter de niet alleen zijn persoonlijke record met bijna twintig seconden maar bleef ook slechts zes seconden van de limiet voor de Europese kampioenschappen in Rome (13.45.0) verwijderd. Achter Te Broke werd Bram Wassenaar, die na een ziekte ook weer terug is, tweede in 14.19.6. Bleef Te Broke nog van de limiet voor Rome verwijderd, er werd aan voldaan door Wilma van Gooi en Mieke van Doorn. Wilma van Gooi, toch nog steeds Nederlands beste sprintster, haalde zo wel op de 100 als 200 m. de minimum eisen voor de Europese titelstrijd. In de series van de 100 m. liep zij 11.6 en op de dubbele afstanden 23.6. De 100 meter tijd betekende precies de limiet. Op de 200 m. bleef zij er tweetiende onder. De prestatie kregen meer reliëf omdat zij bij een stevige tegenwind werden geleverd. In de finales trad Wilma van Gooi niet meer aan om zich niet te forceren. SCARBOROUGH. (Reuter)— De Ne derlandse rijders in de Ronde van Enge land hebben een goed Pinksterweekeinde gehad. Jan Aling won zaterdag de zesde etappe en kon zich meteen in ’t leiders- tricot hijsen. In de rit op zondag had hij geen moeite zijn voorsprong van acht seconden op de Pool Nadolny te verdedigen. Diens landgenoot Szurkows ki, die zijn eerste plaats in het algemeen klassement aan Aling verspeelde, bezet de derde positie met een achterstand van 12 seconden. Het tekent het belang dat Haarlems eerste oefenmeester aan het toernooi (georganiseerd ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan van de eredivisieclub) De Australiër DonAllan, in dienst van Frisol, heeft op de baan van Ouden- bosch een omnium voor profs gewonnen. Algemeen winnaar werd Haarlem na een 1-0 overwinning op Celtic. De strijd om de derde en vierde plaats won Ajax met 3-2 (na derde verlenging) van Ips wich Town. I De Ronde van de Achterhoek voor amateurs werd zaterdag gewonnen door Piet van der Kruys uit Helmond. Hij legde de 183 kilometer lange rit, met start en finish in Doetinchem, af in 4.35.15. Jan Spijker uit Kampen werd tweede. Theo Smit uit Halfweg klasseer de zich als zevende. Een verbazing die begrijpelijk is om dat het jeugdtoernooi van Haarlem nog geen begip is. Wehnes: „Dat hebben wij natuurlijk gemerkt toen wij een offerte voor ons toernooi uitbrachten. Wie is Haarlem tenslotte in het buitenland? Daarom waren wij ook zo blij met de deelname van Ajax aan ons toernooi. Dat was de eerste vereniging die ons had toegezegd te zullen komen. Ajax gaf in feite daarmee het niveau van het Op de 800 meter dames kwam Keizer (Hellas) na een afwezigheid bijna een jaar weer in actie. De nationa le recordhoudster op de 800 en 1500 HAARLEM. De fraaie winst die Haarlem in zijn eigen internationale jeugdtoernooi behaalde via een 1-0 zege op Celtic had voor trainer Hans van Doorneveld een bitter bijsmaakje. Keu rig netjes stond hij nog temidden van zijn spelers in het programmaboekje maar tijdens dit weekend was hij niet BERLIJN. De 35-koppige Chi leense selectie die in Berlijn is onder gebracht, krijgt een geweldige bewa king. Het slot „Gliennicke” waar de Chileense ploeg is ondergebracht, wordt een waaromheen zelfs sperringen worden ópgetrokken. Bij de training in het Wannsee stadion zal een sterke politiemacht de spelers van de buitenwereld afschermen. Er wordt gesproken over 700 man poli tie, die echter ook bij de verkeers maatregelen betrokken zullen wor den. De Rus Kirsjinov heeft in Verona de Europese titel gewichtheffen in het lichtgewicht behaald. HAARLEM. De uitslagen van het Haarlem-jeugdtoernooi luiden: Poule A: Sheffield United-Haarlem 1- 3, Twente-Werder Bremen 2-0, Haarlem- Ipswich Town 0-0, Werder Bremen- Sheffield United 1-1, Ipswich Town- Twente 5-0, Haarlem-Twente 3-1, Ips wich Town-Werder Bremen 0-7, Twen te-Sheffield United 1-0, Werder Bremen- Haarlem 1-1, Sheffield United-Ipswich Town 0-1, Haarlem won deze poule 4-6) voor Ipswich (4-5), Werder Bremen (4-4), Twente (4-4) en Sheffield United (4-1). Het was niet de enige prestatie van formaat, die tijdens het pinksterweek einde bij talloze atletiekwedstrijden over geheel Europa werden geleverd. In Helsinki zorgde de Fin Hannu Siïtonen voor de beste wereldseizoenprestatie bij het speerwerpen: 86,34 meter. Reijo Stahlberg (Fin) stootte 20,69 m. met de kogel. Gunhild Hofmeister (O.-Did.) liep in Erfurt de 800 meter in 2.0 en Rose marie Witschas, eveneens uit Oost-Duits- land, sprong in Jena 1,91 m. hoog. PAPENDAL (ANP) De nationale selectiewedstrijden van de KNAU, die op za- HAARLEM. Hoewel Haarlem nog niet over exacte cijfers beschikte is het Nationale Nederlanden-jeugdtoernooi van de club in tataal bezocht door ongeveer 6000 toeschouwers. Aangezien Haarlem 10.000 toeschouwers nodig had om financieel quitte te spelen is er dus nog wel een exploitatietekort maar dat kon de stemming .toch niet bederven. Veel belangrijker was dat Haarlem or ganisatorisch bewees dat het een derge lijk toernooi aankon. Toernooivoorzitter Wehnes: „Tijdens allerlei speeches van officials werd ons duidelijk hoezeer men onze organisatie bewonderde. Zeker aan gezien wij dit toernooi voor de eerste keer organiseerden. De voorzitter van FC Antwerpen zei bijvoorbeeld dat hem gebleken was dat Feyenoord zijn jeugd- toernooien altijd het beste organiseerde Hij vond echter dat ons toernooi daar niet voor onder deed.” In de poule moest Haarlem het sterke Ipswich Town een gelijkspel (0-0) toe staan na een 3-1 winst op Sheffield United. Ipswich leed vervolgens een sen sationele nederlaag (0-7) tegen Werder Bremen waardoor Haarlem na een ge lijkspel (1-1) tegen de Duitsers en een overwinning op Twente (3-1) op de Hennie van der Aar toont de beker die het team ten deel viel na de overwinning in het eigen jeugd-toernooi. tic erg dicht bij de gelijkmaker maar met enig geluk haalde Haarlem onge schonden het eindsignaal van Van der Kroft. Ajax pakte de derde plaats toen het Ipswich in een vrij ruw duel met 3-2 (na verlenging) klopte. Ernie Howe werd uitgeroepen tot beste veldspeler van het toernooi en de Twentenaar Pasveer tot beste keeper. Haarlem-voorzitter Henk Hut feliciteert Van der Aar met de overwinning tegen Cel tic. Naast hem toernooi-voorzitter Wehnes, die glimmend van plezier de beker vast houdt. Rorik Janssen (Haarlem) zit in een ploeg van twintig schermers, die naar de wereldkampioenschappen in Grenoble gaat. In de rit, waarin Aling zijn geslaagd machtsgreep plaatste, lag het tempo hoog. De man uit Bladel reed met een gemiddelde snelheid van bijna 46 kilo meter per uur. Hij ontsnapte na 80 kilometer en kreeg de Tsjech Kondr en de Pool Nadolny mee. Na enige kilome ters voegde de Zweed Filipsson zich bij de drie vluchters en dit kwartet bouwde een niet onaanzienlijke voorsprong op. Met bijna twee minuten winst ging het viertal over de eindstreep. Szurkowski kwam als vijfde binnen, nadat zijn po ging om bij de kopgroep te komen was mislukt. De rit van zondag werd een zege voor de Westduitser Klaus-Peter Thaler. In plaats van de vastgstelde 171 kilometer had de organisatie besloten deze etappe in te korten, wegens de ramp in Scun thorpe. De wedstrijdleiding hield de ren ners en de volgers nu minstens acht kilometer van het rampgebied verwij derd en liet de karavaan uit Middleton vertrekken. Er werd in deze rit weinig strijd geleverd en Thaler won de sprint van Szurkowski en Boniecki. terdag voor Pinksteren op Papendal werden gehouden, leken meer op een regionale krachtmeting dan een kort, goed geregisseerd treffen van de atletiektop. Ook nu weer bleef een aantal toppers aan de kant en de wedstrijd sleepte zich na zes uur naar het einde. Ruud Wielart zag zijn pogingen om het record hoogspringen op 2.15 tn. te brengen mislukken. De lange Hoofddor per ging steeds in zijn eerste sprong over 1.90 m. 2.00 m. en 2.10 m. toen de lat op 2.15 m. lag. klopte de aanloop niet helemaal meer, terwijl Wielart ook on nodig veel krachten verspeelde door een uitermate langdurige concentratie. Afge zien van het krachtsverlies zal hij bij grote internationale wedstrijden in con flict komen met de z.g. twee minutenre gel. Dit reglementartikel bepaalt dat een atleet zich voor een sprong niet langer dan twee minuten mag concentreren. Wielart heeft zeker het dubbele nodig. meter, die een tiendaagse privé-trai- ningskamp op Papendal afsloot, moest haar meerdere erkennen in de 17-jarige Fieke Kamps (Sagitta), die won in 2.09.6. Ilja Keizer werd in dezelfde tijd tweede. Bij de heren imponeerde naast Gerard te Broke ook Raymond Heerenveen. De soepele Antilliaanse sprinter, die ook zijn zinnen op Rome heeft gezet, wilde aan de 200 meter eis (21.0) voldoen. Hij slaagde (nog) niet door de vrij stevige tegenwind. In de serie liep Heerenveen 21.3, ruim een uur later haalde hij er nog eentiende seconde af. Zwitserland heeft in Uden de drie- landen-wedstrijd 30 kilometer hardlopen tegen West-Duitsland en Nederland ge wonnen. De individuele triomf was voor de Westduitser Paul Angenvoorth. Tweede werd Geert Jansen in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 1 uur 34 min. Mieke van Doorn, ooit Europees jeugdkampioene hoogspringen, haalde op haar specialiteit 1,80 m. en daarmee werd zij na Annemieke Bouma de twee de hoogspringster die aanspraak gaan maken op Rome. Fuente maakte hierbij gebruik van een verkeerde denkwijze van Merckx, die na afloop van de vijftiende etappe had verklaard, dat hij op zondag niets en op maandag wel het een en ander van Fuente verwachtte. Het pakte ech ter geheel anders uit, want juist zondag kwam de aanval van de Spanjaard. Met een voorsprong van 2.21 minuten ging hij als eerste over de eindstreep. Merckx kwam als vijftiende over de finish. De plotselinge dood van zijn manager, Jean van Buggenhout, zaterdag, zal daar on getwijfeld toe hebben bijgedragefi. Merckx had de grootste moeite gehad bij te blijven. Fuente was echter niet te stuiten en schudde dertig kilometer voor het einde ook Felice Gimondi van zich af. Op de Monte Generoso toonde Fuen te wederom zijn grote kwaliteiten als klimmer. Met groot gemak nam hij de steile klim en ook in de afdaling bleef hij bouwen aan zijn winst. Maandag heeft Fuente alles in het werk gesteld om tot een herhaling van zijn één dag tevoren geleverde prestatie te komen, maar slaagde slechts gedeeltelijk. Veertig kilometer voor de finish in Iseo liet Fuente zijn ploegmakker Laz- cano wegspringen. Toen niemand rea geerde probeerde Fuente hetzelfde en eveneens met goed resultaat. De twee Spanjaarden voerden het tempo op, maar verder dan een voorsprong van 13 seconden kwamen zij niet. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Merckx (Belg) 84 uur, 55 minuten 42 seconden, 2 Gimondi (It) op 33 seconden; 3. Baronchelli (It) op 41 seconden: 4. Battaglin (It) op 1.09; 11. Fuente (Sp) op 5.09; 12. Kuiper (Ned.) op 5.14. toernooi aan. In het buitenland rede neerde men: Als Ajax meedoet dan moet het wei een sterk toernooi zijn.” Het Nederlandse jeugd-waterpoloze- vental werd tijdens een toernooi in Wald Kraiburg vijfde en voorlaatste. Spanje won het tornooi. Poule B: Fulham-Ajax 1-2, HVB-Ant- werpen 1-2, Ajax-Celtic Glasgow 1-2, Antwerpen-Fulham 0-4, Celtic-HVB 2-1, HVB-Ajax 0-12, Antwerpen-Celtic 0-3, Fulham-HVB 1-0, Ajax-Antwerpen 7-0, Celtic-Fulham 0-0. Eindstand: 1. Celtic (4-7), 2. Ajax (4-6), 3. Fulham (4-5), 4. Antwerpen (4-2) en 5. HVB (4 0. hechtte. Mr. Douwes names sponsor Nationale Nederlanden complimen teerde Hughes na afloop en wees fijntjes op een pikant aspect met zijn opmerking dat het een heel wat beter resultaat was dan dat van het eerste elftal dit seizoen. Felicitaties dus voor Hughes na een overwinning die voor vrijwel iedereen onverwacht kwam. In Toronto zijn Rusland, Tsjecho-Slo wakije, Zweden, Finland en Canada overeengekomen prof -ijshockeyspelers tot het amateur-wereldtoernooi toe te laten. Nu de introductie van Haarlems jaar lijks terugkerende jeugdtoernooi achter de rug is mag echter worden gesteld dat het evenement in de toekomst kan uit groeien tot een begrip. Net zoals in feite het jeugdtoernooi van Blauw1 Wit en ADO dat ook zijn. Ook daarom was Haarlem bijzonder tevreden met de toe zeggingen van Ipswich, Celtic en Ful ham dat zij volgend seizoen graag bereid zijn om weer terug te keren naar Haar lem. Een bereidheid die zeker in de hand is gewerkt door de manier waarop de (buitenlandse) spelers in Haarlem zijn ontvangen. Wehnes: „De buitenlanders zijn allemaal ondergebracht bij pleegou ders. Voor die spelers en pleegouders hebben wij in de Aula van het Lorentz Lyceum een feest gegeven. Bovendien was er één avond later voor officials scheids- en grensrechters en Haarlem- bestuursleden een feest in de kantine van HCK. Bij dat spelersfeest was het wel aardig dat wij voor voldoende meis jes konden zorgen. Anders was het mis schien een saaie boel geworden. Wij hebben in ziekenhuizen gevraagd of er verpleegsters waren die zin hadden om op ons feest te komen. Bovendien was een dameshockeyclub uitgenodigd. Al met al werd het daarom een feest van 500 mensen.”

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 17