Batsman van Bloemendaal lieten het afweten DSK HEEFT KANSEN IN weg EIGEN HAND Van Leeuwen op tweede plaats Schaakprobleem door kampioen WGM opgelost De Rooi sterkste P.L. Zwart-boys werd overtuigend winnaar Pennings winnaar in Ronde van Uithoorn SPORT 15® Rood en Wit gaf de volle winst in slotfase Stormachtige” Ronde van Beverwijk voor Dirk Groen «T 4' I PIET SLIKKER IN KOPGROEP VAN ZESDE NAAR VIERDE PLAATS ZAALVOETBALTOERNOOI KENNEMERLAND MATIG BEZOCHT 21 SPORT JUNI 1974 DINSDAG 4 Beslissing Uitslagen 4' ?- (Van onze wielermedewerker) Goosen van Rood en Wit mist de bal, die rakelings langs het wicket gaat. Wicketkeeper is Ceton. (Van een medewerker) (Van onze cricketmedewerker) Op 87 was Rood en Wit dan ook all VOC kwam niet langs ijzig HBS (Van onze cricketmedewerker) op (Van onze schaaktnedewerker) (Van onze schaaktnedewerker) (Van een medewerker) was beste van het spel. Het was voor Kennemerland en Van Meeuwen bepaald jammer dat de be- duel met De Ster door Roel Hopman weliswaar een 10 voorsprong, maar na de doelwisseling deed Leo Schats met twee goals de winstkansen in het voor deel van De Ster keren: 21. Hermes scoorde het toch niet bijzonder hoge totaal van 140 na een tussenstand van 52-6. Goed bowlen van vooral Maas en Pim Kruyt was de oorzaak van dit goede begin voor Bloemendaal. Alleen de gebroeders van Wijk konden met het geluk aan hun zijde, de moeilijkheden doorstaan H. v. Wijk 55 en W. van Wijk 25. Maas bowlde 3-41 Pim Kruyt 3-24 en Worrell 2-28. Bloemendaal begon opge wekt aan de opgave deze runs te maken, maar al spoedig bleek dat Hermes er anders over dacht. Het waren wederom de gebroeders van Wijk die met goed bowlen verhinderden dat Bloemendaal makkelijk tot scoren kon komen. Kleine bijdragen van P. Kruyt 16. Brongersma 16 en L. Worrell 14 waren niet voldoen de en op 72 was Bloemendaal all out. Aanvoerder Paul Maas was wel enigs zins teleurgesteld: „Wij zijn met onze neus op de feiten gedrukt, nl. de onge concentreerdheid van onze batsmen. Wij hadden dit totaal makkelijk moeten ma ken maar wij hebben onvolwassen ge speeld. Als er door Van Wijk goed gebowled wordt, maar beslist niet dode lijk, dan moet je de runs aan de andere kant zien te scoren. Aan de andere kant is iedereen er bij ons nu op gebrand om zich zondag te herstellen bij de belang rijke wedstrijd tegen VRA. Als wij win nen, dan zitten wij weer goed”, aldus aanvoerder Maas. tegen Kennemerland door treffers van de broers aRnzjjn, waarmee PL Zwart- boys zeker was van de eindzege. Kennemerland was door Lecherman het eerst aan scoren toegekomen. Ca- roussel kwam in het slotduel tot een 2 0 zege op De Ster. Beide doelpunten werden in de tweede helft door Peter Gerrits gescoord. Junioren: 1. J. Vooys, Scheveningen; 2. Sj. Klaver, Tuitjehorn; 3. J. v.d. Weyde, Amsterdam; 4. M. Schoen, Nieuwendam; 5. S. Kuiper, Blokker; 6. H. Kuiper, Haarlem. HAARLEM. Met een volledig na komen van haar sportieve verplichtingen heeft de Amsterdamse schaakvereniging Watergraafsmeer niet alleen het behaal de landskampioenschap meer glans gege ven, maar tevens een bevredigende op lossing gegeven voor de ontstane proble men bij degradatie uit de hoofdklasse. De stand in de hoofdklasse: VOC 4 18, Hercules 4—14, Quick 4—13, HCC I 3—9, HCC II 4—11, UD 3—8, Rood en Wit 4—8, HBS 4—5. De eindstand: 1 P.L Zwart-boys 6 pnt., 2 Caroussel 2, 3 Kennemerland 2, 4 De Ster 2. De prijzen werden na afloop uitgereikt door de heer IJ. van Meeu wen. Hij bedankte daarbij tevens de scheidsrechters voor hun goede arbitra ge. UD maakte tegen Quick een bijzonder zwakke indruk en was na 2’/s uur bat ten voor 51 all out. Bertsch, een veelbe lovende jongeling in de Haagse gelede ren, met de cijfers 6 voor 20 en Klijn met 3 voor 5, hadden de Deventer ploeg geen schijn van kans gegeven. Tevoren had Quick gebat met als eindresultaat 131 punten, na een weinig goeds belo vende lunchstand van 64 voor 8. Het waren Van Eek met een zeer knap gespeelde 36 en Klijn, die met 25 niet uitbleef, die hun ploeg van een dreigen de ondergang hadden gered. B. Lubbers nam 4 voor 48. Abendanon 5 voor 40. HAARLEM. In zijn derde wedstrijd voor de voorronden van het kampioen schap van Nederland voor afdelingskam- pioenen, kwam DSK uit tot een 4-1 overwinning op DWG en nam daarmee de kansen om tot de finale door te dringen weer helemaal in eigen hand. DWG was tweemaal tot de volle winst gekomen tegen S. O. Soest en Zeemacht, terwijl DSK aan S. O. Soest een puntje had verspeeld. DSK moet nog tegen de Leidse kampioen Bernardus spelen en als daarvan wordt gewonnen, zit het voor de finale wel goed. In de eerste klasse haalde VUC zijn eerste overwinning binnen in de match tegen HCC 3, dat met vier invallers aantrad en daardoor erg was verzwakt. VUC sloot op de hoge score 220 voor 8, waarvan Koster 53, Commerell 47 en Van Aller, die met 53 niet uit bleef. HCC werd daarna volledig van de mat geveegd: 61 all out, waarbij De Vries met 7 voor 20 schitterende bowlingcij- fers achter zijn naam kreeg. Ook Excelsior maakte tegen De Kre kels een zwakke beurt: 54 all out, waar na de Krekels op 55 voor 6 aan het langste eind trok. wijten. Rood en Wit mocht eerst batten en kon op de bowlerij van Stel en Ambler maar moeilijk uit de voeten. Bij de lunch was slechts een totaal van 38 runs bereikt, weliswaar voor het verlies van twee wickets, maar de batsmen gaven iet drekt de idruk, dat er na de lunch sneller gescoord zou worden. Stel en Ambler bowlden vooral na de lunch zo netjes dat het scoren van runs erg moeilijk was. Op het veld van Droste in de Waar- derpolder speelt DSK woensdagavond om half zeven tegen Bernardus, dat als Leids kampioen aanvankelijk niet deel zou nemen. Bij een overwinning gaat DSK over naar de finale, welke zondag 16 juni op de velden van het KNVB- sportcentrum in Zeist wordt verspeeld en waaraan vier ploegen deelnemen. Onder de vijfhonderd toeschouwers bij het treffen tussen DWG en DSK waren vele supporters uit Haarlem. De strijd droeg weliswaar een fors karakter, maar bleef toch in sportieve banen. Over het algemeen speelde DSK sterker en het nam dan ook door twee goals van de attente Danny Lensen een 0-2 voor sprong. De gastheren haalden nog voor rust tot 1-2 Op en daarmee bleef de spanning volop behouden. Tien minuten na de hervatting liep DSK door Hans Bos tot 1-3 uit en toen Kas Brugstra daarna een vierde treffer aan liet teke nen, zat het voor de Haarlemmers ge bakken: 1-4. De DWG-ers probeerden nog wel iets aan de achterstand te verhelpen, maar doelman Frans Stijn van DSK bleek ondanks een opgelo pen blessure niet te vermurwen. Bloemendaal is van het pad der over winningen afgestapt door een onver wachte nederlaag tegen Hermes DVS. Nieuwelingen: 1. J. v.d. Oosten, Rotter dam, de 40 km. in 56.07; 2. R. van Waard, Haarlem; 3. A. Minkes, Leeu warden; 4. K. Balvert, Amsterdam; 5. S. Snijders, Zwanenburg. BEVERWIJK Ondanks een stormachtige wind en een fikse regenbui in de slot fase van de koers, waardoor velen voortijdig het strijdperk verlieten, droeg de ronde van Beverwijk voor amateurs, zondag door de BRC Kennemerland met steun van de Beverwijkse Courant op het bochtige parcours van het sportpark Adrichem ver reden, toch wel een aantrekkelijk karakter. Er is door degenen die de weerselementen trotseerden met veel strijdlust en inzet gestreden. Vooral Dirk Groen uit St. Pancras bleek fel op winst belust, legde met de Hagenaar Silvius de grondslag voor een zes man sterke kopgroep en toonde zich daarvan aan het slot van de race de sterkste finisher. Met een volle lengte verschil hield hij zjjn vluchtmakkers op afstand. Naast de eerste prijs kwam Groen ook in het bezit van de leidersprijs, omdat hij tijdens de koers de meeste keren als eerste de streep was gepasseerd. Peter Lecherman mocht nadien voor Kennemerland nog wel een penalty ne men, maar die schoot hij langs de ver keerde kant van de paal. Daarmee ont ging Kennemerland de gelijkmaker. (Van onze wielermedewerker) UITHOORN. Onder tamelijk grote belangstelling werd maandag de traditi onele Pinksterronde van Uithoorn verre den en die leverde een overwinning op voor Marcel Pennings uit Nieuw-Ven- nep. Samen met de jonge Haarlemmer Hans van Leeuwen had Pennings zich in de laatste ronde van een zes man sterke kopgroep los gemaakt na een inleidende demarrage van de Amsterdammer Co Moritz. had opgelopen, moest voor een regelma tig koersverloop op last van de jury vijf ronden eerder afspurten voor de klasse ringen vanaf de negende plaats en dat ging Cor Leunis het beste af. Van de twee Caballero-rijders in de kopgroep demarreerde eerst Dirk Groen tevergeefs en daarna probeerde Sjaak Schuitemaker bij het ingaan van de laatste ronde zonder succes zijn slag te slaan. De andere koplopers doorzagen dit spelletje en hielden de Caballero’s in be dwang. Het draaide uit op een eindsprint en daarin bleek de strijdvaardige Groen toch de rapste. „Je was met dit slechte weer de beste en sterkste coureur”, sprak voorzitter Jacques Davidson van het organiserende Kennemerland tijdens de huldiging tot Groen, „en je hebt verdiend gewonnen.” Amateurs: 1. D. Groen, St. Pancras, de 90 km. in 2.03.22; 2. C. Hoogedoorn, Zwanenburg; 3. J. Schuitemaker, An- dijk; 4. P. Slikker, Broek op Langedijk (1ste renner van Kennemerland); 5. J. Silvius, Den Haag; 6. H. Langerijs, Blok ker; 7. G. Schoumans, Amsterdam; 8. D. Zeeman, Oudkarspel; 9. C. Leunis, Am sterdam; 10. J. Kruunenberg. Hoofddorp. De Heemskerker Lies de Vries werd elfde en was daarmee de tweede Kenne- merlander. Zijn verloofde Lyda v. d. Oord was zaterdags elfde geworden in Heenvliet bij de dames. Bij de junioren zegevierde plaatselijk favoriet Roel Fridsma. Samen met Ge rard Looyestein uit Noordwijkerhout, die een sterke koers reed en Bert Lamboo uit Breukelen was hij vijf ronden voor het einde uit een tien man sterke kop groep ontsnapt. Looyestein werd tweede. De Zwanenburger Rob Borst kwam de negende plaats. Bij de eerste klassers werd inmiddels ook over het lot van de VHS-reserves beslist. De ter arbitrage voorgelegde par tijen uit de ontmoeting met het Gronin ger Staunton leverden wel een 5'/t-4’/« zege op. maar daarmee kwam de ploeg uit de Spaarnestad precies een bordpunt tekort om een beslissingswedstrijd met het Nijmeegse SMB te kunnen afdwin gen. A’dam; 4. H. Jacobs, Nes aan de Amstel; 5. J. Kruunenberg, Hoofddorp; 6. Th. Oudshoom, Waverveen; 7. R. Smit, Haarlem; 8. P. Verdonk, 9. N. Dulneveld, beiden Zaanstad; 10. P. Neeskens, Haar lem. lijk hard, zijn score van 43 bevatte niet minder dan 8 vieren. Zijn partner Van Weelde kwam tot 31 runs, waaronder 3 vieren. Van Wel bowlde na aanvan kelijk op 5 voor 12 te hebben gestaan 6 voor 53. HBS batte de eerste tijd met ijzige kalmte, vooral Blom, die 90 minu ten gebruikte voor slechts 16 runs. Toen eenmaal Van Rijn (36, 3x4, 1x6) en Derogee (38 niet uit, waaronder 5 vie ren) hun stellingen hadden betrokken, ging ’t veel sneller, maar HBS restte te weinig tijd voor de overwinning, waar door het bij een eindstand van 134 voor 7 uitliep op een draw met het bonuspunt voor VOC. De beslissende ontsnapping werd inge leid door Groen en Silvius. Zij gingen er samen vandoor en kwamen op het door de regen glad geworden parcours sneller door de bochten dan het logge peloton. Co Hoogedoorn. Sjaak Schuitemaker, Piet Slikker en Hans Langerijs begrepen dat er handelend moest worden opgetre den als zij nog voor de vetste prijzen in aanmerking wilden komen en dit viertal sloeg de handen ineen. PL Zwart-boys zegevierde door tref fers van Splinter en Liefting, die allebei tweemaal scoorden, met 42 over Ca roussel de tegenpunten waren van Gerrits en Jonker en bleef in de voorlaatste partij van de avond met een score van 31 aan de winnende hand De uitslag: 1. M. Pennings, Nieuw Vennep, de 90 km. in 2.19.34: 2. Hans van Leeuwen, Haarlem; 3. C. Moritz, HAARLEM. De vorig jaar door Wijkhuizen gedane uitspraak: „Ieder to taal tegen Hercules gemaakt is een win nend totaal” blijkt nog steeds waar te zijn. Rood en Wit had dan ook, ondanks het zeer lage totaal van 87 runs ge scoord in 3’/> uur, makkelijk van Hercu les kunnen winnen. Dat dit niet gebeur de, ondanks de luide aanmoedigingen van de nieuw opgerichte supportersclub, heeft Rood en Wit geheel aan zichzelf te out nadat Wijkhuizen en Luining in de slotfase gelukkig nog wat runs aan het totaal konden toevoegen. Stel 427 en Ambler 319 bowlden beiden 24 overs. De supportersclub van Rood en Wit kon reeds bij de tweede bal van Onstein alle toeters, bellen en blikjes laten klinken, toen hij openingsbat Saris bowlde. Op 13 werden Schriek en Barend Stel ook gebowled en Rood en Wit was „on top”. Regelmatig bleven de wickets vallen op het goede bowlen van Onstein en Wijk huizen waarop de Utrechters zich geen vrijheden konden permitteren. De onor thodoxe manier van batten van de meeste Herculanen was een kolfje naar de hand van beide bowlers. Op 51 viel het zesde wicket en wel dat van Daudey, die tot op dat moment het beste en verstandigste batten had laten zien. Toen Wijkhuizen twee runs later ook De Ko- ning bowlde leek de zaak bekeken. De nieuwe batsman Van der Leur gaf op zijn eerste bal ’n zeer eenvoudige vang- kans de tot grote schrik van de vele Rood en Wit supporters werd gemist. De twee volgende batsmen zouden Ambler en Ceton zijn geweest, die nauwelijks hun eigen bat vast kunnen houden, laat staan er runs mee scoren. V.d. Leur die altijd alles of niets speelt kreeg deze keer alles want na nog driemaal gemist te zijn, sloeg hij in de voorlaatste over de winning-hit. Onstein en Wijkhuizen bowlden na de thee unchanged resp. 5- 43 in 25 overs en 2-31 in 17 overs. In het voorprogramma toonde de Scheveninger Jack Vooys zich onbetwist de sterkste in een race voor junioren. Na met Sjaak Klaver een voorsprong te hebben opgebouwd, liet hij deze vlucht- makker vier ronden voor het einde in de steek en igng als een verdiend triomfator door de finish. Eerder was de Rotter dammer J. v.d. Oosten al gehuldigd als winnaar van een wedstrijd voor nieuwe lingen. Hij was samen met de Haarlem mer Ron van Waard en Minkes uit Leeuwarden halverwege de koers uit het peloton ontsnapt. CASTRICUM. Het jaarlijkse Pink- ster-toernooi van de schaakclub Castri- cum is gewonnen door P. de Rooi, lid van de hoofdstedelijke schaakvereniging VAS-ASC. In de hoogste vierkamp had hij het op te nemen tegen twee dames (Timmer en De Graaf) en Peter de Roode, een jonge speler van Kijk Uit die een grate toekomst op het schaakbord wordt toegedacht. Zowel aan de vier kampen als aan de eerder gespeelde zeskampen (gespeeld in een tempo van een uur per partij) hebben veel schakers uit Haarlem en de IJmond en Omgeving meegedaan. Velen van hen vielen onder de prijswinnaars. In de vierkampen gin gen de prijzen naar: Qroep 1: De Rooi 2)4, mevr. Timmer 2, De Roode 1, Mej. de Graaf 14. Gr. 2: Lubert 2. Swlnkels 2; gr. 3: Vogelenzang 214, Lips jr. 114; Gr. 4: Kok 3, Van Wonderen 2; Gr. 6: Lute 2, Clarijs 114: Gr. 6: Otten 214, Lips sr. 114; Gr. 7: E. Maas 2, Deijl 2; Gr. 8: Van der Wal 2, De Brie 2; Gr. 9: De Boer 2, J. Smit 114. Gr. 10: Tak 2, Tasmende 114. Gr. 11: Van Diepen 2, Duncan 114; Gr. 12: Nuyen 2, Van Doorn 2: Gr. 13: Brakenhoff 2, Zwart 2- Gr. 14. Van Ekelenburg 214, Pronk 114; Gr. 15: Hollander 3, A. Breedveld 114; Gr. 16: Dijk stra 3, Mastenbroek 114; Gr. 17: E. Breedveld 214, mevr. Baas 2. Zeskampen: De Roode 4)4, Wessels 314, Van der Hauw 3; Gr. 2: Schilt 414, Katoen 314 Swlnkels 3; Gr. 3: Karreman 4, Otten 3, Lips en Kwak 214; Gr. 4: Schlosser 4, Kok en Bult 314; Gr. 5: Schagen 414, Stallinga en Schurer 3; Gr. 6: Kemperink en Van Dijk 4. Groot 214; Gr. 7: De Boer 414, De Beer 314, Besse 3- Gr. 8: J. Smit 414. Rietveld 314, Levendig 3; Gr. 9: J. Rietveld 5, M. Levendig 4, H. van Ekelenburg 3; Gr. 10: Van der Hof 414, Kloppenburg 4, Van Sonderen 314. In het najaar zal Castricum dï organisatie van een toernooi ter hand nemen waarvoor uitsluitend sterke Nederlandse schakers zullen worden uitgenodigd. Het gehele gebeuren wordt dan gesponserd door Transavia. BEVERWIJK. Door de zaalvoetbal- afdeling van het Haarlemse Kennemer land werd in samenwerking met sponsor Van Meeuwen voor de tweede keer in de sporthal te Beverwijk een zaalvoet- baltoernooi gehouden en dat leverde winst op voor PL Zwartboys uit Alk maar, dat zowel tegen Kennemerland, Caroussel (Beverwijk) en De Ster (Alk maar) tot een overwinning kwam. Er viel op de eindzege van PL Zwart-boys dan ook niets af te dingen. Het Alk- maarse team had in alle partijen het Na een felle jacht slaagden de vier jagers erin om de twee vluchters te achterhalen. De beslissende slag was daarmee gevallen. Gé Schoumans en Dirk Zeeman gingen ook nog wel op jacht, maar zij kregen de voortijlende kopgroep van zes niet te pakken. Het tot veertien man geslonken peloton, dat al meer dan een halve ronde achterstand Aanvankelijk was de kopgroep tien man sterk, maar helaas moesten Co Hoogedoorn (Zwanenburg), Ron Smit (Haarlem) en Jan van Immerzaal (Am sterdam) door pech afhaken, terwijl de moegestreden Haarlemmer Dick Schou ten vijf ronden voor h?t einde de kop groep moest laten gaan. Hij kwam zelfs niet meer onder de prijswinnaars voor. Ron Smit was na zijn lekke band snel op een andere fiets overgestapt, sloot zich bij het peloton aan en ontsnapte in de slotfase om nog de zevende prijs te grijpen. In de laatste ronde demarreerde Co Moritz uit de tot zes man geslonken kopgroep, pakte twintig meter, maar werd in het zicht van de finish door Pennings en de steeds beter marcheren de Van Leeuwen overstoken. Het parcours in het sportpark Adri chem moest 88 keer door de amateurs worden „genomen.” Door een stormach tige wind, die veel stuifzand deed op waaien, en de aanvalsdriften van Jaap van Lieshout, Jimmy Kruunenberg, Nico Hendriks, Ruud Haller, Jan de Jong en Nanno Bakker, moesten al in het begin van de strijd tientallen zwakkere broe ders van de aanvankelijk tachtig man sterke hoofdmacht afhaken. De koers kreeg zo’n beetje het karakter van een afvalrace. Nochtans werd er op het voorplan aardig strijd geleverd en toen de renners al bijna een uur in het zadel zaten, waagde Dirk Zeeman zich aan een solovlucht. Hij bracht het tot een voor sprong van vijftien seconden, maar moest die winst weer uit handen geven. De stijlvol fietsende Barry Ulyatt uit Nieuw-Zeeland, die steeds in de voorste gelederen had gestreden en onlangs ver rassend de Omloop van de Haarlemmer meer won, moest in deze fase van de strijd door een mankement aan zijn derailleur opgeven. Het peloton was in middels al tot de helft geslonken. HAARLEM In de hoofdklasse cricket was de draw van VOC tegen hekke- sluiter HBS zonder meer een verrassing. Na vier wedstrijden verspeelden de Rot terdammers hiermee hun eerste punten. Quick versloeg UD en maakte daardoor een geweldige sprong omhoog. Het steeg van de zesde plaats naar de tweede en vormt nu een bedreiging voor VOC. De tweedaagse „broederstrijd” tussen de ploegen van HCC eindigde in een draw met het bonuspunt voor het eerste. HCC I opende de innings en sloot op 191 voor 9, waartoe Van Laer (36), Trijzelaar (48), Fontijn (34) en Sillevis met 22 runs het nodige hadden bijgedra gen. Het tweede bracht het minder ver en zat voor 124 aan de kant, een totaal waarvan de „oude rot” Spekking met een zeer beheerste 61 het leeuwedeel had vergaard. Opnieuw trok het eerste naar de wickets, nadat in de ochtenduren twee uur door de regen verloren was gegaan. Het werd een declaratie van 141 voor 5, waaronder een genadeloos harde 46 van Van Laer, die de bal acht maal naar de boundary joeg en eenmaal het veld uit lichtte. Spekking had met 3 voor 30 de beste bowlingcijfers. HCC II had niet voldoende tijd meer om voor de runs te gaan, waardoor de wedstrijd een onvermijdelijke draw tot resultaat had: 160 voor 5. Topscorer was de debuterende Hoogstraten die met 67 runs de aandacht op zich vestigde. Koploper VOC stond er tegen HBS allesbehalve florissant voor toen het op 60 al zeven man kwijt was, waaronder de grote rungetters Bakker en Schoon- heim. De Rotterdammers hadden echter nog wat achter de hand in de „staart- wickets” Van der Kooy en Rob van Weelde, die met uitermate brutaal spel de Haagse bowders gingen afstraffen. Vooral Van der Kooy sloeg verschrikke- De wedstrijd Watergraafsmeer-BSG was verdaagd bij de stand 4%-4*/2. De afgebroken partij stond verloren voor de Gooise schaakclub. Watergraafsmeer had evenwel aan remise voldoende voor het behalen van de landstitel en daardoor zou BSG zich kunnen vrijwaren voor degradatie ten koste van het Rotterdam se Charlois. Het Watergraafsmeerpbe- stuur besloot de partij uit te spelen. Toen BSG kennis nam van het hoofdste delijke besluit hield het de zaak voor gezien. De partij werd zonder verder spelen opgegeven, waardoor Water graafsmeer officieel kampioen was, Charlois voor de hoofdklasse behouden bleef en BSG degradeert. Tenzij een ingediend protest van BSG tegen het achteraf moeten spelen van een partij nog gevolge heeft Hoofdklasse: MoerwijkEindhoven 2- 8. WatergraafsmeerBSG 5*/i-4'/t. Ie klasse, afd. A: VHS IIStaunton 5'/»- 4’/s; afd. B: M. Euwe/MorphyDD II 7’/»-21/ï, SMB II—LSG 4-6. 2e klasse, afd. C: VoorschotenPhilidor II 5‘/t-4'/i; aafd. D: WaalwijkVenlo 4'/«-5*/». langstelling met amper honderd man niet groter was. Als propaganda voor het zaalvoetbal heeft het toernooi echter aan de verwachtingen voldaan. Er werd soms leuk en met veel enthousiasme gestreden. De krachtsverschillen waren bovendien niet al te groot en daardoor ook het element spanning volop aanwezig. Het eerste van de zes wed strijden ging tussen Caroussel en Ken nemerland, waarbij het team van de organiserende club door een in de eerste helft gescoord doelpunt van nieuwkomer Peter Lecherman met een score van 1 0 aan het langste eind trok. PL Zwart- boys won daarna met 20 van De Ster door goals van de goed spelende Gerrie Splinter en ex-prof Piet Buys. Kenne merland nam in de eerste helft van het

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 21