J. G. Voorn won interland-reis Evangelisatielanddag weer door vele duizenden bezocht Alle kandidaten Twee leidende teams in ballet bij Corry Rijnders Syp-Sterktoernooi P. Dijkman Dulkes over de Aanrijdingen in de Velsertunnel Aantal belangen groot en zwaarwegend voor college GS nu bekend „In de ban van de ring” als politieke onduidelijkheid in Beverwijkse raad Hoogovens rekent op communicatie over en weer met de omgeving PORION 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 ƒ8,75 ƒ15,60 ƒ30,60 I 5 Melkhandel houdt vast aan actties A. Kouwenhoven sr. won wisselbeker bij viswedstrijd 4 1974 PLAATSELIJK NIEUWS JUNI DINSDAG 4 7 STRANDVOETBAL IN IJMUIDEN 3 I 4 (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De statenfractie jn; ry, (Van een medewerker) KEES MAAS (Van een onzer verslaggevers) I (Van een onzer verslaggevers) 'sven, waardoor deze socialistische par- I De dag was wat troosteloos begonnen, want de regen dreinde neer, zodat men ditmaal het bekende tafereel zag van vele conferentiegangers, die zich ’n goed plaatsje op het gras hadden verworven, om vandaar over de luidsprekers de bood schappen te beluisteren en tussen de be drijven door te praten met kennissen. kt v; 04 54 08 en lg ee 9- >n- [J- er, rn, m; ky, m; at; Sn ich i0, 13 0, 35 0. 15 )4 0. 57 L K K 0, D 0, as, |n- d- 3S- n- sr- )1- en; 26, en, es- rg, ok, ’e- la, ce, sr- •h; tr ie, a- ne it; ■n; it- i2; ee 1- 2; -is -is 5- i; a- o; 8; Dit thema kwam ook sterk tot uiting in het optreden van Shadrach Malokka een Afrikaan, die een gewelddadig leven achter de rug heeft, maar tot bekering is gekomen en nu als een zendeling ande ren de blijde boodschap brengt. Zijn toespraak werd met grote aandacht be luisterd, en ontroerend was het Afri kaanse lied dat op zijn getuigenis volgde. Terwijl de diensten in de grote tent vxoortgang vonden, met als sprekers ds. Koster, ds. Hessels en de evangelisten Shadrach Malokka, A. v. d. Sande en Jb Klein Hanveld, werden de kinderen in twee aparte tenten beziggehouden met lied, boodschap en spel. Ook hier bracht de doorkomende zon uitkomst, want juist bij de kleintjes was de ruimte wel erg beperkt, en nu konden er zo nu en dan buiten spelletjes worden gedaan. IJMUIDEN. Er is weer heel wat ge beurd in het Syp Sterk strandvoetbaf- to.emooi. De Poort van Velsen heeft de kans om de leiderspositie van Royal over te nemen laten liggen, door tegen Rolvink niet verder dan een 1-1 gelijk spel te komen. Met negen punten delen dus Royal en de Poort van Velsen de eerste plaats. Centrum begint zich dui delijk te herstellen en is inmiddels naar een vjjfde plaats opgeklommen. In dit toernooi z|jn de eerste vier plaatsen het meest aantrekkelijk; nummer een gaat automatisch over naar de finale, terwijl de overige drie in een nacompetitie moe ten uitmaken wie de andere finalist zal worden. Men is nu bijna op de helft en tot nu toe loopt alles precies volgens schema. IJMOND. In de Velsertunnel volg den op eerste Pinksterdag in de oostbuis een aantal aanrijdingen vlak achter el kaar. Daarbij waren in totaal tien auto’s betrokken. Het serretje begon omstreeks kwart over elf, toen twee personenauto’s tegen elkaar aanreden. Daarop volgden enkele minuten later nog vier auto’s in een kleine kettingbotsing, waarna tenslotte de laatste twee elkaar'raakten. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een bij Hoogovens zeer bekende fi guur, de heer J. G. Voorn, chef restau rant en lunchkamers van het Hoogoven- bedrijf, is winnaar geworden van een reis naar Hannover om daar de voetbal wedstrijd Nederland-Uruguay bij te wo nen en wel samen met zijn vrouw. De heer Voorn, die in Alkmaar woonachtig is bezocht in het begin van dit jaar de Horecava ’74 en raadde daar naar het aantal sachets met fritessaus die waren uitgestald in een glazen bol. Hij won en is nu in het gelukkige bezit van twee zitplaatsen voor de interland en van de kaartjes voor de vliegreis, welke hem inmiddels zijn uitgereikt. Trompboys-Zeebad: Trompboys kwam niet opdagen en dat betekende een re glementaire 5-0 overwinning voor Zeebad. Stand in het Syp Sterk toernooi: Ro yal 5-9, Poort van Velsen 5-9, Snacks 4-7, Zeedistel 4-7, Centrum 5-6, Rolvink 5-6, Tapijtenhal 5-4, Griffioen 4-2, Zeebad 4- 2, van Kaam 3-1, Trompboys 4-1, John ny 5-0. vanzelfsprekend ook de infrastructuur: de aanleg van wegen. Op dit terrein worden reeds vorderingen geboekt, met name ten aanzien van dejyegen van en naar het terrein van Hoogovens en zeer speciaal met betrekking tot de uitgangen bij Westenhout en De Kaeg. Wat deze laatstgenoemde betreft hoopt men dat de aansluiting daarmee aan het eind van dit jaar of begin volgend jaar zal plaats hebben. Dit betreft dan de Westelijke Randweg. Dan moet ook aan de orde komen de aansluiting aan de zuidkant: Velsertraverse en aan de noordkant: Coentunnelweg. Wanneer de poort De Kaeg in gebruik genomen wordt bete kent dat een ontlasting voor de Velser traverse. De aansluiting op de poort Westerhout is van invloed op het ver keer in De Gilden. Contacten met de omgeving zijn er ook ten aanzien van het bouwen van woonoorden. Zo wordt op dit moment onderhandeld over een terrein met de gemeente Heemskerk, over de vestiging van een nieuw woonoord en wel in Plan Zuidbroek. Op dit moment wordt niet gedacht aan een vervangend woon- Poort van Velsen-Griffioen: De Poort van Velsen had niet op zo’n grote tegen stand gerekend. Griffioen dat nu nog een ondergeschikte positie op de rang lijst inneemt, heeft echter genoeg kwali teiten om wat meer te bereiken. Paul van Leeuwen besliste pas in de tweede helft dit duel in het voordeel van de Poort. Op al deze gebieden is afstemming nodig en van de vele belangen die in het geding zijn. Hoogovens is er zich terdege van bewust dat de belangen van het In totaal werden 307 bovenmaatse vis sen gevangen, met een gezamenlijke lengte van 5957 centimeter. Hiervan nam de heer A. Kouwenhoven sr. er 23 voor zijn rekening (431 cm.), zodat hij voor de wisselbeker in aanmerking kwam. Na hem volgden: 2. A. de Raad (384 cm), 3. W. de Vos (339 cm), 4. T. Schaap (300 cm), 5. J. C. Belien (275 cm), 6. A. E. Jensen (265 cm), J. C. Pieterse (249 cm), D. Otte (245 cm), A. Jongbloed jr. (229 cm) en J. de Rooy (212 cm). Tenslotte is deze dag niet alleen een evan- gelisatiedag maar ook een grote reünie. De organisatoren waren echter optimistisch. Het zag er tenslotte lang niet zo somber uit als die ene keer toen ’n luifel van de koffietent inzakte, en velen drijnat wer den op het .moment dat in de grote tent het „Er komen stromen van zegen” werd ingezet. Inderdaad, op het moment dat er voor de eerste keer was gecollec teerd kwam de zon tussen de wolken door, zodat na de eerste samenkomst het beeld al spoedig weer als vanouds was. Terwijl groepjes literatuur uitzochten in de stands, anderen koffie of frisdranken haalden, verzamelden zich ook groepjes, die zich aan gezamenlijk musiceren overgaven. Rolvink-Poort van Velsen: Het was erg belangrijk voor de Poort, want een zege betekende de leiding in het klasse ment. Al snel had men de kans toen de Vries een strafschop wegens hands mocht nemen, hij schoot echter naast. Invaller van der Lugt wist evenwel vlak voor rust toch de eerste treffer achter Rolvink-goalie Haasnoot te plaatsen. Met tien spelers moest de Poort een groot gedeelte van de tweede helft uit maken. Het was dan ook niet verwon derlijk dat Rolvink domineerde. Tien minuten voor tijd knalde Rolvink raak en bepaalde daarmee de 1-1 eindstand. van de PvdA heeft nu officieel mr. E. H. Vrieze kandidaat gesteld voor een zetel in het college van gedeputeerde staten van Noord-Holland. Woensdag bericht ten wij reeds dat mr. Vrieze grote kans maakte op de kandidatuur. Nu is de samenstelling van het college, dat op woensdag 5 juni wordt gekozen, gehel rond. Tapijtenhal-Royal: Opnieuw was de harde wind grote spelbreker op deze voetbaldag. De geheel in het nieuw ge stoken Royal-ploeg nam door Eef Spaans een 1-0 voorsprong en met deze HAARLEM. Op een vergadering van de besturen van de melkdetailhan- delaren in Wesfr-Nederland is besloten om de akties zoals deze sinds 13 mei tegen de toen aangekondigde verhogin gen van in- en verkoopprijzen van melk en melkprodukten gevoerd worden, voort te zetten. Temeer omdat duidelijk is geworden, ook via gegevens door de overheid verzameld, dat de traditionele me'khandel in haar inkoopbeleid duide lijk ten achter gesteld wordt. IJMUIDEN. Dat Hoogovens de ont wikkelingen in en rond het bedrijf steeds nauwkeurig op de voet volgt, is een vanzelfsprekende zaak. Bedrijf en omgeving raken steeds nauwer bij ei kaars ontwikkelingen betrokken. Hoogo vens heeft immers tot in wijde omge ving vele- en zwaarwegende belangen, en omgekeerd krijgt ook de samenleving in het omliggende gebied in toenemende mate te maken met de externe effecten van de staalvestiging. De raakvlakken liggen vooral op het gebied van de planologie, de milieuhy giëne, de bestemmings- en gebruiksmo gelijkheden van terreinen, de voor de vestiging benodigde infrastructuur de woningbouw en de huisvestingsmogelijk- heden voor het personeel, alsmede de arbeidsmarkt en werkgelegenheidsvraag stukken. oord voor Eurocasa. Echter is bekend dat Casa Iberica in de voormalige Kweekschool, slechts een tijdelijk on derdak is voor de buitenlandse werkne mers. Een andere zaak is de vestiging in de voormalige Beijnesfabrieken, de Aagten hof. In de Beverwijkse wandelgangen wordt wel eens de gedachte geponeerd, dat het toch wel prettig zou zijn als Hoogovens dit bedrijf zou verplaatsen naar het industriegebied nabij De Pijp. De directe van de vestigng IJmuiden heeft hier nog niets van gehoord, maar zou het wel prettig vinden, dat dergelij ke gedachten ook haar officieel ter ore zouden komen. Toen Hoogovens destijds het Beijnes complex overnam en het totale personeel handhaafde, werd daar over alle lof gezongen en nu zou men verplaatsing wel prettig vinden, om op die plek' huizen te bouwen. De direc tieleden Th. van Erp en M. Albrecht vertelden ons geen bezwaar te hebben om naar De Pijp te verhuizen met Aagtenhof, maar dan moet de (gemeen telijke) overheid wel alle mogelijkheden beschikbaar stellen en de kosten dragen. uitverkochte zaal al veel te genieten geweest. Men begon met een leuke „Pe ter en de wolf”, met een trefzekere pianobegeleiding van Ch. Schippers. Het was een vrije bewerking van Prokof- jeff’s sprookje die de kleintjes alle kans gaf zich uit te leven, welke kans overi gens niet altijd werd gegrepen. Uitste kend was „Computer”, dat zeer trefzeker en in stijl werd gedanst. „Elektron” was gebaseerd op een werk van Arne Nord heim. Een fraaie compositie, die in deze choreografie echter niet tot zijn ^echt kwam. Het geheel was wat vlak en expressieloos. In „De jaargetijden” werd met grote toewijding gedanst, en al was de afwer king nog niet altijd bevredigend, het was toch een genoegen naar dit afwisselende schouwspel te kijken. Het laatste num mer voor de pauze was voor het publiek duidelijk een uitschieter: een kostelijk gedanste charleston, die best nog een keer had mogen worden herhaald, juist zoals dat met de slotdans van de „Ring” het geval was. We wijzen er trouwens op, dat „In de ban van de ring” aanstaande vrijdag in de ruïne van Brederode zal worden opgevoerd. In die omgeving zal het schouwspel ongetwijfeld ook grote in druk maken. VELSEN. De duizenden waren er weer op Tweede Pinksterdag. De tent op Velserbeek was ter gelegenheid van de Evangelisatielanddag geheel gevuld, en vol belangstelling luisterden de van heinde en verre samengestroomde bezoe kers naar het programma, gewijd aan het thema „Hij, Die is, Die was en Die komt”. Programma: dinsdag 4 juni: Royal - van Kaam, Zeebad-Snacks aanvang 18.30 uur. Donderdag 6 juni; Zeedistel-Rol- vink, Johnny-Trompboys, aanvang 19.00 uur. Vrijdag 7 juni: Griffioen-Tapijten hal, Poort van Velsen-van Kaan, 19.00 uur. radicaliserende tendenz bij het streven naar structurele veranderingen in de maatschappij. Symptomen van deze af remming zijn reeds zichtbaar in het ver vagen van Nieuw Links (zie bv. de geschiedenis van Han Lammers!) en in de opkomst van notoir rechtse figuren in linkse ogen dan binnen de PvdA. (Roel de Wit Wij hopen dat deze trend Beverwijk grotendeels voorbij zal gaan.” Ook de lichteffecten en decors droe gen veel tot het welslagen van dit grote ballet bij, waarin ook de docenten Corry Rijnders en Hetty Schippers rollen dan sten. De muziek werd uitgevoerd door Jilt Drenth, Melle Kleinsma, Ruud Nieu wenhuis, Andries Buising, Anton Jacke en Eddy Visser, en het geschiedde met veel vakmanschap. Ook 'voor de pauze Gezongen werd er op deze onder lei ding van ds. Reiling staande bijeenkomst veel door het duo De HaanWarta, het trio Niemeyer en het jeugdkoor JNVC, en natuurlijk door de bezoekers zelf. Zij luisterden verder naar een kort woord van de heer S. Abspoel, die de openingsmededelingen deed, en naar een korte boodschap van evangelist Theo Dikkes, die zo vaak de leiding heeft gehad, maar door een ernstige ziekte lang uitgeschakeld is geweest. Hij dank te voor de vele gebeden, die voor zijn genezing zijn uitgesproken. „Blijkens uitspraken van ir. J. Camf- ferman (CDA) is voor hem de VVD niet meer aanvaardbaar als coalitiepartner. Dit is bij alle droefheid wellicht het enige lichtpuntje. Ook uit het oogpunt van een werkbare meerderheid blijft er weinig anders over dan een cpllegepact PvdA-CDA. Programmatische parallel len liggen er genoeg. Wanneer de VVD uitvalt blijven in de raad slechts CPN en PPR over. De CPN heeft zich in november 1973 reeds buitenspel gezet. Dit afgezien van het feit, dat collegeze- tels in allerlei opzicht „duur” zijn en dus niet kwistig worden uitgedeeld. Aan de PPR is waarschijnlijk de rol van ongevaarlijk? getuigend geweten voor behouden. Hetgeen overigens niets aan de bereidheid van de PPR afdoet zich geheel in te zetten voor de realisering van haar program, dat in concept even eens als basis heeft gediend voor het PvdA-program.” „Gezien de CDA (SCP)—VVD meer derheid kan de PvdA nooit erg hoog van de toren blazen. Wij moeten dus niet gek opkijken als de PvdA aanstonds met 2 CDA-wethouders moet pacteren, waar van zij het beleid zo bestreden heeft. Met als geheel lachende derde of vijfde, het is maar hoe je het bekijkt de vaste bezetter van een CDA-zetel in het college, burgemeester Bruinsma. Zo blijft in Beverwijk de grote verliezer CDA in de komende vier jaar volledig de dienst uitmaken.” „Uiteraard heerste er op 29 mei vreugde in PvdA-kring om de zetel- winst. Pikant detail: op de juist aan de neus van de PPR voorbijgegane restzetel (Pim 40 stemmen verschilt) zal mevr. Albrecht plaats nemen. Zij is de echtge note van mr Dr. Max Albracht, een der topdirecteuren van Hoogovens. Eveneens echter sloop tussen de progressieven de levensgrote politieke kater. Pech voor de PPR en eigenlijk een penibele situatie voor de PvdA. In Beverwijk is presente ren van pilsjes profijtelijker dan dat van progressieve politiek. Het is toch allemaal één pot nat wordt er gezegd. Nooit goed te praten, wellicht te begrijpen. In ieder -=--- geval inderdaad zo gebleven door de PvdA regeringsverantwoordelijkheid te wegblijvers, die bijgedragen hebben tot ’sveja, waardoor deze socialistische par- grotere ondoorzichtigheid van de poli- vcrd«a ir. ®en tieke situatie in Beverwijk. stand brak ook de rust aan. De gehele tweede helft hebben de „Tapijten” met de rug tegen de muur gestaan, maar meer dan een doelpunt van Wim Jonker overigens een blunder van de Tapijt- goalie zat er niet in, 0-2. Griffioen-Centrum: Met het voordeel van de wind zorgde Seegers voor een ruststand van 0-1. Griffioen kon echter na de rust niet voorkomen dat Centrum verder uitliep, een penalty van Groot en een goal van Greven bepaalden de 0-3 overwinning. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe visseizoen heeft de hengelsportvereniging „Velsen” zater dag haar eerste competitiewedstrijd ge houden, met als inzet de door de Velser Sportstichting uitgeloofde wisselbeker. Vandaar dat bijna veertig leden zich naar het Noordhollandskanaal bij Schoorldam hebben begeven, om te be wijzen dat zij het hanteren van de hengel nog niet hadden verleerd. De heer P. Dijkman Dulkes is onte vreden over de politieke situatie in de Beverwijkse gemeenteraad. Hij schreef het onderstaande ingezonden stuk: „De uitslag van de gemeenteraadsver kiezingen 1974 zou voor Beverwijk een opklaring betekenen van de politieke situatie. Tegenover deze in de pers geui- te mening stel ik dat de politieke ondui delijkheid in Beverwijk ten zeerste is toegenomen. Volgens PvdA-PPR en D66 was het collegebeleid van de SCP-VVD- Combinatie aantoonbaar slecht. Genoem de partijen hebben dit dan ook steeds fervent bestreden. Electoraal wist echter de nu als CDA opererende SCP het verlies op drie van de 12 zetels te houden, hoewel dat altijd nog 25% is. Daarbij moet opgemerkt worden dat slechts */s van de oude fractie terug keert. Daar horen dan wel de 3 SCP- wethouders bij, die samen als college- meerderheid plus nog de SCP(CDA) KVP-burgemeester J. Bruinsma de verantwoordelijkheid hebben gedragen voor genoemd slecht beleid.” „De vierde verantwoordelijke, de door mede- en tegenstander unaniem als on bekwaam bestempelde VVD-wethouder Klomp, vergaart verder in een soort boerenpartij met-interne-knaleffecten ruim 30% van de VVD-lijst (4 zetels) als voorkeurstemmen. Hij wordt nog raadsnestor ook!” „CDA-VVD blijven in de nieuwe raad de meerderheid, nl. 13 van de 25 zetels bezetten. Hoe ongelukkig men met dit feit ook moge zijn, het feit staat recht overeind en er zit weinig anders op deze kiezersuitspraak te accepteren. Vooral ouderen en sociaal meer gevestigden hebben van hun stemrecht gebruik ge maakt. Men kan gevoegelijk aannemen dat het aantal behoudsgezinden :VVD; en traditiestemmers (veel CDA) tamelijk overtegenwoordigd is geweest. In liet algemeen is een lage opkomst in het nadeel van de progressieve partijen. Maar hoeveel betuigingen van spijt en teleurstelling b.v. De PPR ook achteraf in ontvangst mocht nemen, er veran dert geen sikkepit aan de ontstane situ atie. Het voeren van weliswaar felle maar faire en constructieve oppositie is grotendeels aan de kiezers voorbijgegaan en voor de PPR duidelijk niet gehono reerd”. „Concreet gesproken moet men vrezen dat deze toestand niet dan een negatief effect zal hebben op de PvdA. Met het optreden van het kabinet-den Uyl heb ben velen in de PvdA en de PPR bereidheid getoond „vuile handen” in de politiek te durven maken. Veel was er KVP-ARP aan gelegen om met name de „In de ban van de ring” was het hoogtepunt van de opvoering van de balletschool van Corry Rijnders vrijdag avond in de Velser Stadsschouwburg. Een ballet op het thema van Tolkien, waarin tal van leerlingen kans kregen een rol te spelen in een sprookjesachtig schouwspel, als monsters, geheimzinnige vogels of zelfs als ruisende bomen. Het was een mooi spektakel, vol kleur en beklemming, waarbij de muziek uitste kend was gekozen. De herkenbaarheid van de „goeden” en „kwaden” werd er door bevorderd, en de spanning verhe vigd. was er voor de Zeedistel-Johnny: Zeedistel blijft na dez eoverwinning toch een serieuze ge gadigde voor één van de vier plaatsen. Toch slaagde Johnny erin om een keer te scoren en doelpuntenmaker Remmers werd dan ook op de schouders van het veld gedragen. Zeedistel nam zelf vijf goals voor de rekenng: Visser, Ver schoor, Groote (2x) en Dooyeweerd. Geen spreekuur. De wethouder van onderwijs, drs. M. Roessingh houdt woensdag 5 juni geen spreekuur. ADVERTENTIE PROFESSIONEEL... MAAR ALLANG ONTDEKT DOOR DE DOE-HET-ZELVER! lloniliTlijk luhiiiihlti voor vakman en gezin Kant-en-klaar en met super hechtkracht 1001 toepassingen; om n een idee te geven: Houtrot herstellen. Gaten, kieren, naden en scheuren blijvend afdichten, ook tussen muur en kozijn of langs de trap en rondom cv-pfjpen. Betonreparatie of ragdun afpleis teren. Onderzadelen. Trapleuning muurvast zetten. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul” zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV. Spaanplaten naadloos verwerken (verlijmen). Tegels zetten op hout, spaanplaat of betonemaille, enz. Pleisterwerk, maar evengoed stop verf bijwerken. Betonnen ramen be glazen, ookineenstal. Dakpan vast zetten. Dunne plek in goot of lek balkon dichten. Latten tegen muur of plafond hechten» Super hecht kracht tussen HOUT en STEEN of tussen andere materialen van een verschillend uitzettingsooëfficiënt. Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter: STOPPEN, BLIJVEND AF DICHTEN, VOEGEN. UITVLAK KEN, RAGDUN PLEISTEREN, DIK PLAMUREN en blijvend HERSTEL LEN met PQRION, de in Zwitser land ontwikkelde één-componen- tige, dus-kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan élk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas, al leen niet aan plastic. Blijvend ther moplastisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Alkali-, elec- trolyt-, olie- en dooizoutbestendig. Verwerking met: plamuurmes, plakspaan, voegspijker, hand- of luchtdrukspuit. Onschadelijk voor de handen en onbeperkt houdbaar, ook bij aan gebroken pot of emmer. De PvdA-fractie levert de kandidaten W. van der Knoop, dr. ir. J. IJff en mr. E. H. Vrieze. De CDA-fractie zal de zittende gedeputeerden Th. Laan en drs. J. van Dis voordragen. De PPR tenslotte brengt namens de overige progressieve partijen de heer J. Zuurbier in. De confessionele gedeputeerden zijn dus de enigen die uit het oude college overstappen in de nieuwe ploeg. Van de huidige leden zullen de heren G. de Jong (VDD) en W. Hartog (CPN) hun zetel moeten afstaan. Mr. J. Roelse (PvdA) vertrekt in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd. De zesde zetel is door het overlijden van de heer. W. Mensink vacant geworden. bedrijf en die van de omgeving niet steeds parallel gaan. Daarom streeft de bedrijfsdirectie er naar om wanneer het bedrijf opkomt voor zijn belangen in de regio, dit in de grootst mogelijke open heid te doen, in goed overleg met de betrokken overheden en instanties en met begrip voor de belangen van ande ren. Daartegenover rekent Hoogovens erop, dat bij het richtinggeven aan ont wikkelingen in het Noordzeekanaalge- bied de noodzaak zal worden erkend van het openhouden van voldoende ruimte- territoriaal, maar ook op het gebied van de arbeidsmarkt, infrastructuur, mi lieu en volgende zaken om een ge zonde verdere ontwikkeling van het be drijf mogelijk te maken. De bedrijfsdirectie doelt daarbij op eventuele plannen om arbeidsintensieve industriën te vestigen in bijvoorbeeld het Noordzeekanaalgebied, terwijl Hoog ovens al zo met personeelwerving zit. Hetzelfde geldt voor de vestiging van een of andere industrie op de zandvlak ten, die dan een totale overbelasting van het milieu kunnen vormen. Dat „rekening houden metgeldt i

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5