Puzzel van Regionalisatie ter uitbreiding en verbetering van het werk de week Agenda Uitwisseling werkt niet altijd gunstig op prestaties Examens Bestuur Hartekamp zet plannen uiteen Provincie in PROJECTRAAD MOET LEIDEN TOT conflict WERKVERHOUDINGEN BETERE met PTT ka <iikên Schumanschool won Beverwijks korfbaltoernooi Binnenkort gesprek over samenvoeging van kruisverenigingen in de IJmond Vereni^ngsroeuws z; metnico scheepmaker EERSTE WEDSTRIJD „IJMOND VISSERS” !4 PLAATSELIJK NIEUWS 1974 10 5UNI MAANDAG Velsen-IJmuiden DUITSE GASTEN SPEELDEN ONGECONCENTREERD V els en-IJmuiden Heemskerk Opperbest Heemskerk Uitgebalanceerd Voorwaarden Confrontatie 1 I k Wijk aan Zee Castricum Velsen-Noord In en om Haarlem Beverwijk Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) de reorganisatie van Velsen-Noord en Zee- gemengd Geo- „Als Progress-sociëteit, Huygens- 45: start u. Huygens- 45: (Van een onzer verslaggeefsters) KEES MAAS. (Vervolg van pagina 1) fl en van Gezins- 102, MAANDAG 10 JUNI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. En dan waren er zaterdag ook nog de winnaars in Montreux van de Zilveren en Gouden Roos. Ik moet eerlijk zeggen dat ik met lichte verbijstering naar de Spaanse Gouden-Rooswinnaar heb be keken. Was dit nu zo leuk, dat het niet alleen de eerste prijs wegkaapte voor Barbra Streisand (en Jasperina de Jong), maar ook nog de Prijs van de Stad Montreux kreeg voor het leukste pro gramma? Waarom vond iedereen dat in Montreux een zekere winnaar? gezamelijk concert dermate ongeconcen treerd, dat men elkaar in de slecht bezette zaal fronsend aankeek en elkaar verzekerde, dat de Duitsers beslist veel beter kunnen. Of nu de verre reis de oorzaak is geweest of het feestelijk sa menzijn, in elk geval was de Duitse prestatie dusdanig dat het beter met de mantel der liefde kan worden bedekt. Toch klonk het ensemble in met name „Nobody Knows” zeer uitgebalanceerd. De Minstrels lieten ook twee nummers horen uit hun binnenkort verschijnende elpee met nederlandse nummers. „Ik zou wel eens willen weten” (Jules de Korte’ en „Zing, vecht” (Ramses Shaffy) heb ben in deze koorzetting lang niet dezelf de zeggingskracht als in het origineel, maar het zijn aantrekkelijke nummers, die het zeker bij een studio-opname goed zullen doen. Hoewel er bepaald nog wel wat te sleutelen valt aan de klank van het ensemble hebben de Minstrels toch op nieuw laten horen dat zij al een hoog peil hebben bereikt. In puzzel nummer 23 zijn een aantal zetfouten geslopen. In het linker gedeel te dient men de omschrijvingen vanaf nummer 10 als volgt te lezen: 10. precies; 11. vent; 12. inwendig orgaan; 13. rode verfstof; 14. nimmer; 15. opdracht. Veel beter is het als de hartpatiënt niet via het nuttigen van vloeibaar en vast voedsel meespeelt, maar daadwer kelijk opspringt als er een doelpunt gemaakt wordt, omdat hij dan tenminste even in beweging is. De beroemde BB- tv-stoel is funest voor de hartpatiënt, omdat hij daar onbeweeglijk in zit inge- kapseld, terwijl hij de rust moet gebrui ken om even rond te lopen, en het ook aanbeveling verdient dat hij tijdens de wedstrijd af en toe eens opstaat en zich vertreedt. Moet een hartpatiënt het kijken wor den verboden? Als hij een grote voetbal liefhebber is, leek het de dokter verstan diger hem wel te laten kijken, omdat het hem veel meer zou opwinden als hij in een belendende kamer door de dichte deur heen de ondefinieerbare geluiden kon opvangen van het grote gebeuren, maar niets kon zien. Je kan het toestel natuurlijk helemaal uit laten, maar dat is nog veel encrverender, en dan voor alle betrokkenen. Men weet dat de tv- reportage in het toestel aan zijn tralies zit te rukken, en er alleen niet uit kan omdat de knop niet is ingedrukt. Welnu, die arts had het allemaal on derzocht en kon melden dat er van het kijken naar voetbal wei een duidelijke, maar geen specifieke prikkel uitging. De hartslag verschilde bivoorbeeld niet bij een doelpunt voor of tegen de eigen partij, bovendien ondervindt het hart vaker zulke aanslagen, bij onverwachte schrikreacties tijdens andere gelegenhe den dan voetbal. HEEMSTEDE. Tijdens de bespre king vorige week dinsdag op De Harte kamp tussen de organisatiedeskundigen van de Utrechtse universiteit prof. Cools en diens assistent Fransman enerzijds en directie, bestuur, oudercomité en perso neelsgroepen anderzijds had prof. Cools al aangeraden de schorsing van Peter Jansen in te trekken. Uit eerder gevoerde discussies in de plaatselijke afdelingen zelf is gebleken dat nog niet alle afdelingsbesturen de noodzaak van de herstructirering van het kruiswerk inzien. Een veel voorko mend argument was dat het opgaan in grotere werkeenheden een verzwaring van de financiën met zich mee zal brengen. Van de zijde van de provinciale kruisverenigingen werd echter gesteld dat op dit ogenblik de plaatselijke afde lingen nog de gelegenheid wordt gebo den aan dit reorganisatieproces een ei gen inbreng te leveren. De rijksoverheid Door middel van een nader te bepalen verkiezingsprocedure wordt een project- raad gevormd. Een van de bestuursle den zal daarvan ambtshalve deel uitma ken. De projectraad zal als opdrachtge ver voor het project fungeren. Het doel van het project wordt door het bestuur als volgt omschreven: door een demo cratische confrontatie van alle betrok- BEVERWIJK. Zondag werd de eer ste onderlinge wedstrijd van „De IJ- mondvissers” gevist, bij redelijke weers omstandigheden in de Ringvaart van de Haarlemmermeer bij Hillegom. Er wer den 225 bovenmaatse vissen opgehaald. De uitslag: A-klasse 1 D. Alders 327 centimeter, 2 Z. ’.’erdier 278 en 3 W. Geursen 245; B-klasse 1 W. Verschie 438, 2. T Kanon 239 en 3. T. Breedijk 196; C-klasse 1. J. Vloon 135, 2.C. Hoeben 125 en 3 H. Bos 122 centimeter. In dat gesprek heeft prof. Cools ook voorwaarden gesteld waaronder hij aan de slag wilde gaan. Ten eerste zouden alle groeperingen moeten worden be schouwd als opdrachtgever, dus niet al leen het bestuur. Voorts zou een grote mate van openheid moeten worden be tracht en tenslotte zouden de externe deskundigen moeten kunnen werken vrij van welke groep ook, en las van „winst oogmerk”. Het leek de bestuursvertegenwoordiger prof. De Moor goed als de groeperingen na een week, morgen dus, opnieuw bij elkaar zouden komen, om dan ook te bekijken wat er zou moeten gebeuren met de schorsing van Peter Jansen. Cu- BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat). 20 u.: „Jesus Christ Superstar”. Ideaal zou zijn, aldus deze Duitse expert, als alle hartpatiënten niet in een gemakkelijke stoel gingen zitten, maar op een „gymnastiekbal”. Ik weet niet wat een gymnastiekbal is maar ik ver moed dat hij zo’n massieve zware grote medicijnbal bedoelde, waar je op school altijd zo’n hekel aan had. Want als je als hartpatiënt op zo’n ronde puff ging zitten, was je wel gedwongen jezelf in evenwicht te houden en hield je je spieren tenminste bezit. Het was natuurlijk wel een béétje leuk, en omdat het helemaal gefilmd was zag het er ook wel goed uit, maar ik heb dit keer echt geen krimp gege ven. Ik weet nu wel heel zeker dat ik betere programma’s in Montreux heb gezien: Streisand, en de inzendingen van Nederland, Zweden, België en Oost- Duitsland bijvoorbeeld. In ieder geval bevestigde dit weer eens mijn theorie, dat je een tvprogramma alleen op zijn juiste waarde kan beoordelen als je het thuis, op de tv, in een gewoon avondpro gramma te zien krijgt. IJMOND. Binnenkort zal tussen de in de IJmond samenwerkende afdelingen van het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis een eerste oriënterend gesprek plaat-s hebben over een eventuele sa menvoeging. De besprekingen hierover gaan van start nu op aandrang van het ministerie van volksgezondheid en mi lieuhygiëne de provinciale kruisvereni gingen een nota hebben samengesteld over „Regionalisatie van het kruiswerk in Noord-Holland”. In deze nota wordt voorgesteld de provincie Noord-Holland met betrekking tot het kruiswerk in te delen in tien regio's. De regio IJmond zou volgens deze nota bestaan uit de gemeenten Velsen, Beverwijk, Heems kerk, Castricum en Uitgeest. De nieuw te vormen regionale kruisorganisatie zou interkruiselijk (dus los van de bestaande kleuren) moeten gaan functioneren. (Van onze medewerker) WIJK AAN ZEE. Uitwisselingen zijn altijd plezierige gebeurtenissen. Er wonden vriendschappen gesloten of be stendigd, de horizon wordt wijder en na elk bezoek is er weer het vreugdevol vooruitzien naar het tegenbezoek. Als musici uit verschillende landen elkaar opzoeken, is de stemming meestal al snel opperbest. Het samen musiceren werkt verbroederend en stimulerend. Arion daarentegen weerde zich opper best. De tamboers sloegen accuraat en genuanceerd, en het enige bezwaar zou kunnen zijn dat het allemaal nog iets pittiger kan. Ook de blazers weerden zich uitstekend, zodat Arion als geheel een voortreffelijke indruk maakte. Als extra-attractie traden de Merry- minstrels op onder leiding van Bert Kransberg. Het ensemble heeft de laat ste tijd wat wijzigingen ondergaan en kampte ook met de ongunstige condities van de zaal, zodat men ditmaal geen top-prestaties mocht verwachten. zal niet bereid zijn hiervan een slepende kwestie te maken. Als voordelen wordt gezien: - de samenwerking van alle levens beschouwingen in één kruisorganisatie; - de noodzakelijkheid van de vorming vanin beginsel all-round uitvoeringseen- heden van negen tot vijftien wijkver pleegkundigen en ziekenverzorgenden onder leiding van een hoofd wijk ver pleegkundige; - de wenselijkheid om meerdere van deze uitvoeringseenheden in te voegen in een regionale of gewestelijke kruisorga nisatie die op haar beurt weer zou moeten beschikken over een behoorlijk management, een administratief appa raat en voldoende begeleidende mede werkers, zoals artsen, districtsverpleeg- kundigen, diëtisten enzovoorts; - op regionaal en gewestelijk niveau zouden betere voorwaarden kunnen worden ontwikkeld voor een samenspel met andere soorten van dienstenverle ning zoals geestelijke volksgezondheid, maatschappelijk werk ziekenhuizen en zovoorts. 15.30 en 13.30U.: van 14.30-17.30, wijk idem. Stichting Huishoudelijke en voorlichting, Willebrordstraat 102, IJ- muiden, spreekuur van 9.30-12.30 uur. Federatie Bejaardenzorg, spreekuren IJmuiden e.o. gebouw Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen van 9-10 uur. IJmuiden-O., Abelenstraat 1, van 16-17 uur; Velsen-N. buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28, van 11-12 uur. Sant poort: „De Haven”, Sipbroekerweg 6, van 14-15 uur. Velser Gemengd Koor, 20.00 uur, repe titie in de Baptistengemeente, J. P. Coenstraat. Bel Canto, gebouw Cultureel Centrum 20.00 uur repetitie. Donderdag gaf het bestuur van de Daniël de Brouwersstichting Peter Jan sen de gelegenheid zich te verdedigen. Er kwam nog geen direct resultaat uit, maar was meer bedoeld om de weder zijdse standpunten uit te wisselen. Vrij dag is er een gesprek geweest tussen bestuur, directie en prof. Cools en zater dag tussen prof. Cools en de voorzitter van het bestuur, dr. A. J. H. Bartels. Het gevolg was dat Peter Jansen zaterdag avond half elf werd opgebeld met de mededeling dat de schorsing was inge- rieus was wel, dat dinsdag alle pavil- trokken, onder bepaalde voorwaarden. Op 1 mei werd met de PTT afgespro ken dat de bussen die al werden ge plaatst, voorlopig zouden kunnen blijven staan en dat geen nieuwe bussen bij geplaatst zouden worden. Voorts zou worden onderzocht, of de genen voor wie de buitenbussen bestemd zijn al of niet precariorechten zouden moeten betalen. In strijd met deze af spraak is de PTT doorgegaan met het plaatsen van buitenbussen. Volgens de provinciebesturen werden de bussen lukraak neergezet. Aan de PTT werd meegedeeld, dat deze bussen voor 1 juni moesten zijn verwijderd. De PTT heeft aan dat verzoek niet voldaan, waarna werd besloten, dat de na 1 mei geplaatste brievenbussen door de provin cies zouden worden verwijderd. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De provinciale bestu ren zijn in conflict gekomen met de PTT over plaatsing van brievenbussen langs provinciale wegen. De provinciale besturen hebben de PTT laten weten ernstige bezwaren te hebben tegen plaatsing van deze brievenbussen, omdat daardoor de verkeersveiligheid in gedrang komt en het onderhoud van de bermen wordt bemoeilijkt en duurder wordt. Zo is het natuurlijk ook bij Arion en de muziekvereniging „Bosch”. De musi- kanten uit het dorpje bij Oldenburg vermaken zich in Wijk aan Zee opper best en de sfeer van het bezoek is voortreffelijk. Zaterdag kreeg men echter de indruk, dat een dergelijke uitwisseling niet altijd gunstig op de prestaties inwerkt. Want de musici uit Bosch speelden tijdens het Lido (Houtplein). 14, 19 en 21.15u.: „De 14 karate vrouwen”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.). 14, 19 en 21.15u.: „De avonturen van rabbi Jacob”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.). 14.30 en 20u.: „Once upon a time in the west’», 14j. Studio (Gr. Markt). 14.15, 19 en 21.15u.: „La Nuit Américain”, 14j. Woensdag 14.15u.: „Nish- ko, de zoon van het indianen-opperhoofd”, a.l. Zero (Bakenessergracht). Dinsdag 20u.: „I- wan de verschrikkelijke”. TENTOONSTELLINGEN kenen de huidige impasse te doorbreken en zo de basis te leggen voor een betere structuur en werkwijze van De Harte kamp. Als bijzondere problematieken die met voorrang behandeld zullen worden geeft het bestuur aan: de structuur en de benoeming van een nieuwe directie; taakomschrijving en aanstelling van een nieuwe chef personeelszaken: de toe komstige positie en het functioneren van Peter Jansen. Tot de nieuwe directie is benoemd neemt de huidige waarnemende directie de lopende zaken waar. Wat daaronder moet worden verstaan is ter beoordeling van de projectraad. Zo lang die nog niet is gevormd zal het bestuur zich met de beoordeling belasten. Peter Jansen zal, nadat zijn schorsing is opgeheven, zijn functie metterdaad gaan uitoefenen, wanneer de projectraad is gevormd. Hij is wel verkiesbaar in de projectraad en neemt ook deel aan het vooronderzoek en het eventueel daarop volgende project, aldus het bestuur. Morgen zal door de onderscheiden groeperingen op De Hartekamp worden gesproken over de voorstellen van het bestuur. BEVERWIJK. De schoofsportcom- missie voor het basisonderwijs in de gemeente Beverwijk organiseerde zater dagmiddag op het DEM-complex het korfbaltoernooi 1974. Ondanks de stro mende regen namen er dertien teams van acht scholen uit Beverwijk aan dit toernooi deel. De wedstrijden werden verspeeld in 4 poules, waarin het leeftijdsverschil tot uiting kwam. De winnaar van poule 1, de Robert Schumanschool moest tegen de winnaar van poule 2, de Wolff en Dekenschool spelen om de eerste en tweede plaats. Deze finale werd gewonnen door de Robert Schumanschool met 4-1, waar door deze school zaterdag 15 juni mag uitkomen in de strijd om het kampioen schap van Noord-Holland. De winnaars van poule 3 en 4, respec tievelijk de Wolff en Dekenschool 2 en Kameleon 1 kwamen in hun finale niet verder dan een 1-1 gelijkspel, waarna de Wolff en Dekenschool na het nemen van strafworpen uiteindelijk de winnaar werd. De afdeling Velsen van het Groene Kruis gaat over deze regionalisatie tij dens een vergadering praten met de le den. De vergadering wordt gehouden vrijdag 21 juni aanstaande in het Cultu reel Centrum aan het Moerbergplant- soen in IJmuiden. De bijeenkomst begin» om acht uur. DINSDAG 11 JUNI Openbare bibliotheek. Wijk'erstraat- weg: 19-21.30 u. Wel moeten de bijkomstige prikkels voor de hartpatiënt geëlimineerd wor den. Hij moet het zogeheten tv-drinken en tv-eten achterwege laten, want proe ven doet hij toch niets. Hij stouwt zichzelf alleen maar automatisch vol met bier en chips, als een substituut (een vervangingsmiddel) voor het mee spelen. Van roken kan natuurlijk hele maal geen sprake zijn, ook niet van de huisgenoten in de kamer. Die kreeg hij zondagmorgen per brief ter hand gesteld. Het bestuur schrijft daarin een orga- nisatie-onderzoek nodig te achten, na raadpleging van de waarnemend directie, en op die grond bereid te ziin de schor sing van Peter Jansen op te heffen. De externe deskundigen prof. Cools en zijn assistent Fransman zullen zich gedurende twee tot drie weken oriënte rend bezig houden met vooronderzoek. Ze zullen op grote schaal interviews houden om te bezien of een project tot herstructurering kans van slagen heeft. Op basis van de uitslag van het vooron derzoek zal aan de organisatiedeskundi gen opdracht worden verleen^ al dan niet met hun werk te beginnen. MAANDAG 10 JUNI Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg volwassenen 19-21 u. DINSDAG 11 JUNI Zandkraai, Handelstraat. 18 avondvierdaagse. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg jeugd 15.30-17.30 u. Verreweg het belangrijkste program ma van dit weekeinde was het onderdeel in Brandpunt waarin een Duitse arts gevraagd werd naar de gevaren die de mens bedreigen als hij via de televisie naar voetbal kijkt. Een actueel pro bleem, zoals u weet, want vanaf komen de donderdag komt het voetbal ruim drie weken lang eerst uw ogen binnen, en daarna uw neus weer uit. Of niet natuurlijk. In ieder geval zal de kijk- dwang in die weken geweldig groot zijn, want in elk gezin is er altijd wel één die per se naar het voetbal wil kijken, en om de een of andere reden is voetbal een onbedwingbaarder dwingeland dan Columbo of Spel zonder grenzen. joensleiders en cursusleiders de brief van 15 mei van het bestuur hebben ingeleverd bij het bestuur, zich aldus in dezelfde situatie plaatsend als de ge schorste Peter Jansen. Die was immers geschorst omdat hij had geweigerd de betrokken brief van het bestuur aan te nemen. In de brief stelde het bestuur schorsing en ontslag in het vooruitzicht voor personeel dat zich niet tot een strikte vervulling van taken zou beper ken of niet de richtlijnen van de waar nemend directie loyaal zou opvolgen. MAANDAG 10 JUNI Openluchtzwembad Heerenduinen, ge opend tot 19.00 uur. Velserbad, Briniostraat, zwemmen van 16.40-18.00uur. Centrale Bibliotheek Velsen, Plein 1945, van 19.00-21.30 uur; Santpoort-N. Wüstelaan 79, van 19.00-20.30 voor de Jeugd, volw. van 19.00-21.30 uur. Boksclub De Ring, 20, 22 uur les, training en wedstrijd in gymnastiekzaal van de Ossendorpschool aan de Wijk aan Zeeërweg. Stem van IJmuiden, 20 uur repetitie in gebouw Velserduin, Velserduinplein. DINSDAG 11 JUNI Openluchtbad Heerenduinen, geopend van 10 tot 20 uur. Velserbad, Briniostraat, 6.30-8.00. 12.15-13.15, 16.40-18.00 en 20.00-21.30 uur. Centrale Bibliotheek Velsen, Plein 1945, 10-12.30 en 14.30-17.30 uur. Centr. Jeugd, en Tienerbibl. Willemsbeekweg 96, 15.30- 17.30 uur. Santpoort-N. Wüstelaan 79, BIOSCOPEN City, maandag en dinsdag 20 uur: adelaars vielen ze aan”. DIVERSEN Museum BeeckestQn, Rijksweg, Velsen- Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen, dagelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Felison, Noordelijk Koetshuis, Beeckestijn, expositie fotocollages van Henk Meijer, van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Moerbergplant- soen 24, IJmuiden. Dagelijks te bezichtigen van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, IJmuiden. Dinsdag en donderdag te bezichti gen van 12 tot 13.30 uur en na telefonische afspraak (02550-94159). Galerie ’t Hart. Koningin Wilhelminakade, IJmuiden Expositie grafiek van Jan Michels. Stadhuis Velsen. Plein ’45, IJmuiden. Op werkdagen te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Drank. Bij een inbraak zijn twintig flessen drank gestolen uit het Pen- Jeugdcentrum in IJmuiden. BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat). 19.3o u.: „Ge jaagd door de wind”. IJMUIDEN. Gemeentelijke School voor Visserij en Scheepvaart. Geslaagd voor het examen sloepengast: B. J. van Dijk, P. Fontijn, J. van Gelder, A. van Huis, E. A. de Jager, C. Jansen, D. Kraayenoord, F. van Laar, P. J. van Leeuwen, J. van Loon, C .Pals, A. van de Plas, G. Rooker, W. Aerschoor, R. M. Zuydam. HAARLEM. Ds. W. J. van Elden- scholengemeenschap. Geslaagd voor het leao-diploma: Marga Winter, IJmuiden; Marjon de Graaf, Hester Janssen, Jan Borst, Marjan Kuipers, Rob Wassink, Brigitte v.d. Peet, Peter Fens, Arjan en Huub Luijk, Lisse; Wim Toet, Nico Haakmeester, Hoofddorp; Maureen van Andel, Loes de Graaf, Linda Groen, Ellen Mey, Marcella Doeve, Velsen. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.). Dinsdag 20u.t Concert door de Haarlemse Koorunie. Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). Dinsdag 20u.: Orgelbespeling door Albert de Klerk. Hervormde Adventskerk (Leeuwerikenlaan, Aerdenhout). Dinsdag 20.15u.: Piano-recital door Joop Stork. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.). 1 19.30u. „Ben Hur”, a.l. Woensdag „Winnetou keert terug”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein). 19 en 21.15u.: „Vrolijke ontucht in Tirol”, 18 j. MAANDAG 10 JUNI Openbare bibliottheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. DINSDAG 11 JUNI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 u„ jeugd 15-17.30 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Per manente tentoonstelling collectie schilderijen van Frans Hals en andere schilders uit de Haarlemse School. Zilver, glas, en antieke meubelen, poppenhuis en oude apotheek. Prentenkabinettentoonstelling tekeningen van R. Wackers. T.m. 23 juni. Geopend ma. t.m. za. 10-17 u. zond. 13-17u. t.m. 7 september iedere zaterdagavond 20.30-22.30 u. Teylers Museum (Spaarne). Tentoonstelling Hollandse Watergezichten”. Permanente ten toonstelling schilderijen en tekeningen, tevens mineralen, kristallen, historisch natuurkundiige instrumenten, fossielen enz. Geopend dl. t.m. za. 10-17 u. Ie zondag v.d. maand 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling oude religieuze kunst, schilderijen, kunstnijverheid. Tentoonstelling „het vreemde houten gezelschap”, foto’s van snijwerk van Middeleeuwse koorbanken en miserecordes. Geopend dl. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u zond. 14-17. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie Uitleenkunst met koop- tegoed. Geopend di. t.m. vrij. 13-17 u„ za. 11- 17 u., do. avond 10-22 uur. Cruquiusmuseum (aan de Ringvaart bij Heemstede). Oudhollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Tel. 02508- 854. Geopend dag. 9-17 uur Theehuis geopend dag. 8-24 uur. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Expositie wandkleden van Nel Hagelen-Schilt en plas tieken van Jits Bakker, Marius Kolvoort met tekeningen en gouaches. Geopend ma. t.m. vrij. 12-17 u„ ma, wo. en vrij, avond 20-21.30. zon. 14.30-17 u. t.m. 30 juni. Galerie Mare (Wolstraat 16). Expositie schil derijen en tekeningen Bergense school en kollektie bodemvondsten uit de 17e eeuw. Geopend di. t.m. za. 9-18 uur t.m. 30 juni. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen (Hout plein 13) Prentenkamer tentoonstelling schil derijen en grafiek uit de Larense en Haagse school. T.m. 29 juni. Geopend dag. 10-17 u. zon- en feestdagen gesloten. Gebouw Noord-Holland (J. Hamelinkstraat 4-6). Expositie olieverven de litho’s van Frans Meijers. Geopend ma. t.m. vrij. 9-17 u. t.m. 13 juni. Het hols in de Duinen (Herm. Heijermans- weg 1, Zandvoort). Tentoonstelling aquarellen, tekeningen en olieverven van Han van der Holst. Geopend dag. 10-17 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19.33 u.: „De kanonnen van Navarone”, 20 u.: „Le Mans”. Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 u.: „De Chinese boxer”. Mag het ook een kerkbank zijn? vroeg de interviewer (Brandpunt is tenslotte een programma van de katholieke radio- omroep). Een kerkbank bleek ook een goede remedie te zijn. Ik ben benieuwd of er nu een run op de sportartikelen winkels komt voor die medicijnballen. Zijn ze uitverkocht, dan lijken ook melkkrukjes op één poot me een goed vervangingsmiddel toe (substituut).

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4