Vragen aan IJmuiden heeft in Nederland enige opleiding voor scheepsgezel minister over Visserijschool kreeg scheepsmotor betaalkaarten voor instructie van leerlingen Geslaagden Snortfondsenhad stand E ■1 met invaller Hobbytentoonstelling bij Hoogovens Debora Baekeschool donderdag 27 juni naar nieuw gebouw PLAATSELIJK NIEUWS JUNI 1974 ZATERDAG 1 5 Ibaar (Van een onzer verslaggevers) en Praktijkjaren Scheepsgezel 27 te jplei- Velsen-Noord Castricum Wijk aan Zee Bakkum ïtus, elke 19.00 1974 n de IOOL jver- i de J2. IJMUIDEN Met een ruk aan de handle heeft wethouder Roes singh van onderwijs vrijdagmiddag in de gemeentelijke school van Vel- sen voor visserij en scheepvaart een scheepsmotor in gebruik gesteld. De motor, die door het bedrijfsleven beschikbaar is gesteld, zal gebruikt worden als instructiemodel. Zowel de wethouder als directeur Streef land toonde zich met deze aanwinst verheugd. Zij stelden dat een der gelijke motor reeds jaren onmisbaar is voor het onderwijs aan de school. Vanaf 1966 is er al naar middelen gezocht om de bestaande instructie- objecten te moderniseren. De twee motoren die de school in de mon tagehal had staan, waren te ver ouderd en nauwelijks meer geschikt voor het onderwijs aan de motor- drijvers. Na lang zoeken en veel teleurstellingen werd tenslotte door Stork-Werkspoor een motor be schikbaar gesteld, die vorig jaar mei op de speciaal daarvoor aangebrach te fundamenten in de school werd gemonteerd. Toen duurde het nog een jaar, voordat leerlingen onder leiding van leraren de generator, het koelsysteem, leidingen en be drading hadden aangebracht. Tal van bedrijven brachten hierbij ad viezen uit. Beverwijk Velsen-Zuid Uitgeest Heemskerk IJmuiden IJmuiden-Oost 1 Driehuis Santpoort SA BB gfe;; f" 1 (Van een onzer verslaggevers) B onderwijsinstelling, Deze IJmuidense (Van een onzer verslaggevers) R. 11.30 Burgemeester 10.15 (Van een onzer verslaggevers) 10 11. De jongens van Haiti die in Duitsland de eer van hun natie proberen te verde digen, kwamen er in Studio Sport rond voor uit dat zij aan strenge politiebewa king wel gewend zijn. Van de geünifor meerde beschermers die hen dag ;en nacht volgen, hebben zij weinig lést. Geen wonder; van hun geboorte af zijn zij door talloze gewapende lijfwachten van dictator Papa Doe bewaakt en zoon lief „Baby Doe” heeft de nazaten van Papa’s hellebardiers in dienst. Theo Reitsma had er wel wat, maar toch te weinig moeite mee bij de wed strijd tussen West-Duitsland en Chili. Op de tribunes gebeurde kennelijk van alles. Daar bleken grote groepen mensen te zitten die deze wedstrijd aangrepen om te demonstreren tegen de paternalis tische Papa’s, die de junta in Santiago vormen. Onder het al eerder door dyna miet en mitrailleurs beschadigde adagi um „sport en politiek moeten gescheiden blijven”, hielden de Duitse camera’s, dit verborgen voor de kijkers, alsof ook' zij onder politiegeleide werkten. Ook toen Theo wist te melden dat hij vele hon derden schijnbare burgers vlak voor’het einde van de wedstrijd de tribunes^zag verlaten, om een aaneengesloten rij rond het speelveld te vormen, liet de camera dit toch wel interessante beeld onge moeid. Oud Katholieke Kerk Sparrenstraat 10 uur Hoogmis. Voor het A-diploma slaagden: Russell Callaway, Frits Dijcks, Nico Jongejan en Harry Vreede. van den. Petten, waren dan ook bijzonder wel kom. Voor de scheepsgezel is het mogelijk zich na één of twee praktijkjaren te bekwamen als motordrijver of stuurman kleine handelsvaart, kustsleepvaart en zeevisvaart. De school heeft daar specia le middelbare beroepsopleidingen voor. De scheepsgezel kan na een vaartijd ook studeren op een hogere zeevaartschool. Zoals gezegd is deze opleiding voor Nederland uniek. Op andere soortgelijke scholen bestaan namelijk alleen maar opleidingen die gericht zijn op de visse rij. Deze scholen staan in Katwijk, Urk, Den Helder, Scheveningen, Vlissingen en Goederede. Hij zegt dat ook de scheepvaart door zijn verdergaande automatisering steeds meer hoog gekwalificeerd personeel no dig heeft. Vandaar dat de afgestudeerde scheepsgezel volgens hem altijd, snel en goed betaald werk vindt. Het blijkt dat veel gezellen ook in andere bedrijfssec toren werk krijgen. Wethouder Roessingh start de nieuwe scheepsmotor; naast hem directeur Streefland. Tussen de twee bacchanalen in dezé bewaakte voetbalorgie vond de KRO het raadzaam om een maanden geleden ge maakt filmpje over de „zwerfkinderen” van Zuid-Korea te laten zien. Tiendui zenden kinderen, die in het geheel geen pappa kennen, zwerven onbewaakt en onverzorgd door de nachten van Seoel Elke nacht vindt de politie er zo’n 20 tot 30. Er moet een tehuis voor gebouwd worden en voor degenen die hun geld beter weten te besteden dan aan voetbal of een kleurentelevisie, toch maar even het gironummer van „Mensen in Nood’’*: 1111222 (vier maal een, driemaal twee). R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u., zondag 9. 10.30 en 12 u. zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingsplantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u., zondag 7.30, 9, 10.30, 12 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u., zondag 9.30, 11 en 12.15 u. R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u„ zondag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, zondag 10 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers, m.m.v. T. van Beek (bariton). R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart Brederodestraat, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10 en 11.30 u. OVERLEDEN: G. de Wit, 76 jr„ echtgenote van H. van Groot Battavé, IJsselstraat 55, IJ muiden. JOUW BEVALLEN: B. M. StamSmit, d., IJmuiden, A. C. A. BrandsWeinberg, z., Velsen-Zuid. C. A. v. HooffRolvink, d., IJmuiden, M. E. SmitLevij, d., IJmuiden. „Je vraagt je wel af of er nog gewone toeschouwers op de tribunes zitten”, was de zorg van Theo Reitsma. Het lijkt er inderdaad wel op en je zou tot de conclusie kunnen komen dat het nodig is om alle tribunes met politiemannen te vullen om de honderd miljoen televisie kijkers in de wereld de aanblik van èen bloedbad te besparen en de strafschop pen te beschermen. Het legt geen wind eieren want, zoals Brandpunt wist te melden, de verkoop van kleurentelevisies is met 300 procent gestegen. 1. Kan de Minister inzicht geven in de mate waarin van de mogelijkheid tot het inwisselen van girobetaalkaarten in 14 landen gebruik wordt gemaakt? R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30 en 18.30 u.; Regina Caeli, Hilbers- plein 1, zaterdag 19 u.. zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u., zon dag 8, 9.15, 11', 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u„ De motor die uit 1958 stamt en een vermogen van driehonderveertig paarde- krachten levert heeft een gewicht van drie ton. Speciale veerpotten zijn ge monteerd om te zorgen dat zo weinig mogelijk trillingen op het gebouw en de omgeving worden overgebracht. Ook de geluidshinder is .tegengegaan door het gebruik van isolerend materiaal en een speciale knaldemper. Tevens heeft men er bij de installatie voor gezorgd dat alle toe- en afvoerleidingen flexibel zijn, ook al om de trillingen van het zware mo torblok te neutraliseren. Dit laatste heeft de onderwijskrachten en de leer lingen voor grote problemen gesteld. De adviezen van het bedrijfsleven, waaron der Hoogovens en het Reactorcentrum De tentoonstelling wordt vrijdag 21 juni as. om 15 uur geopend door drs. I. Vuuren, hoofd Secretariaat IJmui- VELSEN. Naar aanleiding van de in ons blad van woensdag gesignaleerde moeilijkheden bij het met giro-betaal- kaarten in het buitenland opnemen van geld - waar wij door de afdeling pas poorten van het Velsense stadhuis op attent waren gemaakt, - heeft de heer E. Meester, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid de minister van verkeer en waterstaat de volgende vra gen gesteld: Terugkomend op de voor Nederland unieke opleiding scheepsgezel stelt hij dat ook de scheepvaart steeds meer behoef.te heeft aan gediplomeerd perso neel. Hij vindt da' het image van de stoere zeebonk uit bijvoorbeeld de tele visieserie De Onedinlijn verouderd is. Om ons er ook anderszinds aan te herinneren dat de wereld geen paradijs is, had de TROS een vijftien jaar oude versie van de volksopera „Porgy and Bess” te voorschijn gehaald. „Your dad dy is rich and your ma is good lookin’^ tegenover „I’ve got plenty of nothing”; maar ook „God zal de vaderloze kinde ren voeden’. Al ging het daarbij niet over de zwerfkinderen van Seoel. GEHUWD: G. Leijen A. C. Snijder, IJmuiden, P. K. M. FoekemaM. Zijlstra, Delfzijl, H. van LeusdenW. A. M. van Lieshout, Bovenkarspel, F. A. PlaciusA.A. Bruis- schaart, Haarlem, A. J. G. BussenA. Koppe, Velsen-Noord, A. G. J. van den BergheL. Holman, IJmuiden, G. B. ZoontjesP. C. Koning, Heemskerk, D. C. H. ter HaartA. M. Ooms, IJmuiden, D. BroekhuizenG, J. Huhl, Haarlem, H. CorneggeJ. M. Koffeman, Santpoort, J. A. KerkstraH. Zwaan, IJmuiden, P^L. van HartingsveldtA. Hafma, Oss, J. H. KnevelJ. E. Nijssen, Santpoort, R. HofR. M. Duiker, Santpoort, R. Gra venT. de Weers, IJmuiden. Het is vreemd te moeten ervaren boe een uiterst klein, maar tot zelfmoord getergd volk als de Palestij nen, een groot en redelijk democratisch land, als West-Duitsland kan dwingen tot het aannemen van een aantal kenmerkpn die eigenlijk bij de politiestaat behotèn. En dan bedoel ik niet alleen de tiendui zenden al aan niet geüniformeerde poli tiemannen, ik bedoel met name de onge kende verloochening van zichzelf dooi de Duitse televisie, die alle journalistieke principes vergeet en de camera’s op het speelveld gericht houdt, ook al gebeurt daaromheen veel meer dat de kijker zou dienen te weten. ONDERTROUWDEN B. Meems, IJmuiden en G. van der Wiele IJmuiden., J. J. A. Woudhuizen, IJmuiden en E. D. M. Kleinman, IJmui den, M. P. R. Suijckerbuijk, IJmuiden, en A. A. F. Jansen, IJmuiden, J. L. Veerbeek, Bloemendaal en M. van der Bijl, Santpoort, E. Hol, IJmuiden, en Y. de Vries, IJmuiden, L. H. D. Klaassen, IJmuiden, en L. N. Kok, IJmuiden, J. Tol, IJmuiden; en M. Fidder, IJmuiden, H. H. Oostema, IJmuiden, en M. P. E. Mejer, IJmuiden, R. F. Paul, IJmuiden, en G. W. de Jong, IJmuiden. De windeieren van onze defensie vormden de hoofdschotel van Brand punt. Ook hier overigens een kleine degradatie van de journalistiek. Als de minister-president Joop den Uyl beweert dat de besprekingen over wederzijdse troepen vermindering tussen het War- schau-pact en de NAVO op heel korte termijn tot een gunstig resultaat zouden kunnen leiden, dan heeft hij ofwel bij zondere inlichtingen uit Moskou, Wenen of Brussel ontvangen, ofwel zit hij te kletsen. „Het probleem is eenvoudig”, zo zei Joop den Uyl. „Aan de Russische kant staan een miljoen soldaten, aan de NAVO-kant 770.000, een eenvoudig pro bleem”. Een nog eenvoudiger kijker vraagt zich dan toch wel af, waarom een geroutineerd man als Ad Langebent niet een paar lastige vragen stelt. U ziet het, niet alleen de defensie van hét nationale elftal, ook die van de nationa le 13 miljoen roept vragen op. Voor het C-diploma slaagden: Maria Jacumidakis. John Pletting, Edward Schuerman, Nils de Waal. Het vervelende is natuurlijk dat er na afloop van dit wereldkampioenschap heel wat andere beroepsvoetballers-, uit landen -die niet de zegeningen van dicta toriale Papa’s kennen, maar gewoon de mocratisch heten te zijn, ook aan grpte politiemachten gewend zijn geraakt. Directeur Streefland ziet overigens met ongenoegen dat de laatste jaren het Hervormde gemeente, Engelmundus- kerk 9 en 10 uur ds. L. Brink. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u„ zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u., zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u. de heer Westmaas; Hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. de heer Volker. R.-k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan 1, zaterdag 19.30 u„ zondag 9.45, 11, 12.15 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherent- straat 2, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u. ds. Huisman, 19 u. ds. G. van Schup- pen. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrij- burglaan, zondag 9.30 u., D. Verwey (Kindernevendienst) van Driebergen, 19 u. ds. C. Meijer. Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. de heer A. Stringer-Wassenaar, 10 u. zondagsschool, 16 u. Spaanse dienst, 19 u. Jeugd. Deze expostie, die wordt nu opgesteld van 21 juni tot en met 14 juli in het Ontvangstcentrum van Hoogovens, zal op werkdagen geopend zijn van 9 tot 17 uur, op zaterdagen en zondagen van 14 tot 17 uur. IJMOND. Bij Hoesch, de Duitse part ner van Hoogovens, is een tentoonstel ling ^samengesteld van creatieve vrije tijdsbestedingen van werknemers. Deze expositie is reeds gehouden in o.a. Mos kou, Leningrad en Boekarest en trok daar zeer veel belangstelling. Alleen al in Moskou kwamen meer dan zesduizend bezokers. Na vier jaar wordt een schoolexamen afgenomen en kan de gediplomeerde scheepsgezel werken aan boord van al lerlei schepen, maar ook op de wal bij aan de scheepvaart verbonden bedrijven. De scheepsgezel moet gezien worden als de moderne, gediplomeerde vervanger van de matroos of de -handlanger. Een hoofdstuk apart vormde de ver- mogensvernietiging. Zou namelijk het door de motor opgewekte vermogen niet worden afgenomen, dan zou de motor onbelast draaien, hetgeen voor de leer lingen geen normale bedrijfstoestand is. Het gaat er namelijk om een reële bedrijfssituatie te creëren, waarbij de leerling een beeld krijgt van de corres pondentie tussen verschillende drukken, temperaturen en afgeleverde vermogens.. Maar wat moet een school doen met zo’n 250 kilowatt aan energie tegen een voltage van vierhonderdveertig volt? Een moeilijkheid was dat de motor zowel wat tijd als toerental betreft te onregelmatig zal gaan draaien om het vermogen aan het elektriciteitsnet te leveren. Bovendien is het voltage on bruikbaar. Er werd besloten de opge wekte energie te vernietigen. Heemaf n.v., die de laatste jaren veel research op dit gebied heeft verricht, adviseerde. Buiten het lokaal werd een kleine be tonnen waterbak aangelegd waarin de energie wordt omgezet in warmte. De compactheid van dit systeem is voor Nederland uniek. De motor (type Aro 216 vierslag) is een veel gebruikt type aan boord van schepen, watergemalen en pompstations. Het model vormt zoals gezegd een welkome uitbreiding van het leermidde lenpakket van de school voor visserij en scheepvaart. Nederlands hervormde kerk, Kanaal straat 10 uur ds. J. M. D. van der Berg, 19 uur ds. M. Wuister. Bethlehemkerk, Snelliusstraat 10 uur ds. J. van den Berg, 10 uur jeugdkapel S. R. de Vlieger. Christelijk gereformeerde kerk, Marco nistraat 10.30 en 17 uur ds. R. van Beek. Oud katholieke kerk. Koningin Wilhel- minakade 10 uur hoogmis. Leger des Heils Edisonstraat 10 uur heiligingssamenkomst 19.30 uur opwek- kingssamenkomst. Gereformeerde Kerk Ichtuskerk Snel liusstraat 9.30 uur ds. L. Dorst; 17 uur ds. A. A. van der Leer. (Kinderneven dienst) uur Petrakerk Spaarnestraat 9.30 uur Ds. P. C. Koster (Kindernevendienst- (Vrjjgemaakt) en God”, 16 u. wachttorenstudie- dinsdag 19.15 u. theocratische bedieningsschool, 20.15 u. dienstvergadering. 2. Is het de Minister bekend dat deze mogelijkheid slechts openstaat voor hen die een paspoort bezitten? 3. Acht de Minister het wellicht gewenst dat ook de bezitters van een toeristenkaart de mo gelijkheid tot het gebruik van girobe taalkaarten in het buitenland moet wor den geboden? 4. Zo ja, wil de Minister dan bevorde ren, dat via de PTT-organen hiertoe strekkende internationale afspraken worden gemaakt? die valt onder het lager beroepsonder wijs, heeft in Nederland de enige-oplei ding voor scheepsgezel. Het is een vier jarige cursus, waarvan het lesprogram ma gelijk is aan het overige lagere beroepsonderwijs, met uitzondering na tuurlijk van de beroepsgerichte vakken. Deze_ vakken zijr geënt op zowel de visserij, als de grote en kleine handels vaart, alsmede de zee- en de kustsleep vaart. aantal aanmeldingen voor de middelbare beroepsopleidingen stuurman en motor drijver zeevisvaart terugloopt. Vorig jaar leverde de school nog maar 32 motordrijvers zeevisvaart af, tegen tien jaar geleden honderddertig. Ook andere opleidingen in Nederland zien een derge lijke daling. Streefland wijt dit teruglo pen aan een verdergaande mechanisatie in de visvaart, maar ziet ook dat het structureel de visserij minder goed gaat en dat heeft volgens hem altijd gevolgen voor het visserij onderwijs. Een ander punt is dat de visserijwereld minder behoefte heeft aan deze opleidingen om dat er veel „onbevoegd” gevaren wordt. Volgens hem bestaan er bij het ministe rie van Onderwijs plannen over enige jaren deze twee specifieke opleidingen in zijn school op te heffen, hetgeen hij toch een verarming van het visserij on derwijs in Kennemerland vindt. Gereformeerde kerk Bethelkerk Zee- weg 9.30. uur D. J. Brouwer (Kinderne vendienst) 16.30 uur openluchtdienst ds. L. Dorst en ds. P. C. Koster. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Doopsgezinde Gemeente, ,,’t Braam bos”, Zeeweg 10 uur ds M. C. Stubbe Jehova’s getuigen „Koninkrijkzaal" Velserduinweg 17 uur bjeenkomst. Pinkstergemeente Velserduinweg uur. B. M. Piet; 19 uur D. P. Harten dorp. Hervormde gemeente Goede Herder kerk Velserduinweg 10 uur ds. Joh. Bre- zet. R. K. Laurentiuskerk Willemsbeekweg, 9.30 uur Koormis (Nederlands) 12 uur mis met zang. Vergadering van gelovigen Abelen straat 1, 10 uur eredienst donderdag HEEMSKERK. Donderdagmiddag 27 juni verhuist de r.k. huishoudschool Debora Bake officieel naar haar nieuwe gebouw. I optocht zullen de leerlingen die dag voor het laatste hun oude en vertrouwde gebouw aan de A. Verherent- straat doortrekken. De laatste meubel stukken en onderwijsmiddelen zullen meegenomen worden en in triomf het nieuwe gebouw aan de Velst 4 in plan De Bie binnen gedragen. Debora Bake dan samen met de r.k. LTS D« Jte 'x. set geboaw ie Velst. Het B-diploma werd behaald door: Saskia Bakker, Natasch Dekker, Pandeli Jacumidakis, Mirjam Heinis, Martin Maestro, Freddy Molegraaf, Robertus Noordermeer, Marjolein Reiss, Astrid de Reiss, Francisca Siekman, Mona van de Watering, Jan Hendrik de Laleijne, Bert Meyer, Miriam Dijst. K. Engelmunduskerk Driehuizer- kerkweg 9.30 uur Latijnse hoogmis 11 uur mis met jongenskoor 18 uur stille mis. R. K. Parochiekerk Frans Netscher- laan 9.45 uur Latijnse mis 11.30 uur Nederlandse misviering Gereformeerde kerk Enschedelaan 9.30 en 19 uur ds. J. A. van Arkel. Hervormde gemeente Dorpskerk Burge meester Enschedelaan 9 uur ds G. J. Rijks, De Hoeksteen Willem de Zwfjger- laan 10.30 uur ds. K. J. F. Keuning. Christelijke gereformeerde kerk, Pniëlkapel Pastorieweg 10 uur ds. J. C. Maris; 17 uur W. Drechsler. Volle Evangelie Gemeente gebouw „Beria” Patriciuslaan 10 uur W. H. de Leeuw van Wenen (met gelijktijdig kin- dersamenkomst en oppasdienst) 19.30 urur J. F. van den Brink. Gereformeerde Kerk Burgemeester Ramonetlaan 14.45 uur ds. A. W. Boxman. Zeewegziekenhuis (Aula) Geen opgave ontvangen. R. K. Gregoriuskerk Kanaalstraat 9.30 uur mis met zang. Baptistengemeente IJmond. J. P. Coenstraat 10 en 19 uur ds. R. Reiling 10 uur Zondagsschool 20L15 uur jeugdbij- eenkomst. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het Beverwijkse Sportfondsenbad zijn geslaagd voor het kleuterbrevet; Agnes van der Aar, Jo hannes Fatels, Martin Hoogeveen, Petra Kossen, Donald Luijt, Roelof Otten, Marjanneke Schipper. V.V.B.-VLAG VERDWENEN. De jeugdvlag van de voetbalvereniging „V.V.B.” uit Velsen-Nrd is sinds 30 april spoorloos verdwenen en ook niet meer teruggevonden. Een ieder die meent aan wijzingen te kunnen verstrekken over de huidige verblijfplaats daarvan, wordt vriendelijk verzocht contact op te ne men met buurtcentrum „De Mei” aan de Geelvinckstraat, telefoon 02510-24025. zondag 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozef rustoord en Lommerlust, Peper straat, 17, zaterdag 18.30 u., zondag 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel- sen-Noord op zondag en werkdagen bel- yen 23041 (telefoonnummer St. Jozefrust- oord). Ned. Herv. Kerk Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. ds. J. Bezemer (jeugddienst m.m.v. Noordhollands Pro- menade-Orkest)De Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. G. van Schuppen (Vie ring H. Avondmaal); Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9 u. ds. R. Pomp (Bediening H. Doop); Prin- sesselaankerk, Prinsesselaan 10, zondag 10 u. ds. L. van Reijendam-Beek. Oud-Katholieke Kerk. Plus X-college, Büllerlaan 2, zondag 10 u. hoogmis. Geref. Kerk Middelaarkerk, Moens- plein 8, zondag 9.30 u. ds. C. Meijer (H. Avondmaal Kindernevendienst), 17 u. ds. G. F. Ch. Goslinga van Amster dam (H. Avondmaal); Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 10.30 u. ds. I. Groenenberg van Den Haag (Kindernevendienst), 17 u. kand. H. J. Nieuwenhuis van Velsen-Noord. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zonda'’ 9 en 17 u. ds. S. de Waard (Haarlem). Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, zondag 10 u. ds. W. E. van Petegem (Groningen), 17 u. ds. W. E. van Petegem van Groningen (H. Avond- maal). Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, zondag 11 u. ds. J. Mos- tert. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk. Willem Hovyschool, Schans zondag 10 u. de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Luther se kerk, Koningstraat 119, zondag 9 u. ds. R. van Öeek, 14.30u. ds. D. G. Biesma. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. Luikinga. Jehova’s Getuigen. Koninkrijkszaal, Lingestraat 31, zondag 15 u. openbare lezing: „Rein blijven voor de dienst van H a law*!!'--1 e

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7