TWIJFELS AAN DEFENSIEBEZUINIGINGEN PvdA wil meer steun aan emancipatie-acties FRONTALE BOTSING: VIJF DODEN PPR dreigt Hendriks te gaan afvallen Enorm salaris verschil bij zelfde bevoegdheden Hendriks haalt Snelheidscontrole met camera’s en computers Pronk naar Suriname n II d twee etages van ziekenhuis af En dit nw] Kritiek op plannen van mgr. Gijsen 2 3 Rechtswinkel tegen subsidievoorwaarden MA AND A G 197 4 BINNENLAND-BUITENLAND 1 7 J UN I GEVAARLIJK TWIJFEL (Van onze parlementsredactie) IN ONDERWIJS Besparing UTRECHT De partijraad van de PvdA heeft zaterdag de progres sieve ministers van het kabinet- Den Uyl gewaarschuwd, dat zij zich zullen moeten houden aan het de fensiebeleid dat is vastgelegd in het progressief regeerakkoord Keer punt ’72. De PvdA-partijraad kon digde aan, dat men de defensienota van minister Vredeling in septem ber tijdens een speciale partijraad zal toetsen aan Keerpunt ’72 en de nota’s Doelmatig Defensiebeleid, die de PvdA heeft opgesteld. 8* progressieven (Van onze parlementsredactie) VOORUITZICHTEN VOOR WOENSDAG: (Van onze verkeersredacteur) WEERRAPPORTEN Nederland, ruim een geh. bew. nw 24 28 0 De. discussie over de defensieproble- matiek werd zaterdag tijdens de partij raad ingelast in de agenda, hoewel men daarover aanvankelijk niet zou praten. We«r 1b binnen- buitenland licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt 1.43 9.36 n wzw ozo ozo 24 24 26 25 22 22 25 20 25 14 23 27 24 26 23 22 22 14.13 22.17 uur uur 0 11 0 0 o o o 0.1 o o o o o o De snelheidscontrole met behulp van foto’s heeft enkele problemen opgeroe pen waarop thans nog wordt gestudeerd. Zo kunnen twee foto’s van dezelfde auto weliswaar de gemiddelde rijsnelheid uit wijzen, maar niet aantonen dat er onop houdelijk is gereden. Hierdoor zou een wettelijk toegestane sanitaire stop ene bekeuring wegens te langzaam rijden kunnen opleveren. Evenmin is duidelijk of de foto’s, zoals warenhuizen en ban ken van hun klanten kunnen maken, ook voor recherchewerk zullen worden benut. in van z zo ozo w zo w o ono zzw nno 13 14 12 14 13 10 12 12 14 10 20 17 12 16 15 11 9 12 13 13 14 14 12 13 17 14 9 18 16 15 18 15 13 9 9 16 19 16 0 0 0 0 0 0 0.1 4 0 9 0 - 0 1 0 0.1 o o o 0.3 0 1 AMSTERDAM (ANP). De Stichting Rechtswinkel Amsterdam heeft minister Van Agt van Justitie en B. en W. van Amsterdam bericht niet in te stemmen met hun voorwaarden voor verdere sub sidiëring van de winkel. Van overheids- zijde is als voorwaarde gesteld dat de rechtswinkel zal streven naar samen werking met het bureau rechtshulp in de hoofdstad. PvdA-partijraad waarschuwt de in het kabinet Aanhoudend mooi zomerweer, met in de middag en avond kans op enkele lokale buien. Aantal uren zon: 3 tot 13. Minimum tempe ratuur: omstreeks 12 graden. Maximum tem peratuur: omstreeks 23 graden. Kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 90 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 percent. Voor de temperaturen geldt een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. DORDRECHT. (ANP) Bij een fron tale botsing tussen twee auto’s op rijks weg 16 ter hoog.te van de afslag naar Dordrecht zijn gisteravond vijf doden en een zwaargewonde gevallen. voorbegaan. 9 De chef van de Russische geheime politie, Andropov, is ter gelegenheid vanx zijn zestigste verjaardag vanwege zijn „grote verdiensten voor staat en partij” de titel „held van de arbeid” verleend. Andropov heeft bovendoen de Leninorde en de „sikkel en hamer in goud” gekre gen Hij is sinds 1967 hoofd van de KGB. Son op Maan op uur uur DRIEBERGEN. De rijkspolitie wil de snelheden van motorvoertuigen con troleren met behulp van fotocamera’s, bevestigd op een groot aantal punten langs het autosnelwegennet. „Er worden op het ogenblik al proeven mee geno men”, aldus overste A. C. Vogel, com mandant van de algemene verkeersgroep rijkspolitie, „maar van geconstateerde overtredingen wordt nog geen procesver baal opgemaakt”. zijn tegenwoordige prijs van ca. 42.000 gulden meer dan tien keer zo duur als een fotocamera. De camera’s die voor het werk op de autosnelwegen speciaal zijn ontwikkeld, hebben een vier maal grotere capaciteit als de zogenaamde roodlichtcamera’s bij verkeerslichten: er kunnen tweeduizend foto’s per uur mee worden gemaakt, de prijs is drie tot vierduizend gulden per stuk. Overste Vogel kon niet zeggen hoeveel camera’s hij uiteindelijk voor het controlewerk denkt nodig te hebben. Wel wilde hij kwijt dat het „in principe” mogelijk is een beperkter aantal came ra’s te gebruiken dan het aantal kastjes waarin de camera’s („bijvoorbeeld beves tigd aan viaducten”) hun werk doen. Van Tijn zei aanvankelijk niet geluk kig te zijn met de tekst van de motie, die zegt dat er in brede kring getwijfeld wordt aan de wil van het kabinet. Hij vond een dergelijke uitspraak gevaarlijk voor het kabinet. „Er is een zenuwen oorlog aan de gang over de defensie plannen van het kabinet, hoewel die nog niet bekend zijn. We moeten wel het hoofd koel houden. Ik reken me niet tot de brede kring die twijfelt”, hield hij de partijraad voor. pes had de staatssecretaris een onder zoek toegezegd. Ronduit onverantwoord vinden de radicalen de vertraging van het PKU-onderzoek voor baby’s, dat aanvankelijk 1 januari op landelijk ni veau zou starten. De laatste grief van de PPR betreft het uitblijven van de struc tuurnota volksgezondheid, die aanvanke lijk voor eind 1973 was toegezegd, maar nog steeds niet is verschenen. op het laatste moment toch een regel in, waarin het vertrouwen in de eigen be windslieden wordt uitgesproken. PvcJA-Voorzitter André van der Louw had ^erder verklaard dat hij geen enkele reden heeft om te twijfelen aan de wil van de PvdA-ministers om Keerpunt '72 op dit punt volledig uit te voeren. Ook PvdA-fractievoorzitter Van Thijn uit de Tweede Kamer was erg optimistisch. Hij herinnerde eraan, dat premier Den Uyl vorige week verklaarde dat de bezuini gingsplannen nog volledig overeind staan. „Ook de Tweede-Kamerfractie zal natuurlijk goed in de gaten houden of men Keerpunt '72 naleeft”, zegde hij toe. In een ziekenhuis in Lissabon zijn 69 choleragevallen, waarvan drie met dodelijke afloop, geregistreerd sinds het begin van de epidemie in april j.l. Deze cijfers gelden alleen voor Lissabon en omgeving. In Tanzania zijn alle aanspreek titels zoals „meneer” of „excellentie” afgeschaft en vervangen door „ndu- gu” (broeder). De regering deelde mee dat het betreffende decreet bedoeld is om de „kwaal der gewichtigdoenerij” uit te roeien. Andere Afrikaanse landen als Tsjaad en Zaire zijn Tanzania hierin Sinds de invoering van de snelheids- minima en -maxima is het aantal over- treders dat betrapt wordt, te gering in verhouding tot het werkelijke aantal overtredingen, vertelde ons overste Vo gel. „Van betrapping van voertuigen die te langzaam reden, kwam al helemaal niets terecht. Zo goed als iemand die te hard rijdt, kan een langzaamrijder zeg gen dat hij daar net mee begonnen is”. Het plan van justitie wiens op dracht de verkeersgroep de proeven neemt is fotografie van elk voertuig met zijn kenteken, terwijl de foto tevens zal aangeven op welk tijdstip en welke dag het voertuig de camera passeerde. Een enkele kilometers verder geplaatste camera neemt dezelfde gegevens op. De computer in Apeldoorn tenslotte zoekt de kentekens bij elkaar en geeft als uitkomst de gemiddeld gereden snelheid tussen twee (of meer) controlepunten. Overste Vogel ziet de fotografie als kostenbesparende mechanisering: „Het zou te veel kosten om hier mensen voor aan het werk te zetten mensen in aantallen die we gewoon niet hebben en bovendien is een procesverbaal dan geen toevalstreffer meer”. Controle van uit auto’s met radarapparatuur combi neert deze bezwaren in negatieve zin. Daarnaast is een radaruitrusting met partij een rapport heeft opgesteld over de emancipatie van de vrouw, in de slag met zijn echtgenote Anneke Kosto, die verder wilde gaan dan haar echtgenoot in zijn rapport. In haar door de partij raad aangenomen motie wordt onder meer geld gevraagd voor voorlichting over emancipatie en oprichting van een sectie vrouwenemancipatie bij het we tenschappelijk bureau van de partij. zw nnw ono windstil HILVERSUM De regeringspartij PPR dreigt staatssecretaris Hen driks van Volksgezondheid te gaan afvallen, tenzij de bewindsman op een achttal punten zijn beleid op korte termijn zal veranderen. „Als dat niet gebeurt, is de heer Hendriks in de regering niet te handhaven”, zei zater dag het PPR-Kamerlid Dolf Coppes in het radioprogramma De Rooie Haan. Volgens het Kamerlid heeft de staatssecretaris wel „prachtige ideeën”, maar slaagt hij er niet in deze in de praktijk te brengen. „Als wij zijn be leid over het afgelopen jaar bekijken komen wij tot een triest beeld, dat wordt gekenmerkt door grote besluiteloosheid”, aldus Coppes. De partijraad besloot verder in het beginselprogramma een paragraaf op te nemen, waarin het streven naar gelijk heid voor de vrouw tot 'uiting komt. Volgens de PvdA-vrouwen, verenigd in het Vrouwencontact, moet de spreiding van inkomen kennis en macht, die het kabinet voorstaat, ook voor de vrouw gelden. Tijdens de partijraad moest het Twee- de-Kamerlid Aad Kosto, die voor de Het ongeluk gebeurde toen de 40- jarige heer J. Zuidhoorn uit Den Haag, nadat hij rijdende in de richting Breda de verkeersbrug over de Oude Maas tussen Dordrecht en Zwijndrecht was ge passeerd, door de bebakening reed die in verband met werkzaamheden aan een tunnel op de weg staat opgesteld. Hij kwam op de verkeerde rijbaan en botste even later frontaal op de auto van de 20-jarige J. Stip en de 22jarige J. van der Stoep, beiden uit Hendrik Ido Am bacht. De heer Zuidhoorn, zijn vrouw - de 33-jarige C. Zuidhoorn-Flameling - hun vierjarig zoontje Marco en de beide inzittenden van de andere auto kwamen om het leven. Een zoontje van het echt paar Zuidhoorn, de zevenjarige Edwin, raakte zwaargewond. Hij zal het ongeluk waarschijnlijk overleven. De politie uit Dordrecht kan het onge- SCHIPHOL (ANP). Minister Pronk (Ontwikkelingssamenwerking) is gister ochtend van Schiphol naar Paramaribo vertrokken om met de Surinaamse rege ring te praten over de ontwikkelings hulp die Nederland zal geven nadat Suriname onafhankelijk is geworden. Hij hoopt tijdens zijn bezoek (tot vrijdag a.s.) een plancommissië van deskundigen uit Nederland en Suriname te vormen, die „de komende maanden een integraal ontwikkelingsplan gaan voorbereiden.” Deze commissie zal zich vooral bezig houden met procedures, aldus de minis ter bij zijn vertrek. Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Het ongenoegen over de perspublikaties van de laatste weken en de vrees, dat minister Vredeling niet genoeg zou gaan bezuinigen, leefden echter zo sterk, dat het partijbestuur een discussie niet uit de weg kon gaan. Om klaar te zijn vóór de uitzending van de voetbalwedstrijd Nederland-Uruguay beperkte men zich tot de discussie over één ingediende motie. Dat de partijraad dat ook wil vond hij begrijpelijk. luk niet verklaren. Het is volgens haar onbegrijpelijk dat de heer Zuidhoorn door de bebakening is gereden. Er was aan weerskanten fileverkeer zodat hij zijn voorliggers maar had te volgen om op de goede baan te blijven. Op de foto een overzicht van de ravage na het ongeluk. In Utrecht is gisterochtend de 2- jarige Sebastiaan Bakker in rijn bed omgekomen. Het kind is waarschijnlijk onder de dekens van zijn bed beklemd geraakt en gestikt. In Tilburg zijn zaterdagavond laat de voorraden en de opslagplaats van een isolatiebedrijf in vlammen opgegaan. De spectaculaire brand met veel explosies en huizenhoge vlammen trok grote be langstelling. Naar de oorzaak van de brand worBt een onderzoek ingesteld. Tussen Rijswijk en Den Haag is gisternacht de laatste stoptrein uit Dor drecht gedeeltelijk ontspoord. De trein reed in op een lorrie die werd gebruikt bij werkzaamheden aan het andere spoor. De 25 passagiers zijn met een busje van de aannemer die het werk uitvoerde naar Den Haag gebracht. Gis terochtend is de trein weer in de rails gezet en naar Den Haag gereden. De Oegandese president Idi Amin gaat in Zwitserland een radiozender van vijftien miljoen gulden hij wil a contant betalen kopen. De zender is net zo sterk als die van de Stem van Amerika, en de overzeese dienst van de BBC. Hij zal over anderhalf jaar te beluisteren rijn in geheel Afrika, Noord- Amerika en Europa. De achtjarige Klaas Olivier uit Bant (NOP) is zaterdagmiddag verdronken in het bosbad in Emmeloord. De jongen, die niet kon zwemmen, werd door ande re kinderen levenloos op de bodem van het diepste bad gevonden. Een cheque van 75 mille is ter hand gesteld aan prof. Kalman J. Mann, alge meen directeur van het Hadassah-rie- kenhuis in Jeruzalem, door dominee G. Zijderveld, predikant van de gerefor meerde gemeente in Middelburg. Het geld is in Middelburgse kerken bijeen- gecollecteerd. Het is bestemd voor de afdeling plastische chirurgie.. Het actiecentrum Hengelo J van de PPR heeft een motie aangenomen waar- 1 het met klem aan de fracties in de Eerste en Tweede Kamer vraagt om de aanleg van rijksweg 15 te verhinderen. Het actiecentrum vindt dat die weg een groene long tussen Hengelo en Enschede zal aantasten terwijl er een bruikbaar alternatief plan is. Een vliegtuig van de marine-lucht- vaartdienst is zaterdagavond een zoekac tie begonnen naar een 41-jarige vrouw uit Utrecht, die op zee wordt vermist. De vrouw was vrijdagavond met de Nederlandse kustvaarder Tyro uit Rot terdam naar Belfast vertrokken. Zater dagochtend had ze ontbijt op bed be steld. Toen dit werd gebracht bleek dat ze niet in haar hut was. Het bed was niet beslapen 9 In de jaarlijkse algemene vergade ring van de KNAC heeft voorzitter jhr. W. van Andringa de Kempenaer voor de eerste maal de Piet-Nortier-KNAC-prijs uitgereikt en wel aan de free-lancejour- nalist Sicco de Jong. De Jong kreeg de prijs o.m. omdat hij in zijn talrijke publikaties over de auto zich speciaal heeft gericht op de sociale en economi sche betekenis van dit vervoermiddel. Het Anti Kalkar Komitee Amster dam, waarin de plaatselijke besturen van CPN, PvdA, D ’66, PPR en PSP deelnemen, heeft gisteren besloten een grote Anti Kalkar Rally te organiseren in september of oktober. De rally, die uiteraard eindigt in het Westduitse plaatsje Kalkar, zal een demonstratief karakter krijgen. De demonstratie zal gericht zijn tegen de Nederlandse deel neming inde snelle-kweekreactor dieiin Kalkar wordt gebouwd. 9 Zwedens jongste prinses, Christina (30), is zaterdag getrouwd met een bur ger, de 32-jarige zakenman Tord Mag nusson. De plechtigheid vond plaats in de koninklijke kapel in Stockholm. On der de vele gasten bevonden zich prinses Beatrix en prins Claus. wier (Friesland) is gisternacht met zijn auto in een bocht van de weg in Eng- wierum (gem. Oostdongeradeel) recht door gereden en tegen een betonnen muur gereden. Hij was op slag dood. De 22-jarige mej. M. Verdegaal uit Noordwijkerhout is gisteren op slag ge dood bij een ongeluk. Ze bestuurde een auto die 'op een kruispunt in Noordwijk in botsing kwam met een andere wagen. De 61-jarige J. Nicolai uit Wassenaar is gisteren in een kliniek in zijn woon plaats overleden aan het hersenletsel dat hij zaterdag bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats had opgelopen. Hij was .door een auto aangereden toen hij met zijn fiets een weg overstak. De 65-jarige J. de Jong uit Rotterdam is zaterdagavond in zijn woonplaats om het leven gekomen toen hij met zijn fiets plotseling naar links zwenkte en door een auto werd gegrepen. De 31 jarige U. van der Zwaag uit Drachten is in een ziekenhuis in zijn woonplaats overleden aan de verwondin gen die hij had opgelopen toen h.ij in Houtigehage met zijn bromfiets tegen een boom botste. ROERMOND (ANP). De diocesane pastorale raad van Limburg heeft zater dag op een vergadering in Roermond kritiek geuit op de plannen van bisschop Gijsen van Roermond het convict in Rolduc uit te bouwen tot groot semina rie. De raad heeft bisschop Gijsen, voor zitter van de raad, gevraagd op welke gronden hij de theologische opleiding aan de hogeschool voor theologie en pastoraat in Heerlen niet voldoende vindt. De raad heeft de bisschop ook ge vraagd of hij nog steeds van mening is dat zijn beleid in dezen juist is en of hij bereid is op het. „klemmende” verzoek in te gaan van de stichting Nederlandse priester-religieuzen om alsnog de juiste rechtsprocedure te volgen. De 20-jarige Bernhard Dagen uit het Westduitse Nordhorn is'gisternacht'in de grensplaatsTiénekamp bij eén verkeers ongeluk om het leven gekomen. De personenwagen van de Duitser was door een vrachtwagen uit Noorwegen, die een verkeerde inhaalmanoeuvre had gemaakt, aangereden DINSDAG 18 JUNI Hoog water 1.43 uur en Laag water 9.36 uur en DINSDAG 18 JUNI 4.19 uur onder 21.03 2.35 uur onder 19.24 In de motie, 'die de partij'raad met algemene stemmen aanvaardde, staat onder meer dat in brede kring twijfel wordt uitgesproken aan de wil en de mogelijkheden van het kabin^t-Den Uyl om wezenlijke, structurele hervormingen van de defensie door te voeren en in grijpend te bezuinigen. Hoewel nogal wat twijfels bestonden over de bereid heid van minister Vredeling van Defen sie en minister Van der Stoel van Bui tenlandse Zaken om het progressief re geerprogramma uit te voeren, laste men 9 Bestuurders van motorvoertuigen mogen onder het rijden niet meer roken in Griekenland. De Griekse overheid heeft een besluit uit 1931 dat het roken van bestuurders van autobussen en vrachtwagens verbiedt, nu ook toepas baar verklaard op bestuurders van per sonenwagens. zw. onbewolkt geh. bew. onweer onbewolkt licht zw. bew. onbew. licht bew. windstil half bew. windstil 25 zzw ono onbewolkt onweer Z.-Limburg licht bew. regen licht bew. windstil 27 bew. windstil 23 nno w no ono bew. windstil 26 wnw zw De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder onbewolkt Rotterdam licht bew. Twente Vlissingen Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg onbewolkt ono 26 mist windstil 25 onbewolkt nw 25 zw. bew. windstil 26 onbewolkt zw 22 licht bew. nnw 24 onbewolkt ono 27 onweer windstil 28 licht bew. windstil 26 onbewolkt ozo 23 onbewolkt ozo 24 onbewolkt windstil 22 onbewolkt windstil 23 Casablanca onbewolkt windstil Las Palmas half bew. Tunis onbewolkt Bovenaan de klachtenlijst van de PPR staat de personeelsstop voor ziekenhui zen. In principe zijn de radicalen niet tegen die stop, maar zij vinden dat Hendriks deze evenwichtiger had moeten invoeren. Ook op het gebied van de omschakeling van de consultatiebureaus voor de tbc-bestrijding naar instellingen die zich bezighouden met de hart- en vaatziekten zijn de PPR-kamerleden niet tevreden over het gevoerde beleid. Volgens Dolf Coppes heeft de heer Hen driks toegezegd met de grootste spoed een advies hierover aan te vragen en nog dit jaar te beginnen met de omscho ling van het personeel van de TBC- consultatiebureaus. Maar hij is, volgens het PPR-kamerlid. geen van beide be loftes nagekomen. De derde grief van de PPR is het nog steeds ontbreken van een nationaal zie kenhuisplan, terwijl er al wel kleine ziekenhuizen gesloten worden. Ook het beleid van Hendriks in de huisartsenop leiding wordt door de radicalen gehe keld. De vijfde klacht betreft de gang van zaken rond de zwakzinnigeninstel ling Dennendal, die de PPR-parlementa- riërs al zo uit de hand gelopen vinden dat zij in de Tweede Kamer zelfs weige ren aan de debatten over Dennendal mee te doen. De PPR constateert ook dat er nog niets is gebeurd met de uitbreiding van de psycho-therapeutische hulp voor geestelijk gestoorden. Volgens Dolf Cop- De reis is een direct gevolg van de topconferenties tussen de regering van Suriname en ”T~J1 maand geleden in Den Haag. Minister Pronk wordt op zijn reis vergezeld door de Surinaamse minister van Opbouw, Cambridge, met wie hij ook ;n Parama ribo zal spreken. Minister Cambridge was al acht dagen in ons land. Minister Pronk gaat uit van een even wichtige ontwikkeling in Suriname. „De afgelopen tien jaar heeft Nederland veel in de economische sector in Suriname geïnvesteerd, maar nu moeten we wat meer helpen in de sociale sector om o.m. een betere en meer permanente werkge legenheid in Suriname te krijgen.” Minister Pronk hij gaat voor de eerste maal naar Suriname zei verder het gevaar aanwezig te zien dat Surina me door migratie naar Nederland leeg loopt. In Ossendrecht zijn zaterdag twee Duitsers om het leven gekomen: de 19- jarige B Ewald uit Berlijn en S. Strei cher uit Keulen. De Duitsers zaten met twee anderen in een auto die uit België kwam en die in Ossendrecht van de weg raakte en tegen een boom reed. De twee andere inzittenden bleven ongedeerd. De 23-jarige S. Stienstra uit Metsla- DEN HAAG (ANP). Er is een sala risverschil van minimaal 200 en maxi maal 900 per maand voor vakleer krachten met dezelfde bevoegdheid maar werkzaam of bij het lager of bij het voortgezet onderwijs. Een overstap van het lager naar het voortgezet onderwijs is financieel zo aantrekkelijk, dat deze niet kan worden afgeraden. Dit antwoordt de Nederlandse Federa tie van Onderwijsvakorganisaties (NFO) aan de onderwijscommissie van de Tweede Kamer op vragen die op 1 november 1972 aan de toenmalige staats secretaris van Onderwijs werden gesteld, maar waar de regering nog steeds niet op heeft gereageerd. De vragen waren gesteld over het verschil in salaris en rechtspositie van vakleerkrachten in lager en voortgezet onderwijs. Het verschil leidt ertoe, dat er een tekort aan vakleerkrachten bij het basisonderwijs is ontstaan. DEN HAAG (ANP). Omdat er het gebied van Den Haag sprake is „overbedding” heeft staatssecretaris Hendriks (Volksgezondheid en Milieuhy giëne) het schetsplan voor ee» nieuw ziekenhuis in Den Haag ter vervanging van het bestaande Westeinde-ziekenhuis goedgekeurd, mits van het geprojecteer de beddenhuis twee verdiepingen verval len. Het totale aantal bedden wordt hierdoor teruggebraeht tot 593. Omdat de neurologische en neurochi- rurgische afdelingen van de Ursulakli- niek in Wassenaar bij et gereedkomen van het nieuwe ziekenhuis naar het Westeindeziekenhuis worden overge bracht, betekent de beslissing van de minister een vermindering van ongeveer 220 bedden in vergelijking met het hui dige aantal bedden van het Westeinde ziekenhuis en de Ursulakliniek. (Van onze parlementsredactie) UTRECHT. De PvdA-Partijraad heeft besloten meer acties te gaan steu nen die de emancipatie van de vrouw willen bevorderen. Het kabinet-Den Uyl moet volgens een aangenomen mo.tie in alle niet-departementale commissies ook vrouwen benoemen en vooral in die commissies die voor de emancipatie van de vrouw van belang zijn. 4

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2