IJmuider Harmonie oogstte ovaties TOER-IN PROGRAMMA VAN WIJK AAN ZEE Muzikale show in Wijk aan Zee Afbraak hoogovens vordert gestaag Iferenigii Agenda Mars- en showwedstrijden trokken talrijk bezoek naar Wijk aan Zee II I I* 1 R Van 3 juli t/m 10 augustus DEEL OMHEINING SPEAKERSCORNER AFGEBRAND POLITIERAPPORT Politie en PTT UIT CASTRICUM Ledenvergadering van Kamer van Koophandel spoorden illegale zenders op MAANDAG 1 7 JUNI 1974 PLAATSELIJK NIEUWS 4 Velsen-IJmuiden Beverwijk Wijk aan Zee MAANDAG 17 JUNI Beverwijk PWilf Heemskerk Castricum Velsen-Noord Velsen-IJiiHiiden Heemskerk •WK® 1 .V'-l'1 4<ta: sRLfe.,r M 1 fes (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) c r 2 3 Beeld van de show van „Heiloo”. 4 augustus Mineralenverzameling 3 in 7 KEES MAAS KEES MAAS MAANDAG 17 JUNI Huygens- gemengd Huygens- Kerkweg 45: i (Van een onzer verslaggevers) (Van onze stadsredactie) u.: u.: u.: I s 1 f Bibliotheek 19-21.30 Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Gedurende het week einde is een gedeeité van de omheining van de speakerscorner nabij het Alexan- derplantsoen in vlammen opgegaan. De brandweer heeft het vuur geblust. De politie zoekt de oorzaak van het brandje in baldadigheid. WIJK AAN ZEE. In de badplaats gaat deze zomer heel wat gebeuren. In het kader van de Toer-In is een pro gramma samengesteld, dat van 3 juli tot en met 10 augustus duurt en zowel voor de inwoners van Wijk aan Zee als de gasten een aantrekkelijk geheel is ge worden. zaterdagmiddag zaterdagavond zondagmiddag van van van 1 1 i Gezins- 102, 44 en Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. 1 I 1 1 5 X 1 1 r v F 1 s s •V I s 2 i i F F v r 1 I F 8 3 c 5 1 t 1 I s a i o t I e a d Ruim vijf uur lang hebben de talrijke bezoekers in Wijk aan Zee genoten van de prestaties van tal van korpsen, die hun krachten maten in mars- en show- wedstrjjden. Op het marskarakter lag de nadruk; de show kwam voor reke ning van jeugd en senioren van de IJmuider Harmonie en het trompetter korps Heiloo. Het showkorps van de IJmuider Har monie stak in feite boven het gebeuren op deze middag uit. In een hoog tempo werden de figuren uitgevoerd, de muziek werd veel beter gespeeld dan van de week in de show, en het valt dan ook niet te verbazen dat de ene ovatie op de» andere volgde. Dat de wisselbeker noch tans niet naar dit ensemble ging kunnen we begrijpen. Het gaat tenslotte in de eerste plaats om marswedstrijden, en het zou wed wat tegen de geest van dit concours ingaan als jonge, hardwerken de ensembles, die nog vechten voor pro motie naar een hogere afdeling, eigenlijk bij voorbaat kansloos zijn door de deel neming van zo’n perfect show-orkest. Eredivisie. Sectie harmonie: IJmuider Harmonie, IJmuiden, 99, 5, le pr., 14 p. Sectie A: St. Cecilia. Heemskerk, 198, le pr., 16 p., „Excelsior”, Alkmaar, 197,5, le pr., 14. Sectie C: St. Caecilia, 204, le pr., 18 (2e maitreprijs). Sectie D: „Nico de Zwart”, Amsterdam, 179, 5, 2e pr., 17 p. Show: Jeugd IJmuider Harmonie, 145, le pr., 15,5 p. le divisie, sectie G: Trompetterkorps Heiloo, 126, 5, 2e pr., 16 P- Eredivisie: IJmuider Harmonie, 151, 5, le pr., 18,5 p. (le maitreprijs). CASTRICUM. De rijkspolitie heeft tijdens het weekeinde veel werk te ver zetten gekregen. Zij werd geconfron teerd met een aantal diefstallen uit auto’s, twee inbraken en twee verkeers ongevallen, waarbij twee personen ge wond werden. Een 35-jarige i n Zaandam wonende Turk kwam met zijn bromfiets op het rijwielpad langs de Zeeweg door onbe kende oorzaak tpn val. De man werd met vermoedelijk een gebroken ellepijp in een ziekenhuis opgenomen. Op de noordelijk invalsweg viel een Amster damse bromfietser doordat hij plotseling moest remmen. De onfortuinlijke brom fietser werd in bewusteloze toestand naar het St. Jozef ziekenhuis in Heems kerk gebracht. HAARLEM. De Kamer van Koop handel en Fabrieken houdt op donder dag 20 juni om half acht een algemene openbare ledenvergadering in het kan toor aan het Nassauplein 4-6. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat), 19 en 21.15 u. „Pornografie in Denemarken”, 19.30 u.: „De kanonnen van Navarone”. Luxor Theater (Breestraat), 19 en 21.15 „Heavy Traffic”. VELSEN. In samenwerking met de PTT-Opsporingsdienst heeft de politie van Velsen dit weekeinde illegale zend apparatuur in beslag genomen. Óp de Seinpostweg in IJmuiden werd een mobiele zender aangetroffen. Tegen de eigenaar, een 23-jarige Velsenaar, werd proces-verbaal opgemaakt. Datzelf de was het geval bij een 28-jarige Velse naar, die op de 11-meterband uitzond onder de roepnaam „Cupido”. Ook zijn apparatuur werd in beslag genomen. Verder zag een negentienjarige jongen uit Velsen met spijt zijn FM-apparatuur verdwijnen toen hij werd opgespoord. Ook tegen hem is proces-verbaal opge maakt. kV WIJK AAN ZEE. In het kader van de Arion-feestweek werd zaterdagavond een muzikale show gegeven door vier korpsen uit de omgeving, die de kilte verdreven, en er een hartverwarmend geheel van maakten. Sint Caecilia musi ceerde pittig en artistiek, en ook Arion zelf maakte indruk door de uiterst zorg vuldige manier, waarop de verschillende marsen waren opgebouwd. Een hoogte punt vormde de uitvoering van de „Ju bileum Blues”, welk werk speciaal voor het Arion-jubileum is gecomponeerd. Voorts verleende de politie assistentie aan een 15-jarig meisje, dat op het Wijk aan Zeeër strand in glas was getrapt. Het meisje werd met een politieauto naar het Rode Kruis Ziekenhuis ge bracht. Nadat de wond was gehecht, mocht zij huiswaarts keren. Op het fietspad naar Wijk aan Zee botste een dag later een 17-jarige brom fietser, afkomstig uit Heertiskerk, tegen een 48-jarige wandelende inwoonster van Amsterdam. De vrouw moest met een open beenbreuk in het RKZ worden opgenomen: de jongeman liep een lichte hersenschudding op en kwam eveneens in het ziekenhuis terecht Op de Beverwijkse Wilgenhoflaan ver loor zaterdagavond een bromfietsster de macht over het stuur. De vrouw is met een hersenschudding in het RKZ opge nomen. Uit een in de Voorstraat gepar keerde auto van een inwoner van Wijk aan Zee verdwenen tenslotte een foto toestel, autoradio en casetterecorder. MAANDAG 17 JUNI Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. DINSDAG 18 JUNI Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20' u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. jeugd 15.30-17.30 u. BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat). Christ Superstar". Het ‘is een chaos op de plaats waar bij het staalbedrijf de twee oudste hoog ovens worden gesloopt. Overal liggen gro te stukken losgebrand staal; zware bui zen en balken versperren de weg, vrachtwagens rijden af en aan om het gesloopte materiaal af te voeren. Al weer enige tijd geleden is men met deze sloop begonnen, toen namelijk de raad van bestuur besloot deze ovens niet meer te conserveren na de buitenge bruikstelling, maar ze af te breken. De installaties werden in respectievelijk 1924 en 1926 ontstoken en hebben miljoenen produktie-uren aether de rug. De raad van bestuur besloot tot slopen nu hoog oven 1 en 2 vanwege hun te kleine ca paciteit en hun verouderde contructie niet meer rendabel zijn. Men denkt ongeveer twee jaar voor het slopen nodig te hebben. Dan zal er zo’n zevenduizend ton staalschroot verwij derd moeten zijn, alsmede 15.000 kubie ke meter vuurvast materiaal. Veel van wat gesloopt is kan door het staalbedrijf weer worden gebruikt. DINSDAG 18 JUNI Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. tuurlijk weer met zijn befaamde stok- worpen, die nooit mislukken. Opmerke lijk genuanceerd sloegen de tamboers van „Excelsior” uit Alkmaar, die de moeilijke ritmen goed onder de knie hadden. Een middag dus, waarin veel viel te genieten. Aan het slot marcheerden alle korpsen op, altijd weer een feestelijk gezicht. Uitslagen Introductiedivisie: BHK, Beverwijk, 173 p„ 2e prijs, maitre 12 p. Con Brio, Monnickendam, 194, le pr., 13 p. Oud Strijders Legioen, Den Haag, 181, 2e pr., 15 p. „De Zwervers”, Beverwijk, 184, 5, 2e pr., 12 p. Jeugd-divisie: „Die Wyckers”, Bever wijk, 175, 2e pr., 14, 5. „Tubantia”, Am sterdam, 178, 5, 2e pr., 12 p. Sectie A en B: Jeugd IJmuider Har monie. Tamboers en trompetters: 175, 2e pr., 12 p. Harmonie: 87, 5, 2e pr. Nog geen indeling: „Tubantia”, Am sterdam, 208, le pr. (wisselbeker). 15 p. (met promotie). 3e divisie: Sectie A „Eensgezindheid”, Heiloo, 201, le pr. 16 p. Sectie B Jacob Maris, Amsterdam, 176, 2e pr., 15,5 p. Sectie E „Willem Eggert”, Purmerend. 204, 5, le pr.(wisselbeker jeugd en 3e divisie), 16,5 p. (met promotie). 2e divisie. Sectie A: Lamoraal van Egmont, Egmond a.d. Hoef, 198, le pr., 13,5 p. le divisie. Sectie B en C: „De Wester”, Amsterdam, 187, 5, 2e pr., 14 p. Sectie G: Trompetterkorps Heiloo, Heiloo, 207 5, le pr. met promotie, 17,5 p. (3e maitreprijs). Willem Eggert, Purmerend, 196, le pr., 17 p. Het programma luidt als volgt: 3 juli Concert door het Fagot Trio uit Bergen in de Hervormde Kerk. Aan vang: 20.30 uur. 10 juli Concert door Ensemble Jeugd en Muziek Haarlem o.l.v. André Kaart. Koper en houtblazers in de Hervorm de Kerk. Aanvang 20.00 uur. 8-12 juli Tentoonstelling van tekeningen en gouaches door Jos Stam in de Hervormde Kerk. In de consistorieka mer: pottenbakken door Atie Teens- ma. Open: maandag tot en met vrij dag van 19.00-21.00 uur. 13 juli Versierde optocht door Wijk aan Zee. Aanvang: 19.30 uur. Opstellen op het Julianaplein. 15-19 juli Zeefoto-tentoonstelling van de KNZHRM (t.g.v. 150-jarig bestaan) in de Hervormde Kerk. Open: maandag tot en met vrijdag van 19.00-21.00 uur. 17 juli Poppenkastvoorstelling in Café de Zon. Aanvang 15.00 uur. 19.juli Kienen in Café de Zon. Aanvang 20.00 uur. 20 juli Wedloop om de dorpsweide. Aan vang 19.30 uur. 22-26 juli Hoogovententoonstelling „Van Erts tot Staal”. Tevens etsen en teke ningen van de Hoogovens door P. Goudsmit in de Hervormde Kerk. Open: maandag tot en met vrijdag van 19.00-21.00 uur. 27 juli Taptoe door de Beverwijkse Har monie Kapel en Muziekvereniging Arion. Aanvang 20.00 uur. 29 juli-2 augustus Fototentoonstelling van scheepswrakken, van B. Snijders in de Hervormde Kerk. Open: maandag tot en met vrijdag van 19.00-21.00 uur. augustus Kienen in Café De Zon. Aanvang 20.00 uur. 3 augustus gehele dag Braderie op de Voorstraat en het Julianaplein. augustus Concert door de Wijker Boertjes op het Julianaplein. Aanvang 20.00 uur. en van Kerk. 14.00-17.00 19.00-21.00 De beker ging ditmaal naar „Tubantia” uit Amsterdam, een zeer zorgvuldig ensemble dat niets aan het toeval had overgelaten, en voordien lang had inge blazen op het terreintje voor „De Mori aan”. Bij de jeugd ging de trofee op nieuw naar „Willem Eggert” uit Purmer end, een korps, dat muziek speelde uit een hogere divisie, maar deze toch uit stekend uitvoerde. De fluiten speelden uiterst zuiver, ook de samenklank als geheel was zeer goed. De dag was begonnen met een optre den van het drumkorps BHK uit Bever wijk, dat het verdienstelijk deed. Het zelfde gold voor „Die Wijckers” en „De Zwervers” uit Berverwijk. Zeer goed was de klank van „Con Brio” uit Mon nickendam, dat in de lopende mars overigens niet erg gericht marcheerde. Het optreden van het jeugdkorps van de IJtnuider Harmonie wekte bij de jury eerst enige verwarring omdat tamboers en harmonie tegelijk opkwamen, maar dit bleek op verzoek van de organisato ren te zijn gebeurd teneinde tijd te winnen. Het probleem werd opgelost, eerst speelden de tamboers en trompet ters staand, daarna lopend met de har monie in hun kielzog, waarna de harmo nie ook een lopende mars uitvoerde. Hoger dan een tweede prijs werd dit optreden niet gewaardeerd, in tegenstel ling tot de show, die liefst 145 punten opleverde, verrassend veel, omdat de fi guren wel leuk waren, maar de muziek lang niet altijd zuiver was. Het tamboerkorps „Eensgezindheid” uit Heiloo tnaakte een uitstekende in druk, evenals de maitre Anja Mulder, die haar taak met veel souplesse uit voerde. Heiloo kwam er deze dag toch goed uit, want ook het Trompetterkorps Heiloo deed het opperbest. Hierbij was wel een attractie de grote visuele kwali teit van de majorettes, die bovendien nog zeer vaardig met hun stokjes mani puleerden. Het Trompetterkorps zelf deed het overigens ook uitstekend, geleid door een zeer vaardige tamboer-maitre. Heiloo kwam een halve punt tekort voor de wisselbeker, hetgeen de kwaliteit wel tekent. In de show ging het met het korps wat minder, er gebeurden hier en daar wat ongelukjes, hetgeen het beha len van een eerste prijs in de weg stond. Grote belangstelling trok het „Oud Strijders Legioen” uit Den Haag, dat met zijn uit veteranen bestaande vaan- delwacht de oude tijden liet herleven. Veel verder kwam het niet, daarvoor waren de hoorns te onzuiver. De IJmuider Haitnonie kwam in de loop van de middag nogmaals aan bod met een optreden van het harmomie- korps. Er werd niet alleen goed gemusi ceerd, maar ook zeer gedisciplineerd ge lopen, zodat een eerste prijs voor de hand lag. Veel belangstelling trok natuurlijk „Sint Cecilia”, dat door instructeur Nies ten tot een zeer gedisciplineérd ensemble is gemaakt, dat iedereen een voorbeeld geeft in correct richten en presenteren. Niesten verrukte de toeschouwers na- Op de agenda staan onder meer de jaarrekening 1973, een wijziging van het reglement van het Hoogheemraadschap Rijnland en de ontwerp-verordening verontreinigingsheffing, automatisering en' regionaal-economische planning. Tenslotte komt het wegenplan Zuid- Kennemerland ter sprake. Na afloop van de ledenvergadering preekt de heer A. Stoel, secretaris van de Onderwijsstich- ting IJmond, over „Onderwijs voor Wer kende jongeren”. BIOSCOPEN City, maandag en dinsdag 20 uur: „De non van Monza.” DIVERSEN Museum Beeckestijn, Hijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Felison, Noordelijk Koetshuis, Beeckestijn, expositie fotocollages van Henk Meijer, van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Moerbergplant- soen 24. IJmuiden. Dagelijks te bezichtigen van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, IJmuiden. Dinsdag en donderdag te bezichti gen van 12 tot 13.30 uur en na telefonische afspraak (02550-94159). Galerie 't Hart. Koningin Wllhelminakade. IJmuiden. Expositie grafiek van Jan Michels. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Op werkdagen te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Openluchtzwembad Heerenduinen, ge opend tot 19 uur. Velserbad, Bdiniostraat, zwemmen van 16.40-18.00 uur. Centrale Bibliotheek Velsen, Plein 1945, van 19-21.30 uur; Santpoort-N. Wüstelaan 79 van 19-20.30 uur voor de jeugd, volw. van 19-21.30 uur. Boksclub De Ring, 20, 22 uur les, tralining en wedstrijd in gymnastiekzaal van de Ossendorpschool aan de Wijk aap Zeeërweg. Stem van IJmuiden, 20 uur repetitie in gebouw Velserduin, Velserduinplein. DINSDAG 18 JUNI Openiuchtbad Heerenduinen, geopend van 10 tot 20 uur. Velserbad, Briniostraat 6.30-8.00, 12.15- 13.15, 16.40-18 en 20-21.30 uur. Centrale Bibliotheek Velsen, Plein 1945, 10-12.30 en 14.30-17.30 uur. Centr. Jeugd- en Tienerbibl. Willemsbeekweg 96. 15.30-17.30 uur. Santpoort-N. Wüste laan 79 van 14.30-17.30, Velsen-Noord en Zeewijk idem. Stichting Huishoudelijke en voorlichting, Willebrordstraat 102, IJ muiden, spreekuur van 9.30-12.30 uur. Federatie Bejaardenzorg, spreekuren IJmuiden e.o. gebouw Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen van 9-10 uur, IJmuiden-O., Abelenstraat 1, van 16-17 uur; Velsen-N- buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28, van 11-12 uur. Sant poort: „De Haven”, Sipbroekerweg 6, van 14-15 uur. Velser Gemengd Koor, 20 uur repetitie in de Baptistengemeente, J. P. Coen- straat. Bel Canto, gebouw Cultureel Centrum 20 uur repetitie. „De Slingermuur”, Zeeweg, 19 30 uur: ledenvergadering Rode Kruis. De Beverwijkse Harmonie Kapel gaat ook steeds meer aan het show-werk doen. Samen met een groep majorettes, die nog erg pril zijn, en erg statisch te werk gaan, werd leuke muziek uitge- voer^. Een echte show is het nog niet, maar toch is er al veel afwisseling verkregen, ook al dankzij het goede spel van de harmonie, die een goede ruggegraat vormt voor het geheel. De show werd toch wel gestolen door het Tamboer en Trompetterkorps Bever wijk, dat een kostelijke show ten toon spreidde. Tal van grapjes waren erin verwerkt, met als hoogtepunt wel het moment, dat het korps het plein lijkt te verlaten en dan terugkomt. De spreek ster had het afscheid al 'aangekondigd, toen het hele ensemble rechtsomkeert maakte. Terwijl de maitre zich zoge naamd met het Arion-bestuur ging on derhouden ging het korps onverdroten door en begon toen eigenlijk pas goed- Verrassende bewegingen waren aan de orde van de dag, en toen men ook nog in paardegehuppel uitbarstte klaterden de ovatie neer, De vier korpsen kwamen daarna gezamenlijk op, en zorgden voor een daverende finale, waarin in tal van combinaties nog vele dankbare nummers werden uitgevoerd. Het was een goede aanloop tot de climax op zondagmiddag. 20 u.: Jesus BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat). 20 Jesus Christ Superstar”. H. van Helvoort in de Hervormde Open: uur; uur; 14.00-17.00 uur. augustus Poppenkastvoorstelling Café de Zon. Aanvang: 15.00 uur. 5-9 augustus Tentoonstelling en verkoop Wereldwinkel Beverwijk in de Her vormde Kerk. Open: maandag tot en met vrijdag van 19.00-21.00 uur. 10 augustus Lampionoptocht door Wijk aan Zee. Aanvang: 20.00 uur. MAANDAG 17 JUNI Openbare bibliotheek. Kerkstraat en Amstelstraat 44: volwassenen jeugd 19-21 u. DINSDAG 18 JUNI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Sociëteit Apha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 u., jeugd 15-17.30 k xX - ,.R t I s l f

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4