In memoriam Leo van Kuijk 1 stroom vloeibaar Massale legde hoogoven stil ruwijzer IJmuider strand Zomerse drukte aan Hagepreek op Succes Royal’ en Poort van Velsen’ betwisten elkaar vanavond de eerste plaats Erasmus College bestaat 25 jaar I L „Schapenland” voor „Soli” i I 1 5 4 INCIDENT BIJ VULLEN VAN IIENGERWAGEN Schedelbasisfractuur na val van trap GESLAAGD STRANDVOETBAL IN IJMUIDEN d KAARTEN VOOR ROMMELDAM I F I I W Fwg PLAATSELIJK NIEUWS BAANDAG JUNI 1974 1 7 HEEMSKERK I i jfl I I. (Van onze stadsredactie) ge- (Van een onzer verslaggevers) /ang tan- Zon. de in Zijk ADRI WETSELAAR iweptfl® stand (Van een medewerker) p- uit Aan- van i de tot jker ang ling nde van van van Inbraak. Uit een visrestaurant aan de Halkade irt IJmuiden is bij een in braak vijfentwintig gulden verdwenen. De weer lar ging :oop Ier en d en aart. ?rm- Van eke- P. erk. jdag ngen de eka- :ens- vrij- ie et ïp ig ig g- I- in A (Van een onzer verslaggevers) tie ri- HaventaflÉfiaD Niettemin slaagde men erin de repara ties dermate snel te verrichten, dat deze hoogoven om vijf uur zaterdagmiddag weer in bedrijf kon worden gesteld. Echter waren de rioolputten en kel derruimten van deze hoogoven door het massale bluswerk onder water gelopen, zodat zaterdagnacht nog een beroep moest worden gedaan op het zeesleepbe- drijf Bureau Wijsmuller om met pomp- materiaal te hulp te komen en alles leeg te pompen. 1 de i) in rdag uur. Café aan tl op IJMOND Op 60-jarige leeftijd is in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk overleden de heer L. C. A. van Kuijk in leven staffunctionaris van de afdeling pu blic relations van Hoogovens en Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De cre matieplechtigheid heeft heden op wens van de overledene in alle stilte plaats gehad op Westerveld. Leo van Kuijk trad op 15 september 1952 in dienst van de toenmalige Konink lijke Nederlandse Hoogovens en Staalfa brieken en wel in de functie van hoofd assistent op het verkoopkantoor. Zes jaar later kreeg hij kans zijn veelzijdige ta lenten en zijn toen al grote mensenkennis verder te ontplooien toen hij werd aan gesteld als opvolger van het toenmalig hoofd van de „propaganda-afdeling” van Hoogovens, C. F. van Dam, die de pen sioengerechtigde leeftijd had bereikt. Hij had daar al direct zijn eigen inbreng en kreeg de kans zijn eigen opvattingen over allerlei zaken de public relations betref fende en meer gespecialiseerd ten aan zien van de afdeling Studio gestalte te geven. In betrekkelijk korte tijd slaagde hij erin het stempel van „Van Kuijk” te drukken op deze afdeling, daarbij zijn medewerkers, nieuwe zowel als de oude garde enthousiast meeslepend in de vaart van het vele werk dat deze afdeling om vat. En daarbij bleef het niet. Ook bij het wereldbekende Hoogovenschaaktoernooi was een taak voor hem weggelegd. Na dat gedurende een kwart eeuw de grond legger Piet Veldheer het bedrijf en ook het schaaktoernooi had verlaten en zijn werk enige jaren was overgenomen door Ben Rueb, moest ook deze zijn portefeuil le ter beschikking stellen wegens andere werkzaamheden. In het beleidscomité van het Hoog ovenschaaktoernooi kwam op de hoog ste plaats een vacature, welke terstond in 1968 door Leo van Kuijk werd ver vuld met een élan alsof hij niets anders had gedaan in zijn leven dan zich met dergelijke toernooien bezighouden. Wel licht was dat ergens ook wel zo, want Trudy Bertie Robert der Nat, Yvonne r>p*pr do Pree. Dick Plaats- de kernploeg, die bovendien door het inademen van de zich ontwikkelde stoom moeilijkheden aan de luchtwegen opliep. Hij is in het Rode Kruiszieken huis ter verpleging opgenomen. Ter ob servatie werd daar opgenomen de 36- jarige K. Tromp uit Uitgeest, adjunct eerste smelter, die aan gelaat en polsen brandwonden had opgelopen. De mengerwagen kon geheel worden af geschreven, terwijl een aantal voorzie ningen aan hoogovens 7 verwoest werden. D. J. C. Weel; Roger W. z. v. M. W. Schuddeboom en E. M. Notenboom. ONDERTROUWD: Ronald D. Beets en Johanna M. Vos; Lambertus A. N. Gons en Johanna H. Tettero; Petrus J. van Diepen en Engelina E. Faber; Cornells J. Rood en Trijntje J. Bakker; Johannes R. Bruyn en Geertruida P. M. Karsten; Cornells A. W. Kater en Wilhelmina J. M. Schavemaker; Jacobus F. Hollenberg en Annaliesje Bruijns; Johan de Boer en Janke Lof; Cornells J. Gooijer en Cécilia I. M. Newsky; Robertus Elferink en Monica W. Siemonsma; Sietse van der Bos en Johanna G. M. Lippinkhof. GETROUWD: Henricus C. J. Heester beek en Maria T. van der Aar; Robert Bleeker en Ada J. Beldhuis; Jan J. Blom en Lientje M. A. de Witte. OVERLEDEN: Margaretha C. de Rij- ter, weduwe van Limmen, 63 jaar; Franciscus P. Bruins, 64 jaar; Franciscus Pleeging, 79 jaar; Pieternella v. d. Voorn, echtgenote van Brakenhoff, 70 jaa; Hendrik Bosman, 62 jaar; Herman W. Veenhof, 77 jaar. Rijverbod. In de nacht van vrijdag op zaterdag kreeg een achttienjarige bromfietser uit Velsen een rijverbod op gelegd door de politie. De jongen had alcohol gebruikt. Leo van Kuijk vatte zijn werk altijd op als een uitdaging om het beter te doen. Zijn stelregel, die hij zijn medewerkers steeds voor hield was „Het kan altijd nóg beter” en daarnaar leefde hij en zo verrichte hij ook zijn arbeid bij al het geen hij dagelijks moest organiseren. Dat organiseren zat hem in heit bloed en daarom ook dat het schaaktoernooi in feite hem op het lijf was geschreven. Ook hier weer had hij een kring van enthousiasten om zich heen. Zij waren dat al voordat Leo van Kuijk kwam, maar hij slaagde erin dat enthousiasme, dat plezier in het werk, op nog hoger niveau te brengen. En dat straalde niet alleen af op degenen rondom hem, maar ook op allen, die direct of zijdelings met dat dagelijks werk of dat schaaktoernooi te maken hadden. Datzelfde was ook het geval buiten zijn werk op het sociaal-maatschappelijk ter rein, waarop hij zich eveneens veel be woog. En niet in de laatste plaats gold dat tevens de Lions Club waarvan hij een zeer actief bestuurder was. Leo van Kuijk was zo schreven wij al een veelzijdig mens, een kunstenaar en een levenskunstenaar, die grote en goede bekendheid genoot in al die krin gen waar de kunst wordt beoefend. Hij schreef ook graag en als zijn tijd dat toe liet: véél. Zijn laatste bijdragen op dit ondermaanse treft men aan in het toer nooiboek) e van het laatstleden Hoog ovenschaaktoernooi, dat Leo van Kuijk’s laatste toernooi werd. Toen al ging hij gebukt onder de ziekte waaraan hij leed, maar zijn werk heeft daaronder niet gele den. Tot op het laatste moment, vlak voor zijn operatie bleef hij het middel punt en liet hij de verantwoordelijkheid welke op zijn schouders drukte niet van zich afnemen. Leo van Kuijk is thans niet meer. Maar de herinnering aan de grote mens, die Leonardus Christiaan Adriaan van Kuijk heette, zal bij de ontelbaar velen die hem kenden en zich zijn vriend wisten, blij ven voortbestaan. Trompboys-Zeedistel: De Zeedistel- formatie had eindelijk weer eens de kans om lekker uit te halen. Het werd dan ook een klinkende 9-2 overwinning en daarmee werd het doelgemiddelde wat verbeterd, dat zou namelijk wel eens beslissend kunnen zijn. Trompboys scoorde twee keer, de Zeedistel-goals waren van: v.d. Pol, W. Verschoor en W. Grooteboer beiden een hattrick, Zeegers en Dooyeweerd. Het incident deed zich voor aan de westkant van hoogoven 7, waar de ge plaatste mengerwagen plotseling over liep toen de stopmachine de aanvoer niet afsloot. Direct werd gepoogd deze wagen weg te trekken, maar het vloei bare ruwijzer liep reeds over het pantser heen en stroomde over het niet-gepant- serde gedeelte. Als gevolg daarvan scheurde de wand van de wagen en voegde zich nog eens circa dertig ton vloeibaar ruwijzer bij de hoeveelheid welke uit de hoogoven stroomde. De gloeiende massa liep in de zogenoemde rioolputten voor ruwijzer, waar de mas sale stroom een aantal explosies veroor zaakte. Als gevolg hiervan liepen twee personen brandwonden op. Allereerst de 19-jarige P. Alon uit Beverwijk, lid van BEVERWIJK. Doordat er nog een aantal kaarten voor de speelstad Rom meldam verkrijgbaar zijn heeft de lei ding de uiterste aanmeldingsdatum ver lengd. Nu kan men tot 29 juni kaarten in buurthuis De Lichtboei kopen. De speelstad duurt van 5 tot en met 9 augustus en is alleen toegankelijk voor jongens en meisjes van 6 tot en met 12 IJMUIDEN. Vrijdag arriveerden in IJmuiden: Benloe, Londen; Herman He lene, Hamina; Granoe, Helsinki; Noor- beek, Waja, Zaandam; Konstantin Savel- jov, Vyborg, Velsen; Kreyvang, Ham- mesvalt; Kolpino, Klaipeda ;,Cebo 1 Aber deen; Majorca, Antwerpen, IJmuiden; Melitapol; Klaipeda, Zaandam; Jutta, Ro chester; Marjan, Ipswich; Searover, Cont. Plat; Linda, Noordzee; Alice Bewa, Southampton; Helga S, Hugeness; Use Clausen, Klaipeda; Otto, Frederiksvark; Duvenstedt, Rochester; Elan, Gent. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Tor Nerlandia, Immingham; Hebe 2, Londen; Linda, Noordzee; Kirsten Bewe, Run corn; Mars, Cont. Plat; Iggesund, Igge- sund; Thuntank 12, Emden; Kahraman Maras, Istanbul, IJmuiden; Rijnstroom, Harwich; Off in River, Hamburg; Ems- land, Gothenborg, IJmuiden; Farel, Goole; Bichofstein, Antwerpen; Bab T, Hudiksvall, Zaandam; Juan Carlos Toto, Zeebrugge; Memel, Dagenham; Brinda, Poole: Corchester, Tilbury; Marjan, Greath Yarmouth; Maritta Johanna, Ler- IJMUIDEN. Het begint nu wel zeer spannend te worden in het Syp-Sterk strandvoetbaltoernooi, nu het einde van de voorronde in zicht komt. Er zijn in feite twee serieuze gegadigden: Royal en de Poort van Velsen, die elkaar vana vond zullen treffen en dit duel zal de beslissing brengen over de eerste plaats. Voor de overige plaatsen zijn zeker vier serieuze gegadigden; Rolvink. dat zeer goed terugkomt, Centrum, Zeedistel en Snacks Zuidarcade. Toch kunnen slechts vier ploegen in de volgende ronde ver der spelen en dat betekent een spannend verloop van het strandtoernooi. Een voorspelling lijkt onmogelijk, omdat de ploegen elkaar bijzonder goed in even wicht houden. HAARLEM. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Erasmus College Kennemer Avondscholenge meenschap voor gymnasium, atheneum, havo en mavo in Haarlem, Velsen en Alkmaar wordt op vrijdag 28 juni een feestelijke bijeenkomst gehouden in de aula van het schoolgebouw aan de Sportweg 9. Gastspreker is dr. R.A.C. Hoksbergen, de schrijver van het boek „De avondlyceïst”. Aanvang 15.30 uur. Een receptie volgt na afloop van zijn rede. De jury honoreerde dit optreden dan ook met 298*/2 pt„ plus een eervolle vermelding, hetgeen ruim voldoende bleek voor een eerste prijs. Daarbij wer den ook de verplichte marsen met veel waardering in het juryrapport beoor deeld. Dit goede voorbeeld werd daarop prompt gevolgd door het trompetter korps van „Soli”, dat eveneens een eer ste prijs werd toegekend. En wel met lof van de jury, zodat hiermee naar de ere- afdeling voor drumbands kan worden gepromoveerd. Voor de harmonie van „Soil” werd dit voor de derde maal een eerste prijs in de afdeling „Uitmuntendheid”, wanneer de muzikanten er nu in slagen hier volgend jaar nog een eerste prijs aan toe te voegen, dan gaat hun vereniging au tomatisch over naar de afdeling „Supe rieur.” Allemaal mooie successen dus voor dirigent E. Munsterman en de bei de instructeurs J. Niesten en L. van Dijk. Na dit optreden in Venhuizen is „Soli” nog doorgereisd naar Nibbixwoud, waar een show werd verzorgd op een plein voor het bejaardencentrum. Een diner met een feestavond vormde het besluit voor dit met succes bekroonde uitstapje. IJMUIDEN. De zevende hoogoven van Hoogovens is in het weekeinde ge durende een aantal uren buiten werking geweest omdat bij het aftappen van het vloeibaar ruwijzer in een mengerwagen de zogenoemde „stopmachine” dienst weigerde en het roodgloeiende vloeibare ruwijzer bleef doorstromen waardoor zich allerlei complicaties voordeden. Twee personen liepen brandwonden op en moesten naar het Rode Kruiszieken huis in Beverwijk worden gebracht. Het zomerse weekeinde veroorzaakte een massale uittocht naar de stranden, waar men verkoeling aan de vloedlijn en in zee hoopte te vinden. Waar men boven dien hoopte te kunnen bruinbakken. Al die wensen zijn in vervulling gegaan en vanmorgen zijn allerwegen mensen op het werk verschenen met roodverbrande gezichten, armen en benen, die boven dien door allerlei moeilijke bewegingen te kennen gaven dat een verbrande rug ook allerminst plezierig is. Dat leed zal overigens weer spoedig vergeten zijn, zodat bij aanhoudend zomerweer dezelf de mensenmassa weer aan het strand te verwachten is. De strandbezoekers heb ben echter wel te kampen gehad met de vrij snel opkomende en zondagmorgen pas laat wegtrekkende zeedamp, welke voor een ongewenste afkoeling zorg droeg. wich, IJmuiden; Laja, Antwerpen; Neu tron, Goole; Angarsk, Rotterdam; Smit Lloyd 11, Cont. Plat, IJmuiden; Elpenor, Hamburg; Granoe, Hamina; Gabro, Glasgow; Oceania 1, Bergen; Thuringia, Antwerpen. Zaterdag gearriveerd: Seeland, Ro- naan; Pandora, Fowey, Velsen; Pergo, Par; Holstentor, Cont. Plat, IJmuiden; Carabeka 6, Avonmouth; Adeny, Ant werpen; Avalon, Harwich; Makiri Smits, Rotterdam, IJmuiden; Tor Anglia, Im mingham; Elkannemi, Liverpool; Vecht stroom, Hull; Relay, Felixtowe; Hega Smits, Whitby, IJmuiden; Irishgate, Lon den, IJmuiden; Blenheim, Kristiansand; Smit Lloyd 104, Cont. Plat; Celtic tra der, Goole; Stremitelny, Noordzee, Vel sen; Khrabrovo, Noordzee, Velsen; Hol stentor, Cont. Plat, IJmuiden; Perilefki, Recife; Willem Barenxz, Plymouth, IJ muiden; Tor Hollandia, Immingham; Uthom, Caren, IJmuiden; Estebrugge, Kinslynn, IJmuiden; Flora-S, Rotter dam; Abbotsford, Immingham, IJmui den; Scheldeborg, Mantyluoto, Zaandam; Stally, Par; Rijnstroom, Harwich; Fidu- cia II, Wisbeck. Zaterdag vertrokken: Roelof Holwer- da, Harlingen, IJmuiden; Tugro, Cont. Plat, IJmuiden; Antaris, Immingham; Noorbeek, Korsnaes; Hercules, Curacao; Carola Schulte, Solvesborg, IJmuiden; Linda, Noordzee; Alderamine, Gibraltar; Raknea, Simonsvik, IJmuiden; Reind, Kolding; Holstentor, Cont. Plat, IJmui den; Thea-K, Kopenhagen; Ilse Clausen, Klaipeda: Duvenstedt, Rochester, IJmui den; Majorca, Fecamps, IJmuiden; Tor Anglia, Gothenburg; Bora, Cardiff; Jut ta, Kopenhagen; Levern, Whitby, IJmui den; Blenheim, Bergen; Junior Lillo, Southampton; Rixta Oldendorff, Kirke- ness; Carabeka 6, Glasgow. Zondag gearriveerd: Vasco-E, Kopen hagen; Erik, Bremen; Fridel, Poole, Vel sen; Ignition, Greenwich, IJmuiden; Manta, Swansea; Ability, Londen; Stein - bukk, Bergen; Teutonia, Aarhus; Glass Island, Greenwich, IJmuiden; John V, Londen; Memel, Dagenham Lossy- mouth: Leda, Bergen; Belinda, Seven Islands. IJmuiden; Louise, Goole, Velsen; European Express, Rotterdam; Svanoe, Helsinki; Djatiluhur, Bremen; Ferrol, Campa; Tugro, Noordzee, IJmuiden; Kotkanini, Hargsham; Maersk Handler, Cont. Plat, IJmuiden; George Vieljeux, Le Havre; Skjevik, Hammerfall. Zondag vertrokken: Kenko Maru, Tu- barao; Tor Hollandia, Immingham; Ava- lonn, Harwich; Benloe, Dakar; Searover, Noordzee; Gulf Fleet 260, Noordzee; Ma kiri Smits, Piombino, IJmuiden; Hega Smits. Grangemouth, IJmuiden; Relay, Felixtowe; Aquila. Noordzee; Holstentor, Cont. Plat, IJmuiden; Jean E, Londen; Vechtstroom, Hull; Estebrugge, Londen, IJmuiden; Erik, Bremen; Leda. Bergen. Maandag gearriveerd: Monksgarth, Glasgow; loannis Zafirakis, Gdynia; Ya- mahata Maru, Newcastle; Nai Assia, Iten IJmuiden. Maandag vertrokken: Uthorn, Gdynia, IJmuiden. GEBOREN: Cornelia J. M. d. v. C. H. M. Krom en J. J. A. Kerstens; Yvone d. v. A. H. van der Kolk en C. M. Sap; Linda J. d. v. W. H. C. Carton en W. J. J. Jansen; Arthur A. z. v. A. Boerma en A. van Noortwijk; Leslie z. v. R. Faney- ter en M. P. Mendes da Costa; Maurice A. z. v. T. Breedijk en H. J. Nijziel; Kathelijn P. d. v. H. M. Beliën en C. J. M. Koper; Jasper R. z. v. H. J. Groen en M. G. Klooster; Antonio J. z. v. A. Melendez Soriano en M. Rodriguez Ca pel; Anneke d. v. J. M. Hazenberg en P. Bus; René z. v. J. H. G. van Angelen en C. H. H. Suiker; Johannes P. z. v. A. N. J. Brantjes en L. J. Groeneveld; Nicole d. v. J. H. V. M. Christophe en M. C. M. Schuit; Carola d. v. H. Stratmann en W. C. van der Linden; Mike z. v. A. G. M. Kelderman en J. M. Loocks; Mark A. z. v. G. A. Rietveld en B. Troost; Rosanne A. de. v. A. J. Eeltink en A. C. I. Neeft; Jeroen z. v. J. J. Zijp en P. M. Kramer; Mikel G. P. z. v. A. G. van Lieshout en A. M. Beentjes; David z. v. E. Smitt en (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. In het gelukkige be zit van twee eerste prijzen, waarvan een met promotie, is de muziekvereniging „Soli” met haar harmonie en trompet terkorps zondagavond triomfantelijk van het in het Noordhollandse Venhuizen gehouden bondsconcours in Santpoort teruggekeerd. De harmonie heeft haar verplichte muziekstuk met veel glamour en zelfvertrouwen uitgevoerd, hetgeen resulteerde in een welluidende climax. Diefstallen. Van een auto in de IJmuidense Rijnstraat is een antenne gesloopt en van een personenauto die in de Santpoortse Eyndenhoeflaan gepar keerd stond werden twee zogenoemde ver-stralers meegenomen. IJMUIDEN. In de Van Speijkstraat in IJmuiden is vrijdagmiddag rond het middaguur een 58-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij viel van de trap en kwam met het hoofd op een stenen plaatsje terecht. Toen zij in het zieken huis werd onderzocht, bleek dat zij een schedelbasisfractuur had opgelopen. voor de Snacks-ploeg en daarmee zijn zij wel uitgeschakeld voor de eerste plaats. Voor een eventuele derde of vierde plaats zullen de mannen van de Zuidarcade hard moeten vechten. Door beide teams werd niet gescoord en voor de Tapijtenhal was dit een uitstekende prestatie, gelet op de reputatie van hun tegenstander. Van Kaam-Griffioen: Van Kaam ma nifesteert zich in dit toernooi als één van de gevaarlijkste outsiders, eerst struikelde Rolvink over deze ploeg, Roy al had er de grootste moeite mee, nu was Griffioen het slachtoffer. Een doel punt van Donkers was voldoende en gezien de perfecte defensie had men verder weinig problemen. Tromboys-Rolvink: Rolvink free wheelde naar het einde van de wedstrijd en had geen enkele moeilijkheid met deze tegenstander, die er toch in slaagde om een keer via Hoenderdos tegen te scoren. De Rolvink doelpunten kwamen op naam van; Koks (2x) Prins en Aland (2x). Snacks Zuidarcade-Centrum: Het was de wedstrijd van de dag en de beide ploegen hebben er ook werkelijk een zeer levendig en aantrekkelijk duel van gemaakt. Centrum spits Greven zorgde al snel voor een doelpunt toen hij doel man van Zeelt met een kopbal verraste. Niet lang daarna werd het gelijk via een goal van Ketting. Het spel bleef voort durend heen en weer golven, waarbij de beide defensies weinig reële kansen toe lieten. De beste scoringskans was voor Schenk in de tweede helft, zijn schot kwam echter tegen de lat en zodoende kwam de Zuidarcade formatie niet aan de volle winst. Het bleef 1-1. Zeebad-Griffioen: Ook deze twee teams verdeelden de puntjes eerlijk. Bei de hebben geen kansen meer voor een plaats bij de laatste vier, toch werd er goed en enthousiast gevoetbald. Prins scoorde voor Zeebad, Kurvers deed het zelfde voor de Griffioen. Van Kaam-Johnny: De meest sportie ve ploeg uit het toernooi is ongetwijfeld Johnny 'en als er een fair-play cup bestaat, dan komen zij daarvoor in aan merking. Ondanks de grote nederlagen blijven ze zéér correct spelen. Van Kaam en Johnny zorgden voor een enerverend duel, na twee keer een gelij ke stand eerst 1-1 later 2-2 kwam Van Kaam los en bepaalde de eindstand tenslotte op 7-3. Doelpunten van Kaam: Homburg, Reijerse (2x), Stam, Donker, Beskes en Molenaar. Johnny: van ’t Hart, Vrouwe en H. Remmers. Programma voor de komende week: maandag 17 juni 19.00 uur; Zeedistel- Griffioen, Royal-Poort van Velsen. Donderdag 20 juni 19.00 uur: Tromp- boys-Royal, Zeezicht-Van Kaam. In de tijd van de reformatie werden overal hagepreken gehouden. Om aan de vervolging te ontkomen kwamen de ge lovigen samen in duinpannen of tussen bosjes, om daar ongestoord naar de ge loofsverkondiging te kunnen luisteren. Het is verleden tijd, nu men openlijk samen kan komen in kerkgebouwen en al zijn openluchtsamenkomsten nog niet uit de tijd, de „hagepreek” is toch een onbekend verschijnsel geworden. De bes te herinnering eraan vindt men nog in het bergland, waar men zo nu en dan een „Bergpredigt” kan meemaken. De gehele gemeente trekt dan naar een alpenwei, waar de dienst wordt gehou den en van het onderling samenzijn wordt genoten. De gereformeerde kerk in IJmuiden had gisteren iets dergelijks opgezet. Op het „Schapenland” bij de Bethelkerk waren velen samengekomen om er sa men de eredienst te vieren. Het muziek korps en majorettenpeloton „De harpe Davids” uit Noordwijkerhout, o.l.v. de heer Mey was erbij aanwezig en hun aantrekkingskracht reikte zover, dat het al spoedig storm liep en vele stoelen moesten worden bijgezet. De liederen werden enthousiast mee gezongen en vol aandacht werd geluis terd naar de prediking van ds. P. C. Koster over „Koffers pakken en wegwe zen De dienst, die onder leiding stond van de liturg ds. L. Dorst, werd besloten inet het gemeenschappelijk zin gen van „Voorwaarts, christenstrijders”, een lied dat ook in de tijd van de hagepreken een grote bemoediging voor de gelovigen zou zijn geweest. Snacks Zuidarcade-Tapijtenhal De Tromp: Het werd het derde gelijke spel Braber. Hans Cunido, Renea Decker, Diana Ebbe- ling, Joke Oud, Simone Paap. Monique van der Stelt, Marian Venus, Lianne Carton. Ellen Duineveld, Wilma van der Putten, Jane van Sprang, Helma van der Valk. Ans de Vuyst. Uitgeest: Hetty de Bruijne, Wilma van Leeuwen, Harry Gunster, Hans Scholten. Wijk aan Zee: Leo Verhagen, Els Hummel. Attie van Amersfoort. Marjo van ’t Wout. Santpoort: Pia Smit. BEVERWIJK. Aan de LEAO- school aan de Brederodelaan slaagden de volgende kandidaten: Beverwijk: Yvonne Appel, Frank van Dijk, Evert Kerdijk, José Kuiper, Anne ke Miedema, Marianne Davidson. Frits Hageman, Anneke Kok, Anna Kruize. Karin Massee, Mariëlle van der Meulen. Gerard Naastepad, Annet Postma, Carla Postma. Mieke Verhoeff, Yolanda Volke ring, Sonja van der Wai, Rob van den Elzen, Monique Ham, Lia Kok, Lia Schol, Robin Zwart, Edwin Blei, Wilma van Dorp, Hans Steegman, Joke Walstra, Marine Winkelman, Ria Davidson. Heemskerk: Marion Jager, Kaltschmidt, Els Kranendonk, Lustigheid. Roe! van Langen. Endema Ingrid van mnn. vpicp»-»- John Ben Dekker - - - J’ 1/

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5