Vliegende kratten in BETOGING TEGEN NAVO Verlies KLM Israel bombardeert f 53,9 mln bases in ,FatahIand’ Uiterlijk 1 maart casino toegestaan J L verlovend In Haarlem staan de Enkhuizen -w pwow l waarin opgenomen de kennemer courant en het dagblad voor ijmuiden TeZXW Ruim een kilometer ten zuiden van einde boulevard I Collegiaal bestuur STROET - VIVO EXTRA Grand Prix van Nederland Geleidelijk warmer KOMPLETE BADKAMERS inclusief tegelwerk KOOYMAN SANITAIR „Palestijns plan tot aanslag op Nixon” Het woord is aan illilll bi k W 8!*; te...... - i w/wmwnmfHmwmmmffHn 2 13 15 17 19, 20, 21 AGENDA nagina 9 Wj plast SlNDvi)ORT@JUNI TELEFOON 023-37 03 50 PERSPEX op maat LETTERS - LICHTBAKKEN eigen ontwerp-studio NIJMA F' i “A i A* aj HHBsi IJmuider Courant Hoofdredactie: Jos L. Lodewijks, E. Koning Uitgave Naaktstrand in Zandvoort wordt officieel erkend I (Zie verder pagina 4) 1.79 1.79 Verwachting van het KNMI tot 1.79 donderdagavond L. Nieuwst raat 9 - Pegasusstraat 56 Weerrapporten Binnen- en buitenland 2, 3 Achtergrond: 3 Plaatselijk nieuws 4, 5, 7, 9 9 11 11 AAN HET STRAND: overwegend Kastje kijken Radio en tv Strips Kunst Economie Beurs Sport WOENSDAG 19 JUNI 1974 64e jaargang nummer 190 Deze krant bestaat uit tweeëntwintig pagina’s ling in van de winkelweekacties maakt per 1 september het spelen in de lotto mogelijk en geeft ook meer ruimte aan de liefhebbers van het kienspel. In het wetsvoorstel van de twee Kamerleden wordt bepaald dat de regering inzake de casinospelen uiterlijk zes maanden na inwerkingtreding van de wet van kracht wordt. Waar het eerste casino zal komen is nog onbekend. De strijd gaat momenteel tussen Zandvoort, Scheveningen en Val kenburg. Zandvoort is, na Callantsoog, de twee de gemeente in Nederland die de conse quenties trekt uit de in feite al bestaan de situatie dat naakt gerecreëerd wordt. Vooruitzichten: zonnig strandweer. maakt elektrische installaties in woon huizen, fabrieken, scholen en winkels. Inlichtingen: Kruisberglaan 2, IJmuiden Tel. 02550 - 12232. (Van een onzer verslaggeefsters) ZANDVOORT Zandvoort krijgt een officieel naaktstrand. Dat heeft de gemeenteraad gisteravond met grote meerderheid besloten. Eind mei kwam het verzoek hiertoe van de landelijke werkgroep Vrije Naturistische Stranden (VNS), die ook aanvragen richtten tot de gemeenten Den Haag en Rotterdam. Het college van Burgemeester en Wethouders van Zandvoort had aanr- vankelijk eensgezind geadviseerd de komende wetswijziging af te wach ten. Na beraad echter met hun fracties wilden de wethouders van PvdA en Inspraak Nu hun mening herzien. In 1970 wees dé vroegere gemeente raad een dergelijk verzoek van de Nederlandse Federatie van Naturisten met 11-5 stemmen af. Bedoeling is dat op het strandgedeelte ten zuiden van paal 68.500 tot aan de gemeentegrens met Noordwijk naakt ge baad en gezond mag worden. Dit strand gedeelte begint ruim een kilometer ten zuiden van het eind van de zuidboule- vard. Aan het college van burgemeester en wethouders is opdracht gegeven een en ander te verwezenlijken. De meeste raadsleden waren pessimis tisch gestemd over de mogelijkheid om het naaktstrand nog dit seizoen te lega liseren. Het gemeentebestuur heeft nu echter in feite al een vrijbrief gegeven aan de naturisten. Deze werden in Zand voort de laatste jaren ook al niet meer geverbaliseerd. (Van onze redactie economie) AMSTELVEEN. De KLM heeft over het op 31 maart afgesloten boek jaar 1973-74 53.9 miljoen verlies gele den. Het jaar daarvoor bedroeg het ver lies 47,9 miljoen. De bedrijfsinkomsten stegen met 10 percent tot 1,79 miljard. Per aandeel is het verlies van de KLM toegenomen van 15,42 tot 17,36. Spaarne 34 - Haarlem - Tel. 320077 Diverse verwisselbare Lettersystemen Vrij zonnig en overwegend droog weer. Zwakke tot matige zuid westelijke 'wind. Minimumtem peraturen ongeveer 11 graden. Maximumtemperaturen ongeveer 23 graden, maar vlak aan zee en kele graden lager. TEL AVIV (AFP). De Israëlische radio heeft gisteravond bekendgemaakt dat Palestijnse commando’s van plan waren tijdens het verblijf van president Nixon in Jeruzalem een aanslag op hem te plegen. Onder het motto „Vlieg er eens uit” had de TROS gisteren in Enkhuizen een soort vliegfeest georganiseerd, waarbij ongeveer 40 deelnemers moesten proberen zo lang mogelijk in de lucht te blijven. Het programma wordt vrijdag van 20.20 tot 21.20 uur op Nederland I uitgezonden. Maanden denk- en knutselwerk vielen gisteren in Enkhuizen, samen met de hoop op een overwinning, in het water. Er waren de waanzinnigste toestellen bij zoals veredelde vliegers, variaties op de overigens professionele Deltawing, windmolens op een poot, dubbeldek kers, ja zelfs driedubbeldekkers, ver- knutselde reuzeparaplu’s en dichtge naaide hoepelrokken. Een man ge bruikte zelfs twee aerosolbussen, om dat hij dacht dat hij met dit tegengas wel langer in de lucht zou blijven hangen. Maar ja, Holland is een waaierig land en zo kon het daar in Enkhui- Het bedrijfsresultaat, zo blijkt uit de cijfers, was ƒ1 miljoen beter dan het jaar daarvoor. Maar doordat het saldo van de andere posten ongunstiger uit kwam, ziet het gehele resultaat er slech ter uit. Het vierde kwartaal heeft een kleiner verlies opgeleverd dan in de overeenkomstige periode van het vorige boekjaar. Dit bedroeg namelijk 51,3 miljoen tegen dik 60 miljoen. Dit on danks de energiecrisis en de derhalve sterk gestegen prijzen van de brandstof. zen gebeuren, dat als de toestellen met hun bemanning met veel pijn en moeite op het 8,5 meter hoge plat form gehesen waren, de wind vat kreeg op de hele zaak. Het was dan geen kwestie van sierlijk springen meer, maar simpelweg van eraf ge blazen worden. Dat gebeurde bijvoor beeld met twee deelnemers uit Amersfoort. Honderdtachtig kilo hout hadden ze gebruikt voor hun inge nieuze vinding. Daarom kregen ze na afloop dan maar een spontaan ter plekke ontstane prijs uit handen van de voorzitter van de TROS, mr. J. Landré: de pechprijs. De beste prestatie op de springmid- dag leverde Beemsterboer uit Bever wijk: hij zag kans met een soort flexwing 4,55 sec. in de lucht te blijven hangen. De jury werd aange voerd door astronaut en Skylab-man Jack Lousma en mr. P. van Vollen hoven. Deze door de Kamerleden Geurtsen (VVD) en Van Schaik (KVP) aanhangig gemaakte wijziging houdt een versoepe- JUWELIERS Haarlem: Grote Houtstraat 63 Amsterdam, Rotterdam, Den Haag iZ - Damiate Pers B.V Directie- Mr It C van der Mije. H. P Stuurman Abonnement bij vooruitbetaling - f 10,90 p. mnd., f 31,35 p. kwartaal (p. post f 36,-), p. jaar f 123,20, (p. post f 141,—). Losse nummers 50 ct. DEN HAAG (ANP) Uiterltfk 1 maart zal de Nederlander ztfn geluk in een onvervalst Nederlands casino kun nen beproeven. Dat blijkt uit het ant woord van minister Van Agt van Justi tie aan het Tweede-Kamerlid mr. Port- heine (VVD), waarin het streven van de regering wordt vermeld om de wijziging van de Wet op de Kansspelen op 1 sep tember in werking te doen treden. geopend: maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 en 13.00-17.00 uur, dinsdag- en donderdagavond van 18.30-21.00 uur. Aartsbisschop Th. Roberts s. j. Het is immoreel, vast te houden aan het verbod van geboorten regeling in een overbevolkte wereld. mooiste keukens bij elkaar! Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, Ijmuiden Telefoon administratie 15437 en 16450 Redactie tel. 15389, na kantoortijd tel. 10709 Postgiro 273107 Postbus 18 Klachten bezorging 18.30-19.00 uur tel. 10519 Het gaat om een verlate reactie op de Palestijnse terreuraanval op de kibboets Shamir, donderdag vorige week, waarbij behalve de vier *alestijnen drie doden aan Israëlische kant vielen. Minister van informatie Jariv had vorige week op een persconferentie gezegd dat het bezoek van president Nixon aan het Midden oosten een factor was die bij de Israëli sche reactie op die aanval een rol speel de. Maar er is meer: sinds het bloedbad in Ma’alot een maand geleden zijn de Is raeli’s een actieve oorlog tegen de Pales tijnse commando’s aan het voeren, die naar militaire zegslieden betogen, niet volstaat met een reactie op de Palestijn se commando-acties, maar gezien moet worden als een voortdurende oorlog met alle middelen die Israel ter beschikking staan om de Palestijnse commando-or- ganisaties uit te schakelen. De infiltraties van de laatste maanden langs Israels noordelijke grens waren voor een groot deel afkomstig uit het zogenaamde Fatahland, het gebied aan (Van onze* redacteur in Jeruzalem) JERUZALEM. President Nixon heeft zijn hielen nog nh< gelicht of de Israeli’s hebben de oorjp tegen de Pa lestijnse commando-organisaties hervat. Op het moment dat het vliegtuig van president Nixon opsteeg van het vlieg veld van Amman waren Israëlische straaljagers al in de lucht om Palestijn se bases in het zogenaamde Fatahland in Zuid-Libanon te bombarderen. Driemaal binnen twaalf uur vielen Israëlische vliegtuigen gistermiddag, -avond en van morgen vroeg commandobases in Zuid- Libanon aan, waarbij een tot nu toe onbekend aantal doden en gewonden is gevallen. Voor het gebouw in het Canadese Ottawa, waar gisteren de tweedaagse NAVO- conferentie is begonnen, hebben tegen standers van de NAVO een demonstratie gehouden. de voet van de berg Hermon, da.t Israel nu intensief bombardeert. Egypte heeft Israel gisteren gewaar schuwd dat zijn aanvallen op Zuid- Libanon de huidige pogingen om tot een vredesregeling in het Midden-Oosten te komen zouden kunnen torpederen. Egypte zou niet ijdel blijven toezien. De waarschuwing was vervat in een verklaring die de minister van buiten landse zaken, Ismail Fahmi, uitgaf. Daarin werd er bij de Veiligheidsraad op aangedrongen een eind te maken deze „barbaarse agressie”. Israel heeft gisteravond de Veilig heidsraad schriftelijk laten weten dat het alle noodzakelijke maatregelen ter verdediging en ter voorkoming van aan vallen van guerrillastrijders vanuit Liba non zal nemen. De Israëlische aanvallen vielen samen met de voltooiing van de tweede fase van de ontruiming van Syrisch gebied door de Israëlische troepen. Het betrok ken gebied wordt vandaag aan de Sy- riërs overgedragen; Het zou voor een efficiënt en heilzaam bestuur van de gemeente Haarlem onge twijfeld een gunstige oplossing zijn, in dien het college van wethouders in de nieuwe constellatie zou zijn samenge steld uit persoonlijkheden van de drie grote partijen. Zeker heilzaam indien dat college zou kunnen werken met een programma, waarin de objectieven en prioriteiten als gemeenschappelijke be leidsdoeleinden zijn vastgelegd en in grote lijnen overeengekomen. Een dergelijk college, werkend onder voorzitterschap van een uit de aard van zijn functie boven de partijen staande burgemeester zou kunnen waarborgen dat belangrijke problemen der gemeente geen hangijzers worden, maar onderwer pen waarover eensgezind gesproken en besloten kan worden, zodat althans in het dagelijks bestuur van de gemeente geen politiekerig gebeuzel behoeft te worden verwacht. Weinig of geen belangrijke voorzienin gen in Haarlem hebben een principieel socialistische, christelijke of liberale achtergrond. Geen politieke principes zijn gemoeid met de vraag hoe een gemeente als Haarlem met haar voor naamste problemen rond komt. Subsidie beleid, welzijnszorg, afweging van eco nomische groei tegen menselijke leef- waardigheiji en andere in de „grote poli tiek” soms nogal controversieel liggende aangelegenheden van stadsbestuur moe ten dan in het programma maar tot redelijke proporties en akkoorden wor den teruggebracht. Door Haarlemse bril bekeken zijn ook dat geen halszaken, waarmee de stad van Frans Hals staat of valt. Een zwak frontje dat vandaag passeert, wordt morgen gevolgd door wat warmere lucht. Daarbij geleidelijk meer zon. Matige zuidwesten wind. Temperatuur ruim 20 graden. Zeewater 15 graden. 1 Itr fles Vivo Sinas v. 0.98 v. 0.69 1 vat Sunil van 17.75 voor 11.98 Unox tomatensoep extra gevuld van 2.20 NU Unox kippesoep extra gevuld van 2.20 NU Heel blik Hero erwtensoep van 2.28 NU X - 111 !i V IL 9

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 1