in Noordzee laten verdrinken Agenda opgeheven Dolf Coppes Man vermist in Heemskerk Postagentschap in Santpoort blijft dicht Prinses Margriet opent nieuwe gebouwen RKZ e Postagentschap in Santpoort 1 bij KGIJ „Dierenvriend” wilde mooie terrier stand Veren^ngsnieuws (fe (Wrt M 1 Hobbyfentoonstelling Hoogovens' Ontvangstcentrum MET STRAATKLINKER AAN HALSBAND met invaller in OM HARTSTICHTING Kort IJmondnieuws Uitgeester stapte door glazen deur Hf 'L O® PLAATSELIJK NIEUWS WOENSDAG 1974 JUNI (Van een onzer verslaggevers) Heemskerk Men voor Velsen-IJmuiden - Castricum Een kadobon van De Luifel is een welkom geschenk van het en Wijk aan Zee VELSEN MARKTPLEIN 7, IJMUIDEN F J Beverwijk IJMUIDEN Ondanks het her haalde beroep van de verschillende publiciteitsmedia op mededogen voor het huisdier dat in deze va- kantietijd nog zo dikwijls door zijn „baasje of vrouwtje” in de steek wordt gelaten, moeten toch weer geregeld dergelijke gevallen vaa ergerlijke verwaarlozing worden gesignaleerd. Men kent ze immers wel de krantefoto’s van een een zame, ergens in het bos aan een paal of boom vastgebonden hond, met in de vochtige ogen nog een vertwijfelde blik van angst en on begrip. Zijn instinct is immers niet uitgerust met het vermogen tot ba- sef voor de wreedheid van zijn baas, die hij altijd onvoorwaardelijk trouw en gehoorzaam is geweest. Het zal nimmer tot hem kunnen doordringen dat deze zo intens ge meen kon zijn hem onbarmhartig aan honger, dorst en angst over te leveren. Beverwijk Velsen, Plein ge- Huygens- gemengd (Door Herman Moscoviter) Huygens- i r Van za* eg 9E I C. H. VAN LENTE (Van onzer stadsredactie) (ADVERTENTIE) ten. .ng. e slag an gemengd en BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat). 20 u.: Christ Superstar”. WOENSDAG 19 JUNI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. BEVALLEN: P M. P. F. van Asten-van de Laar, d. IJmuiden. E. J. Groen-de Jong, d., IJ- muiden. C. Lukassen-Webbe, z„ IJmui den. A. Prima-Lo Re, z., Velsen-Noord. M. C. Verbeek-Bakker, d„ Haarlem. A. M. G. van den Bos-Rutte, z., Santpoort. T. Samson-van Vuuren, d., Haarlem. OVERLEDEN: R. de Haas, 49 jr., Velsen-Noord. C. C. Honing, 81 jr., weduwe van: W. C. Barg, IJmuiden. L. de Graaf, 50 jr., echtgenoot van: J. W. van der Wiele, IJmuiden. J. van der Plas, 67 jr., weduwnaar van: P. Groen, IJmuiden. J. C. Jonker, 69 jr., weduwe van: H. Dekker, IJmuiden. J. van der Plas, 61 jr., echtgenoot van: R. A. Ros, IJmuiden. staan as in- chten. ■n ook albare iegeld antie- werk ;d be- n van ovens in Velsen-Noord wordt thans de laatste hand gelegd aan de zogenaamde „Hoesch Hobbytentoonstelling”, een in teressante collectie aquarellen, schilde rijen, foto’s, plastieken en objecten, alles vervaardigd door ongeveer zeventig per soneelsleden van Hoogovens’ fusiepartner in Duitsland. Deze expositie, onder meer in Rusland en Roemenië reeds druk be zocht, zal vrijdag 21 juni worden geopend. Vervolgens is de tentoonstelling op werk dagen van 9 tot 17 uur en op zaterdagen en zondagen van 14 tot 17 uur voor het publiek toegankelijk. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. Tijdens de laatste viering van de Kritische Gemeente IJmond in dit seizoen, op zaterdag 22 juni in de Vredevorstkerk aan de Laan der Neder landen, zal Dolf Coppes een toespraak houden. INSLUIPING. Bij een insluiping in een wonig aan de IJmuidense Vecht- straat is een portemonnee met vierhon derd gulden verdwenen. Die Voetbal Kwis is ongetwijfeld een plezierig programma voor vermoeide mensen. Er worden filmpjes vertoond, er wordt commentaar gegeven en de kandi daten moeten dan herhalen wat al eerder te zien was. Het is niet zo dat je ergens van op de hoogte hoeft te zijn, zelfs niet van voetbal. Je kunt rustig iemand met een goed geheugen en geen greintje interesse voor voetbal naar de studio sturen en hem mee laten doen, hij wint gegarandeerd. Het is enerzijds erg stom (hoewel dit achtereind van het varken fraai versierd is door de KRO), ander zijds zit er niemand in de huiskamer te roepen dat de vragen te moeilijk zijn. Het aardigste deze keer vond ik niet de opmerkelijke vragen aan Rlnus Israel, maar de filmfragmenten uit 1960 van ons eigen Nederlandse elftal tegen Bul garije. Een wel heel vroeg voorproefje van zondag aanstaande werd er gehoopt (de uitslag was destijds 4-2). Het com mentaar van onze NOS-commentatoren anno 1974 kan wel eens prikkelen van wege de niet overkomende geestigheden; gisteravond werd bijvoorbeeld gezegd (toen Zaire met een vrije trap werd opgerold) „Ach, dat hoofdstuk hebben ze in Afrika nog niet gelezen in het internationale voetbalboek”. Hanneke Verschuren met de terrier op de plaats, waar het dier ’s morgens op het strand was gekropen. Links de straat klinker, die stevig aan de halsband was bevestigd. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In Heemskerk wordt sedert zondagmiddag vermist de 45-jarige C. H. van Lente. Hij verliet die middag in depressieve toestand zijn woning en reed op de fiets weg. Sedertdien heeft men niets meer van hem vernomen. Hij draagt een beige pantalon, een blauw wit geruit overhemd met korte mouwen, een lichtblauw windjack en heeft san dalen aan de voeten. De heer Van Lente heeft grijs haar, en is ongeveer 1.75 me ter lang. Hij is in het bezit van slaapmid- inlichtingen over hem worden gaarne ingewacht bij het bureau van politie in Heemskerk of telefonisch on der nummer 02510-39111. BEVERWIJK. De collecte van de Ne derlandse Hartstichting heeft in Bever wijk ƒ10606,- opgebracht. Volgens een mededeling van de stichting loopt de ledenwerfactie goed. Tot nu toe hebben zich 251 inwoners gemeld als lid van de Vrienden van de Hartstichting. Men kan zich aanmelden bij mej. E. Pletting, p.a Florastraat 2 en R. Schaap, Lijsterbes laan 12. Zaterdagavond 22 juni wordt tijdens de viering van de KGIJ een aantal kinde ren gedoopt en Coppes zal spreken over de eerste levensjaren van het kind, waarin het wordt gevormd. Belangrijk is dan of het gevoelsveiligheid krijgt en dat hangt dan weer af van de vraag of er harmonie en liefde is tussen de ou ders en of zij zich veilig voelen. Er ontstaat vaak gespannenheid en onvei ligheid in mensen als zij bang zijn niet te beantwoorden aan de prestatievraag vanuit de kleine samenleving van arbeid en bedrijf. Daarover spreekt Coppes. Briniostraat, 6.30-8.00, 14.00-15.15 De familie Verschuren is helaas zelf niet in staat zich blijvend over de vier voetige drenkeling te ontfermen. Men bewoont namelijk een flat, waar ook al een poes is gehuisvest. Inmiddels heeft zich echter al een ware dierenvriend gemeld, die gaarne bereid bleek de ter rier een betere verzorging te bieden dan hij tot dusver kennelijk heeft geno ten. „Jesus (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het nieuwe gebou wencomplex van het Rode Kruis Zie kenhuis zal dinsdag 24 september door Prinses Margriet officieel worden geo pend. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Een negentienjarige Uitgeester is gisterenmorgen pardoes door een zware glazen deur van het station Santpoort-Noord gestapt. De jon gen wilde nog een trein halen. Met een diepe vleeswond aan zijn been is hij naar het ziekenhuis vervoerd. WOENSDAG 19 JUNI Progress-söciëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 19-21 u. DONDERDAG 20 JUNI ProgresS-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Ge opend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Coppes studeerde filosofie en theolo gie. Nadat hij in 1952 priester gewijd was, deed hij pastoraal werk in Wierden, Amersfoort en Arnhem. Vanaf 1965 was hij achtereenvolgens werkzaam bij IKOR, Sjaloom, de radio-télefonische Stichting Correlatie, die door hem werd opgericht en de sociale akademie Cisca in Amsterdam. Hij richtte ook CLAT- Nederland op. Eind 1971 werd hij voor zitter van de PPR en later kamerlid voor deze partij. Van zijn hand verschenen vele artikelen over pastorale, maat schappelijke en politieke onderwerpen. In 1959 schreef Coppes voor jonge men sen een bundel overwegingen onder de titel „Totdat hij terugkomt” en enkele weken geleden verscheen van hem een nieuw boek onder de titel „Waarom kom je niet terug”. Hier werd hij dinsdagmorgen ontdekt door de heer C. C. Verschuren uit de Orion weg in IJmuiden, die hier met zijn gezin gedurende de zomermaanden een strandhuisje bewoont. De familie heeft zich onmiddellijk over het geheel uitgeputte dier ontfermd en zelfs de kachel aangemaakt om hem weer enigs zins op verhaal te laten komen. En na wat eten en drinken was de hond enkele uren later weer geheel de oude. Hoe er door de omwonenden over de houding van zijn karakterloze baas wordt gedacht laat zich gemakkelijk ra den en de straf die men voor hem op het oog had begon met „een bazaltsteen om zijn strot en dan ook maar eens de plomp in”. i BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Pornografie in Denemarken”, 19.30 u.: „De kanonnen van Navarone”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u. „Heavy traffic’’. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 02510-25120. (Van een'onzer verslaggevers) SANTPOORT. Het postagentschap aan de Hagelingerweg in Santpoort dat wegens vakantie van de beheerder tot en met vrijdag 28 juni is gesloten, zal ook na deze datum niet meer worden opengesteld. De postagent, de heer J. A. van Egmond, heeft de met hem gesloten overeenkomst namelijk met ingang van maandag 1 juli opgezegd. Als gevolg daarvan moet het agentschap worden opgeheven. - Pogingen van de zijde van de PTT om in Sanpoort-Noord een nieuwe gegadigde te vinden hebben nog geen gunstig re sultaat opgeleverd, welke gang van za ken door de directie bijzonder wordt betreurd. Vandaar dat de pogingen om in dit deel van Santpoort een postagent schap te vestigen, zullen worden voort gezet. Eventuele gegadigden, kunnen zich bij voorkeur schriftelijk wen den tot de directeur van het postdistrict Haarlem. Er zullen nog eens avonden komen dat er niets anders meer te zien zal zijn dan voetbal, voetbal en nog eens voet bal. Voor sommige mensen moet dat erg zijn, vooral als je niet van die sport houdt. Die indruk kreeg ik gisteravond sterk toen ik naar Nederland II zat te kijken. Het Lederen Monster hield ons direct en indirect in de ban. Voetbal Kwis, Schotland-Brazilië, voetbalclub Ar- nemuiden, samenvattingen van wedstrij den. Heel eenzaam stond daar Den Den Haag Vandaag tussenin. Pogingen om een nieuwe gegadigde in het noordelijk deel van Santpoort-Noord te vinden hebben helaas nog geen gun stig resultaat opgeleverd. De PTT zal de pogingen om opnieuw een tweede posta gentschap in Santpoort-Noord te vesti gen blijven voortzetten. Mochten er be langstellenden voor een postagentschap zijn, dan kunnen zij zich, iefst schrifte lijk, tot de directeur' van het postdistrict Haarlem wenden. I WOENSDAG 19 JUNI Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. DONDERDAG 20 JUNI Hulpdienst Help een handje. Hoe karakterloos is bijvoorbeeld de man want wij kunnen nauwelijks aannemen dat hier een vrouw van moet worden beschuldigd -■*, die dinsdagmor gen in alle vroegte zijn fraaie, ongeveer vier jaar oude bruine terrier met een straatklinker aan de halsband gebonden in IJmuiden van de pier af in zee heeft geworpen. Stelt men zich dit tafereeltje even voor: waarschijnlijk uitgelaten van vreugde en vol vertrouwen begaf het dier zich met zijn baas op pad, om daarbij plotseling in het koude en woeli ge water te worden gesmeten. Waarbij de terrier zich eerst nog gemoedelijk de steen om de hals had laten binden. Tevreden met het slagen van zijn snode plan moet de baas daarop weer opge wekt naar huis zijn teruggekeerd. Maar gelukkig voor de hond heeft deze er ditmaal het leven bij afgebracht. De steen is in ieder geval niet zwaar genoeg geweest om het dier geheel naar de diepte te trekken, zodat de terrier er met inspanning van ai zijn krachten toch in is geslaagd zwemmend het strand te bereiken. 3-’ X- BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur: „De non van Mon za*,’; donderdag 20 uur: „Ontsnapt van Dui velseiland”. DIVERSEN Museum Beeckesteijn, Rijksweg, Velsen- Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen dagejijks te bezichtigen van 14 tot 17 Uur. Pieter Vermeulen Museum, Moerbergplant- soen 22, IJmuiden. Dagelijks van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Niet op zaterdag en zondag. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Dage lijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, IJmuiden. Dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 13.30 uur en na telefonische afspraak (telefoon 02550-94159). Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74, expositie Jan Michel, dagelijks geopend. 3 WOENSDAG 19 JUNI Openluchtbad De Heerenduinen. Ge opend tot 20 uur Velserbad, - zwemmen van 21.30- 22.30 uur. Centrale Bibliotheek 1945 van 19.00-21.30 uur. DONDERDAG 20 JUNI Openluchtbad De Heerenduinen, opend van 10 tot 20 uur, Velserbad. Briniostraat, zwemmen van 6.30-8.00, 12.15-13.15 eh 16.30- 17.30 uur. Centrale Bibliotheek Velsen, Plein 1945 van 10-12.30, 14.30-17.30 uur. Jeugd- en Tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, 15.30-17.30 uur. Boksclub De Ring, 20.00 uur Gymnas tiekzaal Ossepdorpschool. Wijk aan Zee- erweg, les, training en wedstrijd. SANTPOORT. Het postagentschap Hagelingerweg 98 in Santpoort, dat tot en met 28 juni wegens vakantie van de postagent is gesloten, zal ook na die datum gesloten blijven. De postagent, deheer J. A. van Egmond, heeft de met hem gesloten overeenkomst per 1 juli opgezegd. Als gevolg hiervan zal dit postagentschap op deze datum moeten worden opgeheven. In 1960 had de commentator geen boodschap aan het maken van al te veel grappen. Waarom niet? Heel eenvoudig omdat hij het veel te druk had met het aanmoedigen van de eigen spelers. In plaats van de huidige begeleidende tekst waarin de namen van spelers worden genoemd, even wordt aangeduid hoe het speltype is, speeltijd in het oog wordt gehouden, enz. enz., werd toen een soort commentaar gegeven dat in het kort neerkomt op „Hup Holland hup, laat de leeuw niet in zijn hempie staan”. Frans Henrichs, want hij was het. riep: „Goed zo Bennie”, „zet voor Piet”, „niet zo best genomen”. Ik weet niet hoe het u verging, maar ik beleefde aan die teksten, vanwege dat huiskamereffect, veel plezier. Het was helemaal zoals de later op de avond optredende trainer van Arnemuiden, Gerard Olijhoek, zijn jongens op het veld aanmoedigde. Op het andere net presenteerde de- VARA de opvolger van de Onedin-Ljjn. Een serie korte verhalen die zich op het land afspelen. Daar waar het leven nooit zo goed is geweest. Een melodrama van vlees en bloed. Een dochter die als een soort verschoppelinge thuis allerlei werkjes doet, naar een echtpaar wordt gestuurd, door de man wordt gebruikt, in verwachting raakt (ze had niet naar Open en Bloot gekeken, want ze dacht dat ze waterzucht had) en de laan uit wordt gestuurd. Beeldschoon gefilmd, fraai gespeeld, karakterologisch punt gaaf, maar natuurlijk in geen enkel opzicht ook maar een opvolger van die zeilbotenromantiek. Hoewel van hoge kwaliteit, zal „Landleven” met zijn gro tere hang naar de realiteit dan Onedin ternauwernood aanslaan, vrees ik. Achter het Nieuws (het viel exact gelijk met Den Haag Vandaag) had een bericht uit de samenleving gemaakt. De „onstilbare honger van de steden”. Te weten het dreigend opgaan van Wym- britseradeel in de gemeente Sneek. De burgervader van Wymbritseradeel zei: „Alles gebeurt maar ten koste van het getal en de economie. Wymbritseradeel is waard gehandhaafd te blijven, er zit zoveel eigen identiteit in”. Daarnaast waren er beelden uit Mozambique waar de vrijheidsstrijders tegen Portugese on derdrukkers een toenemend zelfbewust zijn tonen en de blanken een steeds grotere vrees. Het waren bekende gege vens in deze actualiteitenrubriek. Maar het was weer eens wat anders dan de defensiebezüinigingen. Trouwens aan dat vervolgverhaal was gisteren Den Haag Vandaag bezig, een verplicht nummer.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9