N MEER MOGELIJKHEDEN TOT ROLWISSELING Weinreb-rapport bijna voltooid E Arts doodde zijn 6-jarige zoontje Breuk rotorblad oorzaak helikopterongeluk Verslag van overleg met bewindslieden over defensie SGP WIL CA TEGORALE AFWIJZING VAN HOMOSEKSUALITEIT IN LEGER HOUDEN Breznjev gaat naar Syrië oooEnta H tl al h I JAARVERSLAG RIJKSINSTITUUT Is Kabinet-Rumor blijft DO DONDERDAG 20 JUNI 19 7 4 BINNEN- EN BUITENLAND 2 Tariefgroep 1 Verruimd OVERWEGINGEN INDIVIDUEEL ,.3i Verruiming fiscale regeling werkende gehuwde vrouw (Van onze correspondent) leugens.” WEERRAPPORTEN Tunis 16.35 Lissabon Locarno Londen Hoog Laag mist mist geh. bew. onbewolkt onbewolkt w wnw n nw no en van 11 12 12 n 10 12 17 14 8 12 10 17 15 12 9 8 8 11 9 12 8 13 10 9 18 14 11 11 10 11 uur uur uur uur •0.1 0 2 2 0 0 13 0 0 0 0 0 o o o 0.4 0 Tot op heden geldt de bepaling, dat, indien tijdens de keuring voor militaire dienst bij de keurling homofilie of ho moseksueel gedrag wordt vastgesteld, hij ongeschikt wordt geacht voor het ver vullen van de militaire dienst. Wordt homofilie of homoseksueel gedrag tij dens. het verblijf in dienst geconstateerd, dan wordt eveneens tot afkeuring over gegaan. DEN HAAG (ANP) Van de kant van de SGP-Tweede-Kamer- fractie is er voor gepleit, de catego rale afwijzing van homoseksualiteit in het leger te handhaven. Aldus blijkt uit het verslag van een mon deling overleg, dat Kamercommis sies voor (juridisch) Militaire Zaken hadden met minister Vredeling en staatssecretaris Van Lent van De fensie over de beslissing, dat de di agnose homoseksualiteit als zodanig niet uitsluitend kan en mag worden gehanteerd als reden voor afkeuring voor de militaire dienst In Nederland is het onderzoek zo goed als afgesloten. Eind 1973 was ongeveer de helft van het manuscript van het eerste concept-rapport gereed. Het liet zich toen aanzien, dat het eindrapport in definitieve vorm in totaal ver over de 1000 bladzijden zal tellen. De gendarmerie in de Belgische pro vincie Limburg heeft beslag gelegd op zeventien kilo hasj in een café in Maas eik op de Belgisch-Nederlands-Duitse grens. Dit meldde gisteren het Brusselse dagblad Le Soir. Een Turk, een Belg en een Nederlander zouden zijn gearres teerd. In de afgelopen twee maanden zijn in het zuiden van Celebes 55 mensen aan cholera bezweken. Portugal heeft zijn vertegenwoordi ger bij de VN, die het standpunt van de oude Portugese regering t.a.v. de Afri kaanse bevrijdingsorganisaties in de VN verdedigde, ontslagen. De man zou nu benoemd zijn als ambassadeur in Co lumbia. s 1 1 zzw w ono ono ono ver. nnw 8 17 19 14 BREDA. De officier van justitie bij de Bredase rechtbank, mr. P. van Ben- them, heeft gisteren tegen een 40-jarige arts uit Tilburg wegens de op 28juni van het vorig jaar gepleegde moord op diens 6-jarig zoontje tien jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest en ter beschikkingstelling van de regering ge ëist. L zijr Spi Az< vri, bel noc 1 it n g S d l c I g t e I i I 1 ni A m E; A h: ta A S( iaiii Eé he A- ui 19 18 18 18 17 18 19 17 18 17 29 24 2D 25 19 21 22 20 20 23 26 18 20 19 28 27 18 21 21 24 23 20 21 27 24 29 le n Z( z; k t< d o o 0.1 o o o o o o o 9 o o o o o In het verslag wordt ook nog ingegaan op een publikatie in juni 1973 in onze krant, die een omvangrijk uittreksel gaf uit het interim-rapport, hetgeen de on derzoekers in oktober 1972 aan de minis ters van Onderwijs en Wetenschappen en van Justitie hadden uitgebracht. ..Deze ontijdige publikatie van een met „geheim” gemerkt stuk trof ons even als de onderzoekers zeer onaange naam. In het bijzonder achtten w(j het te betreuren dat op deze wijze de voorlopi ge conclusies van de onderzoekers publiek werden zonder dat gelijktijdig het bewjjs- materaal waarop deze berustten, kon worden overgelegd”. Het instituut heeft bij de beide ministers herhaaldelijk aan gedrongen op een grondig onderzoek naar de bron, aan welke onze krant haar kennis ontleende. „Het mede ingevolge ons verzoek door de rijksrecherche inge- stelde onderzoek is echter tot» onze spijt zonder resultaten gebleken”, aldus het jaarverslag van het rijksinstituut. Een Surinaamse vrouw is gisternacht in het OLV-Gasthuis in Amsterdam op genomen, nadat zij In haar woning in de Bijlmermeer door een insluiper in de rug was gestoken. De vrouw was om streeks kwart voor één wakker gewor den door geschuifel in haar slaapkamer. Toen zij vroeg wie er was, stak een onbekende haar in de rug. Volgens haar zeggen zag de 25-jarige vrouw een don kere schim verdwijnen en raakte zij daarna korte tijd bewusteloos. Zo werd ze gevonden door haar man, die in een andere kamer had liggen lezen. Madrid Malaga Mallorca München Oslo Parijs Rome Militaire vertegenwoordigers van Ne derland, België, Denemarken en Noor wegen zullen volgende week een bezoek brengen aan de VS om nieuwe Ameri kaanse straaljagers te bekijken. Ze doen dat om een opvolger uit te zoeken voor de Starfighter F104. WMr M binnen- Mtanland half bew. onbewolkt onbewolkt Z.-Limburg half bew. zw, bew. half bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt windstil half bew. SCHIPHOL (ANP).— De op 10 mei j.l. ten noorden van Den Helder in de Noordzee neergestorte Sikorsky S 61 N van KLM-Noordzeehelikopters blijkt te zjjn verongelukt doordat in volle vlucht de helft van een der snel ronddraaiende rotorbladen afbrak. hebben gedood als dat kind niet toeval lig op zijn buik had liggen slapen. „Als hij anders had gelegen, zou ik het wel gedaan hebben, maar nu ging het niet snel genoeg”, zei hij tegen rechtbankpre sident mr. L. van der Plas. De dokter reed na zijn wanhoopsdaad met het lijk van zijn kind naar België en begroef het daar bij de abdij te Postel. Na een mislukte zelfmoordpoging door verhanging in een bos bij Lommel ging hij per auto terug naar Tilburg, waar hij thuis zijn vrouw vertelde dat hij het jongste kind had gedood. Officier van justitie mr. Van Benthem, stelde aan het slot van een zorgvuldig opgebouwd lang requisitoir dat de ver dachte in geringe mate wel toereke ningsvatbaar is te achten, wel behandeld zal moeten worden, maar dit niet wil en dus nog steeds een gevaar betekent voor zijn vrouw en kind. Vandaar de lange gevangenisstraf met dan de mogelijkheid om als dit gewenst wordt binnen de tenuitvoerlegging van de straf toch nog te komen tot een psychiatrische behan deling. De rechtbank doet morgenochtend om half tien uitspraak. Komt de homofiel wel openlijk voor zijn geaardheid uit, dan zijn het gedrag en de contacten bepalend. Onderhoudt hij relaties met crimineel ingestelden of met aan de zelfkant van de maatschap pij levende personen dan krijgt hij het veiligheidscertificaat niet, uitsluitend op grond van dat leit en derhalve niet vanwege zijn geaardheid. Ontbreken de relaties, dan komt de man wel voor het certificaat in aanmerking. De benadering van homofielen, die hun geaardheid niet verborgen houden, zal dezelfde zijn als die van heterofielen, aldus de minister. onbewolkt onbewolkt zw. bew. windstil n In totaal is met meer dan 300 getuigen gesproken. De heer Van der Leeuw sprak tijdens een verblijf van ruim vijf weken in Canada en de Verenigde Sta ten in 15 steden met 40 daarheen geëmi greerde getuigen. Zijn reis naar Israel waar hij in oktober-november met ruim 50 getuigen hoopte te spreken, moest wegens het uitbreken van de oorlog daar worden uigesteld tot 1974 Tijdens het overleg deelde de minister mee, dat homofilie in het vervolg niet beschouwd zal worden als een ziekte die reden is tot afkeuring, maar als een potentiële bron van problemen in de militaire leefgemeenschap. Staatssecreta ris Van Lent voegde er aan toe, dat de nieuwe regeling in wording is en binnen kort bij de keuring de algemene ge dragslijn zal zijn. De algemene categorale behandeling van homofielen wordt, zo verduidelijkte de minister, vervangen door een indivi duele. Elk geval wordt op zich zelf beoordeeld. Bij de individuele beoorde ling kunnen zich enkele gevallen voor doen: als een als zodanig onderkende homofiel niet openlijk voor zijn geaard heid uitkomt, zal hij chantabel zijn en daarom komt hij niet in aanmerking voor het veiligheidscertificaat. I doe mis voc ste I tw< Ni: wa f w Het Russische persbureau Tass heeft gisteren de secretaris-generaal van de NAVO, mr. J. Luns, „een knecht van de koude oorlog” genoemd, die weer pro beert „een stok in de spaken van het ontspanningsproces te steken.” In een commentaar op de zitting van de NA- VO-raad in Ottawa beschuldigt Tass Luns ervan dat hij in zijn toespraak weer eens „de vogelverschrikker van een groeiende bedreiging van de westelijke wereld door de Sovjet-Unie van stal heeft gehaald.” Daarbij was hij zelfs zo ver gegaan dat hij de oktober-oorlog in het Midden-Oosten had aangevoerd als een „fundamenteel voorbeeld van deze zogenaamde bedreiging.” Met deze „anti- Sovjet-onzin” had Luns volgens Tass zelfs zijn geestverwanten in niet geringe mate verbijsterd doen staan. maakt het mogelijk, uitsluitend voor de inkomstenbelasting, het negatieve inko men van de man reeds in hetzelfde jaar te verrekenen met het inkomen van zijn vrouw. Dat heeft tot gevolg dat de aftrekposten die tot het negatieve inko men van de man hebben geleid, reeds nu direct belastingvermindering bij de vrouw met zich kunnen brengen. heid kan worden verleend kennis te nemen van geheime gegevens, meer en meer aan waarde in, aldus de bewinds.- man. Het Binnengasthuis in Amsterdam zal open blijven tot de daar gevestigde universitaire afdelingen zullen overgaan naar het nieuw te bouwen academisch centrum in de Bijlmermeer. Om dit te realiseren zal het Binnengasthuis met ingang van volgend jaar organisatorisch worden ondergebracht bij het Wilhelmi- na-Gasthuis, het academisch ziekenhuis van de Universiteit van Amsterdam. Het Binnengasthuis is nu nog een gemeente ziekenhuis. waren waarschijnlijk al gedood door het gèweld van de klap op het water. De leden van het bureau voor onder zoek ongevallen van de RLD achten het mogelijk, dat de in de rechter stoel gezeten gezagvoerder R. A. S. De Ble- court nog kans heeft gezien het toestel te verlaten. Het raam naast zijn even eens ingezakte stoel was opgeschoven en de riemen waren los en niet gescheurd. Roe de beide Nederlandse passagiers, de heren Hallegraeff en Schermer uit Ro zenburg uit de helikopter zijn verdwe nen. weet men niet. Het is mogelijk, dat zij uit het wrak zijn gespoeld, toen dit naar boven werd getrokken. De helikopter vloog op 10 mei op een hoogte van ruim 300 meter, toen het 10 meter lange buigzame rotorblad onge veer in het midden afbrak. De verbindingen met de beidé bp het dak geplaatste zware straalmotoren be gonnen te lekken, er uit lopende olie en benzine vloog in brand, het dak scheur de en er ontstond een begin van brand in de cabine. In Amsterdam zijn twee Duitsers aangehouden die ervan worden verdacht gisternacht een 48-jarige Canadees ern stig te hebben mishandeld en beroofd van cheques ter waarde van duizend dollar. De raadsman, mr. G. A. Mannaerts uit Tilburg, vroeg aan het slot van een lang pleidooi te volstaan met een korte straf, met zo mogelijk verpleging. De verdach te zelf verklaarde zich in zijn slotwoord ten volle verantwoordelijk voor zijn gruwelijke daad, achtte zich volkomen normaal en besloot met een korte lezing uit de bijbel. Vanaf zijn arrestatie strijdt de ver dachte met grote hardnekkigheid ervoor om als volledig normaal beschouwd en gestraft te worden. Het vooronderzoek werd daardoor bijzonder ingewikkeld en duur de een jaar. De arts kwam tot zjjn afschuwelijke daad hij stak zijn kind, dat in bed lag Het bestuur van het Surinaamse op vangcentrum in de Bijlmermeer heeft geprotesteerd tegen de gang van zaken rond het besluit van B. en W. om een accountantsonderzoek te laten instellen naar de financiële situatie van het cen trum. De subsidieverlening zou hangende dit onderzoek worden opgeschort. Het centrum wil wel meewerken aan het onderzoek, maar het is erg boos over verdachtmakingen die de gemeente zou hebben geuit. Nu de laatste jaren deze intolerantie meer en meer plaats maakt voor tole rantie, waardoor het de homofielen mo gelijk wordt hun geaardheid niet ver borgen te houden en zij hun relatie openlijker kunnen opbouwen en onder houden en niet langer gedwongen zijn deze in de marge van de maatschappij te zoeken, boeten de overwegingen, waarop aan hen niet meer de bevoegd- BEIROET (UPI). Leonid Breznjev, secretaris-generaal van de communisti sche partij in de Sovjet-Unie, zal nog deze maand of begin juli een bezoek brengen aan Syrië. Het Beiroetse blad „Asafir” meldt dit uit „betrouwbare bron” vernomen te hebben. Breznjev zou zijn bezoek bren gen op uitnodiging van de Syrische pre sident, Hafez Assad. In grote advertenties in de New York Times stond gisteren: „Redt de walvis sen, boycot goederen uit de Sovjet-Unie en Japan.’’ De vissen worden, zo zeggen de opstellers van de advertentie, door walvisvaarders van deze twee landen in zo groten getale gedood, dat ze met uit roeiing worden bedreigd. De lezers wor den aangemoedigd protestbrieven te schrijven naar de ambassadeurs van de Sovjet-Unie en Japan. O» Vanuit Hong Kong zijn acht Europe anen in een Chinese jonk vertrokken voor een tocht naar Midden-Amerika. De tocht is ruim 24.000 kilometer. Hoe lang het gezelschap erover zal doen valt niet eens bij benadering te zeggen. VRIJDAG 21 JUNI 4.19 uur onder 21.04 5.48 uur onder 22.01 Het huwelijk van de dokter was uit gelopen op een door hem niet gewenste scheiding. De twee kinderen, jongens van 6 en 9 jaar waren toegewezen aan de moeder, die in de echtelijke woning mocht blijven. Op de dag voor de moord kreeg de dokter van beide advocaten in de echtscheidingsprocedure per brief de eis dat hij de woning van zijn vrouw op 28 juni 1973 om 2 uur moest verla ten. Na de dag normaal te hebben doorge bracht zwemmen met de beide jongens en ’s avonds paardrijden stond hij de volgende ochtend, zoals gewoonlijk zeer vroeg op. Na in een depressieve stem ming een stuk uit de bijbel te hebben gelezen, en nog lang geaarzeld te heb ben. beroofde hij zijn jongste kind van het leven. Hij zou ook zijn oudste zoon De getroffen regelingen houden in: verruiming van de mogelijkheid tot rolwisseling, verliescompensatie tussen echtge noten (maritale verliescompensatie), mogelijkheid om het winstaandeel van de vrouw die meewerkt in de on derneming van haar man, te stellen op een vast bedrag van 1500. Deze regeling kan ook worden toege past als het inkomen van de vrouw negatief is (bijv, verlies uit haar on derneming). In dat geval kan haar negatieve inko men worden verrekend met het inkomen van haar man. Aan de vrouw die meewerkt in de onderneming van haar man, wordt afhankelijk van de mate waarin zij meewerkt een gedeelte van de winst toegerekend. Deze toerekening bedraagt voor het jaar 1973 tenminste 3.188. Deze wettelijke regeling kan ertoe leiden dat de vrouw over het haar toegereken de deel van de winst belasting zou moeten betalen, terwijl zij en haar man geen belasting verschuldigd zouden zijn indien geen toerekening zou plaats heb ben. De thans getroffen regeling houdt in dat het aldus toe te rekenen winst aandeel op verzoek van beide echtge noten kan worden gesteld op een vast bedrag van 1500,- een bedrag waarbij de vrouw, indien dit haar enige inkomen vormt, geen belasting is verschuldigd. AMSTERDAM (ANP).— Het onder zoek naar de activiteiten tijdens de oor log van F. Weinreb. dat de regering in 1970 het Rijksinstituut voor oorlogsdocu mentatie opdroeg, is nagenoeg voltooid. De twee onderzoekers, mr. O. Giltay Veth en de heer A. J. van der Leeuw, hopen het rapport in definitieve vorm in de loop van dit jaar te kunnen voltooi en. nadat zij ook met de heer Weinreb zelf een afsluitend gesprek hebben ge voerd. zo wordt in het jaarverslag over 1973 van het instituut opgemerkt. Zon op Maan op VRIJDAG 21 JUNI water 4.02 uur en water 12.16 uur en Het in het verslag niet bij name genoemde SGP-Kamerlid vroeg zich tij dens het overleg af of homoseksualiteit niet iets is dat aangeleerd wordt. Als dit zo is, zei hij, zou homoseksualiteit dan niet in dienst door manifiest-homoseksu- elen aan anderen, die dat niet zijn, doorgegeven kunnen worden. Daarom pleitte dit Kamerlid als enige van de bij het overleg aanwezige kamerleden zeer sterk voor de categorale afwijzing van homoseksualiteit in het leger Staats secretaris Van Lent antwoorde, dat niet gevreesd behoeft te worden voor beïn vloeding van de heteroseksuele man door de homofiel. De werkende gehuwde vrouw is voor de heffing van loon- en inkomstenbelas ting sedert 1 januari 1973 ingedeeld in tariefgroep 1 (waarvoor een lage be lastingvrije som geldt: a. voor 1973: 1328) en de gehuwde man in tarief groep 4 (waarvoor een hoge belasting vrije som geldt: voor 1973 6640). Vol gens de huidige wettelijke bepalingen kunnen man en vrouw van tariefgroep wisselen indien het onzuiver inkomen van de man minder bedraagt dan zijn belastingvrije som. Bij het vaststellen van het onzuiver inkomen is wel reeds rekening gehouden met de aftrekbare hypotheekrente, maar de premies volks verzekeringen, andere persoonlijke ver plichtingen giften en buitengewone las ten (studiekosten, ziektekosten enz) zijn daarop nog niet in mindering gebracht. Doel van die wisseling van tarefgroep 1, ook wel rolwisseling genoemd, is er voor te zorgen dat in de gevallen waarin de vrouw het gezinsinkomen verdient en de man geen of weinig inkomen heeft, de hogere belastingvrije som die bij de man niet of niet geheel zou worden benut bij de vrouw tot belasting kan leiden. Twee ministers van de voormalige Chileense regering, die politiek asiel hadden gezocht in de Zweedse ambassa de in Santiago, zijn per vliegtuig naar Stockholm geréisd. VOORUITZICHTEN VOOR ZATERDAG: Droog, zonnig en gematigd warm. Aantal uren zon: 5 tot 16. Minimum tempe ratuur: omstreeks 13 graden. Maximum tem peratuur: omstreeks 22 graden. Kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 95 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 percent. DEN HAAG (ANP) Staatssecretaris Van Rooijen van Financiën heeft gisteren in de Eerste Kamer een aantal regelingen'bekend gemaakt, waar in hij met toepassing van de hardheidsclausule tegemoetkomt aan een aan tal bezwaren die de fiscale verzelfstandiging van de werkende gehuwde vrouw met ingang van 1 januari 1973 heeft opgeroepen. Deze bezwaren doen zich b.v. voor in de situatie waarin de man geen of slechts weinig inkomen heeft en zijn vrouw in feite het gezinsinkomen verdient (bijvoor beeld een studentenechtpaar). In deze gevallen geven de hypotheekrente en andere aftrekposten,, zoals ziekte- en studiekosten veelal geen belasting vermindering. Verder komt het ook voor dat de vrouw die meewerkt in de onderneming van haar man belasting moet betalen over het winstaandeel dat haar wordt toegerekend, terwijl man en vrouw zonder'die toerekening geen belasting verschuldigd zouden zijn. De algemene categorale afwijzing van de homoseksualiteit in het leger stoelde tot dusverre op twee overwegingen, die hun oorsprong vonden in de tot voor enige jaren geleden nog bestaande into lerante houding van de maatschappij ten aanzien van homofielen, aldus minister Vredeling in zijn toelichting op de nieu we regeling, door de intolerante houding konden de homofielen niet openlijk voor hun geaardheid uitkomen, waardoor zij chantabel waren. Voorts waren zij ge dwongen vaak hun relaties te zoeken onder crimineel ingestelden of aan de zelfkant van de maatschappij levende personen. Er zijn echter ook veel gevallen waar in het totaal van de aftrekposten van de man zo groot is dat het inkomen van de man zelfs negatief wordt. Op grond van de huidige wet kan alleen de man een negatief inkomen verrekenen en wel met zijn positieve inkomen van het voorafgaande jaar of van de volgende zes jaren. De thans getroffen regeling Volgens berichten in ’n Beiroetse krant is de Saoedi-Arabische koning Feisal op 4 juni ontsnapt aan een aanslag op zijn leven. De krant, een relaas van reizigers aanhalend, schreef dat de poging plaats had gevonden toen de 69-jarige vorst van de havenstad Djedda aan de Rode Zee naar zijn zomerpaleis in Tajjef reed. Een auto uit tegenovergestelde richting reed ineens in op de stoet van de koning. De koninklijke wagen werd niet geraakt, maar wel een jeep. De bestuurder van de jeep, zijn bijrijder en de bestuurder van de wagen die het ongeluk veroorzaakte, kwamen om het leven. De ambassade van Saoedi-Arabië zei in een commentaar op het bericht: „Baarlijke onzin, van A tot Z te slapen, in de vroege ochtend met een mes uit de keuken in de keel en verstik te het daarna met een kussen omdat hij het plan had opgevat zijn twee kinderen en vrouw te doden en daarna zelfmoord te plegen Na het doden van het jongste kind zag hij daar echter van af. ROME (DPA). De regering van Mariano Rumor blijft aan. De partijen van de coalitie zijn het daarover tenslot te eens geworden. Er zijn echter veel gevallen waarin de huidige rolwisseling geen toepassing kan vinden, omdat het onzuiver inkomen van de man juist even boven zijn belasting vrije som ligt waardoor de premies volksverzekeringen, andere persoonlijke verplichtingen, giften en buitengewone lasten bij hem onvoldoende tot belas tingvermindering leiden, terwijl het voor zijn vrouw, die in feite het gezinsinko men verdient, wettèlijk niet mogelijk is deze posten af te trekken. Om aan deze bezwaren tegemoet te komen is de mo gelijkheid tot rolwisseling verruimd. Rolwisseling kan namelijk nu reeds plaatsvinden indien het inkomen van de man (het bedrag dat overblijft nadat van het onzuiver inkomen de aftrekpos ten in mindering zijn gebracht) lager is dan zijn belastingvrije som. zw w w w wnw w w zw zzw zzw nno nnw n wnw ono w ono Dit is gebleken bij het onderzoek dat de Rijksluchtvaartdienst heeft uitge voerd op het van de zeebodem opge haald wrak. Het staat thans in een hangar op Schiphol-Oost. Toen het wrak veertien dagen na het ongeluk door een bergingsvaartuig van Smit Tak boven water werd gehaald, trof men er de stoffelijke overschotten van slechts drie der zes inzittenden in aan. In de linker stuurstoel bij het verdwenen noodluik zat nog in de rie men op zijn geheel doorgezakte stoel de chef-vlieger W. V. N. Schwartz. Achter hem zat een Duitse passagier, eveneens in de riemen vastgesnoerd en diens landgenoot lag op de grond. Hij bleek verdronken de beide andere slachtoffers Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder half bew. Rotterdam Twente Vlissingen Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Innsbrück Kopenhagen licht bew t onbewolkt onbewolkt windstil licht bew. Luxemburg onbewolkt licht bew. windstil zw. bew. nw licht bew. windstil licht bew. half bew. onbewolkt onbewolkt Stockholm licht bew. Wenen Zürich Casablanca Las Palmas half bew. zw. bew. windstil Het wrak van de verongelukte KLM-helikopter. A 4

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2