Sinds maart vorig jaar 33.000 personen vervoerd Excursietrein van Hoogovens reed woensdag voor honderdste keer uit Partij gediend met nieuwe politieke aanpak P. DIJKMAN DULKES (PPR) STAPT UIT GEMEENTERAAD Bloemenpracht op Liliade '74 Agenda Vereragingsn»uws mK (fe i Kastje knieën r J tt. life NE I I ■ll met invaller EXAMENS EXAMENS Kort IJmondnieuws - P F tX 9 PLAATSELIJK NIEUWS 19 74 2 O JUNI D O N D E R D A G (Van een onzer verslaggevers) Beverwijk Wijk aan Zee VRIJDAG 21 JUNI Heemskerk Velsen-Noord Beverwijk Veisen-IJmuiden Velsen-IJinuiden jWg W|| (Van een onzer verslaggevers) (Door Herman Moscoviter) dane schare kinderen en niet te vergeten Huygens- gemengd 20 uur: ,,Pat Gar- Huygens- BEVERWIJK. De heer P. Dijkman Dulkes van de PPR stapt in september uit de gemeenteraad. Hij besloot de benoeming tot lid van de nieuwe raad niet te aanvaarden op grond van het feit, dat de Bever- wijkse PPR gediend is met een geheel nieuwe aanpak, een nieuwe politie ke leiding en een nieuw gezicht. De PPR-raadszetel zal straks worden be zet door G. J. van Ruyven, die tijdens de gemeenteraadsverkiezingen als tweede op de lijst voorkwam. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. delijkse „schaduwfractie” op maandag vóór de raadsvergadering graag voort zetten. Er zal een brief in die zin naar het bestuur van de Beverwijkse PvdA worden geschreven. bezichtigen van 10 tot 12 uur. Niet op zater dag en zondag Galerie ’t Hart. Koningin Wilhelminakade 74 IJmuiden. Vanaf vrijdag expositie van schil derijen en tekeningen van Jan Michel. DONDERDAG 20 JUNI Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19 - 21 u. Schey- 19.30 tot WAGENINGEN LANDBOUWHO GESCHOOL. Geslaagd voor het examen cultuurtechniek: mej. M. M. Stoet, Sant poort. Voor het examen planteziekten- kunde: de heer J. M. van Tuyl, Driehuis, met lof. gemengd 12.15-13.15, Je ziet telkens weer onhandig bewe gende mensen die opvallend tersluiks op monitors kijken, met de armen onge makkelijk over elkaar staan, juist weer achter een voorlichter terecht komen, dan weer verschijnt er een regisseurs- hand in beeld. Enzovoorts. Daarbij loopt het programma duidelijk over de even- wichtsbalk van het commercieel toelaat bare en vrees ik zo nu en dan dat ze zich niet langer overeind kunnen hou den. Soms gaat er ook een voetje op de grond om daarna net te doen alsof men geen steun heeft gezocht. Maar gelukkig zei Maart je het al: misschien komt met het nieuwe t.v.-seizoen ook een nieuwe aanpak van Studio Vrij. Rangeermeester Marianne met de heer T. Ensink bij de kar in gesprek met ma chinist Dries van Wijngaarden, die voor zijn pensionering werkzaam was bij de afdeling railvervoer van Hoogovens. Vijf dagen lang is in Akersloot, het wereldberoemde centrum voor de kweek van lelies, weer de jaarlijkse Liliade geopend. Zeventien kwekers en handela ren hebben met behulp van honderdtach- tig verschillende bloemsoorten een meer dan schitterende tentoonstelling inge richt. Op een oppervlakte van meer dan tweeduizend vierkante meter staan hon derden fraaie composities, waarvan niet alleen de bekwame bloemschikkunst op valt, maar vooral de kwaliteit van de gebruikte, zeer exclusieve leliesoorten. Heel bijzonder door hun kleuren en vormen zijn bijvoorbeeld de Crimsonia. Enchantment, Chinook en Martagon Al bum. Daarnaast hebben de sinzender dikwijls andere bloemsoorten voor hun composities gebruikt, zoals rozen, anjers en gebera’s. Er is tevens een speciale vaktentoonstelling ingericht. De voorzit ter van de Nederlandse Bloemisterij, mr. P. Theunissen, opende woensdagmorgen onder grote belangstelling deze Liliade 1974. Hij maakte bekend dat de acht tienjarige Esther de Rouw uit Akersloot tot Liliade-koningin 1974 is uitgeroepen. Een van de gegadigden voor deze titel was de zeventienjarige Anneke de Ruy ter die hier bij een klein gedeelte van de Liliade-expositie poseert. De tentoonstel ling is tot en met maandag 24 juni geopend van 9 tot 22.30 uur. functioneren. In dat licht achtte hij het noodzakelijk dat de PPR in de gemeen teraad door iemand vertegenwoordigd zal worden die geheel nieuw en fris tegen de problemen aankijkt en die daardoor in staat zal zijn de coördinatie van een hernieuwd PPR-optreden waar te maken. Nou voelde ik me op slag een zondaar, hoewel ik nog aan de koffie moest begin nen. Ik had me voorgenomen tijdens de emoties van Nederland-Zweden een pijpje pils te nuttigen. Ik ben schuldbe wust opgestaan en voordat Sake het kon zien heb ik het pilsje teruggezet in de ijskast. O wee, was ik bijna door de knieën gegaan voor de alcolholduivel. INSLUIPING. Bij een insluiping is uit een woning aan de Wynoldy Daniëlslaan in Santpoort is een bedrag van vijfen twintig gulden verdwenen. Ook in een woning aan de Bloemendaalsestraatweg heeft men ingebroken. Daar wordt ech ter niets vermist. DONDERDAG 20 JUNI Progress-sociëteit, Const. Mraat. Geopend vanaf 20 u. Alles bijeen genomen was de heer Dijkman Dulkes tot het besluit gekomen een nieuwe benoeming tot lid van de gemeenteraad van Beverwijk niet te zul len aanvaarden. De honderdste rit van de excursietrein van Hoogovens zit er weer op. Een voi begeleiders verlaat vol indrukken van hetgeen ze gezien hebben, het „perron”. De PPR is van mening dat de maan delijkse vergaderingen ter bespreking van de raadsagenda door de leden van de PvdA, de PPR en tot voor kort van D’66 een goede zaak waren. Evenals het gezamenlijke fractieberaad met de PvdA, zou de PPR de zogeheten maan- HAARLEM College „Marnix van St. Aldegonde”: Geslaagd voor het eind diploma havo: mej. K. I. Flohil, Sant poort; mej. F. Porck, Santpoort; de heer J. H. Wille, Driehuis. Geslaagd voor het einddiploma atheneum A: mej. I. E. van Ameron, Santpoort; de heren H. en M. van de Kerke. Driehuis, mej. M. A. ten Napel, Driehuis en de heer D. A. Robin son, Santpoort. Geslaagd voor het eind diploma atheneum B: de heren M. A. van Amstel, R. L. Busink, H. H. Hofstee en A. J. C- van der Kogel allen Sant poort; de heer J. D. van Rij, Driehuis en de heer J. L. van Zanden, Santpoort. Geslaagd voor het einddiploma gymnasi um B: mej. W. G. Attema, Beverwijk en mej. M. H. Grone, Driehuis. VRIJDAG 21 JUNI Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. DIVERSEN Beeckesteijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, Stijlka mers en oude gebruiksvoorwerpen, dagelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Felison, Noordelijk Koetshuis. Beeckesteijn. Expositie van fotocallages van Henk Meijer dagelijk te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat IJmuiden Elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur en na telefonische afspraak (02550-94159) Pieter Vermeulen Museum, Moerbergplant- soen 22 IJmuiden. Dagelijk te bezichtigen van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Stadhuis Velsen, Plein ’45, IJmuiden. Dag. te Prettige mededeling uit Van gewest tot gewest. Er blijft verschil tussen jon gens en meisjes. Dit verklaarde voor ons de directeur van een huishoud- en tech nische school in Zaandam waar jongens ook leren naaien en meisjes metaalbe- werken. Op het bord stond met grote letters: Repetitie pannekoekenbakken. Bij dat onderdeel van het onderwijs waar man en vrouw als gelijken werden behandeld, maakte de directeur zijn op merking: „Er blijft verschil tussen jon gens en meisjes. De jongens zijn tijdens het koken veel hoffelijker tegen elkaar”. VRIJDAG 21 JUNI Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 14.30 - 17.30 en 19 - 21.30 u. Op het andere net was voor de laatste keer dit seizoen Studio Vrij te zien. Een vierwekelijkse directe uitzending met in formatie over vrij tijdsbesteding. Ik keek ernaar omdat presentatrice Maartje van Weegen eerder die avond een demon stratie windsurfing (taalpuristen zullen liever „plankzeilen” lezen) gaf die wate rig eindigde en zij iedereen aanraadde na het voetbal op Studio Vrij af te stemmen. Het is een programma tussen de andere programma’s een soort Zaïre of een soort Haïti tussen de Europese ploegen. VRIJDAG 21 JUNI Openluchtzwembad De Heerenduinen, geopend van 10 tot 20 uur. Velserbad, Briniostraat, zwemmen van 6.30-800, 16.45-18.00 en 19.30-21.00 uur. Centrale Bibliotheek Velsen, Plein 1945 van 14.30-17.30 en 19.30-21.30 uur. Centr. jeugd- en tienerbibl. Willems- beekweg 96 van 15.30-17.30 uur. Sant- poort-N. Wüstelaan 79 van 19.00-20.30 jeugd, van 19.00-21.30 uur volw. Velsen- Noord, Wijkerstraatweg 177 14.30-17.3C en 19.00-20.30 uur. Zeewijk: 14.30-17.30 uur. In een perscommuniqué merkt de heer Dijkman Dulkes op, dat de verkiezings uitslag aanleiding was geworden voor een meer diepgaande bezinning. Hij meende in velerlei opzicht diep de sporen te dragen van een noodgedwon gen al te solistisch optreden in, namens en voor de PPR. „Gelukkig was in deze noodzaak tot solisme een drastische keer gekomen bij de voortvarende groei van de PPR in Beverwijk. Bleven echter voor mij de argumenten van zeer per soonlijke aard, vanuit de eisen die mijn dagelijks werk aan mij stelt en vanuit de daarmee samenhangende zorg om geen roofbouw op mijn gezondheid te plegen.” Hij achtte het met de andere PPR- leden nodig dat de PPR voortdurend alert zou zijn, bundeling van alternatie ve overtuigingen zou nastreven en als een soort kritisch links-geweten zou Dat stak aan het begin van de avond ’t hart onder de riem, maar niet voor lang. De Stichting Socutera had een filmpje voor de Nationale Commissie ter Bestrijding van Alcoholisme en Drugver slaving. Natuurkenner Le Roy verklaar de: „We eten te veel, we drinken te veel”. Een opmerking die dankzij een bepaalde reclamespot allang een ge meenplaats is geworden. De andere kan didaat van de commissie, burgemeester Sake van der Ploeg zei: „Je kunt tegen woordig nergens meer komen, of de mogelijkheid om er een glas bier of een glas sherry te krijgen is aanwezig.” BEVERWIJK. Willibrordus-mavo. Geslaagd voor hat mavo-diploma: Pepita Blay Barba, Niki Braun, Gé Groen, Mi chel Keijser, René van der Kolk, Wilma Hogenstijn, Ron Kuiken, Martien van Noort, Dorus Rood, Peter Saven!je, Her man Schoone, Leo Slotemaker, Susan Stroomer, André Tromp, Wim Vessies, Hans van der Voort, Els Wilbrink, Kees Duijn, Ger Koopman, Peter Koks, Hans Ruurda, Piert Commandeur, allen uit Beverwijk; Dick Vosse, Frans Heine, Rob Sehaaper uit Wijk aan Zee, René van der Aar, Jos van Diepen. Joke van Tunen, Jan Verduin, Peter van Kleef, Gerard Timmer, Jos Zonneveld uit Vel sen-Noord. Zeven kandidaten werden afgewezen. Twee leerlingen komen in aanmerking voor een herexamen. en 21.15 BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat), 19 u.: „The fury of the king boxer”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 „Op de Franse toer”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (Huize beeck, Velserweg 2). Geopend van 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. IJMUIDEN. De Hoogovens, die aan de Stoomclub is DONDERDAG 20 JUNI Openluchtzwembad De Heerenduinen geopend tot 20 uur. Velserbad, Briniostraat, zwemmen van 16.30-17.30 uur. Centrale Bibliotheek Velsen, filialen Velsen-Noord, Wijkerstraat 177 en Zee- wijkpleln geopend van 19.0-21.30 uur. Boksclub De Ring, 20.00 uur les, training en wedstrijd in gymnastiekzaal Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg. BIOSCOPEN City donderdag en vrijdag 20 snapt van Duivelseiland” Stadsschouwburg, vrijdag rett en Billy the Kld” O, die ellendige moet me voor De excursietrein, welke een capaci teit heeft van 400 personen, vervoerde sinds de eerste rit op 27 maart vorig jaar niet minder dan 33.680 personen, voor het merendeel kinderen. Op deze wijze werden die duizenden bezoekers op snelle en doelmatige wijze over het terrein rondgeleid terwijl in verreweg de meeste gevallen steeds ergens op het bedrijf een fabriek of walserij werd bezichtigd. Dat gebeurde ook woensdag, toen de Blikwalserij III werd bezocht. U begrijpt het al. Ik kon niet zeggen dat het filmpje erg sterk was. a. de heren waren er met de haren bij ge sleept. b. Zij zeiden teksten die me allerminst aanspraken en sommige men sen waarschijnlijk volledig tegen de ha ren in zullen strijken, c. ze gaven hetzelfde gevoel als sommige reclame teksten mij 'geven. Ze praten je eerst een schuldgevoel aan en zeggen dan dat er een fraaie oplossing voor is. Een benadering die ik niet zo kan waarderen. Derhalve ben ik later toch weer naar de ijskast gelopen. VRIJDAG 21 JUNI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9 tot 12 en 13.30 - 15.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerk straat 44; volwassenen 14 - 17.30 en 19 - 21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en ♦eugd 14.30 - 17.30 en 19 - 21 u.; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 15.30 17.30 en 19 - 21 u. uur: „Ont- Terecht, zo bleek. Duitse regie. Het moet me voor de zoveelste keer van het hart en u zult het nu ook zeker gezien hebben. Hoe mooi de redding van Jan Jongbloed ook was, als het spel doorgaat kun je die miljoenen tv-kijkers niet opschepen met een herhaling. Of met een scheidsrechter in beeld. Of met een speler die rustig terugloopt. Evenmin kun je het maken dat de Nederlander Neeskens (13) in beeld komt als Gripp (ook 13) voor Zweden als wisselspeler opdraaft. Ik had gehoopt dat het kinderziekten zouden zijn, maar er is sprake van een chroni sche regie-aandoening, blijkt nu na een handvol wedstrijden. excursietrein van zorgen van de toevertrouwd, maakte woensdag haar honderdste rit. Een ge zelschap van 265 personen, kinderen en begeleiders, maakte de rit mee. Het wa ren leerlingen van de Sint Jozefschool in Velsen-Noord, de W. F. Jansenschool in Haarlem, de Henricusschool in Castri- cum, de Hazebroekschool in Heiloo en de Rijksscholengemeenschap in Gouda. Deze laatstgenoemden kampeerden in de omgeving van IJmuiden en voor hen was deze rit een buitenkansje. Alvorens echter in de trein bij de (voormalige) Halte Hoogovens te stap pen, kwamen allen bijeen in De Schouw in Velsen-Noord, waar de heer T. En sink, hoofd Transport van Hoogovens, een inleidend praatje hield. Aan het slot hiervan bood hii de Stoomclub een schilderij van de excursietrein aan, ge schilderd door zijn broer Jaap Ensink uit Maastricht: „Een nog grotere trein- gek dan ik ben”, aldus de heer Ensink. Een leerling van de Henricus-mavo in Castricum overhandigde vervolgens ma chinist Dries van Wijngaarden een oor konde. De heer J. van der Schoor, Gasten dienst Hoogovens, maakte bekend, dat gegadigden voor een rit met deze trein zondagmorgen 12 uur bij de bagageloods van ’t NS-station Beverwijk gratis kaart jes kunnen krijgen voor een rit welke om een uur aanvangt voor zover de voorraad kaartjes strekt. Met het vertonen van de bedrijfsfilm „Blik op staal” werd de bijeenkomst in De Schouw besloten. Daarna ging het naar Halte Hoogo vens, waar Europa’s eerste vrouwelijke rangeerder Marianne Roos Hoefgeest al naast de trein de reizigers stond op te wachten. Zij heeft overigens gezelschap gekregen in haar „vak” van nog twee rangeersters, te weten Nel Tack en Elly Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 14 - 17.30 en 19 - 21 u„ jeugd 15.30 - 17.30 u. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedyplein). 20 u. openbare raadsvergadering (voortzetting van vorige week). Omstreeks kwart over twaalf waren trein en passagiers weer terug op het uitgangspunt. Teruggekeerd in De Schouw bestond gelegenheid tot het stellen van vragen, waarna alle kinderen een poster van de excursietrein kregen en hun bussen weer opzochten. Verbeek, die woensdag de rit eveneens meemaakten. fW4 A V i |||b? ■w

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9