Chauffeur aan dood ontsnapt Agenda LADING VRACHTWAGEN SCHOOT DOOR KABINE PTT spoorde defect in steunzender op Bij strandvoetbal blijft strijd om finale hevig 'n Nieuwe manier van winkelen- 'n andere manier van werken! in Donkey Shot ”24-karaats” jonge verkopers/sters VéremgÊngsneuws (ÉS ofte IWwil Creativiteit 'I I FOUT IN STROOMVOORZIENING J >,4 PLAATSELIJK NIEUWS 1974 2 5 JUNI DINSDAG Heemskerk Velsen-Noord Wijk aan Zee Lita heeft straks showrooms in Beek, Utrecht, Den Haag, Leidschenhage, Haarlem, Amsterdam-Noord en Eindhoven. Hiervoor zoekt Lita Velsen-IJmuiden Beverwijk Richt uw sollicitatie, die natuurlijk vertrouwelijk zal worden behandeld, aan Albert Heijn Supermart b.v., t.a.v. de heerW. J. Appel, Ankersmidplein 2, Zaandam, kamer 705. Lita is een totaal nieuwe manier van winkelen. U winkelt in de showroom. U koopt uit het magazijn. Daarom is Lita goedkoper, véél goedkoper. Lita kent een geweldig assortiment van wel 2000 artikelen. Stuk voor stuk kwaliteitsartikelen tegen prijzen ver beneden de adviesprijs. Lita betekent voor ’n groot deel: self-service. Toch zijner altijd afdelingen waar persoonlijke bediening nodig is. Waar de klant met raad en daad moet worden bijgestaan. Zo'n afdeling is de counter waar gouden en zilveren sieraden, juwelen en horloges worden verkocht. Een uniek assortiment van wel 500 artikelen. Het is duidelijk dat hier vakmensen worden bedoeld. Naast goede kontaktuele eigenschappen beschikken zij over een duidelijk kommercieel inzicht, gericht op de branche. Zo weten zij ook ’t nodige over de cijfers van hun afdeling. Ze weten iets van artikel-presentatie in ’t algemeen. En kennen 't moeilijke vak van voorraadbeheer. Uit dit alles spreekt vanzelf, dat we verkopers/sters zoeken met de nodige ervaring, die over diploma’s beschikken of hiervoor nog studeren. Lita biedt hen een andere manier van werken in een winkel-gebeuren, dat volkomen nieuw is. Dat de toekomst heeft. Waarin dus kansen te over liggen voor de mensen van het eerste uur, die méé willen groeien. Beverwijk Castricum Velsen-IJmuiden - 2-S CS f (Van een onzer verslaggeefsters) „Jesus Huygens- Briniostraat van 6.30-8.00, i 21.30-22.30 uur gemengd Woensdag 26 juni. Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: Volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u. Sociëteit Alpha Moensplein Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: Volwassenen 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 14-17.30 u: Amstelstraat 44: Volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19- 21 u. Kingsford Smithstraat 110a: Jeugd 14.30-17.30 u. De schrootplaten op de voorste wagen boorden zich door de kabine van de vrachtwagen, waarvan de chauffeur niet tijdig genoeg kon remmen. Op de weg vormde zich inmiddels een file tot op de brug van Uitgeest. De Beverwijkse en de Velsense politie, als mede de Velsense brandweer regelden de zaak. Twee op elkaar gebotste vrachtwagens ontregelden vanmorgen het verkeer op rijksweg 9, ter hoogte van het Bever wijkse station. De zender werd eertijds op de schoor steen van blokwalserij 3 geplaatst om Wijk aan Zee van een ongestoorde tele- visie-ontvangst te voorzien. De zender ontvangt signalen van de hoofdzender Lopik en zendt ze versterkt door naar de televisiemasten in Wijk aan Zee. De inwoners van de badplaats zijn niet zo tevreden over de ontvangst. Het beeld valt vaak weg. Volgens de heer Reinholt kan de PTT geen 100 percent betrouwbaarheid ga randeren. Het defect kan ieder moment van de dag optreden. De monteurs kunnen bij wijze van spreken de hele dag die zender onder zoeken, zonder de oorzaak van de zen- derstoring op te sporen. Maar als de jongens er bij zijn als er weer een storing optreedt, kan men ter plekke direct constateren wat er fout gaat. En dat gebeurde nu maandag toen wij er waren.” Aan deze pijp van de blokwalserij 3 van Hoogovens installeerde de PTT een televisiesteunzender voor Wijk aan Zee. Het apparaat zorgde in de afgelopen tijd voor heel wat ongenoegen in de bad plaats. BEVERWIJK. Even na half acht heeft zich vanmorgen op de Rijksweg 9 ter hoogte van het Beverwijks station een spectaculair ongeluk afgespeeld, waarbij een vrachtwagenchauffeur ter nauwernood aan de dood ontsnapte. Centrum-Zeedistel: Twee ploegen die nog kans maken voor een eervolle plaats waren hier uiterst voorzichtig aan het werk. Men stond aan weerszijden heel weinig scoringskansen toe. Dankzij de beide goed spelende achterhoedes konden doelpunten dan ook voorkomen worden en bleef het 0-0. Johnny-Zeebad: Opnieuw kreeg John ny een fikse nederlaag te i ncasseren, men blijft echter uiterst sportief spelen. De ploeg heeft nu in totaal 73 goals tegengekregen, maar zij blijft enthousi ast. Zeebad had ook niet al teveel moei te, de Graaf (2x), Meiboom, Burggraaf en Hartman bepaalden de 0-5 eindstand. Woensdag 26 juni Progress-sociëteit, Const. Huygensstr. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek Kerkweg 45 vol wassenen 14-17.30 en 19-21 u. jeugd 14.30-17 u. Dinsdag 24 juni Zaal Dam Ruysdaelstraat 20 u. leden vergadering harddraververeniging. Progress-sociëteit, Const. straat Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot A. Verherenstraat Geo pend vanaf 20 u. HEEMSKERK. Het jongerencen trum Donkey Shot heeft weer twee zogenoemde creatieve avonden op het programma staan. Vanavond, dinsdag 25 juni, kunnen de bezoekers gaan emaille ren, onder meer sieraden. Ook is er gelegenheid om lino’s te snijden en af te drukken. Donderdag 27 juni is er een dia projector aanwezig waarmee een ieder zijn of haar eigen dia’s kan projecteren. BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 uur: „Ont snapt van Duivelseiland”. DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade, IJmuiden. Expositie grafiek van Jan Michels. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Op werkdagen te bezichtigen van 10 tot 12 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Een team van de technische dienst van de PTT heeft maandag de oorzaak van de zendersto- ring, die zondagmiddag en -avond de Wijk aan Zeeërs parten speelden, opge spoord. Volgens de heer Reinholt, chef externe dienst, afdeling televisie, consta teerden de monteurs een defect in de stroomvoorziening van het steunzender- tje. IJMUIDEN. Er moeten nog twaalf wedstrijden in het Syp Sterk strandvoet- baltoernooi gespeeld worden, dan zal bekend zijn wie gaan deelnemen aan de volgende ronde. De winnaar van deze eerste ronde wordt automatisch ge plaatst voor de finale, maar welke ploeg dat zal zijn is nog een vraagteken. Het is hoogst waarschijnlijk dat Royal of de Poort van Velsen er één van is. Het doelsaldo zal uitkomst moeten brengen. Voor de overige twee plaatsen is een felle strijd aan de gang, waaarin nu ook de Tapijthal de Tromp zich heeft ge mengd, na een uitstekende zege op Rol- vink. In de komende weken staan echter nog verschillende belangrijke duels op het programma, zodat de strandvoetbal- iiefhebber zijn hart kan ophalen. Dinsdag 25 juni Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg 19-21.30 u. Woensdag 26 juni Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg 14.30-17.30 u. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u: „The fury of the king Boxer”, 19.30 uur: „Samson en Delilah’’. Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 uur: „Op de Franse toer’’. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (Huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, Tel. 02510- 25120. De wagen schoot op de schrootwagen en de chauffeur kon nog slechts iets opzij sturen. Dat is zijn geluk geweest, want de schrootplaten boorden zich fi naal door zijn cabine heen. De chauffeur raakte bekneld, maar niet ernstig. Met onder meer enkele tanden uit zijn mond werd hij naar het ziekenhuis gebracht. Zijn wagen was door de priemende schrootplaten met de voorzijde van de weg gelicht. Op de rijksweg in de richting van de Velsertunnel reed een vrachtwagen van Kruk, geladen met schroot van de Wan Chun met een geringe snelheid van ongeveer vijfendertig kilometer. De chauffeur van de daarachter rijdende vrachtwagen is waarschijnlijk verrast door deze lage snelheid. Hij remde uit alle macht, maar de politie acht het niet uitgesloten dat hij door zijn remmen heen is getrapt. Poort van Veisen-Johnny: Voor de .Poort was dit een uitstekende kans om het doelsaldo wat te verbeteren en dat heeft men dan ook gedaan. Johnnny zorgde wel voor een verrassing door via van ’t Hart de leiding te nemen. Al gauw was de tegenstand gebroken en het leverde tenslotte een 11-1 zege voor Jc «pslesds club Doelpunten: v.d. Wiele, Snijders, v.u. Aar en van Leeuwen scoorden ieder twee maal, de Vries, Kunst en v.d Lugt namen één treffer voor hun rekening. Rolvink-Tapijthal: Tapijthal zorgde voor een ongekende verrassing in het toernooi, door deze favoriete ploeg met een 3-1 nederlaag naar huis te sturen. Pieterman gaf Rolvink wel de leiding, maar na een enerverend duel namen de Tapijten via Verbaan, Korbee en Lips Ml veilige 3-1 voorsprong, die niet meer in gevaar kwam. Dinsdag 25 juni Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Woensdag 26 juni Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geo pend 7-10, 12.30-13.45 en 14.15-15.15 u. Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Van Kaam-Tapijtenlial: Van Kaam heeft dit keer opnieuw bewezen een geduchte strandvoetbalploeg te zijn. De Sterke Tapijtenploeg kwam in dit duel niet verder dan een 1-1 gelijke stand, nadat men geruime tijd tegen een ach terstand had aangekeken. Stam scoorde de treffer voor van Kaam, Freriks maakte er kort voor tijd 1-1 van. Griffioen-Royal: Ook Royal was van plan om zoveel mogelijk doelpunten te maken, dat het er slechts negen zijn geworden is vooral te danken aan de slechte trefzekerheid van de Royal-spit- sen. In de tweede helft gelukte het Griffioen om zowaar een tegengoal te produceren. Doelpunten Royal: Spaans (4x), de Kort (2x), Jonker, Tesselaar en Kort. Programma komende week: dinsdag 25 juni 19.000 uur; Trompboys-Centrum, Poort van Velsen-Snacks Zuidarcade. Donderdag 27 juni; 19.00 uur Tapijten- hal-Centrum, Zeebad-Rolvink. BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat) 20 u: Christ Superstar”. DINSDAG 25 JUNI Openluchtbad Heerenduinen, geopend van 10 tot 20 uur. Velserbad, Briniostraat, van 20.00-21.30 uur gemengd zwemmen. Centrale Bibliotheek Velsen, filiaal Velsen-Noord van 19.00-20.30 uur voor jeugd, volwassenen van 19.00-21.30 uur, Zeewijk van 19.00-21.30 uur. Velsens Gemengd koor, 20.00 uur re petitie in Baptistengemeente, J. P. Coen- straat. Bel Canto, 20.00 uur repetitie in ge bouw Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen. WOENSDAG 26 JUNI Openluchtbad Heerenduinen, geopend van 10 tot 20 uur. Velserbad, 1 14.00-15.15 en zwemmen. Centrale Bibliotheek Velsen, Plein 1945 van 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek van 15.30-17.30 uur. Overige filialen van 14.30-17.30 uur. zv: ra 'it”.'’ j

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4