Velsen-Noord Slopers volop bezig in Betreden van duingebied blijft verboden Hoornblazers HET ANDERE GEZICHT VAN IMAGE FASHION Mishandeling van garagehouder o. De bibliotheken in de vakantie gevraagd ■s -r „Rode Dorp” verdwijnt hoe langer hoe meer I IHRJi ik Sb 9 v 5 5 2.- I A «fl Mf» ,7 d:-- met invaller 1 i i W r.,3 BS ■K3HHkx9QmI rw F 1 1*7,4 Ofl fc' s ‘La 'a li DINSDAG 2 5 PLAATSELIjK nieuws JUNI 1974 r- (Van een onzer verslaggevers) uk A w l|j®M Kort IJmondnieuws r E s ein. 1 1 1 f VELSEN Zoals destijds reeds door ons werd bericht heeft de heer Jur. Visser (C.D.A.) het Vel- sense college van B. en W. enige vragen gesteld over de afrastering van het duingebied, waarbij door hem onder meer wordt opgemerkt dat een en ander te ver is doorge voerd. Voorts informeerde de heer Visser naar de mogelijkheid voor het aanbrengen van enkele uitspa ringen in deze afrastering, waar dan wellicht een aantal banken kan worden geplaatst. In het antwoord van het college wordt F-6 Zulks houdt dan in, dat rokken en blouses, pantalons en jum pers, korte en 1 nge mantels zo wel effen als gedessineerd, de zelfde kleurstellingen voeren. Welnu, wij kunnen ons oprecht gelukwensen, want de vooruit strevende modeminnende man nen Hans van Dijk en Eric Schip pers van Image Fashion uit Am sterdam hebben nu in die lacune voorzien. ■b* I -Os H Hl EEN INNIG GEKOESTERDE wens van vele modebewuste vrouwen is, tot op de dag van vandaag, nog immer een ideaal, volledig kledingpakket, waarin dan ook alles op weloverwogen wijze op elkaar is afgestemd. I - peis! «O J gasi».' 4 .1 I El F., ’*7-^ (Van een medewerker) (Door Herman Moscoviter) 3e/ I (Van een onzer verslaggevers) .'hij f.- I ■7 i 9 zelfde ruit ii) combinatie met ER IS EVENWEL NOG meer an- onder redactie van Bé ter Maat Hiih De wandelaar in de Princestraat, die richting Cirverslaan uitloopt, kan tot ver over het terrein van Van Gelder uitzien nu de meisjesschool ter plaatse met de grond is gelijk gemaakt. BEVERWIJK. De BHK-drumband, die onlangs in Wijk aan Zee een tweede prijs won, heeft hoornblazers, maar de groep is te klein. In de Van Valkenburgstraat staat een boom wat triest toe te zien hoe slopers de woningen in zijn domein met de grond gelijk maken. Of deze boom gespaard zal blijven in de toekomst is nog te bezien. ders in deze L’autre Image-collectie. Volledig in kleur afgestemd trof ik er de meest soepele nappa mantels aan. sen (Van een onzer verslaggeefsters) jie voor ig. ten. ««S'a w Een methode welke ook in de Prince straat wordt toegepast en welke men eveneens terugvindt in de Van Valken burgstraat, waar een aaneengesloten rij van zes woningen in slopershanden is gevallen. Van de tegenoverliggende rij woningen is er nog een bewoond. Voor hoe lang? - In deze omgeving hebben de slopers ook zes woningen aan de Eendracht- straat met de grond gelijk gemaakt, is voor u te weten dat ik ze op een zeer apart verwerkte klokrok getoond kreeg. Herfstige en winterse zaken weliswaar, doch niettemin een plezie rig vooruitzicht op wat ons te wach ten staat. Hopelijk kunnen we dan met z’n allen opgewekt en mooi zon gebruind aan onze eigen andere ima ge gaan verder werken. S Onze vaste portie wereldkampioen schappen voetbal ontbrak ook niet. Hoe Nederland meeleeft op politiebureau^ in cafés, op de boot, bij de kapper, sauna. Waarna de Arnhemse wijk "Kla- rendal onder het mes ging. Overigens was dit het slechtste deel van Televizier. De tegenstrijdige meningen werden zon der begeleiding van de verslaggever naast elkaar gezet, zoals de beelden van afbraakhuizen naast die van nieuwbouw werden vertoond. De gemeentelijke we derpartij hoorde ik niet, evenmin de mensen die uit hun uitgebrande huis moesten. Waren die nou werkelijk uit de brand? Naast de zo populaire trenchcoats bewonderde ik fraaie modellen met wolfskraag en -manchetten. Korte le ren jasjes ontbraken evenmin op het appèl, waarbij het dan wel even leuk de vragensteller in de eerste plaats on der de aandacht gebracht dat een afslui ting van het duingebied moet worden gezien als een maatregel, die uit het oogpunt van milieubescherming onver mijdelijk is. Vooral in het duingebied ten zuiden van IJmuden dat, in tegen stelling tot de meeste duinen ten noord en van het Noordzeekanaal, in slechte staat verkeert. Daar mag je een serie niet aan ophan gen. Wel aan de bekende beelden van het kleine stadje, de onvermijdelijke af- loop(evenals Cannon) in het voordeel van de hoofdpersoon. En dat terwijl op het andere net Helen was. Een serie met zoveel oog voor de werkelijkheid in elkaar gezet, dat je er stil van wordt. Zoals die chef Harold een moeilijk ver haal houdt over de „lege kamers in zijn huis”, terwijl hij wil zeggen dat hij eenzaam is. Zoals er op het verkeerde ogenblik in hun prille relatie stiltes vallen. Zoals de huichelachtigheid van Frank tussen de regels door wordt dui delijk gemaakt. Het einde van die twee serie-afleveringen viel bijna gelijktijdig. Terwijl Doe (natuurlijk) een vis aan de haak slaat, haalt Chef Harold heel om zichtig het deeg van de haak waarmee hij naar Helen viste. Kr’nf En toen kwam Televizier Magazine. Met een goede aflevering. Een actuali teitenrubriek waarin het drama Dennen dal niet werd weergegeven door mensen die elkaar de oren van de kop kletsen en zich dan verbazen dat er niet geluis terd wordt, maar door een vader die zijn zwakzinnig kind in de auto ophaalde en de Mullerianen oprecht bedankte, om daarna te snikken „dat dit nou allemaal moest gebeuren”. Eindelijk begreep ik waar die mensen zich druk om maken. wSni-; •SFZI'É»’ Ontelbaar zijn de combinatie-mogelykheden in de uitge breide l’Autre Image-collectie door het kleurenraffinement van de op elkaar afgestemde rokken en blouses. HET KLEURENPALET IN deze nieuwe collectie is enorm uitgebreid. Voor iedere effen rok of jurk is er wel een beeldschone blouse voorhan den, uiteraard in effen, maar ook met bloemetjes, antieke fietsen of andere leuke motieven. Naast katoenen jer sey jurkjes, die het overigens in de komende winter wel helemaal zullen gaan maken, zag ik aantrekkelijke modellen van wollen mousseline met een zeer flatteuze blousende rug. En wat kan een vrouw niet ongelooflijk veel bereiken met een uitgekiende basisjurk? Ik zag ze voor u bijvoor beeld van mooi zwart flannel. Let eens op wat een verschil in effect u krijgt bij zo’n robe manteau met korte mouwen en een blouse erönder of dat u er een zwierige shawl in steekt. Ga zo’n zelfde jurk nu eens versieren met lekker veel kettingen en op een feestje slaat u dan beslist geen gek figuur. Daarom zou de BHK het aantal graag op korte termijn zien aangevuld. Jon gens en meisjes worden uitgenodigd de groep te versterken. Zij kunnen zich melden tijdens de repetities, op de woensdagavonden in het Harmonie-ge- bouw aan de Groenelaan 74 of telefo nisch via de nummers 33698 of 37424. VELSEN-NOORD. De gouden tijd voor de slopers in Velsen-Noord duurt onverminderd voort. Met verbazingwek kende snelheid wordt hetgeen aan de beurt is oin onderhanden te worden genomen, aangepakt en in de kortste keren ontstaat op die plaats een kale vlakte. Het meest opmerkelijk is dat wel te zien op de plaats waar de beide scholen stonden aan de Corverslaan. Lo pende in de Princestraat heeft men nu een weids uitzicht op het Van Gelderter- rein. Des te beter was de reportage over de menstruatieregeling (MR) en de over tijdbehandeling (OB). Een uit Amerika overgenomen mogelijkheid om vroüwen. wier menstruatie moeizaam en pijaftöf verloopt, te helpen door de afscheiding weg te zuigen. Vrouwen die twee wekijp over tijd zijn kunnen zo een behande ling ondergaan die je zou kunnen kwali ficeren als een wel zeer vroeg uitge^alp len abortus. Het plezierige van de reportage vond ik dat zonder enige huichelachtigheid alles in beeld was gebracht en precies die vragen werden gesteld die via ant- woorden noodzakelijke opheldering ga ven. Nou vrees ik dat ik weer tot de „verkeerde” generatie behoor. Dat men sen zich vertwijfeld zullen afvragen: moest dat alles nou zo openlijk? Waarom niet? Als je toch zo’n onderwerp aanpakt dan is zakelijkheid boven achterbaksheid te verkiezen. BEVERWIJK. Uit het rapporten- boek van de Beverwijkse politie blijkt, dat onder meer twee Heemskerkers van respectievelijk 16 en 18 jaar zijn aange houden als verdacht van mishandeling van een garagehouder tijdens een vecht partij op het Meerplein tijdens het week einde. De knapen hebben bekend en zijn met een proces-verbaal naar huis gezonden. Voorts werd uit een aan de Vliegerhof geparkeerde auto een autoradio, een toe- renteller en een kompas gestolen. Te vens werden enkele bromfietsen, die niet aan de eisen voldeden, inbeslaggenomen. Bovendien werden 30 automobilisten be keurd, omdat zij zich niet hielden aan de voorgeschreven maximum-snelheid. Tenslotte veroorzaakte een inwoner van Alkmaar in de Kloosterstraat «net zijn auto een ongeval. De man verkeerde onder invloed en weigerde een bloed proef. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. i ’--I alsmede twee woningen op de hoek van deze straat en de Corverslaan. waardoor de entree naar de papierfabriek er niet fraaier op is geworden. Op de Een- drachtstraat wachten nog vier woningen om te worden gedemonteerd. Twee er van zijn echter nog bewoond. Wanneer die vier woningen tegelijk worden afge broken ontstaat er een grote open plek tussen de Van Langeveldstraat en het Papierfabriekterrein. In het „Rode Dorp” zijn de slopers ook permanent bezig. De Princestraat heeft aan de oostzijde al een aantal woningen aan de slopers moeten prijsge ven. In de Ogelwightstraat worden de middenwoningen van een aaneenge- bouwde rij verlaten huizen eveneens ge- r „Indien geen hekken worden geplaatst en het publiek de kans krijgt de kwets bare beplanting te betreden, zal de on vermijdelijk optredende beschadiging van de duinbegroeiïng ertoe leiden dat zandverstuivingen ontstaan”, geeft het college verder te kennen, om hieraan toe te voegen dat een afrastering van de duinen dan ook het enige middel is om dit gebied te beschermen. Dan was er ook aan NCRV-zijde Doe Elliot (eerste aflevering). Ik vreesde al wat ik zag gebeuren. Alweer een serie waarvan er 13 in een dozijn gaan. Een dokter die het op het platteland moet opnemen tegen de plaatselijke aannemer en dat door slimmigheid wint, terwijl niemand hem een kans geeft. Hoera voor Doe. Het begon voor mijn gevoel al met een misser. Man breekt been. Dokter komt. Voelt aan dat been en vraagt: „Doet dat pijn?” Nu wil ik het niet hebben over vakmanschap, maar over wat die man antwoordt: „Nou, reken maar”. Ik weet niet of u wel eens iets gebroken hebt en de dokter er liefdevol aan kwam. U zeitien tegen één geen: nou, reken maar. Of u vloekte hartgrondig of (al naar gelang u lid bent van de NCRV of de EO) schreeuwde iets overstaanbaars. ONDER DE TOEPASSELIJKE naam L’autre Image presenteren zij hun nieuwe verrassing voor het ko mende herfst- en winterseizoen. Naar mijn smaak een fantastische collectie, die onze modewereld zienderogen zal gaan veroveren. Kijk allereerst eens naar die leuke trenchcoats met een wollen geruite voering, die dan ge dragen worden over rokken van de zelfde ruit ii) combinatie met een vyella blouse. Zie voorts die heerlijke mantels van Shetland en waterafsto tend fluweel en dan zeg ik u maar méteen dat die zeer slank gesneden modellen van fluweel mij wel het meest bekoren. Ja, en dan die koste lijke velvet pantalons met een tweed- effect, waarbij men katoenen jersey blouses met eenzelfde tweed-print kan kiezen. Fraaie mantels met bijpassende rok en blouse uit de voor treffelijke I’Autre Image-collectie. Het zou mij niet vreemd voorkomen als u meende dat de zomer op de televisie onverbiddelijk heeft toegeslagen. We hadden de niet te versmaden keus uit Toppop (145e aflevering), het Zieken huis (36e vervolg), De verschoppeling (12e deel), Helen, een vrouw van deze tijd (8e aflevering), Zo vader, zo zoon (weet ik veelste keer), Cannon (niet meer te tellende maal) en Televizier Magazine (215e aflevering). De centrale afdelingen voor jeugd en volwassenen van de openbare bi bliotheek aan het Plein 1945 te IJmui- den, zullen gedurende de komende va kantieperiode op de gebruikelijke ope ningstijden geopend blijven. De filialen in Santpoort, Velsen-noord en IJmuiden-west, gaan tussen 1 juli en 11 augustus achtereenvolgens ieder 14 dagen dicht. Het filiaal aan de Wüstelaan is geslo ten van 1 t.e.m. 13 juli, dat aan de Wijkerstraatweg van 15 t.e.m. 27 juli en het filiaal Zeewijkplein van 29 juli t.e.m. 10 augustus. Lezers van de filialen kunnen boeken halen bij de centrale bibliotheek op het Plein 1945, maar kunnen de in hun bezit Winde boeken «’echts terugbrengen in het filiaal waar deze thuishoren. Geen spreekuur. In verband met ziekte is wethouder Klomp van Bever wijk verhinderd woensdagmiddag spreekuur te houden. "'<j ..BS !"l In (fö «f»l sloopt. Echter met de opzet de nog bewoonde huizen te sparen wordt de f/;: :- 5 y.i

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7