Oud-schoolhoofd J. A. H. Smit nam afscheid St. Jozefschool Harddraverij vergaderde in record tempo Reactie op sprookjes van Piet Leraar A. Ranke Spelers winnen nam afscheid kort geding van Willibrordus Autospuiterij tegen Martini mavo uitgebrand Examens Atmodes naar 1 Vast in lift finalepoule Noorse band in straten van Heemskerk g I U ii< Br UITGEWUIFD MET „BEDANKT BULDOG” 3" t Chickenfeed in Alpha 11 Agenda voor gemeente- personeel 1 2 6 1974 WOENSDAG JUNI PLAATSELIJK NIEUWS WC Sas Drie jubilea „Strijd om voetbalgoud” J zei: 197 M'i: w' personeel van (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) PIET DIJKMAN DULKES (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze stadsredactie) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) De aap uit de mouw van Jaap Een dwangsom van tienduizend gulden staat op iedere keer, dat toch nog voor ’t boek geadverteerd wordt en honderd duizend gulden per dag zal men kwijt zijn als men niet toestaat dat de Haar lemse uitgeefster Boom-Ruygrok de nog bij Martini Rossi aanwezige voorraden terugneemt. Bovendien wordt de dran kenfirma veroordeeld in de kosten van het geding. Duizend gulden per dag zal het de firma kosten, als zij in gebreke blijft de nog voorradige exemplaren uit de handel te nemen. De heer Th. J. Keet tijdens het aan bieden van een enveloppe met inhoud aan de scheidende J. A. H. Smit. Reijkers, zoals hij mij op 30 mei mede deelde. Laten we dan maar niet spreken over het feit, dat enkele dagen na de bewuste breuk op een PvdA-PPR-D’66 bijeenkomst in Beverwijk het bestuur van D’66-IJmond aan de PPR vroeg of de heer Reijkers dan misschien toch niet op de derde of vierde plaats van een PPR-lijst kon komen S we we< aai hee Vel moi niei en ves 1 no be de tui SOI wi wei ser Do plii tus mii jon nie ove op I vei de der nai de een E gei in toe: inv lee Bri vol! gin acc wei aan om te tru: I sin bas ge’ vri hel voi ve: vri vei spe de het dri me vai T te str; gel wa ken ma; E hui mo rui nin mo doe sch (Van onze atletiekmedewerker) 1 va: Mc elf ge kv pe: kl< scl ZO( Zi< De aftredende bestuursleden, H. Hoog- hiemstra en IJ. Schuyt werden herko zen. wir daar blijft h mens gezond bij! BEVERWIJK. Een bewoner van de flat boven het stadskantoor heeft van nacht ongeveer kwart voor twee voor enige tijd opgesloten gezeten in de lift, die plotseling dienst weigerde. Met assistentie van de politie werd de man met enige moeite uit zijn benarde positie bevrijd. Heemskerk kreeg dinsdagavond onver wacht een muzikaal bezoek van de mu ziekvereniging Huseby Skoles uit Oslo. De band logeert t.e.m. woensdagavond in de jeugdherberg „Assumburg” en vat te begin van deze week het plan op een optreden in de Heemskerkse straten te verzorgen. Huseby Skoles is op uitnodi ging van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale in Nederland. CGH-organisator Ben Hoogendijk werd belast met het afhalen van een vergunning bij de ge meente, die het initiatief van de Noorse band dermate aardig vond, dat Hoogen dijk een vaantje ontving, dat aan de leider van de band kon worden over handigd. Huseby Skoles begon omstreeks kwart over zeven met de route door Heemskerk-oost in de Debora Bakelaan en kwam via de Jan van Polanenstraat, waar voor huize St. Agnes een aubade werd verzorgd, het burgemeester Nielen- plein en de G. van Assendelftstraat weer bij het beginpunt. Het terughalen van de boeken bij Martini Rossi was de enige vordering, die de president toewees in het kort geding dat tegen Boom-Ruygrok was aange spannen. Blijven zij in gebreke, dan zullen zij 1000 per dag aan de VVCS (Vereniging voor Contract Spelers, die het kort geding namens de spelersgroep had aangespannen) moeten betalen. Niet toegewezen zijn het van de uitgeefster geëiste staken van het in de handel bren gen van het boek en het staken van het adverteren ervoor. De vereniging, die in 1976 50 jaar bestaat en in de zomer van dat jaar graag de nederlandse kampioenschappen kortbaan draverijen in Heemskerk wil organiseren, kent momenteel ruim 500 leden. De totalisator boekte vorig jaar een record omzet: 24.960. Deze omzet betekent niet alleen voor „Heemskerk” een record, maar is tevens de grootste totalisatorenomzet van de Nederlandse kortebaandraverijen. Donderdagmiddag 5 september kunnen de liefhebbers van de draverijen weer op de Marquettelaan terecht. Zij hadden een kort geding aange spannen omdat de auteurswet zou zijn overtreden, daar gebruik was gemaakt van niet betaalde foto’s van de spelers. BEVERWIJK. Naar aanleiding van een maandag in deze editie gepubliceerd ingezonden stuk van de heer J. M Nijssen, raadslid voor D’66 in Heems kerk, stuurt de heer P. C. Dijkman Dulkes, tot september raadslid voor de PPR in Beverwijk, thans de volgende reactie. mocht hij deze dag een cheque ter waarde van duizend gulden ontvangen als afscheidsgeschenk. Als „ghost-writer” van Jan Willem (Beverwijk) wenst Jaap Heemskerk mij jekker uitrusten toe en nog wel op Pius X. Nou dat kan tot 19 augustus als het ware reeds, wanneer a.s. zaterdag de vakantie uitbreekt. Ik ben er wel aan toe. BEVERWIJK. Ter afsluiting van dit seizoen treedt de blue-grass-group Chickenfeed vrijdagavond 28 iuni op in de Alpha-sociëteit aan het Moensplein. HAARLEM. Via een zogenaamde vrije competitiewedstrijd heeft Atmodes kans gezien haar puntentotaal zodanig te verbeteren, dat het wel vaststaat dat de club in september deel uitmaakt van de finalepoule om het kampioenschap van Nederland van de landelijke dames- hoofdklasse. BEVERWIJK. Pedagogische Akade- mie Beverwijk, HAVO-afdeling. Geslaagd: Tineke v. Aalst, Johan Aar denburg, Rita Bakker, Jan Bonarius, Gé Bontekoe, Cok Bos, Ina Bouwhuis, Ge rard Brieffies, Hans Buur, Bart Don, Theo Geelen, Rob Gemser, Mirjam Goedkoop, Hetty Klaus, Dick Koelman, Vincent Komen, Els Krom, Liesbeth Kroon, Peter Kroone, Kees Min, Jan Mooij, Ton Mulders, Ynez Mulders, An nie de Nijs, John Onderwater, Truus Ruiter, Peter Schelvis, Jan Schoo, René Smulders, Mij nie Spil, Ruud Sprengers, Theo Straathof, Tob Timmer, Marcel Vink, Pieter de Vries, Henk Warffemius, Jo Willenborg, Frits van Wolven. Er zijn 38 leerlingen geslaagd, 3 kre gen een herexamen, 2 moesten worden afgewezen. Als je het mij vraagt is ijverige Jaap er ook aan toe. Hij is wellicht wat gefrustreerd wegens de Heemskerkse PPR. Als hij geholpen kan worden door af reageren op de PPR, of liever: op ondergetekende, mij best! Ik amuseer me er best mee als hij bijbelse associa ties krijgt bij mijn voornaam en het hanengekraai. Als Jaap door zijn voor- HAARLEM. De drankenfirma Mar tini Rossi zal niet langer gebruik mogen maken van het boek „Strijd om het voetbalgoud” voor het maken van recla me voor de eigen produkten. De eisen van Johan Cruyff en zestien andere spelers van het nationale elftal werden vanmorgen door de president van de rechtbank, mr. L. H. Schimmelpenninck, grotendeels toegewezen. In de trialmeeting tussen Atmodes, DEM en De Spartaan veroverde Atmodes 15.609 punten, goed voor een vijfde plaats in het voorlopig eindklassement. De Spartaan behaalde in deze wedstrijd weliswaar 15.110 punten, maar de totale zevende plaats is net niet genoeg voor de finale, tenzij de Spartaan alsnog in een wedstrijd kan uitkomen en het pun tentotaal wat kan opvijzelen. DEM werd derde met 14.997 punten, maar heeft in de voorgaande wedstrijden voldoende punten verzameld om een zesde plaats te veroveren, voldoende dus althans voorlopig voor de finale. Dat „bedankt buldog” kwam duidelijk tot uiting tijdens het uitgebreide feeste lijke afscheidsprogramma dat door het onderwijzend personeel en de leerlingen voor de ochtenuren was samengesteld en waarin deze „erenaam” meerdere keren beluisterd kon worden. In de namiddag was het officiële af scheid in de aula van de school. Het waarnemend hoofd, de heer J. B. van Zijp beschreef het scheidende oud- schoolhoofd als een democraat die toch steeds zijn zin kreeg en zich buitenge woon gewaardeerd maakte. Ook al door het feit dat hij zich sterk tot het kind aangetrokken voelde. Een bijzondere on- derwijsfiguUr, maar ook een, die zijn personeel altijd van alles op de hoogte stelde. Een man ook, die weinig sprak, maar waarnaar geluisterd werd wanneer hij iets te zeggen had. - Zo werd hij gekenschetst. Het huidige schoolhoofd, de heer H. A. Jansen overhandigde een fotoboek ter staat een voetbaltoernooi op het ODIN- terrein aan de Hoflaan op de agenda. Voor de dames wordt er op donderdag 12 september in „De Vrijburcht” een zuivelshow gegeven, met kaasfonduede- monstraties, kleurenfilms, kwis en der gelijke. Gezamenlijk kan men op zater dag 21 september deelnemen aan de herfst-autopuzzelrit. Daarvoor start men vanaf de parkeerplaats aan de Jan van Scorelstraat. In september worden er ook enkele jubilea gevierd. Adjudant J. D. Okel is op 26 september veertig jaren in over heidsdienst. De laatste tien jaren werkte hij bij de politie in Heemskerk. Op 1 september viert de heer Heester beek, alom bekend in Heemskerk, zijn veertigjarig ambtsjubileum en het bij zondere daarvan is, dat hij al die jaren in dienst bleef van de gemeente Heems kerk, zelfs nog langer, want vóór zijn officiële benoeming werkte hij enkele jaren als volontair bij de gemeente. Op 13 september vier de heer Mensink zijn zilveren ambtsjubileum. Alle drie jubilarissen hebben zich ook buiten het st .-ikte gemeentelijke verband een grote bekendheid verworven en er valt in september dus heel wat te vie ren. HEEMSKERK. De personeelsvere niging van de gemeente heeft voor de komende maanden nog heel wat op het programma staan. Op zaterdag 6 juli en 17 augustus zijn er viswedstrijden, waarvoor men om 5 uur vertrekt bij de brandweergarage. Vroeg opstaan op een vrije dag. Voor zaterdag .31 augustus Deze groep bespeelt een grote ver scheidenheid van instrumenten. De groep bestaat uit Martin Lodewijk, illustrator en striptekenaar, die een verwoed verza melaar is van oude, bijzondere gitaren, waarop hij graag nummers speelt van Jimmi Rodgers en Hank Williams. Hij is een van de oudste folksingers in Neder land, want daarmee begon hH al zo’n twintig jaren geleden. Tom Stuip was in de jaren ’50 de ontdekking van de zoge noemde hotenany in Rotterdam, kamp vuurachtige liedjesavonden met veel gei- tenharenwollensokkenpubliek. Hij ver trok enige tijd naar Amerika, waar hij banjospelend in zijn onderhoud voorzag. Voorts maakt Henk Heylema deel uit van de groep en hij kan worden be schouwd als een virtuoos dobro-bespeler. Dan is er nog Nico den Braber die het orgel bespeelt; het instrument, waarop hij op achtjarige leeftijd de zang tijdens de zondagsschool al begeleidde. BEVERWIJK. Dinsdagmiddag heeft de Stichting voor katholiek mavo-onder- wijs „Beverwijk” afscheid genomen van de heer A. Ranke. Hij is sinds 1 april 1948 leraar aan de Willibrordus-mavo aan de Dellaertlaan en móest afscheid nemen wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. In de aula van de school kwamen in de morgenuren de leerlingen bijeen om de leraar Nederlands, geschiedenis, maatschappijleer en godsdienst uit te wuiven. Hij ontving van de jongens en meisjes een cassette-recorder. Vele vrienden i t de onderwijswereld waren ’s middags in de aula. De heer Ranke werd vergezeld door zijn echtge note. Zijn collega’s boden de scheidende leraar een tuinstoel en een parasol aan. Burgemeester J. G. S. Bruinsma, die de gemeente vertegenwoordigde, offreerde de heer Ranke een boekenbon. HEEMSKERK. In een recordtempo behandelden het bestuur en de leden van de harddraverij vereniging „Heemskerk” de agenda van de ledenvergadering, die dinsdagavond in zaal Dam werd gehou den. Binnen vijftien minuten kon men verenigingspapieren opbergen en zich vermaken met een loterij en kienen. stelling van zaken op zijn beurt dan maar niet vervalt in de letterlijke bete kenis, die zijn Hebreeuwse voor naam heeft! Jaap Nijssen is tot september raadslid voor D’66 in Heemskerk. Daar woont hij dan ook. Maar Jaap bemoeit zich met Beverwijk. Niet dat daar geen raadslid voor D’66 woont! Maar dat is (nog) Jan Willem Reijkers. „Niet confessioneel, niet socialistisch, niet liberaal, niet radi- kaal, niet afhankelijk.” In zijn adverten tiecampagne voor de raadsverkiezingen schreef hij dat hij dit alles niet was. Tot veel méér was hij wegens gebrek aan mankracht niet in staat. Wellicht mede daardoor is hij nu helemaal, in aanhang gemeten, een politieke „niet” geworden. Na een tirade tegen de „sprookjes” van ondergetekende mag Jan Willem zich volgens Jaap zelfs gelukkig prijzen dat hij geen raadszetel meer heeft gehaald! Ja zeg, nu is het eindelijk een keer warm weer en daar wordt Jaap kenne lijk meteen door de hitte bevangen! Jan Willem is wel wijzer! Die geniet van zon en zee en laat het politieke peinzen slim, met groot gelijk en zonder moeite aan Heemskerkse Jaap over! Jan Willem is wel wijzer! Die geniet van zon en zee en laat het politieke peinzen slim, met groot gelijk en zonder moeite aan Heemskerkse Jaap over! Dat is trouwens ook D’66-IJmond-gewoonte, waar de Uitgeester, Heemskerker en Velser afde- lingsleden ook meteen even de Bever- wijkse zaken regelen. Zo stemt b.v. de gehele afdeling over de Beverwijkse raadskandidaten. Waarover is Jaap nou eigenlijk boos? Dat ik de raad uit ga? Een forse PPR- steungroep staat klaar om het nieuwe PPR-raadslid te begeleiden. Mijn nood gedwongen PPR-solisme dateert van 1972-1973, wijze Jaap, maar heeft mij zelf inderdaad wel getekend. Laat ik het zó zeggen: als de PPR wellicht een gekkenhuis is, dan zijn er gelukkigerwijs ze zeer aanzienlijk meer gekken dan vroeger. O ja, Jaap, en die gekken hebben zowaar hun eigen programma, ideeën en politieke opstelling. Als puntje bij paal tje kómt ben ik éérst PPR-lid en dan pas coalitiegenoot. Daarom, Jaap, legde ik mij, inderdaad met, leedwezen, neer bij het feit dat de Beverwijkse PPR zichzelf prefereerde boven D’66. Afgezien van het feit dat, zoals gebleken is, D’66 en de heer Reijkers dan wel niet gescheiden, maar toch duidelijk onderscheiden zijn. Toen verschillende mensen boos werden na het besluit van de Beverwijkse PPR hebben zij wel b.v. telefonisch hun minder bekende achterste van de tong laten zien. Is Jaap boos omdat ik alleen tot de laatste minuut, en niet langer, mijn politieke leven heb ingezet om de coali tie met D’66 te redden? Tientallen leden en kiezers van de PPR Zouden ons electoraal verlaten hebben als ik wèl zou hebben kunnen doorzetten. Dat onze uitslag teleurstellend was, niet door ver lies, maar door mindere winst, strekte tot grote voldoening van de heer J. W. herinnering aan de oude scholen en de ingebruikneming van de nieuwe school, waaraan de heer Smit zoveel werk had besteed. De voorzitter van de Stichting Katho liek Schoolbestuur, waaronder de St. Jozefschool ressorteert, de heer Th. J. Keet, wees er op dat in de oude school, alle moeilijkheden met verval en geluids overlast ten spijt, steeds goede successen werd geboekt. Hij schilderde de heer Smit als een man, die bereid is te luisteren, die steeds een grote zakelijk heid aan de dag legde en die nimmer een prettige samenwerking in de weg stond. Als blijk van waardering hiervoor werd de heer Smit een geschenk onder couvert ter hand gesteld. Diverse fraaie geschenken en bloemen mochten de heer en mevrouw Smit nog in ontvangst nemen tijdens de hierna volgende informele receptie. (Van een medewerker) VELSEN-NOORD. „Bedankt Bul dog” luidde de „vererende .tekst waaron der dinsdag in de nieuwe r.k. basisschool St. Jozef aan de Wijkerstraalweg af scheid werd genomen van het oud- schoolhoofd de heer J. A. H. Smit. Vorige maand bereikte deze de pensioen- gerechtige leeftijd, doch was al ander half jaar op non-actief in verband met zijn gezondheid. Van ouders, leerlingen en De veroordeling betekent dat Martini Rossi het in de handel brengen van het boek zal moeten staken, op straffe van een dwangsom van 1000 per boek. UITGEEST. Dinsdagmorgen om streeks kwart voor twaalf is een auto spuiterij aan de Kleis door brand ver woest. Het bedrijf, dat in een grote schuur achter een woning is gevestigd, brandde .totaal uit; enkel de muren van het gebouw staan nog overeind. De brand ontstond, nadat een gespoten auto een half uur in de cabine had staan drogen. De brandweer rukte uit en bestreed het vuur met 5 stralen. De belendende percelen liepen geen enkel gevaar. De oorzaak van de brand is nog niet achterhaald. W’

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4