Voorstel tot In Velsen-Zuid met opheffing bedreigd grondruil in p to (fe vishal Jubilaris A. Valk gehuldigd bij VGP gouden jubileum Twee kinderen in verkeer Vijf ton voor gymnastiek Sluiswijk „DOKA” viert Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin PORION gewond 4 It Krediet gevraagd voor asfaltering Broekbergenlaan 1 Pensiongelden van bejaardentehuizen opnieuw omhoog Plannen om garage CAIJ wil grond in Dennenstraat aankopen in te verplaatsen Velsen-Noord POPGROEP IN DONKEY SHOT Stand bij de IJmondvissers 5 4 WOENSDAG 26 JUNI 1974 PLAATSELIJK NIEUWS Verzuim Leerplicht Lapmiddelen Aanbod Voorwaarde I '1 Actie Opheffing PROFESSIONEEL... MAAR ALLANG ONTDEKT DOOR DE DOE-HET-ZELVER! Kant-en-klaar en met super hechtkracht (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) Woensdag gearriveerd: Novel, IJmui- ZES (Van een onzer verslaggeefsters) kabel- Bos 159, 3 P. Arisz 110. van (Van een onzer verslaggevers) van (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Vrijdagavond 28 ju ni treedt de popgroep „Jumbo” weer op in ihet jongerencentrum Donkey Shot. IJMUIDEN. Het ziet er naar uit dat de garage aan de Dennenstraat in IJ- muiden-Oos(? gaat verdwijnen. Enige tijd geleden kwam het bedrijf in opspraak toen omwonenden protesteerden tegen de hinder die zjj van de garage onder vonden. De eigenaar is met het gemeentebe stuur in onderhandeling over de aan koop van grond om het bedrijf te ver plaatsen. Het betreffende perceel grond ligt aan de Cornwallstraat in IJmuiden. en is ruim zevenhonderdvierkante meter groot. De prijs die de gemeente vraagt is tachtig gulden per vierkante meter. De raad zal donderdag aanstaande worden gevraagd met deze verkoop accoord te gaan. jongeren in Velsen-Zuid. Dat is namelijk het advies van de inspectie. ook and er de- lern mij ’ius het de aan In januari 1974 gingen dë cursisten zelf actie voeren en in fabruari-maart 1974 kwam er een nieuw aanbod van de Maar de wethouder had inmiddels een ander aanbod: verspreid over verschil lende scholen zouden er wel wat lokalen kunnen worden gevonden, want er ston den er in IJmuiden toch zeventig leeg. Ook bestuur en staf van het Kenne- mer Vormingscentrum hebben B. en W. in die zin bericht. Zij hebben bovendien de hele lijdensweg eens op schrift ge steld en deze nota toegezonden aan de ouders, de betrokken raadscommissie en de raadsleden, als een soort noodkreet. Vorig jaar zaten de werkende jongeren al „opgepakt” in de veel te kleine ge- spreksruimten van het Cusagebouw. Woensdag vertrokken: Kingshasa, Bre men; Magdalena, Hamburg; Relay, Fe- lixtowe; Dalewood, Grangemouth; Borz homi, Zwarte Zee; Dolomit, Southamp ton; Levern, Whitby, IJmuiden. De bewoners voor wie deze verhoging te bezwaarlijk is kunnen een beroep doen op de bijstandswet. de ken de 1’66 uur of liet een ter- sijn bij ren ms- rijn cele Op zijn :re- de het en len, de een >tus IN- ida. dag een de- ier- ter- de nen van 2 kg ƒ15,60 aap wat kse oor op ;eer :ia- het ior- dan :te- or- cele 1 is mer kte Het geeft de vormingswerkers de in druk, dat de wethouder er weinig begrip van heeft wat vormingswerk nu eigen lijk is en wil zijn en dat er ook helemaal geen rekening wordt gehouden met de richtlijnen van het ministerie ten aanzien van Accommodatie en program ma. VELSEN. De gymzaal van het schoolgebouw aan de Kerkstraat 1 vol doet niet meer voor de lessen in lichame lijke oefening welke hier gevolgd wor den door leerlingen van de Claraschool, de Comitéschool en de Moerbergschool. Het gemeentebestuur wil nu een nieuw gymlokaal laten bouwen, daar verbete ring van de bestaande zaal niet meer is uit te voeren. Inclusief kleed- en dou cheruimten bedragen de kosten 528.000, 'xriusief de grondkosten. Er komt van gemeentewege ook een aanbod voor het plaatsen van enkele noodlokalen achter het Cusa-gebouw of achter de winkkelgalerij aan de Hage- lingerweg. Noodkreet uit vormingswerk voor werkende jongeren Noodlokalen achter het Cusagebouw o/ achter de winkelgalerij aan de Hage- lingerweg worden door het Kennemer Vormingscentrum alleen nog geaccep teerd als er een definitieve toezegging komt voor een permanente behuizing. In dat geval moeten de noodlokalen nog deze maand worden geplaatst en inge richt. Op de foto de beschikbare grond. Het vormingscentrum hoopt, dat de ge meente niet zoals het kind op deze foto blijft bellen blazen. IJMUIDEN. Ter realisering van het bestemmingsplan Sluiswijk stelt het col lege van burgemeester en wethouders voor in dit deel van de gemeente over te gaan tot een bepaalde ruiling van grond en opstallen. Het gaat om de panden Kanaalstraat 184 en 186, waarvan de eigenaar belangstelling heeft getoond voor een stuk grond aan de Dokweg (hoek James Wattstraat). Het perceel grond is ruim elfhonder vierkante meter groot. De raadscommissies stemmen met deze ruil in. De raad zal hierover don derdag aanstaande beslissen. Er wordt weer over grond gesproken, maar een stukje grond, bestemd voor bijzondere bebouwing blijkt te worden benut voor huizenbouw. Wethouder Roessingh komt weer met nieuwe voorstellen: het badhuis in Sant poort, een paar ochtenden in de fuziek- school in IJmuiden. Blijft de vraag hoe de gemeente Vel- sen dan de uitvoering van de leerplicht wet wat het vormingswerk in Velsen- Zuid betreft denkt waar te maken. Want het gaat niet om een vrijblijvende zaak. Er bestaat nu eenmaal een partiële leer plicht voor werkende jongeren, waar veel jongeren zich graag aan zouden onttrekken. Of men dat van gemeente wege zo duidelijk moet stimuleren door het vermingswerk te dwingen op te hef fen, terwijl men elders, bij voorbeeld aan de noordkant van het kanaal, juist zo’n eind aan het vorderen is op de weg naar een integratie van vormingswerk en beroepsbegeleidend onderwijs een hoofdstuk, dat in Velsen-Zuid nog niet aan de orde schijnt te zijn 'is een vraag waarop B. en W. zeer binnenkort het antwoord zullen moeten geven. Toen bleek dat zich aan de zuidzijde verhoudingsgewijs veel minder werken de jongeren voor de cursussen aan meld den dan aan de noordzijde, besloten de nauw samenwerkende vormingscentra in de IJmond dat het Kennemer Vormings centrum zich in IJmuiden zou vestigen. Daar was veel eerder al een aanzet gemaakt in het buurthuis „De Brulboei” in oud-IJmuiden. De jongeren kwamen toen nog op vrijwillige basis. Bij de invoering en uitbreiding van de partiële leerplicht was de accommodatie in „De Brulboei” en later in enkele noodlokalen volkomen ontoereikend. Velsen zal het CAIJ voor de grond tachtig gulden per vierkante meter vra gen. De raadscommissies gingen met de- ze verkoop accoord. VELSEN-NOORD. Als de gemeen teraad van Velsen donderdag accoord gaat zal een groot stuk grond in Velsen- Noord verkocht worden aan het Cen traal Afvalverwerkingsbedrijf IJmond. Het perceel ligt? aan de Leeghwaterweg en is bjjna twee hectaren groot. Aan de gemeente Beverwijk is door het CAY gevraagd een aangrenzend deel dat in deze gemeente ligt eveneens te verkopen. IJMUIDEN. Dinsdag arriveerden m IJmuiden: Vechtstroom, Hull; Canopus, Velsen, Oulo; Bobody, Swansea; Jean e, Londen; Willhady Turm, Cont Plat; Jo- ran, Venetië; MI Transporter, Noordzee; Akti, Middelsborough; Levern, IJmuiden, Whitby; Kennemerland, Hamburg; Tor Anelia, Gothenburg; Annelis Christo- phersen, Wilhelmshaven; Relay, Felixto- we; Rijnstroom, Harwich; Marjan, Rot terdam; Holstetor, IJmuiden, Cont Plat; Gomba Progress, Rotterdam. De heer L. M. Tiemessen, hoofd pro ductie Noord herinnerde aan de verstre ken kwart eeuw, die de jubilaris door bracht bij de papiermachine 14 en we gens stilstand van dit produktieapparaat in de laatste jaren als kettingslijper in de houtstoffabriek werkzaam was. Wanneer de garanties voor een defini tieve vestiging per 1 augustus 1975 niet op korte termijn kunnen worden gege ven, gaan bestuur en staf zich beraden op dan te ondernemen stappen en het is bepaald niet ondenkbaar dat die zullen gaan in de richting van opheffing van het vormingswerk voor de werkende Twee jaren geleden stelde de gemeen te het oude Cusa-gebouw aan de Hoofd straat in Santpoort ter beschikking. Dat gebouw was ingeschikt en ook de plaats was bijzonder ongunstig, want de wer kende jongeren komen nagenoeg alle maal uit IJmuiden en niet uit Santpoort. Het is in feite alleen maar een groot huis, zonder keuken, zonder sportaccom modatie, zonder voldoende gespreks- ruimten, kortom zonder al die voorzie ningen waarover een vormingscentrum moet kunnen beschikken en afgekeurd door de inspectie als volkomen onge schikt. (Van een medewerker) UMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 54 kg. tong; 25 kisten tarbot en griet; 170 kisten kabeljauw; 38 kisten schelvis; 131 kisten wijting; 14 kisten schar; 256 kisten schol; 2 kisten hake; 29 kisten makreel; 593 kisten varia. Prijzen in guldens. VELSEN. De pensiongelden van de gemeentelijke bejaardentehuizen gaan per 1 juli van dit jaar opnieuw omhoog. De vorige verhoging was per 1 januari van dit jaar. B. en W. schrijven de gemeenteraad dat een verhoging noodza kelijk is gezien de exploitatie-uitkom- sten over het eerste kwartaal 1974. Het verdient aanbeveling de huidige pension- prijzen aan te passen aan de verder gestegen personeels- en voedingskosten, zo schrijven B. en W. VELSEN-NOORD. Bij Van Gelder Papier Velsen werd de heer A. M. Valk dinsdag met echtgenote en zoon door bedrijfsdirectie en staffunctionarissen wegens zijn zilveren jubileum ontvan gen. SANTPOORT. Het gemeentebe stuur wil de Broekbergenlaan in Sant poort gaan asfalteren. Daarmee wil het college bereiken dat heel de route van Haarlem naar IJmuiden van een asfalt- dek voorzien zal zijn als ook de Van den Vondellaan in Driehuis van een teerlaag zal worden voorzien. De werkzaamheden hiertoe beginnen binnenkort. Zoals be kend is de Hagelingenweg al geasfal teerd. Voor de werkzaamheden op de Broekbergenlaan wordt een krediet ge vraagd van ruim twee honderdduizend gulden. Als de gemeenteraad daartoe accoord gaat gelden vanaf 1 juli aanstaande de volgende pensiongelden. De tot die da tum geldende bedragen zijn tussen haakjes vermeld. 1 Het tehuis Breezicht, Keizer Wilhelmstraat 1 te IJmuiden: 118 flats voor één persoon 1215,- p.m. (J 1.030,-), 5 flats voor twee personen f 2099 p.m. 1780) 7 flats voor twee personen (Groter type) 2117 p.m. 1795). II Het tehuis W. F. Visserhuis, Rijnstraat te IJmuiden: 11 éénper soonskamers (hoofdgebouw) 1081 p.m. 1015, 6 éénpersoonskamers (extwee- persoons) f 1188 p.m. 1115), 42 éénper soonskamers (Paviljoen) f 1273 p.m. 1195), 16 tweepersoonskamers f 1859 p.m. 1745), 1 tweepersoonskamer 1896 p.m. 1780). III: Het tehuis Ka naalstraat 236 te IJmuiden: Pensionprijs per persoon 1597 p.m 1474). Zoals bekend moeten ook de provincie met deze prijzen accoord gaan. De vori ge verhoging is zojuist goedgekeurd. De raadscommissie voor de financiën is over deze verhoging nog niet gehoord. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Ambience, Gainsborough; Inge Maersk, Le Havre; Kristina, Zaandam, Gothen burg; Bab T, Zaandam, Delfzijl; Audrey Johanna, IJmuiden, Lerwick; Smit Lloyd 11, IJmuiden, Cont Plat; Vechtstroom, Hull; Prof. Rybaltovski, Leningrad; Sudfjord, Trondheim; Lady Tiona, Cont Plat; Eos, IJmuiden, Leith; Thea Nagel, Federicia, Baltiskiy 28, Rotterdam; El- bemarchen, Rotterdam; Raket, Hull; Ha gen, Hamburg; MI Transporter, Noord zee; Estebrugge, IJmuiden, Whitby; Tor Island, Gent. Zoals bekend zal het CAIJ de grond gebruiken voor de vestiging van een vuilverbrandingsoven. Onlangs werd be kend dat een dergelijke installatie bijna veertig miljoen gulden moet gaan kos ten. gemeente. Door fusie twee blo- scholen zou de Don Bosco-school in het centrum vrij komen. Een ideale oplos sing was dat bepaald niet, maar het vormingscentrum ging er uit nood toch mee accoord. De kinderen van de Don Bosco-school zouden no de fusie ver trekken naar noodlokalen in Zeewijk, maar uiteindelijk bleven zij toch in hun eigen school. Het vormingswerk werd nu verwezen naar de noodlokalen in Zee wijk. De inspectie maakte veel bezwa ren, maar er was geen andere oplossing en toen het vormingscentrum het aan bod met veel moeite mocht accepteren, bleken ook deze noodlokalen al niet meer beschikbaar. Het vormingswerk moest maar eens gaan praten met „De Brulboei”. Dat buurthuis had men jaren eerder al ver laten omdat het ongeschikt was, maar goed, men ging kijken. In het buurthuis bleek men stom verbaasd te zijn over het aanbod van wethouder Roessingh, want er was helemaal geen ruimte be schikbaar. De inspecteur adviseert het Kennemer Vormingscentrum alleen met deze „lap middelen” accoord te gaan als daarbij de garantie wordt geboden dat er per 1 augustus 1975 een adequaat gebouw be schikbaar komt. Hij bereidt een nota voor B. en W. voor. Schoort 310. 3 J. Aiders 259, B-klasse: 1 T. Kanon 347, 2 J. Schoort 308, 3 T. Breedijk 267. C-klasse: 1 Bras 161, 2 H. 1/2 kg: ƒ4.95 HaventeMfiao Nu is het verspreid werken juist voor het vormingswerk een onmogelijke zaak, omdat men zeer veel apparatuur ge bruikt, zoals bandrecorders, een donkere kamer, film- en fototoestellen, handen- arbeidmateriaal, gereedschappen en dergelijke, omdat men er nu eenmaal geen lesjes uit boekjes zit te leren. Het vormingscentrum zegt nee op dit voor stel, dat nauwelijks een reëel aanbod is. De stand is nu: A-klasse: 1 D. Alders 656, 2 mevr. Schoort 501, 3 J. Waterlan- der 423. B-klasse: 1 W. van Schie 589, 2 T. Kanon 586, 3 T. Breedijk 463. C- klasse: 1 H. Bos 281, 2 Vloon 227, 3 C. Hoeben 196. 8.55-7.99; groot en 10.00; tong één en tongschar 2.88-1.99. den, GR Yarmouth; Lovina, Rotterdam; Strombeek, Delfzijl; Mühlentor, Cont Plat, IJmuiden. BEVERWIJK. De IJmondvissers hielden zondag hun tweede onderlinge wedstrijd onder ideale weersomstandig heden in het Noordhollands Kanaal bij Koedijk. De vangst was redelijk. Er werden 214 bovenmaatse vissen gevan gen. De uitslag was: A-klasse: 1 D. Albers 329 cm, 2 mevr. VELSEN. Het vormingswerk voor werkende jongeren in de gemeente Vel sen is in grote moeilijkheden geraakt. Door de uitbreiding van de partiële leer plicht verwacht men, dat zich in augus tus aan de zuidzijde van het kanaal minimaal zo’n tweehonderd werkende jongeren zullen aanmelden voor de nieuws cursussen. En men beschikt niet over voldoende ruimte om deze jongeren op te vangen. Per 40 kg: tarbot 287-160; griet 246- 152; kabeljauw één 91-84; kabeljauw twee 106-84; kabeljauw 94-78; jauw vier 98-80; kabeljauw vijf 75-70; schelvis één en twee 73-71; schelvis drie en vier 64-51; schol één 74-66; schol twee 74-66; schol drie 122-60; schol vier 69-52; wijting drie 39; wijting vier 34- 19.20; schar 66-35; makreel één 62-46; makreel twee 32.29; makreel drie 29- 17.60; hake 94; poon 40; steenbolk 15; bot 16; horsmakreel 8.80-7.20; wolf 134. De besommingen waren: KW 152 f 9.090, VD 6 1.110, YE 25 1.070, EL 6 1.530, UK 78 en UK 107 f 2.090, VD 15 en VD 128 1.070, VD 53 en VD 180 1.130. (ADVERTENTIE) 1001 toepassingen; om u een idee te gevenHoutrot herstellen. Gaten, kieren, naden en scheuren blijvend afdichten, ook tussen muur en kozijn of langs de trap en rondom cv-pijpen. Betonreparatie of ragdun afpleis teren. Onderzadelen. Trapleuning' muurvast zetten. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot ”nul” zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV. Spaanplaten naadloos verwerken (verlijmen). Tegels zetten op hout, spaanplaat of betonemaille, enz. Pleisterwerk, maar evengoed stop verf bijwerkeïi. Betonnen ramen be-, glazen, ook in een stal. Dakpan vast zetten. Dunne plek in goot of lek balkon dichten. Latten tegen muur of plafond hechten. Super hecht kracht tussen HOUT en STEEN of tussen andere materialen van een verschillend uitzettingscoëfficiënt. Nu gemakkelijker èn vlugger én heter: STOPPEN, BLIJVEND AF DICHTEN, VOEGEN, UITVLAK KEN, RAGDUN PLEISTEREN, DIK PLAMUREN en blijvend HERSTEL LEN met PORION, de in Zwitser land ontwikkelde één-componen- tige, dus-kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan élk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas, al leen niet aan plastic. Blijvend ther moplastisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, ■buig- en slijtvast. Alkali-, elec- trolyt-, olie- en dooizoutbestendig. Verwerking met: plamuurmes, plakspaan, voegspijker, hand- of luchtdrukspuit. Onschadelijk voor de handen en onbeperkt houdbaar, ook bij aan gebroken pot of emmer. 1 kg 2 kg 5 kg ƒ8,75 ƒ15,60 ƒ30,60 Sinds de vestiging van het vormings werk in Velsen is er veel overleg ge weest met het gemeentebestuur, maar aan de zuidzijde van het Noordzeekanaal heeft dat nauwelijks tot iets geleid. Wat Velsen-Noord betreft bestaan er geen moeilijkheden. Daar zijn de tamehjk nieuwe vormingscentra „Alfons Ariëns” en het Kennemer Vormingscentrum ge vestigd. IJMUIDEN. Bij een verkeersonge val op het kruispunt van Ostadestraat- Merwedestraat is gisterenmiddag een elfjarige jongen uit IJmuiden gewond geraakt. Door nog onbekende oorzaak kwam het kind in botsing met een personenauto. De jongen kwam met een klap op de motorkap van de wagen en schoof tegen de voorruit. Voor onder zoek is de jongen naar het Zeeweg Ziekenhuis vervoerd. De heer Tiemessen dankte de heer Valk voor zijn inzet, die vooral tijdens warm zomerweer veel van de mens in die afdeling vergt en voor zijn collegia liteit Namens de Raad van Bestuur van het Van Gelder-concern werd de gebrui kelijke envelop met inhoud overhandigd alsmede een schriftelijke gelukwens. Mevrouw Valk ontving een fleurig handboeket. In zijn woning aan de Wij- keroogstraat werd de jubileumviering voortgezet met ontvangst van medewer- kers-collega’s, die zich ook met geschen ken en bloemen niet onbetuigd lieten. Over een definitieve vestiging per 1 augustus 1975 de voorwaarde voor het tijdelijk accepteren van noodoplos singen is van gemeentewege nog niets vernomen. Het is nu bijna juli. In au gustus staan er minimaal tweehonderd jongeren voor de deur van het kleine Cusa-gebouw, een grote villa. Men zal hen terug moeten sturen, als de gemeen te niet aan de door de incpectie gestelde voorwaarde voldoet en als er dan bo vendien niet in enkele weken tijd, waar de bouwvakvakantie ook nog in zit, noodlokalen verrijzen op één van de genoemde plaatsen. Bestuur en staf van het vormingscen trum stellen zich op het standpunt, dat zij geen vage toezeggingen van wethou der Roessingh meer accepteren. Die zijn er naar hun mening al genoeg gedaan en niet nagekomen. Omdat er geen andere oplossing was, ging de inspectie voor uiterlijk een jaar accoord met de ingebruikneming. Daar werd echter onmiddellijk het verzoek aan gekoppeld aan de gemeente Velsen om een stukje bouwgrond beschikbaar te stellen voor een nieuw vormingscen trum. In mei 1972 deelde wethouder Roes singh mee, dat er geen grond beschik baar was, maar daarbij werd de indruk gewekt, dat er wel een basisschool zou vrij komen wegens het teruglopen van het aantal leerlingen en daar zou het vormingscentrum zich dan in mogen vestigen. Later bleek er geen basisschool vrij te komen en inmiddels was het jaar verstreken. Noodgedwongen moest de in spectie nog een jaar accoord gaan met de vestiging in het Cusa-gebouw, maar het vormingscentrum stuurde wel een dringende breif naar B. en W„ waarop men overigens nooit antwoord heeft ont vangen. In IJmuiden raakte gisterenmiddag nog een kind bij een verkeersongeval betrokken. Een driejarig meisje kwam de weg oprennen van de stoep af tussen twee geparkeerde auto's. Een per sonenauto kon het kind niet meer ont wijken. Met hoofdletsel is het meisjè ?’ekenhw.s Per 1 kg: tarbot 8.24-7.96: grote tong kleinmiddel tong twee 10.60-10.20; VELSEN-NOORD. De Velsennoord- se Activiteiten Kommissie (V.A.K.) is reeds thans bezig met het organiseren van festiviteiten ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de winkeliers vereniging „D.O.K.A.”. Dit zal waar schijnlijk vrijdag 27 september worden gevierd met onder meer een behendig heids wedstrijd op het Stratingsplantsoen voor de jeugd van twaalf tot en met zestien jaar en een tekenwedstrijd voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Ook ligt het in de bedoeling de postduivenvereniging „Het Atoom” in te schakelen, voor het massaal oplaten van duiven, terwijl ook een muzikale rond ging op het programma staat van het tamboer- en trompetterkorps „Velsen- Noord S.M.”. Een feestavond, een open klaverj asdrive en dansen voor de tieners staan eveneens op het programma. 1

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5