Leerlingen naar gebouw Willemsbeekweg Agenda Don Boscoschool gaat op in Duin en Denneschool MISSIONARISSEN BIJ BISSCHOP Fietsvierdaagse Zeekadetten uit IJmuiden werd succes wachten drukke dagen 1 k I. rr winkelen. kiiniu overal yezefCuj win^eCen, doetu, in. fiar^rj£aar(enr! met invaller Naar buitenland en een kustreis Met schouderletsel naar ziekenhuis t J Kort IJmondnieuws Ié 41 PLAATSELIJK NIEUWS WOENSDAG 26 JUNI 1974 8 Zandvoort JAARVERGADERING V Castricum e sg ■i „HAERLEM” F Bollenstreek 3 In en om Haarlem hartje Haarlem V elsen-I Jmuiden Beverwijk Jr WS 'ik de (Door Herman Moscoviter) (Van een onzer verslaggevers) „De van (Van een medewerker) u. (ADVERTENTIE) Om acht uur begint het agenda-ge- deelte van de vergadering: jaarverslag, financieel verslag en bestuursverkiezing komen aan de orde. Gastheer jhr. mr. C. C. van Valkenburg, oud-voorzitter, zal daarna een inleiding houden over de Maatschappij en het gebouw waarin zij zetelt. IJMUIDEN. Na een verkeersonge val op het kruispunt Planetenweg-Voer- manstraat is gisteravond een achttienja rige vrouw met letsel aan de schouder naar het ziekenhuis vervoerd. Zij zat bij haar man achter op de bromfiets. Deze zou volgende de politie geen voorrang hebben verleend aan een andere brom fietser van zestienjaar. Het trio kwam op de keien terecht, waarbij de vrouw gewond werd. BIOSCOPEN Corso Theater Christ Superstar.” Wanneer noem je een actualiteitenru briek goed en wanneer niet? Waarom behaagt gemiddeld genomen de formule van Achter het Nieuws mij nog niet half zoveel als die van Brandpunt of Televizier Magazine? Er zijn natuurlijk redenen voor op te sommen. Waar schijnlijk zult u de redenen die ik noem, naar believen zelf aanvullen, maar als u in de AHN-uitzending van de VARA niet meer heeft vernomen dat er kaart jes voor Nederland-Argentinië te koop waren, dan bent u niet tot het slot blijven kijken. In de eerste plaats ontzeg ik de ploeg van televisiemakers van de VARA aller minst vakmanschap. Dat zij voorop ge steld. Wat ik mis, is afwisseling in onderwerp, een grijntje humor in de be nadering van bepaalde zaken, en actuali teit. Neem gisteravond. De positie van de middenstanders belicht aan de hand van de opening van de nieuwbouw vande Nederlandse Middenstandsbank, uitspra ken van de directeur (een middenstander is geen minimumleider), de kruideniers- vakbondsman (de middenstand is de melkkoe van elk kabinet geweest) en enkele geplaagde grutters. laan gewoon blijven functioneren Wat daarna de bestemfning zal worden staat nog geenszinsc vast Allerlei gegadigden hebben zich in de loop der tijd aange diend voor ruimte indien deze te eniger tijd in de gemeente vrijkomt. Daaruit zal het gemeentebestuur dan een keuze moeten doen. IJMUIDEN. Van de negen zeeka- detkorpsen in ons land is het Zeekadet- korps „IJmond” het enige dat contact heeft met een soortgelijke vereniging in Engeland en dat dateert van 1969. Wa ren de „seacadets” uit Kendal het vorige jaar in IJmuiden thans zullen IJmuiden- se zeekadetten gedurende de periode van 13-22 juli in dit Engelse stadje verblij ven en dat is voor de derde maal. Men heeft daar zeer veel vrienden gemaakt. De reis heen en terug wordt gemaakt met de Nordsea Ferry. Een flauw spelletje, omdat er immer poeslief tegen elkaar wordt gedaan. Bij het interview dat de ene journalist de b andere afneemt, krijg ik steeds weer een laffe smaak in de mond. Medestanders die elkaar lekker opvrijen, en dan uit eindelijk in een gezamenlijk ja-knikken het onderwerp afsluiten. Ten slotte was er één minuut over voor de informatie over de kaartjes voor de wedstrijd Nederland-Argentinië. Ik kreeg even het nare vermoeden dat ze deze mededeling in Achter het Nieuws hadden gestopt om ons te laten denken dat we met een actualiteitenrubriek te doen hebben. Conclusies van AHN: Het moet niet bij onverplichte liefdesverklaringen van progressieve zijde blijven. En: Nederland hoeft geen openluchtmuseum te worden van kleine winkeliers, maar ze hoeven ook niet zonder meer de vernieling in te gaan. Een reportage die een maand gele den ook gebracht had kunnen worden (zij het zonder de bank). Of twee maan den geleden, of een half jaar. Volgend onderwerp: het gereis van Nixon. Paul van ’t Veer geeft commentaar. Dat heb ik al weken geleden in de krant gelezen. Afgezien van het vervelende gedoe dat ,q steeds meer ingang vindt (ook bij de radio): collega’s interviewen. De didactische aanpak op de Duin en Denneschool zal zoveel mogelijk aanslui ten bij de behandelingswijze zoals deze wordt gehanteerd door ,,’t Vinkennest”. Er zal een regeling worden getroffen waardoor een vertegenwoordiging van ,,’t Vinkennest” zitting kan nemen in de oudercommissie van de school, als recht- der pupillen in dit huis. In de toelatings- en begeleidingscommissie van de school matige vertegenwoordiger van de ouders Vinkennest” vertegenwoordigd zijn. Het personeel van de op te heffen school gaat over in gemeentedienst. In overleg wordt het reglement zodanig herzien, dat de doelstellingen van de op te hef- met de oudercommissie van de school zal tenminste één medewerkers van ’t fen school zoveel mogelijk worden ge waarborgd. Vijf van andere korpsen zullen een der gelijke reis maken met het m.s., Kapelle van dezelfde maatschappij. De heer A. K. de Vries die enige jaren voorzitter van het Zeekadetkorps „IJ- mond" is geweest, heeft afscheid geno men wegens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd als Inspecteur bij het Loodswezen en het daarmee verband houdende vertrek naar Terneuzen. Het voorzitterschap wordt tijdelijk waarge nomen door de heer J. Dijkdrenth. Na zaterdag 29 juni zullen de weke lijkse korpsbijeenkomsten aan boord van de Pieter Florisz gedurende enige weken worden onderbroken en op 24 augustus weer aanvangen. De huisvesting van de vergrote Duin en Denneschool vormde een probleem, dat echter ondervangen is door het gebouw Willemsbeekweg 80 te bestemmen voor de huisvesting van de Duin en Denne school. Dit pand echter moet eerst drin gend worden verbouwd en uitgebreid, waarvoor bij de minister om een urgen- tieverklaring is gevraagd waarop inmid dels een positief advies is uitgebracht. De kosten van de voorzieningen worden geraamd op 18.700,-. Voor het huren van een nog bij te plaatsen mobiel lokaal zal per jaar 11.685,- betaald moeten worden. Het zal nog geruime De studiesecretaris van de Nederlandse missieraad, de heer Jan Engelen, trad op als gespreksleider. De missionarissen die aan de discussie over de veranderingen in de vorm van het missiewerk deelna men waren afkomstig uit alle delen van de wereld: Brazilië, Pakistan, Kenya, Indonesië, om maar enkele missiegebie den te noemen. Ze maakten deel uit van allerlei orden en congregaties: Witte Pa ters, Kruisheren, Mill Hill, Montforta- nen, Franciscanen, paters van het H. Hart, van de H. Geest, zusters Vrsulinen, dochters der Wijsheid, zusters onder de bogen enzovoort. De groep vormde maar een klein deel van het leger missionaris sen dat vanuit het bisdom Haarlem over alle werelddelen is uitgezwermd. In to taal zijn dat ongeveer zeshonderd man nen en vrouwen. Op de foto: mgr. Zwartkruisin donker kostuum drukt de werkers uit de tropen de hand. Linnaeushof (Bennebroek). Park met speel tuin en andere attracties. Geopend dag. 11-17 uur. Tulipshow Frans Roozen (Vogelenzangseweg, Vogelenzang). Dag. geopend van 8-19 uur. Tulipgarden John van Grieken (t.o. de kerk te Vogelenzang). Geopend 8-20 uur. Het gebouw Willemsbeekweg 80, dat dienst gaat doen om de Duin en Denne school te huisvesten. tijd vergen voordat de leerlingen in de Willemsbeekweg gehuisvest kunnen worden, gezien de ingrijpende verander ingen welke nodig zijn. Tot dan zal de Duin en Denneschool aan de Dennekop- VELSEN. De Don Boscoschool zal met ingang van 1 augustus worden op geheven, de leerlingen worden met in gang van die datum opgenomen in de Duin en Denneschool. Dit is het resultaat van de besprekingen tussen het gemeen tebestuur en het bestuur van de Don Bos coschool, welke al vanaf 1971 worden gevoerd om te komen tot het samengaan met een gelijksoortige openbare school voor langzaamlerenden. Ook het bestuur van de H. Personschool was by deze besprekingen betrokken, doch versdhil- len van inzicht maakten dat dit bestuur niet tot het beoogde samengaan kon besluiten „De „The (Dorpsstraat). 20 uur: Jesus DIVERSEN Nostalgisch Festival (Station Haarlem) 19 u. Variété. 20 u.Doe. Actueel Theater. 21.30 u.: Nederlandse lied. Donderdag 20 u.: Residentie orkest 22 u.: Greta Garbo-programma. Stadhuis: 20 u.Vergadering commissie mi lieubeheer. Donderdag 14 u.: Vergadering commissie planologie (bezwaarschriften Ro zenprieel). Raadhuis Heemstede: Donderdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart). Bezichtiging schatkamers van de kathedraal. Geopend van 10.30-12.30 en van 14.30-16.30 uur. Wijkcentrum Europawljk (Laan van Angers 5). Spreekuur sociaal raadsman di. 10-12 uur. De Waag (Spaarne 29). Geopend op dond. en zond. v.a. 20-01 uur en vrij, en zat. van 20-02 tfur. VW Haarlem (Stationsplein). Open dag. 9-20 uur. Zond. 11-14 en 17-19 uur. Stadskweektuin (Kleverlaan 9). Bloemen- en plantentuin. Kassen met tropische planten. Geopend woe. 14-16 uur, zat. en zond. 10-22 uur en 14-16 uur. Rondvaart door Haarlemse grachten: Ver trek bij Houtbrug dag. 10. 12, 15, 15, 16, 17 u. za. en zo. 16 u. naar Groenendaal. Excursies op aanvraag. Tel. 023-241080 en 324859. Thijsse’s Hof (Mollaan Bloemendaal). Vogel en plantentuin. Geopend dl. t.m. vrij. 9-12 u. en 13.30-17 u. Zat., zond. 9-17 u. Biologisch Centrum „De Duyvetit” (ingang Vogelenzangseweg bij Oase, Aerdenhout). Elke zondag 15.30 uur: natuurwandeling onder lei ding van gids. Natuurproject „Bomen en Bos” aangevuld met bijenkas. Geopend elke zondag van 11-24 uur. Bezoekerscentrum Kennemerdulnen (ingang Koevlak tegenover Watertoren aan de Zeeweg Overveen). Dagelijks geopend van 9-17 uur. Haarlem Bowling (Orionweg, Delftlaan). Ge opend 11-02 uur, za. en zo. 11.30-13.00 jeugdbowlen, open ma. t.m. vrij. 13.30-20 uur. Derde onderwerp: de serie over de verandering die de (mogelijke) onafhan kelijkheid van Mozambique voor de blanke staten in Zuidelijk Afrika tot gevolg heeft. Langdradig, bij vlagen in formatief, en qua conclusies zo specula tief, dat je vraagtekens kunt blijven zetten. Actueel, zult u zeggen. Dat gaat wel. Er ligt toch nog een waas tijdloosheid over zo’n onderwerp. Zevenentwintig missionarissen uit het bisdom Haarlem waren gistermiddag de gast van mgr. Zwartkruis, visschop van Haarlem, die de „verlofgangers” in zijn huis had uitgenodigd voor een gezame- lijk gesprek over de bisschoppelijke brief „Een nieuw missionair tijdperk”. Dolfirama (Hotel Bouwes Palace). Dag. om 10.30, 12, 14 en 16 uur. AvondShow di., vrijl en zat. 21 u. Bowlingcentrum (Burg. Van Fenemaplein). Dagelijks geopend van 16-01 uur en zo. 14-02 uur. MUZIEK Waalsekerk (Begijnhof 30) 20.30 u. Orgelbe speling door Edith Ho. Grote of St. Bavokerk (Ingang Oude Groen markt 23) Donderdag 15 u.: Orgelbespeling door Josef Bucher. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 19.30 u.: „Ben Hur”, a.l. Donderdag 15.30, 21.30 u.. „Kuifje en het haaiemeer”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Vrolijke ontucht in Tirol”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 tn 21.15 19 en (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Op vrijdag 28 juni houdt de„ Vereeniging Haerlem” een al gemene ledenvergadering in het gebouw van de Hollandse Maatschappij der We tenschappen aan het Spaarne 17. Ven 17.30 uur af is er gelegenheid het monu ment in de tuin dat is opgedragen aan Christiaan Huygens te bezichtigen. Rijverbod. De politie van Velsen heeft vannacht een 39-jarige Haarlem mer een rijverbod opgelegd. De man had volgens de politie alcohol gebruikt. Gekraakt. In de Snelliusstraat en de Visseringstraat in IJmuiden zijn van nacht twee sigarettenautomaten ge kraakt. De inhoud van de geldbakjes werd meegenomen, alsmede de sigaret ten. Het wordtlijkt mijvoor Achter het Nieuws, net als voor de Tweede Kamer zoals Den Haag Vandaag meld de) tijd de eigen aanpak van onderwer pen los te laten. Waar schort het aan Nieuwe mensen? Eigen ideeën? Gebrek aan zelfkritiek? Den Haag Vandaag was wel actueel. De naam zegt het al. Ton Planken regi streerde onder zijn politiek vergrootglas barstjes, omdat de KVP opeens voor een en hetzelfde onderwerp van zegsman had gewisseld. De KVP zaldat zeg ik op voorhand dit ontkennen. Om later toch min of meer toe te geven. Hoewel dit dan zal worden verteld door weer iemand anders. Dat bedoel ik met zelf kritiek. Iemand anders maakt dat in je los, maar je schrikt er zo van, dat je de schuldvraag wilt verleggen. Let maar op de weerstand die KVP’er Van der Sande met zijn discussies nu over de manier van werken van de Tweede Kamer krijgt. Die is somtijds chaotisch, niet krachtig, zeurderig. Zie hier iemand met zelfkritiek: hij wil de hand in eigen boezem steken. Maar dat is altijd minder aangenaam dan in an dermans boezem. U. hartstikke gezellig! Het jaarlijkse zomerkamp van het Zeekadetkorps Nederland heeft plaats van 1-11 juli en zal weer in Vlissingen worden gehouden met de watersporte- venementen op het Veerse Meer. In verband met de reis naar Engeland is de deelname van IJmuiden dit jaar gering. Slechts negen man van het IJmuidense korps zullen in het kamp aanwezig zijn. Zij staan onder leiding van de heer A. J. van Schaik, 2e officier. Het oudste zeekadetkorps in ons land, het Korps Gouda, heeft in mei z’n vijf- en-twintig-jarig bestaan gevierd en in verband met dit heugelijke feit zal het kamp bezocht worden door Prinses Mar griet en de heer P. van Vollenhoven. Als afgevaardigde van het IJmuidense korps zal vlak na het zomerkamp kwartier meester C. Boudesteyn naar Canada ver trekken voor een bezoek van een paar weken met vijf zeekadetten van andere korpsen. Een en ander heeft plaats op uitnodiging van Canadese zeekadetkorp- sen. Het is een traditie geworden van 1959 af dat enkele zeekadetten jaar lijks een kustreis mee mogen maken met een koopvaardijschip en de laatste rren is het de Koninklijke Ned-Lloyd die de jongens dat aanbiedt. Dit jaar is het m.s. Merwe Lloyd daarvoor aange wezen en wel de reis van 4-14 augustus. Met van Den Helder, Amsterdam en Den Haag elk één deelnemer zullen van IJmuiden meegaan Gijs Kalkman en Ton Buur. Deze jongens staan onder leiding van de heer A. van der Veer, commandant van het IJmuidense korps. BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur: „Ontsnapt van Dui velseiland”. Donderdag 20 uur: „Quo Vadis”. DIVERSEN Museum Beeckesteijn, Rijksweg, Velsen- Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen dagelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Moerbergplant- soen 22, IJmuiden. Dagelijks van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Niet op zaterdag tn zondag. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Dage lijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, IJmuiden. Dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 13.30 uur en na telefonische afspraak (telefoon 02550-94159). Galeri ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74, expositie Jan Michel. Dagelijks geopend. wraak van de gele zwaardvechter”, 14 J. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Vuisten, bonen en karate”. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u. loteling”, 18 j. Donderdag 14 en 20 u.: sound of music”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30 en 20 u.: „Once upon a time in the west”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Heat ,18 i Donderdag 19 en 21.15 u.: „Cries en shis- pers” 18 j. Donderdag 14.15 u.: „Hoogtepun ten ult 50 jaar Disney tekenfilms”, a.l. Zero (Bakenessergracht) Vandaag 20 u.; „Theorema”. Donderdag 20 en 22 u.: „Bof TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum Gr. Heiligland 62)Per manente tentoonstelling collectie schilderijen van Frans Hals en andere schilders uit de Haarlemse School. Zilver, glas en antieke meubelen, poppenhuis en oude apotheek. Geopend ma. t.m. za. 10-17 u„ zond. 13-17 u. Iedere zaterdagavond 20.30-22.30 uur, t.m. 7 SeTeylersr Museum (Spaarne). Tentoonstelling Hollandse Watergezichten. Permanente ten toonstelling schilderijen en tekeningen, tevens mineralen, kristallen, historisch natuurkundige instrumenten, fossielen e.d. Geopend di. t.m. za. 10-17 uur, 1ste zondag v.d. maand 13-17 UBisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling oude religieuze kunst, schilderijen kunstnijverheid. Tentoonstelling Het vreemde houten gezelschap”, foto’s van snijwerk van Middeleeuwse koorbanken en misericordes. Geopend di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. Zond. 14-17 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie uitleenkunst met koop- tegoed. Geopend dl. t.m. vrij. 13-17 u„ za. 11- 17 u„ do. avond 20-22 uur. Cruquiusmuseum (aan de Ringvaart bij Heemstede). Oudhollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Tel. 02508- 854. Geopend dag. 9-17 uur. Theehuis geopend dag. 8-24 uur. De Hallen (Gr. Markt). Geopend: dag. 10-17 u„ zon. 13-17 u. t.m. 18 aug. Vleeshal: Tentoonstelling In samenwerking met Arnhems Openluchtmuseum van oude gebruiksvoorwerpen: „Wie wat bewaart, die heeft wat”. Vishal: „Spoorstijl”, met oa.. bewegwijze ring stations vnaf 1908. Wachtkamer ie klasse Station Haarlem (Sta tionsplein) „Spoorstijl”, over Station Haarlem en Stationsplein. T.m. 18 augustus. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). .Expositie wandkleden van Nel Hagelen-Schilt en plas tieken van Jits Bakker, Marius Kolvoort met tekeningen en gouaches. Geopend ma. t.m. vrij. 12-17 u. ma., wo. en vrij, avond 20-21.30 u„ zon. 14.30-17 u. t.m. 30 juni. Galerie Mare (Wolstraat 16). Expositie schil derijen en tekeningen Bergense school en collectie bodemvondsten uit de 17de eeuw. Geopend di. t.m. za. 9-18 uur t.m. 30 juni. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen (Hout plein 13) prentenkamer tentoonstelling schilde rijen en grafiek uit de Larense en Haagse school. T.m. 29 juni, geopend dag. 10-17 uur. Zon- en feestdagen gesloten. ’t Oude Slot (Weverij De Ploeg n.v., Ir. Lelylaan 6, Heemstede). Tentoonstelling wand kleden van Marion van Harreveld. Geopend di. t.m. vrij. 9-12.30 u. en 13.30-17.30 u. zat. 10- 12.3o u en 13.30-17 u. t.m. 6 juli. Atelier „De Bleeker” (Bleekersvaartweg, Heemstede). Linoleumsneden - Kruiswegstatie in 14 delen van Willem Snitker. Geopend ma. di„ wo. 9-17 u. Zat 14-17 u. t.m. 30 juni. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158). Overzichtstentoonstelling van werk van Rie Cramer. Geopend dagelijks 14-17 u. Beh. Maand t.m. 31 juM. Galerie Eylders, (Haltestraat 77, Zandvoort). Schilderijen van Pieter Wester, sierkleedjes van Anneke Wester, Keramiek van Han Boer- rigter. Geopend :dagelljks 13-17 u. t.m. 9 au gustus. Het Huls in de Duinen (Herm. Heljermans- weg 1, Zandvoort). Werken van Jac. P. Thijs- se - boeken, tekeningen, aantekeningen, schetsen - onder de titel: „Bloemen en haar vrienden”. Geopend dag. 10-12 u., 15-17 u„ 19- 21 u. T.m. 31 augustus. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat. 19 en 21.15 u; „The fury of the king boxer”, 19.30 u.: „Samson en Delilah.” Luxor Theater (Breestraat), 19 en 21.15 uur: „Op de Franse toer.” TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (Huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 02510-25120. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedyplein) 19.30 u. vergadering algemeen bestuur Centraal Afval verwerkingsbedrijf IJmond. HAARLEM. Voor de tweede keer hebben BATO-Haarlem en de toerafde- ling van de HSV De Kampioen geza menlijk een rijwielavondvierdaagse ge houden. Met ruim vierhonderd deelne mers honderd meer dan vorig jaar is die een doorslaand succes geworden. Er waren helemaal geen uitvallers. Slechts 23 van de aanvankelijk 401 rij ders en rijdsters moesten door omstan digheden op een van de avonden verstek laten gaan en zy hebben zondag alsnog de kans gekregen om in het bezit van de fel begeerde medaille te komen. „Toerbaas” Herman Neeskens van De Kampioen en zijn trouwe assistent Nevil Schenk waren met de heer Boxhoorn van BATO zeer tevreden over deze tweede rijwielavondvierdaagse. „Het gaat ons niet zozeer om het geldelijk gewin”, merkten zij vrijwel eendrachtig op, „maar het gaat ons er voornamelijk om de mensen sportieve recreatie te bieden. En wat dat betreft zijn we wel aan onze trekken gekomen. Het is leuk werk en we hebben veel gunstige reacties ontvan gen”. Hoewel de organisatoren op zo’n vijf honderd deelnemers hadden gerekend, waren zij met de opkomst toch niet ontevreden. De start en finish waren elke avond bij het clubhuis van Geel Wit aan de Van Oosten de Bruynstraat. Over de medewerking van deze club was men van BATO en De Kampioen zeer tevreden. Opmerkelijk was dat er veel dames en jongeren aan deze rijwiel avondvierdaagse deelnamen. Op de laatste avond verzorgde de showband van BATO tijdens de binnen komst van de deelnemers een muzikale show en dat werd zeer op prijs gesteld „Het is wel te merken dat de rijwiel avondvierdaagse meer opgang gaat ma ken”, merkte de heer Boxhoorn van BATO op, „vele deelnemers en deel neemsters werden met bloemen door familieleden onthaald. Dat is een nieuwe ontwikkeling en daaraan ziet men dat de belangstelling nog steeds groeiende is”. Zowel de toerafdeling van De Kam pioen, die in de zomermaanden elke zondag al toertochten op stapel zet, als BATO gaan dan ook op de ingeslagen weg voort.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9