EDDY MERCKX OVER „GEDEVALUEERDE” TOUR DEELNEMERSVELD TOUR DE FRANCE Clubzege Van der Horst KAMPER BOEKTE DUBBELE WINST KOERSEN Vermeulen moet titel verdedigen DE KAMPIOEN WIL LUBHUIS BOUWEN Veel interesse Caïssa pakte jeugdtitel L LICHTGEWICHT ^Mdr>WMÏl^jsbe'i^e*v PARIAN 1 are ■mu Bont passen in de zomer..? BANKSTELLEN 1 HOEKBANK.STEL n I^BM DONDERDAG SPORT 2 7 JUNI 19 7 4 27 Proces 1 Gt°le verkouden? 'Otrivin neusdruppels helpen direkt! kostuums - kolberts, pantalons Zijlstraat - Haarlem Tel. 023-310791 1-2-3-zits 695,- Loop eens binnen bij: Problemen IRJ 163.7 km E®! ill '"uh' Th 1 sen Eddy Merckx: ondankbare taak. (Van onze wielermedewerker) (ADVERTENTIE) (Van onze schaakmedewerker) (ADVERTENTIE) Tot en met maat 62 (Van onze wielermedewerker) 3 (Van onze wielermedewerker) van het (ADVERTENTIE) Betere konfektie en herenmodes in de ploeg goed is en dat is weinig minder dan een wonder. Dinsdagmorgen vertrok de. bus met renners in de’vroege morgenuren uit Breda. witten zullen bepalen. Fedor den Hertog die er natuurlijk aan dacht ter wille van de reclame een paar klompen uit Nederland mee te nemen is populair in Frankrijk, een faam die hij zal willen verwezenlijken in het minitijd-ritje van donderdagmiddag. Zeker is dat de geest Gebeurt dagelijks. Waarom ook niet? De kollektie is nu op z’n mooist. 10 %zomerkorting is zeer aantrekkelijk en van de zomerwarmte heeft u geen last, want de air-conditioning werkt uitstekend. Inderdaad: die nieuwe bontkollektie is fantastisch. Leuke nieuwe modéllen in moderne bontsoorten. Aparte verwerking, vaak met leer en suède. Prijzen? Die vallen erg mee en zijn soms nog lager dan een mooie wintermantel. Wat denkt u bijvoorbeeld van f550,-voor een korte mantel van origineel Zweeds lam? T rouwens f 2500,- vooreen lange nertsdelen mantel is ook niet te gek. En dan te denken dat van deze prijzen nu nog 10 %zomerkorting afgaat. Brooklyn (ploegleider Cribiori): Pa trick Sercu (België), Wladimiro Paniz- za, Ercole Gualazzini, Aldo Parechini, Antonio Lualdi, Fausto Bertogio, Ar turo Pecchelian, Rota, Gianni di Lo renzo, Giancarlo Bellini (allen Italië). Geopend dinsdag t.m. zaterdag van 10-17 uur. Vrijdags koopavond Nieuwe Meerdijk 17 Badhoevedorp. Telefoon 02968 - 58 17 ADVERTENTIE In de uren rond middernacht reed de wagen nog als een verdoolde bus door het Normandische en Bretonse land en pas om twee uur ’s nachts werd het kwartier in Saint Brieuc bereikt. Woens dag trainden de renners 100 kilometer op weg naar Brest en ontmoetten een geweldige onweersbui. Doornat bereikte het tiental het hotel in Brest, waar ook de concurrenten uit het Nederlands kampioenschap Bal, Vianen en Knete- mann logeren. Men zag alleen <de zonni ge kant van het dreigende weer. „Liever dit dan hitte”, was het commentaar. Lejeune-Jobo (ploegleider Faubert): Roger Pingeon, Francis Campaner, Jean-Claude Magni, Bernard Masson, André Romero, Jean-Claude Blocher, Daniel Ducreux, Christian Blain, Ci- gana, Jean-Pierre Guillemot (alleen Frankrijk). BREST (ANP) Felix Levitan heeft alles, op één ding na, bereikt met zjjn Ronde van Frankrijk. Hij heeft Jacques Goddet verdrongen als koersdirecteur, alle draden van organisatie en wedstrijd lopen door zijn handen. Hjj heeft de concurrentie met de Giro volgehouden en mag zjjn ronde nog altjjd de belangrijkste van het wielerjaar noemen. Maar hjj heeft geen wonder in zjjn koers gehad. Het wonder van een neder laag van Eddy Merckx in zjjn Ronde. Daar kan de Giro wel op bogen. In 1967 werd de jonge Merckx verslagen door Felice Gimondi. De problemen bij Gan zonder Zoete melk zijn eigenlijk groter. Het Neder lands kampioenschap van zondag heeft de verhouding onderling tussen de Ne derlanders niet verbeterd. Bal met name heeft zich terecht niet kunnen losmaken van de gedachte dat Vianen, als hij dan al voluit voor eigen kans heeft gestre den, weinig heeft gedaan in het belang van zijn ploegmakkers Bal en Knete- mann. De vierde rit van de zomeravondcom- petitie om de Engel-beker, die door de Haarlemse wielerclub De Kampioen in het Van de. Aartsportpark werd verre den, is bij ie amateurs gewonnen door Jan v.d. Horst. Hij bleef in het beslis sende sprintje baas over zijn vluchtmak- kers Hans van Leeuwen en Ron van Waard, die daarmee de best nieuwe ling was. De drie aanvoerders hadden het tot één ronde voorsprong gebracht op Hans v.d. Putte en John de Bie én hadden de rest op twee ronden achter stand gereden. BIC (ploegleider De Muer): Joa quim Agostinho (Port), Leif Morten- (Den.), Gerben Karstens (Ned.), José Catieau, Roland Berland, Ber nard Croyet, Jean-Luc Molineris, Syl vain en Alain Vasseur, Bernard La- bourdette (allen Frankrijk). Van der Aartsportpark, waar men zich kan verpozen. Door het gebrek aan een eigen home kan ook voor de oudere le den te weinig worden gedaan. Voorts moeten we voor vergaderingen of cluba vonden altijd ergens zaalruimte huren en dat wordt ook steeds kostbaarder. Als we dan ook geen toestemming krijgen voor de bouw van het clubhuis, zie ik het zeventigjarig bestaan van onze vere niging met grote zorg tegemoet”. Merlin-Shimano (ploegleider Cadi- ou): Cyrille Guimard, Regis Delepine, Jean-Jacques Danquer, Joel Millard, Michel Coroller, Daniel Rebillard. Gerard Moneyron, Jean-Claude Misac (allen Frankrijk), Andre Dierickx en Ghislain van Landeghem (Belg.). zeer fraai uitgevoerd in diverse kleuren, 5 jaar garantie op konstruktie en binnen werk. Normale prijs f 1300,— e COC voor J Thevenet en Danguillaume (Peugeot) enerzijds, Santy en Poulidor (Gan-Mer- cier) anderzijds zijn de vertegenwoordi gers van de sterkste Franse ploeg. Gan heeft tot nu toe, op een enkele uitzonde, ring na, alles gewonnen, maar raakte zijn beste man Joop Zoetemelk kwijt. Zoetemelk zal binnenkort weer terug moeten naar het ziekenhuis in Suresnes voor onderzoek met daarop aansluitend een periode van herstel In de bergen. HAARLEM. In de nabijheid van het parcours in het Van der Aartsport park te Haarlem-Noord, waar alle on derlinge clubwedstrijden en ontmoetin gen met andere verenigingen plaatsvin den, wil men van de bijna zeventigjarige HSV De Kampioen een clubhuis neerzet ten. Er is daartoe een mooie directiekeet van een failliet aannemingsbedrijf uit Dordrecht aangekocht en inmiddels al naar Haarlem overgebracht. Het wach ten is nu nog op toestemming om met de bouw te mogen beginnen. Men hoopt dit met zelfwerkzaamheid en eigen mid delen te kunnen klaren. Kind 6; 4. P. Slikker 6; afvalrace: 1. G. Kamper, 2. J. de Kind, 3. G. Slot, 4. Th. Rood. Koppelkoers: 1. G. Slot-J. de Kind, de 20 km. in 25.23; 2. C. Giling-M. Pronk; 3. G. Kamper-P. Slikker op 1 ronde; 4. W. de Groot-Th. Rood op 2 ronden; 5. Sj. Klaver-C. Bijnen op 3 ronden. HAMBURG (DPA). De eerste vier wedstrijden van de tweede finaleronde van de strijd om het wereldkampioen schap hebben tot nu toe de meeste toeschouwers getrokken. In totaal be zochten 212.461 mensen de stadions. Daarvoor was zaterdag 22 juni met 175.181 de topdag. De uitslagen: klassementsrit1. G. Kamper 8 pnt; 2. Th. Rood 8; 3. J. de ,aèur trance '74 De betrekkelijke „leegheid” veld dat Merckx moet volgen in deze ronde wordt onderstreept door het feit dat slechts twee nationale kampioenen aan de ronde deelnemen. Naast Vicente Lopez Carril (Spanje) is dat Cees Priem, die alleen daardoor in Frankrijk al de eerste publiciteit voor zijn Frisol-equipe heeft veroverd. De ploeg waarin Fedor den Hertog woerdt beschouwd als kop man, heeft door die titel de stimulans gekregen waarin aanvankelijk alleen ploegleider Piet Liebregts geloofde. Lie- bregts bestelde al lang voor het nationa le kampioenschap de rood-wit-blauwe truien, waarin zijn kampioen de ronde van Frankrijk zou moeten rijden. Hij bestelde die hemden bovendien voorna melijk in de maten van Priem en Den Hertog, met nog een enkel exemplaar in een grote afmeting als reserve voor Poppe en Hulzebosch. Het zijn deze vier renners die het gezicht van de groen- Die nederlaag van Merckx in de Tour zit er weer niet in, uitzonderlijke te genslag voor Merckx voorbehouden. Het zal de belangstelling drukken voor de 61ste ronde, die bij zijn begin duidelijk de concurrentie van het wereldkampi oenschap voetbal voelt. Merckx start deze ronde zonder concurrenten met al lure, geen Ocana, geen Fuente, geen Zoetemelk, geen Italianen als Baron- chelli, Battaglin en Gimondi. De Belgi sche heerser voelt het zelf als een gemis. „Wat kan ik winnen in deze ronde. Indien mijn voorsprong tien minuten is, zal men nog zeggen, hij had geen tegen stand. Wanneer ik met een uur win, zal men misschien tevreden zijn. Maar juist nu is het moeilijk. Ieder kan blijken de concurrent te zijn, die ik moet vrezen. Dat vraagt veel meer aandacht van mijn ploeg dan wanneer de controle beperkt is tot vijf of ten hoogste tien rijders. In een ronde met concurrentie kan een overwinning met twaalf seconden een triomf zijn, in deze Tour moeten het minuten zijn en liefst kwartieren.” Frankrijk wil nog niet geloven in de vijfde overwinning van Merckx en wijst op Alain Santy, Bernard Thevenet, Jean- Pierre Danguillaume en heel voor zichtig ook op Raymond Poulidor, die in twaalf vaak sterke ronden nog steeds geen gele trui heeft veroverd. De 38-jarige „Poupou” miste vorig jaar het geel in de proloog van Scheveningen op minder dan een seconde. Brest, met een moeilijk parkoers over 7100 meter met pittige hellingen vlak na de start en voor de finish, is waarschijnlijk zijn laatste kans. In de koppelkoers brachten Ger Slot en Jos de Kind het samen met Co Gilling en Mathé Pronk tot een ronde voorsprong. Gerard Kamper reed ook in deze koppelkoers sterk aanvallend, maar ondervond van zijn makker Piet Slikker te weinig steun om aan de twee andere koppels voldoende weerstand te kunnen bieden. Kas (ploegleider Barrutia); Gonzalo Aja, Francisco Galdos, Maria Miguel Lasa, José Lopez-Carill, Antonio Martos, Domingo Perurena, José Pe- sarradona, Luis Zubero, Menendez, Melero (allen Spanje). Frisol (ploegleider Liebregts); Fedor den Hertog, Albert Hulzebosch, Piet van Katwijk, Henk Poppe, Cees Priem, Henk Prinsen, Wim Prinsen, Wim de Vlam (allen Nederland), Don Allan (Australië) en Lorenzo Alaimo (Italië). „Voor mij is er La Casera (ploegleider Moreno): Jesus Manzaneque, Pedro Torres, Jo- sé-Luis Abileira, Jos Esperanza, Jo sé Ponton, Gonzales, Santiago Zurano, Antonio Vallori, Fernando Plaza en Oliva (allen Spanje). Mic-Ludo (ploegleider Van Vaeren- bergh): Herman van Springel, Eric Leman, Georges Pintens, Gustave van Roosbroeck, Wilfried Wesemael, Noel van Clooster, Jean van de Wiele, Ronny van Marcke, Dirck Baert (al ien België) en Oliveira (Portugal). ZWANENBURG. —Op het Kinheim- parcours in Zwanenburg wordt zondag door de Halfwegse wielerclub De Bataaf het clubkampioenschap lange afstand verreden en daarvoor verwacht men vrijwel alle favorieten aan de start. Temeer omdat de Bataven niet elders in een open koers aan de slag mogen. De titel moet bij de profs en amateurs opnieuw verdedigd worden door twee voudig kampioen Nico Vermeulen. Tot de voornaamste tegenstrevers van Vermeulen behoren de succesvolle Juul Bruessing, Theo Smit, Co Hoogedoorn, Henk Jacobs, Nico Rinkel, Co Moritz, Ton Zuiker en Peter de Vos. Allemaal knapen die een best stukje kunnen hardfietsen. De start van de profs en amateurs is om één uur en zij moeten zo’n 130 km. afleggen. Gan-Mercier (ploegleider Caput): Raymon Poulidor, Alain Santy, Mi chel Perm, Jacky Morioux, Jean-Pier re Genet, Christian Raymond (alien Frankrijk), Kees Bal, Gerrie Knete- mann, Gerard Vianen (alien Ned.) en Barry Hoban (GB). 1 „Dat clubhuis is voor ons bittere noodzaak”, vindt voorzitter André Vet- man van De Kampioen, „vooral voor de opvang van de jeugd, de zich steeds meer uitbreidende toerafdeling en voor de ontvangst van andere verenigingen. Er zijn al clubs die liever niet meer bij ons op bezoek komen, omdat we hele maal geen accommodatie hebben in het Molteni (ploegleider Albani)Eddy Merckx, Joseph Huysmans, Joseph Bruyère, Ludo Delcroix, Joseph de Schoenmaecker, Edouard Janssens, Marc Lievens, Frans Mintjens, Joseph Spruyt, Victor van Schil (allen Bel gië). fl BREST. (ANP)— Gan-Mercier, de ploeg van Zoetemelk, Bal, Knetemann en Vianen, zal niet stoppen met het steunen van een wieler ploeg, zoals de laatste maanden werd ver wacht. Gistermiddag wtrd in Brest bekendge maakt dat ook in het seizoen 1975 de ploeg van Gan.Mercler zal bestaan. De werkgever van Zoetemelk over weegt overigens een proces te beginnen tegen het ziekenhuis in Beziers, waar Zoetemelk behandeld is na zijn noodlot tige val in de Midi Libre en waar men niet de ernstige gevolgen van zijn val partij heeft onderkend. Daardoor is later vrijwel zeker de hersenvliesontsteking ontstaan, die zijn conditie sloopte, zijn loopbaan voor een seizoen onderbrak en Merckx zijn grootste concurrent ontnam. In het ziekenhuis van Beziers werd voorkomen dat Merckx in de komende weken in Frankrijk met de billen bloot moet, zoals het afgelopen weekeinde wel in Bornem voor het Belgisch kampioen schap op de weg. De Belgische wieler bond sluit namelijk renners, die niet naar een kampioenschap vertrekken, uit van verdere selecties, tenzij er een aan vaardbare reden is. Merckx had die reden na zijn kleine operatie vorige week zaterdag aan het zitvlak. De hele wereld wist het, de Belgische wielerbond wilde het zien en daarom reisde Merckx naar Bornem om zich gedeeltelijk bloot te geven voor officials van de BWB. Het is overigens niet te verwachten dat Merckx, die pas wondsdagmiddag laat aankwam en dinsdag al weer voorzichtig had getraind, van die ingreep ernstige hinder zal ondervinden in het begin van de ronde. ALKMAAR. Tijdens de „populai- res” op de Alkmaarse wielerbaan bracht neo-prof Gerard Kamper uit St. Pan- cras, dit* seizoen nog niet op de piste aan de slag geweest, het tot een dubbele overwinning. Zowel in de klassementsrit als afvalrace bleef hij aan de winnende hand. In de koppelkoers aan het slot van de avond zegevierden plaatselijk favoriet Ger Slot en Jos de Kind uit Den Helder. niets te winnen” Carpenter (ploegleider Schotte): Michel Pollentier, Wilfried David, Marc de Meyer, Ronald de Witte, Frans van Looy, Eddy Cael, Lucien de Brauwere, Daniel Verplanke, Ar thur van de Vijver en Roger Ver- schaeve (allen België). IJMOND. In de jeugdcompetitie van de Noordhollandse Schaakbond is de titel behaald door Caïssa uit Hoorn voor Witte Paard (Koog aan de Zaan) en Velsen-Noord. De uitslagen van de on derlinge resultaten van deze finalisten waren: CaïssaWitte Paard 4-1, Witte PaardVelsen-Noord 4-1, Velsen-Noord- Caïssa 1-4. Aanvankelijk scheen het dat De Kam pioen helemaal geen toestemming zou krijgen voor de bouw, men zat al in zak en as, maar nu i s er toch weer een sprankeltje hoop gekomen, want de ge meentelijke dienst voor sport-en jeugd zaken staat niet onwelwillend tegenover de plannen van de roemrijke wielerclub. „We willen De Kampioen graag helpen en hebben na overleg met de bouwtech nische dienst drie plaatsen gevonden in het Van der Aartsportpark waar tijde lijk een clubhuis neergezet kan worden”, laat wethouder P. W. Voskuilen van sport en recreatie weten, „maar er moet rekening worden gehouden met de eisen van de schoonheidscommissie”. Andere bezwaren zag de wethouder niet zozeer zitten. Peugeot (ploegleider Plaud): Ber nard Thevenet, Jean-Pierre Danguil laume, Regis Ovion, Raymond Delisle, Jacques Esclassan, Charles Rouxel, Guy Sibille, Bernard Bourreau. André Mollet, Raymond Riotte (alleen Frankrijk). Sonolor-Gitane (ploegleider Sta- blinski): Jaques Botherel, Tollet, Fer dinand Julien, Mariano Martinez, Ro bert Mintkewicz, Alain Nogues (alien Frankrijk), Lucien van Impe, Willy Vanneste, Willy Teirlinck (allen Bel gië) en Michael Wright (Engeland). De uitslagen: amateurs: 1. J. v.d. Horst, 2. Hans van Leeuwen, 3. R. van Waard (le nieuw.), 4. H. v.d. Putte, 5. Johan de Bie (2e nieuw.). Aspiranten (Smit-beker)1. H. Smit, 2. T. Brink, 3. M. Goetze. Bij de jeugd zegevierden Ab Harren (A-kl.), Yvonne v.d. Putten (B- kl.) en Joke Barnhoorn (C-kl.). WASSENAAR. De uitslagen van de woensdag op Duindigt gehouden koersen zijn: Rockanjeprljs 2040 m: 1 Ka Bond (buiten weddenschappen) (M. Lange) 2.47.5 1.22.1, 2 Lord Tulpenburg, 3 Karla Pluto. W 2,- Pl 1,70 1,20 2,80 kopp 4,80 trio 129,40. Noordwljkprijs 1500 m: 1 Nita Careless (W. Stort) 2.09.3 1.26.2, 2 Nanette, 3 Nancy uit Laren. W 1.70 pl 1.30 1,40 Kop 3,60. Harden Moonbeamprljs 2120 m: 1 Hyacint (W. Paardekooper) 2.57.0 1.22.7, 2 Iwan Mac H, 3 Iron. W 5,90 pl 2,40 1,60 1,50 Kop 5,30 Trio 175,90. Monteverdiprijs 1800 m (ren): I Bold Amber (H. van der Kraats) 1.59.9, 2 Sam’s Pet, uestion. W 1,80 Pl 1,30 1,60 1,30 Kop 3,-. Domburgprijs 2120 m: 1 Bellto (C. de Leeuw) 2.53.2 1.20.9 2 Henry Belwin, 3 Abner M. W 2,90 Pl 1,40 1,50 3,70 Kop 5,40, Trio 155,90. Hoek van Hollandprijs 2120 m: 1 Kampiko T (J. Krauwer) 2.59.6 1.24.7, 2 Marco IJmulden, 3 Lestavil. W 8,10 Pl 1,50 1,40 3,60 Kop 7,80. Williamprijs 1300 m (ren): 1 Sir Wessel (J. Smith) 1.20.8, 2 Royal Hunter (GB), 3 The Fox (GB). W 10.90, Pl 3,10 4,10 2,80 Kop 8,30 Trio 1083,20. Den Helderprijs 2040 m: 1 Laura van Zelda (A. van Klaveren) 2.53.9 1.25.2, 2 Mustang B, 3 Lady Baker. W 6,70 Pl 1,90 1,90 2,10 kop 3,80. Katwijkprijs 1600 m: 1 Jupiter D (G. van Eykelenborg) 2.08.0 1.20.0, 2 Lissy, 3 Karina Trickson. W 21,30 pl 7,90 3,70 6,- Kop 92,90 Trio 1837,40. Cadzandprljs 2120 m: 1 Marlnus Carlos (E. Leeman) 3.02.8 1.27.9, 2 Murray Fortuna, 3 Monte S. W 1,80 Pl 1,20 2,60 Kop 2,60. Totalisatoromzet f 170.202,-. PARIJS (AFP). De deelnemende dertien ploegen voor de Ronde van Frankrijk, die vandaag in Brest van start gaat, zijn: L viA -uK

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 27