Kwaliteit water in Heemskerk verbeterd Klein Haarlem KEUKENSET deed ABC 1 toch nog de das om SPIJKER Zaterdag in centrum van Heemskerk Examens Cooperbaan in groene zone SPIJKER 149.- „Monument voor Wethouder Petersen” (Heemskerk) I 2-DEURS LINNENKAST Maar zwemmen in vijvers blijft gevaarlijk 199 Vakantie in Cockney Pride bij Rivendel 185,- „De Lichtboei” DONDERDAG 2 7 JUNI 1974 PLAATSELIJK NIEUWS 4 Jeugdzomeravond Noord Voorstel TAFEL EN 4 STOELEN I Motie Informatie Broeken en Jacks Verklaring Vergelijking VOOR HEDENDAAGSE MODE LEE - LEVI - LOIS - WRANGLER Twee dagen Berg Vertraging SPIJKERBROEKEN, ook gewassen - T-SHIRTS Modieuze kostuums en pantalons in vele tinten 4 voor (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) we een SVA-adviseurs (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) voor KLEINE HOUTSTRAAT 2a - HAARLEM - TELEFOON 32 18 23 I in rood of groen, tafelmaat 60 x 90 (incl. 4 stoelen) tafelmaat 70 x 110, (incl. 4 stoelen) i i l l men tot een gemiddelde prijsverhoging van 40 percent. En dan is er zaterdagmiddag om twee uur op het pleintje voor het raadhuis het optreden van het kindercircus „Pin keltje” uit Hoogeveen. Dit circus telt zo’n veertig uitvoerende jeugdige arties ten. Het heeft de Drentse cultuurprijs gekregen. HEEMSKERK. In het kader van de Toer-in activiteiten treedt vrijdagavond tegenover het Heemskerkse raadhuis de Green River Jazzband op van half acht tot tien uur’s avonds. Voor de organisatie tekent weer de Culturele Groep Heemskerk, die het in het komende weekend bijzonder druk krijgt, want zaterdag aanstaande wordt de eerste kunst- en ambachtmarkt in dit seizoen gehouden langs de vijver van de Zaalberglaan. Wat die kunstmarkt betreft heeft men getracht zo veel mogelijk „nieuwe ge zichten” aan te trekken en dat geldt ook voor de ambachtsmarkt. De beeldende kunstenaars komen uit geheel Nederland en e r zijn bekende namen bij. Op de BEVERWIJK. In verband met de vakantie en de vakantie-activiteiten van het buurtcentrum „De Lichtboei” zal het centrum in de maand juli hoofdzakelijk overdag zijn geopend. De openingstijden zijn dan elke ochtend van 9 tot 12.30 uur en ’s middags van 13.30 tot 17-30 uur De heer Verhoog wilde onder meer weten, wat de nieuwe berekeningen zul len betekenen voor de reinigingsrechten die de gezinnen straks moeten betalen. Hij kreeg ten antwoord, dat dit een zaak is van de gemeentebesturen en niet van het CAIJ-bestuur. Er komt ditmaal ook een zogenoemde sociaal-culturele hoek met stands van de Culturele Groep Heemskerk, de muziek school, de Wereldwinkel, een actiegroep ten behoeve van de zigeuners, een groep tegen het Kalkarproject, de buurthuizen en dergelijke. Een klein informatiemarkt dus. HEEMSKERK De Zaanse dienst voor de hygiëne van het milieu heeft het opper vlaktewater in Heemskerk onderzocht. In vergelijking met vorig jaar, zo meldt de dienst, is de kwaliteit van het water verbeterd, maar niet zodanig, dat men er zonder gevaar voor de volksgezondheid in kan zwemmen. Het gemeentebestuur raadt dan ook af in de vijvers te gaan zwemmen. „De kwali teit van het water is gelukkig wat verbeterd. Maar laat iedereen s.v.p. wel bedenken, dat het water nog lang niet zo schoon is, dat er lekker in kan worden gepoedeld”, zei burgemeester H. Nielen. WONINGINRICHTERS BINNENHUISADVISEURS SNELLIUSSTRAAT 23-27 IJmuiden Telefoon 15653 half leg/half hang, wit gelakt, 100 cm breed, 170 cm hoog, wordt als bouwpakket geleverd WONINGINRICHTERS BINNENHUISADVISEURS SNELLIUSSTRAAT 23-27 IJmuiden Telefoon 15653 Eén van die adviseurs meldde, dat men bij de berekeningen vorig jaar was uitgegaan van cijfers op basis van 1973 en dat men nu heeft berekend wat de kosten zullen zijn in 1977, het jaar waarin men aanneemt dat de installatie zal gaan werken. De adviseurs stelden, dat er ook een nieuwe berekening is gemaakt van de afvoer naar de VAM. Dat zou tot 1985 goedkoper zijn, maar daarna zou het voordeel van de verbrandingsinstallatie uit de cijfers blijken. KUNST, INFORMATIE, AMBACHT EN CIRCUS Bij de markt wordt een terrasje inge- richt voor consumpties. Tot nu toe heeft Heemskerk het altijd getroffen met het weer. Als ook die traditie wordt voortgezet zal het zater dag stellig weer druk worden op de markt. Berekend is ook, dat elke maand uit stel van de bouw 200.000 per maand zal gaan kosten. Niet verzekerd Op de hoek Kees Delfsweg-Moensplein botsten donderdag twee auto’s tegen elkaar. Eén automobi list bleek niet verzekerd te zijn. De Beverwijkse politie heeft de wagen in beslag genomen. Terwijl de kinderen naar het circus kijken kunnen de ouders rustig de kunst- en ambachtmarkt op. Dat is de bedoeling die heeft voorgezeten toen men dit bekende kindercircus uitnodigde voor een voorstelling. Verschillende leden van het algemeen bestuur, onder meer de heren Koopman Van Rijn, Hoek, allen uit Velsen en de heer Colijn uit Beverwijk, die later uitstel wensten van de beslissing en die tenslotte met uitzondering van de heer Hoek tegen het voorstel stemden, zaten enorm aan te hikken tegen het enorme verschil tussen de aanvankelijke begro ting van vorig jaar van 22.000.000 naar 38.000.000. Of zonder bijkomende kos ten en grondkosten berekend op f 14.000.000 nu tegen 7.000.000 onge veer een jaar geleden. Het dagelijks bestuur had er de advi seurs van de Stichting Verwijdering Af valstoffen bij gehaald om dat grote ver schil te verklaren en toe te lichten. In tweede instantie werden er nog vele vragen gesteld. Men verviel daarbij mede door onbevredigende antwoorden en een zwakke leiding van de vergade ring in herhalingen, ging in op details en verschillende woordvoerders gaven blijk van enige irritate. De heer Koopman gaf van zijn ongenoegen blijk met op merkingen als „een monument voor de heer Petersen” (vice-voorzitter en wet houder van Heemskerk, die zich bijzon der intensief met de vuilverwerking heeft bezig gehouden) en „vuilverbranding wordt geldverbranding”. HAARLEM. Sinneveltschool. Ge slaagd voor het diploma LHNO-T-niveau zorgvakken: Anneke Hamels, Tanja Mo lenaar, Monique Roos, Mieke Verger en Marinda Zwanenburg, allen Santpoort; Marja Zonneveld, Velsen; Joke Spaans en Ellen Zweeren, IJmuiden. Geslaagd voor het diploma T-niveau naaldvakken: Carla van Dorp, IJmuiden. Geslaagd voor P. aanv. T-niveau: zorg vakken: Lisette Koning, Driehuis. Ge klaagd voor de cursus bejaardenhelp- jters: A. van Mook en J. Swiers, IJm IJMUIDEN. Gemeentelijke Huis houdschool. Geslaagd voor het T diplo ma. Atie Fledderman (met lof), Hennij Kerdijk, Carla Keuter, Trienke Pais, Astrid Parker, Irma Schouten, Tineke Sleeking, Gerda Strijker, Karin Venus (met lof), Irma Visser, Yvonne de Vuijst, Ans Wouda (met lof), Petra Peduzzi, Christel Bulten, Gerda Dinkla, Carla Donkei, Marian Hamers, Tanja de Jong, Marian Ouwehand, Anneke Guyt, Lies- beth Knol (met lof), Corrie Korstanje, Anita de Paauw. Geslaagd voor het P diploma. Corrie Doets, Nelleke Groot, Hennij Helmigh, Annemiek Keizer, Marga Klooster, Gea Nieboer, Wilma Perisutti, Karin Prins, Marga Rol, Anja Scheepers, Carin Schol, Margaretha Teeuw, Carla Wijde. Geslaagd voor het P en aanvullend T. Annemiek Keizer, Marga Rol. Geslaagd voor de Kostuumopleiding. MHNO. Joke de Jong, Fia van Leeuwen, Joke Schipper, Jani Visser, Diana v.d. Wal, Sonja Walraven. HEEMSKERK. Zaterdagavond 29 juni besluit de werkgroep Rivendel het seizoen met een optreden van de band „Cockney Pride” in „De Lichtboei” aan de Maasstraat. kens van de Grols-reclame, die overi gens bij Hoogovens werkt. De edelsmid A. Gort uit Beverwijk komt, de kaarsen maker komt weer en verder kan men kijken naar weven, emailleren enzo voort. IJMOND. Van half acht tot half twaalf heeft het algemeen bestuur van het Centraal Afvalverwerkingsbedrijf I.Tmond (CAIJ) woensdagavond verga derd en fel gediscussieerd over het voor stel tot het verlenen van een krediet van f 38.000.000 voor de bouw van een afvalverbrandingsinstallatie en enkele daarmee verband houdende punten zoals de grondaankoop. Deze band bestaat uit Jan Wijte (ex- Bintang), dwarsfluit, mondharmonica, sologitaar en viool: Henk Kuip, basgi taar, Ad Heesbeen, drummer en Herman Schoone, slaggitaar, mondharmonica en zanger, John Bouman, zanger. Zij spelen onder meer nummers van John Mayall, Van Morrison, The Stones, Uria Heep en Johnny Winter. (ADVERTENTIE) De zaak met de grootste sortering YOUR STYLE 7 De SVA-adviseurs lieten na deze woorden weten, dat zij aan het dagelijks bestuur vorig jaar wel een globaal over zicht van de te verwachten kostenstij gingen hebben verstrekt. Ir. Van Rijn: „Dat is dan een beetje terugrekenen geweest om die zeven mil joen goed te praten”. Later zou hij grote vraagtekens zetten bij de berekende on derhoudskosten. Dat deed ook' de heer Hoek. De SVA-adviseurs betoogden, dat men bij de berekening daarvan uit is gegaan van ervaringscijfers. Maar later stelden zij in een ander verband, dat de oudste, vergelijkbare verbrandingsinstal latie nog maar vijf jaren in werking is. Dat gaf de heren Van Rijn en Hoek in de mond om te zeggen, dat de onder houdskosten nooit het grootst zijn in die eerste vijf jaren. maar dat die pas later komen als de installatie veroudert. In poule 2 van de twaalf- en dertien- jarigen, waar het uitgespeelde Jong Bra sil reeds kampioen was, zegevierde Ton Guldemondboys eerst royaal met 9-1 over Klein Ajax 1 en won daarna met 5-2 van Blomboys. Klein Ajax 3 kwam tot een 3-0 overwinning op Sportschool Pauël en Aktie 68 bleef met 3-1 de baas over Klein Ajax 1. Door een beter doelsaldo dan Ton Guldemondboys ein digde Aktie 68 op de tweede plaats. Het in poule 1 (tien- en elf jaar) reeds kampioen zijnde Jong Brasil sloot de competitie af met een ruime 9-1 over winning op Klein Ajax 1 en wist daar mee zijn ongeslagen record vast te hou den. Het heeft zelfs geen enkel punt verspeeld. Vomar bracht het tegen Sportschool Pauël niet verder dan een 2-2 gelijkspel, maar verzekerde zich toch van de tweede plaats. Ton Guldemond boys kreeg een reglementaire 2-0 zege toebedeeld op Constantes, omdat de jon gens van Constantes met een schoolreis je uit waren en niet konden spelen. De wedstrijd was voor de stand op de ranglijst van geen enkel belang meer. In de leeftijdsgroep van de veertien en Vijftienjarigen werd in twee poules gespeeld en de winnaars daarvan kwa men op de laatste dag tegen elkaar uit in de finale. Aan spanning heeft het daarbij niet ontbroken, want nadat de eerste helft doelpuntloos was verlopen nam Spaarneboys na de hervatting een 2-0 voorsprong. Van Meeuwen BC gaf het nog niet gewonnen en kwam weer langszij: 2-2. Er moest daarom tweemaal vijf minuten verlengd worden en in het tweede part daarvan greep Spaarne boys met een derde treffers de zege en titel: 3-2. Van Meeuwen BV moest het met de tweede prijs stellen. ABC werd derde door een 3-1 zege op Klein Feye- noord. Pas na het derde doelpunt van de ABC-ers konden de kleine Feyenoorders de eer redden. HEEMSKERK. Me* financiële me dewerking van de Nederlandse Hart stichting is deze week op een parkoers in de groene zone een zogenoemde Coo perbaan uitgezet. tuiging. Hij wilde met de SVA-adviseurs graag praten over zijn recente ervarin gen in Amerika waar hij de nieuwste vuilverwerkingsmethoden heeft bestu deerd, maar de SVA-adviseurs bleken zelf ook in Amerika te zijn geweest. De heer Dekker: „Dat er uiteindelijk zo’n groot verschil zal zijn na jaar in de berekende kosten Een voorstel van de heer Hoek om die reinigingsrechten nu al geleidelijk te verhogen, opdat men dan straks niet plotseling het dubbele moet gaan beta len, werd door het dagelijks bestuur zeer zinvol genoemd en men zat de gemeentebesturen in die zin adviseren. In de nieuwe cijfers zijn dus de stij gingen van de loon- en materiaalkosten verwerkt tot dat jaar, waarbij men uit is gegaan van officiële indexcijfers en prognoses van het Centraal Bureau van de Statistiek. De Stichting heeft in de oude cijfers een grondprijs van 40 berekend, ter wijl de gemeenten Velsen en Beverwijk nu het dubbele blijken te vragen. Wat de loonkosten betreft heeft men nu een stijging met 29 percent berekend tot 1977. De stijging van verschillende mate riaalkosten zal volgens de indexcijfers variëren van 49 percent tot niet minder dan 144 percent Rekening houdend met al die prijsverhogende factoren komt Verkeerscontrole Bij een snle- heidscontrole op de Beverwijkse Hoflan- derweg zijn twaalf automobilisten be keurd wegens overtreding van de maxi mum snelheid. Vier vrachtwagenschauf- feurs werden geverbalisserd wegens overtreding van de rijtijdenwet. De heer Koopman had een hele va kantiedag besteed aan een vergelijkende berekening tussen afvoer naar VAM en verbranding. Die berekening gaf hem aanleiding om uitstel van de beslissing te vragen, want hij wilde graag eens van deskundigen ook een nieuwe becij fering en een vergelijking met zijn cij fers zien van afvoer en verbrandng. „Dan kunnen we opnieuw een keuze doen”, zo luidde zijn conclusie. Dit be stuurslid betoogde ook, dat Hoogovens aanvankelijk veertigduizend ton zou storten, terwijl er nu maar sprake is van twintigduizend ton. „Dat is geen contract, maar een afspraak”. „Als Hoogovens de nieuwe prijs per ton kent, zou men zich wel eens niet meer gebon den kunnen achten aan die afspraak”. De heer Koopman kreeg later ten antwoord, dat Hoogovens nooit toestem ming zal krijgen om het vuil elders in de regio te verwerken of te deponeren. Het dagelijks bestuur nam de motie (uitstel) van de heer Koopman niet over. De heer Petersen: „Alle bewijzen liggen toch op tafel, dat afvoer op de duur duurder is”. Ir. Colijn herhaalde wat hij ook in een rapport heeft vervat: „De lasten worden niet tweemaal, maar zeker vier maal zo hoog als bij gecontroleerd stor ten”. De voorzitter herhaalde, dat het provinciaal bestuur en zijn adviseurs zich vergist kunnen hebben en dat men op die beslissing terug zou kunnen ko men, temeer daar er ook in dit bestuur weer allerlei nieuwe mensen zitting heb ben genomen. „We gaan straks miljoe nen verbranden”, was zijn stellige over- Na felle discussie f 38 miljoen vuilverbrandingsoven Hij wilde met het vuil een berg in het recreatiegebied Spaarnwoude maken. Dat plan is door het dagelijks bestuur besproken met de projectgroep van dit bos en deze heeft huisvuil voor dit doel afgewezen. De heer Koopman berekende ook een besparing van 58 miljoen tot het jaar 1994 bij afvoer naar de VAM, maar toen het op stemmen aankwam, bleek de grote meerderheid van het bestuur zich toch vast te houden aan de cijfers van de SVA-deskundigen. De mo tie (uitstel) van de heer Koopman werd met vier stemmen vóór verworpen en het voorstel van het dagelijks bestuur om een krediet van 38 miljoen te verstrekken voor de bouw van een ver brandingsinstallatie werd met drie tegen twaalf stemmen aangenomen. ambachtsmarkt kan men naast de op dergelijke markten al meer geijkte am bachten ook demonstraties zien van een sigarenmaker, een rietvlechter, een stier- smid, namelijk de bekende heer Greef BEVERWIJK. Protestants-Christe- lijke Scholengemeenschap „Hofflant” voor Ihno en lot. Geslaagd: huishoud kunde: J. v.d. Bos, J. van Buuren, H. Dorgelo, J. v.d. Hert, M. v.d. Hoek, O. Hondema, K. Langendijk, A. Offenhaus, W. Peppels, A. Quakkelaar, L. Slaman, A. Zigterman, B. M. C. Lute, E. Moes, H. Bennink, Z. Harselaar, B. Hoekstra, C. Johansen, J. de Jong; Naaldvakken: J. Bruin, T. Cossee, G. 'Dekker, T. Hiem- stra, W. Inia, T. Lalkens, J. v.d. Mey, E. Wenning, A. Akkerman, C. Arends, M. van Baar, T. Feenstra, S. v.d. Meer, D. Nagelkerke, H. Postma, F. Stulp, F. de Vries. Elektro-P-stroom: E4: J. Aleu Rami rez, J. H. de Beus, F. W. in den Bosch, R. Docter, J. Dijkhuizen, D. van Eist, W. van Kooten, J. V. Lopez Brea, D. A. Los, R. F. H. de Mink, J. Rook, J. Slaman, J. L. Born, A. de Jong, F. N. Kalsbeek, H. S. H. Klaasen, D. J. Smit, B.R.Talens, S. Tromp, A. Verheyke, B. J. de Vries, W. de Vries, M. v.d. Wiele, J. Loocks; Electro-T-stroom: E4: R. Bierenbroods- pot, J. L Bom, A. de Jong, F. N. Kalsbeek, H. S. H. Klaassen, D. J. Smit, B. R. Talens, S. Tromp, A. Verheyke, B. J. de Vries, W. de Vries, M. v. d. Wiele, J. Loocks, R J. Lustig. Proces-P-stroom: C4: N. A. H. Hof man, J. Krotje, J. A. Kruithof, M. Mons, N. G. Mosch, J. Tuinenbreyer, J. Ven huis, J. Nijmeyer, B H. Bruinenberg, C. N. Windt, M. v.d. Worp, R. Lommers; Proces-T-stroom: C4: B. H. Bruinenberg, C. N. Windt, M. v.d. Worp, R, Lommers, H. Spinder. een van verbranding of afvoer, zie ik niet. Ge controleerd storten mag niet. Laten vanavond een beslissing nemen”. Het startpunt is gelegen aan de Mo- zartstraat. Een cooperbaan is een soort trimbaan zonder trimtoestellen, want het gaat er bij een Cooperbaan om een bepaalde afstand in zoveel minuten af te leggen. (Van een medewerker) HAARLEM De competitie in het jeugdzomeravondvoetbal Haarlem-Noord op de velden in de Waarderpolder zit er op en is vrijwel zonder stagnaties verlopen In poule 4 van de zestien- en zeventienjarigen viel de beslissing pas in de allerlaatste wedstrijd ten voordele uit van Klein Haarlem, dat ABC 1 met een score van 5-3 versloeg. Het eerste van ABC zou aan een gelijkspel voldoende hebben gehad voor de eindzege. Klein Haarlem eindigde in punten weliswaar gelijk met Echo, maar kon op een veel beter doelsaldo bogen. Hun verklaring voor het verschil in de oude en de nieuwe begroting had de heer Van Rijn „te algemeen en te on zorgvuldig” genoemd. Antwoord van de SVA-adviseurs: „We kregen vin het da gelijks bestuur ook maar twee dagen de tijd om een nota te maken over de nieuwe berekeningen”. Voorzitter drs. M. Roesingh drong in dit verband op een snelle beslissing aan, nog in deze raadsperiode, want na sep tember maken weer vele andere verte genwoordigers van de gemeenteraden deel uit van het dagelijks en van het algemeen bestuur en dat zou een grote vertraging betekenen. Ir. Van Rijn vond de toelichting van de SVA-adviseurs „een mooi verhaal”, maar zo betoogde hij, „het blijft verschil van bijna vijftig percent in vergelijking met vorig jaar en was het nu niet verstandig geweest van het da gelijks bestuur om vorig jaar ook reke ning te houden met die prijsstijgingen tot op het moment waarop de installatie gaat werken. Er lagen toen andere me thoden op tafel, zoals controlled tipping en afvoer naar de VAM in Drenthe. Bij onze keuze voor verbranding heeft toen meegespeeld, dat de verbrandingsinstal latie zonder de grondkosten „maar” veertien miljoen gulden zou gaan kosten. Hadden we de nieuwe cijfers gekend, dan zou de beslissing misschien anders zijn uitgevallen”. Nadat ABC 1 eerder al met 5-1 van Klein Sparta had gewonnen, kreeg het de kansen op de titel helemaal in eigen hand. Helaas lieten de ABC-ers die kan sen in het slotduel met Klein Haarlem door een 5-3 nederlaag glippen. De com petitie kreeg daarmee bij de oudste leef tijdsgroep een verrassende ontknoping, want eerst scheen Echo de beste papie ren te hebben, daarna meende men dat ABC 1 het zou gaan klaren, maar ten slotte is het Klein Haarlem geworden. DSO boog in de tweede helft een voor rust opgelopen 2-1 achterstand tegen ABC 2 om naar een 4-2 voorsprong en kon met dieze zege de laatste plaats overdoen aan Klein Sparta.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4