Bondsraad NVV ging niet in op verzoek om onderzoek Haven i De kool en de geit Onderwijszaken in de raad a toffe vishal SCHAAPSCHEERDERSFEEST OP WIJKERBAAN Geen bezwaren ingediend tegen ammoniakinstallatie Mekog Slachtoffer van stroom Licht gewonden Rudie en Hans v. Duin nummer H. Schuller rijdt veertig jaar één bij zeilen voor Van Gelder Papier Suède- VELDHUIS bij ongevallen Nappa kleding h ■K nijman haarlem 1 4 5 4 Slachtoffer van verkeersongeval geïdentificeerd Twee jongens beroofden EXAMENS vrouw van portemonnee Jeugdwedstrijden op Alkmaardermeer FEESTELIJKE DAG VOOR DIRECTIE-CHAUFFEUR Maatschappij vraagt hinderwetvergunning aan DONDERDAG 2 7 1974 JUNI PLAATSELIJK NIEUWS (Van een onzer verslaggevers) I t houtmarkt 21 tel: 023-319 309 voor dames IJMUIDEN. De 22 leden van de Industriebond NVV, die nu defi nitief door de Bondsraad uit het lid maatschap ontzet zijn wachten op nóg een schrijven van de Bonds raad. Behalve namelijk dat zij bij de Bondsraad in beroep zijn ge gaan tegen die voorgenomen ont- Kreet uit bedrijf J r zetting, hebben zij ook gevraagd een commissie te benoemen welke moet onderzoeken „wat” zij nu precies verkeerd hebben gedaan. Zij behoorden zoals bekend tot degenen, die onder de naam „Constructieve Vakbondsleden”, los van het NVV hebben deelgeno men aan de Ondernemingsraadver- kiezingen bij Hoogovens. Constructieven bij Hoogovens gaan door (Van een onzer verslaggevers) Woensdag vertrokken schepen: Donderdag aangekomen schepen: Donderdag vertrokken schepen: (Van een medewerker) (Van een onzer verslagggevers) Per stuk: Haai 244-120. 1 (Van een onzer verslaggevers) hiih de (ADVERTENTIE) en heren tal deelnemers vijftien. De leeftijden varieerden van elf tot vijftien jaar. ler- de ider ali- ten, zei ie rs Is e e e i VELSEN. De geplande hoorzitting gisteren in het stadhuis van Velsen in verband met een aanvraag van de Me kog voor de ammoniakinstallatie is niet doorgegaan. Er was niemand gekomen alarmsystemen licht-en kracht installaties centrale antenne systemen meet-en regel techniek geluidsinstallaties Het aantal deelnemers voor deze com petitie bedroeg veertig kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar. De einduitslag van de Euro-Dinghy- competitie is: 1. Hans van Duyn, 2. Peter Kuijper, 3. Jan Hein Bakker, 4. Jan op den Velden, 5. Nanning Thijs Klok. Voor deze competitie bedroeg het aan- tigd door middel van een constructief .overleg. „Zulk een groep opbouwen kost geld en moeite. Dat geld en die moeite zullen gegeven moeten worden” aldus de Constructieven die nu onder de naam „Constructief Overleg” een rekening heb ben geopend bij de Algemene Bank Nederland, Velsen-Noord, giro 9253 ten gunste van rekeningnummr 56-43-26-747. Verder wordt nauwgezet nagegaan wel ke vorm van groepsverband mede op juridische gronden het best en meest juist kan worden gekozen. IJMUIDEN. De man die gistermor gen vroeg na een verkeersongeval over leed in het Zeeweg Ziekenhuis is inmid dels geïdentificeerd. Hij was de 73-jarige Johannes Maria Ligt. De man woonde in de Rijnstraat. De politie is achter de identiteit van het slachtoffer gekomen door een groot aantal bejaarden in te schakelen. Tevens vragen zij van de drie tot wien het verspreide schrijven is gericht om te willen antwoorden wat er dan wel waar is in al deze zaken. Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 et ■d t n n h 3 BEVERWIJK. In het brandwon dencentrum van het Beverwijkse Rode Kruisziekenhuis is afgelopen nacht de 45-jarige C. Speelman uit Spanbroek overleden. De heer Appelman werd op 25 juni tijdens schilderwerkzaamheden in het PEN-krachtstation te Purmerend getrof fen door een stroomsterkte van 50000 volt. het )rd zit ;ies en in uit ;en an ide ein tar eel n ■1 n is •r an iet en n- n- jf- ig, ie- lat n- ?n. er en en lts ri- es a- nt et de m m af er al et Overigens hebben de gekozen en in middels geïnstalleerde nieuwe Onderne- mingsraadleden moeten ervaren, dat lang niet iedereen het eens is met hun handelwijze. Op het Hoogoven bedrijf werd namelijk recentelijk een schrijven verspreid gericht aan Kees Meinders, Wout Tuinenburg (geen OR-lid maar districts bestuurder van het NW) en Jan Ham. Daarin stellen de onder aan het schrijven zich noemende „vele NVV- leden uit Koudband Walserijen, Warm band Walserijen, Railvervoer en Hoogo- vens-Kooksovens Sinterfabriek”, dat ook zij weliswaar destijds in „De Schouw” gebruld hebben: „Weg met de OR oprotten en wat al niet meer”, doch dat zij nu helaas moeten constateren dat het inderdaad niets uitmaakt of je door de kat of door de kater wordt gebeten, omdat er in wezen toch niets is veran dert. „Of toch wel: de lieden die toen deeluitmaakten van de OR en behoor den tot de Industriebond NW en daarna om bezwaren in te dienen tegen wat officieel wordt genoemd „Het uitbreiden en wijziging van de inrichting met een ammoniaklaad- en lossation voor tan kwagons en tankauto’s, alsmede een bol vormige opslagtank voor ammoniak”. Ook schriftelijk zijn geen bezwaren bij de gemeente ingediend. Briinda, Poole, Velsen; Penerf, Lulea, IJmuiden; Roelof Holwerda, Grange mouth; Rig Sailos, Cont. Plat; Gerda Smits, Duinkerken; Rig Pilot, Cont. Plat. In wezen wordt de bestaande situatie bij de Mekog rond het lossen en laden met de ammoniakinstallatie gehand haafd. Niettemin moest er een hinder wetvergunning worden aagevraagd om dat de afgelopen tijd enkele oude fa briekscomplexen zijn afgebroken, waar van deze installatie deel uitmaakte De apparatuur bij de Staalhaven vormt nu een geheel zelfstandige eenheid. In de nieuwe aanvraag voor de hinderwetver gunning zijn ook de veranderingen en uitbreidingen opgenomen die de installa tie sinds het in werking treden in 1955 heeft ondergaan. Honden. Twee honden hebben van nacht op het Sluiseiland in IJmuiden een groot aantal konijnen doodgebeten. De honden zijn het eigendom van een Santpoorter. Er is prooes-verbaal opge maakt. Ü8 Winkelcentrum „Wijkerbaan” heeft in verband met het tienjarig bestaan voor zaterdag een groot schaapscheerdersfeest georganiseerd. Tijdens dit feest in het Beverwijkse winkelcentrum nabij het President Kennedyplein, zal de heer J. P. Voorend ongeveer 100 schapen van hun vacht ontdoen. Bij zijn scheeractivi- teiten zal hij worden geholpen door drie spinsters, die de vacht van de schapen ter plaatse op het spinnewiel gaan ver werken. De winkeliersvereniging van de Wijkerbaan ziet het schaapscheerders feest (van ongeveer 11 uur tot 17 uur) als het hoogtepunt uit het pakket festi viteiten rond het jubileum. De heer Voorend is van beroep schaapscheerder en als zodanig trekt hij dagelijks langs de boeren in geheel Noord-Holland om schapen van hun vacht te ontdoen. Hij woont in Breukelen. Woensdag aangekomen schepen: Muhlentor, Cont. Plat, IJmuiden; Strombeek, Delfzijl; Carl Frigast, Col chester, IJmuiden; Atreus, Swansea; Holstenstein, Hamburg; Frederich Hug hes, Ipswich; Venus, Bergen; Hega Smits, Kingslyn, IJmuiden; Najade, Da kar; Smit Lloyd 11, Cont. Plat, IJmui den; Propontis, Monrovia; C.V Stag- hound, New York; Cebo 1, Tanager; Nicolas, Puerto Ordaz. De uit de lijsten van de Industriebond NVV geschrapte leden willen nu zij met vijf man vertegenwoordigd zijn in de Ondernemingsraad in groepsverband verder gaan. Hiervoor zijn zij begonnen met te pogen kandidaten en kiezers bijeen te brengen. Men wil een groep van werknemers vormen, welke nauw lettend de landelijke ontwikkelingen gaat volgen. Daarop inspelend moet dan worden gezorgd, dat er een onderdak komt waar de werknemersbelangen op de juiste manier kunnen worden behar- VELSEN. Het gemeentebestuur heeft twee lijvige raadsstukken, het on derwijs betreffende, het licht doen zien. Het betreft beide zaken, die al lang dienen, waarin thans vorderingen zijn geboekt. Allereerst ten aanzien van de onder- wijsbegeleiders en taakverlichters bij het kleuter- en basisonderwijs: hier wordt de raad voorgesteld het instituut van boventallige leidsters en onderwijzers bij het openbaar kleuter- en basisonderwijs op te heffen. Verder aan te stellen taakverlichtsters bij beide soorten van onderwijs gedurende twee schooltijden per week per school; aanstelling van taakverlichters voor één schooltijd per week per school aan die openbare en bijzondere basisscholen, die niet rijkswe ge hiervoor in aanmerking komen en tot slot de aanvulling van het Onderwijsbe- geleidings- en Adviesteam (OBAT) met twee medewerkers voor het bijzondere kleuteronderwijs en met eenzelfde aan tal voor het bijzondere basisonderwijs. Verder wordt met betrekking tot het werkplan vzn de Stichting Onderwijsbe geleidingsdienst Midden Kennemerland voorgesteld met de aangeboden plannen akkoord te gaan. Met grote verbazing en diepe veront waardiging heb ik kennis genomen van het raadsbesluit het IJmuider strand voor honden te verbieden, met name het gedeelte tussen de nieuwe slag aan het eind van de Heerenduinweg en de grens van de gemeente Bloemendaal. Mijn verbazing was des te groter omdat het gedeelte voor de vakantiehuisjes wel ge opend blijft voor honden, mits deze zijn aangelijnd, terwijl het strandgedeelte waar tot voor de sluiting alleen de liefhebbers van rust en de hondenlief hebbers kwamen, nu voor de hond ver boden gebied is. Het overeenkomstige verbod van de gemeente Bloemendaal, waarmee vol gens B. en W. van Velsen zo nodig aan sluiting moet worden verkregen, geldt echter ook voor ruiters op het Bloemen- daalse strand. Velsen heeft dit gedeelte van het verbod echter niet overgenomen. De heer Stomp ging uitvoerig in op de grote verdiensten van de jubilaris. Bij dit alles had hij bijzondere waardering voor de jubilaris wegens zijn voorzichtig en op tijd rijden, en daarbij altijd een zeer vertrouwde indrukt maakt, een prettig mens is en steeds voor ieder behulpzaam is, of dit nu een leidende figuur of een lagere werknemer betreft. Nadien kwamen vrijwel alle hoofden van dienst van het bedrijf Velsen-Zuid- en Noord hun gelukwensen aanbieden, waarbij de heer Pilz namens hen uiting gaf aan de grote waardering voor de behulpzaamheid van de heer Schuller. Een zeer fraaie barometer vormde het geschenk. In de Van Rijswijkstraat werd de jubileumdag verder doorgebracht, waar behalve persoonlijke bezoeken, bloemen en geschenken de feestvreugde verhoogden. Cetra Lyra, Nouadhiboe, IJmuiden; Neptunus, Rotterdam; Christinen, De troit, IJmuiden. de en oud-bedrijfsdirecteuren van Vel sen, die hun gelukwensen in een telex bericht deden doorkomen. Voorts werd namens Crown van Gelder uit Fribourg, Zwitserland een fraaie plant overhan digd en namens de familie ir. J. Klein jan, oud-directeur van Crown van Gel der Velsen een platenbon. Ir. Stomp kon met waar genoegen namens de Raad van Bestuur van het Van Gelder'-concern tijdens een infor meel samenzijn behalve een schriftelijke felicitatie het gebruikelijke jubileumge schenk in enveloppe aanbieden, waarbij mevrouw Schuller een fleurig handboe- ket kreeg aangereikt. De heer Stomp had voor „zijn” chauffeur, die aanvan kelijk in 1934 begon als chauffeur op de (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. B(j twee verkeers ongevallen zjjn woensdag in Heemskerk drie personen licht gewond geraakt. Een 22-jarige Heemskerkse kwam op het pad van de Bachstraat naar de polikliniek door het slechte wegdek met haar fiets ten val. Zij fiep een bescha digde knie op. Op de kruising Beneluxlaan - Eura- tomsingel verleende een 19-jarige Be- verwtfkse automobilist geen voorrang aan een 19-jarige Beverwijkse automobilist uit Heemskerk. Er volgde een zware bot sing, waarbij de beide auto’s totaal wer den vernield. De bestuurders zijn met lichte verwondingen naar het St. Jozef- ziekenhuis gebracht. HAARLEM. Technische School St. Petrus. Geslaagd voor het diploma T- stroom metaalbewerken: P. J. Droog, en H. W. Nijssen, Santpoort. Voor het di ploma T-stroom elektrotechniek: P. M. v.d. Kroft, Driehuis. Voor het diploma P-stroom metaalbewerken: A. J. G. Waasdorp, Santpoort. Voor het diploma P-stroom timmeren: M. G. C. Brouwer en P. H. v.d. Nieuwenhoff, Santpoort. Voor het diploma P-stroom elektrotech niek: F. M. II. Kollaard, IJmuiden. Voor het diploma P-stroom metaalbewerken: G. G. J. Prins, IJmuiden. I Deze waardering werd onderstreept door een gezamenlijke gelukwens van vrijwel alle bedrijfsdirecteuren van an- <5ere Van Gelder-vestigingen in den la«- De besommingen waren: VL 90 860,- VL 121 5400, VL 131 1090, TH 24 13.200, UK 18 2400, UK 245 3080,- VD 6 900,- VD 20 800,- VD 25 3200,- VD 46 ƒ2500,- YE 25 ƒ1270,- UK 78 en UK 107 2100,- VD 15 en VD 128 1060,-. zijn geroyeerd, waren toch niet zo slecht als jullie ons toen hebben voorgehou- den”. Van Wout Tuineburg hadden zij dergelijke opmerkingen zeker niet ver wacht. Verder schrijven zij onder meer „Het geschreeuw en gebulder, dat de toen zittende OR-leden niet doelbewust, doch stoelbewust zijn en waren, lijkt ons meer van toepassing op onze huidige candidaten, die niets zouden ondernemen alvorens de achterban gehoord te heb ben of te hebben geraadpleegd. Niets is minder waar of zijn het leugens uit het andere kamp?” zo vragen zij zich af. IJMOND.* De einduitslagen van zeilwedstrijden „m de „Ome Jan Coupe- rus”-beker voor piraatj oliën, gehouden op het Alkmaardermeer bij het eiland van de zeilvereniging „De Onderlinge” is als volgt: 1. Rudie van Duyn, 2. Sicco Brandt, 3. Joke van der Werff, 4. Linda Stam, 5. Antonella Klingers, 6. Harm Bakker, Han Stad, 8. Rob Korvet, 9. Anja Stam, 10. Judith Fritz. IJMUIDEN. De ondernemings- eommissie Uitvoering Ziektewet (OCUZ) bij Hoogovens heeft begin juni een schrijven ontvangen van de Be drijfsvereniging voor de Metaalindus trie en de Electrotechnische Industrie met betrekking tot de samenstelling van OCUZ-Hoogovens. De onderne mingsraad heeft hiervoor aangewezen de navolgende leden, met tussen haakjes daarachter de plaatsvervan gende leden: A. C. Dekker (J A Eggermont) A. Hooyenga (J. J. C. Geluk) N. H. N. Jansen (A. B. Ha rold) en Th. P. Ruijgvoorn (J. G. Smit). Hieruit blijkt, dat de vroegere OR-leden alleen als plaatsvervangers zijn aangewezen. Van de zijde der Onderneming (Hoogovens) zijn aangewezen: Mevr. Mr. E. L. de Jongh; T. J. Oskam, P. Slagter en mr. S. Tjalsma. In het schrijven wordt gesteld, dat de afzender van de brief geen bezwa ren heeft tegen de hierboven ge noemde samenstelling. Aangetekend wordt, dat bij de goedkeuring van deze samenstelling van de OCUZ door de daartoe aangewezen commis sie uit het bestuur van de Bedrijfs vereniging werd aangetekend, dat „in de toekomst” bij de samenstelling van een nieuwe OCUZ de voordracht van de Ondernemingsraad tenminste een weerspiegeling dient te zijn van de verhouding georganiseerden en on georganiseerden binnen de Onderne mingsraad. SANTPOORT. Twee vijftienjarige jongens uit Amsterdam zijn gisteren in Santpoort aangehouden nadat zij nabij het station Driehuis-Westerveld een vrouw van haar portemonnee hadden beroofd. De vrouw vroeg assistentie van de politie aan, die met een signalement op zoek ging in de buurt. De jongens werden gesignaleerd op de Van den Vondellaan en ingerekend. Zij hebben inmiddels bekend. VELSEN-NOORD. Bij Van Gelder Papier Velsen was het woensdag voor een van de meest bekende figuren aan het bedrijf, de heer H. Schuller, directie- chauffeur, een ware feestdag ter gele genheid van zijn veertigjarig dienstver band, waarvoor hem en zijn echtgenote in de morgenuren een zeer hartelijke ontvangst werd bereid in het directie- kantoor door de heren ir. A. H. Stomp, bedrijfsdirecteur Velsen, P. V. Pilz, hoofd personeelsdienst en mejuffrouw A. L. Hol, directie-secretaresse, van wie de meeste opdrachten uitgaan. Thans is wel een brief binnengekomen waarin gesteld wordt dat het beroep niet ontvankelijk is verklaard; doch over het andere verzoek wordt met geen letter gerept. En dat terwijl de betrok kenen in hun brief aan de bondsraad hadden gesteld: „De kwestie hier in het geding, zijn zowel inhoudelijk als procedureel echter zo principieel en gaan zover uit boven het belang van de uit hun lidmaatschap ontzette leden, dat wij bij u met klem willen aandringen op de instelling van een commissie, die deze kwesties onderzoekt.” vroegere bekende grote blauwe Van Gelder-wagens en in 1955 officieel zijn huidige functie kreeg toegewezen een persoonlijk cadeau en voor mevrouw Schuller een fraaie toiletset. Marjan, Gr. Yarmouth; Akti, Terneu- zen; Bobody, Terneuzen; Katarina, Le Havre; Holstentor, IJmuiden, Cont. Plat; Muhlentor, IJmuiden, Cont. Plat; Nor- beek, Delfzijl; Tor Anglia, Gothenburg; John Jonas, Cont. Plat; Pelindaba, Rot terdam; Vortice, Cont. Plat; Louise, Delfzijl; Altair, Hamina; Lovina, Sharpness; Rijnstroom, Harwich; Cumu- lis, Milford Jean, Londen; Swindregt, Hamburg; Gulffleet 11, Noordzee; Lisita, Monrovia; Kirstondijke, IJmuiden, Stet tin; Venus, Bergen. IJMUIDEN. Aan de woensdag- markt werd aangevoerd: 941 kg tong, 19 kisten tarbot en griet, 127 kisten kabel jauw, 1 kist leng, 330 kisten schol, 4 kisten schar, 1 kist hake, 94 kisten wijting, 42 kisten schelvis, 8 kisten ma kreel, 512 kisten diversen. PRIJZEN IN GULDENS Per 1 kg.: tarbot 9,28-8,14, grote tong 8,78-8,59, grootmiddel tong 10,35-9,84, kleinmiddel tong 11,26-10,50, tong één 11,98-11,03, tong twee 10,52-9,83. Per 40 kg.: leng 75, hake 74, kabel jauw één 108-84, kabeljauw twee 120-80, kabeljauw drie 110-80, kabeljauw vier 104-80, kabeljauw vijf 92-57, tarbot 246- 200, griet 250-149, schol één 61-57, schol twee 64-57, schol drie 130-55, schol vier 76-44, schelvis drie 57-46, wijting drie 80-27, makreel drie 45-32, schar 80-37, bot 20-15, steenbolk 42, poontjes 26-24. rode poon 84, haai 88-69, horsmakreel 8.60-7.20. Dure ruiterpaden, paaltjes met witte kop en dure bordjes verhogen nog de kosten. Wat betaalt de paardenliefhebber hiervoor? Niets! Tot voor kort was het de hondenbezit ters niet duidelijk waarvoor de door hun betaalde hondenbelasting werd gebruikt. Nu wel namelijk voor vier hondentoilet ten en grote borden „verboden voor honden”. B. en W., bent u bang voor een vermindering van inkomsten, indien u wat ieder weldenkend mens verwacht het strand verbiedt voor honden tussen de afslag en de pier? En vreest u dat de pachters het strand verlaten omdat zij hun hond niet meer mee mogen nemen? Of wilt u de geit en de kool sparen omdat de strandcommissie, waarin naar aangenomen mag worden toch ook strand- en huisjespachters zitten, onder ling verdeeld is om dit gedeelte voor honden te verbieden? Rest nog te vermelden dat in het paviljoen Parnassia altijd een waterbak gereed staat om de honden van de echte hondenliefhebers te drenken en dat het verbod voor ruiter en paard pas ingaat vijf meter voorbij dit paviljoen in de richting Bloemendaal. Hondenliefhebbers let op uw zaak. K. A. VOS IJMUIDEN.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5