In Oud-IJmuiden maakten bewoners zelf speelplaats voor kinderen Agenda Bartels zomert met z'n prijzen Aan Erasmus College slaagt 85 percent 1685. Bontmodehuis 395. DIICH BflRTÊLS In I J 'I met invaller Avondonderwijs kwam tot grote bloei BEVERWIJK Zomerprijzen voor de BontcoHectie '74-'75 VELSEN Gemeente werkte enthousiast mee 7 DONDERDAG 27 JUNI 1974 PLAATSELIJK NIEUWS 6 61 V eisen-IJ mui den Heemskerk Velsen-Noord HM Beverwijk Wijk aan Zee Stadsschouwburg (Van een onzer verslaggevers) lichtgewicht BURGERLIJKE STAND VELSEN Stijging 7/8 bisam naturel met leer IN EN Enige spec, aanbiedingen uit onze collectie: 3/4 lam jas met leer Koop uw bont bij de bontspeciaalzaak. Uit onze unieke collectie treft U een keuze van meer dan 500 bontmantels, waaronder talrijke speciale zomeraanbiedingen in de prijsklasse van f 395,— tot f 5800,-. 7/8 lamjas, 495.- lichtgewicht City AAN DE VELE verfilmingen van het klassieke drama „Quo Vadis” werd enige jaren geleden weer eens een nieuwe versie toegevoegd, welke thans van heden- tot en met woensdagavond in City zal worden vertoond. Zoals bekend speelt de handeling zich af tijdens Nero’s schrikbewind, op het moment dat Rome zich nog altijd koestert in de glans en grootheid van het middel punt der wereld. Maar reeds wordt het machtige imperium van binnen uit ondergraven door decadente en duivelse intriges. Politieke moor den, corruptie en wetsverkrachting zijn dan ook aan de orde van de dag. Beverwijk BIOSCOPEN Heemskerk HAARLEM Gemiddeld 85 per cent van de leerlingen van het Erasmus College slaagt erin na zware inspanningen het felbegeerde einddiploma te behalen. Een niet gering resultaat voor deze avond school, die nu vijfentwintig jaar be staat. De meeste leerlingen hebben immers overdag een werkkring, de vrouwelijke soms een huishoude lijke taak. Drie avonden per week moeten lessen gevolgd worden, ter wijl daarnaast nog tijd voor studie gevonden moet worden, ten koste van ontspanning en huiselijke ge zelligheid. Velsen-IJmuiden Ml Jgg DONDERDAG 27 JUNI gemengd (Door Herman Moscoviter) Huygens- Vrijdag 28 juni DONDERDAG 27 JUNI Vrjjdag 28 juni Films to Dtato Ve.lserwei er (ADVERTENTIE) GEEOL.EN: i Sociëteit Alpha,, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Vrijdag 28 juni Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. gemengd 12.15-13.15, Wagenweg 146 (bij het Westerhoutpark) Mp Haarlem Tel. 023-31 65 29 Lid Ned. Ver. v. Bontwerkerijen s hebben negen bewoners van de Bloem- straat en de De la Reystraat in Oud- IJmuiden (Sluiswijk) zich de afgelopen dagen ingezet bij opzetten van een nieu we kinderspeelplaats. Het stuk grond dat de De La Reystraat was vrijgekomen door de afbraak van vijf woningen was de bewoners een doorn in het oog en zij besloten de ruimte tussen de overgeble ven huizen te gaan gebruiken. Een scène uit het klassieke spektakel stuk „Quo Vadis” dat van heden- tot en met woensdagavond in City (Velsen) zal worden vertoond. aan de Zeestraat terecht met „Mondo Cannibale”, een variatie op „Mondo Ca ne”, eertijds een film, die het geweldig deed. In Kennemer Theater II wordt aan dacht besteed aan „Met jouw tanden in mijn nek” een film van Roman Polanski en Sharon Tate. 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9 12 en 13.30 -15.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. Luxor Theater (Breeatraat). 19 en 21.15 u.: „Zij noemden hem platvoet.” TENTOONSTELLINGEN Kennemer beeck, Vel-; van 19.30 aanvraag verwijk, tt DIVERSEN Vrljburcht (Vrljburglaan). 19.30 u. openbare raadsvergadering. IN DE MATINEE van zondag vormt de amusante tekenfilm „Geheim-agent Fred Flinstone” een vrolijke onderbre king voor al deze bloedige vechtpartijen. Waarschijnlijk zullen velen gebruik wil len maken van de gelegenheid de popu laire televisie-held uit het stenen tijd perk nu eens in een hoofdfilm te bekij ken. Progress-sociëteit, Const.Huygens- straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15.30-17.30 u. subsidiëring. Het had toen een afdelijg gymnasium en HBS. Daarnaast bestond een eveneens door de gemeente gesubsidieerde avondmulo, evenals een protestants-christelijke en rooms-katholieke avondmulo. De fusie tussen al deze avondscholen, in 1969, was van grote betekenis. De Stichting Kennemer Avondscholengemeenschap zou voortaan het hele avondonderwijs omvatten en bestaan uit de afdelingen gymnasium, atheneum, havo en mavo, door het rijk gesubsidieerd en onder de toepasselijke, door dr. P. H. Schröder, secretaris wan het bestuur, voorgestelde naam van Erasmus College. A. H. van TurenhoutVan Veelen, z., H. M. SpaandermanSonnemans, z., J. A. M. KlaverHolt, d., A. M. C. Otten Wesseling, z., A. C. van DrunenSchot huizen, z., A. T. HeppernerVan Roos malen, d., T. van de VeldeBak, z., M. W. S. M. Wit—Van Beek, d., P. M. A. van OpbergenVan Ewijk, z., N. van JelgerhuisVerschuren, z., W. P. Licht veld!Bouwmeester, d., A. Van Beelen Stoel, z., E. J. Kuiter—Jansen, z., J. A. M. van DijkBakker,d. OVERLEDEN: C. van den Heuvel, 86 jr., weduwe van J. Mooijboer, J. J. C. Migo, 44 jr., echtgenoot van: M. G. Bourgje, J. F. de Vos, 66 jr., echtgenoot van: P. M. Koone, J. W. Zanbergen, 84 jr., weduwe van: J. Bulsink, A. van der Steen, 82 jr., wedu we van: B. Kraaij. CLINT EASTWOOD, bekend door zijn talrijke harde westerns, speelt in „Mag num force” voor de afwisseling eens de rol van inspecteur Harry Calahan („Dir ty Harry”), die in deze functie de strijd moet aanbinden tegen de onderwereld. Hij ontdekt daarbij dat een deel van het politiekorps zich heeft verenigd in een soort „Commando des doods”, dat de gewoonte heeft aangenomen voor eigen rechter te spelen, wanneer de een of andere schurk erin is geslaagd onge straft te blijven. En als dit geen goede intrige is voor een spannende politiefilm dan zou wij het niet meer weten, vooral omdat op een verlaten vliegdekschip de macabere afrekening volgt. VERLEIDT de aansluipende Nero tot zijn afschuwelijkste laat het oude Rome in brand om Openluchtzwembad De Heerenduinen. Geopend tot 20 uur. Velserbad, Briniostraat, zwemmen van 16.30-17.30 uur. Centrale Bibliotheek Velsen, filialen Velsen-Noord, Wijkerstraat 177 en Zee- wijkpiein geopend van 19.00-21.30 uur. Boksclub De Ring, 20.00 uur les, trai ning en wedstrijd in gymnastiekzaal Os- sendorpschool, Wijk aan Zeeërweg. Stadhuis, 19.30 uur: openbare vergade ring gemeenteraad. In LUXOR het avontuur van de man met de stalen vuisten en het gouden hart: Bud Spencer in „Zij noemden hem Platvoet”. In eastmancolor en op super- breedbeeld tovert Spencer het imago te voorschijn van de Italiaanse politiein- specteur Rizzo, die de ambtelijke voor schriften laat voor wat ze zijn en op zijn manier strijd voert tegen de drug handelaren in Napels. Een strijd, die zelfs tot een schorsing leidt. Maar Rizzo zou Rizzo niet zijn als ook dit varkentje Oudheidkamer (Huize Schey- •rweg 2). Geopend op donderdag it 21.30 uur. Voor groepen op P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be- 02510-2512». VRIJDAG 28 JUNI Openluchtzwembad De Heerenduinen, geopend van 10 tot 20 uur. Velserbad, Briniostraat, zwemen van 6.30-8.00, 16.45-18.00 en 19.30-21.00 uur. Centrale Bibliotheek Velsen, Plein 1945 van 14.30-17.30 en 19.30-21.30 uur. Centr. jeugd- en tienerbibl. Willems- beekweg 96 van 15.30-17.30 uur. Sant- poort-N. Wüstelaan 79 van 19.00-20.30 jeugd, van 19.00-21.30 uur volw. Velsen- Noord, Wijkerstraatweg 177 14.30-17.30 en 19.00-20.30 uur. Zeewijk: 14.30-17.30 uur. DAN waanzin gril: hij steken, om in de plaats daarvan de nieuwe stad „Neropolis” te kunnen bou wen. De christenen krijgen echter de schuld van de brand en worden, in het circus „Maximus” voor de leeuwen ge worpen. Dan komt het volk in opstand en trekt op naar het paleis om de Eeuwige Stad van haar tiran te bevrij den. Nero laat zich doden door een slavin, waarmee tevens de verschrikkin gen een einde nemen. REGISSEUR Mervyn Leroy heeft om dit kleurrijke gegeven een spektakelfilm opgebouwd, waar alle gruwelijkheden het volle pond mee wordt gegeven. Voortreffelijk is hierin de griezelig-reële vertolking van de bezeten Nero door Peter Ustinov, daarbij knap geassisteerd door Robert Taylor (Marcus), Deborah Kerr (Lygia) en Patricia Laffan (Pop- paea). DE VERTONINGEN hiervan worden zondagmiddag even onderbroken voor „Chuka, de vrijbuiter”, een western vol gens het bekende recept met Rod Taylor als de vrijende, schietende en dodende revolverheld. BIOSCOOP City, donderdag en vrijdag 20 uur: „Quo Vadis” Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur: „Magnum force” DIVERSEN Beeckesteljn, Rijksweg, Velven-Zuid, Stijlka mers en oude gebruiksvoorwerpen, dagelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Fellson, Noordelijk Koetshuis, Beeckesteljn. Expositie van fotocollages van Henk Meijer, dagelijk te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat IJmulden, Elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur en na telefonische afspraak (02550-94159). Pleter Vermeulen Museum, Moerbergplant- soen 22 IJmulden. Dagelijk te bezichtigen van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Stadhuis Velsen, Plein '45, IJmulden. Dag. te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Niet op zater dag en zondag. Galerie >t Hart. Koningin Wllhelmlnakade 74 IJmulden. Vanaf vrijdag expositie van schil derijen en tekeningen van Jan Mlchel. Het ontstaan van het Haarlemse Avondlyceum is te danken aan particu lier initiatief. In twee herenhuizen aan de Wagenweg begon het zijn bestaan met een handvol leerlingen. Aan het eind van de veertiger jaren ging de gemeente Haarlem, overtuigd van het belang van dit avondonderwijs, over tot Het zilveren jubileum zal vrijdag 28 juni worden gevierd met een feestelijke bijeenkomst om half vier ’s middags in de aula van het schoolgebouw, Sportweg 9 in Haarlem (Lorentzlyceum). Dr. R. A. C. Hiksbergen zal dan een inleiding houden over zijn boek „Profiel van de avondlyce-st”. Na afloop houdt het be stuur receptie. Openbare bibliotheek. Wdjkerstraat- weg: 14.30-17.30 en 19-21.30 u. Donderdag 27 juni Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Vrijdag 28 juni door hem gewassen wordt. Zondagmid dag in het Beverwijkse theater een her nieuwd optreden van Tarzan, de onover winnelijke, die in het oerwoud van Afri ka een meedogenloze misdadigersbende bestrijdt. Een andere jeugdfilm kan men zon dagmiddag in het Kennemer Theater zien als daar om kwart over twee „Dik Trom knapt het op” over het scherm rolt. Voorts in dit theater „De amoreuze avonturen van Siegfried” en wie van een geheel ander soort genre houdt kan ook Al spoedig viel de keus op een speel plaats waarna met man en macht aller eerst de rommel werd opgeruimd, De gemeente was behulpzaam bij het be schikbaar stellen van zand en toen de grond eenmaal geëgaliseerd was en met behulp van sloophout was afgeschermd kon er gepraat worden over de verdere inrichting. Sindsdien vooral kwam het avondon derwijs tot grote bloei. Het aantal dicen- ten steeg tussen 1967 en 1974 van 35 tot 165 ,het aantal studerenden van 180 ot 1200, terwijl dependances tot stand kwa men in Velsen en Alkmaar. Uit die grote bloei bleek wel hoe groot de behoefte was aan deze onderwijsvorm. Ieder jaar melden zich meer leerlingen aan, jongeren en ouderen, die in hun jeugd geen kans hebben gekregen zich verder te ontwikkelen of die misschien wel de kans hadden, maar die verzuimd hebben, omdat hoofd en hart van andere zaken dan studieboeken vervuld waren. De groei strekt tot voldoening voor rector dr. G. van Zoest, de staf die hem terzijde staat en de docenten, die met grote toewijding het moeilijke maar boeiende werk aan het avondlyceum verrichten. Er werd besloten aan de gemeente toestemming te vragen de klimrekken van de President Krugerstraat te ver plaatsen omdat daar door de grote af braak bijna geen kinderen meer wonen. De gemeente toonde zich enthousiast en verleende opnieuw medewerking. Met veel moeite en inspanning van alle krachten hebben de bewoners de klim- en kiauterrekken geïnstalleerd, tot groot plezier van de kinderen die er - zo hoopt heel de buurt - nog lang gebruik van kunnen maken. Panoramiek was gisteren lekker bij de' tijd. Deze NOS-rubriek had de aandacht; op de NAVO gericht. Niet alleen op de. poppenkast van de dag in België, maar ook aandacht voor andere activiteiten van de Noord-Atlantische Verdrags Or ganisatie. Een filmpje over de noodzaak van de NAVO, waarin gewezen werd op het feit dat iedereen wel eens ruzie kan krijgen en landen dus ook. En wie ruzie krijgt, gaat vechten, was het uitgangs punt van de makers. Het aardige van zo’n filmpje is na tuurlijk wat je NIET TE ZIEN KRIJGT. Alleen de Russen zijn landveroveraars. bemoeien zich met de binnenlandse aan gelegenheden van andere landen. Dat Zal de Verenigde Staten niet gauw overko men (denk aan Indo-China). Wat er nyet de wapens van de NAVO wordt bereikt, is echter niet alleen het indammen van de mateloze veroveringsdrift van (ie communisten, maar ook het bedwingen van binnenlandse vrijheidsbewegingen (denk aan Turkije en Griekenland). Dit. was echter niet te horen in het propa gandistische rolprentje. Panoramiek zou Panoramiek niet zijn wanneer ze die accenten ook niet even had aangestipt. Via beelden van een demonstratie tegen de NAVO en in min dere mate via de woorden van Henk Neuman. Dat bracht de zaak weer in zeker evenwicht. Uit een studie, door de Dienst Kijk en Luisteronderzoek opgesteld, zou zijn gebleken dat er in Nederland bij het televisiekijkend publiek een vrij grote markt voor herhalingen van televisie programma’s buiten de gewone schema- tijd bestaat. Wat zo’n conclusie nou exact inhoudt, is niet helemaal duidelijk, maar het zal wel gaan om herhalingen van bestsellers, waardoor de nationale activiteit danig in het gedrang komt. Zo neem ik aan dat alle wereldkampi- oenschapswedstrijden van het Neder lands elftal er duidelijk voor in aanmer king komen, en dat Peyton Place, de Onedin Line en vaderlandse thrillers als Bartje, Merijntje Gijsens jeugd en Een Mens van goede wil, ook hoge ogen gooien. Nu bestaat er in omroepland een Werkgroep Uitgangspunten, die een tus sentijds rapport heeft uitgebracht waar in gepleit wordt voor meer zendtijd, waardoor herhalen voor de zuilen ge makkelijker wordt. Op het eerste gezicht een aardig idee. In tweede instantie geldverslindend en onnodig. Als u in dë zomer even tijd heeft om de rtv-gids të bestuderen, dan ziet u bij herhaling staan: deze serie werd eerder uitgezon den enz.; dit programma is een herha ling van, enz. Gisteravond werden we geconfron teerd met de Jonkvrouw van Avignon (NCRV). Eergisteren was het Accordeola (VARA). Vorige week was het West (VPRO). Geen omroep ontkomt eraan. Of wil eraan ontkomen. Wat is goedko per, in tweeërlei opzicht. Kwantitatief: je hoeft niets nieuws op stapel te zetten en kwalitatief: je neemt het beste of het middelmatigste om je goede wil nog eens te tonen. „Op veler verzoek”, zeg je erbij. Wanneer er herhaald moet worden, is zendtijduitbreiding niet nodig. Men kan in de zomer te kust en te keur herhalen. Dat gebeurt toch al. Jaar-in-jaar-uit. Wie vindt dat je niet moet herhalen in een seizoen waarin velen vakantie heb ben, kan er voor pleiten dat bepaalde programma’s die niet in serieverband hoeven te worden afgewikkeld (McCloud, De Commissaris, Columbo, Het Ziekenhuis, Mash, enz.) opschuiven naar de zomer en de herhalingen in het huis-gebonden seizoen te plannen. Ook wat betreft de inhoud van de losse- nummer-afleveringen is dat geen ramp. Maar ja, omroeppolitiek is vaak nog ondoorzichtiger dan de gewone politiek. Gelukkig maar, waar zouden we in Ne derland anders zo mateloos om kunnen lachen? Met veel enthousiasme (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Sig®

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7