Twee gewonden bij ongeval in Heemskerk IPn Betaling abonnementsgeld A a assistente ASSISTENT(E) HOOFDBOEKHOUDING Twee Hoogovens-medewerkers ontvingen ruim achttienhonderd gulden beloning „Bel Canto” heeft groots plan in uitvoering genomen vliegvakanties Wr met invaller NA CONCERT MET Openingstijden openluchtbad „ZANG EN VRIENDSCHAP V R IJ D A G 2 8 JUNI 1974 4 f o o (Van een onzer verslaggeefsters) (Door Herman Moscoviter) en HEEMSKERK CENTOUBI® I (Van een onzer verslaggevers) IBM® (Van een onzer verslaggevers) Abonnementen Administratie DAMIATE PERS B.V. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Beverol-fabrieken B.V. te Beverwijk, Pijpkade 28. voor de afdeling service. Wij denken aan iemand, die vlot kan typen en de nodige korrespondentie zelfstandig weet uit te voeren. Terwijl in William Shakespeare’s bloe derige verhaal Macbeth de koppen rijke lijk rolden op het ene net (KRO), zat de Evangelische Omroep met Camping ’74 op de andere lijn. Een groter contrast was bijna niet te bedenken: of je moest kiezen voor zwarte gruwel, of voor roze suikerspinsels. Indien gewenst kan ook een telefonische afspraak gemaakt wor den voor een mondeling onderhoud. Tel. 0251024644 toestel 23. Met gemaakte vakantie-afspraken zal rekening worden ge houden. Van links naar rechts de heren Van der Poel, Kloes en Starken. Op de voorgrond het monsterpotje, dat beide inzenders een totale beloning van f 1.850 opleverde. groot werkterrein open en gezien zijn groot enthousiasme zal hij de ontginning stevig ter hand nemen. Aan al onze kwartaalabonnees behalve aan die, die ons reeds machtigden tot automatisch afschrijven zijn de acceptgirokaarten voor het abonnementsgeld voor het 3e kwartaal 1974 plm. 10 dagen geleden verzonden. er in al ra h< (C de ze hi ge h< ge w in ov sii M hi at di di m.' he Ri zu ee ge Mi mi vo de ni' wc ro sic de lei be eet pl< In he wi da Rc he vo zij zei we pO Ve po vn mi en Kr be ge Bi ga: d< a S] w d. la w hi vv m di ai hi ei bi vi af w g< N VI f inl wa ho 1 vei eer tw we via dn dei 5 slaj wa me in. Ho Da de de we zoekt een CENTOURl VLIEGVAKANTIES - Zijlweg 142 - Haarlem Wij vragen op korte termijn: Het verhaal speelt zich af in Armenië, ongeveer 250 n. Chr., zodat Bel Canto het niet gemakkelijk zal krijgen met het verkrijgen van requisieten, vooral omdat volgens het origineel zelfs arena’s op de planken moeten verschijnen. Doch Bel Canto heeft meerdere malen voor hete vuren gestaan en is tot dusver alle problemen te boven gekomen. Een ander probleem is het simpele feit, dat men geen Callas of Beusekom kan aantrek ken, daarom moet nu uitgezien worden naar aankomende talentvolle solisten. Op de achtergrond sleepten enkele volijverige assistenten met het decor van Nader Bekeken. Alsof dat nog niet genoeg was, verscheen bij de uitreiking van de tweede prijs een losse hand in beeld, die de enveloppen met inhoud ongemerkt trachtte aan te geven. Ten slotte deelde een juffrouw met haar rug naar de camera’s vaantjes uit en laat ik dan maar zwijgen over de presentatie, want anders word ik nog onaardig ook. Waar ik wel over struikel, is de pre sentatie en inhoud van Camping ’74, dat deze keer rechtstreeks vanuit het bui tencentrum De Koerberg te Heerde kwam. Neem het onderdeel sportief, een vragenspel waarin vijf sportverenigingen elkaar ondervragen over hun verschil lende sporten. Daar zaten die afvaardi gingen, ongemakkelijk, met een groot naambord op schoot, terwijl ze vragen moesten beantwoorden waar elk redelijk denkend mens zich voor zou schamen. HEEMSKERK. Bij een ongeval op de Rijksstraatweg zijn vanmorgen twee personen gewond geraakt. Een 18-jarige Beverwijkse motorrijder was vanmorgen omstreeks 8.30 uur met zijn motor via de Rijksstraatweg onderweg naar Castri- cum, toen hij ter hoogte van de LTB zaadhandel een overstekende voetganger raakte. Beiden kwamen te vallen. De motorrijder werd met een hersenschud ding, de voetganger (een 39-jarige inwo ner van Heemskerk met een open beenbreuk naar het St. Jozefziekenhuis vervoerd. Leeftijd 1824 jaar. Geboden wordt: afwisselend werk goed salaris 13e maand 8% vakantietoeslag gepremieerde spaarregeling 4 weken vakantie. Verder heeft „Bel Canto” zeer grootse plannen. Medio januari hoopt men na melijk op te kunnen voeren de opera „Polito” van Donizetti. Het is een vrij wel onbekende opera, welke in de ijs kast is terecht gekomen als gevolg van de moeilijke bezetting. Zelfs de muziek was moeilijk in handen te krijgen, zodat men naar Italië moest reizen om de partituur over te schrijven. Op het exemplaar, dat men daar mocht lenen stonden aantekeningen van Maria Callas. IJMOND. Een totale beloning van achttienhonderdvjjftig gulden kregen de ze week twee personeelsleden van Hoog ovens voor hun ideeëninzendingen. Het waren de heren K. Starken uit IJmuiden en P. M. Kloes uit Beverwijk die uit handen van onderdirecteur productie ir. A. A. van der Poel respectievelijk be dragen kregen vau ƒ550,- en ƒ1300,-. girorekening heeft kunt u de voorzien van uw giroreke- VELSEN. Vanaf zaterdag zal het Velserbad gesloten zijn tot en met 18 augustus. Het openluchtbad „De Heeren- duinen” zal van maandag tot en met r'^ng elke week geopend zijn vanaf 4 au ’s ochtends. Op zaterdagen en «audagen blijven de openingstijden van ■t openluchtbad onveranderd. Voor directeur en regisseur Arnold Allons, die tevens directeur is geworden van „Zang en Vriendschap” ligt hier een Als ik schrijf dilettantisme, dan heb ik het niet over die vreselijke groepen met hun zoetgevooisde stemmen en zachte swingende muziek die de Blijde Boodschap brengen, waarbij de tekst „I love Jesus” niet op de voorkant van de trommel mag ontbreken. Laat ze maar rustig zingen. Dat geldt ook voor Ella Halma. Het is allemaal niet mijn genre, maar alia. We noemen Nederland toch een democratie? In het toneelstuk zegt Lady Macbeth tot tweemaal toe: „Wat gedaan is kan niet meer ongedaan gemaakt worden”. Dat leek me helaas van toepassing op de uitzending van de EO. Hoe kun je in zoveel minuten zendtijd, zoveel dilettan tisme ten toon spreiden? Die EO is er gekomen omdat een aantal mensen in Nederland de NCRV van het christelijke pad vond afdwalen. Er was in ons omroepbestel een mogelijkheid dat ze zendtijd konden claimen. Dat kan (op het ogenblik) niet meer ongedaan ge maakt worden. voor het in teamverband verzorgen en samenstellen van diverse periodieke overzichten. Vereisten: MAVO-diploma (w.o. Boekhouden). Gunstige secundaire arbeidsvoorwaarden. Schriftelijke sollicitaties worden gaarne ingewacht aan bovengenoemd adres t.a.v. de heer H. Bosdijk; telefonische informatie: 023—319322 toestel 156. Is dit een C-omroep waard? Moet ik naar zulk geklungel kijken? Dit is het niveau van de zendgemachtigde Melick- Herkenbosch of zendgemachtigde Dron- ten. Het is plaatstelijke televisie en geen draad meer. Dit is amateurisme voor duur geld. Wat gedaan is, kan niet meer ongedaan gemaakt worden, zei Lady McBeth. Je zou soms anders wensen. SANTPOORT Arts: A. J Th. van Wely, Hoofdstraat 268, telefoon 378510. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, telefoon 378284. Tot tien uur ’s avonds geopend en op zon dag gesloten, zie verder IJmuiden. Gezinsverzorging en bejaardenhulp Groene Kruis IJmond. Spreekuren leidsters;Dinsdag 11.30-12 uur, wijkge- bouw Wulverderlaan 51, telefoon 023- 376785. IJMOND. Het Opera-Koor Bel Canto uit IJmuiden en „Zang en Vriend schap” in Beverwijk geven samen in oktober concerten van opera-fragemen- ten en wel op 10 oktober in de Bever wijkse Vredevorstkerk en op 11 oktober in de Stadsschouwburg van Velsen. Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. J. van Mons- jou, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel 32240; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: J. C. A. Bakker, Bachstraat 7, Heemskerk, tel. 32484. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster M. Ruiter, Diepenbrock- straat 102, Heemskerk, tel. 32644. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: dinsdag van 10 tot 10.30 uur in het wijkgebouw aan de Jan van Scorelstraat 46, Heems kerk, tel. 32247. (Zie ook onder Bever wijk). Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging en bejaardenhulp: Jan van Bergenstraat 50c, Heemskerk, tel. 32340, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur; openbare lagere school De Sokkerwei, Oranje- laan 2, Castricum, tel. 02518-54321, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur. Wat een genoegen is het dan om die Engelse professionals te zien uithalen via Shakespeare. Alleen al de manier waarop MacDuff opeens dat afgehouwen hoofd te voorschijn haalt. Dan maar weer eens een keertje geen „eigen” pro gramma, maar een aankoop. Net als bij de VPRO die eerste aflevering van de serie „De man achter de film”. Liever geen woord Nederlands, dan zo’n gebrek aan inhoud en kwaliteit als de Evangeli sche Omroep gisteravond ten toon spreidde. Wij willen u dringend verzoeken steeds de acceptgirokaart te gebrui ken voor de betaling van de verschuldigde abonnementsgelden. Wilt u op de acceptgirokaarten geen mededelingen doen, de kans is zeer groot dat deze niet worden gelezen. 9-10 uur, wijkgebouw Andromeda- straat 3, telefoon 02550-13936. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag van 9 tot 11 uur, telefoon 02550-1888. Nader Bekeken, de actualiteitenru briek van de EO, gaf een herhaling van datgene waar ik bij Achter het Nieuws van de week al over struikelde. Mein dert Leerling vroeg buitenlanddeskundi- ge Aad Kamsteeg wat al dat gereis van Nixon had te betekenen. Er werd weer heel lief gedaan. Dan was er een onder werp over de tegenstelling tussen de milieugroep Noordoost-Veluwe contra rijkswaterstaat betreffende het aanleg gen van Rijksweg 50 door een natuurge bied. Leerling diskwalificeerde het on derwerp (en daarmee ook zichzelf) door erop te wijzen hoe oud dit item al was. Ten slotte bracht men nog het schaap scheren in beeld. Medische verzorging b Gebracht worden gedeelten uit Nam- bucco en La Forza del destino, om maar enkele te noemen. De koren worden begeleid door twee vleugels waaraan plaats zullen nemen Hans Broekman en Ronald Brautigam. BEVERWIJK. Protestants-Christe- lijke Scholengemeenschap „Hofflant” voor Ihno en Ito. Geslaagd: me.taalbe- werken-T-stroom: B3d: A. J. H. Blans- jaar, R. Blom, W. Castricum, A. Cramer, J. Dekker, M. C. Doll, R. ter Horst, H. de Jonge, R. Kolster, S. Mader, P. Nijsse, H. Peters, R. van Putten, M. v. Rande- raat, B. de Ruyter, T. J. Stam, R. Stave- nuiter, R. Visser A. v. d. Woerd, G. Bul- teel, R. W. Kleine, P. L. Bleyendaal, L. Noordzij, J. P. de Vries, R. A- Waarden burg, R. W. van Balen, A. Lubbers; B3a: R. J. Anker, J. J. H. Bastiaan, A. Bee vendorp, P H. H. Bekkema, W. Bennink, H. J. Booi, E. Castricum, H. Groenen, C. Jansema, A. L. Kloosterman, S. J. Krui- ze, T. B. van Leeuwen, W. van Maanen, A. J. v.d. Mast. B. Meyerink, E. Peters, L. A. B. Rumahroeson, M. v.d. Sluis, R. Smit, G. v.d. Veen, C. Visser. H. D. de Vrij; B3b: J. Bottenheft, A. Duyker, A. M. L. v.d. Griend. J. Groot, M. A. Israel, R. Koning, M. Krab, J. Krijger, G. Maarse. B. Mooy. P. H. M. Nieuwenhui zen, I. Pardo Rodrigues, F. Scholts, A. C. Schoon, P. J. de Vries, W. Wittendorp, F. Zwanenburg, Th. Zijl; B3c: J. Butter, A. Dekker, T. Dreyer, H. C. Edens, J. Gra vers, H. Hansen, N. Kieft, P. Lanson, F. IJMUIDEN. Gemeentelijke school voor Visserij en Scheepvaart, geslaagd voor examen scheepsgezel: B. J. van Dijk, P, Fontijn, J. van Gelder, Q. van Huis, E. A. de Jager, D. Kraayenoord, C. Jansen, F. van Laar, P. J. van Leeu wen, J. van Loon, C. Pals, A. v.d. Plas, G. Rooker, W. Verschoor, R. M. Zuydam. VELSEN-IJMUIDEN Artsen, van zaterdagmorgen 10 tot zondagavond 24 uur: J. de Vries, Ko ningin Wilhelminakade 78, Telefoon 14954; P. H. J. De Weerdt, Oosterduin weg 8. Telefoon 16158 en J. Noorda, M. K. Hofstedestraat 48, telefoon 15652. Apotheek: Apotheek Pleyler, Plane tenweg 52, telefoon 15348. Wijkverpleegsters „Groene Kruis”: Zuster J. Markerink en zuster C. van Ee, Linnaeusstraat 91, telefoon 16748. Wijkverpleegster „Wit-Gele Kruis”: Zuster J. de Vries, Hagelingerweg 48, Santpoort, telefoon 373566. Tandarts, alleen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: S. M. D. Jones, Luxemburglaan 525, Heemskerk, tele foon 02510-37935 Dierenarts: J. W. Baljet, Kenaupark 13, Haarlem, telefoon 023-131880. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuren da gelijks van 9 tot 10 uur in de Noord - straat 4, IJmuiden, telefoon 02550- 10661. Interkerkelijke Stichting Gezinsver zorging en Bejaardenhulp, Velserduin- weg 52 dagelijks van 9 tot 10 uur, telefoon 02550-11830. Federatie bejaardenzorg Velsen, Abee- lenstraat 1, IJmuiden. Elke dag spreekuur van 9 tot 10 uur, telefoon 03450-12464. Spreekuren van het soci aal adviesbureau voor Umuiden, elke dinsdagmorgen van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen 22; voor Velsen-Noord, elke dins dagmorgen van 11 tot 12 uur in het buurtcentrum „De Mei”, Geelvinck- straat 28; voor Santpoort, elke dins dagmiddag van 14 tot 15 uur in het gebouw „De Haven”, Schipbroekenweg 6, Santpoort-Noord: voor Umuiden- Oost, elke dinsdagmiddag van 16 tot 17 uur in het gebouw „In de Abeel”, Abee- lenstraat 1. Verder volgens afspraak met het bureau. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp Groene Kruis IJmond. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Takken, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 2, Velsen-Noord, tel. 23745. Voor de zelfde groep artsen wordt dienst ge daan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door C. L. M. Pernot, Vondellaan 34, Beverwijk, tel. 26820. Voor spoedgevallen houden deze artsen spreekuur op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond-Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waar genomen op zaterdag en zondag door L. J. J. Kester, Dommelsingel 2, Be verwijk, tel. 33300. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zon dagdienst in de periode van vrijdag 28 juni 17.30 uur tot vrijdag 5 juli 17.30 uur: de Heemskerkse apotheek, Kerk- weg 11, Heemskerk, tel. 33550. Dierenarts. Zie Umuiden. Tandarts. Zie Umuiden. In aansluiting op het voorstel van de heer Starken (werkzaam in oxystaalfa- briek 1) om voor het nemen van staal- monsters in de oxystaalfabrieken lichte re monsterpetten toe te passen, kwam de heer Koes (werkzaam bij de rese arch- en bedrijfslaboratoria) op de ge dachte om daarbij gebruik te maken van een zogeheten opzetpijpje. Hiermee wordt de gietstraal als het ware afge schild. De combinatie van beide ideeën leidde tot een aanmerkelijke verbetering bij het nemen van monsters en een besparing op materiaalkosten. De betaling kan op de volgende wijze geschieden: a. Wanneer u een acceptgirokaart, ningnummer en handtekening, opzenden naar de Girodienst. b. Wanneer u een bankrekening heeft, kunt u deze kaart, voorzien van uw handtekening, toezenden aan uw bankinstelling. c. Mocht u geen girorekening of bankrekening heb ben, dan kunt u de acceptgirokaart gebruiken voor contante betaling op elk postkantoor, of op een van onze kantoren. Oldenburg, P. Ooykaas, L. Paardekoper, G. C. Sluiters, J. N. Q. Stengs, T. v.d. Ven, R. N. Visser; me.taalbewerken-P- stroom: B3d: P. Belmer, A. J. H. Blans- jaar, R. Blom, W. Castricum, A. Cramer, C. Davidson, J. Dekker, M. C. Doll, R. ten Horst, H. de Jonge, R. Kolster, S. Mader, P. Nijsse, H. Peters, R. van Putten, M. van Randeraat, B. de Ruyter, E. Sluiter, T. J. Stam, R. Stavenuiter, R. Visser, A. v.d. Woerd; timmeren P- stroom: T3: H. F. A. de Lange, J. van Leeuwen, C. van Pel, G. J. Rutten, A. H. Scholte, R. A. A. Steenbeek, M. Tilgen- kamp, R. Tromp, W. G. Verkissen, C. J de Wit, J. C. Boekling, P. Gentenaar, P. J. G. Mekkes, C. M. Calkhoven; timme ren T-stroom: T3: J. C. Boekling, P. J. G. Mekkes, C. M. Calkhoven, D Bragt, F. Tax. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Spreekuren ie dere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moens- plein 10, Beverwijk. Stichting Samenwerkende Groene Kruis verenigingen. Weekenddienst: zuster C. J. Schout, Laan van Blois 74, Be verwijk, tel. 24569. Wit Gele-kruis. Weekenddienst: zuster J. Grootjes, Pelikaanhof 112, Beverwijk, tel. 34022. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. (Zie ook onder Heemskerk). Verloskundige. Waarnemend: mejuf frouw A. M. Bot, Wilgenhoflaan 33, Beverwijk, tel. 24161; eigen praktijk: mevrouw I. A. M. Skotarczak-van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976; vrij: mevrouw J. M. H. Krui- denberg-van Saaze. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 20545; spreekuren bejaardenhulp: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur en vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 20545 en 23180. D O oTl

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4