I GREENWOOD ZWOM TWEE TOPTIJDEN Ook voor Van Kessel geen circuit Agostini al goed gewend aan Yamaha ZEGE VOOR MATRA OP Achterstand van roeitop is FIDE verwierp eerder groter dan kleiner Fischer’s eisen Uitslagen TT Assen Sportbond wil geld van CRM Vijfde plaats schaakteam SPORTfF lï Leden Nicols en HCK voor beslissing Zeilzege Huibregtse ZELTWEG in Olympiade triomf op „eigen” ns Tegenvallende prestaties Enith Brigitha WORDT OBSESSIE VOOR VAN VEEN-KREIDLER OOK DAMES VERLIEZEN AANSLUITING „ASSEN” MAANDAG 1 JULI 1974 SPORT 16 0 - Giacomo Agostini acteerde op het Asser circuit als vanouds: een dubbele triomf in de zware klassen. Heather Greenwood: indrukwekkend. (Van onze sportredactie) ongekende spanning op het circuit van (Van onze honkbalmedewerker) 1 1 Volgens de voorzitter van de bond, oud-minister Schmelzer, is bij de con tacten met het Ministerie grote belang stelling gebleken voor het werk van de bond, die nog in de opbouwfase ver keert. Overigens zijn er door het Minis terie nog geen harde toezeggingen ge daan. De heer Schmelzer noemde een be drag van drie ton per jaar, dat nodig is voor een goed geoutilleerd organisato risch bureau van de bond. de cc- UTRECHT (ANP). De Nederlandse sportbond voor geestelijk gehandicapten hoopt dit najaar subsidie van bet Minis terie van CRM te verkrijgen voor het in het levenroepen van een gedegen organi satie, die de sportbeoefening door geeste lijk gehandicapten gaat activeren en coördineren en die deskundigheid op dit gebied wil aanbieden. mm HAARLEM. Dinsdagavond 2 juli hou den zowel de Raak Nicols als Aktie ’68 Kinheim een buitengewone algemene le denvergadering waar als enige punt op de agenda aan de orde zal komen een eventueel samengaan tussen de selektie- teams van beide verenigingen. De bestu ren stellen de leden voor de top te bundelen en verder de verenigingen Ni cola en HCK apart te laten voortbe staan. ASSEN. Alles leek er de afgelopen weken op te wijzen, dat de motorraces om de Grote Prijs van Nederland een evenement zonder weerga zouden worden. Geen enkele naam van betekenis ontbrak immers op de deelnemerslijst en de voor het wereldkampioenschap meetellende races eerder in het seizoen hadden al bewezen, dat de krachtverschillen aan de top kleiner waren geworden. De toenemende popu lariteit van de motorfiets had de rivaliteit tussen de merken weer aangewakkerd en al die factoren leken een garantie voor Drente bij Assen. SANTA CLARA (AFP). De 16-jari- ge Heather Greenwood heeft zaterdag op de tweede dag van de internationale zwemwedstrijden te Santa Clara, 24 uur nadat zij een nieuw wereldrecord had gevestigd op de 400 meter, zich ook op de 200 meter vrije slag ’s werelds snelste zwemster van dit moment gttoond. Zij zegevierde in de tijd van 2 mln. 5.73 sec. en tot de verslagenen behoorde ook onze landgenote Enith Brigitha, die als vierde aantikte met een tijd van 2 min. 6.76 sec. moeilijk seizoen voor me gaat worden”. De voorspelling van de Engelsman werd gedeeltelijk waar. Hoewel hij achter zijn stalgenoot Bonera de tweede plaats in het tussenklassement voor de wereldtitel bezet, lijkt het er sterk op dat Agostini de wereldtitel zal heroveren. De Oost-Duitse skiffeur Wolfgang Honig, winnaar van de Holland-beker. JO cc: 1. Herbert Rittberger (W-Dld), Kreldler, 9 ronden (69,34 km) 33.12,1 (gem. 125.306 km-u), 2. Henk van Kessel (Ned), Van Veen Kreidler, 33.26,5, 3. Jan Bruins (Ned), Jamathi, 33.31,1. Stand wereldkampioenschap: 1. Van Kes sel, 42 punten, 2. Bruins en Rittberger 23, 4. Kunz en Buscherini (Ita), 20,6. Graf (Zwl) 17. 350 cc: 1. Giacomo Augostini (Ita), Yama ha, 16 ronden (123,27 km) 49.36,5 (gem 149,093 km-u), 2. Dieter Braun (WD1), Ya maha, 49.56,4, 3. Patrick Pons (Fra), Yama ha. 50.15,6. Stand: 1. Agostini 60 punten, 2. Pons 26, 3. Rongerie (Fra) en Braun 22. 250 cc: 1. Walter Villa (Ita), Harley Davidson, 16 ronden (123,27 km) 50.23,0 (gem 146.799 km-u), 2. Bruno Kneubühler (Zwl), Yamaha, 51.06,6, 3. Kenny Roberts (Vst), Yamaha, 51.07,2, 15. Wil Hartog, Yamaha. Snelste ronde: Roberts in 3.05,8 (149,278 km-u: nieuw baanrecord). Stand: 1. Villa, 30 punten, 2. Kneubühler 24, 3. Pons 18. 125 cc: Bruno Kneubühler (Zwl), Yama ha, 14 ronden (107,86 km) (gem. 139.370 km- u), 2. Otello Buscherini (Ita), Malanca, 46.33,5. 3. Kent Andersson (Zwe), Yamaha, 46.34,9, 5. Jos Schurgers (Ned), Bridgestone. Snelste ronde: Angel Nieto (Spa), Derbi, in 3.13,5 (148,338 km-u: nieuw ronderecord). Stand: 1. Andersson, 52 punten, 2. Bu scherini 32, 3. Nieto en Kneubühler 27. 500 cc: 1. Giacomo Agostini (Ita), Yama ha, 16 ronden (123,27 km), 48.54,6 (gem 151.217 km-u), 2. Teuvo Lansivuori (Fin), Yamaha, 48.57,8, 3. Phil Read (Eng), MV Augusta, 49.23,0. Snelste ronde: Agostini in 2.59,8 (154,280 km-u: nieuw ronderecord). Stand: 1. Bonera, 45 punten, 2. Read 35, 3. Lansivuori 32. Zijspanklasse 1. Klaus Enders-Ralf En gelhardt (WD1), Busch-BMW, 14 ronden (107,86 km) 47.54,7 (gem 135,066 km-u), 2. Rolf Steinhausen-Karl Scheurer (WD1), Ko- mg, 48.11,9, 3. Siegfried Schauzu-Wolfgang Kalauch (WD1), BMW. 49.22,9. Snelste ron de: Enders-Engelhardt In 3.21,2 (137.852 km- u: nieuw record). Stand: 1. Schauzu-Kalauch 60 punten, 2. Schwarzel-Kleis 45.3. Luthringshausen-Hahn de Laga-roeiers de twee zonder Henk van Kessel, die inderdaad nog zeer riante uitzichten op het wereldkam pioenschap heeft, was wel verrast toen hij hoorde, dat Rittberger bijna zes se conden per ronde sneller was geweest dan tijdens de training. „Dan heeft hij waarschijnlijk iets ontdekt. Mijn eigen motor begon overigens steeds slechter te lopen”. Daarvan had Jan Bruins met de Nederlandse Yamathi nog bijna geprofi teerd. Vanuit het middenveld reed de Deventenaar via rondetijden die onge veer gelijk waren aan die van Rittber ger, knap naar de koplopers, van wie hij Van Kessel tot op vijf seconden bena derde. In het Yamathi-kamp constateer de Jan Bruins dan ook: „Als de wed strijd nog een ronde langer had geduurd, had ik Van Kessel nog gepakt”. de vier met stuurman Olympisch kampi oen. De veteranen Luynenburg en Stok vis vermeden angstvallig een direct tref fen met Grothuis-Van Woudenberg door precies andersom te starten: zaterdag in de twee met was er zilver, maar zondag zat er in de ongestuurde twee niet meer dan de zesde en laatste plaats in. Bij de grotere boten was de Nederlandse oogst gering: zondag werd de vier zonder van Asopos tweede achter de veel te sterke DDR en was er ook zilver voor Nereus in het kleine veld van de vier met stuur man. De sterkste Nederlandse vier, Du- dok van Heel, had niet ingeschreven, daar slag Martin van Vianen zich voor een militaire oefening moest melden. ROELOFARENDSVEEN. Gisteren zijn op de Braassem nationale zeilwedstrij den, verdeeld over twee weekeinden, af gesloten. De eindstanden in de diverse klassen zijn: Clipper: 1. Huibregtse, 2. Botterweg, 3. Janssen. Schakel: 1. Van der Krogt, 2. Braakman, 3. Bulk. Ing ling: 1. Peulen, 2. De Ruijter, 3. Hansen, Spankier: 1. Tijssen, 2. Roggeveen, Vau- rien: 1. De Voogt, 2. Van de Walt- Meijer, 3. Schaaf, FJ: 1. Van Schoten, 2. Lankrijer, 3. Van Noppen. Laser: 1. Meij er, 2. Spuij, 3. Kann. Stem: 1. Kraan, 2. Kuijper-Van der Duijn, 3. Broertjes, 16 vierkante meter: 1. Verhoef, 2. Breur, 3. De Ruijter. De Argentijn Carlos Reutemann vloog halverwege de race met flinke vaart uit de bocht. Zijn wagen vatte vlam, maar de Argentijn zag toch nog kans heelhuids uit de benzinebom tevoorschijn te ko men. De Italianen De Adamich-Facetti ein- digden met hun Alfa-Romeo kansloos op een tweede plaats nog juist vóór de tweede Matra-équipe van Beltoise en Jarier. ZELTWEG (SID). De Fransen Hen ri Pescarolo en Gerard Larrousse hebben met een Matra-Simca de 100 kilometer van Zelfweg (Oostenrijk) gewonnen. Gijs van Lennep kwam met de Zwitser Muller niet verder dan een zesde plaats. De race telt mee voor het wereldkampi oenschap merken. Ook voor de overige twee Nederlandse deelnemers aan deze wedstrijden, José Damen en Karim Ressang, was op deze dag geen succes weggelegd. Karim Res sang eindigde op de 200 meter rugslag heren, gewonnen door John Naber in ’s werelds beste jaartijd van 2.04.94, als vijfde in 2 min. 12.86 sec. Op de 100 meter vlinderslag dames tikte José Da men als achtste en laatste aan in 1.06.65, terwijl zij op de 400 meter wisselslag damens, gewonnen door de Italiaanse Novella Calligaris in 5.06.04, zevende werd in 5.12.74. In de series was zij tot een tijd van 5.11.69 gekomen. Heather Greenwood was in haar re cordrace op de 400 m. vrije slag (4.17.33) ruim twee seconden sneller dan Shirley Babashoff (4.19.94), de winnares van de 100 meter vrije slag in 59.0 sec. Op dit nummer had de Nederlandse Enith Bri githa in de series de beste tijd had gemaakt: 58.69 sec. Zij startte echter niet in de finale op de 100 meter vrij om zich geheel te kunnen instellen op de finale 100 meter rugslag, waarin zij als belangrijkste tegenstandster zou ont moeten de Canadese wereldrecordhoud- ster Wendy Cook. Enith Brigitha is er niet in geslaagd Wendy Cook te ver slaan. De Canadese zegevierde in 1 min- 5.73 sec.; Enith Brigitha finishte als tweede in 1.06.19 en als derde tikte de Amerikaanse Marian Graham in 1.07.43 aan. De Nederlandse rugslagzwemmer Ka rim Ressang reikte minder hoog. Hij eindigde op de 100 meter in de finale als zesde in 1.01.49, na in de serie 1.01.26 te hebben gezwommen. Winnaar werd de Amerikaan John Naber in 58.9 sec. voor Bruce Hardcastle in 59.48. NICE (ANP). Door in de laatste ronde van de Olympiade met 2-2 gelijk te spelen tegen Hongarije heeft Neder land in de eindrangschikking de vijfde plaats behaald. In deze laatste wedstrijd is fel gevochten. Hongarije zou door een overwinning Nederland nog kunnen pas seren. Alle vier partijen werden in eer ste instantie afgebroken in posities waarin de vier remises al waarschijnlijk waren. Dat is er niet uitgekomen. Al eerste wedstrijd van de dag, de 50 race, leverde een kleine tegenvaller op. Hoewel tijdens de trainingen reeds was gebleken dat de concurrentie van Henk van Kessel aanzienlijk was verscherpt, bleef de Nederlander toch favoriet voor de eindzege. De Duitser Herbert Rittber ger zorgde echter voor een grote verras sing door Van Kessel naar de tweede en Jan Bruins naar de derde plaats te verwijzen. In de races daarna waren valpartijen en motorische problemen, er de oorzaak van, dat de spanning verdween. De 500 cc-klasse vormde echter een uitzonde ring. Het draaide uit op een groot presti geduel tussen MV en Yamaha, dat door de Japanse fabriek grandioos werd ge wonnen. Assen werd echter vooral een triomf voor de Italiaan Giacomo Agosti ni, die niet alleen de voldoening smaakte in de zwaarste klasse zijn vroegere werkgever MV een nederlaag toe te brengen, maar er ook nog in slaagde de 350 cc-klasse op zijn naam te brengen. Voor Van Veen Kreidler begint Assen langzamerhand een obsessie te worden. In het buitenland werd door Jan de Vries de afgelopen jaren de ene Grand Prix na de andere gewonnen en zijn opvolger Henk van Kessel triomfeerde in zijn eerste seizoen op de snelle ma chine van de wereldkampioen al direct bij de grote prijzen van Italië en Frank rijk. De overwinning voor eigen publiek, die Jan de Vries nooit kon realiseren, was ook niet weggelegd voor Henk van Kessel. Tijdens de training had Thurow zich als de grootste concurrent aange diend, maar toen deze al in de eerste ronde door een ongelukkige valpartij achterop raakte, leek de weg naar de triomf voor Van Kessel van alle obsta kels bevrijd. De Italiaan toonde op het bocflitige circuit aan, dat hij de Yamaha nu al even goed beheerst als in het verleden de MV’s waarmee hij negen jaren lang moeiteloos wereldkampioenschappen verzamelde. Eerst won hij de 350 cc- klasse en daarna de 500 cc. Zijn teamge noot Lansivuori werd in de zwaarste klasse tweede. Read en Bonera kwamen niet verder dan de derde en vierde plaats. De Engelse titelverdediger kon zich aanvankelijk op de eerste plaats handhaven, maar toen Agostini als eer ste renner in Assen een rondetijd onder de drie minuten realiseerde, moest hij snel capituleren en zelfs de door hem als coureur niet hoog aangeslagen Lan sivuori laten passeren. AMSTERDAM (ANP) De internatio nale roeiwedstrijden van de Koninklijke hebben dit weekeinde op de Bosbaan in Amsterdam weer eens aangetoond dat de Nederlandse elite de kloof met Oost- Europa niet kleiner weten te maken. Integendeel. Was de achterstand van het nationale herenroeien tevoren al inge calculeerd, de matige prestaties van de dames die vorig jaar tijdens de strijd om de Europese titels in Moskou nog goed voor de dag kwamen deden de gezichten van de roei „bonzen” nog be- drukter staan. Van de twaalf dames- nummers eindigden er maar liefst tien in een Russische overwinning. De West- duitse Edith Eckbauer was zaterdag de beste skiffeuse en de sculsterscombinatie Nereus-Orca-Aagir-Gyas-Triton (met onder meer Ingrid Dusseldorp, Margriet Dubbelboer en Ans Gravensteyn) zorgde voor de enige Nederlandse verrassing door in de acht een dead-heat met de DDR (in een nieuw baanrecord) te be werkstelligen. De zilveren twee zonder van Moskou, Brasik-Klaasje, bleef zon dag in de voorwedstrijden steken. verloor geen partij, maar gezien zijn grote vaardigheid in tactisch dubbelzin nige situaties had, indien hij zich wat meer had laten gaan, zijn prestatie nog beter kunnen zijn. Ree was na afloop wat bedroefd, om dat hij te laat op de hoogte was geko men van de regel, dat als hij in de voorlaatste ronde tegen West-Duitsland niet had meegespeeld, zijn score vol doende was geweest voor een grootmees- terresultaat. Toch betekende dit toer nooi, evenals voor Enklaar, een groot lichtpunt na een periode van vrij zwak ke resultaten. Küypers was topscorer. Hij won elf van zijn partijen, verloor er twee en maakte niet eenmaal remise. De eindstand is: 1. Sovjet-Unie 46, 2. Joegoslavië 37*/s, 3. Verenigde Staten 36*/s (groter aantal matchpunten), 4. Bulgarije 36*/j, 5. Nederland 35’/«, 6. Hongarije 35. De Nederlandse schakers behaalden individueel de volgende pun ten: Timman 3'h (17 partijen), Donner 11 (16), Sosonko lO’/z (15), Ree 9l/i (13), Enklaar 8 (13) en Kuypers 11 (13). Een bittere pil voor Phil Read dat hij zijn jarenlange heerschappij in de zwaarste klasse aan het verliezen is. In de 350 cc-klasse kwam MV zelfs niet Niemand maakte zich nog ongerust toen de Duitser Herbert Rittberger in de eerste twee ronden met de Nederlander in duel ging, maar toen Van Kessel daarna terrein begon te verliezen en hoofdschuddend de pits passeerde, was het duidelijk dat hij een te rappe tegen stander had getroffen. Henk van Kessel later: „Wanneer ik erg veel risico had genomen, had ik Rittberger misschien bij kunnen houden. Maar wat heb ik eraan wanneer ik eraf val. Via deze tweede plaats heb ik mijn eerste positie in het klassement voor de wereldtitel toch kunnen vestevigen”. Bij de heren maakte de DDR de dienst uit met in totaal acht gouden plakken op de zestien onderdelen. De Oostduitsers hadde niet eens de sterkste roeiploeg naar Amsterdam gestuurd, want ook naar de regatta in Nottingham werden topequipes afgevaardigd. Zeer sterk was het optreden van de jonge skiffeur Wolfgang Honig, die ervoor zorgde dat de Holland-beker voor skif- feurs in Oostduitse handen bleef. Na een rustige start liep Honig steeds verder uit om meer dan tien seconden voor de Zwitser Isler door de finish te gaan. De Olympische kampioen Joeri Malisjef kwam er na duizend meter totaal niet aan te pas en werd slechts vijfde. Hij moest de enige Nederlander in de finale, Harld Punt van De Laak, nog laten voorgaan. De verbeten vechtende Hage naar bleef als vierde binnen handbereik van de Zwitsers Isler (tweede) en Ruck- stuhl (derde). De 22-jarige lichte skiffeur zal Nederland met Jan Bruyn vertegen woordigen in de drielandenwedstrijd NICE (AP). De internationale schaakfederatie (FIDE) heeft zaterdag geweigerd om de regels voor een twee kamp tussen regerend wereldkampioen Bobby Fischer en zijn uitdager overeen komstig de wensen van de Amerikaan te wijzigen. De FIDE sprak de hoop uit dat Fischer op korte termijn zal beslissen of hij zijn titel zal verdedigen. Weigert Fischer dan zal er automatisch diskwali ficatie volgen. De algemene vergadering van de FIDE schoof de smeekbeden uit het Ameri kaanse kamp om de wispelturige we reldkampioen zijn zin te geven met een ruime meerderheid terzijde en sprak zich uit voor het handhaven van de geldende regels. Fischer heeft zijn wereldtitel vrijdag opgegeven omdat hij niet ak koord wenst te gaan met het FIDE- reglement voor een tweekamp in 1975 tegen de winnaar van het laatste kandi datenduel dat gaat tussen de Russen Vik tor Kortsnoj en Anatoly Karpov. In eerste instantie besloot het congres Fischer 90 dagen de tijd te geven om van de dwalingen zijns weegs terug te keren, maar deze zin werd later geschrapt in de hoop dat op koretere termijn een oplossing mogelijk zal blijken. Een tweede, zij het verzwegen reden om geen duidelijk ulimatium te stellen is dat men wil vermijden de prikkelbare Fischer nog verder tegen de haren in te strijken. Jos Schurgers, die aan het eind van het vorig seizoen stopte, maar in Assen toch nog een keer wilde rijden, werd vijfde en dat was een indrukwekkende prestatie van de ongetrainde coureur. Toch vormt het voor de Haarlemmer geen aanleiding om door te gaan: „Ik kan het in verband met mijn werk gewoon niet doen. Dit was een aardig heidje voor een keer”. Evenals de resul taten van Bruins en Van Kessel vormde de klassering van Schurgers een uit schieter wat de prestaties van de natio nale coureurs betreft. Doordat Van Kessel het nationaal chauvinisme van de 125.000 toeschou wers niet kon bevredigen, was de hoofd rol in Assen weer volledig voor Agostini. Aan het begin van dit seizoen verklaar de Phil Read, de wereldkampioen in de 500 cc-klasse nog: „Ik denk dat Agostini wel een jaar nodig heeft om de overstap van MV naar Yamaha te verwerken. De motoren verschillen totaal van elkaar. Niettemin weet ik zeker dat het een Timman had tegen Portisch in een toren-eindspel een klein voordeel, maar nauwelijks serieuze winstkansen. Donner moest zich tegen Csom verdedigen, maar had weinig reëel gevaar te duchten en de partijen van Ree tegen Ribli, waarin Ree de gehele partij moeilijk had ge staan en die van Forintos tegen Enklaar, waarin Enklaar in tijdnood enkele ma len een duidelijke winst had gemist stonden bij het afbreken remise. Gisteren werden de partijen van Ree en Enklaar na een paar zetten remise gegeven, Timman moest na lang probe ren toegeven dat hij tegen Portisch niet kon winnen en Donner behaalde na een partij van meer dan negen uur de remi se die de vijfde plaats voor Nederland zeker stelde. De Sovjet-Unie was in dit toernooi oppermachtig. Anders dan vorige keer, toen de overwinning tot kort voor het einde nog niet zeker was, hadden de Russen hier een voorsprong van bijna tien punten. De goede klassering van de Verenigde Staten en Joegoslavië was te verwachten. De vierde plaats van Bulga rije, een zeer ijverig team zonder bril jante sterren is verrassend goed. En belangrijke factor voor het Neder landse succes was ongetwijfeld de uit stekende prestaties die Timman de afge lopen maanden heeft verricht. Timman was hier minder goed in vorm dan in zijn vorige toernooien. Toch was hij een onmisbaar lid van het team, omdat bij de nachtelijke analyses van afgebroken partijen de meeste en waardevolste idee- en altijd van zijn kant kwamen. Donner was in het begin niet erg op dreef, misschien omdat hij er niet aan gewend was aan het tweede bord te spelen. Later raakte hij in uitstekende vorm en behaalde een hoge score. So sonko werd in dit toernooi internatio naal meester. Hij speelde zeer solide, geen partij, maar gezien zijn europeanen. ook niet al gehecht. Zaterdag werden overigens tweede in stuurman, achter de uitnemend glijden de Westduitsers Berger-Auer, in 1972 in aan de start. De suprematie van Yamaha is in die klasse zo duidelijk, dat het Italiaanse merk de strijd pas weer durft op te nemen, wanneer de nieuwe vier cilinders klaar zijn. Terwijl door het falen van Suzuki in de 500 cc-klasse Yamaha alleen met de MV had af te rekenen, moesten de Japanners in de 250 cc-klasse een verrassend verlies incasse ren. Bij Amerika’s top-coureur Kenny Roberts leken de belangen van Yamaha in goede handen en dat geloof werd tijdens de training nog versterkt, toen de jonge coureur de snelste rondetijden maakte. In de wedstrijd deed Roberts hetzelfde, maar in zijn jacht op de snel gestarte Italiaan Walter Villa vergiste hij zich eenmaal behoorlijk en toen was hij met een zfvaar gehavende machine verder kansloos tegen de Harley-David- son. Bruno Kneubühler kon de Ameri kaan ook nog achter zich houden en werd knap tweede. De Zwitser zorgde echter in de 125 cc-klasse voor een nog groter succes, door verrassend de over winning te grijpen. l. 05.73, 2. Enith Brigitha (Ned.) 1.06.19, 3. Marian Graham (VS) 1.07.43. 400 m. vrije slag dames: 1. Heather Greenwood (VS) 4.17.33 (nieuw w.r.), 2. Shirley Ba bashoff (VS) 4.19.94, 3. Caren Hazen (VS) 4.20.30. 100 m. rugslag heren: 1. John Naber (VS) 58.9, 2. Bruce Hardcastle (VS) 59.48, 3. Mike McIntyre (VS) 59.48, 6. Karim Ressang (Ned) 1.01.49. De belangrijkste resultaten van de tweede dag zijn: 200 m. vrije slag da mes: 1. Heather Greenwood (VS) 2.05.73, 2. Shirley Babashoff (VS) 2.05.96, 3. Kim Payton (VS) 2.06.03, 4. Enith Brigitha (Ned.) 2.06.76, 5. Jo Harshberger (VS) 2.08.34, 6. Caren Hazen (VS) 2.08.66. 200 m. rugslag heren: 1. John Naber (VS) 2.09.94, 2. Bruce Hardcastle (VS) 2.06.35, 3. Steve Hardy (Can.) 2.10.71, 4. Paul Hove (VS) 2.12.58, 5. Karim Ressang (Ned.) 2.12.87. 400 meter wisselslag da mes: 1. Novella Callagaris (It.) 5.06.04, 2. Lis Hogan (VS) 5.08.66, 3. Leslie Cliff (VS) 5.09.0, 7. José Damen (Ned.) 5.12.74. 100 m. vlinderslag dames: 1. Teresa Wold (VS) 1.05.46, 2. Irene Arden (VS) 1.05.48, 3. Mag Gerken (VS) 1.05.60, 8. José Damen (Ned.) 1.06.65. Enith Brigitha had zich wel geplaatst voor de finale op de 200 meter rugslag, maar is hierin niet gestart. West-Duitsland Nederland Frank rijk, die over veertien dagen in München wordt gehouden. In tegenstelling tot vorig jaar kon bij de heren één Nederlandse boot als win naar naar het erevlot varen. De Delfte- naren Grothuis-Van Woudenberg waren in de twee met stuurman veel te sterk voor een matig bezet veld zonder Oost- Aan deze zege moet dan te veel waarde worden De belangrijkste uitslagen zijn: 100 m. vrije slag dames: 1. Shirley Babashoff (VS) 59.0 sec., 2. Heather Greenwood (VS) 59.04, 3. Kim Peyton (VS) 59.15. 100 m. rugslag dames: 1. Wendy Cook (Can.)

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 16