99 99 ORANJE HEEFT MÜNCHEN BEREIKT Kick Smit Geen acties meer vanuit Enorme partijen overleden Libanon medicijnen gestolen SPORTIEF RES b Md Het woord is aan waarin opgenomen de kennemer courant en het dagblad voor umuiden KOPPELBAZENPROBLEEM WEER ACTUEEL Verdacht gejuich 3.99 3.99 3.99 Zonnige perioden 1.39 f q JA? (Van onze redacteur in Washington) (Van een onzer verslaggevers) PALESTIJNSE BELOFTE: Alléén ’s maandags gesloten twintig pagina’s 2 Binnen- en buitenland 2, 3 Plaatselijk nieuws 4, 5, 6 KEURSLAGER Kastje kijken 6 Kunst 7 Economie 8 Beurs 8 Radio en televisie 9 Strips 9 Gezond en lekker bij elke broodmaaltijd AGFL - 6 Gen. Cronjéstraat 59 - Haarlem '■■nnniiiiimiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimii Woensdag 3 juli hopen wij u weer van dienst te zijn MAANDAG 1 JULI 1974 64e jaargang nummer 200 l.v.m. de voorverkoop- werkzaamheden zijn wij dinsdag 2 juli gesloten. Kantoor; Lange Nieuwstraai 427, IJmuiden Telefoon administratie 15437 en 16450 Redactie tel. 15389, na kantoortijd tel. 10709 Postgiro 273107 Postbus 18 Klachten bezorging 18.30-19.00 uur tel. 10519 OPGELET AUTO ITALIË B.V. Interieurverzorging D. SLECHT Heeremans van Leuven B.V. Nieuwe Gracht 78 - Haarlem Telefoon 023 - 319245 Weerrapporten Vreugde en leed in Tour ROTTERDAM De kans dat Nederland in augustus weer geconfron teerd zal worden met een nieuwe „vierhonderd-guldenactie”, begeleid door stakingen, moet niet denkbeeldig worden geacht. DINSDAG- EN WOENSDAG REKLAME r WASHINGTON Mevrouw Alberta King, de moeder van de vermoorde negerleider dr. Martin Luther King, is tijdens een zondag- morgendienst in de kerk van haar man in At lanta doodgeschoten. De aanslag werd gepleegd door een zwarte jongeman die blijkbaar in een vlaag van waanzin handelde. Tijdens de schiet partij werd nog een man gedood, en twee an deren gewond. BEIROET (Reuter) De leiding van de Palestijnse guerrillastrijders heeft volgens het Libanese blad „An Nahar” besloten, de militaire activiteit, die Israel zou kunnen be wegen tot vergeldingsacties tegen Libanon, te bevriezen. Thung verrast Wéér niet -f z* konditie-bouwers in het IO bekende blauwe pak. umnimimmiiimiiiiiimimiimimmi j 1 ^-1 '4. de IJmuider Courant Hoofdredactie: Jos L. Lodewijks, E. Koning Uitgave Damiate Pers B.V Directie- Mr H C van der Mije. U P Stuurman Abonnement - bij vooruitbetaling - f 10,90 p. mnd., f 31,35 p. kwartaal (p. post f 36,— p. jaar f 123,20, (p. post f 141,—). Losse nummers 50 ct. Moeder ds. King Kans op herhaling doodgeschoten 400-guldenactie dan het olievlek het land over (Van onze sportredactie) ^AAAAAAAAA/VVVVVVVAA/VWVA^^VtAAA/VWVWUWVVVV Haarlem NU Deze krant bestaat uit Weersverwachting van Beverwijk KNMI tot dinsdagavond: NU AAN HET STRAND Plein 1945 53 - Umuiden Telefoon 1 10 16 Het district Rotterdam van de Indus- tr-ebond-NVV heeft aan de Loontechni- sche dienst van het ministerie van socia le zaken en aan de officier van justitie een lijst gezonden van bedrijven, waar volgens deze bond op grote schaal kop pelbazen werkzaam zijn. Noord-Hollands grootste collectie klassieke meubelen vindt u bij Abel Herzberg: Niet de gewetenloze is de wreedste; hij die zijn geweten moet smoren om zich te hand haven, hij is de wreedste. 1 kilo GEHAKT van 6,58 100 gram supermalse BIEFSTUK blanke HAMLAPPEN 500 gram van 5.39 Castrol GTX 2,99 p. b. Alle auto-uitlaten 30% Alle Fiatparts 10 tot 50% Jansweg 47 - (32 02 32) Breestraat 100 - 102 Telefoon 02510- 2 79 51 Voor de Frisol-ploeg in de Tour de France was het afgelopen weekeinde er een van gemengde gevoelens. Za terdag zorgde Henk Poppe voor dolle pret door in Plymouth de eerste Ron- de-etappe op Engelse bodem te win nen. Daarmee contrasterend was het verdriet van gisteren over het uitval len (na een valpartij) van de nationale wegkampioen Cees Priem. UTRECHT. (ANP) Bij de Onderlin ge pharmaceutische groothandel (OPG) in Utrecht is een enorme partij valium- en libriumtabletten ter waarde van ruim vier ton spoorloos uit het magazijn verdwenen. Het gaat om 2600 doosjes valium en 1400 doosjes librium die in totaal vier miljoen tabletten bevatten. Volgens het bedrijf kan de partij kalmeringstabletten al sinds 10 mei verdwenen zijn. Eerst dezer dagen werd de vermissing ontdekt. Het is de Utrechtse politie vooralsnog een raadsel hoe de tabletten verdwenen kunnen zijn. Er zijn geen sporen die wijzen op een inbraak. Ook in het afgelopen weekeinde vond in Utrecht een grote geneesmiddelen diefstal plaats. Door simpelweg een ruit je in te drukken zijn inbrekers een loods binnengedrongen waar maar liefst 22.400 kilo aan geneesmiddelen lag opgeslagen. Het is nog niet duidelijk wat er vermist is. Evenmin is het de politie bekend om wat voor geneesmiddelen het precies ging. Het lijkt wel of de Braziliaanse ploeg hier de hemel om geluk smeekt. Na tuurlijk is het maar een momentje tijdens een training maar geluk zullen de mannen woensdagavond wel moeten hebben. malse PAARDEBIEFLAPPEN 500 gram Het feit dat het personeel in dienst van deze koppelbazen veel meer ver diende dan het personeel in vaste dienst van met name de scheepsbouw- indus trie vormde in 1970 de directe aanleiding tot hevige arbeidsonrust en de „vierhon derd gulden actie”, een actie, die zich Ofschoon het resultaat van president Nixons bezoek aan de Sovjet-Unie tot dusver blijkbaar niet aan de verwach tingen beantwoordt, heeft het Ameri kaanse staatshoofd er in ieder geval een bemoedigende ervaring voor eigen ge bruik uit gehaald: het Russische publiek heeft hem herhaaldelijk massaal toege juicht en zelfs met Amerikaanse vlagge tjes toegewuifd. Er is een tijd geweest dat het bezit van een Amerikaans vlag getje in de Sovjet-Unie de doodstraf opleverde, dus er is daar wel iets veran derd. De stellige indruk bestaat nu, dat een weigering om met een Amerikaans vlaggetje langs de weg te gaan staan, eveneens de doodstraf oplevert. De toejuichingen waren goed georga niseerd en maakten duidelijk dat de Sovjetrussische leiders deze Amerikaanse president liever niet zouden willen rui len voor een andere. Zij kunnen blijk baar met hem alle kanten uit, nu hij thuis zo zwak staat en in het buitenland tot allerlei concessies bereid is om zijn positie te verstevigen. In de Verenigde Staten bestaat de reële vrees dat Nixon in deze situatie te veel geeft en te weinig eist. Hij sluit verdragen en maakt af spraken buiten de parlementaire in spraak om, en ook buiten de bondgeno ten om, die maar moeten afwachten wat de twee machtigen in Moskou met de grondslagen van „de wereldvrede” uit spoken. Het ergste is dat men er niet van opaan kan dat Nixon na terugkomst eerlijk vertelt wat er allemaal is bekok- Behalve Cees Priem was ook Piet van Katwijk betrokken bij de val partij, die kort voor de finish van de derde Touretappe in St. Malo plaats vond. Hij liep een lelijke wond boven het linkeroog op. later als een uitbreidde. Volgens districtsbestuurder A. Schave- made van de Industriebond is het niet van veel beian. cf de tussenpersonen, die personeel aan de grote bedrijven uitlenen koppelbazen worden genoemd of onderaannemers. „Wij constateren, dat er met name op de grote bedrijven onrust begint te ontstaan omdat het personeel dat via derden werkzaamhe- ther King de vaste predikant is en waar zijn beroemde zoon zelf ook vaak pre dikte. Kort na de aanvang van de dienst stond de dader tijdens, of kort na het gebed op en begon met twee pistolen in het wilde weg te schieten. Mevrouw King, die orgel speelde, werd dodelijk getroffen en overleed korte tijd later in een ziekenhuis. De familie King verloor al eerder, behalve Martin Luther, nog een tweede zoon. De dader is de 21-jarige Marcus Way ne Chenault uit Dayton. Hij zei dat hij „opdracht van God” had om Martin Luther King sr. te doden, maar in plaats daarvan diens vrouw had gedood „omdat die het dichtste bij was”. Chenault is in staat van beschuldiging gesteld wegens dubbele moord. De opslagruimte is eigendom van het transportbedrijf „Correct Expres", een onderneming die gespecialiseerd is in het vervoer van geneesmiddelen en medische instrumenten. In de loods werd door de inbrekers een enorme ravage aangericht. Dozen met medicijnen werden openge rukt en de inhoud werd over de grond gesmeten. De schade is waarschijnlijk groot maar over het schadebedrag kon de Utrechtse politie vanmorgen nog niets medelen. De twee Nederlandse deelnemers aan het he’-enenkelspel op Wimble don zijn nog altijd in de strijd. Van Okker (via winst op Drysdale al in de vierde ronde) was dat te verwachten, maar van Rolf Thung, die zich via de Amerikaan Mayer naar de 4erde ron de sloeg, zeker niet. Zijn optreden tot du^\er Js vergassend go^d. De geschiedenis blijft zich herha len Het Nederlandse motorlegioen mag op het circuit van Drente in Assen blijkbaar geen landgenoot als winnaar zien finishen in de 50 cc. In voorgaande jaren lukte dat Jan de Vries nooi en zaterdag zag ook Henk van Kessel, de gedoodverfde wereld kampioen in de lichte klasse, geen kans als eerste te finishen. bij de kerkgangers voor de gebruikelijke ochtenddienst in de Ebenezer Baptist Church, waar de vader van Martin Lu- Wij liggen in de baan van snelle oceaanstoringen waarvan er vanmorgen één passeerde. Van Ierland naderen luchtdruksty- gingen met opklaringen. Morgen kleine buienkans, meer opkla ringen en een na krachtig tot hard, weer afnemende westelijke wind. Overdag 16 tot 18 graden, zeewater 15 graden. Vooruitzich ten: slechte start van juli met onbestendig strandweer. Door een vrij simpel tot stand gekomen 2-0 overwinning op de DDR heeft het Nederlands elftal zich ver zekerd van een optreden in het Olympisch Stadion van München, waar komend weekeinde de beslissen de wedstrijden van het wereldkampi oenschap voetbal worden afgewerkt. De ontmoeting van woensdag tegen Brazilië moet uitmaken of Nederland zaterdag in de strijd om de derde of vierde plaats moet aantreden of een dag later in de finale. Overigens, is. met nog één ronde voor de boeg, al zeker welke vier landen om de prij zen gaan knokker Brazilië en Neder land uit groep A en West-Duitsland en Polen uit groep B. Nederland heeft tegen de nog regerende wereld kampioen Brazilië aan een gelijkspel genoeg om zich zeker van een finale plaats te weten. Het doelsaldo van de Oranje-formatie is beduidend beter dan dat van de Zuidrmerikanen. Een delegatie van de Palestijnse leger leiding heeft gisteravond premier Ta- kieddin al Solh van Libanon ervan in kennis gesteld dat de guerrillastrijders geen operaties meer vanuit Libanon zul len ondernemen en ook geen infiltraties zouden toestaan via de Libanees-Israeli- sche grens in Israel, aldus het veelgele zen Libanese blad. Deze toezegging zou deel uitmaken van een gecoördineerd Libanees-Pales- tijns beleid waarover overeenstemming was bereikt vóór het begin van de conferentie van de Verenigde Arabische defensieraad, die overmorgen bijeen komt. Officieel zijn de operaties van Pales tijnse guerrillastrijders vanuit Libanon sinds juni 1972 „bevroren” en wel krachtens een ongetekende schriftelijke overeenkomst met de Libanese autoritei ten. Zowel de Palestijnse als de Libanese functionarissen verklaren dat de guerril- la-aanvallen van de laatste tijd in noordelijk Israel in Israel zelf zijn geor ganiseerd. en donderdag onze bekende BIEFSTUKDAG HAARLEM. Vanmorgen is in Haarlem overleden de heer J. C- „Kick” Smit. Hij werd 62 jaar. Kick Smit kreeg nationale en zelfs internatio nale vermaardheid door zijn optreden als teruggetrokken linksbinnen in het eerste team van de HFC Haarlem en het Nederlandse elftal. den verricht meer verdient personeel in vaste dienst. Het verwijt van de werkgevers (de metaalwerkgevers hebben heftig gepro testeerd tegen de uitlatingen van de heer Schravemade, red.) dat wij de zaak niet in de Raad van overleg in de metaalin dustrie hebben gebracht, moeten wij af wijzen. Wij hebben de bedrijven erop gewezen, dat de „onderaannemers’ van nu over het algemeen dezelfden zijn als de koppelbazen van 1970. Wij hebben de werkgevers er ook op gewezen dat er arbeidsonrust begint te ontstaan. Het probleem is dat de Wet op de terbe schikkingstelling arbeidskrachten het be grip onderaannemer niet behandelt”. Als 13-jarige maakte hij reeds zijn debuut in. het seniorenteam van Geel Wit. Via Onze Gezellen, HBC en RCH belandde hij in 1934 -uiteindelijk bij Haarlem, waar hij tot 1950 speelde. In die periode droeg hij bovendien 29 maal het Oranjeshirt. Kick Smit maakte zijn debuut als international in '34 met een 9-3 overwinning op België en twaalf jaar later nam hij afscheid met een 8-2 nederlaag tegen de Engelsen. Na afloop van zijn glansrijke carrière als actief voetballer bleef hij tot kort voor zijn dood nauw betrokken bij de voetballerij; onder meer als trainer van Haarlem, Alkmaar, HBC. Aalsmeer en RCH en als leraar op het CIOS in Overveen. Daarnaast maakte hij zich op vele manieren verdienstelijk voor de voetbalclub Haarlem, die hem tot erelid benoemde, en de Afdeling Haarlem van de KNVB. Van laatstgenoemde organisa tie kreeg hij vorig jaar de Gouden Speld. Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Matige, aan de kust eerst nog af en toe krachtige westelijke wind. Minimumtemperaturen omstreeks 13, maxima rond 20 graden. Volgens ooggetuigen de dader eerder in de morgen deel aan een zon- dagsschoolklas en sloot hij zich later aan het

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 1