HAARLEM ROUWT LEVI’S VERLIEST KAPITAALSLAG OM KICK SMIT Tom Gorman maakte eind aan sprookje” van Rolf Thung p Hypocriet Derde plaats Amerikaan voor Ted Blom Tom Quinn Commandeur in geweldige vorm Overwicht van Haarlemse ploegen wordt duidelijker Schaakteam demonstreerde in Nice formidabele vorm coach Levi’s n Uw Kunstgebit voelt U de gehele dag niet! k BJORN BORG SLACHTOFFER VAN ROOFBOUW EDO STEVENT REGELRECHT OP KAMPIOENSCHAP AF SPORT DINSDAG -> JULI 1974 15 Tekort Naar buitenland -5 F Ik Acht spelers vertrekken (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) Henk Hut: „Verslagenheid”. Kees Akerboom: Toch Remington. THEO KLEIN (Van een wielermedewerker) Ted Blom: Ereplaats. (Van onze softbalmedewerker) dse de ese ran /er De ;en en ds an- :ien de de HAARLEM. Het overlijden van Kick Smit by de HFC Haarlem, de ver eniging waarvan hjj lid van verdienste was, grote verslagenheid gewekt. Kick Smit is nog tijdens het internationale jeugdtoernooi, dat Haarlem met Pinkste- ren organiseerde, voor de vereniging aktief geweest. Zijn gezondheid liet toen al te wensen over. Voorzitter Hut: „Wij zijn hier allemaal zeer geschokt door het heengaan van Kick Smit. Tenslotte is hij niet zo maar een lid. Zijn waarde voor de vereni ging door de jaren heen is bijzonder groot geweest. Kick Smit was een van de allergrootsten uit het Haarlem-verleden. Maar naast de verslagenheid is er toch ook een gevoel van opluchting, dat aan het enorme lijden van Kick Smit gedurende de laatste weken een einde gekomen is”. De crematie van Kick Smit zal donderdag plaatsvinden in Westerveld. Hoewel niet aanwezig, slaagde wereld kampioen Fischer er toch weer in ook tijdens dit toernooi de aandacht op zich te vestigen. Aanvankelijk was het de Rus Karpov, het grote Russische talent, die Spasski reeds fri een kandidaten- Levi’s tekende aanvankelijk tevens be zwaar aan tegen de overschrijvingsaan- vraag van Jaap Sluik naar Delta Lloyd. Het ziet er echter naar uit dat de club er in tweede instantie echter toch in zal toestemmen dat deze jonge speler het komende seizoen al voor zijn nieuwe veireniging uitkomt. Geen moeilijkheden zijn er verder meer bij de overgang van Standen: IA De Pinguïns 8-14, Aktie '68-Kinheim 8-12, ORWO-HCAW 9-12, UW 8-10, De Pino’s 10-10, Pirates 9-6, Westerkwartier 8-4, Odiz-Frogs 10-2. 1B EDO 10-20, Roef 9-12, Zuidvogels 8-10, FAK 8-10, De Geuzen 9-8, Hotaxn- Storks 9-6, Flying Petrels 8-4, EHS 8-0. iw aei ■nt G- 6,9 leze rei- trie. lol- be- arp. 'oor rla- het ?ede- in van echts toet- be- ge- rko- twee zine. die vrije voor ndse per stof- 'l de ste :on in land be- in ting die IHC de .71 .53 .87 .50 .00 .60 .82 .00 .25 .00 .75 .00 80 89 70 75 50 HAARLEM. In de ronde van Ven huizen voor amateurs legde Haarlemmer Ted Blom beslag op de derde prijs. Triomfator werd Matthé Pronk uit War menhuizen in 1.58.12 over de 80 kilome ter. Samen met de Alkmaarder Ruud Haller (lid van Kennemerland) was Pronk ontsnapt, maar Haller ging in een bocht onderuit en verspeelde daardoor zijn kansen. het brons hebben veroverd dat nu de Verenigde Staten ten deel viel met slechts één punt meer Een ongekende score behaalde Frans Kuijpers uit Eind hoven met 11 uit 13! Hij mag dan niet de allersterksten hebben ontmoet, ook aan een vierde bord kom je in de finale- poule geen zwakke tegenstander meer tegen. Een in het oog springende uitslag was de fraaie zege van Hans Ree op de „oude vos” Reshevsky evenals in dezelf de wedstrijd tegen Amerika de remise van Sosonko tegen Hoogovenwinnaar Browne. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM.-Dat de Nederlandse voetbalselectie in West-Duitsland grote triomfen viert zal weinigen zijn ontgaan. Het grote Nederlandse schaaksucces, een vijfde plaats in ede finale-poule van de 21ste Olympiade in Nice, heeft minder weerklank ondervonden. Toch is de pres tatie nauwelijks minder imponerend dan de combinaties die de voetballers op het groene veld de tegenstanders voorschote len. In het Zuidfranse Nice waren liefst 72 landen vertegenwoordigd waarbij het grote schaakland Rusland met de ka nonnen Karpov, Kortsnoj, Spasski, Pe trosjan, Tal en Kuzmin natuurlijk op permachtig was. Toch pakten de Neder landers met remises van Donner tegen Spasski en Sosonko tegen Petrosjan de luien een punt af. Quinn, die bij Levi’s Egon Steuer op volgt, heeft in achttien jaar coaching een aanzienlijke reputatie opgebouwd. Zuidvogels, dat op het werpen van Marjan van Ginhoven onvervaard ten aanval trok, kwam wel herhaaldelijk tot succes, maar zag toch geen kans de EDO-defensie definitief tot capituleren te brengen. Eindstand 2-0. Het nog steeds puntloze EHS is tegen het hoofd stedelijke De Geuzen heel dicht bij een overwinning geweest. De routine van De Geuzen was echter doorslaggevend voor de minimale 4-3 winst. (ADVERTENTIE) Geen vrees meer, dat de gebltsplaat van het gehemelte loslaat. Dentoflx, het speciale moderne poeder - 's morgens een weinig op de plaat gestrooid-houdt het gebit de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats. Geen on aangename smaak. Dentoflx verschaft U een gevoel van zekerheid bij het eten, lachen, spreken en niezen. U vergeet, dat U een kunstgebit heeft. Bij apotheken en drogis terijen. f. 2,83. Nederland werd in Nice niet alleen door de prestaties van Timman, Donner, Sosonko, Ree, Enklaar en Kuijpers als succesvol team in een aangenaam dag licht gesteld, ook de herverkiezing van Euwe droeg hiertoe bij, terwijl als be kroning op al dit goede nieuws nog eens de benoeming van Jan Timman tot in ternationaal grootmeester en Sosonko tot internationaal meester kwam. Nederland heeft zic4i ook als schaaknatie duidelijk in goede zin gemanisfesteerd. Het ligt in de bedoeling dat Quinn, afkomstig uit Greenville Carolina, mee zal beslissen bij de aankoop van nieuwe Amerikaanse spelers voor Levi’s. Levi’s levert met dit achttal het leeuwedeel van de transferbewegingen. De overige eredivisieclubs samen boeken slechts drie transfers: Emanuelson van Gerard de Lange naar Frisol, Tuinstra, van Typsoos naar Frisol en Van der Molen, van Nationale Nederlanden naar Remington. Van Levi’s a selectie bleven slechts’ vier spelers, Hagens, Kip en de gebroe ders Harrewijn bulten het transferge- woel. Zij zijn de enige probleemloze spelers die de nieuwe Amerikaanse coach Tom Quinn bij zijn aankomst half juli aan zal treffen. Door deze uittocht bereikt Levi’s een jaar nadat met groot machtsvertoon de derde nationale titel werd binnengehaald een absoluut dieptepunt. Het is duidelijk dat de club ver achter komt te liggen in de race van de spelers naar het grote geld. Martin Fijneman, vertegenwoordiger van sponsor Lévi-Strauss in het bestuur: „Het is uitsluitend een kwestie van geld. Vorig jaar begon het eigenlijk al. Toen Sa Hank Smith naar Delta Lloyd (de over eenkomst werd uiteindelijk in het afgelo pen weekend getekend) en de transfer van Paul van der Ree naar Remington. Hoewel het in theorie mogelijk is dat de spelers hun aanvraag voor 15 juli nog ongedaan maken, ziet het er niet naar uit dat zij die mogelijkheid zullen ge bruiken. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Levi’s heeft volledige overeenstemming bereikt met de Ameri kaanse basketbalcoach Tom Quinn. De 41-jarige coach van de University of South-Carolina tekende een contract voor één jaar. Half juli zal hij in Nederland arriveren. de Kinheimploeg verdedigend in het ge heel niet in moeilijkheden. Odiz, dat verdedigend een zeer zwakke indruk maakte, kreeg bovendien nog een lawine van honkslagen te incasseren, die ten slotte resulteerden in een verdiende 17-0 overwinning. Maar toen was Nederland al in de fase gekomen waarin het alles kon. De voorronde werd geopend met een jam merlijke 3-1 nederlaag tegen Oostenrijk, waarbij Jan Timman door Robatsch werd verslagen. Robatsch is zo’n groot meester waarvan je het gewoon vindt als hij van een andere grootmeester verliest, maar die zich prompt in de „kijker” speelt als hij een soortgenoot overtroeft. Een speler eigenlijk die in zo’n heerlijke positie verkeert waarbij goede uitslagen zijn waarde doen stijgen en minder goede resultaten nauwelijks afbreuk doen. Timman had dit toernooi toch niet z’n beste vorm te pakken (8‘/« uit 17.). Zo verloor hij ook nog van de Amerikaan Byene en de Rus Kortsnoi twee spelers waartegen altijd eer valt te behalen. Was Timman in zijn beste vorm geweest, wellicht zou Nederland Gisteren kwam tegelijkertijd vast te staan, dat Barry Leibowitz niet in Ne derland blijft spelen. Bij de Nederlandse Basketbal Bond is geen overschrijving van hem binnengekomen. Bovendien heeft er nog geen enkele vereniging bij Levi’s naar hem geïnformeerd. De hypocritie in de basketbalwereld viert hoogtij. Terwijl men in de basket- balbond met een stalen gezicht blijft spreken over „amateurs” worden spelers voor tienduizenden guldens verhan deld. Het kapitaal regeert, clubs met een laatste kruimeltje idealisme zijn ge doemd te verdwijnen voor het superieu re geld. Aankoopmethoden die zeer sterk naar chantage ruiken, zijn in het bas- ketbalwereldje geen uitzondering meer en temidden van dat alles doet de NBB of haar neus bloedt. Spelers met middel matige kwaliteiten en een vrij hoge leeftijd zijn in Nederland al gauw veel geld waard, om de doodeenvoudige re den dat er geen anderen zijn. Ze zijn er nooit geweest en ze zullen er waar schijnlijk niet komen. Tenminste niet wanneer de basketbalbond geen maatre gelen neemt om „handel” te beperken en uit alle macht te werken aan de oplei ding van de jeugd. Grijpgrage sponsors moeten gedwongen worden niet slechts naar snelle kortstondige successen te streven, maar tevens geld en tijd be schikbaar te stellen voor de vorming van de jongeren. Pas dan zal er sprake zijn van een kwalitatieve groei. Wat nu gebeurt, is het forceren van goedkope publiciteit, ten koste van het basketbal. ORWO-HCAW, dat verrassend met 2-5 van UW verloor moest de tweede plaats - recht gevend op promotiewed strijden - af staan aan Aktie ’68-Kin heim. Een bijzonder productieve week heeft de Pino’s achter de rug. De voor- uitgespeelsde wedstrijd tegen Odiz-Frogs leverde dankzij beter veldspel en grotere slagvaardigheid een 15-8 overwinning op. Ook de moeilijke uitwedstrijd tegen Westerkwartier werd met een maximum aan rendement afgesloten. De Pino’s, dat destijds de thuiswedstrijd door onerva renheid verloor, liet in de return, die met 7-4 werd gewonnen, duidelijk zien, dat de ploeg de laatste tijd aan inhoud gewonnen heeft. Aktie ’68-Kinheim heeft er tegen Odiz-Frogs geen twijfel over laten be staan, dat de ploeg terug is op weg naar de top. Binnen vijf innings werd Odiz ter slachtbank geleid. Met Ingrid Ruse- ler voor Karin Kort op de plaat kwam Rolf Thung en Tine Zwaan bereikten de derde ronde van het gemengd dub belspel door in drie sets te winnen van de Australische combinatie Perkins- Gregg: 6-4, 8-9, 6-1. match vermorzelde en daardoor in het Palais des Expositions bij afwezigheid van Fischer de grote trekpleister werd. Maar toen Fisscher liet weten dat hij zijn wereldtitel niet zal verdedigen op de condities die de FIDE heeft gesteld (10 overwinningen en maximaal 36 partijen voor de strijd om de titel) kwam het schrikbeeld van een tweede Reykjavik levensgroot aan de horizon. Het werd het gesprek van de dag, in de toemooi- zaal, bij de toeschouwers maar eveneens bij het eveneens in Nice gehouden FIDE- congres waar onze landgenoot Prof. dr. Max Euwe andermaal voor vier jaar de voorzittershamer werd toevertrouwd. Het was juist het gekritiseerde„gelijm” van Euwe geweest dat zijn voorzitters- stoel had doen wankelen. Het ziet er overigens niet naar uit dat de internati onale schaakwereld zich andermaal door was er nog geen sprake van een ver slechterde stemming in de ploeg De laatste maanden hebben wij bij de on- derhandellngen met de spelers bijzonder nare ervaringen opgedaan. Er wordt kei hard onderhandeld over de financiën. Wij zijn daar een eind in meegegaan, maar zo ver als sommige sponsors dat doorzetten willen we niet. De bedragen die soms door sponsors geboden worden zijn absurd. Ik zal geen bedragen noe men, maar als ik hoor dat Jan Jong bloed, de keepei- van het Nederlands elftal vijftien mille bij zijn club ver dient en ik weet welke prijzen er mo menteel in het basketbal omgaan, dan lach ik me te barsten”. HAARLEM. Aan het einde van de overschrijvingsperiode (ljuli) is vast ko men te staan dat Levi’s in totaal acht van de twaalf eerste teamspelers kwijt zal raken. Na Kales, Dompeling en Leibowitz hebben nu ook Smith, Van der Ree, Sluik, Ombre en Akerboom een overschijving aangevraagd. De over schrijving van Kees Akerboom is onge twijfeld het spectaculairst. De 22-jarige Haarlemmer leek na een eerste poging van het Bossche Remington (voorbeen EBBC) toch in te zullen gaan op een financieel verbeterd aanbod van zijn ou de club. In tweede instantie besloot hij echter alsnog een transfer naar Reming ton, de club van oud-Levicoach Jan Janbroers, aan te vragen. Zoals ver- waflht mocht worden laat Levi’s, dat nog tot het eind van het nieuwe seizoen een contract met Akerboom heeft, de sterspeler niet zomaar gaan. Het bestuur ondertekende zijn aanvraag op voor waarde dat Akerboom pas vanaf 15 juli van het volgend jaar voor de Braban ders zal mogen spelen. Hetzelfde geldt voor Walter Ombre, die toch de voor keur gaf aan de Rotterdamse landskam pioen Transol. Tom Okker plaatste zich met zijn Zuidafrikaanse partner Cliff Drysdale voor de derde ronde van het heren dubbelspel. Het duo versloeg de Austra lische veteranen Neale Fraser en Lew Hoad in vier sets: 6-1, 3-6, 9-8, 6-2. In de eerste ronde van het gemengd dubbelspel werden Fred Hemmes en No ra Lauteschlager in twee sets uitgescha keld door Amritraj-May (Ind-VS): 6-3 en 6-4. Pirates, dat vorige week van Aktie 68- Kinheim een gevoelige afstraffing kreeg, kwam tegen De Pinguïns aanmerkelijk beter voor de dag. Ondanks te veel veldfouten slaagde De Pinguins er niet in Pirates op een grote achterstand te spelen. Tegen een Pinguins zonder Ani- tra Vooys kon de Amsterdamse ploeg tot aan de vijfde inning de schade tot 3-1 beperken. Een hit van Toos van de Akker en fouten op klappen van Tinie Box en Els Huizing braken de laatste Amsterdamse weerstand. Eindstand 6-1. Van DEM trekken vooral Peter Huk- mans en Peter Appelman de aandacht van de technische mensen in de KNAU. Hurkmans beproefde na de teleurstelling van vorige week zijn geluk op de 800 meter. Hij kwam tot een bijzonder fraaie tijd van 1,55,6 waarmee hij achter Snoep en Litjens de derde plaats bereikte en slechts 0,2 sec. boven het op naam van Peter Appelman staande club- record. bleef. Peter Appelman kan ook op de 400 meter nu tot de sterkste junioren van het land worden gerekend. De nationale kampioen op de 800 meter bereikte in de finale van dit nummer een tweede plaats. De Beverwijker fi nishte in 50,6 en verbeterde zijn per soonlijk record (51,1 annmerkelijk. De Suomi-man Jan Commandeur kwam in zijn serie op dit nummer tot een tijd van 52,3 sec. en een vierde plaats. Voorts probeerde Sophia Verlaan het op dit nummer bij de meisjes, doch zij kwam niet verder dan een tijd van 66,0 In de verspringbak kwam zij tot 4.88 m. Theo van Kouteren toonde zich in Heiloo weer eens de snelste op de 1500 meter: 4,02,5. Bij de dames werd Tine Zwaan kans loos uitgeschakeld door de Argentijnse Raquel Giscafre, die met 6-3, 6-2 zege vierde. Noch bij de heren noch bij de dames werden verder geplaatste deelne mers uitgeschakeld. Enkele interessante achtste finales bij de heren zijn: New- combe-Van Dillen; Tanner-Rosewall; Gorman-Kodes; Okker-Metreveli. Thung vocht vanaf het begin vertwijfeld tegen de bizarre weersomstandigheden die normaal tennis volkomen onmogelijk maakten. Er kolkten zulke grillige wind vlagen over de banen dat de loop van de bal vaak op uiterst wonderlijke wijze beïnvloed werd. Die handicap gold ui teraard voor iedere speler, maar sommi gen zagen hun spelype er forser door aangetast dan anderen. Zo ondermijnde de wind Thung’s ge vaarlijkste wapen: zijn harde, diepe ser vice. Thung: „Ik heb een lange opgooi waardoor de wind er meer vat op kan krijgen. In normale omstandigheden had ik ongetwijfeld beter geserveerd, al wil ik niet beweren dat ik dan wel gewon nen zou hebben. Gorman speelde goed, hij was vooral razendsnel aan het net. Bovendien retourneerde ik slecht op zijn services. Nee, het zat er dit keer gewoon niet in. Mijn start in de eerste twee sets beloofde al weinig goeds”. Thung manoeuvreerde zich inderdaad snel in een moeilijke positie. Toch kwam hij in de eerste set uitstekend terug na zijn service-verlies. Hij pakte bij 1-2 Gorman’s service en hield de race tot 6- 6 vol, waarbij hij sommige van zijn service-games zelfs gemakkelijker won dan Gorman. Toen de Amerikaan echter met enkele gave returns opnieuw door Thungs opslag brak, was het gebeurd met de Nederlander (6-8). In de volgende twee sets kreeg Thung steeds grotere problemen met zijn servi ce. Hij sloeg in sommige games twee of drie dubbele fouten het totaal be droeg 14 terwijl Gorman het aantal gemiste opslagen tot 4 wist te beperken. Thung bleef voor ieder punt vechten, maar langzaam maar zeker vloeide het zelfvertrouwen weg uit zijn acties. Gor man hoefde zich dan ook over de afloop geen zorgen meer te maken: met twee maal 6-1 veroverde hij de partij. Hij zou ook bij gunstiger weeromstandigheden vermoedelijk de sterkste zijn geweest, maar hij mocht zich nu toch gelukkig prijzen, dat hij niet zoals Sandy Mayer de „echte” Rolf Thung tegen over zich had gevonden. De Zweed Björn Borg moest gisteren op onmiskenbare wijze ervaren dat hij de laatste tijd roofbouw op zichzelf heeft gepleegd. Zijn eerste woorden na zijn vernietigende nederlaag tegen El Shafei waren: „Ik ben blij dat ik mor gen meteen kan teruggaan naar Zweden, waar ik vijf dagen lang goed wil uitrus ten bij mijn ouders voordat ik weer naar Boston vlieg voor een toernooi. Ik ga het voortaan wat kalmer aan doen. Voor Wimbledon heb ik te veel gespeeld, maar ik kon niet weten dat ik zowel in Rome als in Parijs de finale zou halen. Volgend jaar zal ik een van beide toer nooien laten schieten”. Borg beleefde tegen El Shafei, een 26- jarige ervaren prof, een afschuwelijke afgang. De Egypenaar had evoren ad vies gevraagd aan Arthur Ashe en Ross Case die het spel van Borg goed kennen. Ze hadden hem verteld dat Borg op gras gemakkelijker te bestrijden is dan op Van het genoemde achttal zijn zij de enigen die volgend seizoen nog verplicht zijn voor de Haarlemmers te spelen. Het valt echter te betwijfelen of hun rende ment onder de gegeven omstandigheden nog groot zal zijn. Zij worden immers tegen hun zin vastgehouden door hun oude club; niemand kan hen echter verplichten in dat jaar ook goed te spelen voor datzelfde team. Een probleem dat in het komende seizoen ongetwijfeld zijn sporen in de formatie na zal laten. Fischer in de negatieve publiciteit zal laten verstrikken. Als de internationale schaakbond zich niet als een gesloten eenheid weet op te stellen staat zij aan de vooravond van een groot echec. Een merkwaardige woordspeling wil dat echec én op schaken èn op mislukking doelt. gravel. El Shafei: „Borg heeft nog te veel tijd nodig voor zijn volleys. Op snelle grasbanen kan dat fataal zijn. Bovendien is ook zijn service niet goed genoeg voor gras. Ik hield hem zoveel mogelijk onder druk zodat hij geen gelegenheid kreeg om in zijn ritme te komen. Daarbij kwam nog dat hij geen raad wist met mijn linkshandige servi ce”. (Van onze atletiekmedewerker) PAPENDAL. Een week na de nationa le jeugdkampioenschappen hebben de beste Nederlandse jeugdatleten elkaar weer ontmoet in de nationale jeugdwed strijd om de Coupe Nationale Nederlan den, die zaterdag op Papendal werd gehouden. Een van de beste prestaties op de rekortanbaan van het NSF-sportcentrum was zonder twijfel de magistrale zege van Olga Commandeur. Het zeer talent volle Suomi-meisje bracht op de 800 meter meisjes B een prachtige tijd van 209,7 sec. op de chronometers. Zij verbe terde haar Suomi-clubrecord met ruim 6 seconden! Omdat er een schreeuwend tekort is aan goede Nederlandse spelers stijgt de prijs door de komst van steeds meer kapitaalkrachtige sponsors schrikbarend. De hoogste bieder krijgt op den duur de beste spelers. En wat er gebeurt met de sponsor die niet met tonnen wenst te smyten ondervindt Levi’s nu. FQneman: „Voor ons is er al veel aardigheid af. We zjjn serieus van plan bij de Vereniging Sportsponsonering Nederland een klacht in te dienen tegen de ontoelaat bare praktijken van sommige sponsors. Daar moet iets tegen gedaan worden, wil de zaak niet helemaal uit de hand lopen. De kiemen voor het verval van het basketbal zijn al gezaaid, het ligt er nu nog maar aan hoe ver we ze op laten komen”. De sprint om de tweede plaats werd door de Amsterdammer Cor Leunis ge wonnen. De jonge Haarlemmer Hans van Leeuwen ging in de ronde van Zwijndrecht als vierde over de eind streep. Samen met Lunenberg had hij de grondslag gelegd voor een vier man sterk kopgroepje, waarvan Scheveninger Bert Pronk de snelste was. Hij reed de 100 km in 2.33.46. In de ronde van Warfum, die werd gewonnen door Bert Scheuneman uit Veendam, kwam Rhett van Trigt uit Hillegom op de vijfde plaats. HAARLEM. Het overwicht van de Haarlemse ploegen in de landelijke klas se wordt naar mate de competitie vor dert steeds groter. In de eerste klasse B is de titel van EDO nog slechts een kwestie van tijd. Tegen runner-up Zuid vogels kon EDO moeilijk tot scoren komen. De ploeg uit Huizen, die dit jaar in de landelijke competitie debuteert, bewees opnieuw een grote aanwinst te zijn. Dankzij de goede veldspel van de gasten, zag de thuisclub alleen in de tweede en zesde inning kans honkslagen van Sylvia Neddermeijer en Marja van Dusschoten te verzilveren. (Van onze sportredactie) WIMBLEDON Niet alleen Rolf Thung stapte gisteren als een gedesillu sioneerd man van een van Wimbledon’s grasbanen. Nadat de Hilversummer in de derde ronde kansloos was uitgeschakeld door de Amerikaan Tom Gorman (6-8, 1-6, 1-6), konden opzienbarende nederla gen worden geregistreerd van Bjorn Borg (tegen El Shafei) en Arthur Ashe (tegen zijn landgenoot Tanner) resp. als vijfde en achtste geplaatst. Vooral de uitschakeling van Borg schokte de meer dan 25.000 toesahouwers, die hun „lieve lingskind” een aangenamer afscheid had den oegewenst dan de blamerende neder laag (2-6, 3-6, 1-6) tegen de Egyptenaar El Shafei. Eigenlijk was Tom Gorman gisteren niet Thung’s belangrijkste tegenstander. l '4, 'ydj 't -/< H w ri

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 15