Voor snellere inzet in moeilijk terrein Brandweer-materieel versterkt met Range- en Land Rover Èdfevishal Inbrekers vluchtten Ongelukken in havengebied Nieuwbouw afbraak voor Diefjes liepen tegen de lamp Mr. W. Möger op non-actief Hans de Boer voorzitter CDA-fractie Kwart eeuw in dienst bij Hoogovens Bijvoorbeeld metjaponnen vanaf 59.- Wagenweg 94,Haarlem. I '1 il il I-1 ■’Tl p*’ NEGENENDERTIG AUTOMOBILISTEN REDEN TE HARD l PLAATSELIJK NIEUWS 5 "DINSDAG 2 JULI 1974 4 t- bv 76 VELSEN BEVERWIJK nd GEVONDEN VOORWERPEN OFFICIER VAN JUSTITIE: 1 BEVALLEN VAN EEN DOCHTER: SBÏwB WS3-42 SB' Ir L. 'mv i# V n- nd (Van een onzer verslaggevers) af id Dinsdag gearriveerd': Mandji, Rotter- Prijzen in guldens: s— ?d t- DE BESOMMINGEN WAREN: Wij schreven al dat geen duin de njirnniK- (Van een onzer verslaggevers) stand (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) :e- ■g- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Tijdens een vergadering is Hans de Boer uit Driehuis gekozen tot voorzitter van de C.D.A.-fractie in de nieuwe Velsense gemeenteraad. Waarne mend fractievoorzitter is W. Koopman. Als secretaris is gekozen N. E. A. M. Kreatzer. Verder is de heer Piet Zwaan benoemd tot fractiemedewerker. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De Haarlemse subsiti- tuut-officier van Justitie mr. W. Möger is sinds ongeveer twee maanden op non- actief. Dit zou het gevolg zijn van een conflictsituatie binnen het parket van de officier van Justitie, maar concrete in formatie was hier gisteren niet over te krijgen. schuimvloeistof of water indien men ver van een waterbron afzit, mee te nemen. Daarnaast is hij zeer geschikt voor ter- reinwerk. gius, beiden Velsen(Noord); T. W. Dek ker en M. A. Anthonissen, beiden IJmui- den. Beverwijk; Zaandam; dn ir. ek an gd 4: 21 at m a: at :n Controle aan de Laan der Nederlan den leverde acht verbalen op, aan de Zeestraat waren dertig automobilisten het haasje, terwijl op de Rijksweg een vrachtwagenchauffeur 110 km p/u reed terwijl daar een maximumsnelheid van 75 km p/u geldt. De Range Rover heeft een zes-cylin- der motor en deze wagen is geen duin te hoog. Rijdend op de weg kan hij 6‘/« ton trekken; door het geaccidenteerde (duin) terrein is deze auto nog in staat vier ton achter zich aan mee te nemen. Met het grootste gemak werden dan ook zondag middag de verbrande auto’s op hun vel gen uit de garageboxen in het Gulden- wagenpark gesjord. Deze nieuwe aan winst zal worden gereden door de offi cier van dienst, die zich naar een brand spoedt. In de wagen bevinden zich pers luchttoestellen en boeken welke mede delingen bevatten over gevaarlijke stof fen, welke men in gebouwen of in schepen waar brand is uitgebroken, kan aantreffen Verder: meet-apparatuur om explosiegevaar en radioactieve straling op te meten. In diverse gebouwen en uiteraard laboratoria wordt gewerkt met instrumenten, die als ze door brand aangetast wordenstraling kunnen ver oorzaken. De manschappen zijn bij een brand in een dergelijk gebouw of object dan ook uitgerust met een zogenoemde „dosis-meter”, een soort vulpen waarop men naderhand via een bepaald toestel kan aflezen aan hoeveel straling van geringe sterkte zij hebben blootgestaan. Verder kan de Range Rover ook uitste kend dienst doen om aanhangers met ONDERTROUWD: W. Holman en W. G. Huel, IJmuiden; G. J. Broek, IJmuiden en C. H. F. de Bie, Beverwijk; P. P. Chirigu en A. M. Droog, beiden VelsenfNoord); J. K. van Polanen en M. F. Mudde, beiden IJmui den; P. B. J. Asseler, Haarlem en M. B. Kocx, Santpoort; D. Jongeling, IJmuiden en Y. A. A. M. Martens, Velsen (Noord); N. A. Stil, Beverwijk en W. L. van Oosten, Velsen (Noord); J. P. H. Kurvers en E. H. P. van Beek, IJmuiden; P. G. M. Bakker, Haarlem en M. Fröger, IJ muiden; H. van Staveren, Amsterdam en A. J. Smit, Velsen(Noord); M. W. Grave- maker en J. H. Blok, beiden IJmuiden; A. T. G. Hillege, Santpoort en A. E. M. Jurna, IJmuiden; L. Koning en T. Lan- VELSEN. Tijdens een nachtelijke controle werden om vier uur twee Am sterdammertjes van 14 en 15 jaar aange houden, die op een bromfiets reden. Aan het licht kwam adt zij rondtoerden op een brommer welke in Castricum was gestolen, zodat het tweetal meegenomen werd naar het hoofdbureau en daar werd ingesloten. Mr. Möger was gisteren zelf niet be reid commentaar te leveren op het feit dat hij niet in functie is. Hij verwees naar het parket van de officier van Justitie. De hoofdofficder, tnr. J. L. An- dreae, bleek aanvankelijk ook niet be reid tot commentaar. Later gaf hij in OVERLEDEN: W. Best, 61 jr., echtgenoot van A. van den Kommer, IJmuiden. GEHUWD: H. H. Oostema-M. P. E. Meijer, IJmui den; J. Notmeijer-A. A. L. Leistikow, Amsterdam; J. H. van Someren-E. A. Thoms, IJmuiden; G. H. H. van der Linden-T. Spierenburg, Amsterdam; M. R. Vanenburg-M. L. Verbeek, Alkmaar; P. Duijst-J. C. Jonker, IJmujden; P. H. Kuijper-A. P. Jongsma, IJmuiden; E. Hol-Y. de Vries, Beverwijk; M. P. R. Suijkerbuijk-A. A. F. Jansen, IJmuiden; H. J. Polak-R. B. van Staveren, Uit hoorn; H. Stellingwerf-L. Schol, IJmui den; R. F. Paul-G. W. de Jong, IJmui den; J. J. A. Woudhuizen-E. D. M. Kleinman, IJmuiden; W. D. A. Kunz-H. Schager, Delft; L. H. D. Klaassen-L. N. Kok, IJmuiden. Beide wagens kunnen natuurlijk bij branden van enige importantie worden ingezet om mensen en materiaal te ha len. Zij zullen dus in de toekomst bij brand veelvuldiger in het straatbeeld te zien zijn. wagen te hoog is, maar ook door drassi ge bermen en land ploegt deze wagen, welke een hoge maximum sneheid kan halen, zich voort met het grootste ge mak. De nieuwe Land Rover zal worden uitgerust met een draagbaar spuitje en een aanhanger voor duizend liter water, zodat deze snel en gemakkelijk kan worden ingezet bij brand in een strand paviljoen of in een strandhuisjeen vanzelfsprekend ook bij duinbranden op voor de grote autospuiten moeilijk be reikbare plaatsen. De beide nieuwste aanwinsten van de brandweer voor het oefengebouw op het terrein van de Velser brandweer. GEBOREN: C. A. Postma-Brussel, IJmuiden; E. A. Maarschalk-Oosterveen, Velsen-Zuid; M. B. Alders-Klok, IJmuiden. BEVALLEN VAN EEN ZOON: M. Rozenhart-van Vuuren, Haarlem; M. Th. van Genderen-Jansen Hendriks, Haarlem. IJMUIDEN. In de afgelopen nacht hebben twee mannen gepoogd in te bre ken in het pand van Metaalunie aan de Piet Heinstraat. Omwonenden zagen hen echter aan het slot van de voordeur knutselen en alarmeerden de politie. Toen deze arriveerde waren de belde mannen echter al op de vlucht geslagen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Dietrich Oldendorf, Lules, IJmuiden; Es- tebrugge, Londen, IJmuiden; Rijnstroom, Harwich; Holstentor, Noordzee, IJmui den: Diligente, Shetland Islands; Geul- borg, Delfzijl; Marian, Vamemunde, Velsen; overleg met het ministerie van Justitie eien verklaring af. Deze luidt: „Interne problemen op het parket maken ’t op het ogenblik onmogelijk dat mr. Möger zijn functie uitoefent.” Mr. Andreae wilde deze verklaring niet verder toelichten. Hij deelde nog wel mee dat overleg plaats heeft tussen het ministerie, het parket in Haarlem en mr. Möger om de conflictsituatie op te lossen. Ook van de zijde van het ministerie wilde men niet toelichten waarover problemen zijn ge rezen. Als substituut-officier van Justitie behandelde tnr. Möger vooral de drugs zaken en Zaanse zaken. Hij trad ook op bij het kantongerecht in Zaandam. Daar wordt hij vervangen door de substituut- officier van Justitie mr. J. de Goederen. Het is bekend, dat de Santpoortse Dreef van de Hagelingerweg tot aan de oude Rijksweg eens zo verbreed zal worden, dat deze eenzelfde straatbreed te krijgt als het gedeelte tussen de Hagelingerweg en Santpoort-Zuid. Maar zoals zovele plannen ligt ook dit plan ergens goed opgeborgen in de stalen kasten van de dienst openbare werken, wachtend op het moment dat de finan ciën deze uitgave wettigen. Echter wil de gemeente beginnen zo dra de gelden gevoteerd worden. Dat betekent dat op dat moment niets meer in de weg mag liggen aan het realiseren van het voornemen en het is in het kader daarvan, dat nu is overgegaan tot de aankoop van de forse woning op de hoek, welke de naam Kennemerhof draagt. De eigenaar, de firma Maas moest dus een andere plek vinden om het bedrijf te kunnen voortzetten. Deze werd vlak naast de oude woning gevon den, waar op dit moment een kapitaal gebouw zijn voltooiing nadert. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsén, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen wor den afgeven. VELSEN. Een Range Rover en een Land Rover zijn de twee laatste aanwin sten van de brandweer. De Range Rover, een behoorlijke slag groter dan de Land Rover, heeft; men al door de gemeente kunnen zien rijden. De nieuwe Land Rover wordt nu ook in gebruik geno men. Deze laatstgenoemde is gekomen ter vervanging van zijn voorganger, waarvoor nu een nadere bestemming „te algemenen dienste,, wordt gezocht. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de maandagmarkt werd aangevoerd: 6980 kg tong, 170 kisten tarbot en griet, 1608 kisten kabel jauw, 48 kisten koolvis, 1386 kisten schelvis, 747 kisten wijting, 2567 kisten schol, 129 kisten schar, 1 kist haring, 425 kisten makreel en 163 kisten diversen. VELSEN. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: ring met sleutels, drie sleutels an koordje, étui met vier sleu tels, Lipssleutel aan ring, contactsleutel VW, armband, portemonnee met inhoud, roeiboot, kinderjas, fototoestel, konijn, bril, badtas met bikini en handdoek, ka- belslot met twee hangsloten, twee bank biljetten, plastic zak met truitjes en drie mantelpakjes, paar damesschoenen, bad handdoek en zwembroek, shirt, broekje en badhanddoek, slippers met rode bandjes, hond, damesbril in étui, jack met regenbroek, honderiem, parkiet, sjaal, kinderjack, armband met plaatje, kettinkje met kralen, bikini Claudia Strater prijst u nü gelukkig. GEBOREN: Marinus C. z.v. H. C. J. Deurloo en G. Hogendoom, Dennis z. v W. Peggeman en K. Heydemann, Marchien d.v. A. Wolters en C. Pruim, Eva M. d.v. B. Acosta en M. Quintero Cebrera, Neeltje M. E. d.v. B. Schelvis en M. Verhoef, Susanne V. M. d.v. H. P. Putter en S. V. M. Hoogeland, Sandra d.v. Minneboo en A. V. Smit, Marjolein B. d.v. L. J. G. Kroon en A. M. M. W. Baken, Karen d.v. J. F. Velserboer en M. M. B. van der Meij, Nicolaas M z.v. C. G. Martens en E. M. Smit, Brigitte D. N. d.v. M. P .N. de Rooij en P. C. Strookman, Jack z.v. C. M. B. van Eerden en G A. Koopman, Nils K. z.v. M. van den Brink en G. Kloek. ONDERTROUWD: A. Marchetti en E. K. van der Grijn, K. W. M. Vermeulen en H. M. van Bugnem, C. S. A. Klous en A. Duin, J. I. I. de Jonge en J. Postma, L. P. H. N. Krakau en M. A. Vis, R. v. d. Berg en E. W. Wunnik. GEHUWD: A. Houtenbos en Y. J. Tromp, J. J. Swart en G. Willems, G. P. Vinke en M. A. C. Niesten, J. G. Bobeldijk en C. de Vos, J. Kootstra en M. de Vries, G. Krom en M. J. A. van de Kamer, H. Fiege en R. Bruinsma, T. van Dam en W. M. Kroon. OVERLEDEN: N. Struwe, oud 87 jaren, A. G. M. van Halen, oud 75 jaren, geh. m. J. de Jager, J. P. van der Melj, oud 80 jaren, M. Lubbers, oud 55 jaren, geh. m. P. W. van den Hoorn, J. H. Vlek, oud 80 jaren, geh. gew. m. J. A. Schuijt, J. M. Schoort, oud 72 jaren, ongeh. Dinsdag vertrokken: Jean E, Londen; Levem, Londen, IJmuiden; Diabas, Cork; Maria Grabe, Goole, Zaandam; Irishgate, Whitby, IJmuiden; Artreus, Antwerpen. HD 115 f 15.600, KW 4 5.800, KW 11 10.900, KW 22 15.100, KW 24 28.300, KW 25 27.100, KW 29 10.300, KW 34 ƒ18.300, KW 49 f 10.300, KW 51 7.200, KW 55 10.900, KW 87 13.700, KW 88 f 24.500, KW 106 9.900, KW 152 7.100, KW 153 f 4.000, KW 174 6.700, KW 175 28.000, KW 185 9.300, KW 189 31.000, KW 195 f 9.900, KW 210 6.600, KW 213 9.600, KW 217 7.100, KW 221 10.000, KW 226 16.500, SCH 117 15.500, TX 8 11.000, VL 7 800, VL 34 ƒ250, VL 110 ƒ2.200, VL 112 ƒ220, VL 121 10.400, VL 131 ƒ4.500, IJM 9 ƒ15.900, IJM 23 20.700, IJM 29 7.000, IJM 30 14.600, UK 18 ƒ1.460. IJMOND. Deze maand zullen een entwintig personeelsleden van Hoog ovens hun vijfentwintigjarig dienstjubi- leum Vieren. Het zijn: W. P. J. van Haaren, organisatie en systemen; M. La- kerveld, bouwkundige buitendienst; S. Boer, railvervoer; J. A. Hirs, Mekog- produktie; N. C. Hogenes, huishoudelijke dienst; allen uit IJmuiden. G. J. Rijn- ders, koudbandwalerij 2; M. Visser, Me- kog-produktie; N. C. Hogenes, huishou delijke dienst; allen uit IJmuiden. G. J. Rijnders, koudbandwalserij 2; M. Visser, Mekog-technische dienst; J. van Eijk, mobiele vaklieden; allen uit Velsen- Noord. M. J. Goedhart, Mokog-techni- sche dienst; H. Koopmans, elektrotechni sche dienst sector warmwalserijen; mw. C. Duyn, huishoudelijke dienst; A. J. Ligthart, railvervoer; G. T. Willems, elektrotechnische en instrumentechni- sche dienst; allen uit Beverwijk. J. J. Aerts, werktuigkundige dienst; W. de Vries, havens; A. P. Gouweleeuw, weg vervoer; M. van Bodegraven, werktuig kundige dienst; allen uit Heemskerk. S. Verver, Mekog-huishoudelijke dienst; uit Limmen. J. Meijne, kooksfabriek 1; J. de Vries, kwaliteitsafdeling; beiden uit Bakkum. G. E. P. Koster, algemene werkplaats; uit Haarlem. Per 1 kg.: tarbot 8.35-7.77, grote tong 9.34-8.51, grootnriddel tong 9.38-8.81, kleinmiddel tong 10.76-9.89, tong één 1086-9.61, tong twee 8.89-7.70. Per 40 kg: hake drie 92, hake vier 50, kleine kreeft 156, tongschar 96-74, tarbot 243-152, griet 247-108, kabeljauw één 85- 61, kabeljauw twee 98-60, kabeljauw drie 74-56, kabeljauw vier 72-52, kabel jauw vijf 66-34, schelvis één 74-51, schelvis twee 74-48, schelvis drie 56-34, schelvis vier 46-28, schol één 80-66, schol twee 82-66, schol drie 72-60, schol vier 65-54, wijting drie 44-32, wijting vier 39- 19,20, schar 56-32, haring twee 24, ma kreel twee 51.20-24.80, ongestripte schel vis vier 22, bot 18, krab 22-18, steenbolk 26-18. Haveni BEVERWIJK. Tijdens snelheids controles op de Laan der Nederlanden, de Zeestraat en de Rijksweg zijn 39 automobilisten wegens overtreding van de maximumsnelheid bekeurd. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op de Trawlerkade raakte maandagmiddag een lopende band door de harde wind in beweging en reed in de richting van de KW 152. De bemanning probeerde het naderbij komende gevaarte tegen te houden, doch deze poging mislukte. De lopende band viel op een voet van een 36-jarige Kat- wijker, die een flinke wond opliep en door de Ongevallendienst naar het Zee- wegziekenhuis moest worden overge bracht. Eerder op de dag was bij de Rijksvis- halbox B 7 een 55-jarige IJmuidenaar uitgegleden en had een hoofdwond opge lopen. Hij moest eveneens door de Onge vallendienst naar het Zeewegziekenhuis worden vervoerd. dam; Trident Amsterdam, Antwerpen; Archimedes, Rotterdam; Joel Robin, Noordzee; Bente Brovig, Mauritius; Vechtstroom, Huil; Clione, Noordzee, IJ muiden; IJMUIDEN. Maandag arriveerden in IJmuiden: Scheldeborg, Walkom, Zaandam; Botnisborg, Oskarschamo, Zaandam; Schippersgracht, Pasajes; Liv ny, Rotterdam; Overseas Navigator; Ba- lik Padam; Smit Lloyd 11, Noordzee, IJmuiden; Levem, Whitby, IJmuiden; Teutonia, Rotterdam; Kristine, Kristine- hamm; Uralsk, Klaipeda, Zaandam; Fri da Grabe, Leningrad, Zaandam; Scholl Enterprise, Ala; Essi Kristine, Seven Is lands, IJmuiden; Corato, Rotterdam, IJ muiden. C.V. Lightning. Bremerhaven; Natelie Tetser, Noordzee; Mangen, Fre- demunde. Beverwijk; Scoll Progress, Hartlepool, Zaandam; West Osprey, Noordzee. |i 11 f-’ a ..VI a y

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5