WEEKEINDE VOL VERTRAGINGEN OP WEGEN VERWACHT Coöperatie mag huisdieren verbieden Japanse vice- premier vertrekt Italiaantje met fabelachtig geheugen Ziegler beticht bekent 116 inbraken in Haarlem huiscommissie van manipulatie r a Gijzeling in Washington 1 gS U Iw Het woord is aan waarin opgenomen de kennemer courant en het dagblad voor ijmuiden Bill Politie Baltimore Voor f 176.300 gestolen Principe gevolgd Plaatselijk een bui b, staakt: plundering en brandstichting FAVETEX Winkelcentrum Schalkwijk: tweeduizend parkeerplaatsen gratis voor niks. FABRIEKSPRIJZEN o.a. deze week meer Men de ■MH KANTONRECHTER: 19,75 AGENDA prnt'na 7 bus 2,70,71. ZOMER PANTALONS in alle moderne kleuren. Alle maten OPGELET AUTO ITAdE B.V. EXQUIS DINEREN in intieme sfeer doet u bij BISTRO CANTECLEER Nassaustraat 13 - Haarlem Voor reservering tel. 32 77 99 2 3 3 7 4 7 9 9 13 15 15 17 19, 21 en s. 2 J Sï 9 Ruim zestig winkels, een Hema, eenC&A. Hutje bn mutje onder luifels. i bétere dames-, heren- en kinderkleding voor 5 n zas, I iBHDHmiiiiiiiiiiimiimmiiimiiiiiiiimi' Heren •w j fa, Umuider Courant Gerd de Ley: Ze leek als twee druppels heet water op haar zuster. Hoofdredactie: Jos L. Lodewijks, E. Koning Uitgave Damiate Pers B.V Directie- Mr H C van der Mije. H P Stuurman Abonnement bij vooruitbetaling - f 10,90 p. mnd., f 31,35 p. kwartaal (p. post f 36,— p. jaar f 123,20, (p. post f 141 Losse nummers 50 ct. Ruim anderhalfmiljoen vakantiegangers op pad l. TWEE DODEN IN BELFAST (Van een onzer verslaggeefsters) Haarlem Weersverwachting van het KNMI Deze krant bestaat uit tot zaterdagavond: vierentwintig pagina’s Al AAN HET STRAND VRIJDAG 12 JULI 1974 64e jaargang nummer 210 De afgetreden vice-premier zei dat hij zich buiten het kabinet bezig wil gaan houden met de vernieuwing van de Li- beraal-Democratische Partij. Hij zei dat hij het resultaat van de verkiezingen voor zijn partij beschouwde als kritiek op het regeringsbeleid en de regerings partij. De LDP behield weliswaar haar meerderheid in de Senaat, maar ze werd sterk ingekrompen. BALTIMORE, Marylanud. (Reuter). Plundering en brandstichting zijn in Baltimore in de Amerikaanse staat Ma ryland het gevolg van aansluiting van politieagenten bij een staking door ge meenteambtenaren. De verkeerspolitie zal speciale aan dacht besteden aan rijdende autowrak ken. Per dag worden er gemiddeld drie van de weg gehaald. gezel- Haar- houd rekening met kinderen, fietsers, bromfietsers en voetgangers. Een voor bromfietsers geld: valhelm hoofdzaak. laat zo min mogelijk zichtbaar kost baarheden in de auto liggen; BELFAST (AP, Reuter). Bij drie schietpartijen die zich vanochtend in Belfast hebben voorgedaan bij het begin van de herdenking door de protestanten van de 17de-eeuwse slag aan de Boyne, zijn twee jongens doodgeschoten en een politieman gewond. Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, Ijmuiden Telefoon administratie 15437 en 16450 Redactie tel. 15389, na kantoortijd tel. 10709 Postgiro 273107 Postbus 18 Klachten bezorging 18.30-19.00 uur tel. 10519 Weerrapporten Binnen- en buitenland 2, Achtergrond Plaatselijk nieuws 4, 5, Kerkdiensten Kastje kijken Puzzel Schrijvende lezers Kunst en televisie Strips Beurs Sport Castrol GTX 2,99 p. b. Alle uitlaten 30% Alla Fiatparts —10 tot 50% Jansweg 47 - (32 02 32) Oosterwezenstraat 1 Alkmaar tel.21368 Industrieterrein Huiswaard over de Frlesche Brug. half pakje sigaretten dat hij ooit heeft meegenomen, heeft in de periode van 1972 tot en met maart 1974 voor in totaal voor 176.300 aan geld en goede ren gestolen. WADDINXVEEN. (ANP) De 28- jarige heer H. F. Bautz zal met zijn vrouw en twee kinderen hun flatwo ning op de vijfde etage in een nieuw bouwwijk in Waddinxveen moeten ontruimen, omdat zij weigeren hun nu twee jaar oude hond Charlie de deur uit te doen. De Goudse kanton rechter, mr. J. H. Landwehr, heeft in een door de woningbouwvereniging Waddinxveen aangespannen proefpro ces in een schriftelijk vonnis bepaald dat deze woningcoöperatie het recht heeft het houden van huisdieren te verbieden. WASHINGTON. (UPI) De perschef van hat Witte Huis, Ronald Ziegler, heeft gisteren de twee congrescommis sies voor de Watergateaffaire manipula ties met bewijsmateriaal en getuigenver klaringen verweten om het grote pu bliek rijp te maken voor impeachment van Nixon. neem behalve wat contant geld ook reischeques, girobetaalkaarten of bank cheques mee. Veilig Verkeer Nederland wil de werk nemers in de bouw- en textielindustrie en alle anderen die dit weekeinde met vakantie gaan de volgende „spelregels” voorhouden: vergeet het inhalen op drukke wegen (verkeerde inhaalmanoeuvres veroorza ken ieder jaar meer dan 45.000 ongeval len); houdt u op niet-autosnelwegen in ons land aan de maximum-snelheid van 80 km per uur (elk jaar vallen op dit soort wegen de meeste slachtoffers); draag altijd de autogordel, zowel op korte als op lange ritten; Af en toe zon, maar ook plaatse lijk een regen- of onweersbui. Overwegend matige westelijke wind krimpend naar zuidelijke richtingen. Minimumtemperatu ren rond 12 graden, maxima mor gen van 19 graden aan zee tot 24 graden in het zuidoosten van het land. Terwijl royalistische kinderen hun ge bruikelijke straatfeestjes houden op de dag voor de herdenking van de slag aan de Boyne, patrouilleert een Britse mili tair in Belfast, waar de spanning van daag door schietpartijen is gestegen. HAARLEM. De 13-jarige Italiaanse jongen, die voor een reeks inbraken in Noord-Holland door de rechter al tot een half jaar is veroordeeld, heeft be kend 116 inbraken in Haarlem te hebben gepleegd. De jongen, die over een fabel- achtig geheugen beschikt en zich zelfs het merk weet te herinneren van een De reisbureaus zijn deze week over vallen door een grote groep die alsnog een reis wilde boeken. De ANVR schrijft dit toe aan het zondag geëindigde we reldkampioenschap voetballen; aangeno men wordt dat bij vele het voetbalfes- tijn de gedachte aan een vakantie geheel verdrongen heeft. Over het algfemeen geven de late boekingen geen onoverko melijke problemen omdat-er dit jaar toch wel minder met vakantie wordt gegaan dan vorig jaar. (Van onze verkeersredacteur) DE HAAG. Naar schatting ander half miljoen vakantiegangers zullen dit weekeinde op de belangrijkste autowe gen vele uren durende vertragingen kunnen veroorzaken. Dat is de mening van de politie-verkeerscentrale in Drie bergen, die zoveel mogelijk personeel heeft ingezet om de drukte van vertrek kende en weer thuiskomende Nederland se toeristen in goede banen te kunnen leiden. De ANWB heeft bij de grenspos ten Bergh en Breda extra hulpposten ingezet. Het begin van de bouwvakvakantie, die voor velen in het Westen al op donderdag begon, heeft gistermiddag om een uur of vijf iets grotere drukte op de wegen veroorzaakt dan gewoonlijk. In Driebergen heeft men evenwel op meer verkeer gerekend, zodat nu aangenomen wordt dat de „grote stroom” van van daag tot en met zondagavond laat zal duren. Schiphol houdt rekening met een topweekeinde. Hij zei dat de twee commissies de publieke opinie manipuleren door be wijsmateriaal en getuigenverklaringen die tot afzetting van de president kun nen leiden, beetje bij beetje te laten uitlekken. Hij doelde daarmee op be richten over het geknoei door Nixon met verkiezingsgelden en berichten over de verschillen in de transcripties van band opnamen van gesprekken in het Witte Huis. Ziegler zei dat hij van mening was dat de huiscommissie van Justitie al het haar ter beschikking staande materiaal tegelijkertijd moet publiceren. (Zie verder pagina 3) De heer Bautz heeft bij herhaling gezegd dat naar zijn oordeel de ver bodsbepaling tot het houden van huisdieren in strijd is met de goede zeden, aangezien zij inbreuk zou ma ken op de persoonlijke leefsfeer. De kantonrechter bepaalde in zijn vonnis evenwel dat een dergelijke verbods bepaling die is opgenomen in de huurovereenkomst ontworpen door de woningbouwvereniging Waddinxveen niet gezien behoeft te worden als strijdig met de goede zeden. De Haarlemse zaak kwam aan het rollen toen de districtsrecherche op aan wijzing van een jongen een stel papieren boven water haalde, waaronder een pas- rust voldoende uit onderweg (twee uur rijden, een kwartier ontspannen); zorg voor een goede reisverzekering, die op de dag van het begin van de reis ingaat en niet een paar dagen later („deze Nederlandse krenterigheid bij heen- en terugreis heeft al weer tal van trieste gevolgen gehad”, aldus drs. Enge len); laat geen bagage op de imperiaal zitten en sluit de auto goed af; poort van een Haarlemmer. ïa schap van zijn vaste tolk en een lemse rechercheur is de jonger, vanuit de Amsterdame inrichting waar hij ver blijft naar het adres gebracht Vaar hij het paspoort mogelijk zou hebben gesto len. Daar, in de Lakenkoperdstraat, biechtte de jongen nog meer inbraken in Haarlem op. Het Italiaantje bekende zijn slag te hebben geslagen in Haarlem Zuil, waar hij 24 inbraken pleegde. In Eaarlem West brak hij 30 keer in, ondermeer aan de Leidsevaart waar hij een Friese staartklok van 4000 en zilverer. voor werpen ook ter waarden van 40)0 buit maakte. Uit een andere woning ran de Leidsevaart nam hij antieke s?ullen, waaronder drie klokken ter waarde van 22 mille mee. De jongen slaagde erin in Hrarlem Noord 46 keer in te breken. Hier tad hij het vooral gemunt op geld, antfek en radio- en foto-apparatuur. Vier modeza ken in de Anegang kregen ook iezoek van het Italiaantje. Op zes verschilende data haalde hij hoofdzakelijk kledhg en geld weg, een karwei dat hij samei met een nog voortvluchtige Italiaan kharde. Op 10 verschillende data is de jongen in een aantal kledingzaken in het bj het inbrekersgilde geliefde winkelcentnm in Schalkwijk geweest. Zijn buit bestond uit geld en suède kleding. Van de totale buit van 176.300 aan geld en goederen heeft hij voor een bedrag van 130.000 aan geld en saède en leren kleding uit winkels gestolei en voor 46.300 uit woningen. De jonger is in bijna alle gevallen niet alleen uit inbreken gegaan, volgens zijn eigen ver klaring. De gestolen goederen zijn liet opgespoord en het geld is opgemaikt. Een mededader is nog steeds voortvluch tig. De familie van de jongens is kort na zijn arrestatie naar Italië vertrokken. Vertragingen kunnen dit weekeinde verwacht worden op de weggedeelten die ieder weekeinde verstopt raken: Waddinxveen - Oudenrijn - Duitse grens; Rotterdam-Moerdijkbrug; Ouden- rijn-Vianen-Breda; de land- en bruggen- routes naar Walcheren; Schiphol-Am- stelveen-Diemen; het verkeersplein Deil; Miki had de afgelopen dagen al af stand genomen van de wijze waarop premier Tanaka campagne heeft gevoerd in de recente verkiezingsstrijd. Het bestuurlijke beginsel in Neder land, dat bij iedere structurele land- schapsontwikkeling moet worden over wogen een zodanige oplossing te kiezen dat zoveel mogelijk natuurgebied wordt behouden, is niet van vandaag of giste ren. Vorige kabinetten en ministers heb ben daar meermalen al of niet onder druk van parlementaire en buitenparle mentaire acties, uitspraken over gedaan die van een veranderend inzicht blijk gaven. De praktijk was echter vaak anders. De structuurveranderingen van de wa ter- en landschappen Dollard en Ooster- schelde staan al jaren op het program ma, omdat de situaties ter plaatse drin gend wijziging vroegen. Een van de voornaamste factoren was hierbij de be veiliging van het door de elementen bedreigde land, een factor die bijvoor beeld uitgangspunt van het gehele Del taplan is geweest. De uit te voeren kunstwerken moesten onvermijdelijk storend werken op het natuurgebied, maar de mate waarin dat zou gebeuren was afhankelijk van de vraag of de besluiten over de voorhanden zijnde plannen sterk of minder sterk zouden worden beïnvloed door de bereidheid tot het zoveel mogelijk sparen van oor spronkelijk natuurgebied met hun be staande flora, fauna en landschap. Daar bij speelden de kosten een voorname rol. Ten aanzien van Dollard en Ooster- schelde zijn nu kabinetsbesluiten geval len, die inderdaad het beginsel van na tuurbehoud stellen boven financiële zui nigheid. Gekozen is voor het duurder en tijdrovender plan, waarmee aan een be stuurlijke moraal ten opzichte van de natuur is voldaan, en dat is wat men ■semen mag: zorgvuldig bestuur. sniiiniiiiOHiimiiiiiiiiDiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 1'. Volgens de woningcoöperatie is de verbodsbepaling tot het houden van huisdieren in het huurreglement des tijds opgenomen, nadat aan de hand van steeds veelvuldiger voorkomende klachten van flatbewoners in de praktijk was gebleken dat het houden van huisdieren in meergezinswonin gen in steeds heviger mate leidde tot allerlei wantoestanden, o.a. wegens hondevuil in gemeenschappelijke ruimten en overlast door geluidshin der en als gevolg daarvan steeds groter wordende spanningen tussen de flatbewoners onderling. de brug bij Zaltbommel; de weg Heem stede- Aalsmeer-Hilversum. Vanuit Driebergen zullen de wegge bruikers via Hilversum III elk half uur op de hoogte worden gehouden van de knelpunten, die ook in de radionieuws- berichten zullen worden vermeld. Drs. J. D. Engelen, directeur Toerisme van de ANWB, vindt dat de tienduizen den automobilisten nog eens ernstig moeten worden gewaarschuwd: ga niet onmiddellijk over op maxi male snelheden, maar voer de snelheid geleidelijk op; TOKIO (AFP). De Japanse vice- premier Takeo Miki, ook directeur-gene- raal van het Japanse Milieubureau, heeft vanochtend meegedeeld dat hij aftreedt. Hij deelde premier Tanaka zijn besluit mee kort voor het begin van het vrijdagse kabinetsberaad. De verwachting is dat vandaag in Ulster honderdduizend protestanten op de been zullen zijn om de zege van 1690 van de protestanten over de roomska tholieken aan de Boyne te herdenken. Er zijn duizenden extra politiemannen en militairen ingezet om botsingen tus sen protestanten en katholieken te ver mijden. In sommige wijken van Belfast zijn houten schuttingen opgetrokken om de katholieke wijken aan het oog van de protestantse betogers te onttrekken. WASHINGTON. (UPI/AP) Twee gevangenen hebben gisteren vier parket wachten en twee advocaten - van wie één vrouw - en twee ambtenaren van het ministerie van Justitie gegijzeld in een cellenblok in de kelder van een gerechts gebouw in Washington. De twee mannen hebben in een telefoongesprek met een radiostation in Washington gezegd dat ze per auto naar de nationale luchthaven ge bracht willen worden, waar een vlieg tuig klaar moet staan. Nadere details over de eisen en de toestand van de gij zelaars waren bij het ter perse gaan van deze editie niet bekend. De gijzeling speelt zich af in gerechtsgebouw waar wordt gevoerd tegen en drie anderen in inbraak in het kantoor van de psychia ter van Daniel Ellsberg, de man van de Pentagon I-apers. De twee gevangenen hadden in 1972 de leiding van een oproer in de gevangenis van het District of Columbia. Ze hielden daar toen de directeur en een aantal cipiers onder bedreiging met vuurwa pens vast. De twee kunnen rekenen op tien tot dertig jaar gevangenisstraf we gens deelname aan een massale uit- braakpoging. Ze waren gisteren naar het gerechtsgebouw gebracht om met hun advocaten te spreken. De politie deelde mee dat één van de mannen plotseling een pistool trok toen het tweetal naar de tijdelijke cellen in de kelder van het gerechtsgebouw werd gebracht. Kort daarop werd het gebouw omsingeld door politie. De misdadigers hebben later één van de gijzelaars vrijgelaten. VaLt Koele, westelijke stroming handhaaft zich tijdens het week einde. De lucht is licht onstabiel, waardoor ook morgen een kans op buien blijft bestaan, maar het weer zal overal overwegend be paald worden door opklaringen. Matige zeewind. Overdag 17 tot 18 graden. Zeewater 16 graden. Vooruitzichten: nog aan de koele kant. het ook het proces John Ehrlichman verband met de F.- ,'L r

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 1