RCH TEGEN Coach Myers gaat Honkbalweek vol vertrouwen in AMERIKAANS LEGERTEAM Van Trigt won clubontmoeting Finales beloven Agostini en Rood en Wit Lansivuori naar HCC II dè vedetten Vierdaagse Nijmegen voert gele kaart in volop spanning SPEELT TE WEINIG” „NEDERLANDSE TOP verkoop toonkainer modellen STOCK VERMOUTH klassiek tijdloos Irïl Irïl Cuba MULDER: Zandvoort-toemooi Geen Thung „ZULKE PROBLEMEN WIL IK NIET NOG EENS” .Revanches van Assen” taanco-rosso-dry I 21 SPORT 1 2 JULI 1974 V R IJ D A G 0 SOFTBAL CRICKET I s IL. ‘.H (Van een medewerker) (Van onze honkbalmedewerker) Ernie Myers: „Ik zie te weinig Nederlandse jeugd". (ADVERTENTIE) Melkhuisje-toernooi is flink afgeroomd weer (Van onze sportredactie) de Grand Prix- van V. Hoof— (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) programma 's maandags gestoten Een speciale tegenvaller is het ontbre ken van de plaatselijke favoriet Rolf Thung. De Hilversummer, die dit jaar met sprongen vooruit is gegaan en ook op Wimbledon verrassend sterk voor de dag kwam, verblijft in Amerika, waar hij aan drie toernooien zal deelnemen. Jan Mulder heeft alle begrip voor de beslissing van Thung om naar de Vere nigde Staten te reizen, ook al is hij lid van HLTC. De talentvolle Nederlander Inzake honkbal in het algemeen in ons land vindt Myers dat er door de spelers veel te weinig wordt gespeeld. Hij zegt hierover: „Twee competitiewed strijden per week is niet voldoende. Het zouden er minstens drie of vier moeten zijn. Plus nog eens één- of tweemaal trainen. Het seizoen in Holland is zo kort, dat je in die tijd erg veel moet doen wil je tot betere prestaties komen. Ik zie de problemen wel van spelers die werken en het reizen kost ook veel tijd, maar op de één of andere manier moet het toch te realiseren zijn. Vol lof is Ernie Myers over de organi satie van het honkbal in ons land. Hij heeft zoveel mensen ontmoet, die zich met hart en ziel voor de honkballerij inzetten, dat hij verwacht dat de sport zich in de toekomst in Nederland gewel dig zal uitbreiden. Wat hij echter onvol doende heeft gezien was de honkballen de jeugd van rond de acht jaar. Volgens Myers is het erg belangrijk al op die leeftijd met honkbal te beginnen, wil men er tenminste wat in bereiken. Wan neer er pas op 14-jarige leeftijd wordt begonnen, mag dat niet meer worden verwacht. UVV-W.wrir Aktle '68-K.-D Png. Prs-FAK Zondag: Sh. Cp. DSS-T.Tm HHC Vd SC-Trrsv. SC H’lem-The gs Maandag: H drp-TYBB O.Gzen 2-B. 2 Sch. C. DSS 2-EDO 2 T.Tm HCC 2-D Pn.3 HCK 2-Trrsv. 3 TYBB 2-T.Tm. HCC 3 D Png. 2-HBC 2 (hren) Dinsdag: Trrsv. 4-EHS 2 Woensdag: Zaterdag: Shl-Celerts B.-Knn. In. OG Hoofdklasse: HBS-HCC 1 VOC-uick Hg Ut)-Hercules HCC 2-Rood en Wit Eerste klasse: Bloemendaal-VUC Excelsior-ACC De Krekels-H DVS VRA-HCC 3 SVSp.wud-SC H’lm HCK 3-Sch. Cd. DSS 3 HCC-HCK (herem Donderdag: O.Gen 3-TYBB 2 HBC 2-SV Sp.woude R’wijk-De Pinguïns 2 O.Gzelen 2-HHC 2 (hern) Vrtfdag: TYBB-THB De Ping. 2-Terrsv. 2 THB 2-SC H’lem 2 O.Gzellen 4-B.dl 3 HCK 4-The las 2 H’drp 2-TYBB 3 Trrsv.-O.Gezellen (heren) HBC 2-SC H’lem 2 (hren) T.lags-Trrsv. 2 (hren) HAARLEM Ernie Myers, de 38-jarige Amerikaanse coach, die sinds een maand de nationale honkbaiselectie onder zijn hoede heeft, is uiterst tevreden over de inzet van zjjn team, dat zojuist een vierdaags trainingskamp in Sant poort heeft afgesloten. Myers: „Wy hebben hard getraind. Elke dag driemaal. Het team is nu klaar en steekt in de beste vorm die er onder de huidige omstandigheden mag worden verwacht. Als het slagen van het trainingskamp een indicatie kan zyn voor wat het Nederlandse team tydens de Honkbal week gaat presteren, dan ziet het er rooskleurig voor ons uit”. Omdat Mulder verwacht dat het ko mend jaar de situatie in de tenniswereld in gunstige zin zal veranderen, heeft hij niet nu al het moede hoofd in de schoot gelegd. „Als je eenmaal de cyclus door breekt, i s het daarna erg moeilijk er weer tussen te komen. Daarom hebben we de traditie nu voort willen zetten. Maar het is bijna niet doenlijk meer een goed toernooi te organiseren. Het is organisatorisch een enorme chaos”. De problemen waren groter dan ooit. Geen enkele toptennisser was bereik baar, ondanks het feit dat het evene ment de status van B-toernooi had ge kregen en het prijzengeld 50.000 dollar bedroeg. De concurrentie van de Ameri kaanse toernooien bleek echter te groot. „Ik heb dit jaar wel alles tegen ge- Het licht is natuurlijk ook een punt, maar als er dan geen lichtinstallatie is begin dan vroeg in de avond en stel een tijdslimiet vast van bijvoorbeeld twee uur. Tijdens het trainingskamp kon ik het merken dat er door de jongens te weinig werd gespeeld. Ik moest het af en toe rustig aandoen omdat ik bang was ze te forceren. Hadden ze meer getraind en gespeeld, dan was dat niet nodig geweest”. Geen beide maar HAARLEM. Het grote open B. en C-toernooi van de tennisclub Zandvoort is momenteel zover gevorderd, dat men vrijdag de halve finales hoopt af te werken om dan zaterdag om omstreeks twaalf uur te kunnen beginnen aan de finale. Deze finales zijn een gang naar Zand voort alleszins waard, want buiten de cracks uit het district zoals de Zand- voorters Brandse en Klotz zijn er in de herenenkel B diverse spelers „uit den vreemde” die hun partij goed meeblazen. Giacomo Agostini is een van de absolute trekpleisters van de „Revanches van As sen”. Zijn teamgenoot Lansivuori liet gisteren tijdens de training in de 500 cc een rondetijd van 1.40.2 afdrukken, de snelste ooit per motor op het circuit van Zandvoort verwezenlijkt. HAARLEM. Gedurende het laatste weekeinde van de Haarlemse Honkbal week zal eersteklasser RCH-Cement- bouw driemaal uitkomen tegen een sterk Amerikaans legerteam, de Hahn Airba se Hawks, waarvan de spelers graag de Honkbalweek willen volgen. Buiten spelers als Van Hoof en Drost, waarvan men al wist dat ze sterk wa ren, is er nu ook nog een Van Duiven bode diie opvalt. Bovendien is Naud Weyers, na zijn geweldige prestatie op het Eindenhout-toernooi, ook niet weg te cijferen. Bij de herenenkel C zal Otto van Dijk het zwaar te verduren krijgen. Bij de B-dames geen schokkende ge beurtenissen, of het zou de overwinning van Betty Ruigrok op Margot Kramer moeten zijn. Bij de C-dames wel twee uitschieters, namelijk de dames Uilkema en Jansen van resp. Amstelspelers en St. Martinus. Samen met de Santpoorter Hans v.d. Putte en John de Bie uit Haarlem was Van Trigt reeds in het begin van de strijd ontsnapt. De uitslag: 1. R. van Trigt (Bollen streek), 2. H. v.d. Putte, 3. John de Bie, 4. P. v.d. Knoop (allen Kampioen), 5. L. de Vet (Kennemerland). De liefhebbers en veteranen van de gezamenlijke clubs reden een rit op het Kinheimparcours in Zwanenburg en die werd gewonnen door de Lisser Arie Drost. De uitslag: 1. A. Drost (Bollenstreek), 2. H. Kooptnans (Bataaf), 3. A. v.d. Burg (Bollenstreek), 4. Chr. Duyker (Kenne- merland), 5. T. van Dongen (Bataaf). Op het Industrieparcours reden de renners van de Haarlemse Raceclub Ex celsior de tweede rit van de tweede donderdagavondcompetitae en die werd bij de amateurs gewonnen door Ron Smit. Samen met Henk Pasen was hij in de slotfase uit het peloton ontsnapt. De uitslagen: amateurs: R. Smit, 2. H. Pasen, 3. G. van Geem. Veteranen: 1. B. Schouten, 2. A. Rutte. Nieuwelingen: 1. B. van Gelderen, 2. F. Dreyer. Adspiran- ten: 1. N. Wegkamp, 2. F. van Gelder. Bij de jeugdrijders, die om de Fons Hof- beker reden, zegevierden Ben Luiken (A-kl.) en Marco v.d. Hulst (B-kl.). De amateurs van de hoofdstedelijke wielerclubs en het Halfwegse De Bataaf reden op het parcours van Sloten een rit voor de gezamenlijke zomeravondcompe- titie en daarin bleek Ton Zuiker de snelste. Hij won de eindsprint van een vijf man sterke kopgroep. De uitslag: 1. T. Zuiker (Bataaf), 2. P. v.d. Voort (Le Champ.), 3. N. Vermeulen (Bataaf). Op het Kinheimparcours reden de lief hebbers en nieuwelingen voor de zomer- avondcompetitie. De uitslagen: liefhebbers: 1. E. de Vos (Olympia), 2. H. Koopmans, 3. H. Rup- schus (allen Bataaf). Nieuwelingen: 1. E. de Nijs (Victorie), 2. A. Kamsteeg (Ba taaf). De junioren en nieuwelingen van de clubs uit de Haarlemse regio reden in het sportpark Adrichem te Beverwijk een rit over 40 ronden en die werd met ruime voorsprong gewonnen door Peter Noy. De aparte klasseringen: junioren: 1. P. Noy (Bataaf), 2. J. Exalto (K’land). Nieuwelingen: 1. H. Noy (Bataaf), 2. G. B. Neele (Bataaf). heeft nu namelijk de kans zich op internationaal niveau waar te maken en zich daarmee een lucratief profcontract te verwerven. HILVERSUM. Het voortbestaan van de internationale tenniskampioen schappen van Nederlandbeter bekend als het Melkhuisje-toernooiwordt be dreigd. HLTC-voorzitter Jan Mulder liet er geen twijfel over bestaan dat bij volgend jaar onherroepelijk stopt met het Grand Prix-toernooi als hij dan opnieuw bij de organisatie zoveel moeilijkheden ontmoet en zoveel tegenslagen moet in casseren als nu het geval was. Het bezoek van de Amerikanen, die onlangs ternauwernood verloren van de ook hier bekende Wiesbaden Flyers, loopt min of meer vooruit op de plan nen van RCH voor het komende seizoen. De bedoeling i s namelijk om volgend jaar met Pasen een trainingskamp in te richten in Hahn, ter voorbereiding op het nieuwe seizoen. De wedstrijden wor den gespeeld op het honkbalterrein van RCH en wel op 19 (aanvang 14.00 uur), 20 (11.00 uur) en 21 (11.00 uur) juli. Dinsdagmorgen, de eerste dag van de 58 ste Vierdaagse, zullen naar verwach ting ruim 14.000 deelnemers aan de start verschijnen. Er zijn thans al 14.083 in schrijvingen maar maandag worden nog meer deelnemers verwacht. Van dit aan tal zullen echter nog velen afvallen en niet aan de start verschijnen. Intussen hebben ook al zo’n 6000 militairen uit tal van landen ingeschreven. Het groot ste contingent militairen komt Uit eigen land: 2299. Direct daarop volgt Engeland met 1409 inschrijvingen. Dit jaar zullen er geen Israëlische militairen of burgers deelneemen. Wat de buitenlandse deelneming voor de komende Vierdaagse betreft: er zijn inschrijvingen uit 23 landen. Er is zelfs een Japanner bij. In het buitenland Grote verrassing bij de samenstelling van het team was, dat Hamilton Ri chardson zich niet uitsluitend met de coaching gaat bezighouden, maar dat hij als rechtsvelder gaat spelen. Myers: „Als coach zou hij een zeer waardevolle hulp voor mij geweest zijn. Die ervaring heb ik de afgelopen maand wel opgedaan. Op het moment is het echter zo, dat wij hem als speler gewoon niet kunnen missen”. De overige spelers die de eerste wedstrijd meespeelden zijn: Winnie Remmerswaal (pitcher), Alfio Troeman (catcher), Barry Eygendaal (eerste honk), Frank Smit (tweede honk), Fred Beckers (derde honk), Harry v.d. Berg korte stop) Harry v. d. Vaart (linksvelder) en Wim Hageman (midvelder). een aantal geëxposeerde exklusieve meubelen kunt u vanaf 18 7-1974 09.00 uur tegen sterk gereduceerde prijzen bemach tigen bankstellen banken - fauteuils - salontafels - eetkamers - kasten - dressoirs. I I I O i H Raamsingel 42. Haarlem. Tel 31 51 12 NIJMEGEN. De gele kaart die vo rig jaar bij wijze van grap in de Nij meegse Vierdaagse is gelanceerd toen een Belgische deelnemer vier dagen lang in snel wandeltempo de parcoursen af legde, zal dit jaar officieel worden inge voerd. ,„Wij hebben de gele kaart nu in onze reglementen opgenomen”, aldus marsleider maj. b.d. A. J. van Dongen, maar wij zullen er bijzonder voorzichtig mee werken”, zo voegde hij eraan toe. „Bij een tweede waarschuwing zal ech ter diskwalificatie volgen”. vindt de Nijmeegse Vierdaagse veel weerklank. Vooral in West-Duitsland is men er zeer enthousiast over. De Vier daagse wordt gezien als een goede zaak in de strijd tegen de bewegingsarmoede. Al deze moeilijkheden maakten over leg met de sponsors noodzakelijk. Mul der: „We hebben dan maar besloten op een lager niveau verder te gaan. Het is nu een C-toernooi met een prijzenpot van 25.000 dollar geworden”. De 20-jarige Argentijn Guillermo Vi las geldt als de grote trekpleister van het Melkhuisje-toernooi. Vilas, achtste op de ranglijst van toernooien, heeft o.a. door verrassende overwinningen op de Tsjechische oud- Wimbledon-kampioen Jan Kodes en de Amerikaanse Marty Riessen naam ge maakt in het internationale tennis. De Argentijn is dan ook als eerste geplaatst voor het Melkhuisje-toernooi. Volgens het plaatsingscomité is de Zuidafrikaan Robert Maud, die het toernooi in 1968 won, zijn grootste concurrent. Verder zijn de Japanner Kamiwazumi (derde), de Brit Lloyd (vierde), de Ar gentijnen Vasques en Ganzabal (resp. vijfde en zesde), de Australiër Philips Moore (zevende) en de Joegoslaaf Spear (achtste) geplaatst. Voor de 32 plaatsen in de eerste ronde van het toernooi hebben vijftig spelers zich aangemeld. Daarvan zijn 26 tennis sers, onder wie drie Nederlanders, direct toegelaten. De overige 24 gaan in twee kwalificatierondes voor de zes open ge bleven plaatsen strijden. had”, verzucht de heer Mulder. „Aller eerst heeft de WTT met zijn steden competitie danig roet in het eten ge gooid. Daarnaast is in onze week (15 tot en met 21 juli) een B-toernooi in Chica go en wordt de week erna een AA- toernooi (AA is de hoogste kwalificatie) gehouden in Washington. Deze twee evenementen houden de spelers in de Verenigde Staten. Verder kunnen de meeste Europese topspelers niet komen, omdat acht landen moeten aantreden voor de halve finales van de Europese zone van de Davis Cup. Deze wedstrij den eisen zo’n 32 spelers op, onder wie Ilie Nastase Jan Krodes en Björn Borg. Wat dan nog aan potentiële deelnemers rest, moeten we delen met het toernooi in Kitzbühei”. Cuba gaat volgens Myers de Haarlem se Honkbalweek winnen. „Misschien dat ze wel een keer zullen verliezen, maar de eindzege is voor hen”. Myers ver wacht, dat de Sullivans, waarvoor hij zelf in zijn jonge jaren nog werd ge vraagd en Arizona van ongeveer gelijke sterkte zullen zijn. Van de United States Europe Forces (USEF) kan hij niets vertellen, omdat hem over de ploeg en zijn spelers geen gegevens bekend zijn. De Amerikaanse militairen waren van middag de eerste tegenstanders van de Hollandse ploeg. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. De veelvoudige we reldkampioen Giacomo Agostini en zijn (Yamaha-)teamgenoot Teuvo Lansivuori zijn zonder enige twijfel dé grote trek pleisters tydens de motorraces die zon dag onder de naam „Revanches van As sen” op het circuit van Zandvoort zullen worden gehouden. Die benaming is beslist niet bombas tisch, want het rennersveld dat zondag over het circuit zal daveren, is het sterkste dat ooit in Zandvoort aan de start verscheen. Vooral met het aantrek ken van Agostini en Lansivuori, die beiden zowel in de 350 als de 500 cc zullen starten, heeft de organiserende Stichting Motorsport Zandvoort voorbeen visitekaartje van allure gezorgd. goedkoop visitekaartje want voor coureurs moesten twee sponsors liefst 35.000 op tafel leggen. Momenteel worden op het circuit de laatste voorbereidingen getroffen om de races optimaal te doen slagen. In de Tarzanbocht zal, op verzoek van Yatna- ha-racemanager Rodney Gould nog een aantal strobalen worden aangebracht. De „Revanches van Assen” kennen niet minder dan acht klassen: 50, 125, 250, 350 en 500 cc-klasse en de zijspan nen internationaal en bovendien de 500 en 750 cc nationaal. In totaal zullen er zo’n 400 renners van start gaan, waarbij zich internatio nale kopstukken als de Zweed Kent Andersson, de Zwitsers Kneubühler en Giger en de leider in het klassement om de 'wereldtitel in de 50 cc. Henk van Kessel, bevinden. De Haarlemmers Jos Schurgers, die het racen blijkbaar toch wel erg moeilijk kan laten, zal het met zijn Bridgestone ook weer eens probe ren. Er wordt zondag om 13.00 met de wedstrijden gestart. De training begint Mterdag om 10.00 uur. Volgens Myers kunnen de Nederlan ders tegen de sterke buitenlandse teams zeker voor verrassende uitslagen zorgen. Over het spelpeil van de ploeg is hij zeer te spreken en hij vindt het beter dan hij direct na aankomst in ons land dacht. Een oefenwedstrijd tegen Lottge- ring Schoten tijdens het trainingskamp ging weliswaar met 2-1 verloren, maar dat nam niet weg dat er uitstekend werd gespeeld en veel werd geleerd. Trouwens, de gehele voorbereiding op de Honkbalweek stond in het teken van het leren. Volgens Myers is het met de techniek van de spelers niet zo slecht gesteld, maar valt er vooral op tactisch gebied nogal wat bij te schaven. Zo werd in de afgelopen dagen uitgebreid stilgestaan bij o.a. de moeilijke kunst van stootslagen, het honken stelen ook dubbel en het zich juist opstel len van de veldspelers. De wedstrijdsitu- aties werden hierbij zoveel mogelijk na gebootst. Verder werden door Myers ook de eerste honkspelers en de catchers speciaal onder handen genomen. Veel vuldig werd ook aandacht besteed aan het bij honkbal zo belangrijke tekensys teem, dat in Amerika nog veel uitgebrei- der en ingewikkelder is dan in Neder land. Met de pitchers is Myers zeer behoedzaam omgesprongen. Van hun kostbare werparmen werd niet het ui terste gevraagd om toch maar vooral geen last te krijgen van blessures. Het op het laatste moment afzeggen van de werpers John van Westrenen en Roland Briessen was zeer teleurstellend en daar Charles Urbanus ook niet fit is, heeft Myers zijn landgenoot Ray Peloquin, die bij Lottgering Schoten speelt, in de se lectie opgenomen. Een tweede Ameri kaanse pitcher, waar ook nog sprake van is geweest, zal niet meer worden toegevoegd. De nationale coach vindt de zeven pitchers waarover hij in de Honk balweek kan beschikken van zeer goede kwaliteit en dat kunnen ze hem, zoals hij lakoniek opmerkt, „nu mooi eens laten zien”. De belangrijkste uitslagen: H.E.B. Klotz—Kortman 6-1 6-1, V. Hoof— Westra 6-3 6-2, Gelevert—Huiben 8-6 6-1, Wey ersGroeneveld 6-4 1-6 7-5. D.E.C. HogenkampDe Vilder 7-5 7-5, Goos— Kuhlman 6-2 6-4. H.D.B. v. Woerkom-v. d. Bronk—Eilers- Pastoors 2-6 6-3 6-3, Drost-v. Geunsv. Woer- kom-v. d. Bronk 6-2 6-4. G. D.B. Ruigrok-HeiSinnige-Kortman 6-3 6-3, Goossens-KoendersDe Ruyter-Bruinsma 6-0 5-7 6-2, Kramer-LoonenGrooff-Groenland 6-4 6-4, Weyers-WeyersJansen-Firet 6-3 6-3. H. E.C. R. v. d. AarBakker 6-1 6-2, F. v. d. Aar—Engelen 6-1 6-4, O. v. Dijck—v. d. Tuuk 6-2 6-2, Smith—Wijnberg 6-0 6-4, Kunst—Balm- forth 6-2 6-2. D.E.C. Uilkema—De Hoog 6-1 6-2, v. d. Kolk Seyfert 6-2 6-3, KrijgerHoning 6-3 6-2. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Voor de gezamenlijke zomeravondcompetitie van de wieler clubs De Kampioen, De Bataaf. DTS, Alctnaria Victrix, Kennemerland en De Bollenstreek reden de amateurs in het Van der Aartsportpark te Haarlem - Noord een koers over één uur en die werd gewonnen door d e Hillegommer Rhett van Trigt. Tegelijk met het toernooi wordt een landenwedstrijd voor dames gehouden, waaraan wordt deelgenomen d oor Ne- waaraan wordt deelgenomen door Ne- drie landen spelen tegen elkaar maandag 15 tot en met woensdag 17 juli. Ieder duel bestaa uit vier enkelspelen en twee dubbels. Leden van de Nederlandse ploeg zijn Marijke Schaar, Tine Zwaan, Elly Appel, Judith Salomé en Ada Bak ker. Zweden wordt onder meer verte genwoordigd door Christina Sandberg, in 1971 op het Melkhuisje finaliste tegen Evonne Goolagong. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Rood en Wit speelt zondag de belangrijkste uitwedstryd te gen HCC II. dat evenals Rood en Wit met e en gelijk aantal punten op de onderste plaats staat. Hoewel de krachts verschillen onderling in de competitie niet veel uitmaken, met alleen VOC als uitzondering, wil Rood en Wit toch wel graag winnen. Een nadeel is dat de competitie bijna drie weken heeft stilge legen. Paul Cats, die met verlof terug is voor twee maanden uit Nigeria en afgelopen zaterdag tegen zijn oude club Bloemen- daal liet zien dat hij het batten nog niet verleerd is, speelt weer mee in het eerste team van Rood en Wit. Bloemendaal staat in zijn afdeling op de tweede plaats met één punt achter stand op de Krekels en moet zondag thuis spelen tegen VUC, een duel dat vrij gemakkelijk gewonnen moet kunnen worden. ^■7-, W-,

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 21