GENET WINNAAR IN HITTERIT OOK VAN IMPE MOEST KALMPJES AAN DOEN Cees Stam greep werelduurrecord Kessler naar Hertha BSC Schür nog kans in Toekomst-ronde KNAPPE ZEGE VALLET OCANA TOT EIND 1974 NOG BIJ BIC 3 „IK BEN IN EEN ROTPOSITIE GEMANOUVREERD I z\'293ir~Ai ,s9 A - SPORT 7ATERDAG 1 3 JULI 1974 Slotfase Woede COLOMIERS De tweede rust dag in de Tour staat vandaag, za terdag, op het programma. In Colo- miers, onder de rook van Toulouse, mogen de coureurs zich beperken tot een korte trainingsrit of het za lig nietsdoen, in de wetenschap dat alle krachten die opgespaard wor den, straks tijdens de Pyreneeën- etappes hard nodig zijn. g Verkouden? •Otrivin neusdruppels helpen direktl 16eRIT S3 ’•"'HfeB® SS SEOPEURGEL SSfc2022-2 -5' A S ,680§ 209 km [x] SÏ.LARY- SOULAN gf Stuy voelt niets voor de bank (Van onze sportredactie) nog geen Stuy: „Ik ga voor mezelf een STER-spotje maken”. V (Van onze sportredactie) Genet eindigt als eerste na een door zinderende hitte geteisterde Tour-etappe. N ÈüiferJour (ADVERTENTIE) RONDE VAN DE TOEKOMST bemiddeling chef van Martinez 1500m| 1000mA 1727 Vanaf dat moment was de 14e Tour- etappe geen wielerwedstrijd in de ware betekenis van het woord meer. Zuchtend, slenterend, drinkend en snakkend naar het einde, trok de karavaan verder over het op sommige plaatsen tot pap ge smolten asfalt. Zelfs een paar tussen- sprinten en een tweetal stijgingen van de vierde categorie konden geen veran dering brengen in het monotone ritme. UTRECHT(ANP). Cees Stam is ge slaagd in zijn poging het werelduurre cord achter zware motoren op zijn naam te brengen. De Zaankanter legde vrijdag avond in Utrecht achter Joop Staken burg een afstand af van 82 kilometer 984 meter en 69 centimeter, een aanmer kelijke verbetering van het oude record van Ole Ritter. De Deen kwam op 27 juni 1973 in Kopenhagen tot 76 kilome ter 871 meter en 31 centimeter. BIC heeft intussen ontkend dat er in 1975 geen wielerploeg meer gesponsord zal worden. Karstens behoort in ieder geval tot de coureurs die ook volgend jaar nog onder contract van deze firma staan. 2. 4. 6. 15-7-1974 komen heus wel in Colomiers. Hoe laat het wordt, interesseert ons voor geen cent”, stond er duidelijk op de gezichten van de ruim honderd man tellende hoofdmacht te lezen. Geen ereplaatsen dit keer voor Oranje, maar een Franse overwinning middels Jean Pierre Genet, die in het zicht van de finish alleen aan de haal ging. Ge rard Vianen verraste de sprintende hoofdmacht in het „gevecht” om de 15e plaats. Wim Pri sen bevond zich dicht in zijn nabijheid, en daarna hield een slin gerende Barry Hoban zowel Karstens alsook Piet van Katwijk van de eerste plaats in de pelotonsprint af. Het ging hier overigens om de 19e prjjs. VELSEN. Na bijna twee jaar vol geruchten is het nu eindelijk zeker dat Heinz Stuy door de komst van Piet Schrijvers terug moet keren naar de reservebank van Ajax, de plek waar hij at eerder drie jaar doorbracht als tweede man achter Gert Bals. Na het vertrek van Bals naar Vitesse werd Stuy Ajax’ eerste keeper, juist op het moment dat de Amsterdammers aan hun grootste ze getocht door het wereldclubvoetbal begonnen. OLOMIERS. (Reuter). De Fransman Bernard Vallet heeft vrijdag na een solo van bijna 100 kilometer de derde etappe van de ronde van de toekomst gewon nen. Met deze zege kon hij echter nog niet aan de leiderspositie van de Span jaard Enrique Martinez komen. Vallet toonde zich een goed klimmer op de Col de Saint Felix (derde categorie), maar een nog beter afdaler. Hoewel Stuy in zijn zeven Amster damse seizoenen voldoende gelegen- de typische kennen, Op initiatief van Botherel kwam er namelijk toch nog een afscheiding van 14 man tot stand. Gerben Karstens was bijna de enige Nederlander geweest in dit leidend gezelschap, maar zijn sprong met Marc de Meyer had niet de goed keuring van Merckz en Sercu. „Zij kwa men mij persoonlijk terughalen”, luidde naderhand het commentaar van Kar stens. „Toen De Meyer opnieuw demar reerde en zich bij de vluchters voegde, reageerde geen mens”. (Van onze sportredactie) ZWOLLE. Georg Kessler* de 42- jarige algemeen directeur van PEC Zwolle, gaat zijn vereniging verlaten. Donderdagavond is hij in Berlijn rond gekomen met het bestuur van zijn nieu we club, het in de Bundsliga uitkomende Hertha BSC Berlin. Dat van Impe zich in eerste instantie niet aan deze voorschriften hield, wekte zowel woede als ook verbazing. Iedereen was met stomheid geslagen toen de Belg in razende vaart wegsprong uit de suffe rige groep. Op de Col de la Baraque de Brac, een klim van de derde categorie met niettemin een sterk stijgingspercen- tage, liet Van Impe voor het eerst in deze Tour zien waarom de bazen van Sonolor hem jaarlijks een vorstelijk sa laris betalen zonder andere dingen te eisen dan een opvallende prestatie in de Tour. Hij meende gebruik te kunnen maken van de alom heersende lusteloos heid. Bovendien wist kleine Lucien dat zijn vrouw naar het Zuiden van Franke rijk was gekomen om haar man hope lijk daar te begroeten, met een klinken de overwinning. Het peloton hield er echter andere gedachten op na dan Van Impe en bovendien kwam tenslotte ploegleider Stablinski zijn kopman hoogstpersoonlijk tot de orde roepen. Het had geen zin om in deze brandende hitte alleen verder te gaan zonder ergere dingen, om zoniet een zonnesteek, maar dan toch minstens een levensgrote inzinking tijdens de slot fase temoet te rijden. Van de voor sprong, die meer dan één minuut had PUTRTO-OF [CANTO De 29-jarige Velsenaar hielp mee aan de verovering van drie Europa Cups, een wereldbeker en vele andere daverende successen, maar die erelijst was de laatste twee jaar toch niet voldoende om het keepersleven van Stuy bij Ajax veilig te stellen. Steeds opnieuw doken er namen op van keepers die Stuy van zijn plaats zou den verdringen. Wever, Barth, Schrij vers, Thie en Jongbloed zouden vol gens de berichten al eerder klaar hebben gestaan om Stuy naar het tweede plan te verdringen. Nu het uiteindelijk' gebeurd is, kan dat voor de ex-Telstarspeler nauwe lijks meer een verrassing genoemd worden. Stuy: „Ik wist dat ik eruit moest. Ajax is met zeven, acht man bezig geweest voor Schrijvers uit de bus kwam. Ik wist dat ik perse uit het doel moest, alleen de naam van mijn opvolger was me niet bekend. „Heinz Stuy is er de man niet naar om nu nog irreële hoop te koesteren. Hij ver volgt: „Hoewel er bij Ajax niemand ooit met mij over gesproken heeft, weet ik natuurlijk wat de transfer van Schrijvers voor mij betekent. Ajax trekt nu eenmaal geen keeper van een miljoen gulden aan om hem op de reservebank te zetten. Ik zal moeten wijken en als er geen andere club komt die belangstelling voor me Hij bouwde gestaag aan een voor sprong, die opliep tot 3.30 minuten, maar die aan de finsh weer was teruggebracht tot 50 seconden. Het jagende peloton kwam echter kilometers te kort om de vluchtpoging van de Franse militair te niet te doen. Voor een groot deel was dat ook te danken aan de andere leden van de Franse ploeg, die vooral in het begin van de solo veel en goed tempo- drukkend werk verrichtten. Mathieu Dohmen zorgde in de sprint om de ereplaatsen voor een knappe prestatie door de eindsprint van het peloton te winnen voor de Pool Ryszard Szurkowski, wereld- en olympisch kam pioen. Frits Schür, die zich rustig in de meute liet meeslepen, bleek in de klim partijen ook mee te kunnen komen (e- venals Bert Pronk), hetgeen hem een goede uitgangspositie geeft om in het verloop van deze ronde alsnog een ge slaagde aanval te doen op de leidersposi tie. Hij zal daarin echter veel te maken krijgen met de Pool Szozda, die zich tot nu toe de beste klimmer van het gezel schap heeft getoond. bedragen, bleef derhalve na 20 km rij den niets meer over. Kronshorst, door NEC uitgeleend aan Sparta, heeft een contract getekend bij FC Utrecht. NEC trok de doelman van Vlaardin- gen, Hiddo Reis, aan. De 58-jarige BUI Shankly heeft aangekon- digd zich terug te trekken als manager van Liverpool, de club waar hij drie maal lands kampioen mee werd. Willem de Voogd werd in Medembhk Nederlands zeilkampioen in de Vaurienklasse. De Oostduitser Wolf leidt nog steeds in de strijd om de wereldtitel Flying Dutchman die op de Noordzee voor Weymouth wordt ge houden. De 21ste Vierdaagse van Apeldoorn telde onder de 1536 wandelaars slechts 47 uitvallers. Marijke Schaar kwam in de halve finale van een tennistoernooi in Dusseldorp. Ze versloeg de Westdultse Orth met 6-3, 4-6 en 6- 4. De Westduitser Rolf Stommelen kreeg tijdens de training voor autoraces op het circuit van Watkins Glenn een klapband. Zijn Alfa veerde terug van de railing en schoot in brand. Na een minuut haalde men hem eruit - Stommelen had slechts lichte brandwonden en kneuzingen. West-Duitsland en Zuid-Afrika plaatsten zich in de finale van het hockeytoeraooi in Johannesburg. laatstgenoemde geleid. Weliswaar hiervan daags voor de start van de Tour de France sprake, omdat BIC veront- Het bestuur van PEC Zwolle is in de loop van vrijdag in een spoedvergade ring bijeengeroepen om zich te beraden over een eventuele opvolger van de betrokken oefenmeester. Op dit moment is nog niet duidelijk wie dat zou moeten worden. ,ïftur trance '74 Het ploegenklassement van de veertiende etappe is: 1. Albani (Delcroix, Huysmans, Merckx) 21.40.12, 2. Plaud (Bourreau, Riotte, Het duurde tot ongeveer 200 km wa ren afgelegd, alvorens de ruggen echt gekromd werden. Kees Bal was in die slotfase ineens actief. Hij reed zelfs korte tijd met een voorsprong van 15 seconden voor de grote groep uit Zijn poging strandde, zoals naderhand ook uitvallen van groepjes met één keer Fedor den Hertog en een andere keer Gerrie Knetemann in de gelederen) in de kiem werden gesmoord. Een massa sprint zou het desondanks niet worden. De uitslag van de veertiende etappe: 1. Genet (Fra.-Caput) 7.12.50 (met bonificatie 7.12.30), 2. Delcroix (Bel.-Albani) (7.13.1) (met bon. 7.12.55), 3. Di Lorenzo (Ita.-Cribiori) z.t. (met bon. 7.13). 4. Martos (Spa.-Velez) z.t. (met bon. 7.13.05), 5. De Meyer (Bel.-Schotte) 7.13.16, 6. Baert (Bel-van Baerenberg) z.t., 7. Dierickx (Bel.-Cadiou) z.t., 8. Zurano (Spa.- Moreno) z.t.. 10 Botherel (Fra.-Stablinski) z.t., 11. Huysmans (Bel.-Albani) z.t., 12. Bourreau (Fra.-Plaud) z.t., 13. Capaner (Fra.-Lapebie) z.t., 14. Riotte (Fra.-Plaud) z.t., 15. Vianen (Ned.-Caput) 7.14.04. 16. Telrlinck (Bel.-Sta blinski) z.t.. 17. Ovion (Fra.-Plaud) z.t., 18. W. Prinsen (Ned.-Liebregts) z.t., 19. Hoban (Eng.- Caput) z.t., 20. Karstens (Ned.-de Muer) z.t., 21. Van Katwijk (Ned.-Liebregts) z.t., 31. Prin sen (Ned.-Llebregts) z t., 57. Kneteman (Ned.- Caput) z.t., 86. Den Hertog (Ned.-Liebregts) z.t., 101. Bal (Ned.-Caput) z.t., 104. Allan (Aus._ Liebregts) z.t., 107. Alaimo (Ita.-Llebregts)z t. dat kan men zich permitteren. Bij een andere vereniging wordt er eerst nog eens gepraat, dan wordt er na een fout op gewezen dat het noodza kelijk is om je oude vorm te behou den, maar Ajax heeft zoveel geld dat men het zich kan veroorloven om dat niet te doen. Door de machtposi- tie van de club kan men je het brood zomaar uit de mond stoten.” toont, dan betekent dat dat ik min stens een jaar op de reservebank moet, want ik heb nog een contract voor een seizoen bij Ajax”. Het algemeen klassement: 1. Merckx (Bel.- Albani 78.02.43, 2. Aja (Spa.-Velez) op 2.05 minuut achterstand, 3. Lopez Carrll (Spa.- Velez) op 3.20 4. Panizza (Ita.-Criblori) o p 5.24, 5. Agostlnho (Por.-de Muer) op 5.59, 6. Galdos (Spa.-Velez) op 7.01, 7. Poulidor (Fra.- Caput) op 7.37, 8. Santy (Fra.-Caput) op 10.14, 9. Martinez (Fra.-Stablinski) op 11.33, 10. Van Springel (Bel.-van Vaerenberg) op 11.49, 11. Pingeon (Fra.-Lapebie) op 13.27, 12. Pollentier (Bel.-Schotte) op 14.32, 13. Delisle (Fra.-Plaud) op 15.55, 14. Perin (Fra.-Caput) op 16.21, 15. Bruyere (Bel.-Albani) op 16.26. 16. Oliva (Spa.- Moreno) op 17.16, 17. Romero (Fra.-Lapebie) op 17.54, 18. Danquillaume (Fra.-Plaud) op 18.15, 19. Van Impe (Bel._Stablinski) op 19.04, 20. Lasa (Spa.-Velez) op 20.47, 25. Den Hertog (Ned.-Liebregts) op 22.25, 36. Bal (Ned.-Caput) op 30.26, 53. Kneteman (Ned.-Caput) op 39.47, 58. Karstens (Ned.-de Muer) op 43.12, 73. Vianen (Ned.-Caput) op 52.41, 80. H. Prinsen (Ned.-Liebregts) op 56.28. 92. W. Prinsen (Ned.-Liebregts) op 1.06.19, 108. Van Katwijk (Ned.-Liebregts) op 1.43.28, 109. Allan (Aus.- Liebregts) op 1.45.52, 11. Alaimo (Ita.-Lie- bregts) op 2.05.11. De ex-bondscoach heeft een contract voor twee jaar aangeboden gekregen, dat hij zal ondertekenen zodra hij door PEC Zwolle van zijn contractuele verplich tingen is ontheven. PEC Zwolle zal Kessler evenwel geen moeilijkheden in de weg leggen. De spelers zijn vrijdag ingelicht over de onverwachte stap van Kessler. Pta n' Bordères-touron iCT-r—- anrr C1PEYRTSOUROE -- j/SwwJ’onères-de-luchon ^VILLON.p^fij-o u) ^BONAIGUA^ Algemeen klassement: 1. Martinez (Spa) 9.21.33; 2. Guitard (Fra j.pr) Op 34 stc; 3. Szozda (Pol) op 42 sec; 4. Kaczmarek (Pol) op 1.43, 5. Schür (Ned) op 1.57; 6. Edwards (Eng) op 2.08; 7 Mirri (Ita) op 2.16; 8. Szurkowski (Pol) op 2.30; 9. Steinmayer (oost) op 2.50; 10. Schmid (Zwits) z.t.; 11. Dohmen (Ned) z.t.; 12. van Houwelingen (Ned) z.t.; 15. Pronk (Ned) op 2.59; 20. Langen (Ned) op 4.35; 24. van Dongen (Ned) op 4.41. Het ploegenklassement van de derde etap pe: 1. Frankrijk (Amateurs) 10.42.10; 2. Neder land 10.43.36; 3. Polen 10.43.45. Mede door bemiddeling van chef d’équipe Maurice de Muer is het onmid dellijke ontslag veranderd in een vroeg tijdige beëindiging van het contract. Luis Ocana zal volgend jaar niet meer voor BIC uitkomen, maar de resterende maanden van 1974 blijft hij in dienst van deze firma. Het peloton heeft echter niet willen wachten tot Colomiers bereikt was om zich dan behagelijk neer te vleien. Daags voor de officiële rustdag namen de renners er namelijk ook reeds hun gemak van. De etappe van Lodève naar Colomiers, 252 afschuwelijk vervelende en brandend hete kilometers lang, had men daarom beter uit het routeschema kunnen schrappen, of op z’n minst tot hooguit één koersuur moeten terugbren gen. Het werd namelijk een rit zonder geschiedenis, met tijdens de slotfase een paar tempoverhogingen die de schijn van een wielerwedstrijd hoog hielden. Het peloton bekommerde zich aller minst over de alsmaar stijgende achter stand op het schema, zelfs niet nadat Felix Lévitan gemeend had om via een met 20 minuten vervroegde start het lange wachten van de toeschouwers te kunnen voorkomen. De meute schrom pelde, na een onverwachte aanval van' Lucien van Impe tijdens de eerste kilo meters, ineen tot een nukkige groep, die alleen nog maar belangstelling had voor de spaarzaam koele schaduw, drank en rust. Niets, zelfs geen kreten van toch nog juichende toeschouwers, kon de ren ners van hun plannen weerhouden. „We Stuy zou het liefst wegwillen bij Ajax: „Ik ben op een schlemielige manier in een rotsituatie gemanoeu vreerd. Het is nu vrij laat en ik heb contacten met andere cfubs. Puntenklassement Merckx 128 pnt, 3. Esclassan 117 pnt. 5. Hoban 99 pnt. Het bergklassement ziet er na de veertiende etappe als volgt uit: 1. Perurena (Spa.) 117 punten, 2. Merckx (Bel.) 86 pnt., 3. Aja (Spa.) 85 pnt., 4. Abillera (Spa) 71 pnt, 5. Pou (Fra.) 69 pnt. Uitslag derde etappe van Mazamet naar Colomiers over 142 km: 1. Bernard Vallet (Fr) 3.33.50 (met bon. 3.33.30); 2. Dohmen (Ned) 3 34.40 (3.34.25) 3. Szurkowski (Pol) 3.34.40 (3.34.30); 4. Szozda (Pol) 3.34.40 3.34.35); 5. Van Dongen (Ned) 3.34 40; 6. Danguillaume (Fr. jonge profs) z.t. 7. Schmid (Zwits) z.t.; 8. Hummenberger (Oost) z.t.; 9. Buckacek (Tsj. sl.) z.t.; 10. Schraner (Zwits) z.t.; 18. Jacob Langen (Ned.) z.t.; 46. Schür (Ned.) z.t.; 56. Pronk (Ned) z.t.; 62 van Houwelingen (Ned) z.t.. 1. Sercu 197 punten, Karstens 122 pnt, Guimard 102 pnt, waardigd was over de slechte resultaten van Ocana, maar tijdens een recent gesprek tussen de betrokkenen is het conflict gedeeltelijk uit de wereld gehol pen. Ik hoop wel dat die er nu zullen komen”. En dan schertsend: „Ik geloof dat ik maar een soort Ster- spotje voor mezelf in elkaar ga zet ten. Zoiets van: doelman met veel internationale ervaring zoekt nieuwe club. Misschien dat ze daar op af komen”. Ovion) 21.40 36, 3. Caput (Genet, Vianen, Ho ban) 21.40.38, 4 Criblori (Di Lorenzo, Panizza. Sercu) 21.41.05, 5. Velez (Martos, Aja. Galdos) 21.41.10, 6. De Muer (Molineris. Karstens, Agostlnho) 21.41.21. 13. Liebregts (W. Prinsen, van Katwijk, H. Prinsen) 21.42.09. Het algemeen ploegenklassement: 1. Caput 234,37,18, 2. Albani 234,39,53, 3. Velez 235,16,32, 4. Cribiori 235.44.48, 5. De Muer 2354.5.06, 6. Stablinski 235.55.0. 13. Liebregts 237,15,45 heid heeft gehad om Ajax-methoden te leren maakt hij de indruk verbitterd te zijn door de manier waarop Ajax hem zonder een woord van overleg aan de kant heeft geschoven. Stuy: „Ik had al geen hoge pet op van de sociale begeleiding bij Ajax, maar niettemin is deze gang van zaken me erg tegengevallen. Er moest gewoon een zondebok gevonden worden voor de tegenvallers van het afgelopen seizoen en die ben ik. Door een paar fouten tegen het einde van de vorige competitie zijn mijn verdiensten voor de club kennelijk helemaal weggeval len. Er is door de clubleiding nooit iets daarover tegen mij gezegd. Maar (Van onze sportredactie) MONTPELLIER. De ruzie tussen de bazen van BIC en de Spanjaard Luis Ocana heeft nog niet tot het ontslag van was

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 11