Plan naar ministerie CRM Agenda Reorganisatie moet Ateliers ’63 redden PUINHOOP Kraakgezin onder dak Het blijft goed werken in de bollenstreek Laat’kis wat van je Hoe te I ■H|; In Haarlemmermeer: RAADSVRAGEN CYAANKALI OP VUILNISBELT op de buis... WOONWAGENWERK ZATERDAG 1 3 JULI 1974 4 PLAATSELIJK NIEUWS (Van één onzer verslaggevers) Te weinig overleg J Frustraties Oude schoenen I i Niet geëngageerd PTT F Dit woord: KNUFFELEN Nou, dan hebt u vanavond g rustig de tijd om even te bellen. Zo-maar, met een goeie kennis. I Bijpraten, bijlachen, dat vinden W de mensen nog aardig ook. En duur is het niet. Want ’s avonds en in het weekend belt u voor half geld door heel Nederland! HAARLEM De Ateliers ’63 staan op de tocht. Zelfs dreigt in het hartje van de komer de vrije kunstacademie in Haarlem helemaal in de kou te komen staan, doordat rijk, provincie en gemeente bezig zijn de subsidie-deken van de Ateliers af te trekken. De gemeente Haarlem wil de subsidie voor het komende jaar ongeveer een ton halveren. Op de provincie Noord-Holland hoeft naar de stellige verwachting voor 1975 helemaal niet meer te worden gerekend. Het is zelfs de vraag of er voor het lopende jaar nog enig provinciale subsidie over de brug komt een besluit is daarover nog niet genomen. Het rijk heeft zich wel bereid ver klaard voor het komende jaar nog eens, voor een bedrag van ruim twee ton, in de subsidiebuidel te tasten. Tegelijkertijd heeft het ministerie van CRM evenwel aan de Ateliers ’63 laten weten, dat ze gauw een beleids plan op tafel moeten leggen om nog een kansje te maken op subsidie in volkende jaren. Dit beleidsplan zal het ministerie tot de overtuiging moe ten brengen, dat Ateliers ’63 een gerechtvaardigde plaats innemen naast de rijks kunstacademies. Dit woord: GAAS Dit woord: 3LUSMINUS Velsen-IJniuiden IN EN OM HAARLEM HHi 1 j® d Pt nu.xy nuuLStr.j en u.,,w. upon a time in the west’’, 14 j. Vandaag 24 (ADVERTENTIE) zon. «KJ Zij kraakten de Tonnekamp, maar de eigenaar zette hen er uit door middel van een kort geding voor de Haarlemse rechtbank. Afgelopen dinsdag liep de termijn af, die dag moest de boerderij ontruimd worden. Met het verzoek om een beleidsplan dat aan de raad voor kunst zal worden voorgelegd, heeft het ministerie onder meer de vraag gesteld hoe Ateliers’63 meer maatschappelijk geïntegreerd kan raken. „Dat is nou zo’n typisch verwijt van deze tijd. We zijn voldoende maat schappelijk geëngageerd, ze merken in Haarlem te weinig van ons. Maar het is natuurlijk niet1 zoals CRM kennelijk wil, dat de instelling maatschappelijk geën gageerd zou moeten zijn. De kunstenaars als ze er uit vandaan komen moeten bij de samenwerking betrokken zijn”. Onder knuffelen verstaat men te genwoordig: liefkozen, strelen, speci aal met betrekking tot kleine kinde ren. Het is een doodonschuldige be zigheid, niemand zal er iets achter zoeken. Maar eigenlijk is een knuffel: een stoot, een duw en ook: een kreu kel. En knuffelen was dus vroeger: MIK De heer Goudsmit brengt in herinne ring, dat zowel de raad voor de kunst als ook het ministerie van CRM gezegd hebben dat de Ateliers’63 hun bestaans recht bewezen hebben. „En dan is het onbillijk om te stellen dat de Ateliers nu moeten ophouden omdat de rijksaca- demies hetzelfde willen gaan doen”. Hij doelt op de plannen die door de kunsta cademies in den lande in praktijk wor den gebracht om hun studenten na de vijfjarige opleiding de kans te bieden buiten het schoolse systeem om zichzelf verder te vormen. In woorden komt dit overeen met het werk aan Ateliers’63 en daarom wil het ministerie uit een be leidsplan opmaken of de vrije academie in Haarlem nog wel zo nodig is. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. De gemeente Haarlem mermeer is toch door de knieën gegaan voor de kraakactie door het gezin Van der Beek. Gisteren kon het gezin met de acht kinderen in de boerderij Suidgeest op de hoek Kruisweg-Spieringweg trek ken. a.l. Van- u.: „Dik doorkijk gekregen op de toren van de Grote Kerk. Als het puin opgeruimd is zal de doorgang door de Paarlaar- steeg weer mogelijk worden. De grote vraag is of het gat in het hart van de stad lang zal blijven bestaan, zoals dat bijvoorbeeld bij Maranka in de Anegang het geval is. Daar ligt al jaren de grond braak. Van Hensen is bekend dat dit bedrijf wil herbouwen aan Koningstraat en Paarlaarsteeg. Er is geen herbouwplicht voor de andere panden, zodat onzeker is of de eigenaars aan een nieuwe toekomst op deze plek willen denken. (Van onze streekredactie) BOLLENSTREEK. Het aantal man nelijke werkzoekenden blijft dalen in de bollenstreek. Vergeleken met eind mei (293) i s het aanbod naar beneden gegaan tot 265. Naast het aantal werk zoekenden van een jaar geleden, is dit een aanmerkelijk verschil van ruim 10. De vraag om arbeidskrachten is met 100 gestegen tot 446 de afgelopen maand. Het Gewestelijk Arbeidsbureau te Lis- se krijgt momenteel een grote vraag naar betonarbeiders en bouwvakkers, die het aanbod ver overtreft. Gelet op het grote aantal verleende bouwvergunni- gen in de streek is een stijging van de vraag te verwachten. Ook de vraag naar chauffeurs i s toegenomen i n verband met het bollenvervoer en de vraag naar geschoold personeel in de metaalindus trie eveneens. Het aanbod van vrouwelijke krachten is de afgelopen maand echter gestegen met ongeveer 50 tot 321. De vraag stijgt eveneens en heeft zich zelfs verdubbeld tot 319. De meeste vrouwen zoeken werk in de kantoorsector, t erwijl de vraag voornamelijk uitgaat naar bollenpelsters. „Dat is nu altijd de ellende met die koppelsubsidies”, meent mr. J. E. Gouds mit, de voorzitter van het stichtingsbe stuur Ateliers ’63. „Als de ene subsidiënt afhaakt dan voelt de ander er ook niet veel meer voor. De moeilijkheid is dat provincie en gemeente, die met subsidië ren begonnen, nu bezig zijn het te laten afweten. En dat vindt het Rijk dan weer niet eerlijk. Ik heb altijd op het standpunt gestaan dat een unieke instelling als Ateliers’63 door haar nationale en zelfs internatio nale betekenis alleen al door de plaats van belang is voor zowel de gemeente als de provincie. Maar dat nationale belang wordt nu juist gebruikt als argu ment voor het standpunt dat de rijkso verheid voor de financiën moet zorgen. Maar hoe dat ook zij in ieder geval mogen wij niet de dupe worden van het tekort aan subsidiëntenoverleg”. Aldus mr. Goudsmit die vindt, dat de discussie tussen de subsidiënten nu gron dig moet worden gevoerd. Het is één van de opmerkingen uit het beleidsplan dat het bestuur samenstelt: het voortbe staan wordt voortdurend bedreigd en dat bevordert noch de werksfeer noch de toeloop van goede deelnemers. „Het is zaak dat de subsidiënten voor meerdere jaren conclusies trekken”. Acute moeilijkheden dreigen. En dat niet voor het eerst. Keer op keer moest de vrije academie de afgelopen jaren in grote onzekerheid over het voortbestaan aan de noodklok trekken om de subsi diënten wakker te schudden. Mr. Goudsmit: ..Wij hebben bewezen dat we het kunnen en dat moeten de rijksacademies dan ook eerst maar eens doen. Laten we geen oude schoenen weggooien.want wat de rijksacade mies willen, dat kunnen ze niet. De Ateliers’63 zijn uniek. We hebben een heel eigen filosofie, die van het echt gemotiveerd zijn om kunstenaar te wor den. Misschien kun je dat vergelijken met Parijse kunstenaars die leerlingen om zich heen verzamelen. De kunstaca demies zijn op doceren ingesteld en wij hebben echte, gerenommeerde kunste naars als leidinggevers. De praktijk wijst ook wel uit, dat de echte kunstenaars het in zo’n schools systeem geen vijf jaar uithouden. Ons doel is kunstenaars van kwaliteit af te leveren. We hebben twintig ateliers. Een aantal dat strenge selectie vraagt van kunste- naars-in-spé die zich verder willen ont wikkelen. Maar het is toch ook een feit dat echte kunstenaars niet zo dik ge zaaid zijn. Onder meer door tussenkomst van Re lease Haarlem werd bereikt dat deze uitzetting werd uitgesteld omdat nog geen andere woonruimte voor het grote gezin beschikbaar was. Toevallig kwam de boerderij Suidgeesteigendom van de gemeenteechter deze week vrij. De heer Gudde vraagt voorts naar de samenstelling van de plaatselijke coördi natiecommissie, en informeert of de gemeenteman die zich met subsidiezaken bezighoudt inderdaad een stempel op de commissie drukt, zoals de woonwagen werkers hebben gesteld. Het raadslid is voorts benieuwd naar de stand van zaken betreffend de nieuwbouw, met name of de gemeente al met het rijk tot overeenstemming is gekomen over de kosten. Ook vraagt hij of de bewoners over de stand van zaken betreffende de nieuwbouw op de hoogte worden gehouden. heinde gebied waar gevaar voor in storten bestond. In een paar dagen tijds lagen de muren omver van de firma Hensen, het kledingmazijn dat nu tijdelijk onderdak gevonden heeft in het leegstaande Brinkmann-restau- rant, van de cafés Horscelub en Piet in de Ton en van de platenzaak die tussen de cafés lag. Het publiek dat nu door de Koningstraat wandelt heeft na deze slooppartij een nieuwe voortdurend stoten, gedurig drukken en dan ook: op onhandige wijze met iets omgaan, knoeien. In het Fries is een knuffel nog: een groot onbehou wen stuk. Dan ontwikkelt de beteke nis zich in twee richtingen. In ongun stige zin gaat knuffelen betekenen stompen, mishandelen; in gunstige zin: vriendelijk betasten, aaien. De eerste betekenis komt alleen dialec tisch voor, de tweede is de gewone. Andere frustraties die het bestuur weggenomen wil zien, zijn de slechte samenwerking met de kunstacademies en de nooddruftige materiële omstandig heden van de deelnemers, die of vrijge vige welgestelde ouders moeten hebben of veel van de tijd die ze anders in hun atelier zouden kunnen doorbrengen opofferen aan allerlei baantjes om in het onderhoud te voorzien. De Ateliers'63 zijn namelijk geen on derwijsinstituut (willen dat ook niet zijn), zodat de deelnemers ook niet als studerenden aangemerkt worden en geen studiebeurs krijgen. Aan de andere kant worden de deelnemers weer wel als studenten aangemerkt als er subsidie aanvragen voor het Academiehuis in het geding zijn. Dit huis aan de Nieuwe Gracht geeft onderdak aan de deelne mers. „Dat Academiehuis isi nodig omdat je goedkope woonruimte moet bieden want kamers zijn in Haarlem een duur en schaars artikel en is belangrijk voor het onderling contact. Dat laatste wordt door CRM bestreden. Het ministe rie vindt dat de contacten in het ate- liersgebouw moeten worden gelegd, maar gaat daarmee voorbij aan de opzet van Ateliers’63 waarin iedere deelnemer in zijn eigen atelier staat”, schetst mr. Goudsmit dit knelpunt. Half mei kraakte de vrouw met zeven van de kinderen de boerderij Tonne kamp in Abbenes. Het oorspronkelijk Friese gezin, dat lange jaren in Haar lemmermeer woonde, had vorig jaar met gemeentelijke steun de Meer verlaten en zich opnieuw in Friesland gevestigd om dat, hun boerderij in de Meer gesloopt moest worden. Maar men kon daar niet aarden en wilde terug naar de Meer. Drie weken geleden legde een vuurzee in het uiterst kwetsbare hart van Haarlem een aantal winkelpan den aan de Paarlaarsteeg en Koning straat in de as. Honderd brandweer lieden wisten te verhinderen dat de brand zich over een groter gebied uit breidde, waarvoor legio kansen wa ren. Geruime tijd staarden de holle, geblakerde gaten waarin eens ramen hadden gezeten, de voorbijgangers aan. Deze week hebben de slopers het naargeestige beeld van uitgebran de panden weggewerkt, door een grijpkraan los te laten in het om- HAARLEM. Raadslid A. R. M. Gudde (CDA) heeft B. en W. van Haar lem schriftelijk vragen gesteld over het artikel „Woonwagenwerkers stappen op” in ons blad van woensdag 10 juli. Hij vraagt hoeveel werkers er opstappen. Ook wil hij weten welke kriteria B. en W. heben gehanteerd bij de beoordeling of het katholiek woonwagenwerk iets gepresteerd heeft in de afgelopen jaren, in verband mte de opmerking van de woonwagenwerkers, dat de gemeente vond dat de afgelopen jaren dusdanig weinig was gepresteerd, dat de noodzaak van een full-time werker niet kon wor den aangetoond. Eigenlijk is plus de onregelmatige vergrotende trap van het Latijnse multus: veel, zoals minus van parvus: klein. Letterlijk is dus plus: meer. De beste vertaling is: vermeerderd met. Zes plus drie is negen, zes vermeer derd met drie is negen. Minus is letterlijk: kleiner, minder, dus: ver minderd met. Zes min(us) drie is drie. Men gebruikt plus ook in de bete kenis: en, gewoonlijk enigszins schertsend of vertrouwelijk. De ko ningin plus de Staten-Generaal klinkt wat gemeenzamer dan: en de S.G. In de algebra betekent plus dat een getal groter is dan nul, in de natuur kunde dat een voorwerp positief ge laden is. En in 65 duidt plus aan: en ook hogere leeftijden. Plusminus wil eigenlijk zeggen: met iets erbij en tevens met iets eraf, dus: ongeveer. Het is geen klassiek Latijn. MÜNCHEN (DPA). Op een illiagle vuilstortplaats bij Regensburg in Beieren is een plastic emmer met vijf en een halve kilo cyaankali gevonden De politie deelde mee dat nog niet bekend hoe dit zeer gevaarlijk gif daar beland is. En kele milligrammen cyaankali zijn vol doende om een mens te doden. Gaas is de naam die men geeft aan verschillende soorten luchtig en door schijnend weefsel. Het is zeer waar schijnlijk dat wij de stof en tevens de naam ervan in de periode der Kruistochten in West-Europa hebben overgenomen. De naam is afgeleid van de stadsnaam Ghaza, in de be kende Ghaza-strook die door Israel is bezet. Dit is een verschijnsel dat tamelijk dikwijls voorkomt: het woord krijt is afgeleid van de naam van het eiland Kreta; perkament komt oorspronkelijk uit de stad Per- gamum in Klein-Azië; het woord krent komt van de stad Corinthe; de bajonet ontleent haar naam aan de stad Bayonne, de pistool aan Pistoia, de magneet aan Magnesia in Klein- Azië. En tenslotte heet de kalkoen naar Calcutta, in het Engels Calicut, een vreemde vergissing, want de kal koen stamt uit Amerika! Mr. J. E. Goudsmit, voorzitter van het stichtingsbestuur Ateliers ’63: „Discussie tussen subsidiënten moet nu grondig worden gevoerd”. BIOSCOPEN City, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur en maandag 20 uur: Louis de Funès in „De avonturen van rabbi Jacob” (geprolongeerd)- zondag 14.30 uur: „Hercules en de tiran van Babylon." Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 uur: „Easy rider” (geprolongeerd); zondag 14.30 uur: „Woody Woodpecker festival.” DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuld, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Felison, Noordelijk Koetshuis, Beeckestijn, expositie plastieken, zeefdrukken en tekenin gen van Bert Meinen. van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Moerbergplant- soen 24, IJmuiden. Dagelijks te bezichtigen van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, IJmuiden. Dinsdag en donderdag te bezichti gen van 12 tot 13.30 uur en na telefonische afspraak (02550-94159). Stadhuis Velsen, Plein ’45, IJmuiden. Op werkdagen te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Oude raadhuis, zondag 10 tot 12 uur en 13 tot 17 uur: „Flevum en de Romeinen in Velsen”, werkdagen 13 tot 17 uur. BEVERWIJK BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: „The champions of the boxers”, 19.30 u.: „El Cid”, 23.30 u.: „Sexuele afwijkin- ge”; zondag 14.15 u.: „De avonturen van Hammetje”, 14.30 en 19.30 u.: „El Cid”, 16.15 u.: „The champions of the boxers”, 19 en 21.15 u.: „De porno-familie”. Luxor Theater (Breestraat). Zaterdag 20 u.: „Paplllon"; zondag 14.15 u.: „Hercules vero vert Atlantis”, 16.30 en 20 u.: „Paplllon”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie tekeningen en aquarellen van Jan Camphuis; geopend tot 18 augustus van dinsdag ot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Huize Scheybeeck (Velserweg 2). Expositie produkten van handtapljtknoperij Kinhelm: geopend tot en met 3 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 14 tot 17K uur. HEEMSKERK BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat). Zater dag 19 en 21.15 u.: „De avonturen van rabbi Jacob”; zondag 14 u.„De zotte wereld van Laurel en Hardy”, 16 u.: „Shaft”, 19 tn 21.15 u.„De avonturen van rabbi Jacob”, CASTRICUM BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat). Zaterdag 19 en 21.30 u.: „Mazurka der liefde”; zondag 15 u.: „Pippi zet de boel op stelten”. 19 en 21.30 u.: „Mazurka der liefde”. MUZIEK Bakenesserkerk (Vrouwestraat, Haarlem) 20 u.Clavecimbelconcert door Kenneth Gilbert. Nieuwe Kerk (Nieuwe Kerksplein) Maandag 20 u.: Concert door 4 orgels. Ned. Hervormde Kerk (Kerkplein, Zand- voort) Zondag 20 u.: Concert door Bob van Asperen en Kees Boeke. St, Agathakerk (Heereweg 299, Lisse) 20.15 u.: Orgelconcert door Dorthy de Rooy. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 19 en 21.30 u.: „Thunderball”, 14 j. Vandaag 24 u.: „7 man nen zonder vrees”. 14 j. Dag. 13.30 u.: Kuifje en het Haalenmeer”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. tev. zond. 14 u. „Vrolijke ontucht in Tirol”, 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Bestemming poolbasis Zebra”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u. tev. zond. 16.15 u.: „My name is nobody”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.: „The sound of music”, a.l. Roxy (Ki. Houtstr.) 14.30 en 20 u.: „Once upon a time in the west”, 14 j. Vandaag 24 u.: „Rolling Stones”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.30 u. tev. zond. 16.15 u.: „Jesus Christ Superstar”, daag en maandag 14.16 u. zond. 14 Trom knapt ’t op”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmusseum (Gr. Heiligland 62). Per manente tentoonstelling collectie schilderijen van Frans Hals en andere schilders uit Haar lemse School, zilver, glas en antieke meube len, poppenhuis en oude apotheek. Geopend ma. t.m. za 10-17 u„ zondag 13.17 u. Iedere zaterdagavond 20.30-22.30 uur t.m. 7 september. Teylers Museum (Spaarne). Tenttonstelling Nederlandse tekeningen uit de 18e eeuw uit eigen bezit, t.m. 4 aug. Permanente tentoon stelling schilderijen en tekeningen, tevens mineralen, kristallen, historisch natuurkundi ge instrumenten, fossielen e.d. Open di. t.m. za. 10-17 u„ le zondag van de maand 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79.) Per manente tentoonstelling oude religieuze kunst, schilderijen, kunstnijverheid, tentoonstelling „Het vreemde houten gezelschap”, foto’s van snijwerk van Middeleeuwse koorbanken en misericordes. Geopend dl. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zond. 14-17 u. Preekstoel (Ingang Gasthuispoort t.o. Kleine Houtstr. 93). Collectie religieuze goederen, geopend di., do., en za. 10-12.30 u. en 14-16.30 u. Cruquiusmuseum (aan de Ringvaart bij Heemstede). Oudhollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Tel. 02508- 854. Geopend dag. 9-17 uur. Theehuis geopend dag. van 8-24 uur. De Hallen (Gr. Markt) Geopend dag. 10-17 u. zond. 13-17 u. t.m. 13 aug. Vleeshal: Tentoonstelling in samenwerking met Arnhems Openluchtmuseum van oude gebruiksvoorwerpen: „Wie wat bewaart, die heeft wat. Vishal: „Spoorstijl” met o.a. bewegwijzering stations vanaf 1908. Wachtkamer le klasse Station: (Haarlem. Stationsplein). Spoorstijl” over station Haar lem Stationsplein. T.m. 18 augustus. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen (Hout plein 13). Zomertentoonstelling met werk uit de moderne Haarlemse School 1900-1950 met o.a. Bob Buys, R. Gerbrands, A. J. de Booy etc. Geopend ma. t.m. za. 10-17 u„ t.e.m. 3 aug. Gebuw Noord-Holland (J. J. Hamelinkstraat 4-6). Tentoonstelling wandtapijten van Bep Roorda. t.e.m. 27 juli. Geopend ma t.e.m. vrij. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158). Overzichttentoonstelling van werk van Rie Cramer. Geopend dagelijks 14-17 u. beh. maandags, t.m. 13 juli. Galerie Eyïders (Haltestraat 77, Zandvoort). Schilderijen van Pieter Wester, slerkleedjes van Anneke Wester, keramiek van Han Boe- rlgter. Geopend dagelijks 13-17 u. t.m. 9 augustus. Het huis in de Duinen (Herm. Heijermans- weg 1, Zandvoort). Werken van Jac. P. Thijsse. boeken, tekeningen, aantekeningen, schetsen onder de titel „Bloemen en haar vrienden” Geopend dag. 10-12 u„ 15-17 u. en 19-21 u. T.e.m. 31 augustus. DIVERSEN Circus Bouglione (Helikopterterreln, Wagen weg) T.m. 14 juli om 15u. en 20 u. Edelamhachtsmarkt (Westkolk, Spaarndam) Vanaf 10 uur. Dienstgebouw (Westkolk, Spaarndam) Ten toonstelling over Oud Spaarndam tijdens de uren van de edelambachtsmark. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart 146) Zondag 15 u.: Beklimming van de toren. Poppentheater La Condola (Warmoestraat 11) Zondag 14 u.: De zangvogel. Stadhuis: Maandag 14 u.: Commissie sociale zaken. Openluchttheater (Wilheminapark, Bloemen daal) maandag 14.30 u.: Swiebertje. Maandag 20 u.: Griekse muziek- en dansensemble. Kathedrale Basiliek (Leidsevaart). Beizchti- gmg schatkamers van de kathedraal. Geopend van 10.30-12 30 en van 14.30-16.30 uur. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5). Spreekuur sociaal raadsman di. 10-12 uur. De Waag (Spaarne 29). Geopend op dond. en zond, v.a 20-01 en vrij, en zat. van 20-02 uur. VVV Haarlem (stationsplein). Open dag. 9-2 u. Zond. 11-14 en 17-19 u. Stadskweektuin (Kleverlaan 9). Bloemen en plantentuin. Kassen met tropische planten. Geopend woe. 14-16 uur, zat. en zond. 10-12 uur en 14-16 uur; zat. en zond. 10-12 uur en 14-16 uur. Rondvaart door Haarlemse gracht: Vertrek bij Houtbrug, dag. 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, u. za. en zond. 16 u. naar Groenendaal. Excursies op aanvraag. Tel. 023-241080 en 324859. Thüsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal) vogel en plantentuin. Geopend di. t.m. vrij. 9-12 u. en 13.30-17 uur. Zat en zond. 9-17 uur. Bezoekerscentrum De Duyvetll (ingang Vo- gelenzangseweg bij Oase, Aerdenhout). Na tuurproject „Bomen en bos”, aangevuld met bijenkas Elke zondag 13 uur; duinwandeling o.l.v. gids. Bezoekerscentrum Kennemerdulnen (ingang Koevïak tegenover de Watertoren aan de Zeeweg, Overeen). Dagelijks geopend van 9-17 uur. Haarlem Bowling. (Orionweg, Delftlaan). Geopend ma. t.m 13.30-02 uur. zat. en jeugdbowlen 11.30-13.30 uur. •G. ui. ■*l jOfcjf jF I,;®-

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4