Cubanen veruit superieur CUBA RESERVEERDE AL EERSTE PLAATS Amerikanen kregen ARIZONA BEHIELD KLEINE VOORSPRONG weinig kans SPORTIEF Door de Week Wereldrecord Jenny Turall Matte vertoning brug groothandelcentrum OUTSIDERS Sullivans „Veel te veel fouten” 2 ML B’ q MAANDAG SPORT 1 5 1974 JULI 11 1 is Geen fout M: 1 Erg goed Je moet wel n bord voor je kop hebben als je als winkelier of als horecaman in VEN brug groothandelcentrum fTIQG kopen en je doet het niet.... VEN is de ideale voorzieningsbron, óók voor moderne horeca-ondernemers, 'hoge eisen’ - stellende koks en efficiënte kantine-beheerders Traag BWi it l Mh lx I* I (Van onze honkbalmedewerker) me- 00 30 Nederland kwam net iets tekort Jr (Van onze honkbalmedewerker) r ie De Cubaan Anglada bereikt net vóór de bal het eerste honk. (ADVERTENTIE) is ki en OOK IN: ALKMAAR - BEVERWIJK - HET SCHOUW - AMSTERDAM - DEN HAAG (MARKT) - DEN HAAG (ZICHTENBURG) - ROTTERDAM WEST - ROTTERDAM ZUID VEN et ia Bob Sullivan, hier tegen scheids rechter Pieters, op de bekende pro- test-toer. Arizona 0-0-5-0-0-0-0-0-x=5 Nederland 0-0-0-2-0-0-2-0-0—4 Over zijn eigen ploeg was de Arizo- nacoach, ondanks de winst minder te spreken. Het pitchen en fielden konden volgens hem de toets der kritiek nog wel doorstaan, maar de slagprestaties kon hij minder waarderen. ie )1 le e- USAFE 0-0-0-0-0-0-0-0=0 Arizona 0-0-0-0-2-0-l-0-l=4 Cuba 2-0-1-3-0-0-1-3-0=10 Sullivans 0-l-0-2-0-0-0-0-0=3 id ■g, de 7- y- ed ca ry 3e •yi !t- ns ft. en :es iA en 0- 5- se de y- en ri- -0. Lat as •e- n- rd is sr ni ?ft jd 5. 30 se n. c” as »n 27 ie m 00 jd „Als we zo blijven slaan kunnen wij het in Haarlem verder wel vergeten. Dan bereiken wij niets. Deze situatie is voor ons erg ongewoon, omdat wij de laatste tijd vooral aan slag zeer goed zijn. Nu hangt er aanvallend over ons een zekere matheid. Er zal veel agressie ver moeten worden gespeeld om punten binnen te halen”, aldus Kindall. Voor het sterk meelevende publiek was dit een bijzondere teleurstelling. Voor coach Erie Myers evenzeer, omdat zoals hij het erg triest vond dat er ondanks het uitstekende spel niet ge wonnen werd. Over het spel dat zijn team had laten zien wat Myers uitermate tevreden. Hij zei: „Ze hebben getoond dat ze goed honkbal kunnen spelen. De vorm van de ploeg is op dit moment zeer constant en wij zullen het publiek jn de komende dagen daarom ook weer van goed honkbal laten genieten.” De derde inning heeft Nederland de Jerry Kindall had over de kwaliteiten van de Nederlandse ploeg alleen maar lovende woorden. Pitcher Charles Ur- banus maakte veel indruk op hem en slagmensen als Hamilton Richardson en Fred Beckers vond hij levensgevaarlijk. Erg blij was hij, dat in de laatste inning Alfio Troeman op het eerste honk kon worden uitgemaakt en dat zijn pitcher toen niet meer het duel met de aan slag zijnde Beckers behoefde uit te vechten. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. De ontmoeting tussen Arizona en USAFE was de matste ver toning uit het eerste weekend van de honkbalweek. De studenten uit Tucson hadden geen enkele moeite met de mili tairen, die door hun zwakke werpers snel in ernstige moeilijkheden kwamen. Het werd tenslotte een simpele 4-0 zege voor de ploeg van Jerry Kindall, be vochten in acht innings. De regen maak te een voortijdige einde aan deze wed strijd. das omgedaan. Arizona zag in de slag- beurt kans om liefst vijf man over de thuisplaat te krijgen. Voor Nederland was deze hoge score van de studenten te wijten aan een bijzonder ongelukkig wedstrijdverloop. Eén speler in het bij zonder was hier debet aan: derde honk- man Fred Beckers. Met 2 Arizona-spe- lers uit en met alle honken bezet maak te hij een kapitale denkfout, die niet als zodanig in de scoreboeken kwam, maar die Nederland wel de overwinning kost te. 9 riante groothandelcentra in de randstad met de modernste inkoopmethode: zelfbediening het volledige levensmiddelen assortiment, een speciale horeca service afdeling, een aparte drankenhal annex grootslijterij en een zeer interessante non food- afdeling ©massaal aanbod tegen bodemprijzen en..., alles onder één dak! Werpersresultaten: Cuba: Jimenez 11-1-2. Geen veldfouten. USAFE: Paté (3 inn.) 1-2-6, Dijkema (3 inn.) 0-0-8. Drie veld fouten. Nu speelden de Cubanen in het veld een verschrikkelijk goede partij. Zo sloeg Rohde een keer de bal in het uiterste linksveid tegen het hek. Een bal die normaliter goed is voor een twee- honkslag. Echter niet tegen de Cubanen. Halverwege het eerste en het tweede honk moest Rohde snel op zijn schreden terug keren toen hij ,.de streep” van Armando Capiro al op zijn doel zag aankomen. Dit overkwam The Sullivans verschillende malen. De aangooien van Cuba uit het verreveld brachten keer op keer de handen van het publiek op elkaar. Zeker, de Amerikanen lieten zelf ook wel zien dat ze er wat van begre pen. De manier waarop in de achtste inning Marquetti werd uitgemaakt op het eerste honk door een schitterende aangooi van tweede honkman Terry Hop was onnavolgbaar. Jan van Krimpenweg 1 - Haarlem - tel. 023 - 319319 Dagelijks geopend van 7.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. Zaterdag van 7.00 tot 10.00 uur. Werpersresultaten: Arizona: Ron Dell (6 inn.) 2-1-2, Richard Stagg (2 inn.) 0-1-2. Twee veldfouten. USAFE: Steve Dudek (5 inn.) 1-1-7, Jim Searson (2 inn.) 0-0-3, Jim Antonez (1 inn.) 0-1-2. Eén veldfout. Cuba 0-3-0-4-2-2-x=11 USAFE 0-0-0-1-0-0-0=1 Werpersresultaten: Arizona: Farenbauch (6 inn.) 6-4-5, Powers (3 inn.) 2-3-3. Geen veldfouten. Nederland: Urbanus 3-2-11. Geen veldfouten. spreken. Sullivan: „De laatste jaren heb ben we niet eenmaal zo slecht gespeeld als we hier nu al tweemaal in Haarlem hebben laten zien. Wij maken ongelofe lijk veel onnodige fouten en wat nog erger is, wij slaan helemaal niet meer. Als er mensen op de honken zijn geko men ziet er ineens niemand meer kans om die binnen te slaan. Wij hebben nog een wedstrijd tegen de Cubanen voor de boeg en dan hoop ik met het team beter voor de dag te komen”. Zijn collega Servio Borges had meer lovende woorden voor de Sullivans dan de baas zelf. Borges vond ze duidelijk de sterkste ploeg die hij tot dan aan toe in Haarlem had zien spelen. Beter in ieder geval dan USAFE en Arizona. Borges verwachtte de Sullivans ook in de twee de wedstrijd wel te kunnen kloppen. De kansen op de eindoverwinning in het toernooi schatte hij ook hoog, „al moet daar dan altijd nog voor worden ge speeld”.' Kickpatrick, de coach van het vernederde USAFE-team, was van ning dat geen enkel team tijdens het toernooi in Haarlem ook maar enige kans zou maken tegen de Cubanen. PETER VAN DEN BOOM Zijn collega Jerry Kndall was het volledig met Myers eens: „Ik weet dat er ook wel anders over gedacht wordt, maar met twee man uit en een kans om gelijk te komen, moest Myers deze be slissing nemen. Een fout van hem is het zeker niet. Dat Remmerswaal uiting is een groot compliment voor mijn links- velder Jim Fillipefli, die de bal toch wel erg goed op de thuisplaat aangooide”. Geen runs meer dus voor The Sulli vans. De Cubanen gingen echter nog even door tot de 10 op het scorebord stond. Coach Mill Sullivan was over het resultaat en de manier waarop zijn ploeg had gespeeld bijzonder slecht te HAARLEM. De nationale ploeg van Cuba gaat de achtste Haarlemse Honkbalweek winnen; dat staat na de twee ruime overwinningen waarmee van start werd gegaan vrijwel vast. Omdat de wedstrijd van zaterdagavond wegens de regen werd afgelast, moesten de Cubanen tweemaal op zondag spelen. Dat leverde geen problemen op. Aan het Badmin tonpad werd het USAFE-team in zeven innings door de Cubanen met 11-1 overklast en later werd in het Pirn Mulierstadion het team van Bob Sullivan op weergaloze wijze naar een 10-3 nederlaag gevoerd. Het 7000 koppige publiek werd verrast op staaltjes honkbal die in ons land alleen tijdens de honkbalweken vertoond worden. Cuba begon tegen The Sullivans bijzonder sterk. In de eerste in ning werd al een 2-0 voorsprong genomen. Wilfredo Sanches startte met een tweehonkslag en kwam direct hierop over de thuisplaat, wat Fermon Laffita hem nadeed. Hij werd op zijn beurt thuisgebracht door Augustin Marquetti. De Cubaanse pitcher Baudilo Vinent produceerde in de eerste inning 3 maal 3 slag, maar moest aan John Rhode in de tweede een homerun toestaan 21. Langzaam bouwde Cuba de voorsprong verder uit. Marquetti liet een homerun van zijn hout komen in de derde inning en in de volgende kwamen er nog eens drie Cubanen over de thuisplaat 61. Bob Sullivan, de opvliegende coach van het team dat zijn naam draagt, sprak toen zijn team in de dugout in niet mis te verstane bewoordingen toe en dat scheen succes te hebben. In de zesde gelijkmakende slagbeurt van zijn ploeg kwamen er weer scoringsmogelijkheden voor. John Rohde gaf een prachtige honk- slag en Howard Schreyder deed ’m dat na. Een opofferingsslag van Ken Papes bracht Rohde thuis en Pete Miller kreeg met behulp van een veldfout Schreyer over de thuisplaat. Hiermee was het slaggeweld van de spelers van Bob Sul livan echter ten einde. Wat hij er ook aan deed het wilde niet meer lukken nog runs in de boeken te brengen. Drie pinchhitters faalden en zijn eigen pogin gen om door veelvuldig appelleren tegen scheidrechterlijke beslissingen de umpi res onder druk te zetten hadden ook geen resultaat. In de zevende inning was er nog een keer sprake van een fout aan Neder landse zijde en wel door coach Emie Myers. Bij een 5-4 stand en met 2 man uit stuurde Myers Winneke Remmers waal van het derde honk door naar de thuisplaat terwijl de geslagen bal in het linksveid goed werd verwerkt. Rem merswaal had zoals bleek geen enkele kans en zag lang voordat hij de thuis plaat bereikte de bal al in de handen van de catcher belanden. Myers over zijn beslissing: „Volgens de cijfers heb je in zo’n situatie 40 pet. kans dat de speler het redt. Wij hadden de kans gelijk te komen en ik moest het risico nemen. Als ik nog tien keer in een zelfde spelsituatie zou moeten beslissen zou ik het tien keer op dezelfde wijze doen”. Werpersresultaten: Cuba: Vinent 12-8-7. Sullivans: Snoap (8 inn.) 4-3-11, Papes (1 inn.) 1-0-1. Cuba maakte één fout, de Sul livans vijf. Na de wedstrijden van zaterdag en zon dag is de stand: 1. Cuba 2 wedstrijden, 4 punten, 2. Arizona 3-4, 3. Nederland 2-2, 4. Sullivans 2-2, 5. USAFE 3-0. F?".. Dit jaar geen officiële opening bij de Haarlemse Honkbalweek, maar op de tweede dag wel een eerste bal die in het krijt werd gegooid. De eer was voor de oud-international Jan Hartog, die ook zijn sporen op bestuurlijk gebied bij de KNBSB heeft verdiend. Hartog wierp de bal in de handschoen van de USAFE catcher, die hem direkt weer aan de werper retourneerde, zodat deze de bal als herinnering zou kunnen bewaren. De eerste Cubaan die tijdens de honkbalweek aktief werd, was Iwan Da vid, die als hoofdscheidsrechter bij de wedstrijd Arizona-USAFE fungeerde. In de negende inning moest hij het duel vanwege de regen staken. Pitcher Dudek van USAFE kreeg tegen Arizona een hard geslagen bal tegen het lichaam. Hij moest worden vervangen. Toen hij ondersteund door ploegmakkersi naar de dugout liep speel de een muzikant bij het derde honk voor hem The Last Post. Na de strijd tegen Nederland bleek de sleutel in de deur van de kleedkamer van Arizona te zijn afgebroken. Hulp vaardige handen moesten de deur uit de scharnieren lichten om binnen te kun nen komen. Tom Broek uit IJmuiden had zon dag pech in het Pim Mulierstadion. De zevenjarige honkbalfan viel van de tri bunetrap en brak een arm. Om de pijn te verzachten kreeg hij van Karei Crou- wel een nieuwe honkbal. Zoveel pijn had Tom toch niet om ook nog even te vragen of hij er ook nog een knuppel kon bij krijgen. Nederland kwam op dit moment twee meter te kort voor de ge lijkmaker. Catcher Tom Harmon (Arizona) tikt Wim Hageman uit. HAARLEM. Nederland heeft zijn tweede duel in de Honkbalweek op de meest eervolle wijze met 5-4 van Arizo na verloren. Een in de derde inning opgelopen 5-0 achterstand werd in de resterende innings met grote inzet ver kleind. De nationale equipe slaagde er in Arizona het vuur nog na aan de schenen te leggen, maar verder dan 4 runs kon men niet komen. Tot en met de laatste bal had Nederfand nog een kans een verlenging of zelfs een overwinning te realiseren. Met Naaktgeboren in sco- ringspositie op het derde honk, met 2 nullen op het bord en Alfio Troeman op het eerste honk liet laatstgenoemde zich door een aktie van de Arizona misleiden en werd hij uitgemaakt. De Hagenaar verwerkte een door Fi- Rppelli geslagen bal zo traag, dat Don Steman, die van het tweede naar het derde honk moest, dat met een sliding nog kon bereiken. Normaal zou dit de derde nul voor Arizona geweest zijn maar nu kwam de eerste run voor Arizona in de boeken, omdat pitcher Farenbauch kon scoren. De honken ble ven bezet en op dat moment zag Keith Bolek zijn kans schoon en tilde de bal over het hek. Hij bracht met deze grand slam homerun zijn ploeg op 5 runs. SYDNEY. (Reuter)Jenny Turall heeft zaterdagavond in Sydney het reeds in haar bezit zijnde wereldrecord op de 1500 meter vrije slag met 4,8 seconde verbeterd en gebracht op 16 minuten 43,4 sec. Het 14-jarige zwemstertje kwam op 9 januari van dit jaar in Sydney tot een tijd van 16.48,2. „Ik was niet van plan het record te verbeteren”, zei ze nadat ze eigenlijk als een soort training voor haar trip naar de Verenig de Staten in actie was geweest, „maar de omstandigheden waren voortreffelijk en dat heeft gemaakt dat ik zo bijzonder snel ben gegaan.” Fred Beckers draaide na afloop niet om zijn fout heen. Hij gaf hem ruiter lijk’ toe. Zijn reactie: „Ik dacht gewooon. dat ik hem kon uitmaken, maar hij was zo snel, dat hij er al was voor ik het besefte.” De winnende coach Jerry Kjn- dall voerde nog ter verdediging van Fred Beckers aan, dat Don Stegman befaamd is om zijn snelheid tussen de honken en dat geen enkele andere speler van het Arizonateam een zelfde prestatie zou kunnen leveren. •4» we

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 11