Uitputtingsslagen blijven achterwege EDDY MERCKX IS NU NOG REKENMEESTER nu Opnieuw winst Danguillaume 19.- HORDIJK WEERLOOS TEGEN VILAS Martinez kan eindzege nauwelijks ontgaan SPOKWW® Tukmakov leider IBM-toernooi IVKOV TOONDE DE OUDE STRIJDLUST Dubbel succes Loek Sanders tir f rance '74 i al 19.- 19.- >5.- 59.- 59.- 9.98 7.5C D.5t 9.59 85.- IET MG II De afsluitbare Vapona* Cassette* voor een zomerlang zonder vliegen en muggen ri in I SZURKOWSKI UIT TOEKOMSTRONDE 14 ■DONDERDAG 1 8 1974 JULI SPORT 15 (Van onze sportdedactie) Afwezigen EN Prestigekwestie fr NANTES UIDEN >r XLS ?TE ROMP 3OED- Bij drogist en kruidenier 20eRIT ik I m-gFiLes-' CROIX-DE-VIE ■X Toegelaten door het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne onder nummer 62.47N. 117km If i a i Na de aanslagen die door de Gari op de Tour-karavaan zijn gepleegd neemt de Franse politie geen (Van onze sportredactie) Zonder Ji en bijzonder Jan Hordijk was tegen het Argentijnse iVertou voor van (Van onze sportredactie) De Spanjaard was op de Soulor twee seconden sneller dan zijn Franse vlucht- Langeweg, Velimirovic, Lombardy, Kaplan, üfe a^Tour ir (ADVERTENTIE) RONDE VAN DE TOEKOMST k r» De twee punten voor Nederland werden gescoord door Tine Zwaan en het dubbel Ada Bakker-Tine Zwaan. Het meest opvallende van de zevende etappe, de laatste door de bergen, was het uitvallen van de Poolse wereld- en Olympisch kampioen Hyszard Szurkows- ki. Sinds de karavaan de Pyreneeën is ingegaan heeft Szurkowski het moeilijk gehad. Elke keer moest hij zich tot het uiterste inspannen om niet op al te grote achterstanden te geraken. Woensdag was het dan zover voor hem. Halverwege de Tourmalet stapte hij af en liet zich in de bezemwagen naar de finish rijden. Geen mens in de tour-karavaan is er die twijfelt aan de vijfde triomf van 197 punten, 4. Esclassan 7. Van op 5. 19-7 1974 ;e >e 3 Alle (zeven) Nederlanders schitterden daarentegen door afwezigheid. Er waren bijna acht minuten sinds de victorie van Danguillaume verstreken alvorens het tweede gedeelte van de hoofdmacht on der aanvoering van Guimard sprintte voor de 56ste plaats. Toen pas ontdekte het kleine vaderlandse contingent jour nalisten een drietal landgenoten: Fedor den Hertog (57ste), Gerrie Knetemann (58ste) en Gerben Karstens 166ste). S: .uHlMfffcHii» AMSTERDAM. Er is een tijd ge weest, nog niet eens zo gek lang geleden, dat de Joegoslaaf Boris Ivkov als een paalvaste remiseschuiver bekend stond. Nu is het natuurlijk zo, dat iemand als Ivkov al tientallen jaren schakend door het leven gaat en alleen daarom al recht mag laten gelden op een rustperiode af en toe. Maar de harde wetten van de schaakjungle staan een voortdurend ge brek aan strijdlust niet toe, en zo zien we tegenwoordig weer Ivkov-partijen die zinderen van strijdlust. De vlot gestarte Sanders liet zich te vaak het trage tempo van de Chileen, die negen jaar geleden op het hoogte punt van zijn carrière het toernooi van Gstaad won, opleggen. Mede daardoor duurde het nog bijna een uur voordat de Rotterdammer de partij in zijn voordeel wist t e beslissen. „Het was moeilijk spelen tegen Rodrigues”, verontschuldig de Sanders zich voor zijn wat tegenval lende spel. „Hij verdedigde alleen maar en nam geen enkel risico.” De Argentijn maakte vooral indruk met zijn ongelofelijk harde en scherpe backhand, die hem ongetwijfeld ver op de internationale tennisladder zal gaan brengen. Echte zwakke punten kent zijn spel niet. Ook zijn service is meer dan acceptabel. Hij scoorde tegen Hordijk liefst zes aces. Tot nu toe maakt de 21- jarige Argentijn zijn favoriete rol op het Melkhuisje-toernooi bijzonder sterk waar. Zweden heeft de drie-landenwedstrijd dames, die gelijktijdig met de internatio nale titelstrijd in Hilversum werd ge houden, gewonnen. De Zweedse meisjes, die net als hun Nederlandse concurren tes Zwitserland met 6-0 hadden geklopt, bleven het Oranje-team met 4-2 de baas. PAU Eddy Merckx is nog steeds oppermachtig, maar tevens toch ook veranderd. Wie zich herinnert hoe het Belgische wielerfenomeen nog niet zo erg lang geleden zijn tegenstanders vaak vernederde, kent hem nauwe lijks terug. De grootste coureur aller tijden is een rekenmeester geworden. Hij maakt zijn sommetje natuurlijk niet zoals de pure sprinters dat meest al doen en hij is evenmin uitsluitend een geluksvogel, verre van dat, maar Eddy Merckx heeft toch wel geleerd dat krachtpatserijen heden ten dage achterwege moeten blijven. En Fedor den Hertog? Hij had het gebruikelijke commentaar van moeilijk heden op momenten dat de uiteengesla gen karavaan in razende vaart aan de afdalingen van de cols bezig was. Voor de rest beperkte Fedor zieh tot de con clusie dat Parijs weer een dag dichterbij was gekomen. Dat het vaderland op iets meer van hem gerekend had. wuifde hij ook al traditiegetrouw weg. „Ik heb nooit gezegd dat ik in de Tour grote dingen zou gaan doen. Wat anderen ervan denken is hun zaak”, aldus de kopman van Frisol. 19. 19. 28. 56. 64. 67. Wim 104. van 38, 105. „Er is wel eventjes gekoerst”, veront schuldigde Karstens zijn bescheiden klassering. „Of dachten jullie dat ik mij gespaard heb voor Bordeaux. Als ik gekund had, was ik ook graag hier in Pau met de besten van het veld binnen gekomen.” Knetemann sprak over twee lekke banden. Eddy Merckx. Met ruim twee minuten winst ten opzichte van de op de vlakke wegen vleugellam geworden Lopez-Car- ril en met bovendien nog twee individu ele tijdraces voor de boeg, zal er een wonder moeten gebeuren als de Belg toch onttroond wordt. Eenmaal aan de voet van de Pyreneeën gearriveerd, heeft Merckx daarom toen reeds geko zen voor het consolideren van zijn lei dende positie. Verder niets. Geen uitput tingsslagen tegen zijn Spaanse belagers, die wellicht van een leeggereden gele truidrager konden profiteren. Ook geen aanvallende rol tegen renners die hem in het algemeen klassement niet bedrei gen. PAU (ANP). De Spanjaard Marti nez, leider in het algemeen klassement heeft in de etappe van woensdag, gewon nen door zijn landgenoot Nazabal. geen zorgen gekend. De concurrentie hield zich merkwaardig genoeg rustig. De eind- het eindpunt van een etappe) o.a. Lopez Carril en Panizza wegsprongen. De po ging van Aja om in eerste stelling boven te komen en er tevens een minuut bonificatie te veroveren, kon Merckx nog als een prestige-kwestie beschou wen. Zonder evenwel de handschoen op te rapen, kwam de hulp van niemand minder dan van Aja’s chef d’équipe. Hij vond het, na alle bedreigingen van anti- Franco-anarchisten tegen de Spaanse renners, beter dat Aja zich niet meteen in de kijker zou rijden. De grote versla- gene van daags tevoren passeerde niette min als nummer één de top, maar Poulidor, Merckx. Delisle enz. volgden in zijn onmiddellijke nabijheid. Uitslag zevende etappe van Bagnères-de- Bigorre (141.5 km) 1. José Nazabal 4.16.20, 2. Brzezny Pol), 3. Martinez (Spa), 4. Maczmarek (Pol). 5. Mytnik (Pol), 6. Stein- rnayer (Oost). 7. Mitteregger (Oost), 8. Charlier (Fra), 9. Van Dongen (Ned) op 2 min. 10. Mtrri (Ita). 14. Pronk op 2.00, 27. Langen op 9.21, 28. Schiir op 9.58, 48. Van Houwelingen op 30 10. 49. Dohmen op 36.10 Merckx zag de driftige demarrages van eerst Willy Vanneste en vervolgens van diens ploegmakker Lucien van Impe goedkeurend aan. Hij kwam pas in het geweer toen kort voor de beklimming van de Tourmalet (daags tevoren reedsr de eerste set de fout de strijd te snel te willen beslissen en speelde zijn tegen stander daarmee in de kaart. Het geringe verschil maakte de gele- truidrager tijdens de afdaling helemaal goed. Poulidor schrok zich daar een hoedje toen het duo de voorsprong leek te gaan vergroten. Er ontstond plotseling een felle jacht, maar eenmaal terug bij elkaar werd de strijdbijl begraven. Oliva en Danguillaume mochten als leiders aan de beklimming van de laatste col in de eerste categorie beginnen. Ploegenklassement: 1. Velez 2.04, 3. Albani 6. De Muer Dagploegenklassement: 1. Moreno (Oliva, Manzaneque, Zurano) 13.01.14, 2. Plaud (Danguillaume, Rouxel Ovion) 13.04.28, 3. Stablinski (Teirlinck. Wright, van Neste) 13.07.42, 4. Caput (Hoban, Raymond, Perin 13.07.42, 5. van Vaerenbergh (van Springel, Wesemael, Pintens) 13.07.42. 6. Velez (Peru- rena. Martos. Lopez Carril) 13.07.42. 13. Llebregts (Den Hertog, van Katwijk. Wim Prinsen) 13.27.55. makker. Op weg naar het dal (85 kilo meter) meldde Danguillaume zich even wel weer present, gevolgd door Zurano en De Witte. Het pleit was beslecht. Dit kwartet kon met aanvankelijk ruim vier én later iets meer dan drie minuten voorsprong de dagprijzen onderling ver delen. Danguillaume incasseerde de grootste beloning. Het „achtervolgend” peloton telde alle kopstukken en een paar dozijn vazallen in de gelederen. Koop in nu FC Groningen is weer in moeilijkheden gekomen nu Gedeputeerde Staten aan B. en W. van de stad Groningen hebben laten weten niet akkoord te gaan met de raadsbesluiten die de eredivisieclub ruim een half miljoen garanderen. De premie van toto 50 (bruto 36 022 gulden) talent Vilas kansloos. De Nederlander heeft ook geen moment serieus gepro beerd zijn tegenstander in moeilijkheden te brengen. Van het begin af aan maak te hij grapjes tegen het publiek, dat overigens meer waardering wist op te brengen voor het spectaculaire spel van de Argentijn, die elke gelegenheid be nutte om naar het net te komen. Het was zielig te zien hoe weerloos de Ne derlander was. Hij kwam welgeteld drie keer naar het net en wist in totaal niet meer dan vier keer te scoren. De overige punten kreeg hij cadeau van de af toe wat nonchalante Vilas. Algemeen klassement: 1. Martinez (Spa) 24.53.40, 2. Steinmayer (Oost) op 3.37, 3. Kaczmarek (Tsj) op 5.31, 4. Mirri (Ita) op 6.32, 5. Leleu (Fra) op 11.00, 6. Nazabal (Spa) op 11.28. 7. Brzezny (Pol) op 13.15, 8. Kuhn (Zwi) op 13.21, 9. Pronk (Ned) op 13.41, 10. Linard (Fra) op 14.11, 15. Van Dongen (Ned) op 22.22, 22. Langen (Ned) op 32.00, 24. Schür (Ned) op 33.11, 42. Van Houwelingen (Ned) op 1.10.00, 45. Dohmen (Ned) op 1.23.10.- Uitslag van de achttiende etappe: 1. Danguillaume (Fra, Plaud), 4 uur 19 minu ten 20 seconden, 2. De Witte (Belg, Schot- te, 3. Oliva (Spa, Moreno), 4. Zurano (Spa, Moreno) allen in dezelfde tijd als de winnaar, 5. Hoban (Eng, Caput, op 3.14, 6. Rouxel (Fra, Plaud) 7. Van Springel (Belg. Van Vaerenbergh), 8. Teirlinck (Belg, Sta blinski), 9. Wesemael (Belg Van Vaeren bergh). 10. Ovion (Fra. Plaud) allen op 3.14, 11. Wright (Eng, Stablinski), 12. Peru- rena (Spa, Velez), 13. Van Neste (Belg, Stablinski), 14. Martos (Spa, Velez), 15. Martinez (Fra, Stablinski). 16. Merckx (Belg, Albani). 17. Panizza (It, Crlbiori). 18. Raymond (Fra. Caput), 19. Bertogllo (It. Cribiori), 20. Dierickx (Belg, Cadiou), 57. Den Hertog (Ned, Liebregts) op 7.49, 58. Knetemann (Ned. Caput) z t, 66. Karstens (Ned, de Muer) op 7 55, 78. Vlanen (Ned, Caput) op 10.09, 88. Van Katwijk (Ned, Caput) op 11.03, 91. Wim Prinsen (Ned, Liebregts) z.t., 95. Henk Prinsen (Ned Llebregts) z.t., 100. Allan (Aus, Liebregts). 107. Alaimo (It, Liebregts) op 20.37. Algemeen klassement: 1. Merckx (Belg. Albani) 101.04.44. 2. Lopez Carril (Spa, Velez) op 2.25, 3. Poulidor (Fra, Caput) 5.18, 4. Panizza (It, Cribiori) op 5.33, Aja (Spa, Velez) op 6.01, 6. Agostinho (Port, de Muer) op 11.24, 7. Martinez (Fra. Stablinski) op .13.40, 8. Santy (Fra, Caput) op 14.32. 9. Pollentier (Belg, Schottel op 14.39, 10. van Springel (Belg, van Vaeren bergh) op 18.56, 11. Plngeon (Fra, Lapebie) op 21.20, 12. Romero (Fra, Lapebie) op 21.52, 13. Delisle (Fra, Plaud) op 22.07, 14. Perin (Fra, Caput) op 23,52, 15. Zurano (Spa. Moreno) op 24.22, 16. Danguillaume (Fra. Plaud) op 26.04. 17. Lasa (Spa, Velez) op 27.10, 18. Oliva (Spa. Velez) op 29.31. 19 Van Impe (Belg Stablinski) op 30.19. Labourdette (Fra, de Muer, op 32,43, Den Hertog (Ned, Caput) op 1 09.- 29. Karstens (Ned, de Muer) op 1.26.34. Vlanen (Ned, Caput) op 1.31.35, 1“ Prinsen (Ned. Liebregts) op 1.53.03, Katwijk (Ned, Liebregts) op 2.48.- Allan (Aus, Liebregts) op 2.56.38, 107. Alai mo (It, Liebregts) op 3.37 31. De overige Nederlanders moesten gis teren overigens nog groter verlies dan Fedor den Hertog c.s. incasseren. Gerard Vianen kwam met een groep op ruim tien minuten van de winnaar binnen. „Vraag me niet hoe het allemaal precies gegaan is”, zei de Gan-Mercier-rijder uit Kockengen. „Ik heb zo hard mogelijk gereden. Wat er voor én achter me allemaal heeft plaatsgevonden, weet ik niet. Na de beklimming van de Soulor heb ik de spits van de karavaan in ieder geval niet meer teruggezien.” Waarom zou ik, luidt de redenatie van Merckx. Het is natuurlijk wennen aan de veranderde tactiek van het fenomeen uit Brussel, maar verklaarbaar is zijn houding alleszins. Hij heeft vele seizoe nen de wielerwereld verbaasd met ex plosies die het internationale profkorps tot een tweederangs garnituur degra deerden. Hij heeft alles en vaker dan een keer gewonnen. Dus draait Merckx-de-verschrikkelijke voor het eerst in zijn carrière de gaskraan enigs zins dicht. HILVERSUM. Zonder noemens- waardige moeilijkheden heeft Loek San ders de kwartfinales van de internatio nale tenniskampioenschappen van Ne derland bereikt. De 24-jarige Rotterdam mer, die vroeg in de middag met succes een tentamen economie had afgelegd, was veel te sterk voor de 35-jarige Chileense boer Rodrigues: 6-3 en 6-4. Sanders is de enige Nederlander bij de laatste acht. Geheel volgens de verwach tingen wend nationaal kampioen Jan Hordijk door de als eerste geplaatste Argentijn Guilermo Vilas uitgeschakeld: 2-6 en 1-6. Vlak voor de beklimming van de Tourmalet 2113 meter ontsnapten acht man, die zich niet meer lieten pakken. De nummers een en twee in het algemeen klassement, Martinez en Stein mayer hielden elkaar voortdurend in de gaten en als er een vluchtpoging werd ondernomen volgde de reactie prompt. Even probeerde Martinez weg te sprin gen, maar na enkele honderden meters liet hij zich gewillig terugnemen door de zeven andere jagers. In de eindsprint was de Spanjaard Nazabal de snelste. Martinez was tevreden. Zijn voorsprong was niet in gevaar geweest en voor hem is het van belang, dat hij tot Parijs de concurrentie in het oog houdt. Bertje Pronk bleef in de algemene rangschik king de beste Nederlander met een ach terstand van 13 minuten en 41 seconden. Grootmeestergroep tweede ronde: Sosonko (Ned)Lombardy (USA) Rem.; Ribll (Hong)— Ree (Ned) Afgebr.Donner (Ned)Velimirovic (J.sl.) Rem.; Csom (Hong)Planine (J.sl.) 0-1; Kaplan (USA)Jansa (Tsj.sl.) 0-1; Knaak (O.Did)—Timman (Ned) 0-1; Geller (S.U.)~ Ivkov (J.sl.) Rem.; Tukmakov (S.U.)Lange weg (Ned) 1-0. Stand na twee ronden: 1. Tukmakov 2; 2-4: Ivkov, Planine, Timman 1,5; 5-7: Jansa, Ree, Ribli 1 (1 afgebr.); 8-9: Donner, Geiler 1; 10-14: LangeWeg, Velimirovic, Lombardy, Kaplan, Sosonko 0.5; 15: Csom o (1 afgebr.); 16: Knaak 0. Meestergroep tweede ronde: Ardijansjah (Indon.)—Boey (België) Afgebr.- Makarichev (S.U.)—Dely (Hong) Rem.; Boehm (Ned)—De- barnot (Arg.) Afgebr.; Hartoch (Ned.)—Ligte- rink (Ned) Afgebr.; Vogel (Ned)Enklaar (Ned) 1-0; Popov (Buig.Ghizdavu (Roem.) Rem. Stand na twee ronden: 1-2: Popov, Vogel 1,5; 3-5: Ligterink, Debarnot Boey 1 (1 af gebr.); 6: Ghizdavu 1; 7: Hartoch 0,5 (1 afgebr.)- 8-10: Enklaar, Dely, Makarichev 0,5; 11-12: Ardijansjah. Boehm 0 (1 afgebr.). Minder waardering wist de Australiër Barry Phillips-Moore te oogsten. Na de uitschakeling van de als tweede geplaat ste Robert Maud dinsdag door Sanders is Phillips-Moore, als derde geplaatste, voorbestemd als tegenstander in de fina le tegen Vilas. De Australiër plaatste zich wel bij de laatste acht, maar had het net als dinsdag tegen de Zwitser Kanderal erg moeilijk tegen de Chileen Prajoux: 6-7, 6-4 en 6-3. Hij moet het vooral van zijn routine en grote geduld hebben. Prajoux maakte na zijn winst in is gevallen op formulier 2314417. De Vierdaagse telde op de tweede dag 501 uitvallers zodat vanmorgen voor de tocht over de zeven heuvelen nog 12.630 wandelaars gerechtigd waren van start te gaan. Op een internationaal volleybaltoernooi in het Poolse Katowice verloor Nederland met 3- 2 van de Poolse junioren (15-13, 15-6, 12-15, 11- 15 en 5-15). Het aantal inschrijvingen voor de Sneek week (van 2 tot 8 augustus) ligt Iets onder de twaalfhonderd die de organisatoren hadden verwacht. Jan Groenendijk gaat van Go Ahead Eag les over naar eredivisiedebutant Wageningen en Jan Hoogendoorn verruilt PEC voor NEC. De profronde van Ulvenhout Is gewonnen door de Belg Rik van Linden. Verbeeck werd tweede en Ottenbros derde. Debutant Roy Schuiten eindigde als negende. Spaanse deelnemers aan de wereldkampi oenschappen schermen in Grenoble zijn net als de Tour-renners bedreigd door activis ten van de Gari. Bij die titelstrijd werden alle Nederlanders uitgeschakeld op het onder deel floret. Koster en Janssen in de eerste ronde Siffels en Stemmerik in de tweede. Schaker Ludek Pachman heeft in een open brief de gehele schaakwereld ervan beschuldigd hem te boycotten uit angst voor Russische represaillemaatregelen. Zo ook in het IBM-toernooi, waar tijdens de tweede ronde de glazen zaal van het RAI-gebouw bijkans barstte van de spanning door toedoen van de Joe goslaaf. Wat hij in het beruchte vijfde schakiersuur tegen de granieten Geiler in een absoluut minimum aan tijd op het i bord bracht, deed de adem stokken; t jammer alleen dat de kroon niet op het werk werd gezet. Want zeker is dat t Geiler op het moment dat Ivkov in ijltempo remise aanbood aan een wisse dood was ontsnapt. Zelfs de slotstelling had menigeen nog graag doorgespeeld met zwart. Cyrille Guimard, winnaar van het eerste gedeelte van de achtste etappe van de Tour (Chamons-sur-Marne-Chaumont) is positief be vonden op het gebruik van verboden stimule rende middelen. De reactie was positief in het urinemonster dat Guimard werd afgeno men na de dertiende rit, Avignon-Montpellier. Guimard werd in die etappe door het lot aangewezen zich te melden voor de doping controle. Guimard heeft een contra-expertise aange vraagd nadat hij op de hoogte was gebracht van zijn positieve reactie. De ontmoeting tussen Sanders en Ro drigues was de moeite van het aankij ken niet waard. Het is onbegrijpelijk, dat de Chileense veteraan de eerste ronde tegen de Japanner Hirai heeft weten te overleven. Hij beschikt over een zeer redelijke techniek, maar komt verder op alle belangrijke punten van het tennis veel te kort. Algemeen 304.31.52, 2. Caput 394.52.04, 2.7 305.19.09 5. Cribiori 305.23.52, 305 23.25, 13. Liebregts 308.10.43. Voorsprong nemen, bonificaties win nen, akkoord. Zelfs het op zijn naam schrijVen van een viertal ritten, inclusief twee etappes in de uitlopers van de Alpen, mag niet achterwege blijven. Daarna gaat het er echter uitsluitend om de eenmaal veroverde gele trui heel huids naar Parijs te dragen. overwinning kan de Spaanse klimmer, die ook in de vlakke ritten goed mee komt, nauwelijks meer ontgaan. De Nederlandse equipe heeft het we derom zwaar gehad. Adrie van Houwe lingen en Mathieu Dohmen kwamen met grote achterstanden binnen, maar nog ruim voor de tijdslimiet. Alleen Cees van Dongen kon zich in het geweld staande houden en wist het verlies op winnaar Nazabal tot twee minuten be perkt te houden. Puntenklassement: 1. Sercu 2. Merckx 163, 3. Karstens 122, c. 117. 5. Hoban 109. 6. Guimard 102. Springel 87. „Ik heb hier tijdenlang op geanaly- E seerd”, zo becommentarieerde Geiler de i voor hem zo dubieus verlopen Siciliaanse vertakking die op het bord i was gekomen, „maar ik was het opeens allemaal weer vergeten”. De andere Rus, Tukmakow, bleek zijn Siciliaanse lesje wel goed te kennen. Zo goed zelfs, dat Langeweg feitelijk kans- loos naar een geruisloze nederlaag werd 5 gespeeld. Tukmakow staat hierdoor met 100 procent eerste. Op het moment dat Vianen wegreed naar het hotel, arriveerden de laatste landgenoten, Piet van Katwijk, Henk en Wim Prinsen, inclusief gastrenner Do nald Allan. Dat Lorenzo Alaimo twintig minuten na binnenkomst van Danguil laume de rij sloot, verbaasde niemand. Alleen gaf het andermaal te denken dat men de kleine Italiaan als de grote en beloftevolle klimmer bij Frisol binnen haalde op een moment dat hij de ama- teur-leerschool op geen stukken na doorlopen had ria ae aanslagen aie aoor de Dan op de lour-karavaan zijn gepleegd neemt de Franse politie geen halve maatregelen meer. Duizenden extra agenten zullen het hele wielercircus tot en met de aankomst in Parijs beschermen. De geliefde Poulidor werd gisteren op bovenstaande wijze begeleid naar de start van de etappe in Pau. lnwtu-f lo -SW-MwQSf.-Jeiiii-j» Monts KnaakTimman, het duel der al dan K niet ingeloste beloften, verliep zeer tot tevredenheid van het talrijke publiek, J dat natuurlijk Timman wil zien scoren 9 nu het Nederlands elftal het op het t kritieke moment heeft laten afweten. Twee-nul zoals in Dortmund kon het tegen de jonge Oostduitser op het - schaakbord niet worden, maar die uitein- 1 deldjke 1-0 die via ragfijn spel van onze - nieuwste grootmeester op het scorebord verscheen, tilde Timman naar een voor lopige tweede plaats op de ranglijst. Algemeen bergklassement: 1. Perurena 171 punten. 2. Merckx 133. 3. Aja 104. 5. Poulidor 93, 6. Lopez Carril 84.-. 4

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 15